^

בריאות

A
A
A

אנצפלופתיה בכבד: פרוגנוזה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפרוגנוזה של אנצפלופתיה בכבד תלויה בחומרת חוסר הכבד בתאי הכבד. בחולים עם תפקוד כבד יחסית של הכבד, אך עם זרימת בטן אינטנסיבית בשילוב עם תוכן מוגבר של תרכובות חנקן במעי, פרוגנוזה טובה יותר, וגרוע יותר בחולים עם דלקת כבד חריפה. עם שחמת הכבד, הפרוגנוזה מחריפה בנוכחות מיימת, צהבת ו אלבומין בסרום נמוך, האינדיקטורים העיקריים של כשל בכבד. אם הטיפול מתחיל מוקדם, בשלב של precomission, ההסתברות להצלחה עולה. הפרוגנוזה משתפרת אם ניתן לחסל את הגורמים התורמים להתפתחות של אנצפלופתיה בכבד: זיהום, מנת יתר של משתנים או דימום.

בשל חוסר היציבות של הקורס הקליני של אנצפלופתיה, קשה להעריך את הצלחת הטיפול. תפקידן של שיטות טיפול חדשות ניתן לקבוע רק לאחר השימוש בהם במספר רב של חולים בניסויים מבוקרים. האפקט הטוב של טיפול בחולים עם אנצפלופתיה כרונית (קשורה קשר הדוק השקת portocaval) צריך להיחשב בנפרד מן התוצאות שנצפו בחולים עם אי ספיקת כבד חריפה, שבה ההתאוששות היא נדירה.

בחולים קשישים, יכולות להיות הפרעות נוספות הקשורות למחלות כלי דם. ילדים עם ורידים פורטל חסימת ו anastumoses portocaval אינם מפתחים הפרות של המודיעין או פעילות מנטאלית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.