Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המוח

המומחה הרפואי של המאמר

נוירוכירורג ילדים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

המוח (אנצפלון) עם הקליפות הסובבות אותו נמצא בחלל של החלק המוחי של הגולגולת. בהקשר זה, משטח קמור העליון שלה בצורת בכושר המתאים פני השטח הקעור הפנימי של קמרון הגולגולת. למשטח התחתון - הבסיס של המוח - יש הקלה מורכבת המתאימה לצורת בורות הגולגולת של הבסיס הפנימי של הגולגולת.

המסה של המוח של מבוגר נע בין 1100 ל -2000. אורך המוח מגיע ל -160-180 מ"מ, הממד הרוחבי הגדול ביותר הוא 140 מ"מ. המוח הנשי הוא קצת קצר יותר מאשר הזכר. משקל המוח של זכר מבוגר הוא 1400 גרם בממוצע, ושל אישה הוא 1200 גרם המשקל הגדול ביותר של המוח הוא אצל אנשים בגילאי 20 עד 25 שנים. המוח של ברכיצ'יפלנים הוא כבד יותר מאשר במוח של dolichocephalans.

אין קשר ישיר בין משקל המוח לבין היכולת האינטלקטואלית של האדם. לדוגמה, את המשקל של המוח של הכותב טורגנייב AN - 2012, המשורר ביירון - 1807, הפילוסוף עמנואל קאנט - 1600 גרם, המשורר ט שילר - 1580 גרם, הרופא ברוק - 1484 גרם, הרופא G. Dupuytren -1437 G, המשורר א. דנטה - 1420 גרם, הצייר א. טידמן - 1254. ידוע כי אנשים אחרים בעלי מוח יוצא דופן היו בעלי מוח בעל משקל קטן יחסית. אצל אידיוטים, למוח יש משקל נמוך במיוחד, לפעמים הוא אפילו לא מגיע ל -300 גר '. הניסיון מראה כי אצל אנשים מפותחים מבחינה רוחנית, המוח של משקל משמעותי יותר מתרחש לעתים קרובות. עם זאת, המשקל הגבוה של המוח אינו מציין בשום אופן התפתחות רוחנית גבוהה יותר. עם זאת, המשקל של המוח חייב לעלות על שיעור מינימום מסוים, כך פונקציות נפשיות ניתן לבצע כראוי. עבור גברים, המוח נחשב לנורמה מינימלית ב 1000 גרם, לנשים - 900 גרם חוט השדרה יש כ 2% ממשקל המוח הוא 34-38 גרם.

המוח.  את המוח של המוח

כאשר בוחנים את ההכנה של המוח, שלושה מרכיבים הגדולים ביותר שלה נראים בבירור: המוח המוח, המוח הקטן וגזע המוח.

בחצי הכדור של המוח (cerebrales hemispheriae) אצל מבוגרים - הוא מפותח ביותר, גדול תפקודי חלק החשוב ביותר של מערכת העצבים המרכזית. מחלקות ההמיספרות המוחיות מכסות את כל שאר חלקי המוח.

ההמיספרות ימינה ושמאלה מופרדים על ידי מוח גדול חריץ אורכים עמוק (פיסורה longitudinalis cerebralis), אשר מגיעה לעומק של בין ההמיספרות של קוצים הגדולים המוח או כפיס המוח. החלקים האחוריים של חריץ אורכי מחובר החריץ הרוחבי של המוח (פיסורה transversa cerebralis), אשר מפריד בין אונות המוח של המוח הקטן.

על פני השטח העליון, לרוחב התחתון (התחתון) משטחים של חצי המוח הם תלולים עמוקים ורדודים. תלמים עמוקים מחלקים את כל ההמיספרות לחלקים של המוח הגדול (מוחי לובי). הקמטים הנפרדים מופרדים זה מזה על ידי פיתולים של המוח הגדול (gyri cerebrales).

המשטח התחתון (facies הנחה), או בסיס המוח יצר משטחי גחון של אונות המוח, המוחון ואת הזמין ביותר לצפייה כאן חטיבות גחון של גזע המוח.

המוח.  המשטח התחתון של המוח

על הבסיס של המוח, את הקדמי נוצר על ידי המשטח התחתון של האונות הקדמיות של אונות המוח, אפשר לזהות את פקעת ההרחה (bulbi olfactorii). יש להם את המראה של בליטות קטנות, הממוקם על הצדדים של החריץ האורך של המוח הגדול. על פני שטח הגחון של כל אחת פקעת ההרחה של חלל האף דרך חורי הצלחת של עצבי הריח המתאימים הדקים 15-20 עצם הכברה (NN olfactorii -. ואני nervov גולגולתי). כאשר המוח מוסר מן הגולגולת, עצבי חוש הריח נשברים ולכן הם לא נראים על ההכנה מבודדים.

מן הנורה חוש הריח למתוח את הירכתיים - מערכת הריח (tractus olfactorius). החלקים האחורי של מערכת חוש הריח להתעבות ולהרחיב, ויצרו חוש הריח חוש הריח (טריגונום olfactorium). הצד האחורי של המשולש חוש הריח עובר לאזור קטן עם מספר גדול של חורים קטנים שנותרו לאחר הסרת הצ 'יוריד. זהו חומר מחורר קדמי (חומר בסיסי, s הקדמי). כאן דרך החורים של החומר מחורר עמוק לתוך המוח לחדור העורקים. חומר perforatum המדיאלי, סגירה על המשטח התחתון של האזורים האחוריים המוח של חרך אורך המוחין הוא דק, אפור מתפרץ בקלות סופי, או מסוף, הצלחת (terminalis lamina). מאחורי צלחת זו הוא Crosshair חזותי (chiasma opticum). הוא מורכב מסיבים העוקבים אחר העצבים האופטיים (nn opticum) - הזוג השני של עצבים גולגולתיים) חודרים לתוך חלל הגולגולת מן המסלולים. מן הצלב החזותי בכיוון הפוסט-מטריאלי, יוצאים שני שטחים חזותיים (טרקטוס אופטיקוס).

א פקעת אפור (פקעת cinereum) מחוברת אל פני השטח האחורי של chiasm אופטי. החלקים התחתונים של הגבעה האפורה מוארכים בצורת צינורית מתחדדת, הנקראת משפך (אינפונדיבול). בקצה התחתון של המשפך הוא מבנה מעוגל - hypophysis (hypophysis), בלוטת הפרשת פנימי. בלוטת יותרת המוח טמונה בחלל של הגולגולת בבור של האוכף הטורקי וכאשר סם המוח מוסר מן הגולגולת הוא נשאר בדיכאון זה, ניתוק משפך.

אל התלולית האפורית בצדו האחורי שני גבהים כדוריים לבנים - גופים מסטואידים ("קורפורטה מאמילריה"). אחורי של השטחים האופטיים ראו שני הרי אורך לבנים - גזע המוח (cerebri pedunculi), שביניהן יש פגרה - הפוסה interpeduncular (הפוסה interpeduncularis), מתוחמי גופים הפיטמתיים קדמיים. תחתית הבורות שהוקמה על ידי החומר המחורר האחורי (posterior substantia perforata interpeduncularis), דרך חורים אשר חודרת לתוך העורקים במוח לספק אותו. על המדיאלי, המשטחים מול הרגליים של שורשי מוח גלויים בזכות והעצבים האוקולומוטורי שמאלה (NN oculomotorius -. III זוג עצב גולגולת). המשטח הרוחבי של רגלי המוח מקיף עצב בלוק (trochleares NN -. IV זוג עצב גולגולת), ששורשיה נמצאים מהמוח לא מבוסס על זה, כמו כל 11 זוגות האחרים של עצבי גולגולת, ועל פני השטח הגבה מאחורי הגבעות הנמוכות גג המוח תיכון, על ידי צידי רתמת המפרש העליון.

רגלי המוח מאחור יוצאים מן החלקים העליונים של כרית רוחבית רחבה, המיועדת כגשר (pons). החלקים לרוחב של הגשר ממשיכים לתוך המוח הקטן, ויוצרים חציון באמצע cerebellar peduncle (pedunculus cerebellaris medius).

על הגבול שבין הגשר לבין הרגליים האמצעיות בכל צד, ניתן לראות את עמוד השדרה של העצבים הטריגמינליים (n. Trigeminus-V של עצבים צפצופים).

להלן סרן מסולק לשד קדמי, המיוצגת מדיאלית פירמידות ממוקמות, מופרדות על ידי חריץ קדמי באמצע. העליה לרוחב של הפירמידה היא הזית. באותו פונס הגבול ואת הלשד המוארך בצידי הקדמי של אמצע diverter שורשונים העצב במוח הממוקם הפער (n abducens -. VI עצב קרניאלי). נוסף רוחבי, בין הרגל האמצעית זית המוח קטנה, מכל ברצף בצד מסודר שורשונים עצב פנים (n facialis -. עצב קרניאלי VII) ואת עצב השמיעה ושיווי משקל (n vestibulocochlearis -. נר גולגולתי VIII). זית מתבלטת ב חריץ גב להאריך מלפנים לאחור שורש עצבים גולגולתי הבא: (. N glossopharyngeus - IX עצב) לשון או לוע, הואגוס (n תועה - X עצב.) ורחבה (n accessorius - עצב XI.). שורשי העצבים אביזר וגם להאריך מחוט השדרה בחלק העליון שלה - שורשים השדרה (radices spinales; חלק השדרה, pars spinalis). בחריץ, אשר מפריד בין פירמידת זית הם שורשונים עצבים תת-לשון (n.hypoglossus - XII זוג עצב גולגולת).

באותו סעיף המוח sagittal החציוני שצולמו לאורך המשטח המדיאלי לראות חריץ אורכי מוחין של האונה מוחין, כמה מבנים של גזע המוח (truncus encephalicus) ובמוח הקטן.

המוח

המשטח המדיאלי העצום של ההמיספרה המוחית תלוי מעל המוח הקטן והמוח הקטן בהרבה. על פני השטח, כמו גם על משטחים אחרים, יש תלמים, אשר מופרדים זה מזה על ידי פיתולים של המוח הגדול.

אונות קדמיות ארץ, הקודקודית, ו עורפיות מופרדות זה בחץ כדור היטב גלוי על מוח קוצים גדולים חתך המדיאלי - כפיס המוח (קורפוס callosum) callosum חריץ (callosi corporis מענית). החלק האמצעי של קורפוס הקרום נקרא גזע (truncus). החלקים הקדמיים של זה, כיפוף כלפי מטה, בצורת ברך (genu). עוד יותר את הברך של הגופה cososum הוא דליל ומקבל את שם המקור (דוכן), אשר יורד אל צלחת מסוף (lamina terminalis). האחרון, כאמור, נתיכים עם פני השטח הקדמי של הצלב החזותי. החלקים האחוריים של קורפוס קאלוסום מעובים במידה ניכרת ומסתיימים בחופשיות בצורת ספלניום.

מתחת לגופה הוא צלחת לבנה דקה - ה- fornix. בהדרגה מתרחק כפיס המוח, ויוצרים גוף קשת קשת בצורת כיפוף קדימה וכלפי מטה ממשיך לתוך פוסט (Columna) קוד בתחתית כל סט של העמוד הראשון מתאים לצלחת הטרמינל, ולאחר מכן עובר בצד לרוחב ונשלח בחזרה, וכתוצאה מכך הגוף פִּטמָתִי. בין העמודים להגדיר הלוך סוף-מול הצלחת הממוקמת באופן רוחבי הארכת צרור של סיבי עצב נחתכים לגבש לבן אובלי - (. Rostralis שליבה, ים קדמי) חזית (לבנה) של ספייק . ספייק, כמו גם סיבים פועלים באופן רוחבי של כפיס המוח, חיבור עם אונה כל האחרים של המוח, חלק הקדמי של המחלקות שלו.

פרשת מוקף כפיס המוח העליון קדמי, חלק התחתון - של במקורה, הצלחת המסוף השליך הקדמי ואחורי - לקפוץ במוט, עסוק sagittally אורינטצית לשד פלדה דקה - מחצה השקוף (pellucidum מחץ).

כל הישויות המפורטות שייכות למוח הסופי (טלנספאלון). המבנים הממוקמים להלן, למעט המוח הקטן, שייכים לגזע המוח. החלקים הקדמיים ביותר של גזע המוח נוצרים על ידי הסהר החזותי הימני והשמאלי - התלמוס האחורי (thalamus dorsalis). התלמוס נמצא למטה מגוף הקשת והקורפוס הכסוף ומאחורי עמוד הקשת. על חציון החלק רק את פני המדיאלי של התלמוס האחורי הוא להבחין. זה בולט היתוך interthalamic (adhesio interthalamica). המשטח המדיאלי של כל תלמוס אחורי מגביל את החלל, חלל הממוקם אנכית של החדר השלישי לצד. בין הקצה הקדמי של התלמוס ועמוד מוגדר חור interventricular (interventriculare foramen), לפיה החדר הלטרלי של האונה מוחין מתקשר עם החדר חלל III. בהיבט האחורי של פתח הפן, תת-ההיפותלמוס (תת-תלמי) מתפתחת, מתכופפת סביב התלמוס מלמטה. התצורות הנמצאות למטה מן התלם מתייחסות להיפותלמוס (היפותלמוס). זהו הצלב החזותי, תלולית אפורה, משפך, בלוטת יותרת המוח ומבני גוף mastoid המשתתפות בהיווצרות של החלק התחתון של החדר השלישי.

מעל ומאחורי הגבעה החזותית, מתחת למשטחי הגופה, נמצא גוף האצטרובל (קורפוס פיניל), שהוא הבלוטה של הפרשה פנימית. החלקים הקדמיים של הגוף האצטרובי הם התמזגו עם גדיל רוחבי דק, מעוגל על החלק sagittal. זהו הידבקות epithalamic (epissalamica commissura). התלמוס (חזותית), ההיפותלמוס, החדר השלישי, גוף האצטרובל שייך למוח הביניים (diencephlon).

הזנב יותר מאשר התלמוס הם תצורות הקשורות למוח האמצעי (mesencephalon). מתחת לגוף האצטרובל הוא הגג של המוח התיכון (צלחת של ארבע, tectum mesencephalicum), המורכב משני הגבעות העליונות ושתי הגבעות התחתונות. צלחת הגחון של הגג התיכון ממוקמת pedicle של המוח (pedunculus cerebri), מופרדים מן הצלחת על ידי אמות של המוח התיכון.

האמה של המוח התיכון (aqueductus mesencephali) מחבר את חללי החדרים III ו- IV. אפילו אחוריים יותר הם החלקים החציוניים של הגשר והמוח הקטן, הקשורים למוח האחורי (metencephalon), ואת medulla oblongata (medulla oblongata). חלל של חלקים אלה של המוח הוא החדר הרביעי (quartos ventriculus). החלק התחתון של החדר הרביעי נוצר על ידי השטח הגבי של הגשר ואת medulla oblongata, אשר יוצר על המוח כולו fossa מעוין (fossa rhomboidea). צלחת דקה של חומר לבן המשתרעת מן המוח הקטן ועד לגג של המוח התיכון נקראת מפרש מוחי העליון (Velum medullare rostralis, s superius). מן המשטח התחתון של המוח הקטן, כדי medulla oblongata, מרחיב את מפרש התחתון של המוח (velum medullare caudale, s. Inferius).

ישנן 5 חטיבות של המוח, המתפתחות מתוך חמש בועות מוחיות:

  1. המוח הסופי;
  2. המוח התיכון;
  3. המוח התיכון;
  4. המוח האחורי;
  5. את medulla oblongata, אשר ברמה של פתח גדול מחוץ לכדור השדרה עובר לתוך חוט השדרה.

trusted-source[1], [2], [3]

איפה זה כואב?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.