^

בריאות

ניתוח שתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקת שתן כללית היא מחקר שנערך במעבדה מיוחדת והוקצה למטופל בתהליך אבחון המחלה. ניתוח השתן מורכב מהשלבים הבאים:

 • מחקר אורגנולטי - כולל ניתוח של כמות השתן, צבעו, ריחו, קצף ושקיפותו.
 • אנליזה פיסיקלית-כימית של שתן - מאפשרת לקבוע את הכובד הספציפי ואת רמת החומציות של השתן.
 • ניתוח ביוכימי של שתן מתבצע כדי לזהות חלבון בשתן.
 • ניתוח מיקרוסקופי של שתן מאפשר לך לקבוע את מידת הנוכחות של כדוריות דם אדומות ו leukocytes.

כלומר נתונים המתקבלים מתוך הניתוח של שתן, לצורך האיתור של נפרופתיה כרונית, במיוחד מתרחשים סמויים, וגם מאפשרים להעריך את הפעילות, בביצוע הדינמיקה, קצב ההתקדמות של ניזק כלייתי ואת התגובה לטיפול.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אוסף של שתן

בדוק את החלק הממוצע של שתן בבוקר. מיקרוסקופיה צריכה להתבצע לא יאוחר מ 2 שעות לאחר איסוף שתן. אם מיקרוסקופיה מיידית אינה אפשרית, יש לאחסן שתן בטמפרטורות נמוכות כדי למנוע גידול בקטריאלי ותפיסה של אלמנטים תאיים (אריתרוציטים, תאי דם לבנים, צילינדרים). כדי לשמור על שלמות תאי הדם האדומים ולוקוציטים, השתן במתכוון אלקליין הוא acidified. אם אי אפשר לעמוד בכללים לאיסוף שתן, למשל אצל חולים עם ליקוי בתודעה, מומלץ לבצע צנתור של שלפוחית השתן.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

כיצד ניתן לבצע בדיקת שתן?

שתן בוקר נלקח בדרך כלל לניתוח. לפני ריקון שלפוחית השתן, עליך לבצע הליך היגיינה אינטימית באמצעות סבון. השתן צריך להיות סחוט לתוך מיכל פלסטיק, אשר נמכר בבית מרקחת. ניתוח שתן מבוצע בדרך כלל לא יאוחר משעה וחצי לאחר איסוף השתן. לפני נטילת שתן, אסור לקחת תרופות, שכן זה יכול להשפיע על התוצאות, ושתן לא צריך להישאר בטמפרטורת תת אפס.

השתן על ידי Nechiporenko

בדיקת שתן מגלה nechyporenko של תהליכים דלקתיים המתרחשים בדרכי השתן ולקבוע רמות של לויקוציטים, אריתרוציטים וגלילים. הכללים מאפשרים פרמטרים כגון: תאי דם לבנים - עד 2000 מ"ל בנושאים זכר עד 4000 מ"ל עבור נשים; אריתרוציטים - אל 1000 מ"ל; צילינדרים - כדי 20 מ"ל. לפני שתן לעבור, צריך קודם להכין מיכל פלסטיק יבש, אשר לאחר מכן צריך לאסוף כ 200 שתן בבוקר מ"ל (לפחות מאה וחמישים מיליליטר). בדיקת שתן מתבצעת כדלקמן: בשתן שנאסף מזועזע, ואז סולק מעט לתוך מבחנה, אשר centrifuged כמה דקות, ואז בחלק העליון של השתן נאסף, ואת במבחנה לעזוב 1 מיליליטר של שתן עם משקעים, וזה מעורב ביסודיות להציב בתא מיוחד, אז לספור את המספר לויקוציטים, אריתרוציטים וגלילים.

השתן במהלך ההריון

עם תחילת ההריון, נשים צריכות לעבור בדיקות שתן כמעט כל שבוע. מערכת גניטורינרי של אישה בהריון עובר פעמיים את העומס, כי במהלך ההריון לא רק להגדיל את הרחם, אבל יש דחיסה על הכליות, שלפוחית השתן קשורה עם הצמיחה והמיקום של העובר. לכן, משלוח של urinalysis במהלך ההריון הוא הליך קבוע חובה. עבור נשים בהריון, כמות קטנה של חלבון בשתן עשוי להיות הנורמה, אם כי אין חלבון בשתן במצב הרגיל. אם יותר משלוש מאות מ"ג חלבון נמצא בשתן של אישה בהריון, הוא יכול אותות כליות פתולוגיות, כולל אלה כרוניים, שיכולים להיות יותר גרוע במהלך ההריון. במקרים כאלה, טיפול באשפוז נקבע. Proteinuria (חלבון בשתן), אשר מתרחשת בשבוע ה -32 להריון, יכול להצביע על התפתחות של נפרופתיה, מלווה בלחץ דם מוגבר, תפקוד לקוי של השליה. בשתן של נשים בהריון, חיידקים שונים נמצאים לעתים קרובות. Bacteriuria יכול לגרום להתפתחות של pyelonephritis, אשר יכול לגרום לאיום של לידה מוקדמת. חשוב במיוחד הוא ניתוח של שתן עם בקטריוריה אסימפטומטית, שכן רק בדרך זו יכול לחשוף פתולוגיות נסתרות. בשתן של נשים בהריון לא צריך להיות leukocytes, ועל הפרעות של מערכת genitourinary ניתן לציין על ידי רמה מוגברת של תוכן מלח. אם גופי ketone זוהו בשתן של אישה בהריון, זה עשוי להצביע על התפתחות רעילות. עם חוסר אשלגן, כמו גם רעילות בשתן, רמת החומציות ניתן להוריד. ניתוח שתן במהלך ההריון כולל בדיקה של צבע ושקיפות, צפיפות, אפיתל, bilirubin, כדורית אדומה ואת תוכן צילינדר. במקרה של קבלת תוצאות שליליות, נקבעים בדיקות שתן נוספות - על פי השיטה של נצ'יפורנקו, כמו גם בקוקיה של שתן, וכו '.

מיקרוסקופיה של משקעים בדרכי השתן

לחקירת היסודות המרכיבים את משקעי השתן יש חשיבות מעשית רבה, כולל לקביעת רמת הלוקליזציה של התהליך הפתולוגי במערכת השתן. אלמנטים של משקע שתן מחולקים אורגני (אלמנטים הסלולר, צילינדרים) ו אנאורגני (גבישים של מלחים שונים).

בין אלמנטים אורגניים של משקע שתן, תאים אפיתל, אריתרוציטים, leukocytes ו צילינדרים נבדקים.

תאי אפיתל

תאים אפיתל להבדיל לפי סוג של אפיתל. תאים של אפיתל שטוח מקורם בחלקים התחתונים של מערכת השתן; הגדלת התוכן שלהם יותר מ 1-2 בתחום הראייה, במיוחד מספר גדול מהם מצביע על תהליכים דלקתיים בשלפוחית השתן או בשופכה. מקור התאים של אפיתל גלילי הוא האגן הכליות השופכן; עלייה במספר שלהם הוא ציין עם pyelonephritis ו urethritis. התאים של האפיתל צינורי כליות מעוגלות, זיהוי שלהם במתחמי עם צילינדרים או בקבוצות גדולות מעיד על המוצא הכליתי שלהם. סוג זה של תאים נמצא מחלות כליות שונות (tubulointerstitial נפריטיס, glomerulonephritis כרונית, כולל זאבת).

trusted-source[12], [13]

אריתרוציטים

אריתרוציטים נמצאים בשקעים בשתן של אנשים בריאים בסכום של 0-1 בתחום הראייה.

נוכחות של macromemuria בחולה נשפט על ידי שינוי אופייני בצבע שתן; כדי להבדיל אותו עם myoglobinuria ו hemoglobinuria, יש בדיקות מיוחדות ("Hematuria").

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

לויקוציטים

Leukocyturia - גידול התוכן של leukocytes במשקעי השתן (הנורמה היא 0-1 בתחום הראייה של המיקרוסקופ אצל גברים ועד 5-6 אצל נשים). בדיקות דיפרנציאליות אבחון כדי לקבוע את האוכלוסייה leukocyte של משקעים השתן משמשים כדי לקבוע במדויק את המקור של לוקוציטוריה.

בידוד ליקוציטוריה זיהומיות, האופייני למחלות זיהומיות רבות דלקתיות של מערכת השתן (כולל pyelonephritis). על אופי זיהומיות של ליקוציטוריה ניתן לשפוט בהיסוס על ידי זיהוי משקעים בדרכי השתן של חיידקים - בקטריוריה (יותר מ 1x10 5 / מ"ל של שתן). במהלך הזריעה, שתן לעיתים קרובות תוצאות שליליות כוזבות בשל העובדה כי אפילו הפרות לא משמעותי של הכללים עבור דגימה ואחסון של דגימות להשפיע על הדיוק של שיטה זו. ליקוציטוריה אספטית, האופיינית לצורות רבות של גלומרולונפריטיס כרונית, נפרופתיה משככת כאבים; לעיתים נצפתה בעמילואידוזיס.

צילינדרים

צילינדרים נוצרים חיבור uromukoida תם-Horsfall (חלבון המופרש על ידי איבר עולים האפיתל של אישור הלולאה של הנלה), חלבוני פלזמה שחלפו הממברנה של glomeruli, וכן רכיבים ספציפיים (תאיות, חלקיקי שומן).

 • צילינדרים הייליים מורכבים רק מולקולות חלבון, הם נמצאים במחלות כליות שונות נורמלי (לא יותר מ -100 מ"ל 1 של שתן).
 • צילינדרים דו-חמציים מורכבים מחלבוני פלזמה ופועלים כסימן לנפרופתיה כרונית.
 • צילינדרים (אריתרוציטים, לויקוציטים) תמיד יש להם מקור כליתי ומצביעים על נגע של פרנכיית הכליה.
 • גלילי שומן נמצאים עם פרוטאינוריה משמעותית, כולל תסמונת נפרוטית.
 • גלילי גלילי הם סימן של מחלת כליות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

אלמנטים אנאורגניים של משקע שתן מורכב גבישים של מלחים שונים

גילוי של גבישי חומצה שתן, סידן אוקסלט, urates אמורפי ו phosphates, כמו גם triphosphate בשתן אינו סימן של נזק לכליות, ניתוח שתן נתונים קליניים יש לקחת בחשבון.

הנוכחות בשתן של גבישי כולסטרול, ציסטין, טירוזין ולאוצין תמיד מציינת את התבוסה של הכליות. כולסטרול Crystalluria נצפתה בחולים עם תסמונת נפרוטית; גבישים של טירוזין ו leucine מצביעים על נזק כבד שלילי הפרוגנוסטית.

בסדימנט השתן, חיידקים, פטריות, פרוטוזואה וטפילים נמצאים גם. Bacteriuria הוא משמעותי ביותר בשילוב עם לוקוציטוריה; כדי להבהיר את ראשיתו, רצוי לערוך מחקר בקטריולוגי של שתן. מתוך הפטריות בסדימנט השתן נמצאו לעיתים קרובות נציגים של קנדידה הסוג , במיוחד בחולים עם סוכרת או קבלת טיפול חיסוני. לפעמים אמבות נמצאות; בנוכחות דיסוריה, זה מצביע על אמביאזיס גניטו-שתן. איתור של ביצים Schistosoma haematobium מציין את הפלישה של דרכי השתן.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

בדיקת שתן כללית: רגילה

צבע השתן הרגיל משתנה בין צהוב בהיר לצהוב כהה. צבע צהוב עז מדי בדרך כלל מצביע על צפיפות מוגברת של שתן, אשר נצפתה בדרך כלל במהלך התייבשות, שתן קל מדי, להפך, מציין כי צפיפות נמוכה. זה אומר שיש סיכוי לאי ספיקת כליות. כל שינוי בצבע השתן מ ורוד חיוור עד חום כהה צבע יכול להיות אינדיקטורים של תהליכים פתולוגיים רציניים. יחד עם זאת, כמה תרופות, כמו גם צריכת שפע של סלק וגזר, יכול להשפיע על צבע שתן. אם הניתוח מצא כי השתן אינו שקוף, ניתן להסביר זאת על ידי נוכחות בו של חיידקים, תאי דם אדומים, מלחים, שומן, ריר, וכו 'אם השתן מזועזע, קצף מופיע על זה. אם קצף הוא מעונן, שופע מתמיד, זה יכול אומר כי יש חלבון בשתן. בדרך כלל, קצף ברור מסיס במהירות. אם רמת החלבון בשתן היא יותר מ -0.033 גרם / ליטר, זה נחשב לחריגה מהאינדיקטורים הרגילים.

הפרשנות של שתן

ניתוח שתן כולל הערכה של הפרמטרים הבאים.

 • צבע, שקיפות.
 • צפיפות יחסית.
 • בדיקות כימיות:
  • pH;
  • חלבון;
  • גלוקוז;
  • גופי קטון;
  • המוגלובין (נקבע, ככלל, עם שינוי מקביל בצבע השתן);
  • אורובילינוגן;
  • מיוגלובין (נקבע, ככלל, עם שינוי המקביל בצבע שתן).
 • מיקרוסקופיה:
  • גבישים, פוספטים, אוקסלט או סידן פחמתי, tripolphosphate, ציסטין, מרפא;
  • תאים - לויקוציטים, אריתרוציטים, תאי אפיתל צינורי, דרכי השתן, תאים לא טיפוסיים;
  • צילינדרים - הייליים, גרעיניים, אריתרוציטים, לויקוציטים, אפיתל, דונגיים, גרגירים, שומנים;
  • חומרים זיהומיים - חיידקים, פטריות, טפילים.

ניתוח שתן משמעו קביעת נחיצות של תוכן חלבונים, אלמנטים סלולריים (אריתרוציטים, לויקוציטים), חיידקים וכמה אינדיקטורים אחרים. בנוסף, בעזרת שיטות נוספות של מחקר שתן, צורות פעילות של leukocytes מזוהים, כמו גם את התוכן של chemokines, גורמי גדילה ומולקולות vasoactive.

כדי לאבחן microalbuminuria, מבחן מהיר סטנדרטי משמש, המאפשר ניטור של גודל שלה, כולל הגדרות אשפוז.

צבע ובהירות של שתן

שתן שנקטף הוא בדרך כלל ברור. הגורם לעכירות של שתן הוא הוקם בעזרת בדיקות נוספות.

 • היעלמות העכירות לאחר חימום שתן ל 60 מעלות צלסיוס מצביעה על תוכן מוגזם של urate וחומצה שתן בו.
 • אם השתן הופך שקוף לאחר תוספת של חומצה אצטית 10%, אז יש עודף של פוספטים.
 • עם עודף של oxalates, עכירות נעלם לאחר תוספת של חומצה הידרוכלורית לדלל.
 • אם יש מספר רב של אלמנטים בשתן או ריר, הוא הופך להיות שקוף רק לאחר סינון צנטריפוגה.
 • עמידות לכל בדיקות איכותיות צנטריפוגה, עכירות עולה בקטריוריה.
 • על פני השטח של שתן המכיל כמות גדולה של חלבון, קצף מתמשך נוצר.

השתן של אדם בריא הוא קש צהוב, את עוצמת הצבע תלוי במידת הדילול שלה. השתן של חולה עם אי ספיקת כליות כרונית הוא כמעט חסר צבע. השינוי בצבע השתן נובע גם מהנוכחות בו בכימיקלים שונים, כולל סמים והמטבוליטים שלהם, כמו גם מוגלה, דם ולימפה.

trusted-source[38]

גורם לשינוי צבע השתן

צבע

סיבה

לבן

אדום / ורוד / חום

צהוב / כתום

חום / שחור

ירוק, כחול

לימפה, מוגלה, גבישי פוספט

Erythrocytes, המוגלובין, מיוגלובין, פורפירינים, levodopa, methyldopa, metronidazole, phenacetin, phenolphthalein, צבעי מאכל

Bililubin, urobilin, ברזל ההכנות, nitrofurantoin, riboflavin, sulfasalazine, rifampicin, phenytoin

Methemoglobin, חומצה homogenzitinovaya (עם alkaponuria), מלנין (בחולים עם מלנומה)

Biliverdin, צבעים (מתילן כחול ואינדיגו carmine), triamterene, ויטמיני B, אינדיקאן, פנול, כלורופיל, זיהום עם Pseudomonas aeruginosa

צבע לבן של חלב שתן הוא בשל הכניסה של כמות גדולה של לימפה או שומן לתוכו. הפרשת מסיבית של מלחים של חומצת השתן גורם כתום (לבנים) או צבע חום של שתן. כאשר השתן פורפיריה מחשיך כאשר עומד באוויר.

פרשנות נכונה של צבע אדום של שתן הוא הכרחי. כתמי שתן בדם טרי בצבע אדום, המטוריה ממוצא כליות נותן שתן צורה אופיינית של "שְׁפָכִים בשר" - אחד הסימנים glomerulonefrtia, כולל אקוטי, מיוגלובין - צבע אדום-חום. בנוסף, את הצבע האדום של השתן דווח עם השימוש מתילדופה, נגזר phenothiazine.

trusted-source[39], [40], [41], [42]

ריח שתן

לשתן יש ריח אופייני. השינוי מתרחש במחלות שונות, כולל מחלות מטבוליות.

גורם לשינוי בריח שתן

ריח

סיבה

מתוק, פרי רקוב

גופות קטון

אמוניה

זיהום של דרכי השתן עם חיידקים משפיל אוריאה

מולדי

פנילקטונוריה

זיעה

נוכחות של חומצות isovaleric או גלוטרי בדם

שומן רווי

Hypermethioninemia, tyrosinemia

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

חומציות בשתן

התגובה השתן משתנה במידה ניכרת (pH 4.5-8.5). תגובה אלקלינית מחדש של שתן מעידה על האפשרות של זיהום בדרכי השתן או בחומצה צינלית.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56]

צפיפות יחסית של שתן

צפיפות יחסית של שתן אצל אדם בריא משתנה מ 1.002 ל 1.030. אינדיקטור זה תלוי בדיאטה ובמשטר של צריכת הנוזלים. דיכאון של צפיפות שתן יחסית הוא סימן מוקדם של דבקות tubulointerstitial וכשל כליות כרונית. כדי לקבוע במדויק את האינדיקטור הזה, יש צורך בביצוע משפט זימניצקי. עם עלייה בתכולת החלבון בשתן ב -4 גרם לליטר או לגלוקוז ב -2.7 גרם לליטר, מדד זה עולה ב -0.001.

ניתוח שתן בילדים: תמליל

כאשר בדיקה שתן אצל ילדים היוותה אינדיקטורים כגון צביעה, ריח, שקיפות, משקל סגולי, מידת אריתרוציטים לויקוציטים, בנוכחות חלבון, סוכרים, קטונים, מלחים, חיידקים, ריר. מחוונים נורמליים הם היעדר ריח לא טיפוסי בשתן ו opacities. אם השתן יש ריח של אמוניה, זה יכול להצביע על תקלה עם שלפוחית השתן. רמת החומציות בשתן של התינוק נע בין 4.8 ל -7.5. עם שלשולים, הקאות, ואת השכיחות של מזון צמחי ו overstrain פיזית בתזונה, מתרחשת תגובה אלקליין. חומציות מוגברת של שתן נצפתה בטמפרטורה, סוכרת או צריכה מופרזת של חלבון במזון. אינדיקטורים נורמליים של צפיפות שתן הם תלות בגיל מ 1.003-1.025. חלבון, סוכר, אריתרוציטים, צילינדרים, חיידקים, מלחים וגופי קטון בשתן של הילד לא צריך להיות. רכיבים אלה יכולים להופיע עם הפרעות מטבוליות, כליות, שלפוחית השתן, מערכת האנדוקרינית, הקאות, חום, שלשולים, עצירות, overstrain עצבים, אנמיה. עלייה בתאי הדם הלבנים עלולה להתרחש בתהליכים דלקתיים של מערכת השתן.

ניתוח כללי של שתן: תעתיק

מחוונים רגילים לאדם בריא:

 • צבע - צהוב מתון, לא רווי מדי, אבל לא חיוור מדי.
 • שקיפות היא הנורמה.
 • הריח מתפרץ.
 • חומציות - pH פחות מ -7.
 • הצפיפות היא מ 1.018.
 • חלבון לא.
 • גופי Ketone לא.
 • בילירובין - לא.
 • Urolilinogen - 5-10 מ"ג / ליטר.
 • המוגלובין - לא.
 • אריתרוציטים - מאפס לשלוש בשדה הראייה לאישה, מאפס לאחד בתחום הראייה לגברים.
 • לוקוציטים - מאפס לשישה בתחום הראייה אצל נשים, מאפס לשלוש בתחום הראייה אצל גברים.
 • אפיתל - מאפס לעשר בתחום הראייה.
 • צילינדרים - לא.
 • מלח - לא.
 • חיידקים - לא.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.