^

בריאות

Aspartate aminotransferase (AST) בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Aspartate aminotransferase (AST) בדם - ביטוי זה unpronounceable מציין אנזים תא מיוחד שמשתתף באופן פעיל חילופי נורמלי אינטראקציה של כמעט כל חומצות האמינו. AST הוא כמויות גדולות ברקמות הלב, כמו גם בתאים של הכבד, רקמות עצביות בכליות. מסיבה זו כמעט כל המחלות הקשורות איברים אלה מציעים את קביעת רמת asperate aminotransferase בדם. Aspartate aminotransferase (AST) בדם הוא גם אחד מסוגי transaminases שנושאים חומצה אספרטית דרך מולקולות. ניתן לומר כי ויטמין B6 ידוע הוא אנלוגי קואנזים של AST.

ערכי הייחוס (הנורמה) של פעילות AST בסרום הדם הם 10-30 IU / l.

בדרך כלל, ברמה נמוכה למדי של האנזים נחשב, אבל אם הרקמה פגומה, aspartate aminotransferase (AST) בדם עולה בהדרגה, משוחרר מן התאים הפגועים. איך פגום רקמות קשות, כך מגביר את רמת AST בדם. אם אוטם שריר הלב מאובחן, aminotransferase aspartate מתחיל לצבור בדם במשך 6-10 שעות.

Aspartate aminotransferase (AST) בדם יכול לחרוג מהגבול של הנורמה פעמים חמש פעמים ולשמור על מחוונים כאלה עד שבוע. הפעילות הגבוהה של טרנסאמינאז זה מהווה אינדיקציה ברורה למצבו החמור ביותר של המטופל, שבו ניתן להשיג תוצאה שלילית. אם ה- AST גדל בהדרגה, אך בעקשנות, הוא מציין כי אזור האוטם מתרחב. כמו כן, הפעילות של AST יכול להיגרם על ידי תופעות נמק בכבד.

trusted-source[1], [2], [3]

למה הוא aminransransferase aspartate בדם?

ניתוח זה הוא חשוב והכרחי לבירור מחלות ופתולוגיות אפשריות, כגון: 

  • כל סוגי הפטיטיס ומחלת כבד נמקית; 
  • התנוונות של רקמות parenchymal לתוך רקמות fibrotic - שחמת (אלכוהוליזם); 
  • Onkoprotsess בכבד, גרורות; 
  • מחלות לב דחופות - אוטם שריר הלב; 
  • אוטואימוניות, כולל מחלות תורשתיות - מיודיסטרופה של דושן-בקר; 
  • נגעים ויראליים של מערכת הלימפה, כולל מונונוקליוזה; 
  • תסמונת Cholestatic.

איך להתכונן למבחן, כאשר הוא בדק AST בדם?

צריכת כל תרופה, לפעמים אפילו תמצית צמחים, יכולה לעוות את תוצאות המחקר. לכן, לפני שאתם בודקים את הרמה והפעילות של AST, אתם גם צריכים להפסיק לקחת את התרופה, ואם זה בלתי אפשרי מסיבה כלשהי, ספק מידע על התרופה, מינון וזמן הקבלה לרופא. אפילו פשוט ולא מזיק במבט ראשון, תמצית ולריאן או ויטמינים, למשל, ויטמין A, יכול לחצות את הדיוק ואת אופי אינפורמטיבי של המחקר. בנוסף, יש צורך לקחת בחשבון תגובות אלרגיות לתרופות ספציפיות, נשים יכולות לעוות את התמונה של בדיקות מעבדה עבור AST.

כיצד מבוצע הניתוח, כיצד נקבע asinate aminotransferase (AST) בדם? החומר לניתוח הוא דם ורידי בלבד. בנוסף ללחץ של חוסם העורקים, עקצוץ קל באתר הנקב עם מחט, אין תחושה כואבת - זהו ניתוח רגיל, שתוצאותיו ידועות לאחר 6-12 שעות.

Asinate aminotransferase בדם - מה הן הנורמות?

תקנים סטטיסטיים ממוצעים:

  • נשים - מ 10 ל 36 יחידות / l;
  • גברים - מ 14 עד 20 יחידות / ליטר.

AST מוגבה מדי הוא גם פתולוגיה של הכבד, אולי בעל אופי ויראלי, או תגובה בכבד לשיכרון חריף עקב צריכת אלכוהול, אולי סמים נרקוטיים. כמו כן, הערך הגבוה של transaminase AST יכול לדבר על גידולים נרחבים או מרובים.

עודף קל של הנורמה הוא תלות כרונית באלכוהול, ואולי שחמת. כמו כן, עלייה קטנה של aminotransferase aspartate עלולה להתרחש עם hypervitaminosis - ויטמין A. אוטם, mononucleosis, פתולוגיה של מערכת ריאות או כליות - הרשימה ממשיכה. הדבר העיקרי הוא לזכור: aspartate aminotransferase (AST) בדם הוא אינדיקטור חשוב של מצב הרקמות של איברים אנושיים, וניתוח הניתוחים הוא עבודתו של הרופא.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

הסיבות לעלייה של AST בדם

עלייה בפעילות של AST בדם הוא ציין עם מגוון רחב של מחלות, במיוחד בתבוסה של איברים ורקמות עשירות אנזים זה. השינויים הדרמטיים ביותר בפעילות של AST מתרחשים כאשר שריר הלב מושפע. פעילות האנזים ב-93-98% מהחולים עם אוטם שריר הלב גדלה.

עם אוטם שריר הלב, AST עולה בסרום לאחר 6-8 שעות, הפעילות המקסימלית מגיעה 24-36 שעות ו יורד לרמה הנורמלית של 5-6 ימים. הרחבת האזור של אוטם שריר הלב מובילה את המראה של מחזור שני של פעילות מוגברת. מידת הגידול בפעילות ה- ACT משקפת את מסת שריר הלב המעורבת בתהליך הפתולוגי. לפעמים הפעילות של AST מגדילה עוד לפני הופעת הסימנים האלקטרוקרדיוגרפיים של אוטם שריר הלב, והעדר ירידה ברמתה לאחר יום 3-4 של המחלה הוא שלילי באופן פרוגני. עם אוטם שריר הלב, פעילות AST בדם יכול להגדיל 2-20 פעמים.

עם אנגינה, פעילות ACT, ככלל, נשאר בטווח הנורמלי. עם זאת, חלק מהחברים עולים כי יותר ויותר AST ב מחלה עורקת חמורה כלילית ב -24 השעות הראשונות לאחר הפיגוע לבין הנורמליזציה של 2nd, לפחות ביום השלישי לאחר הפיגוע, כמו גם התקפות ממושכות של טכיקרדיה התקפית.

AST מגביר גם הפטיטיס חריפה נגעים חמורים אחרים של hepatocytes. עלייה מתונה נצפתה בצהבת מכנית, בחולים עם גרורות לכבד ולשחמת הכבד. מקדם דה ריטס, כלומר, יחס AST / ALT, הוא בדרך כלל 1.33, עם מחלת כבד מתחת לערך זה, ועם מחלת לב - גבוה יותר.

מספר אינדיקטורים הם מכפילים כפול הערך של הגבול התייחסות העליון של AST.

בקליניקה הקלינית, הקביעה בו-זמנית של פעילות AST ו- ALT בדם מצאה יישום רחב ; הוא נושא מידע קליני הרבה יותר על לוקליזציה ועומק של הנגע, הפעילות של התהליך הפתולוגי; מאפשר לחזות את תוצאות המחלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.