^

בריאות

A
A
A

נתרן בדם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ערכי הייחוס (הנורמה) של ריכוז הנתרן בסרום הדם הם 135-145 mmol / l (mq / l).

בגוף של אדם בריא עם משקל גוף של 70 ק"ג מכיל 3,500 mmol או 150 גרם של נתרן. 20% מסכום זה מרוכז בעצמות ואינו משתתף ישירות במטבוליזם. החלק הגדול ביותר של נתרן הוא כמעט לחלוטין הנוזל של החלל החוץ תאי.

נתרן הוא קטיון העיקרי של נוזל תאיים, שם הריכוז שלו הוא 6-10 פעמים גבוה יותר מאשר בתוך התאים. ערך נתרן פיסיולוגי הוא לשמור על לחץ האוסמוטי pH של חללי התוך-תאי, זה משפיע על התהליכים של פעילות העצבים, מצב המערכת שרירי לב וכלי דם ואת היכולת של קולואידים רקמות כדי "להתנפח".

נתרן מופרש על ידי הכליות (עם שתן), GIT (עם צואה) ועור (עם זיעה). הפרשת הנתרן על ידי הכליות משתנה בטווח רחב: 1-150 mmol ליום. עם צואה, 1-10 mmol / יום הוא איבד. ריכוז הנתרן בזיעה הוא 15-70 mmol / l.

מנגנון הכליה של רגולציה נתרן הוא הגורם החשוב ביותר בשמירה על ריכוז תקין של פלסמה בדם. גורמים רבים של hyponatremia ו / או hypernatremia קשורים עם תפקוד כלייתי לקוי.

עלייה משמעותית או ירידה משמעותית בתכולת הנתרן בסרום הדם באה כתוצאה מאובדן לא פרופורציונלי של מים ומלחים. עם תנאים אלה, ייתכן שיהיה צורך טיפול חירום.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.