^

בריאות

Alinine aminotransferase (ALT) בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Alinine aminotransferase (ALT) בדם הוא אנזים ספציפי המראה עד כמה יציבה מצב הרקמות של איברים שונים בגוף האדם.

Alinine aminotransferase הוא בדרך כלל סטיית תקן, אבל אלאנין עצמו הוא אנזים חשוב שנמצא בכמויות גדולות בשרירי השלד, הכבד, הלב והכליות. חומר זה מעורב באופן פעיל במטבוליזם וסינתזה של חומצות אמינו שונות. ALT יכול להזין את הדם רק במקרה של נזק לרקמות, במצב בריא של הרקמות של האיברים הפנימיים, ALT הוא כמעט לא נוכחים, ואם הוא נצפה, אז בכמויות קטנות. Alanine ברקמות הוא גם חומצת אמינו אשר ממיר במהירות גלוקוז, אשר נותן אנרגיה הן את מערכת העצבים המרכזית ואת המוח. חיזוק המערכת החיסונית, השתתפות פעילה בייצור של לימפוציטים, שליטה על חילוף החומרים של סוכרים וחומצות - כל אלה הם פונקציות אלנין מבצעת.

הסטנדרטים בהם alinine aminotransferase חייב להתאים לדם הם:

ערכי ייחוס (נורמה) של פעילות ALT בסרום - 7-40 IU / l.

  • אצל גברים, לא יותר מ 40-41 יחידות / l;
  • אצל נשים - לא יותר מ 30-31 יחידות / l.

במחקרים אנליטיים על אנזים זה, יש צורך בדייקנות גבוהה, והוא קשור ישירות לצריכה של תרופות מסוימות העלולות לעוות את התמונה האנליטית. לכן, לפני בדיקת רמת ALT, אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך, אשר יהיה לבטל באופן זמני את התרופה, או יביא בחשבון את הסטיות בתוצאות הניתוח הקשורים לטיפול תרופתי. בנוסף, ALT בדם תלוי בגיל, למשל, אצל תינוקות שנולדו, רמת ALT אינה עולה על 17 יחידות. אז כמות ALT עולה בהדרגה, זה נובע ההשקה של כל מנגנוני מגן בגוף. גם למחקרים אנליטיים תלוי בטמפרטורת הסביבה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם של ALT מוגברת בדם

Alinotransferase Alanine הוא גדל במחלות כגון: 

  • צהבת, כולל נגיפי; 
  • השפעות רעילות של אלכוהול, כולל שחמת
  • oncoprocess בכבד
  • שיכרון תרופה; 
  • מחלות לב, כולל כישלון; 
  • מיוקרדיטיס, התקפי לב
  • תנאי הלם עם כוויות ופציעות חמורות שונות; 
  • נגעים נמקיים של שרירי השלד.

כמו כן, alinine aminotransferase בדם הוא בדרך כלל גבוהות בכל הנשים ההרות. עם זאת, כמות מופרזת של ALT צריך להזהיר את הרופא המטפל, שכן אינדיקטור כזה עשוי להצביע על פתולוגיה רצינית של איברים פנימיים, במיוחד את הכבד.

הגדלת הפעילות של aminotransferases (AST ו ALT) הוא 1.5-5 פעמים לעומת הגבול העליון של הנורמה נחשב היפרפרמנטמיה מתונה, 6-10 פעמים כמו היפרפרמנטמיה מתונה, יותר מ 10 פעמים. מידת העלייה בפעילות של aminotransferases מצביעה על חומרת התסמונת הציטוליטית, אך אינה מעידה ישירות על עומק ההפרות של הפונקציה בפועל של האורגן.

ב אוטם שריר הלב, עלייה בפעילות ALT בסרום מזוהה ב 50-70% מהמקרים, לעתים קרובות יותר עם נמק נרחב של שריר הלב. העלייה הגדולה ביותר בפעילות ALT מזוהה בשלב החריף - ממוצע של 130-150% מהמקובל, אשר נחות במידה ניכרת מזה של AST - ממוצע של 450-500% מהנורמה.

במחלות הכבד, פעילות ALT משתנה הראשונה והכי משמעותית בהשוואה ל- AST. ב הפטיטיס חריפה, ללא קשר האטיולוגיה שלה, הפעילות של aminotransferases גדל בכל החולים. הפעילות של ALT הכלול בציטופלזמה משתנתה במיוחד בשל השחרור המהיר שלה מהתא וההתקבלות לזרם הדם, ולכן, קביעת פעילות ALT היא בדיקה רגישה יותר לאבחון מוקדם של דלקת כבד חריפה מאשר AST. מחצית חיים של ALT הוא כ 50 שעות.המרכז נמצא בעיקר במיטוכונדריה, מחצית החיים שלה היא 20 שעות, כך הפעילות שלה עולה עם נזק חמור יותר hepatocyte. הפעילות של ALT ו- AST מגבירה 10-15 ימים לפני הופעת צהבת עם הפטיטיס A, ובמשך שבועות רבים עם הפטיטיס B (הפעילות של אנזימים אלה עולה בו זמנית, אבל ALT מגדילה את זה הרבה יותר). עם מהלך טיפוסי של הפטיטיס ויראלי, פעילות ALT מגיע למקסימום בשבוע 2-3 של המחלה. עם מהלך חיובי שלה, פעילות ALT מנרמל 30-40 ימים, AST - ב 25-35 ימים. עלייה חוזרת או פרוגרסיבית בפעילות של aminotransferases מציין נמק חדש או הישנות של המחלה. הארכת התקופה של פעילות מוגברת של aminotransferases היא לעתים קרובות סימן שלילי, שכן הוא עשוי להצביע על מעבר של תהליך חריף אחד כרונית.

בתקופה החריפה של הפטיטיס הנגיפית בכל הצורות, למעט בחומרה, מקדם דה ריטיס נע בין 0.55 ל -0.65, עם שיעור חמור זה יחס ממוצע 0.83, אשר משקף עלייה משמעותית יותר בפעילות AST. ביחסי האבחנה הדיפרנציאליים יש חשיבות מסוימת לכך שבפצעים אלכוהוליים של הכבד, בניגוד לנגעים ויראליים, הגידול האופטימלי בפעילות AST (מקדם דה ריטיס הוא יותר מ -2) אופייני.

עבור הפטיטיס כרונית מאופיינת היפרפרמנטמיה מתונה ומתונה.

בצורות שחורות של שחמת הכבד, עלייה בפעילות האנזימים היא בדרך כלל לא נצפתה. עם טפסים פעילים, מתמשך, אם כי עלייה קלה בפעילות של aminotransferases מזוהה 74-77% מהמקרים.

דיסוציאציה של בילירובין-אמינוטרנספראז, דהיינו מקרים של היפרבילרובינמיה חמורה (בעיקר בשל בילירובין ישירה) ופעילות נמוכה של aminotransferases, ראוי לתשומת לב. דיסוציאציה זו נצפתה בצהבת חסימתית עם יתר לחץ דם יציב, אי ספיקת כבד חריפה. הפעילות של AST ו ALT, כמו גם phosphatase אלקליין עולה עם רזולוציה של אי ספיקת לב כרונית (השיא הוא בדרך כלל 3-4 ימים).

עלייה בפעילות של ALT ו- AST יכולה גם להיות מזוהים בנשאים בריאים כמעט של אנטיגן פני הפטיטיס B, דבר המצביע על נוכחותם של תהליכים פעילים אקסימפטומטיים לכאורה בכבד.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

גורם ALT הפחתת

Alinine aminotransferase יכול להיות מתחת לנורמלי עבור פתולוגיות חמורות מאוד כגון ניוון הכבד נייטרוטי. שחרור, שחרור ALT לזרם הדם אפשרי רק במקרה של תבוסה של hepatocytes, קרום התא שלהם. בנוסף, חוסר היסוד של ויטמין B6 יכול גם להשפיע על הפחתת רמות ALT.

Alinine aminotransferase בדם נקבעת בדרך כלל יחד עם AST - aminotransferase aspart, שני המדדים הללו חשובים להערכת מצבם של איברים פנימיים רבים.

trusted-source[13], [14]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.