^

בריאות

A
A
A

Lumbodynia של עמוד השדרה המותני: אבחון, איך לטפל

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מנקודת המבט של הטרמינולוגיה הרפואית, שלוש המילים האחרונות בהגדרה - עמוד השדרה המותני - מותרות בבירור, ועכשיו תבינו למה ומה זה?

הרופאים מדברים על לומברגיה כאשר אדם מרגיש כאב (יוונית - algos) בעמוד השדרה המותני או רק בגב התחתון (lat - lumbus). לכן, כפי שאתה יודע, lumbulgia של החזה או צוואר הרחם הוא שטויות.

כאבי גב נקרא dorsalgia (הלטינית dorsum - בחזרה, צד אחורי). ב ICD-10, באזור המותני יש את הקוד M54.4-M54.5 במחלקה של מחלות של מערכת השריר והשלד. עם זאת, מונח זה מתייחס סימפטום קליני המתבטא מקומית, אשר יכול לגרום כל מחלה או dorsopathy של עמוד השדרה המותני.

להחלפה להשתמש בהגדרה: כאב בגב התחתון, כאב בצוואר. אבל לומבגו של עמוד השדרה המותני או רק  lumbago  נקרא כאב פתאומי "חריפה" חריפה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

נטל גלובל הבינלאומי במחקר לימוד מחלות, נערכו בקרב חולים 47 מדינות ב 2012, אותו אישר את העובדה כאבי גב - הגורם המוביל נכות ברחבי העולם: הם סובלים כמעט 600 מיליון אנשים (כפליים לפני 25 שנים) ..

הסטטיסטיקה הקלינית מראה כי כמעט 20% של אנשים הסובלים מכאב חריף תת תת קרקעי יכול לפתח lumbargia מותני כרוני במהלך השנה.

על פי הוול השדרה האירופי, תדירות הטיפול של האירופים למבוגרים הפרק הראשון של כאבי גב תחתון אקוטי, שאובחנו כסובלים לומבגו, סכיאטיקה או עמוד השדרה המותני, החל 6.3 ל -15.4% בשנה. ותדירות ההישנות במהלך השנה נצפתה בממוצע ב -36% מהאוכלוסייה.

על פי המכון הלאומי לנוירולוגיה (ארה"ב), lumbodynia לרוב רודף אנשים 40-60 שנים. השכיחות של כאבי גב תחתון היא מעט גבוהה יותר אצל נשים.

בארצות הברית לבדה, שינויים ניווניים בדיסקים בין-חולייים משפיעים על כ -12 מיליון בני 20-20 שנים (3.8% מהאוכלוסייה הבוגרת), מתוכם 52% חשים כאבי גב בצוואר משתנה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

גורם ל עמוד השדרה המותני המותני

עמוד השדרה המותני (חוליות LI-LV) והגב התחתון כולו מספקים תמיכה לרוב חלקי הגוף ולעבודה של מערכת השרירים והשלד. בנוסף, עבודה זו נשלטת על ידי עצבי חוט השדרה שעוברים כאן.

אז, לא משנה כמה נקרא  כאב באזור המותני, הגורם לזיהוי העיקרי של lumbalgia עמוד שדרה המותני הקשורים לכל מבני עמוד השדרה: עם החוליות (. לטיני - חוליה) וזה דיסק הבין חולייתי (בלטינית - intervertebrales disci.), שרירים, רצועות, מבני fascial , שורשי עצב, כמו גם איברים הקרביים של חלל הבטן.

יש Lumbodynia האטיולוגיה ביומכנית עם מומי שלד כוללים עקמת, לורדוסה,  hyperostosis שלד אידיופטית דיפוזי, מנגנון אנומליות רצועות (לדוגמא, תסמונת Ehlers-Danlos).

אופי מכאני יש המותני lumbodynia במהלך הריון, לבין האטיולוגיה שלה היא לשנות את העקמומיות הנורמלית של עמוד השדרה באזור המותני עקב עומס משקל מוגבר בזמן (הכרחי עבור המשלוח הקרוב) החלשת רצועת מַאֲחֶה ערווה המשותפת lumbosacral תחת השפעת relaxin ההורמון.

כאב גב תחתון של עוצמת משתנית שנצפה מוגזם מתיחה של עמוד השדרה ואת קדמי גידי שרירים ורצועות אורכים (לדוגמא, הרמת משקולות), טראומה, אשר יכול להיות בגלל  ניזק של דיסקים חולייתיים המותני, כוללים - עם  התזוזה של החוליות. פציעות אלו, בתורם, להוביל דחיסה של קצות עצבים ופיתוח  תסמונת equina cauda  (equina Sauda), שבה הכאב - מלבד מותניים - הישבן באזור ללכוד, עצם הזנב, במפשעה ובירכיים.

במקרים רבים, lumbodynia הקשורים  קשחת של עמוד השדרה המותני  (גידולים גרמיים לכסות את הדיסקים) או spondyloarthrosis (כאשר לְהִסְתַיֵד עם גיל, מפרקי ההיבט החולייתיים). ואז האזור המותני spondylogenic של האזור המותני נקבע.

Lumbodynia הכרונית המותני מופיעה מאפיינים והפחתות תחתונים של דיסקים בשל שינויים ניווניים של הסחוס - כאשר osteochondrosis המאובחן של עמוד השדרה המותני, וכן  פריצות דיסק, שינויים פתולוגיים של מפרקי היבט חולייתיים, או ההיווצרות של osteophytes.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

גורמי סיכון

עם מגוון של תנאים המעוררים את המראה של כאבי גב, גורמי סיכון ספציפיים להתפתחות lumbalgia נראים בתהליכי ההזדקנות הטבעית, כלומר, שינויים הקשורים לגיל הקשורים במפרקים חוליות ודיסקים בין-חולייתיים, כמו גם בהשפעות השליליות של השפעות תעסוקתיות על האזור המותני (הנובעים מעמידה או ישיבה קבועים) עבודה).

מגביר באופן משמעותי את הסבירות לכאב בשרירי המותניים, המוגדרים כתסמונת מתח שריר או תסמונת מיופאסיאלית, אם אדם זז מעט ונשאר במצב אחד במשך זמן רב.

כאב בגב התחתון ייסורים רוב האנשים עם עודף משקל (השמנה) - בשל עומס מוגבר על החוליות המותני. עם שימוש לרעה באלכוהול, החומרים הכלולים בו במהירות להרוס את הסחוס של הדיסקות בין חולייתי להקשות עליהם לפזר מזון.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

פתוגנזה

Lumbodynia בפתוגנזה עשויה להיות קשורה לתהליכים דלקתיים בחולים עם Ankylosing spondylitis, אוסטאומיאליטיס השדרה, שחפת העצם (מחלת השחפת של עמוד השדרה), חולייתי discitis, sakroielitom (דלקת של המפרק ע"כ).

בגלל התבוסה של שורשי חוט שדרת lumbosacral מפתח כואב מאוד  נשי  - נשי, או נשי, שבה יש lumbosacral lumbodynia נשי: כאב תופס באזור הלוך gluteal הנמוכים, כמו גם בחלק האחורי של הירך עד של מפרק הברך.

מצב שנגרם על ידי דחיסה, דלקת ו / או ניזק לשורש העצב, שנקרא רדיקולופתיה, שבו מופיעים תסמינים lumbalgia עמוד שדרה המותני, לעתים קרובות - עם ירידה ברגישות של הגפיים התחתונים. רדיקולופתיה יכולה להתרחש עקב התכווצות או  היצרות של תעלת השדרה. לקבלת פרטים, ראה -  תסמונות רדיקולריות וכאבי גב

בנוסף, lumbulgia הוא סימפטום של  myositis של הגב  ואת חותמות המוקד של שרירי המותניים גדולים או קטנים (הקשורים ללחץ מתמיד שלהם החמרה של trophism של רקמות).

כאב תסמונת, אשר באה לידי lumbosacral lumbodynia התקופתית, מצוין מחלות של אברי בטן ואת אברי אגן: מחלת כליות, pyelonephritis מעי granulomatous; אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות וצניחת הרחם; מפרצת אבי העורקים בבטן וכן neoplasia השדרה (מיאלומה וסרקומה) והפצתו גרורות של גידולים ממאירים בכל אתר.

מידע שימושי הוא גם בחומר -  גורם לכאבי גב

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

תסמינים עמוד השדרה המותני המותני

Lumbalia מאופיין בדרך כלל על ידי שילוב של הסימפטומים הבאים:

  • תחושת מתח (נוקשות) בגב לאחר שינה (עקב התכווצות שרירים);
  • כאב גובר בוטה בכל התנועות (שינוי תנוחה) או לאחר ישיבה ממושכת;
  • הגבלת תנועות (כיפוף קדימה, אחורה או לצדדים);
  • הקרנה חד צדדית של כאב בישבן, מפשעה, בחלק האחורי של הירך;
  • רגישות מופחתת ו "עקצוץ" (paresthesia) בגב התחתון, הישבן והרגליים;
  • עוויתות של שרירי המותניים;
  • שינויים בכפייה בתנועות כאבים (הקשורים לניסיונות להפחית את הכאב).
  • קהות וחולשת שרירים.

טפסים

משך הזמן של סוגים אלה של lumbodynia, כמו חריפה, תת-קרקעי וכרוני. כאב גב תחתון נמשך פחות מ -6 שבועות; תת-קרקעית - מ -6 עד 12 שבועות, וכריתת המותניים הכרונית המותנית נמשכת יותר משלושה חודשים (עם הנחות תקופתיים ורווחים).

אם הפתוגנזה של כאבי גב תחתון טמונה בנזק למבני עמוד השדרה, היא נחשבת לאזור מותני של ורטברוגני. שאלות של פתוגנזה נדון בפירוט בפרסום -  תסמינים של כאבי גב

כאשר השרירים המותני לכאוב (ב שָׁרֶרֶת) - שנקרא lumbalgia שרירית (השרירים טוניק), ו דחיסה של שורשי העצבים מסווגים lumbalgia נוירוגנית או NEURODYSTROPHIC.

הפרברולוגים המערביים מקצים כאב מכני (או טורי) בגב התחתון (עקב מתח שריר), רפלקססיה רדיקלית ורדיקולופתיה (כאבי ראש)

כאב מותני רפלקסיבי אינו נתפס כאשר המיקוד שלו הוא מקומי. לדוגמה, שינוי degenerative בחוליות המותני יכול לגרום לכאב בעצה או בירך; כאבים כאלה מתרחשים כאשר ההפעלה של nociceptors באיברים הפנימיים מוביל לתפיסה של כאב בעמוד השדרה המותני).

שריפת כאב רדיקולרי היא תוצאה של דחיסה או דלקת של שורש העצב השדרה, שבו גירוי של השורש שורש או הגנגליון השורש הגבי של עצב השדרה מתרחשת.

trusted-source[49], [50], [51], [52]

סיבוכים ותוצאות

מה כרוך בעמוד השדרה המותני המותני? בעיות עם כאבי גב מוכרות על ידי מומחים של האגודה האמריקנית של עמוד השדרה בצפון אמריקה כאחד הסיבות הנפוצות ביותר לרופאים ביקור הגורם הנפוץ ביותר של נכות בקרב אנשים מתחת לגיל 45 שנים.

אז התוצאות והסיבוכים של lumbulgia הם רציניים למדי, כולל: קהות של הרגליים, קושי לנוע - צלקות נוירוגניות (עקב היצרות של תעלת עמוד השדרה); איבוד שלפוחית השתן (הרטבה) או מעיים (encopresis) - עם תסמונת זנב סוס או במקרים של בליטה (בליטה) של הדיסק הבין-חולייתי לתוך תעלת השדרה.

לדברי מומחים, פרקים חוזרים ונשנים של lumbalgia לא רק להגביל את המטופלים בחיי היום יום שלהם, אלא גם להפחית את הלחץ הלחץ, לעתים קרובות מובילה לחוסר יציבות רגשית ודיכאון.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57], [58]

אבחון עמוד השדרה המותני המותני

אי-אפשר לאבחן לומברגיה ללא היסטוריה רפואית מלאה ובדיקה גופנית של המטופל. אבל, כפי שהוכרה על ידי הרופאים עצמם, הגורם לכאב גב תחתון כרוני לעיתים קרובות קשה לזהות, גם לאחר בדיקה יסודית, עבורו, בערכאה הראשונה, המשמש לאבחון אינסטרומנטלי: רדיוגרפיה, CT / myelogram, MRI, דיסקוגרפיה, אלקטרומיוגרפיה ו electroneurogram.  

בדיקות דם כוללות בדרך כלל קליני כללי, שיעור שקיעה של אריתרוציטים ו- C- תגובתי חלבון (לזיהוי של תהליכים דלקתיים). בדיקות דם גם יכול לזהות אנטיגן לויקוציטים-B27 HLA - הנטייה BEKHTEREV סמן גנטי למחלה, ומחלות דלקתיות אחרות של רקמת חיבור במפרק (spondyloarthropathies).

כמובן, יש צורך באבחנה דיפרנציאלית, שכן העצבנות של רוב המבנים האנטומיים של האזור המותני של עמוד השדרה קשורה זה בזה, דבר המונע לעיתים קרובות ממערכת העצבים המרכזית להבחין בין נזק למבנה אחד לאחר. לדוגמה, תחושות עבור lumbargia עקב דיסק בין-חולייתי פרוץ ופגיעה ברצועות של שרירי המותני זהים.

גם קריאה -  אבחון של כאבי גב

trusted-source[59], [60], [61], [62]

למי לפנות?

יַחַס עמוד השדרה המותני המותני

שיטות הטיפול בכאב המותני עשויים להשתנות בהתאם לביטויים של סימפטום זה בחולים עם dorsopathies שונים של עמוד השדרה המותני.

האם ניתן לטפל במהירות בעמוד השדרה המותני המותני? ולא כדי לטפל כאבים כאלה?

לקבלת הקלה מהירה של כאב חמור, זריקות נעשים: epidural קורטיקוסטרואידים מנוהלים בשילוב עם הרדמה בצורת  המצור נובוקאין.

התרופות הנפוצות ביותר הן תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID) - Diclofenac, Ibuprofen, Ketoprofen, Naproxen וכו ', נלקחות דרך הפה. לקבלת מינון, התוויות נגד ותופעות לוואי, ראה בפירוט -  טבליות לכאבי גבטיפול בכאבי גב תחתון.

זה שימושי לקחת ויטמינים C, E, B1, B6, B12.

בשימוש נרחב באמצעים שונים של היישום החיצוני, שהוא - במאמר  מאזי מכאב בגב התחתון.

כדי להקל באופן משמעותי על הכאב ולהקטין דלקת ב חריפה, תת-קרקעי או lumbagia כרונית ניתן לטפל בבית עם דחיסות חמים או קרים. רופאים ממליצים במהלך היומיים הראשונים לאחר הופעת הכאב כדי לעשות דחיסות קר (מספר פעמים ביום להחיל קר במשך 20 דקות).

כאשר הכאב חלץ מזוהה עם מיאלגיה, יומיים עד שלושה אתה צריך לסירוגין לעשות דחיסות חמים וקרים (במשך 20-30 דקות). אבל אם הפעימה היא הרגישה כאשר החום מושפע או הכאב מתעצם, יש צורך להפסיק להשתמש בחום ולעשות רק קומפרסים קרים, ולאחר כמה ימים שוב לנסות תהליכי ההתחממות.

טיפול אלטרנטיבי מתבצע על ידי שפשוף נקודה כואבת בתערובת של וודקה עם טרפנטין, שומן מחומצן, תמצית אלכוהול של פלפל אדום; דוחס מ חזרת מגורד, מומס אבקת חרדל מים, bischofite.

טיפול משולב הכולל טיפול עם פיזיותרפיה: אלקטרו ו phonophoresis, זרמים diadynamic של פרפין ויישומים peloid, אמבטיות רפואיות, עיסויים, דיקור (אקופונקטורה), ואחרים.

חלק בלתי נפרד מתוכנית הריפוי הוא תרגיל ופעילות גופנית באזור המותני המותני, וברוב המקרים נותנים תוצאה חיובית. איזה סוג של תרגילים אתה צריך לבצע, בפירוט בחומר -  תרגילים עבור המותניים

טיפול כירורגי

טיפול כירורגי יכול להיות מומלץ בהעדר ההשפעה של טיפול שמרני לפחות שלושה עד ארבעה חודשים; עם נזק סיבי עצב ושינויים חמורים במבנים העצם, אשר עבורו ניתוחים כירורגיים מתקנת או מינימלית פולשנית פותחו.

התערבות כירורגית היא לא תמיד מוצלחת: דיסקציה או microdiscectomy (הסרת דיסק בין-חולייתי עם שבר שלו) מספק הקלה של הכאב ב 85-90% מהחולים. לכן, הסיכונים הכרוכים בטיפול כירורגי באזור המותני המותני, קיימים, וחולים צריכים לדעת עליהם.

התגלמויות של טיפול כזה כוללים: vertebroplasty ו קיפופלסטיה (שברים בחוליות דחיסה התאוששות הנגרם אוסטיאופורוזיס), laminectomy השדרה (דקומפרסיה השדרה היצרות של תעלת השדרה), Foraminotomy (הרחבת פתחים, שדרכם שורש העצב יוצא תעלת השדרה), טיפול בגלי רדיו פעמו (מיושם מתבטאת באופן מתון של הדיסק הבין-חולייתי באזור המותני).

מְנִיעָה

פעילות גופנית סדירה היא השיטה החשובה ביותר למניעת לומברגיה והדרך היעילה היחידה לשמור על טווח התנועה והגמישות של עמוד השדרה. הליכה בקצב ממוצע, שחייה או תרגיל אופניים (חצי שעה ביום) להגדיל את כוח השריר. יוגה יכולה גם לעזור למתוח ולחזק את השרירים, כמו גם לשפר את היציבה.

נסו לפחות פעמיים או שלוש פעמים בשבוע (באופן אידיאלי - כל יום) לבצע תרגילים שתוכננו במיוחד  עבור הגב התחתון אשר יסייע למנוע כאבי גב.

זה צריך להיות שלילי בדרך "דיוואן" לנוח, לרדת במשקל, לנעול נעליים נוחות עם עקבות נמוכות, שינה על הצד שלך עם ברכיים כפופות קמעה (בתנוחה העוברית ברחם מפחית את הלחץ על החוליות) ואינו להרים משקולות.

trusted-source[63], [64], [65], [66], [67]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של סימפטום קליני המתבטא מקומית, שהיא עמוד השדרה המותני המותני, תלויה במחלה הגורמת לכך.

לדוגמא, אחד הנשיאים בארה"ב המפורסמים ביותר ג'ון קנדי סבל מכאבי גב לאחר פגיעה בעמוד שדרת lumbosacral תוך כדי משחק כדורגל בשנתי סטודנטים (1937). הוא עבר ארבע ניתוחים (laminotomy and dissectomy) ולבש מחוך מיוחד התומך בעמוד השדרה. ואת הזרקת הנשיא של משככי כאבים, פיזיותרפיה, שחייה ועיסוי הקל על הנשיא של lumblagia.

trusted-source[68]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.