Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טבליות מכאב בגב התחתון

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אמנם בעזרת תרופות כאב לא יכול להיפטר הגורם לכאבי גב, כולל בגב התחתון, אבל כדי למנוע את הסימפטומים לא נעים בטיפול מורכב, הם יהיו מאוד מועיל. טבליות עבור כאבי גב מחולקים למספר קבוצות מרפא נפרד, הבחירה של תרופה מתאימה במקרה זה יהיה תלוי סימפטומטולוגיה, הגורם שגרם לכאב, וכו '

סיווג ATC

M02A Препараты для наружного применения при болевом синдроме при заболеваниях костно-мышечной системы

אינדיקציות טבליות לכאבי גב תחתון

בין הסימנים לשימוש בטבליות הם כאבים חריפים, arthrosis, ischialgia, שבר של דיסקים בין-חולי, כמו גם דלקת פרקים ו osteochondrosis. הם משמשים גם כדי לחסל כאב osteoarthritis.

trusted-source[1], [2], [3]

טופס שחרור

טבליות עם אפקט משכך כאבים מקבוצת NSAID הן Nimesil, Movalis, וכן Diclofenac, Naproxen ו- Ibuprofen.

כאבי גב נעזרים גם בתרופות (LS) מקטגוריית הרפיית שרירים - כגון בקלופן ומידוקלם, כמו גם Cyclobenzoprite.

כאב גב תחתון ובחזרה ביעילות לפעול קורטיקוסטרואידים, כולל טבליות כגון Diprospan, ההנחה ו dexamethasone, פרדניזולון והוספה ו Metilnizolon ו Suprometil ו Flosteron.

ניתן להשתמש גם בסמים נרקוטיים סינתטיים. במקרה זה, תרופות עם השפעה חלשה כוללות Tramadol עם Codeine, וכן טבליות עוצמה - הידרוקודון, מורפין, ו Hydromorphone ו Fentatin.

טבליות מכאבי גב בגב התחתון

עם כאבים מאחור, כמעט כולם נתקלו. הם יכולים להתעורר מסיבות שונות: כגון הרמת חפצים כבדים, סכיאטיקה, עצבים מכווצים, אוסטאוכונדרוזיס, עקמת, כמו גם מתח שרירים חמור. בכאב חמור, יש להשתמש בגלולות הרדמה, אך יש לזכור כי הן חוסמות רק את הסימפטום (כאב) ולא את הגורם למחלה. כיום, תרופות רבות מיוצרות לתרום לחיסול הכאב. הם יכולים להיות מחולקים למספר קבוצות נפרדות: תרופות הורמונליות, NSAIDs, תרופות נרקוטיות שרירים relaxants.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

טבליות מכאב גב תחתון עם שבר

כאב באזור המותני עם שבר בין-חולייתי מסולק עם NSAIDs. לרוב, עבור שימוש זה ibuprofen, coxibs, diclofenac, כמו גם meloxicam. יש לזכור כי בשל הסיכון של תופעות לוואי אלה תרופות לא צריך להיות נצרך יותר מ 15-20 ימים, וגם להשתמש בהם כתרופה קבועה. זה הכרחי לקחת אותם רק כאשר הכאב הוא החמיר. תרופות אחרות אינן יעילות עם כאבים בגב ועם שבר.

המאפיינים של טבליות מכאב בגב התחתון נבדקות באמצעות הדוגמה של Nimesil.

פרמקודינמיקה

Nimesulide הוא NSAID מקטגוריה sulfonamide. יש לו antipyretic, אנטי דלקתיים ו משככי כאבים. החומר הפעיל של ההכנה מאט את הפעולה של האנזים cyclooxygenase, אשר מבצעת את תהליך הסינתזה של prostaglandins (PG), דיכוי בעיקר COX-2.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

פרמקוקינטיקה

לאחר מתן אוראלי, התרופה נספגת בדרכי העיכול, והרוויה המקסימלית בדם מגיעה ל-2-3 שעות, וחלבוני הפלזמה נקשרים ל -97.5%. מחצית חיים נמשך 3.2 עד 6 שעות.החומר הפעיל בקלות עובר דרך מחסומים hematoparenchymal.

מטבוליזם מתרחשת בכבד עם השתתפות של איזואנזים של סוג ציטוכרום P450CYP 2C9. בין המוצרים ריקבון, החומר התרופתי פעיל hydroxynimidesulide (parahydroxy-derivatized nimesulide) היא העיקרית. הפרשת מרכיב זה מהגוף מתרחשת עם מרה במסווה של מטבוליט (זה יכול להיות מזוהה רק בצורה של חומצה glucuronic - כ 29%). Nimesulide מופרש דרך הכליות (כ 50% של המינון בשימוש).

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

השתמש טבליות לכאבי גב תחתון במהלך ההריון

מאז טבליות NSAID להאט את הסינתזה של PG, הם יכולים להיות בעלי השפעה שלילית על מהלך ההריון ו / או התפתחות העובר. כתוצאה מכך, לפני הזמן, Botallov יכול לסגור את הצינור, להגביר את לחץ הדם בריאות, וגם לשבש את העבודה של הכליות, אשר עלול לגרום לאי ספיקת כליות, מסובך על ידי oligohydramnion. בנוסף, התכווצות הרחם עלולה לרדת, הסיכון לדימום עלול לעלות, ונפיחות היקפית עלולה להתרחש. לכן, NSAIDs אסורים לנשים בהריון.

Miorelaxants בתקופה זו מותר להיות מנוהל רק תחת פיקוחו של רופא ורק במקרה של מצב בריאותי רציני של האם בעתיד.

התוויות נגד

NSAIDs אינם מותרים במקרים של כיב בקיבה או שחיקה (במיוחד בצורה חריפה), כמו גם עם רגישות מוגברת לסמים, הפרעות ניכרות של כליות וכבד, בנוסף לציטופניה.

Miorelaxants הם התווית אם המטופל יש מחלות כאלה או תנאים:

  • תגובות אלרגיות לתרופה ומרכיביה;
  • אי ספיקת כבד, כיב פפטי, myasthenia gravis;
  • ילדים מתחת לגיל שנה.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

תופעות לוואי טבליות לכאבי גב תחתון

בין תופעות הלוואי השכיחות ביותר של NSAIDs הם את המראה של בעיות עם דרכי העיכול, שבו ulcers יכול הטופס. זה גם די תגובה שלילית היא הפרעות המטולוגיות - panymelophthisis, thrombocytopopenia, ו neutropenia.

תופעות להרפיית שרירי לוואים עלולות להיות מצבים כאלה: כאבי ראש וסחרחורות, בעיות שינה, חולשת שרירים, הזיות מראה, אי נוחות וכאב בבטן, יובש בחלל הפה, ירידה בלחץ דם, בחילות, דופק איטי דופק, אנפילקסיס, ו גם גירוד ופריחה.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

מינון וניהול

Movalis צריך לקחת בעל פה במינון של 7.5-15 מ"ג 1 משפשף / יום.

מבוגרים Naproxen נקבעו במינון יומי של 500-1000 מ"ג עבור 1-2 מנות. המינון היומי יכול להיות מוגברת ל 1500 מ"ג, אבל זה שימוש אפשרי רק בזמן מוגבל (לא יותר מ 2 שבועות). אם הכאב מופיע בצורה חריפה (לדוגמה, בורסיטיס), המנה הראשונה היא 500 מ"ג, ולאחר מכן 250 מ"ג כל 6-8 שעות מאוחר יותר. עבור ילדים, המינון הוא 10-20 מ"ג / ק"ג / יום לצריכה 2.

בקלופן נצרך בעל פה עם מזון. המינון הראשוני הוא 5 מ"ג שלוש פעמים ביום. יתר על כן, המינון גדל ב 5 מ"ג כל 3 ימים עד השפעה טיפולית מושגת. לעתים קרובות במקרה זה, המינון יהיה לא יותר מ 20-25 מ"ג שלוש פעמים ביום.

המינון היומי המרבי הוא 100 מ"ג (רק לזמן קצר ורק במצב נייח). אם החולה רגיש, המינון הראשוני ליום צריך להיות 5-10 מ"ג, עם עלייה איטית נוספת. אם אי ספיקת כליות היא נצפתה בצורה כרונית או המודיאליזה מבוצעת, המינון היומי צריך להיות 5 מ"ג. ילדים מתחת לגיל 10 ליום צריך להיות prescribed 0.75-2 מ"ג / ק"ג; ילדים לאחר 10 שנים של 2.5 מ"ג / ק"ג. המינון הראשוני הוא 1.5-2 מ"ג / ק"ג ארבע פעמים ביום, ומנת התחזוקה (ילדים 1-2 שנים) היא 10-20 מ"ג ליום ו- 30-60 מ"ג ליום (ילדים 2-10 שנים). הפסקת השימוש בתרופה מתרחשת בהדרגה (במשך 1-2 שבועות).

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

Naproxen מגביר את מדד הרעילות של hydantoin, כמו גם sulfonamides, antoagulants של פעולה עקיפה methotrexate (מעכב הפרשת הצינורית). מפחית את לחץ הדם, הנגרמת על ידי β-adrenoblockers, וכן מקטין natriuretic ו משתן ההשפעות של furosemide. בנוסף, זה מפחית את שיעור חיסול של מלחי ליתיום, וכתוצאה מכך את הרוויה בפלזמה של חומר זה עולה. Antatsidy, המכיל מגנזיום עם אלומיניום, כמו גם sucralfate יכול להפחית את ספיגת naproxen.

Movalis מפחיתה מאוד את היעילות של תרופות antihypertensive. גם יכול לגרום לעיכוב של אשלגן ונתרן, מפחית את ההשפעה של saluretics. בנוסף, זה יכול לגרום להתקדמות של אי ספיקת לב, כמו גם עלייה בלחץ הדם.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51]

תנאי אחסון

טבליות מכאבי גב צריך להישמר במקום קריר סגור מהשמש. הטמפרטורה המקסימלית של אחסון של תרופות צריך להיות בתוך 25-30 מעלות.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

חיי מדף

טבליות עבור כאבי גב מותר לשמש במשך 3-5 שנים מיום הייצור.

trusted-source[56], [57], [58]

קבוצה פרמקולוגית

Обезболивающие и противовоспалительные лекарственные средства
Нестероидные противовоспалительные средства

השפעה פרמקולוגית

Обезболивающие препараты
Противовоспалительные препараты

אנלוגים ותכשירים דומים

משחות לכאבי גב
טבליות אפקטיביות נגד כאבי גב
משחות לכאבי גב

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טבליות מכאב בגב התחתון" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.