^

בריאות

A
A
A

תסמונת זנב הסוס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בין מצבים פתולוגיים רציניים של כאב בחוליות מבודד נוירולוגיות חריפה בתוך תעלת השדרה המותני שורש העצב מקלעת - תסמונת זנב הסוס (G83.4 קוד ICD-10).

מהו הקוקו? חוט השדרה קצר יותר מאשר עמוד השדרה, והרופאים מכנים את שורשי העצבים מהקצה התחתון של חוט השדרה - LAB-LV (LI-LV) ועצבים מקודשים (SI-SV). שורשי העצבים של מקלעת המותני, קונוס שונים, מספקים העצבנות של הגפיים התחתונות ואברי האגן.

trusted-source[1], [2], [3]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הפגיעים ביותר לקרע הדיסק (וגם, בהתאמה, ההתפתחות של תסמונת חד-צדדית חריפה) הם אנשים בני 40-50; אצל גברים זה קורה לעתים קרובות יותר מאשר אצל נשים. ההערכה היא כי 10 עד 25% של שברים בחוליות להוביל פגיעות בעמוד השדרה ותסמונות כאב חריפה.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

גורם ל תסמונת זנב סוס

להיות מורכבת של מספר תסמינים, תסמונת זנב הסוס (אשר יכול להיקרא תסמונת הזנב או תסמונת radicular אקוטי) יש אטיולוגיה שונה.

נוירופתולוגים, ורטברולוגים ומנתחים בעמוד השדרה מכנים את הגורמים האפשריים הבאים לתסמונת זנב הסוס:

 • (hernia) של הדיסק בין-חולי באזור המותני (לעתים קרובות יותר ברמת LIII-LV);
 • פציעות טראומטיות בחוט השדרה הממוקמות מתחת לאזור המותני;
 • התזוזה של החוליות (ספונדילוליזתזיס) בשל דיסקי osteochondrosis או spondyloarthrosis (עיוות מפרקי היבט חוליות שנוסח arthrosis);
 • גידולים של עמוד השדרה (סרקומה, שוונומה) או גרורות של גידולים ממאירים במקומות שונים בחוליות;
 • (היצרות) של עמוד השדרה (היצרות עמוד השדרה), אשר מתפתח עקב שינויים ניוון-דיסטרופיים בעמוד השדרה;
 • דלקת בחוט השדרה (מחלת פאג'ט, מחלת בכטריו, ספונדילודיסיטיס, נוירו-אקידוזיס, פולינורופתיה כרונית).
 • demyelination של תהליכים עצביים עם טרשת נפוצה מתקדמת;
 • סיבוכים של פעולות נוירוכירורגיות בעמוד השדרה המותני;
 • ההשלכות של ביצוע הרדמה epidural אזורית או נקבים latar iatrogenic.

כפי שמומחים מציינים, לרוב התסמונת של זנבו של הסוס מתרחשת כאשר מקלעת העצבים נלחצת עקב עקירה של דיסקים בין-חולי, שאליהם מוביל הצניחה.

trusted-source[8], [9]

פתוגנזה

תסמונת זנב פתוגנזה הקשורים דחיסה (סחיטה חזקה או צובט) הגבה ו שורש גחון של חוט השדרה באזור המקלעת המותני ולפציעתם של הנוירונים מוטוריים סנסוריות שדרה והתהליכים שלהם. זה משפיע על שורשי LI-SII, innervating את הגפיים התחתונות; innervating השורשים שלפוחית השתן SI-SIII; השורשים של המחלקה המקודש SII-SV, אשר מעבירים את העברת הדחפים העצביים כדי פרינום ופי הטבעת.

גורמי הסיכון העיקריים לתסמונת equina cauda - פגיעה בעמוד השדרה, מוגזם או ממושכת עומס מכני האורתוסטטי על עמוד השדרה, שינויים ניווניים הקשורות לגיל במבנים של תעלת השדרה, כמו גם בשלב גרורות סרטניות.

חומרת תסמונת הכאב היא הדחיסה של שורשי העצבים של equina cauda והניזק שלהם יכולה להיות השלכות וסיבוכים בלתי הפיכות, paresis או שיתוק של הגפיים התחתונים, בריחת שתן, בעיות זיקפה. Hyperactivity detrusor (השרירים החלקים של קיר שלפוחית השתן) עלול לגרום לשתיית שתן לתוך הכליות, אשר כרוך בנזק שלהם. במקרים חמורים במיוחד, ייתכן שיהיה עליך להשתמש קביים או כיסא גלגלים.

trusted-source[10], [11], [12]

תסמינים תסמונת זנב סוס

הסימנים הראשונים של תסמונת זו מתבטאים בכאב עז פתאומי ברגליים (במיוחד בירכיים) ובמותניים, מחזירים את הישבן ואת הנקבים.

ועל רקע הכאב הגובר, יש סימפטומים אופייניים קליניים אלה של תסמונת זנב הסוס כמו:

 • אובדן שרירים ברגליים (אחד או שניהם);
 • עקצוץ (פסטזיה) או חוסר תחושה (hypesthesia) באזור הפריניאלי ועל המשטחים הפנימיים של הירכיים והרגליים התחתונות עקב הפרה של רגישות פני העור;
 • התכווצויות לא רצוניות תקופתיות של סיבי שריר בודדים (fasciculation);
 • חולשה או היעדר רפלקסים - שרירי זרוע, פטלר (ברך), גיד אכילס ושרירי פריניאל (אנאלי ובולבוסונוס);
 • הפרה או אובדן של אברי הרגל והאגן (paraplegia);
 • בעיות עם השתנה (עיכוב או בריחת שתן);
 • אובדן שליטה על תהליך של ציווי (הפרת הפונקציות של הסוגר של פי הטבעת ואת בריחת צואה הקשורים);
 • תפקוד מיני.

trusted-source[13], [14], [15]

אבחון תסמונת זנב סוס

העובדה שתסמונת הזנב יכולה להתבטא לא רק בחדות, אלא גם בצורה הולכת וגדלה, מובילה לקשיים מסוימים באבחון.

אבחון של תסמונת זנב הסוס מתחיל בלימוד ההיסטוריה וסימנים קליניים. לקבלת הערכה אובייקטיבית של מקלעת lumbosacral נזק עצבי נבדקת רגישות בנקודות הבקרה אתרים מעוצבבים תהליכים כל שורש העצב (בחלק הקדמי ובחלק הפנימי של הירך, מפרקי הברך, הקרסול ואת dorsum של כף הרגל, על מקלעת אכילס et al.) . חוסר הרגישות בתחומים אלה הוא המותני ניזק תכונת האבחון הטוב ושורשי עצם עצה של equina cauda.

בדיקות דם חובה - כללי וביוכימי. ואבחון אינסטרומנטלי של תסמונת זו כולל רונטגנוגרפיה של עמוד השדרה, מיאלוגרפיה מנוגדת, טומוגרפיה ממוחשבת (CT) ודימות תהודה מגנטית (MRI).

trusted-source[16], [17], [18]

אבחון דיפרנציאלי

כאשר תסמונת זנב הסוס במיוחד אבחנה מבדלת חשוב להבחין לאטיולוגיה לחיצה simptokompleks הכאב של כאב רפלקס הקשורים גירוי של שורשי העצבים של עמוד השדרה במחלות כגון osteochondrosis המותני, spondylarthritis, דלקת מפרקים ניוונית עיוות יסודי, וכו '

למי לפנות?

יַחַס תסמונת זנב סוס

תסמונת הקאודה היא תנאי דחוף הדורש טיפול רפואי דחוף שמטרתו למנוע נזק עצבי בלתי הפיך ולפתח שיתוק.

לכן, עד כה, הטיפול בתסמונת זנב הסוס, שנגרם על ידי דיסק בין-חולייתי פריץ, מבוצע על ידי שחרור לחץ דם מוקדם (הצורך בו חייב להיות מאושר על ידי האבחנה המתאימה). במקרים כאלה, טיפול אופרטיבי בתוך 6-48 שעות לאחר הופעת הסימפטומים מאפשר לחסל את הלחץ על שורשי העצבים באמצעות laminectomy או discectomy. לדעתו של מנתח השדרה, טיפול כירורגי של תסמונת זנב הסוס בזמן מוגדר מגדיל באופן משמעותי את הסיכוי כדי למנוע הפרעות נוירולוגיות מתמשכות.

בנוסף, טיפול כירורגי עשוי להידרש כדי להסיר גידולים בעמוד השדרה, וכאשר זה אינו אפשרי, רדיותרפיה או כימותרפיה משמש. אם התסמונת נגרמת על ידי תהליך דלקתי, למשל, משמשים ankylosing spondylitis, תרופות אנטי דלקתיות, כולל סטרואידים (Methylprednisolone תוך ורידי).

תסמונת כרונית Cauda equina היא הרבה יותר קשה לטפל. עבור כאב קל דורש משככי כאבים חזקים רופאים ממליצים להשתמש למטרה זו תרופות לא-סטרואידיות נוגדות דלקת (NSAIDs), לדוגמה, לורנוקסיקם (Ksefokam) - 4-8 מ"ג (1-2 טבליות) פעמים עד שלוש פעמים ביום. בשלב הכנת כאב ופציעות חזקה מאוד הוא פרנטרלי; מינון מקסימאלי מוותר - 16 מ"ג. תוויות נגד לורנוקסיקם כוללות אלרגית NSAIDs, אסטמה, קרישת דם לקויה, עיכול פתולוגיה כִּיבִי, בכבד ואי ספיקת כליות. תופעת לוואי אפשרית של התרופה כוללת תגובות אלרגיות, כאבי ראש, הפרעות שינה, ירידה בחדות שמיעה וראייה, עלייה בלחץ דם וקצב לב, קוצר נשימה, כאבי בטן, יובש בפה, ואחרים.

השימוש נגד עוויתות עם חומצה גמא aminobutyric (נוירוטרנסמיטר GABA) מוצג. תרופות אלה כוללות Gabapentin (Gabagama, Gabantin, Lamitril, Neurontin, וכו '), אשר מומלץ לקחת כמוסה אחת (300 מ"ג) פעמיים ביום. התרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי: כאבי ראש, טכיקרדיה, לחץ דם מוגבר, עייפות, בחילה, הקאות וכו 'עם מחלות כבד וסוכרת הוא התווית.

כאשר אי אפשר לרוקן את שלפוחית השתן צינתור להשתמש בו, ולמען השליטה על שלפוחית השתן בתנאים של חוסר התפקוד נוירוגנית שלה נדרשים תרופות אנטיכולינרגיות, כגון oxybutynin (Sibutin). התרופה מפחיתה את מספר הדחפים כדי להשתין והוא prescribed למבוגרים טבליה אחת (5 מ"ג) עד שלוש פעמים ביום. הסוכן אינו משמש אם לחולים יש קוליטיס כיבית, חסימת מעיים ומחלת קרוהן. נטילת Oxibutinin עלולה לגרום יובש בפה, עצירות או שלשולים, כמו גם כאבי ראש ובחילה.

השפעה חיובית עם hypoesthesia המלווה תסמונת זנב סוס, לתת ויטמינים של קבוצה ב '.

טיפול פיזיוטרפויטי בתופעה חריפה של התסמונת הוא פשוט בלתי אפשרי, ובמקרים כרוניים זה יכול להיות שימושי בתנאי שאין מרכיב דלקתי. לדוגמה, כדי להגדיל את שריר הטון יש מפגשים של גירוי חשמלי חומרה. פיזיותרפיה משמשת גם כדי לשחזר את החולה לאחר הניתוח.

מְנִיעָה

מומחים מאמינים כי מניעת התפתחות של תסמונת זו מורכבת באבחון מוקדם של מחלות פתולוגיות של עמוד השדרה ואת הטיפול בזמן שלהם.

trusted-source[19]

תַחֲזִית

התאוששות ההחלמה תהיה תלויה בזמן הפעולה הדחיסה על שורשי העצבים ומידת הנזק שלהם. לכן, ככל תקופה ארוכה יותר לפני חיסול של דחיסה גרימת נזק עצבי, את הנזק גדול יותר את תהליך ההתאוששות. עם אטיולוגיה דלקתית או אובדן של נדן myelin, תסמונת זנב הסוס יכול להיות כרוני ומתקדם.

trusted-source[20], [21]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.