Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חסימת נובוקאין: עמוד השדרה המותני, מפרקים, עצבים, אוזן

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כדי להיפטר מכאבים חריפים וכרוניים ברפואה קלינית, נעשה שימוש בזריקות של נובוקאין הממוקדות מקומית (אסטר אמינו להרדמה מקומית) - חסימת נובוקאין.

לאחר כניסתה של נובוקאין לאזור סמוך מיד למוקד הכאב, העצבנות ההיקפית שלו - בשל חסימת מספר קולטנים הממוקם בקרום של תאים עצביים של עצבים היקפיים - מנותק. וכך, העברת האות הכאב של מערכת העצבים הסימפתטית למערכת העצבים המרכזית נעצרת בזמן מסוים.

הליך הרדמה יכול להיות חלק צעדים נגד זעזועים במקרים חירום. עבור אלה אשר חווים כאב ממושך חמור, המצור נובוקאין של העצב הוא חלק מהטיפול, שכן אנטיביוטיקה וחומרים מרפא אחרים הדרושים ניתן להוסיף לפתרון של נובוקאין.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אינדיקציות להליך

חסימת נובוקאין משמשת למטרות טיפוליות, אבחון או מניעה. האינדיקציות השכיחות ביותר עבור הליך זה:

 • להקלת כאב לאחר פציעות שונות;
 • עם תסמונת כאב חדה, הקשורה לפתולוגיות של איברים פנימיים;
 • עם פציעות חלקיות של עצבים גדולים מלווה בכאב צורב (סיבתיות);
 • עם כאבים נוירוגניים עם ניידות מוגבלת של המפרקים;
 • במקרים של כאבי חוזים בשרירים וברצועות (תסמונת כאבים מיופאסיאלית);
 • כמו הרדמה האזורית לנקב כאשר יש צורך להשתמש בשיטות אבחון פולשניות (ב אורולוגיה וגינקולוגיה).

הסגר novocain מבוצע עבור שברים בעצמות, בפרט, עבור שבר של הצלעות, עבור הרדמה בעת תיקון חריץ מורכב של המפרקים.

חסימות נובוקאין נקבעות עבור neuralgia (neuropathia, neuritis) - lesions של עצבים היקפיים או plexuses העצבים של VNS של בראשית בראשית. ועל ההרדמה של טראומות של auricles, כוויות שלהם או כוויות קור, המצור נובוקאין של האוזן יכול להתבצע.

נוירולוגיה, אורתופדיה וטראומטולוגיה משתמשים בחסימות פריארטיקולריות - חסימות נובוקאין של מפרקים. אז, המצור הפרוקאין של מפרק הברך מקל על הכאב לחלוטין פציעות טראומטיות של הרצועות שלו מדמיע במניסקוס, דלקת פרקים שגרונית, gonarthrosis, או דלקת של הרקמות periarticular (periarthritis).

בכאב אקוטי בחולים עם ארתרוזיס, פריארטריטיס של מפרק הכתף או הטראומה שלו (לדוגמה, שבר של הקונדייל), מרשם נובוקאין של הכתף נקבע.

מצור משכך כאבים צלעי בצע לא רק עם צלע שבורה, אבל עצבי צלעי חמורים (פיתוח עקב  פריצת דיסק, מחלת דיסק ניוונית, קיפוזיס של דלקת עצבים בעמוד השדרה החזי או עם הרפס זוסטר).

לפעמים רק הליך זה מסייע עם תסמונת כאב spasmodic של המעיים, הכליות או צינורות המרה. לדוגמה, כאשר עם כאבים חזקים שנגרמו על ידי היציאה של אבנים, antispasmodics לא עוזרים, מצור חדש תא נחוץ במקרה של urolithiasis.

טיפול של חומר הרדמה כאב בשילוב עם קורטיקוסטרואידים להפחית דלקת ונפיחות של הרקמות, השפעה טיפולית מובטחת, אולם במצבי דלקת כרונית שונים עם כאבי נשאו חומר הרדמה בלוק dexamethasone, betamethasone או פרדניזולון.

(. ליחה, כדכד, hidradenitis sup-, fasciitis, וכו ') אם כאב חזק מתרחש ההתפתחות של זיהומים בבית ברקמות הרכות התת-עורית, להחיל מצור חומר הרדמה קצר שנקרא באנטיביוטיקה: פתרון מנוהל לתוך העור סביב המוקד הדלקתי.

אפקט משכך כאבים ממושך יותר עם כאבים עזים מספק מצור של Spirituonokainovaya (פתרון של נובוקאין עם אלכוהול רפואי). זה הפתרון הזה המשמש לחסימת עצם החזה או צלעות; חסימת נובוקאין של העצב הטריגמינלי (וענפיו) - עם טריגמינאל נירלגיה (בליווי כאבי ירי חדים) או דלקת עצבים (עם כאבים מתמשכים של אופי קהה); סגר נובוקאין על עצם הזנב (עם אוסטאוכונדרוזיס או עצב נשית), ועם מחלה כזו של איברי המין הנשיים, כמו וולווה וולגאריס.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

למי לפנות?

טֶכנִיקָה סגר נובוקאין

זכור כי המצור משכך כאבים בבית אינו מתבצע: מדובר בהליך סטרילית, אשר מתבצע לרוב על בסיס אשפוז ידי טכנאי מוסמך - מנתח טראומה, אורטופד, נוירולוג עם הסמכה נוספת בתחום להרדמה (לא כל אחות מניפולציה, עושה את הזריקות הרגילות) .

טכניקה של מצור משכך כאבים על ידי כל שיטה הסתדרה ברמת פעולה מבוססת תורות - על בסיס האנטומיה כירורגי הטופוגרפיה של עצבוב הפריפריה של הגוף האנושי ואת אזורי מקלעת עצבים: קידום המחט קבועה נשלטת והותאם הציונים דרך אנטומיים. ורק רופא שיודע טכניקות אלה ויש לו מספיק ניסיון מותר לבצע מניפולציות כאלה.

לכן, על פי התיאורים, אשר מובילים משאבים רפואיים רבים באינטרנט, הם לא יעזרו למטופל לשלוט בטכניקה של ביצוע המצור נובוקאין ...

ההכנה לפרוצדורה היא ראשונית (ליום או יומיים לפני המצור) קביעת הרגישות של המטופל לנובוקאין - על ידי מתן מנה קטנה מתחת לעור.

ערכת המצור על נובוקאין כוללת: פתרון נובוקאין (0.25-0.5%), מזרקים סטריליים (20 מ"ל), מחטים ארוכות וקצרות. על פי סוג של מניפולציה, המחט יכול להיות בגדלים שונים (18-26G) - עם קצה פחות מחודד או צורה שונה של לחתוך שלה.

בהתחשב בכך המצור מתבצע תסמונת כואבת, להציג את הגודל המרשים של המחטים בחולי שאלה הגיונית: אם לעשות מצור משכך כאבים כואבים? עם סף כאב נמוך, כל מניפולציה נראה כואב מאוד, אבל המצור משכך כאבים אכן יכול להיות מלווה עלייה זמנית של תסמונת הכאב. למרות להפחתת כאב לפני הליכי ממשל משכך כאבי מחט ארוכה לתוך העור באזור ההזרקה עם מחט דקה מזריק מנה קטנה של הפרוקאין פחות פתרון מרוכז - כדי ליצור אזור של חוסר רגישות לכאב.

הסוגים העיקריים של המצור Novocain

עד כה, את סוגי המצור על Novocain אין סיווג קפדני המבוסס על עקרונות מאוחדים, ולכן שם נרדף ההגדרות - בהתאם למקום של מוקד הכאב טופוגרפיה של השטח האנטומי של נובוקאין הממשל. בנוסף, קיומם של מספר טכניקות עריכה, המשתקפות בשמות, מוביל גם לשכפול טרמינולוגי.

משכך הכאבים יכולים להיות מנוהל intradermally (intradermally), תת עורית, תוך שרירית, ואת intraosseously. משכך כאבי ממשל Perineural (אל תא מטען עצב נדן סיבי perineural) או paraneural (ברקמות הסובבות העצבות) - הוא, למעשה, מצור הולכה משכך כאבים עצבים או לחסום משכך כאבים, את המהות של אשר מורכב לעצור את ההולכה של דחפים עצביים. ואם שנערך מצור משכך כאבים של המפרקים, הזריקות נעשות או periarticular (סביב המפרק) או intraperiartikulyarno (בתוך רקמת המפרק שמסביב).

יש גם מקרה pervedascular מקרה או מקרה המצור נובוקאין על פי Vishnevsky, אשר מבוצעת על ידי החדרת פתרון הרדמה לתוך קרום רקמות החיבור (מקרים) של השרירים. זה נעשה עם שבר של הירך ועצמות צינורי אחרים, כמו גם חולים עם כיבים trophic של הגפיים התחתונות. כמעט באותם מקרים, נעשה שימוש במצור של החתך הצולב או של מצור נובוקאין מעגלי - כאשר יצירת גוש משככי כאבים מושגת על ידי מספר זריקות תוך-עוריות באותו מטוס לאורך היקף האיבר.

מניפולציה זו מחולקת גם מינים באתר של הממשל כפוף לפעולה של novocain לאזורים אנטומיים. אז, juxtaspinal - מצור משכך כאבים ליד חוליות עמוד שדרה - הרדמה מקומית שונה השרירים ליד עמוד השדרה, כלומר, סמוך הגרעינים ליד חוליות עמוד השדרה של תא המטען אַהֲדָן של עמוד השדרה. בכמה מקורות רפואיים, השורש (funikulyarnaya) המצור נובוקאין של עמוד השדרה מוקצה. אבל בכל מקרה, אינדיקציות לשימוש שלה הם כאבים בעמוד השדרה, כאשר נתון עם בלוק משכך כאבי בקע או בליטת דיסק, משכך כאבי בלוק radiculitis, פציעות של osteochondrosis המותני השדרה, וכו '

משכך כאבי מבוא ברקמת שומן סביב הכליות - מצור משכך כאבי perirenal של וישנייבסקי (עם התוספת של פתרון גלוקוז) או לחסום משכך כאבים המותני (רומן) - יש השפעה על המרחב כולו של הצפק ומקדם חופנת כאב עוויתי אינטנסיבי בחולים עם כאבי בטן כליות, דלקת חריפה כיס המרה או לבלב, חסימת מעיים.

אם הרדמה מוזרקת אל פני השטח הקדמי בצד של הצוואר (הקרובים לעמוד השדרה), דהיינו יש שם חבית צוואר vagosympathetic מופרדת (וליד בדקה את העורק העצב ואת הראש התועה), פירושו נשא מצור משכך כאבים vagosympathetic - מצור vagosympathetic צוואר רחם או צוואר . במקרה זה, עצב הוואג וגנגליון stellate חסומים בצוואר. הוא משמש כאשר הוא osteochondrosis צוואר הרחם, תסמונת אוהדת צוואר הרחם האחורי, כמו גם נזק מקומי באזור החזה.

כאב בצורה אקוטית של דלקת לבלב ו cholecystitis יכול להישאר גוש חומר הרדמה preperitoneal או אחר - רצועה סביב כבד מצור משכך כאבים של חריץ ההרחבה עזב אורכית ב המשטח התחתון של הכבד (משמאל הטבור) וסיבי עצב המכיל.

בשנת traumatology לכל שברים של עצמות ירך גרימת הליך חובת כאב בלתי נסבל זה הוא יחיד או דו צדדי מצור משכך כאבי intrapelvic של שקולניקוב-Selivanov - כניסתה של משכך הכאבים (עם הצד הקדמי של הגוף) עמוקים (12 סנטימטרים) עד עצם הכסל, ליד החלק הקדמי של העצם העליון בליטה. מאז לאזור הפעולה היא הרדמה, שופכן, מצור הפרוקאין מסוג זה עשוי לשמש nephrolithiasis הקשורים כאבי בטן כליות.

גוש חומר הרדמה Presacral מוחזק sacralis מקלעת באזור - מקלעת העצה או באמצעות רצועה sacrococcygeal של העצה בתחתית (במפשעה בין עצם העצה פי הטבעת); יש לה השפעה על העצבים הפמוראליים-גניטליים ועל מקלעת הקוקסיגל. פרוקטולוגיה רשאי לנקוט בשיטה זו לטיפול אקוטי וכרוני  כאב אנאלי על הפרת טחורים, proctitis. מצור זו הקלה חולה פתולוגיות רחם בנד רצועות uterosacral, קוליטיס כיבתה לאחר ניתוח הנקבים, פי הטבעת ואיברי המין.

כאשר הכאבים עזים נשית עקב -  נשית, הארכת מהמותניים ועד כפות הרגליים, או במקרים של שיבוש גוש חומר הרדמה המוקצה של עצב השת (לעתים קרובות עם קורטיקוסטרואידים) paraneural כדי העצב הסכיאטי שלוש כניסות אפשרי - אחורי, לרוחב או קדמית.

נוירולוגים לומר נשית עלולה לעורר דחיסה של שריר האגסי מודלק עצב משית (הממוקם תחת שרירי האגן וניידות הבטחה של מפרק ע"כ). בנוסף, כאב בישבן עם חזרה הירך במפשעה שין אפילו - סימנים ברורים של מנהרה של השריר האגסי הכאב לעיתים קרובות מתרחשת נשית כאשר עם דחיסה של שורשי השדרה. במקרים כאלה, ואת piriformis גוש חומר הרדמה מוקצה - אל העצב הסכיאטי או על ידי המצור ליד חוליות עמוד השדרה באזור המותני (כמו עם radiculitis).

גוש חומר הרדמה המנדטורי במפשעה (רצועה מפשעתי לאזור) בשעה נזקים שק האשכים, האשכים ואת tubules שלה, מה שעלול להוביל הלם וכאב, וגם במקרה של  האשכים.

מצור Novokainovaya של כבל spermatic, שנמצא בתעלת המפרק אצל גברים ובאמצעותו סיבי העצבים עוברים - כמו המצור של נובוקאין של לורין-אפשטיין. מניפולציה כזו מבוצעת רק אצל גברים - במקרה של דלקת חריפה באפידידימיס או בחוט השדרה (פוניקוליטיס), ובצורה החדה של אורכיטיס (דלקת האשכים).

החסימה של נויוקאין (retrobulbar), עם הכנסת התרופה לשכבת הרקמה במסלול, מבוצעת על ידי רופאי עיניים עם דלקת עצבים של עצב הראייה, קרטיטיס וטראומה לקרנית.

שתיין אף אוזן גרון - כאשר קשה דלקת חריפה בצינורות האף זורם או סינוסיטיס - המצור הפרוקאין ניתן להשתמש באף (ליתר דיוק ב turbinates הקיר) עם תוספת של קורטיקוסטרואידים, במהירות הסרת נפיחות של האף ואת מעברי sinuses.

בנוסף, בניתוח הבטן, מצור נובוקאין של השורש של המעי הגס קטן משמש במהלך התערבות laparotomy ב חסימת מעיים חריפה. וגם שינוי של חלל הבטן במהלך הניתוח על הנזק לאיבריה היא קדמה גם זריקות של נובוקאין לתוך השורשים של mesenteric mesentery, המעי הגס והשפעת סיגמואידית.

חסימת נובוקאין ברפואה וטרינרית

בשל האפקטיביות שלה, מניפולציה טיפולית-משככת זו מצאה יישום בטיפול בבעלי חיים, אשר טכניקות וטרינריות שונו או פותחו.

לדוגמה, חסימת נובוקאין על-פי מוסין משמשת להרדים איברים הנמצאים בחלל הבטן ובאגן האגן, ועל פי שיטתו של שקורוב - עם דלקת ריאות ודלקת ריאות.

פרות ועזים עם דלקת או מורסות עפר לעשות סגר NovaQainic על פי Logvinov, אותו הליך נעשה ואת ההליך עבור כלב עם דלקת השדים.

מצור Novaikinovaja על Fateevu חוסם plexuses עצב האגן בפרות, וזה נעשה גם במקרה של דלקת חריפה חריפה, ועם בעיות עם הרחם במהלך ואחרי גילוף. עם דלקת וטראומה של הקרנית, וטרינרים לנהל סגר רטרובבאר בשימוש בבני אדם.

התוויות נגד

כדי לבצע את המצור נובוקאין יש התוויות נגד כגון:

 • רגישות אישית של נובוקאין או חוסר הסובלנות שלה;
 • מצב סופני של המטופל;
 • אבצס, דלקת הצפק, ספטיצמיה;
 • דימום;
 • דימום מוגבר, תסמונת hemorrhagic ו hypocoagulation;
 • חום וחום;
 • לחץ דם עורק מתמשך;
 • דלקת המעי הגס של כל אטיולוגיה;
 • נוכחות של טרשת נפוצה ומחלות דמוייניות אחרות;
 • גידולים ממאירים בלתי ניתנים להשגה;
 • אי ספיקה קרדיווסקולארית חמורה עם הפרעות בקצב הלב בחדר הלב.
 • הפרעות נפשיות;
 • גיל עד 12 שנים.

כלול ברשימת contra- אינדיקציות הוא המצור נובוקאין במהלך ההריון במהלך ההנקה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

סיבוכים לאחר ההליך

כל מטופל מגיב הליך זה בדרכם שלהם: כמה אפקט משכך כאבים של מצור משכך כאבים נכרת מייד, בעוד שאחרים באופן זמני כאב מתעצם, קצת הקלה בכאב מגיעה אחרי השני או שלישי של המצור, כפי הרדמה מקומית נמשכת זמן קצר יחסית.

תלונות המטופלים תחושה זמנית לאחר מצור הפרוקאין האריך בתוך 18-20 השעה הראשונה, ואת החום הפנימי ההזרקה ואת תחושת השובע הקשורים תופעות ספציפיות על אקסונים משכך כאבים של תאי עצב וגם לעבור במהירות.

עם זאת, יש צורך לקחת בחשבון סיבוכים אפשריים לאחר ההליך. ראשית, תופעות לוואי של נובוקאין עשויות להתבטא - בצורה של חולשה כללית, סחרחורת, הורדת לחץ דם או פריחות בעור אלרגיות.

שנית, ההשלכות השליליות לאחר ההליך כרוכות ב:

 • אי-ציות לטכניקה של התנהגותה, מה שמוביל להפרת שלמות כלי הדם, העצבים והענפים, plexuses העצבים, parenchyma של איברים הקרביים, קירות המעיים;
 • זיהום עקב רמה לא מספקת של אספסיס;
 • מינון מוגבר של התרופה.

במקרה האחרון, החולה הראשון הגביר את החרדה ואת ההתרגשות העצבית (עם הופעת עוויתות, נשימה מוגברת), אשר נכנס לדיכאון של מערכת העצבים המרכזית, ירידה בקצב הלב והנשימה, ואובדן התודעה. וגם מקבל כמות משמעותית של novocain בדם מערכתית יכולה להוביל לדום לב.

היעילות הגבוהה של המצור הימי של נובוקאין הוכיחה עשרות שנים של יישום בקליניקה, וההקלה מכאב משפיעה באופן חיובי לא רק על מצב החולים, אלא גם על תוצאות הטיפול בתרופות ובשיטות אחרות.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

טיפול לאחר ההליך

טיפול מיוחד לאחר ההליך אינו נדרש: הרופא מתבונן במצב של שאר לאחר מניפולציה של המטופל (מחצי שעה במשך שעתיים). אם חולה הליכה עובר טיפול בבית חולים, שעה וחצי לאחר המצור בצע והוא חוזר הביתה אחרי יום של מנוחה כמה הגבלות תזונתיות (למעט ארוחות כבדות) יכול להתחיל בפעילות הרגילה שלהם ולאכול בדרך הרגילה. אבל כאן כדי לצרוך אלכוהול לאחר המצור נובוקאין הוא התווית במשך שבוע לפחות.

trusted-source[21], [22], [23]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.