^

בריאות

A
A
A

תסמונת Lumbodynia: מה זה?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Lumbalia הוא מושג קולקטיבי, המציין תסמונת כואבת ודלקתית באזור המותני. בתהליך דלקתי זה נחשפים הדיסקים הבין-חולייתיים, עמוד השדרה עצמו והאזור הסובב את עמוד השדרה. במקביל, הרקמות הסמוכות, סיבי השריר מעורבים בתהליך דלקתי.

ללא שם: האם lumbulgia מסוכן?

עם טיפול הולם, השינויים המתרחשים עם lumbula הם די קל לטפל, ואינם מהווים סכנה חמורה מבלי להשאיר עקבות. עם זאת, בהיעדר טיפול, או עם טיפול שנבחר באופן לא תקין, lumbulgia יכול להיות מסוכן על ידי התקדמות מתמדת ואינטנסיבית, שבה יותר ויותר רקמות מעורבים בתהליך דלקתי. ראוי גם לציין כי המחלה מתקדמת במהירות רבה.

הסכנה של זה נעוץ בעובדה כי קיים סיכון רציני של מעורבות בתהליך דלקתי זיהומיות הנוזל השדרתי שעלולים לגרום לזיהום והתפשטותו ברחבי זיהומים תעלת השדרה, כולל, באזור של המוח. זה עלול לגרום לתהליך דלקתי מדבק במוח. תוצאה תכופה של lumbargia היא דלקת המיאליטיס (דלקת של קרום המוח), שבץ (דימום מוחי).

תהליך דלקתי כללי וראומטי יכול להתרחש גם, אשר מלווה נגיעה של רקמת שריר החיבור. במקרה זה, שריר הלב מעורב לעיתים קרובות בתהליך הראומטי, המוטל על מומים בלב, התפתחות של נזק מוחי חמור, עד לפגם בלב וכישלון לב.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, lumbalia נמצא בכל 10 אנשים בצורה חמורה, בולטת למדי. לרוב, זה מופיע בחורף, כי במהלך תקופה זו הגוף נחלש ככל האפשר, וגם מקרים של היפותרמיה תכופים הם נצפו. זה כרוך בכאב באזור המותני. מלכתחילה בתדירות המופע של lumbulgia - חולים אשר מובילים בישיבה, אורח חיים בישיבה, כמו גם אלה שיש להם היסטוריה של מחלות מערכת לוקומוטורית. במקום השני, כמו גם מוזר - הספורטאים, אשר, לעומת זאת, לחוות עומס מופרז על העצם ואת מערכת השרירים, להרגיש עומס יתר overtraining, כמו גם פציעות תכופות ופציעות. במקום השלישי הם קשישים, במיוחד אלה הסובלים מדלקת פרקים חריפה וכרונית, osteochondrosis, radiculitis. המקום הרביעי הוא עסוק על ידי אנשים שעברו מחלות זיהומיות עוברים כימותרפיה והקרנות. במקום החמישי - ילדים מתחת שנה אחת ותינוקות עם הפרעות גנטיות של מנגנון המנוע.

trusted-source[1], [2]

גורם ל lumbodynia

הסיבות יכולות להיות רבות, ובכל מקרה כמעט הם בודדים. לדוגמה, lumbulgia יכול להיות תוצאה של מדגיש תכופים, overstrain נוירופסיכית, כמו גם תוצאה של התפתחות של אלרגי, זיהומיות, זיהומיות מחלות אלרגיות. לעתים קרובות את הכאב באזור המותני מתפתח על רקע היפותרמיה כללית של הגוף, התפתחות של דלקת של השרירים והרקמות עם מעורבות של רקמות אחרות בתהליך דלקתי.

לעתים קרובות המחלה פועלת באופן כרוני, ברגע מסוים מתבטאת בצורה של התקפות חריפות של תסמונת כאב. זה לעתים קרובות גורם מקביל נגד מחלות דלקתיות של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות, מחלות עצבים ואי ספיקת לב. זה קורה לעיתים קרובות במהלך ההריון במהלך ההנקה. בתהליך דלקתי, רקמות ואיברים אחרים עשויים להיות מעורבים.

לעתים קרובות כאב באזור המותני נובע עבודה קשה (פיזית), עומס מופץ בצורה לא נכונה, עומס יתר מותני מוגזם. לעתים קרובות הסיבה היא זיהום חיידקי או ויראלי המלווה את התהליך הדלקתי. תפקיד חשוב בשמירה על דלקת הוא שיחק על ידי זיהום cytomegalovirus, הרפס, מפני זיהום חיידקי - סטרפטוקוקל. פחות נפוץ - זיהום סטפילוקוקלי. לעתים קרובות, lumbalia נגרמת על ידי מחלה זיהומיות שהועברו לאחרונה, כולל אנגינה.

לפעמים מתפתח lumbodynia נחוש מולד, גנטי שמתפתח במהלך התפתחות עוברת, והוא תוצאה נוספת של מחלות שונות של מערכת השלד והשרירים, החסר שלה, פעילות גופנית מוגברת. הסיבה עשויה להיות אפילו זיהום תוך רחמי ו postpartuter של העובר, עם התקדמות נוספת של זיהום דרך עמוד השדרה, את הגוף.

אוסטאוכונדרוסס

זוהי מחלה דלקתית של עמוד השדרה הצוואר, שבו לא רק את החוליות עצמן, אלא גם את האזור בין-חולי מעורבים בתהליך דלקתיות. כמו כן, המוזרות של מחלה זו היא כי עם זאת יש בתצהיר אינטנסיבי של שומות הדיסקים בין חולייתי, אשר גורם לתחושות כואבות, נוקשות. היא נובעת בעיקר על רקע אורח חיים לא פעיל, עם הליכה לא נכונה, ישיבה לא נכונה, שהייה ממושכת בתנוחה אחת.

trusted-source[3], [4], [5]

Lumbalia ברקע של dorsopathy

זוהי תסמונת כאב של דלקת דלקתית, הגורם האטיולוגי העיקרי של זה נחשב ניידות מספיק, הפרת היגיינה ומשטר היום, אשר כרוך בתהליך דלקתי זיהומיות. בתהליך זה, מבנים עצם שרירים מעורבים, כולל חוליות ודיסקים בין-חולי. הסכנה היא כי סיבי העצבים יכולים גם להיות מעורבים בתהליך הדלקתיות, אשר תורם להגברת הכאב, אשר מתפשט באופן אינטנסיבי לאורך סיבי העצב. התהליך יכול לבוא לידי ביטוי על ידי התקפי כאב חמורים, אשר לסירוגין עם תחושת צריבה וחום באזור הפגוע.

פוסט-טראומטית

כפי שהשם מרמז, זהו lumbulgia, המתפתח בתגובה לטראומה. כלומר, זוהי תסמונת כאב חזקה באזור המותני, המתפתח לאחר טראומה שמשפיעה על הגב התחתון. כל גורם בעוצמה גבוהה ובעוצמה יכול להיות טראומטי. זה יכול להיות גורם מכני של טבע מזיק (ליפול, דחיפה חזקה, לחץ, חיכוך מכני). לעתים קרובות, כאבים כאלה מתרחשים כתוצאה של אלימות מהירה נגד עמוד השדרה המותני.

על פי הסטטיסטיקה, זה בדרך כלל תוצאה של נפילה, השפעה, נזק לרכב. זה יכול לנבוע מכפיפת העצם והעמוד שמעבר לגבול הגמישות, עם דחיסה חזקה וקריעה, פיתול וריסוק. מקום מיוחד הוא תפוס על ידי lumbulgia, בתנאי אפקט טראומטי של תהליך כואב של העצם, בפרט, הנגרמת על ידי שבירות מולדת, דלקת שופעת, רככת, עגבת, שחפת.

גורמי סיכון

קבוצת הסיכון כוללת אנשים חולים לעיתים קרובות עם הצטננות ותהליכים זיהומיים, כמו גם אלה הנוטלים אנטיביוטיקה וכימותרפיה. קבוצה מיוחדת מורכבת מאנשים שנחשפים לעתים קרובות להשפעות טראומטיות, בכפוף לגב התחתון למאמץ פיזי כבד. אנשים עם dysbacteriosis, וגם עם נוכחות של מוקדים של זיהום (בקטריאלי, ויראלי), הם גם בסיכון משמעותי של מקבל lumbulgia. הסיכון עולה גם בנוכחות מחלות כרוניות או כרוניות של מערכת השלד והשרירים, כולל אוסטאוכונדרוזיס, דלקת פרקים, דלקת פרקים. קיים גם סיכון גדול בנוכחות מחלות עצבים ומערכת העצבים.

trusted-source[6], [7], [8], [9],

פתוגנזה

הפתוגנזה מבוססת על התפתחות תהליכים פתולוגיים בעמוד השדרה המותני. במקרה זה, הפרה של מחזור הדם הרגיל, הפרה של העצבנות, הפרה של תהליכים מטבוליים באזור המותני יכול להתרחש. כמו כן, בתצהיר של מלחים, אבנים בין החוליות, ואת שחרורו של החומר בין חוליית הרווח בין שתי חוליות יכול להתרחש. בהדרגה, תהליך דלקתי מתפתח, זיהום מתקדם, אשר מוביל להתקדמות של המחלה, התפשטות שלה ואת היווצרות מוקדים חדשים של זיהום.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

תסמינים lumbodynia

כמו סימנים ראשונים של lumbulgia, אשר מצביעים על התפתחות lumbula, הוא כאב חמור. זה, ככלל, הוא טען על ידי הפרה של הפונקציה (נוקשות, כאבים במהלך התנועה, וכן פציעות קשות ופציעות - חוסר יכולת לעמוד, הפרעות אחרות של עמוד השדרה). לפעמים יכול להיות hematoma ו נפיחות של רקמות.

טפסים

ישנם מספר שלבים בפיתוח lumbodynia. באופן כללי, חוקרים וקלינאים מבחינים בין שלושה שלבים.

בשלב הראשון יש תחושה של לחץ, אי נוחות באזור המותני. כאב מתון עלול להתרחש עם שהייה ממושכת במצב אחד, עם שינה ממושכת. בדרך כלל קשה מאוד להזדקף בבוקר, יש כאב חד ונוקב כאשר מנסים לקום, בתנועות פתאומיות ורשלניות.

בשלב השני, הכאב מתגבר, רוכש אופי יציב למדי. במהלך היום עלול להיות כאב כאבי מתמיד, אשר נרגע עם מאמץ פיזי מתון עולה עם תנועות פתאומיות, מנסה לקום. ככלל, בשלב זה מפריע כאב חמור בבוקר, בשעות הערב ובמהלך היום הוא הופך פחות בולט. גם בשלב זה, הכאב נותן בחדות באזור הישבן, הירכיים ואפילו הרגל התחתונה.

בשלב השלישי, הכאב משפיע בעיקר על כל הגב התחתון, וגם על שטח העצה ועל הקוב, באופן חד וחזק נותן לאגן האגן, לגפיים התחתונות, ואפילו לצלעות ולמרחב הבין-דורי.

trusted-source[14], [15], [16]

חריפה חריפה

השלב החריף מרמז על תהליך דלקתי באזור המותני, בבז. בתהליך הדלקתיות, העצבים נפגעים מכנית. כאב, ככלל, הוא חד, חריף, בולט יותר בשעות היום, וגם, אחרי אדם הוא ארוך בעמדה אחת. כאב חריף הוא כמעט לא בוטלו על ידי פעילות גופנית, אך דורש טיפול מיוחד, למשל, זריקות, את השימוש של תרופות מקומיות. משמש לעתים קרובות משחות, ג'לים, קרמים ותרופות אחרות.

trusted-source[17], [18]

נפיחות נפוחה

צורה תת-קרקעית של המחלה מאופיינת בצורת זרימה קלה יחסית, שבה הכאב פוגע באדם רק אם יש תנאים מתאימים. לדוגמה, אם אדם היה יושב או שוכב במשך זמן רב, לא זז, הוא יחווה כאב. הכאב פחות חודר, כואב, מושך, אשר מתפשט בקלות לאזורים סמוכים. די מהר עובר תחת השפעת תרגילים פיזיים מכוון לאזור המותניים.

trusted-source[19]

כאבי גב כרוניים

כאבים המתפשטים לאזורים סמוכים גורמים לעקצוץ ולבעירה. ככלל, החמרה מתרחשת בהשפעת גורמים שונים המפעילים את התפתחות המחלה. לדוגמה, זה יכול להיות היפותרמיה חמורה, יתר על המידה עצבים נפשית מוגזמת, מתח פיזי כבד, ואפילו חלוקת עומס שגוי עם לוקליזציה השולט שלה באזור המותני.

trusted-source[20], [21]

לומבגיה מתונה

כמדד של מתינות הוא כאב מבוקר, אשר יכול בקלות להיות עצר עם תרופות שונות, כמו גם בעזרת פעילות גופנית נאותה. יש סדרה מיוחדת של תרגילים שמטרתם לפרוק את הגב התחתון. זהו תרגיל קבוע של תרגילים פיזיים הוא המפתח לשלוט על מצב המותניים ומאפשר לך לחסל כל כאב בזמן קצר יחסית.

סיבוכים ותוצאות

בראש ובראשונה, ההשפעה השלילית העיקרית היא כאב, שהוא די אינטנסיבי, די הרבה זמן, מטריד את האדם. ראוי גם לציין כי יש עוד תוצאה לא נעימה - הקרנה של כאב, דלקת או נזק מכני לעצב. בהדרגה, דלקת aseptic יכול להתפשט סביב האזור הפגוע, אבל לפעמים התהליך הדלקתי הרגיל, מלווה זיהום, יכול להתפתח.

כמו כן, כדאי לחשוש מפני האפשרות של תהליכי ניוון, אשר מלווה על ידי הפרת הולכה, דלקת של העצבים, דלקת של נדן myelin.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

החמרה

זה קורה בעיקר באביב ובסתיו, שכן זה בתקופה זו כי רוב הדלקות להתרחש. זאת בשל העובדה כי תקופה זו מלווה אורגניזם מוחלש מרבי, מנגנוני הגנה, התנגדות.

זה קורה תחת השפעה של גורמים שונים שלילי על הגוף: מתח מוגזם, overstrain, מתח מוגבר על הגוף. לעיתים קרובות, את עוגמת הנפש מתרחשת בקיץ, כאשר אדם מבצע מגוון פעילויות פיזיות, שחה בנהר, שחייה, שיזוף על האדמה הקרה, peremerzaet, יש שינוי פתאומי בטמפרטורה - לאחר שיזוף האיש השמש צולל לתוך המים הקרים בנהר. אי-ציות למשטר של היום, תת-תזונה, התעללות באוכל שאינו מזון, אלכוהול - כל אלה עשויים להיות גורמים הגורמים להחרפה.

עוד יצוין כי בחורף, החמרות הן גם שכיחות למדי, במיוחד בכפור חמור (במהלך הצטננות, טיוטות, הצטננות ורוח חודרת). כמו כן, לעתים קרובות החמרה מתרחשת מתח, יתר נוירו-נפשי.

trusted-source[27], [28]

הפוגה

הוא מאופיין במצב של רגיעה יחסית, שיפור במצב. כמעט תמיד קורה בכל פתולוגיה כרונית. הפוגה ארוכה עלולה להתרחש לאחר התקפה חריפה של lumbodynia כבר נרפא. טיפול בתרופות מיוחדות, כמו גם לאחר זריקות משככי כאבים, מתרחש בדרך כלל בהפוגה.

אם אינכם שומרים על מצב זה עם טיפול תומך מיוחד, תרופות מונעות והליכים פיזיותרפיים, הפלישה יכולה לגדול במהירות למצב החמרה חדש. אבל עם שמירה על משטר כזה, הפוגה יכולה להימשך זמן רב - מכמה חודשים ועד כמה שנים. יש מקרים שבהם לאחר הפוגה, לא היו עוד החמרות, ובמשך עשרות שנים אנשים חיים ללא התקפות חדשות, אם כי בשל נסיבות שונות, האבחנה הסופית עדיין לא הוסרה.

Lumbulgia מתמשך

מצב זה הוא גם ארוך למדי. הכאב הוא בדרך כלל לא הוסר עם כל התרופות, משחות. אבל כדי להבטיח כי lumbalgia עמיד לא עבר צורה כרונית, חובה חובה. ברוב המקרים, אשפוז חובה נדרש, שכן הטיפול באשפוז אינו יעיל.

Lumbodynia חוזר

לעתים קרובות, יש מקרים כאשר lumbalia נרפא לחלוטין, ואחרי כמה שבועות זה חוזר שוב. כזה החזרה של המחלה לאחר שיפור המצב, נקרא הישנות. במקרה זה, במקרה השני, הטיפול נדרש גם. במידת האפשר, יש לבצע טיפול מורכב, אולי אפילו יידרש אשפוז (שכן זהו הטיפול היעיל והמקיף ביותר). ראוי לציין כי הטיפול של הישנות צריך להתקרב עם כל הרצינות, שכן אם לא נרפא בבת אחת, המחלה יכולה להיכנס טופס כרוני.

אבחון lumbodynia

ברגע שאתה מרגיש כאב חד - פנה נוירולוג, או מנתח. הנוירולוג יערוך סקר, לבדוק את הרפלקסים העיקריים. חשוב גם הוא התייעצות של המנתח, אשר ברוב המקרים בדיקות פתולוגיה, קובע את הגורם הפתוגנזה שלה. אם אין מומחים כאלה, העזרה יכולה להיות ניתנת על ידי טראומה, או אורתופד, מנתח אורתופדי.

בראש ובראשונה, אבחון איכותי חשוב, אשר יעזור לעשות את האבחנה הנכונה, לבחור את הטיפול האופטימלי. ללא האבחנה אי אפשר לבחור טיפול, זה גם בלתי אפשרי לרפא אדם. לכן, באופן אידיאלי לבקר אבחון טוב. אבל בפועל של אבחון המבקרים עדיין לא נפוצה במדינה שלנו. תכנית כזו נהוגה בעיקר בארצות הברית ובאירופה, כאשר אדם הולך אדם אחד אשר עורך סקר מקיף מעמיד אבחנה אחת על בסיס ניתוחים שונים, סקרים, וניתוח של כל התוצאות שהושגו ואת המידע הזמין.

במקרה קיצוני, אם למרפאה אין מומחים בתחומים דומים, כדאי לפנות למטפל, שיפנה למומחים הדרושים. כמעט תמיד במקרים כאלה, מנתח נוירופתולוג הם התייעצו.

בדרך כלל האבחנה מבוססת על תוצאות הבדיקה: כאב חמור. יש ירידה ברפלקסים העיקריים. ראשית, ניתן לאבחן הפרה של רפלקס הברך, פגיעה בתפקוד תקין של גיד אכילס, והעדר רפלקסים מתאימים. ישנם תסמינים של Lasega.

אינסטרומנטלי

אין לעשות שימוש בשיטות מחקר אינסטרומנטלי. השיטות העיקריות הן שיטות כגון בדיקות רנטגן, כמו גם הדמיה מחשב ותהודה מגנטית. אלו הן שיטות אשר, במדויק ככל האפשר ובזמן קצר יחסית, מאפשרות לקבוע את הגורם ללוקליזציה המדויקת של הפתולוגיה.

המטרות העיקריות של מחקר כזה הוא לקבוע באיזו רמה (מחלקת עמוד השדרה) היה קמצוץ. בדיקת רנטגן מבוצעת. CT ו- MRI משמשים ביחס לאזור המושפע.

לפעמים זה עשוי להיות נדרש electroneuromyography - זה נקבע לא כל כך על ידי הגורמים כמו הפרה של היכולת התכווצת של השרירים. יש הקלטה של איך ומה עם מהירות / אינטנסיביות להעביר את הדחפים העצביים.

trusted-source[29], [30], [31]

מנתח

שיטות מעבדה אינן יעילות באבחון של lumbargia לעתים נדירות. לפחות, שיטות סטנדרטיות, כגון בדיקת דם קלינית וביוכימית, אינן מציגות תמונה מדויקת של הפתולוגיה. אבל לפעמים שיטות אלה של מחקר עשוי להידרש. לדוגמה, אם רנטגן או טומוגרפיה מראה צביטה ודחיסה עצבית, בעזרת בדיקות אתה יכול לקבוע מה בדיוק גרם דחיסה. לדוגמה, ניתן להשתמש בבדיקת דם ביוכימית כדי לזהות את הגידול, לקבוע את מיקומו. לעתים קרובות, בדיקת דם קלינית שגרתית משמש כדי לקבוע את נוכחותו של תהליך דלקתי. כמו כן, בעזרת בדיקות אלה, ניתן לקבוע איזה סוג של דלקת יש להיות - ספיגה או aseptic.

אם חשד לתהליך דלקתי ספיגה, התפתחות של תהליך זיהומיות, אם יש חשד לתהליכים ניווניים, יש מחקר של נוזל מוחי. נקב נלקח, ולאחר מכן בדיקה מיקרוביולוגית נוספת, מיקרוסקופיה מבוצעת. התרבות הבקטריולוגית נערכת כדי לזהות עוד יותר את התהליך הדלקתי ואת הנוכחות של זיהום.

trusted-source[32], [33], [34]

אבחון דיפרנציאלי

הבסיס לאבחנה דיפרנציאלית הוא הצורך להבחין בין סוגים שונים של פתולוגיה, בעלי מאפיינים דומים, מן הלומבלגיה עצמה. לצורך הבחנה, נעשה שימוש בעיקר בשיטות חקירה אינסטרומנטליות.

טוראקאלגיה

תחת אבחון זה נועד קמצוץ של העצב בעמוד השדרה החזי. הסימפטום המוביל הוא כאב. לרוב, thorakalgia מלווה גם neuralgia בחללים intercostal.

Cervicalgia

פצע דומה של עמוד השדרה הצווארי (העצב הצוואר נפגע), וכן אזורים סמוכים מעורבים. טיפול חובה נדרש משום נזק לאזור צוואר הרחם יכול להוביל לעלייה בלחץ הדם ופיתוח של לחץ יתר עמיד. ייתכן שיש גם התפתחות של osteochondrosis צוואר הרחם. יתר על כן, cervicalgia מלווה הפרה של לחץ דם, במחזור הדם, אשר יכול להוביל לשינויים היפוקסי במוח.

trusted-source[35]

למי לפנות?

יַחַס lumbodynia

הטיפול בלומולגיה מחולק לטיפול בתקופה חריפה, שמטרתה לחסל את התהליך הדלקתי החריף, כמו גם טיפול תומך המשמש במהלך ההפוגה, ובמהלך תקופת הייצוב של המצב הפתולוגי כרוני. לפעמים טיפול תחזוקה משמש כטיפול מונע, מונע התפתחות של lumbargia ו sciatica בעתיד.

מְנִיעָה

הבסיס למניעה הוא למנוע היפותרמיה, טיוטות, פעילות גופנית סדירה, אורח חיים נייד, כללי היגיינה כאשר יושבים ליד שולחן, עם שהייה ארוכה במצב אחד. חשוב גם לאכול נכון, כדי לכלול את הדיאטה הכמות הנדרשת של ויטמינים, מינרלים.

trusted-source[36]

תַחֲזִית

אם הסיבה נקבעת בזמן הטיפול הנדרש מתבצעת, את הפרוגנוזה של lumbargia יהיה חיובי. במקביל יש צורך לבצע את ההמלצות הדרושות של הרופא. הטיפול יהיה ארוך ומורכב. אתה צריך להיות סבלני בהחלט לעקוב אחר כל ההמלצות של הרופא. אם אתה להדק עם אבחון וטיפול - התחזית יכולה להיות בלתי צפויות, עד מוגבלות.

עלה חולה

הכל תלוי במצב הבריאותי, בחומרת המחלה ובטיפול. לכן, אם המחלה היא קלה, ואינה דורשת טיפול ספציפי, אשפוז, זה יכול להיות נתון בחופשת מחלה במשך 5-7 ימים, בגלל הכאב החמור, היכולת לעבוד עדיין מוגבל.

באשר למסלול המתון והחמור של המחלה, ייתכן שיהיה צורך בטיפול חמור יותר ואפילו באשפוז. במקרה זה, בית החולים עשוי להינתן לתקופה של 7 ימים עד 2-3 חודשים. במקרים חמורים, הדורשים טיפול רציני, אשפוז, שיקום נוסף, בית חולים עשוי להידרש עד 7 חודשים. בעתיד, בדרך כלל הרופא כותב עם המלצה לשנות את סוג הפעילות למשימה פשוטה יותר שאינה דורשת מאמץ פיזי רציני, או ללא hypodynamia.

האם הצבא נוטל את המוטלגיה?

תשובה חד משמעית אינה ניתנת, שכן ההחלטה מתקבלת על ידי הוועדה בנפרד בכל מקרה ומקרה. יחד עם זאת, המכלול של גורמים במקביל, מהלך המחלה, הטיפול שבוצע, ואת הפרוגנוזה של המחלה מנותחים. יש מקרים ידועים שבהם לומבאליה לא היתה מכשול לשירות הצבאי. יש גם מקרים שבהם נמצא אדם שאינו כשיר לשירות בצבא.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.