חזה

כאב ברונכיטיס חריפה כרונית: הסיבות למה לעשות?

הכאב מלווה במחלות רבות: במקרים מסוימים הוא אחד מסימני הדלקת, ובמקרים אחרים - תוצאה של כל הפרעות נלוות בגוף.

אימה של פטמות

נשים רבות חוו פטמות כואבות בזמנים מסוימים. זה יכול לגרום סיבות שונות, כי הפטמות הן אחד האזורים הרגישים ביותר של הגוף.

כאב בחזה הימני

בואו נראה מה קולטני הכאב אותות כאשר אנו חשים כאב בחזה הימני. מיד להבהיר כי "החזה" - מושג כי הוא מגוון רחב בחיי היום יום. אם אתה מקל על המושגים של האנטומיה האנושית, אז זה אחד החלקים של הגוף שנוצר על ידי החזה, הצלעות, עמוד השדרה והשרירים, כלומר, החזה (בלטינית - compages בית החזה).

כאב בחזה השמאלי

כאב בחזה השמאלי נמצא רק במקרים מסוימים הקשורים למחלות לב. גוף האדם עקב מערכת העצבים הוא אחד. תהליכים עצביים הנמשכים מגזע יחיד, מחוברים בו זמנית עם כמה איברים פנימיים, כגון הלב, הכבד, הבטן.

כאב חזה נכון

הכאב בחזה בצד ימין הוא סימפטום שכיח למדי של מחלות רבות. חשוב מאוד לקבוע את אופי הכאב ואת משך התגובה spasmodic על מנת לאבחן נכונה את המחלה.

כאב בשרירי החזה

על מנת לסווג כאב שרירי החזה דורש אבחון מורכב, מקיף, כוללים מיקום הייעוד הטופוגרפי הספציפי אנטומי של כאב.

כאב באזור השכמה

הכאב בגב, ובמיוחד בתחום השכם, הוא כיום תופעה שכיחה למדי. האמת אינה יכולה להיות מתוארת כקבוצה של אנשים נוטה לעתים קרובות כאב בגב - כאבים באזור השכמות ניתן לראות הן אצל אנשים זקנים והן אצל אנשים צעירים.

כאב בסרעפת

הכאב בסרעפת יכול להיגרם על ידי מספר גורמים, ביניהם: פציעות (פתוח או סגור); שקע ליאפרגמי (הקשור לטראומה או לא טראומטית, אשר בתורו יכול להיות מולד או רכש).

כאב באזור הלב

לפי הסטטיסטיקה, כאב בלב הוא הסיבה הנפוצה ביותר עבור אנשים ללכת לשירות האמבולנס. עם זאת, לעתים קרובות זה סימפטום הוא בכלל לא סימן של הפרה בעבודת השריר העיקרי של גוף האדם.

כאב מתחת לחזה השמאלי

הכאב מתחת לחזה השמאלי אינו סימפטום ספציפי המצביע על מחלה מסוימת, אם כי הוא מודאג קודם כל לגבי בעיות קרדיולוגיות אפשריות.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.