^

בריאות

כאב חזה בצד ימין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הכאב בחזה מצד ימין - ועכשיו האדם כועס, מבולבל, הוא חושב, מה הסיבה ומה לעשות? בבית החזה יש איברים רבים. בחזה או בקרבת מקום נמצאים הלב, הריאות, הוושט, הצלעות, השרירים וכו '. הבעיה עם כל אחד מאיברים אלה יכולה לעורר כאב בחזה בצד ימין.

כאב חזה בצד ימין

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם לכאב בחזה בצד ימין

הכאב בחזה בצד ימין במקרים מסוימים יכול להתעורר עקב מחלות של מערכת הלב וכלי הדם. במיוחד לעתים קרובות - אצל קשישים. ברוב המקרים, כאבים בחזה בצד ימין קשורים לבעיות עיכול, מחלות של מערכת הנשימה, פציעות או מתח שרירים מופרז, הצטננות. המחלה הנפוצה ביותר, סימפטום שבו הוא כאבים בחזה בצד ימין, היא אנגינה pectoris. בואו נסתכל מקרוב על איך לזהות את הסיבות למחלות הגורמות כאב בחזה בצד ימין. אנחנו מחלקים אותם לקבוצות:

  1. כאבים בחזה מימין, הקשורים פציעות בחזה, נקעים ופציעות
  2. כאבי חזה מימין, הקשורים לזיהומים וצטננות
  3. כאב בחזה בצד שמאל, הקשורים למחלות של מערכת העיכול
  4. כאבי חזה מימין, הקשורים למחלות בדרכי הנשימה
  5. כאבי חזה בצד ימין, הקשורים למערכת הלב וכלי הדם
  6. כאבי חזה מימין, הקשורים בהפרעות פסיכולוגיות
  7. כאבים בחזה בצד ימין עקב פגיעה בחזה, נקעים ופציעות 

trusted-source[8], [9], [10], [11]

כאבים בחזה מימין, הקשורים פציעות בחזה, נקעים ופציעות

יתר על המידה של שרירי החזה יכול להוביל לכאב בצד ימין של החזה, שמאלה באמצע. הכאב מחריף אחרי התנועות, ואחרי מנוחה. Overexertion של השרירים של החזה יכול להתרחש לאחר אימון מוגבר, הרמת משקולות, עם הצטננות.

מתיחת שרירי החזה או מיתרים או פגיעה בצלעות עלולה לגרום לכאב בחזה בצד ימין. ברוב המקרים, הם עוברים לבד, עם זאת, אם המצב כואב לא עובר, אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך.

לאחרונה חזה או צוואר יכול לגרום במהירות לחזה כאב בצד ימין. זעזוע צלעות קטן עלול גם לגרום לכאב חמור בחזה בצד ימין. מיד לאחר הפציעה, אם אתה חווה כאבים בחזה, להתייעץ עם רופא.

trusted-source[12]

כאבים בחזה מימין, הקשורים זיהומים הצטננות

זיהומים נגיפיים, כגון שפעת, חשיפה לקור, ישיבה בטיוטה, וכו ', יכולים גם לגרום לכאב בחזה בצד ימין. אם זיהום ויראלי גורם לכאב בחזה, מצב זה מחמיר כאשר אתה לוקח נשימה עמוקה או שיעול. יותר מכל, איברי נשימה סובלים מזה.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

כאבים בחזה מימין, הקשורים למחלות בדרכי הנשימה

גידול בריאות ובברונצ'י. גידול של הריאות או סביבם יכול גם לגרום לכאב בחזה בצד ימין. ככלל, גידולים ברונכי ובריאות הריאות מוגדרים כמחלה נפוצה, שהם מכנים סרטן ברונכופולומנרי. גידולים בריאות ובברונכי יכולים להיות מוכרים על ידי שיעול יבש, ולאחר מכן שיעול עם כיוץ שבו הדם גלוי. חום גבוה וכאב בחזה הם סימפטומים אחרים של מחלות אלה.

דלקת ריאות. זוהי מחלה של הריאות הנגרמת על ידי חיידקים זיהומים פתוגניים או וירוסים. דלקת ריאות יכולה להיות מזוהה על ידי טמפרטורה גבוהה, מלווה כאבים בחזה ושיעול, צמרמורת. דלקת ריאות יכולה להשפיע על אחד או שניים של הריאות, ולכן זה נקרא דלקת ריאות.

Pleurisy או דלקת של הצדר. הצדר הוא הממברנה המכסה את הריאות. דלקת של הצדר גורם כאב בצד ימין של החזה, במיוחד כאשר שיעול או נשימה עמוקה. Pleurisy יכול להיות מוכר על ידי כאב חזה פתאומי בצד ימין או שמאל, בשל חוסר יכולת לנשום עמוק אנשים מתלוננים לעתים קרובות על מחנק. Pleurisy מתרחשת לאחר היסטוריה של דלקת ריאות, במהלך שחפת או מחלות לב וכלי דם.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

מחלות של מערכת העיכול

בעיות במערכת העיכול יכולות גם לגרום לכאב בחזה בצד ימין. מחלות אלו יכולות להיות כיב, דלקת גסטריטיס, גודש בוושט, מחלת ריפלוקס (צרבת).

דלקת הקבה. אם אתה מרגיש כאב, אם אתה רעב, או לאחר אכל, אז אתה סובל דלקת הקבה, אשר גורם לכאב בחזה.

מחלות של כיס המרה. בעיות בכיס המרה - זה הסבירות הגבוהה של כאבים בחזה בצד ימין. כאב זה נגרם בדרך כלל על ידי מזונות שומניים בתפריט שלך, שימוש תכוף של זה. אבנים בכיס המרה יכולות גם להוביל לכאב בחזה בצד ימין. אולטרסאונד של שלפוחית השתן יסייע לזהות את הסיבה המדויקת שלו. אבנים בכיס המרה יכולות להיות מוכרות אם הכאב בחזה חד, חזק, פתאומי, עובר על ידי התקפות.

מחלות של הכבד. דלקת בכבד יכולה גם להוביל לכאב בחזה בצד ימין. אתה יכול גם לחוות כאב בכתף ימין, זה יכול לתת היפוכונדריה ימין או מאחור. חשוב מאוד להתייעץ עם רופא כדי לאבחן את הכבד עם כאבים אלה.

הכאב בחזה בצד ימין יכול גם להיגרם על ידי הפטיטיס. מחלה זו משפיעה על הכבד עקב הפטיטיס וירוסים, המינים שבהם הם רבים מאוד. הנפוצים ביותר מהם - הפטיטיס A, B, C, ד הפטיטיס אתה יכול לזהות על ידי חלבונים בעין צהוב, כאב בחזה ובבטן, שינה את צבע השתן בצורת בירה עם קצף.

תופעות לוואי של חומצה. צריכה קבועה של נוגדי חומצה עלולה לגרום לכאב בצד הימני של החזה. אם נטלת נוגדי חומצה וממשיכים לחוות כאבים בחזה מימין או משמאל, להתייעץ עם הרופא שלך לשינוי של תרופות.

תפקוד לקוי של הלבלב. סיבה זו, ככלל, רופאים להתעלם במקרה של כאבים בחזה. עם זאת, חשוב ללמוד את הבעיות הקשורות הלבלב לזהות כאבים בחזה בצד ימין. בעיות עם הלבלב יכול להיות מוכר על ידי הכאב האופייני בחזה סביב הטבור, כמו גם מאחור. הכאב הוא חריף, מתרחשת פתאום, עובר או יורד, אם אתה לוקח את עמדת מרפק הברך.

חסימת מזון בדרכי העיכול. אם מזון או נוזל תקוע הוושט, זה יכול להוביל לכאב בצד ימין של השד עקב לחץ מוגבר על קירות הוושט. בלוקים במערכת העיכול ניתן לזהות על ידי אופי חד. הכאב בחזה עם גודש בוושט הוא משופר על ידי שיעול, נשימה עמוקה, בליעה, ייתכן שיש עלייה ריר.

מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופאגל (צרבת). אם זרימת החומצה מהבטן חוזרת, היא עלולה לגרום לכאב בחזה. אז אדם סובל צרבת - שריפת כאב לא נעים, אשר מלווה על ידי eructations ואפילו לפעמים הקאה, חולשה, pallor, הזעה מוגברת.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

כאבים בחזה מימין, המשויכים למערכת הלב וכלי הדם

אנגינה פקטוריס. זה נובע מהעובדה כי שריר הלב חסר חמצן. זו הסיבה מדוע אדם יכול להיות כאב בחזה בצד שמאל, שמאל או באמצע החזה עם המחלה הזאת. היעדר חמצן קשורה לעיתים קרובות למחלת כלי הדם הכליליים, המספקים דם ללב - התכווצותם. אנגינה יכולה להיות מוכרת על ידי לחיצה על כאבים בחזה, אשר יכול גם להיות מושך, כבד, נותן בזרוע, בצוואר, בגרון, בחזרה. אפילו השיניים יכולות להזיק. אנגינה pectoris יכול גם להתבטא כמו צרבת, בחילות, הפרדת זיעה מוגברת, חולשה חמורה.

אוטם שריר הלב, או התקף לב. מחלה חמורה זו עלולה לאיים על מותו של אדם אם הרופא אינו נקרא בזמן. האוטם נגרם על ידי חסימה מלאה של כלי הדם, אשר מספקת דם וחמצן אל הלב. כיצד לזהות התקף לב? אם עם כאבים בחזה אנגינה עובר במהירות, אז עם אוטם שריר הלב הוא יכול להיות ממושך וחזק מאוד. הכאב יכול לתת בידיים, בכתפיים, בגרון, מלווה בחולשה, הפרדת זיעה מוגברת, אפילו אובדן הכרה.

פריקרדיטיס הוא תהליך דלקתי בקרום הלב, קרום הלב. לעתים קרובות, הגורמים למחלה זו לרופאים אינם ברורים, הסיבה העיקרית הרופאים לשקול זיהום ויראלי. פריקרדיטיס יכול להיות מוכר על ידי כאב חריף חמור בחזה בצד שמאל, שמאלה או באמצע. כאשר שיעול ונשימה, הכאב הזה מתגבר, וגם יכול להיות חזק יותר כאשר אדם שוכב. נכון, כאב זה, בניגוד לכאב לב, אינו עולה עם מאמץ פיזי. זה יכול להיות מלווה צמרמורת וחולשה.

trusted-source[27], [28]

כאבים בחזה מימין, הקשורים בהפרעות פסיכולוגיות

לחץ פסיכולוגי. לעתים קרובות, את הכאב בחזה בצד ימין נגרמת על ידי מתח, אשר נובעת בעיות בעבודה או בחיים הפרטיים. מתח גורם למחיצות שרירים שאינם מאפשרים לשרירים להירגע. אם אדם עדיין מוביל אורח חיים בישיבה, מלחציים להישאר זמן רב, ואת הכאבים בחזה בצד ימין עקב הלחץ האחרון במשך שנים. הם יכולים להיות מוכרים על ידי תחושות כואבות במהלך המישוש. כאבים אלה יכולים להתגבר לאחר אדם הפך עצבני.

אין צורך לקשור כאבים בחזה ימינה רק עם מחלות לב. הסיבות יכולות להיות די הרבה, חשוב לזהות אותם בזמן ולבצע אבחנה יסודית.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.