Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אדמומיות של החניכיים אצל מבוגר וילד

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

Reddening של החניכיים מתרחשת לעתים קרובות למדי ומלווה את רוב המחלות של הגוף שלנו, שלא לדבר על חלל הפה. כאשר מתרחשת ARVI, זיהום באברי ה- ENT, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם ואת דרכי העיכול גורם redmening של החניכיים. ובכל מקרה הפרט מנגנון היווצרות של זה redimening או hyperemia שונה. בדיוק כמו בחלל הפה, דלקת, טראומה, תגובה אלרגית יכול להתרחש. כל התהליכים הן בגוף והן בחלל הפה קשורים זה לזה, ולכן יש להתייחס לאדום החניכיים לא רק באופן מקומי, אלא גם מנקודת המבט של הקשר עם הגוף.

ראוי לציין כי לגיל הילדים יש מאפיינים משלהם לגבי צבע החניכיים. צבע צבע החניכיים משתנה מאדום בהיר לארגמן בהיר, וצבע זה הוא פיזיולוגי לחלוטין. אמנם, עם הופעתה של כל מחלות של רירית קרום תינוקות, חלל הפה כולו הופך רווי אדום עם בועות או בלום לבן, הכל תלוי הפתולוגיה.

עם זאת, על מנת למנוע סימפטום זה ואת המחלות הקשורות בו, חשוב להבין את גורמי הסיכון שיכול להוביל מסטיק השטיפה. בראש ובראשונה, ראוי לציין את הבריאות ואת ההיגיינה של חלל הפה בכללותו. בנוכחות שיניים דוחה, היגיינת הפה עניים מחלות obscheomaticheskih מגדיל את מספר זיהומיות סוכנים מקטין את ההתנגדות של הקרום הרירי בחלל הפה. גורמים אלה יוצרים תנאים להופעת מחלות, בשילוב עם הגורמים - להוביל אותם. לכן, ביקורים קבועים אצל רופא השיניים והיגיינה טובה יכולים להפחית את הסיכון למחלות.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ל אדמומיות מסטיק

כדי להבין טוב יותר את הסיבות של מסטיק השטיפה, אתה צריך לחלק את הסיבות למספר קבוצות.

הקבוצה הראשונה של סיבות, ראוי לציין - מחלות דלקתיות של החניכיים ו periodontitis. קבוצה זו היא רחבה מאוד, שכן הסיבות המובילות אליה הן בדרך כלל בנאלי ופשוט. זוהי הפרה של היגיינת הפה, התפתחות של מספר רב של פיקדונות שיניים, רובד, אשר בהתחלה לגרום דלקת של מסטיק. בהיעדר טיפול, התהליך מחמיר, התקשרות השן אל השן נפצעת, והפרטיטיטיס מתרחשת. עם מחלה כזו, הדלקת מתפשטת לרקמת החרטום (המנגנון הליגמנטלי של השן), קיימת ספיחה, עצם ספיגה, סביב השן, ניידות השיניים, ובסופו של דבר את ההפסד. על פי הסטטיסטיקה, hyperemia של מסטיק כתוצאה של דלקת חניכיים ו periodontitis הוא 69% מכלל הסיבות.

פציעה מסטיק הוא אחד הגורמים השכיחים של האדמומיות של החניכיים. גורמים טראומטיים כוללים דנטציה, התערבות כירורגית, טראומה כימית, מכני, טמפרטורה וסוגים אחרים. כל טראומה יכולה להיות חריפה או כרונית. זה תלוי בזמן של סוכן הטראומה. אם אדם תופס כוס מים רותחים ושותה, אז טראומה כזו תחשב חריפה, ואם הוא שותה משקה חם מדי יום, הטראומה הזאת ייחשב כרוני.

כאשר בקיעת בכל גיל, צבע אדום gingival בהיר מופיע באזור. זהו תהליך פיזיולוגי, המלווה בתופעות דלקתיות, כולל שינוי בצבע החניכיים. לעתים קרובות, זה reddening מתרחשת לאחר כמה ימים ואינו גורם הרבה אי נוחות.

לאחר הסרת השן או פעולות אחרות בחלל הפה, רירית הקרום סביב הפצע יש צבע אדום עשיר. על ידי טראומה בשולי החניכיים, הכאב והאדים של החניכיים מתרחשים במהלך ההתערבות .

פגיעה כימית של החניכיים נובעת מחומצות, אלקליות וסוגים אחרים של חומרים המשפיעים באגרסיביות על רקמת החניכיים. זה יכול להתרחש כתוצאה של הכנסה שגויה של פתרון של אלקלי או חומצה, גם במהלך התערבויות רפואיות. טראומה תרמית אפשרית עם שימוש במשקאות חמים, קריותרפיה. נזק מכני מתרחש כאשר הפציעה נגרמת על ידי חפצים גסים וחדים, כגון עצמות, או קצוות חדים של שיניים או תותבת. כמו כן, אם ישנם סוגים שונים של תותבות מתכת בפה, גלווניזם עלול להתרחש, שבו הקרום הרירי והחניכיים הופכים אדומים.

אחת הסיבות לאדמומיות החניכיים היא תגובה אלרגית. זוהי קבוצה גדולה של מחלות שיש להם מנגנון אלרגי של פיתוח וכוללים מ אלרגיה לתרופות למחלות כגון pemphigus acantholytic ואדום שטוח אדום. האלרגיות הנפוצות ביותר להרדמה, תרופות אנטיבקטריאליות, תותבות פלסטיק וצלחות.

עם הספיגה של ציסטות, חניכיים חניכיים עלול גם לגרום לאדום של החניכיים. כל עוד ציסטה לא נעקר, זה יכול לגדול די סימפטומטית ולא להפריע לאף אחד, אבל אם זה יקרה, יהיה כאב ואדום של החניכיים.

Reddening של חניכיים לעיתים קרובות מלווה מניפולציה שיניים טעויות רפואיות. ההשפעה של חומצה אורתופוספורית על מסטיק, diathermocoagulation, נסיגה מסטיק הרבה יותר לעתים קרובות לגרום מסטיק השטיפה. לכן, אין להניח כי אם לאחר התערבות רפואית היה rededening של החניכיים, זה אומר כי הרופא עשה משהו לא בסדר. ישנם מספר מניפולציות שבהן טראומה מסטיק היא בלתי נמנעת, וכאשר המלצות הרופא מיושמים, מצב זה יעבור במהירות.

trusted-source[4], [5]

פתוגנזה

עם מחלות חניכיים דלקתיות, כגון דלקת חניכיים ו periodontitis, reddening של החניכיים מופיע אחד הסימפטומים הראשונים. זה קורה כתוצאה מהשפעת שלט ורוטב שיניים על המסטיק, מה שמוביל בצקת, hyperemia, דימום וכאב. אם בשלב זה, במהלך שלב דלקת חניכיים, לבצע טיפול שיניים, אז אפשר להחזיר את המסטיק במלוא היקף. עם זאת, אם לא תתערב, ייתכן שיש דלקת חניכיים, מחלה דלקתית הורסת שבה זיהום של לוחית השיניים פוגעת התקשרות של מסטיק על השן - אפיתל של התקשרות. לאחר נזק כזה, חומרים זיהומיים לנוע הלאה, עמוק לתוך הפער הפריודונטלי לאורך השן ולהרוס את periodontium. כתוצאה מהפרעה במנגנון הליגמנט, רקמת העצם מתמוססת גם היא, ושן מחוברת אליה באמצעות רצועות. עם הזמן, בהיעדר טיפול, שיניים כאלה נושרים.

דלקת חניכיים יכולה להיות כללית וממוקד. דלקת חניכיים כללית יש שכיחות על השיניים של הלסתות, וממוקם - בין שתי השיניים. הגורם periodontitis מקומי עשוי להיות חותם תקני באזור של נקודת מגע של השיניים או כתר לא עקבי.

פציעות חניכיים יש מנגנון שונה בהתאם לסוכן הטראומה. אם הטראומה היא מכנית, אז באמצעות הפרה של שלמות האפיתל ואת הרקמה הבסיסית, מתרחשת תהליך דלקתי. אם הפגיעה היא תרמית, האפיתל של החניכיים נחשף לטמפרטורה גבוהה, אשר מוביל denaturation או התמוטטות של חלבונים. אם הפגיעה היא כימית, אז אלקלי או חומצה גורם נמק של המסטיק. במקרה של פגיעה מסטיק לאחר הניתוח, המנגנון הוא זהה במקרה של טראומה מכנית. המוזרות היא שבמבצע ססגוני, גורמים זיהומיים רבי עוצמה נכנסים לאזור הנזק של חניכיים, אשר יכול להוביל לא רק לדלקת, אלא להופעתן של פליטות. במקרה זה, הטיפול והשחזור של משטח הפצע עלול לעלות בזמן.

תהליכים אלרגיים המתרחשים בחלל הפה ממשיכים לפי אותם מנגנונים כמו באיברים ומערכות אחרים. לדוגמה, בעת שימוש בתותבת פלסטיק, עלולה להתרחש תגובה אלרגית. כאשר הפלסטיק יוצר קשר עם הממברנה הרירית של החניכיים, מתעוררת מפל של תגובות, מספר רב של תאים חיסוניים מופקים כנגד הגירוי, במקרה זה מפלסטיק. יתר על כן, המתחמים החיסוניים מרוכזים באזור מגע עם ניזק ממגר את עור רירי מתרחש גירוד, צריבה ואדמומיות של חניכיימיים, החיך, וחלקים אחרים במגע עם פרוטזה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

תסמינים

בהתחשב באדום החניכיים כסימפטום למגוון של מחלות ותנאים בחלל הפה, יש צורך להפריד בין ביטויי gingrusa של החניכיים במחלות של חלל הפה ומחלות של איברים ומערכות אחרות.

כפי שצוין לעיל, רוב הזמן reddening של החניכיים הוא ציין עם מחלות חניכיים - דלקת חניכיים ו periodontitis. התמונה הקלינית של דלקת חניכיים מלווה בכאבים, דימום בחניכיים, נפיחותם, אדמומיותם. עם דלקת חניכיים hypertrophic, מסטיק עשוי גם להגדיל נפח, עם מידה חמורה של חפיפה של השן יכול להיות לגובה מלא. לרוב, השיניים של הלסת ההפוכה פוצעות את המסטיק האדום והמצוחצח, וכתוצאה מכך הוא מדמם.

עם parodontitis, הסימנים הראשונים יכולים להיות דימום החניכיים, האדמומיות שלהם, תקוע מזון בין השיניים, ריח רע מהפה. עם זאת, מאוחר יותר, בהעדר טיפול, שורשי השיניים להיות חשוף, ואת הניידות שלהם מופיע. התוצאה היא הסרת שיניים בריאות מהחלל הפה. תמונה קלינית זו היא נצפתה עקב נזק לקשר אפיתל והרס של רקמת העצם שנוצר סביב השן.

Hyperemia של מסטיק מתרחשת עם השפעות טראומטיות על חלל הפה. עם כל מיני פציעות, צבע אדום בוהק מופיע, נפוח וכואב. עבור כימיים - אזור זה מכוסה ציפוי לבנבן, עם מכני ארוך משחק - ציפוי אפור מלוכלך. טראומה מסטיק עם חפץ חדה קטנה גורמת לאדום בשלב מסוים, עם טראומה של חומרים תרמיים או כימיים, האזור המאדים יכול להגיע לכל חלל הפה. אם יש גלוון (בנוכחות מספר סוגים של מתכות בפרוטזות), אז בנוסף לכל האמור לעיל הוסיף טעם מתכתי בפה ושרפה.

פציעות בחלל הפה עשויות להתרחש גם בשל טיפול או מניפולציה לא נכונה. במקרה של הכתר באיכות ירודה, הלהקה האדומה מופיעה על מסטיק סביב השן, דלקת חניכיים עשויה להתרחש תחילה, ולאחר מכן מקומי periodontitis. יחד עם זאת, רווחים interdental ליד השן עם כתר סובלים, שבו האוכל הוא סתום בסופו של דבר. כמו כן, פציעה מסטיק יכול להיגרם גם על ידי חותם תקני כי הוא על המגע של שתי השיניים. אם יש הפרה של העיבוד הסופי שלה ליטוש נשאר חומר שיורי, אשר לוחץ על האפיפיור interdental. לפיכך, דלקת חניכיים מתרחשת הראשון, לאחר מכן התהליך עובר לרקמה פריודונטלית.

לרוב, כמובן, את הסיבה לאדום של החניכיים יהיו מחלות בחלל הפה. עם זאת, יש קבוצה נוספת של מחלות, אשר באה לידי ביטוי על ידי מסטיק סומק. זוהי התבוסה של איברים פנימיים ומערכות. בזיהומים בדרכי הנשימה חריפה, עוד לפני הופעת סימנים קליניים של הגוף בכללותו, redmening של החניכיים עשוי להופיע אצל מבוגרים ובמיוחד בילדים. בועות, aphthae, פצעים מופיעים , שלפוחיות בפה, איברים ENT מושפעים. במיוחד זה נוגע הקיר האחורי של הלוע ו השקדים. עם מחלות חמורות כגון סוכרת, הפטיטיס, זיהום HIV, גילויים בחלל הפה גם להתחיל עם האדים של החניכיים, לאחר מכן קונוסים על החניכיים, יכול להיות neoplasms. עם מחלות מערכתיות כאלה, הקרום הרירי הופך להיות דק יותר, הופך להיות עומד, אדום, זה גורם לטווח ארוך ריפוי ארוזיונים וכיבים. ב לוקמיה חריפה, החניכיים האדומים להתנפח ולהגדיל את גודל, במיוחד שינויים אלה באים לידי ביטוי על מסטיק בצד הלשון.

trusted-source[16], [17], [18]

למי לפנות?

אבחון אדמומיות מסטיק

כדי להבין איזה סימפטום של מחלה הוא מסטיק אדום, אתה צריך לאסוף ולנתח את המידע של מקרה מסוים. כל סוגי הנגעים הטראומטיים משפיעים ישירות על המסטיק. כלומר, אם יש ראיות כי הוא נשרף עם תה חם או נפצע עם מזלג במהלך הארוחה, אתה יכול לומר בבטחה כי זה דלקת חניכיים טראומטית או stomatitis. במקרה של כאב, דימום חניכיים, את המראה של ריח לא נעים, תקוע מזון בפה שלך, אתה צריך לחשוב על דלקת חניכיים או דלקת חניכיים. בדרך כלל, הרופא מכוון את האבחנה של המחלה לבדיקה רדיוגרפית של הלסתות. או אורתופנטומוגרמה, או CT. אחד הסוגים המוצעים של אבחון אינסטרומנטלי יעזור בקביעת המחלה. אם מוסיפים מראה רופף לסימפטומים המתוארים, המפרק בעור מופחת, לוח אפור מלוכלך על הרירית בחלל הפה, יש לבצע את הבדיקות הבאות:

בדיקות אלו יסייעו להבדיל בין סוכרת, לוקמיה, הידבקות ב- HIV, הפטיטיס. אם יש חשדות של neoplasms, מומלץ לעשות CT או MRI של תחום העניין, כמו גם לערוך בדיקה היסטולוגית.

אצל ילדים צעירים, לעתים קרובות reddening של החניכיים מתרחשת גם עם מחלות ויראליות או עם מחלות חיידקיות. הופעת ההדבקה ואת המראה בחלל הפה של הילד של אדמומיות, rashes ו שלפוחית עולה כי תסמינים אלה נגרמות על ידי פתוגן אחד ואין צורך בשיטות אבחון נוספות.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

טיפול אדמומיות מסטיק

החניכיים האדומים צריכים להיות מטופלים, בהתחשב במאפיינים של המחלה הבסיסית. אם יש מנגנון דלקתי של האדמומיות של החניכיים, עליך לדבוק בעקרונות מסוימים. ראשית עלינו לקיים את היגיינת הפה מקצועי הרופא, אשר מורכב של הסרת הפלאק הדנטלי, ליטוש משטחי השן. ואז יישומים החזיק של תרופות נגד חיידקים ( "Levosin", "Levomekol", "Metrogil" ואח '.), חיטוי ( כלורהקסידין, מי חמצן, "Rotokan") סוכנים נוגדות דלקת (משחה הפרין), keratoplasty ( "Solcoseril", "Methyluracil" ). כמו כן פרפין רטבים יישומית עם תכשירי ויטמינים, נשאו פוטותרפיה, החניכיים השקיה ופתרונות חיטוי שונים interdental.

ראה גם:  טיפול בדלקת פרקים

לחזק את הטיפול על ידי מרשם תרופות בתוך - אנטיביוטיקה, אנטי דלקתיים, אנטי פטרייתי, keratoplastic, תרופות immunomodulating, ויטמינים ואלמנטים קורט. Immunon, Proteflazide, וכן תרופות הומיאופתיות כגון Lymphomiazot נקבעו לחיזוק חסינות.

חשוב במיוחד עבור רקמות חניכיים הם ויטמינים A, E ו- D, כמו גם סידן מינרלים. בשלב של הפוגה, הליכים פיזיותרפיה כגון קריותרפיה, darsonvalization, תנודות מתבצע. טיפול לייזר של ספקטרום אדום וצהוב גם יש השפעה מועילה.

בנוכחות כיסים חניכיים, מניפולציות כירורגיות מבוצעות, אשר נועדו לחסל כיסים פתולוגיים. אלה כוללים curettage, טלאים, פלסטיק מסטיק ואת עצם alveolar. Curettage הוא שריטות של רקמות פתולוגיות מן הכיסים פריודונטלית עם מכשירים מיוחדים - curettes. יש גם שריטה ואקום ו curettage פתוח, שבו חתך כיס הוא עשה ובכך מנקה את השורש ואת מסטיק מן הרקמות הפתולוגיות.

פעולות טלאים יש תוצאות טובות באמצעות טכניקות התחדשות כיוונית. המהות שלהם טמונה בעובדה כי כאשר השתלת עצם מלאכותית וחניכיים, הרקמות מוטבע סגורות מכל הצדדים על ידי ממברנות המונעות את הצמיח של האפיתל פנימה. לכן, בעת ביצוע ניתוחים אלה, ניתן לשחזר רמה מסוימת של רקמת העצם ולחזק את השיניים בו.

במקרה של שטח קטן מכנה פציעה צריך לשטוף את הפה decoctions של עשבי תיבול - קמומיל, מרווה, קליפת אלון, סרפד, לימונית, ועוד הנגעים הכימיים -. יישומי תרופות, חלק חניכיימיים פגום חיטוי, הפחתת העומס על זה.

סיבוכים ותוצאות

בין אם סיבוכים או לא, תלוי במחלה הבסיסית, סימפטום אשר האדמומיות של החניכיים. עם דלקת חניכיים, אשר יטופל על ידי הרופא, כל יסתיים עם התאוששות ללא כל סיבוכים. אם דלקת חניכיים אינה מטופלת, קיימת אפשרות של periodontitis. למרבה הצער, מחלה זו לא ניתן לרפא לחלוטין. למרות טיפול תחזוקה קבוע יכול להשעות את התהליך לייצב את הבריאות בחלל הפה.

עם מחלות פרודונטיום לא מטופלות, כיסים חניכיים מקיפים יכולים להתעורר, מורסות מוקדים של chroniosepsis יכול לגרום למחלות באיברים אחרים ומערכות.

פציעות על ידי כל סוגי התוקפים סוכנים יש תוצאה בהתאם למידת הנזק. אם ההשפעה היא מכנית, למשל, עצם היתה דוקר, ואת הנגע התרחש רק אפיתל, ואז 3-4 ימים הכל יהיה לרפא ללא עקבות. עם זאת, אם הנזק נגרם על ידי חומרים כימיים, ואת עומק הנגע משפיע על שכבות עמוק יותר מאשר אפיתל - יהיו נמק רקמות הצטלקות.

מחלות אלרגיות תמיד יהיו השלכות הקשורות הגבלת השימוש בחומרים אלה שגורמים לאלרגיות. בין אם זה פרוטזות, או מזון, או תרופות, או חומרי מילוי. אם אתה לא לוקח את כל האמצעים כדי לחסל אלרגנים, סיבוכים קשים כמו בצקת של Quincke ו הלם אנפילקטי יכול להתפתח .

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

מניעה

מניעת האדמומיות של החניכיים צריכה להיות מורכבת ורב-כיוונית. זאת בשל העובדה כי סימפטום זה יכול להתרחש עם מספר גדול של מחלות. לכן, אמצעי מניעה צריך להיות מכוון למניעת מחלות שתוארו לעיל. לדוגמה, למניעת דלקת חניכיים ו periodontitis, יש צורך תחילה לשמור על רמה טובה של היגיינת הפה. כמו כן, אתה צריך לבקר באופן קבוע רופא שיניים כדי להעריך את מצב המלית, כתרים תותבות. אם מילוי בחלק gingival של השן יש התאמה גרועה או סדוקה, אז זה חייב להיות משוחזר או מוחלף. כנ"ל לגבי כתרים וגשרים. עקביות שלהם נקבעת לא רק על ידי כמה הם קבועים על השיניים, אלא גם על ידי כמה יציבה את מצב העצם ואת הרקמות הרכות בתחום הבנייה האורתופדית. למרבה הצער, יש דעה בחברה כי רופאים יכולים בכוונה להסיר סתימות טובות ולהסיר כתרים תפקוד תקין לטובתם. עם זאת, במקרים כאלה הם נדירים ביותר, כי כדי לבצע פעולות כאלה הרופא חייב להיות קצר מאוד רואי וחסר מצפון. כדי להסיר כתרים הוא תמיד סיכון הן לרופא והן למטופל. במקרים מסוימים, החלפת השן חוזרת על עצמה הוא אפילו בלתי אפשרי. לכן, אתה צריך לסמוך על הרופא ובזמן להחליף את שיקום, החיים של אשר פג זמן רב. כנ"ל לגבי תותבות נשלף. יש להם גם להגביל את השימוש שלהם. שינויים מתמידים במצב של רקמת העצם של הלסתות להוביל להפרת ההתאמה של תותבת. כתוצאה מכך, יש אדמומיות של החניכיים, bedores ודלקת. לכן, כדאי תמיד לשים לב לשינויים בחלל הפה ולתת עדיפות לבריאות שלך.

trusted-source[32], [33], [34]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.