^

בריאות

A
A
A

סטומטיטיס אפיתוס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

A stthatitis הוא אחד הצורות של stomatitis, אשר באה לידי ביטוי על ידי הופעת פגמים ulcerative בחלל הפה והוא מלווה אי נוחות.

הנגע הרעב של הרירית הוא פצע בגודל קטן שגורם לתחושות מכאיבות בתהליך האכילה או הדיבור. פגמים כאלה נקראים אפר. הם יכולים להיות ממוקמים באופן יחיד או באשכולות קטנים. צורתם משתנה מעגול לאליפסה, בעלת קווי מתאר ברורים ומייצגת גבול אדום צר עם ציפוי מרכזי אפרפר.

בהתאם לגיל של הפרט, מדינת ההגנה החיסונית שלו, מעוררות גורם הנחשב לנקודת ההתחלה עבור הפיתוח של התגובה, כמו גם צורות של stomatitis, הטיפול חייב להיות אינדיבידואלי, בהתחשב כל התכונות של המחלה.

קוד ICD-10

Stomatitis מורכב ממספר גדול של מחלות המאופיינות על ידי התפתחות של תגובה דלקתית לרירית הפה. כתוצאה של התפתחות דלקת, ישנם שינויים דיסטרופיים, במיוחד ליקויים ulcerative על רירית, הנגרמת על ידי חיידקים או וירוסים. לעתים קרובות יש מקרים שבהם stomatitis מלווה מחלות מקבילות אחרות, למשל, hypovitaminosis, טראומות פציעות, תגובות אלרגיות או מחלות זיהומיות שונות.

A10th stomatitis ICD 10 מתייחס לקבוצה גדולה של stomatitis, אשר נבדלים במידת ההשפעה על הממברנה הרירית. על פי הסיווג הבינלאומי, stomatitis ו lesions דומים מסווגים כמו מחלות של חלל הפה, בלוטות הרוק ואת הלסת. לכל נוסולוגיה יש קוד מיוחד משלה. לדוגמה, stomatitis מקודד כמו K12.

בהתאם לסוג התגובה הדלקתית ואת עומק הנגע, נהוג לבודד את פני השטח, catarrhal, aphthous, עמוק, ulcerative ו נמק stomatitis. עם מהלך המחלה, המחלה יכולה להיות חריפה, תת-קרקעית ומתהפכת.

A10th stomatitis ICD 10 יש קוד נפרד - K12.0. הדמות האחרונה מציינת את סוג הנגע של הרירית. אז, תחת קוד K12.1 יש צורות אחרות של stomatitis - ulcerative, vesicular, וכו ', ו K12.2 פירושו fllegmons ו abcesses של חלל הפה.

גורם של stomatitis aphthous

Stomatitis היא גם נפוצה, בהתאם לגורם הסיבתי. לפיכך, סטומטיטיס טראומטית יכולה להתפתח כתוצאה מחשיפה ממושכת של כל חומר פיזי או כימי מזיק לרירית הפה. זיהום מתפתח לאחר השפעת וירוסים, חיידקים או פטריות. בנוסף, בקבוצה זו, בודדת ספציפית stomatitis, אשר מתפתחת כאשר יש מתקדמת שחפת, עגבת או זיהום ספציפי אחרים בגוף. סימפטומטי stomatitis מופיע על רקע המחלות הקיימות של איברים פנימיים.

הסיבות של פצעים מוגלתיים עשויות להיות בעל אופי שונה, אך הנפוץ ביותר הן הרפס, נגיף שפעת, צורה כלשהי של staph, אדנו, נגיף חצבת, חיידק הדיפטריה וירוסים רבים אחרים. בנוסף, הגוף חשוף כל הזמן לגורמים שונים, אשר, בשילוב עם סיבה, יכול לעורר את התפתחות המחלה.

הגורמים כוללים רמה נמוכה של ההגנה החיסונית של הגוף, hypovitaminosis (C, B, חוסר יסודות קורט - ברזל, נחושת, אבץ), מחלות של מערכת העיכול, שקלו אנמנסיס אלרגי, תורשה גנטית. גם גורם אפתה עלולה להתרחש על ידי מחלות הפה השונים (עששת, דלקת חניכיים), כוויות ויושרה הרירית הרירית טראומטית אחרי שן נושך או קיסם. הנפוצה ביותר stomatitis מתפתח אצל ילדים, וכן בגיל מבוגר יותר לפני גיל 40 יש צורה כרונית של stomatitis אפית.

trusted-source[1], [2], [3]

פתוגן של stomatitis אפיתוס

עבור התפתחות המחלה יש צורך כי הפתוגן להזין את הגוף. גורמי ההגנה כוללים עור וקרום רירי. עם זאת, גם אם יש פגיעה לא משמעותית של שלמות אחד המחסומים, הזיהום נכנס פנימה תקופת הדגירה מתחילה. במהלך זמן זה, סוכן סיבתי מחכה לרגע מתאים כאשר ההגנה החיסונית פוחתת או גורם מגרה יפעל כדי להתחיל את הרבייה.

עבור התפתחות של המחלה, גורם סיבתי של stomatitis אפית חודר דרך קרום רירי פגום של חלל הפה, פגם אשר יכול להיווצר עקב ניקוי רשלני של השיניים או במהלך לעיסה. על רקע חסינות מוחלשת, זיהום מתחיל הכפל המהיר.

הגורם הסיבתי אינו יכול רק להיכנס לחלל הפה מבחוץ. מיקרופלורה נורמלית של חלל הפה מיוצג על ידי חיידקים, fusobacteria ו streptococci. כתוצאה מירידה בפונקציות המגן של הגוף או בהשפעת גורם מעורר, אפילו תושבי המיקרופלורה יכולים להיות הגורם למחלה. בתנאים רגילים, הם נמצאים בשלום בחלל הפה.

הסוכן הסיבתי של stomatitis aphthous יכול להיות גם ויראלי חיידקי בטבע. לכן, סוכני ויראלי כוללים אבעבועות רוח, חצבת ו הרפס. בנוסף, זיהום חיידקי לא יכול רק להוביל stomatitis אפיתוס, אלא גם לספק רקע חיובי לפיתוח של סיבוכים. כדי פתוגנים כאלה יש צורך לשאת דלקות סטרפטוקוקל, שחפת ושנית. לגבי הטבע הפטרייתי, כאן תשומת לב מיוחדת ראויה קנדידה כרונית כרונית. פתוגנים יכולים להיכנס לגוף כתוואי אלמנטרי, עם מזון ומוטס, דרך מערכת הנשימה העליונה.

תסמינים של stomatitis aphthous

הסימפטומים של stomatitis aphthous יכול להשתנות בהתאם לשלב של המחלה. התקופה הראשונית מאופיינת בגילויים כאלה כמו עם ARI הרגיל. יש עלייה בטמפרטורה של עד 38 מעלות, ירידה בתיאבון, חולשה כללית וחולשה מופיעים. יש גם גידול בלוטות הלימפה בצוואר הרחם. תקופה זו מסתיימת עם הופעת אדמומיות במקום החינוך של כיב העתיד.

יתר על כן, עם התקדמות המחלה, aphthae נוצרים, אשר יכול לייצג בודדים כיבים קטנים או הצטברות שלהם עם קוטר של 5 מ"מ. פגמים יכולים להיות ממוקמים על הרירית של כל משטחים וחלקים של הפה. קצוות האולקוס מופרדים מן הרקמה הבריאה על ידי שפת אדמדם עם ציפוי פיבריני אפור במרכז. בנוסף, הסימפטומים הנותרים של stomatitis אפתי לשמור על העוצמה שלהם (טמפרטורה ומבוכה כללית). יתר על כן, תחושה לא נוחה מתווספים במהלך הארוחה או במהלך השיחה, צחוק או תנועה של הלשון. יש גם צריבה וכאב לאורך המחלה.

אפטוס סטומטיטיס בלשון

התבוסה של רירית הפה יכול להתבטא במקומות שונים, כלומר, היכן יש רירית עצמה רירית. לא יוצא מן הכלל הוא השפה. אם יש פגם ulcerative על פני לרוחב או הקדמי של הלשון, יש כאב חזק אפילו עם התנועה הקלה ביותר של הלשון. במיוחד אם הפצע ממוקם על קפל המעבר.

אפתוס stomatitis בלשון מאופיין ריר מוגזמת, אשר יש אופי רפלקס. בנוסף, פגמים ulcerative בלשון למנוע את הטעם של מזון. לפיכך, תהליך התזונה הוא לא רק כואב, אבל גם לא לטעום את הטעם של המזון.

Afts בשפה מייצגים אזורים של שלמות רירית פגומה, אשר יש גבול ברור עם רקמה בריאה. על הלוח יש גוון אפרפר, והשוליים אדומים. מימדים של כיב יכול להגיע 5 מ"מ, ואת הצורה היא שנצפתה סגלגל או עגול.

trusted-source[4], [5]

אפרתוס סטומטיטיס אצל ילדים

הסיבות להתפתחות של stomatitis אצל ילדים הם הרבה יותר מאשר במבוגרים. זאת בשל העובדה כי בילדות, חפצים שונים להיכנס לפה, אשר יכול לפגוע ברירית הפה. בנוסף, ילדים נוטים יותר למחלות זיהומיות עקב מערכת חיסון לא מושלמת.

אפטוס stomatitis אצל ילדים ניתן לראות בעיקר בגיל 1-5 שנים. לעתים קרובות זה קורה כי stomatitis נלקח עבור ARVI בשל נוכחות של עלייה חדה בטמפרטורה ל 39 מעלות. בנוסף, כדאי לשים לב לירידה בתיאבון, ריר מוגבר וריח מעופש מהפה. זה נצפה עקב נוכחות של פגמים ulcerative בחלל הפה, בגודל אשר יכול להגיע 6 מ"מ קוטר. הילד יכול בכלל לסרב לארוחה, כמו aphthae מלווה בתחושות כואבות.

אמהות קשובות יכולים לבחון באופן עצמאי את הפה של התינוק כדי להמחיש את הפגם. במיוחד זה שווה לשים לב, אם העצבנות של התינוק גדל, הפך חסר מנוחה, דומעת, טמפרטורה גבוהה צוין במשך כמה ימים. גם stomatitis אפית בילדים יכולים להתחיל עם המראה של פגמים ulcerative בזוויות הפה, ולאחר מכן לעבור את הרירית הפה. במחלה קשה, הפרעה כללית יכולה להיות מלווה בחילה, הקאות, אדישות והתקפי פאניקה.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

מה מטריד אותך?

אקומטית חריפה stomatitis

מחלה זיהומית זו נחשבת כתנאי מגיפה, המשפיע בעיקר על ילדים בגן. הסיבה לכך היא התפשטות הנגיף על ידי טיפות מוטס. לעתים קרובות, stomatitis אפתית חריפה נגרמת על ידי streptococci, staphylococci, וכאשר זיהום משני הוא ציין, diplococci ב מריחות מן השלט רובד.

המחלה נרשמת בעיקר בגיל 1-3 שנים, במהלך הופעת השיניים. בגיל זה, stomatitis מתבטאת בסימפטומים של שפעת ודלקת של מערכת הנשימה העליונה. בנוסף, הוא יכול ללוות חצבת, קדחת ארגמנית, דיפתריה ושיעול. כאשר מתמזגים כנימות קטנות, נזק משמעותי לרירית יכול להתרחש.

אקומטית אקוטי stomatitis יש משלו משלו. יש עלייה חדה בטמפרטורה, הנמשכת מספר ימים, aphthae לספק תחושה חזקה של כאב עם תנועה הקלה ביותר של חלל הפה. בלוטות הלימפה האזוריות גדלות בגודל והן מכאיבות על המישוש. בנוסף, ריח מעופש מן הפה, כאבי ראש, תפקוד לקוי של מערכת העיכול בצורת עצירות או שלשול אופייני.

trusted-source[10], [11], [12]

כרונית stomatitis אפית

תופעות מורפולוגיות של הצורה הכרונית של המחלה למעשה אינן נבדלות מליקויים אולקראטיביים ב stomatitis חריפה. עם זאת, ההבדלים הם במהלך המחלה ומשך שלה. לכן, כמה צורות אקוטי של aphthae יכול לרפא 5 ימים לאחר הופעתם, מבלי להשאיר צלקת. במקרה זה stomatitis אינה מטופלת גורם מעורר עדיין ממשיך לפעול, ואז תהליך epithelialization של כיב תימשך כחודש. כרונית stomatitis אפית מאופיין על ידי נוכחות של ריפוי ארוך כיבים, אשר יכול להתפתח לאחר הצטלקות חלקית. לכן, הקרום הרירי של חלל הפה הוא כמעט כל הזמן במצב פגום.

צורה זו של המחלה מעכב את ההגנה החיסונית של הגוף בשל נוכחות של הפתולוגיות במקביל, למשל, איידס. הגוף אינו מסוגל להתמודד אפילו עם נגיף שפעת או קר, וזה מה שמחמיר את כל המחלות הנמצאות בשלב כרוני.

כרונית stomatitis aphthous יכול להיות אלרגי כאשר הרירית היא רגישה במיוחד לכל גירויים. בהקשר זה, ליקויים ulcerative אין לי זמן לרפא, כמו חדשים מופיעים. אנשים עם אסתמה הסימפונות, הדלקת, או מיגרנה סובלים ממצב זה. במהלך מחקרים רבים, רמה גבוהה של eosinophils בדם זוהה, אשר גורם לאופי אלרגי של stomatitis.

אם אתה מבין דיאטה לדבוק דיאטה רציונלי, אתה יכול להתאים את העבודה של מערכת העיכול. אחרי הכל, במקרים מסוימים זה חומרים רעילים שנמצאים במעיים במשך זמן רב בגלל עצירות, הם גורם מעורר בהתפתחות של stomatitis. כרוני stomatitis אפית הוא נצפו לעתים קרובות אצל אנשים עם מחלות של המעי הגס, למשל, קוליטיס, פלישה helminthic או appendicitis כרונית.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

דלקת שלפוחית השתן חוזרת

דלקת שכבית חוזרת ונשנית מתבטאת בפריחה תקופתית על הקרום הרירי של חלל הפה. התפרצויות מחזוריות יכול להיות שנה או חודשים לאורך החיים. צורה זו של המחלה נצפתה בעיקר אצל מבוגרים, אך היא מתרחשת גם אצל ילדים.

התסמינים שונים מ צורה חריפה, כלומר, עם הופעת פגמים ulcerative, המצב הכללי של האדם אינו משתנה. גרסאות אפשריות, כאשר שני ulcers סמוך יכול להתמזג לתוך אחד או aphthae עשוי להגדיל את גודל באופן עצמאי. המקומות הנפוצים ביותר של לוקליזציה כוללים לשון רירית, שפתיים, לחיים, חיך רך וקשה.

ביטויים קליניים של צורה כרונית אינם שונים מאלה החריפים. פגם ulcerative עם שפה אדמדם ופיקדונות אפורים באזור המרכז. התהליך הדלקתי מתפתח באופן בלעדי בשכבת האפיתל, מבלי להשפיע על הרירית והרקמה התת-עורית. כיבים הם כואבים מאוד, בלוטות הלימפה האזורית מוגדלים.

דלקת של סטומטיטיס חוזרת ונשנית יכולה להיות בעלת אופי סיבתי שונה. לכן, ההשפעה של הסוכן זיהומיות נשאר מוכח, שכן לא ניתן היה לזהות אותו על פשיטות כיב. ישנן הצעות כי המחלה יכולה להתפתח בשל נוכחות בגוף של הפרה של מטבוליזם כלוריד, שינויים בהעברת דחפים עצביים, וגם כמו ביטוי של תהליך exudative. הסיבה המקובלת ביותר היא טבע אלרגי של המחלה, במיוחד אצל אנשים שיש להם נטייה לכך.

הרדמה סטטית

אפיתוס stomatitis של מוצא herpetic שייך לקבוצה של מחלות זיהומיות מתבטא על ידי הפרת שלמות של רירית הפה. הגורם של הנגיף הוא הרפס, אשר גרם פעם את המחלה, נשאר בגוף בצורה לא פעילה. מקור ההדבקה עשוי להיות אדם חולה או נשא של הנגיף בשלב לא פעיל.

Aphthotic herpetic stomatitis, במיוחד בצורה מתונה עד קשה של המחלה, יכול להתבטא לא רק נגעים מקומיים, אלא גם כללי. ישנם מקרים של זיהום של ילדים בינקות או מאם שאין לה נוגדנים לנגיף הרפס. עם התפתחות המחלה בגיל זה, יש צורה כללית עם נזק לעיניים ולעור.

הזיהום יכול להתרחש על ידי מגע או טיפות מוטס. תקופת הדגירה נמשכת בממוצע עד 4 ימים, ואז המרפאה של המחלה גדלה בחדות. זה מתחיל עם עליית הטמפרטורה ל 40 מעלות, ולאחר 1-2 ימים יש כאב בשיחה עם צחוק. הקרום הרירי הוא ציין להיות נפוח ו hyperemic. על זה בועות קטנות, הממוקם ביחידות או בקבוצות. מספרם יכול להגיע ל -30 חלקים.

Aphthotic herpetic stomatitis הוא נרשם לעתים נדירות בשלב של פריחות, כפי שהם הופכים במהירות ulcerative. פגמים יש תמונה טיפוסית עבור stomatitis. כאשר זיהום משנית קשורה להיווצרות כיבים עמוקים. מקום טיפוסי של לוקליזציה הוא השמים, הלשון והשפתיים.

הגידול בלוטות הלימפה האזורי לפני הקמתה של כיבים ומתמשך במשך 1-2 שבועות לאחר epithelialization של פגמים.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

אבחון של stomatitis אפיתוס

כדי לאבחן "stomatitis" הרופא חייב קודם לבדוק את הכרטיס הרפואי. אולי הילד כבר סובל מדלקת, או שהוא עכשיו יותר ממחלה מידבקת. לאחר מכן, בדיקה ויזואלית של העור על נוכחות של פריחות וללכת לבדיקת חלל הפה. אבחון של stomatitis אפית מבוסס על החיפוש אחר פגמים ulcerative על רירית הפה.

לרקמה המקיפה את הציפורניים יש מראה בריא, והליקוי עצמו מאופיין בכל הסימנים האופייניים של stomatitis אפיתוס. אבחון דיפרנציאלי צריך להתבצע עם FMD, papule עגבת, קיכלי התפרצויות herpetic.

אבחון של stomatitis aphthous אינו גורם קשיים מיוחדים, בידיעה ההתבטאויות העיקריות שלה הוא כאב חזק של פגמים ulcerative ושפה דלקתית סביב כל aphtha.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

אבחון דיפרנציאלי

יש להפריד בין סטומטיטיס אפיתוס לבין דלקת פרקים, פמפיגוס, פמפיגואיד פראי, ליצנים אדומים שטוחים, טוקסיקודרמיה קבועה וכו '.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

תכשירים לטיפול ב stomatitis אפיתוס

אמצעי במהירות וביעילות נאבק עם stomatitis עדיין לא פותח. כיום, ישנם מספר עצום של תרופות שיכולות לשפר את הבריאות של המחלה, כמו גם להקל על חלק מהתסמינים.

תרופות לטיפול ב stomatitis aphthous צריך להכיל מרכיב הרדמה, כי כיבים הם כואבים למדי. לדוגמה, על בסיס של לידוקאין, trimecaine או מיץ calanhoe. בנוסף, הם יכולים להפחית את הרגישות של גניבה.

תרופות כי לטהר את כיב כדי למנוע את ההתקשרות של זיהום משני חייב להיות מי חמצן או חמצן carbamide בהרכב שלהם. גם לצורך זה משמשים תכשירים אנטיבקטריאליים לשטיפה אוראלית או לשטיפה. האפקטיביות של chlorhexidine בהאצת epithelization של aphthae הוכח.

אם זיהו גורם ויראלי למחלה, תרופות לטיפול ב stomatitis אפיתיות צריכות להיות אנטי-ויראליות. אחרת, אם יש גורם מעורר בגוף, המחלה לא יכולה לסגת במהירות. קבוצה נפרדת מורכבת מסוכנים המעוררים ריפוי של פגמים כיביים, למשל, שמן אשחר ים, משחת פרופוליס, vinyllin ו carotolin.

אל תשכח על התחזקות של חסינות עם קומפלקסים ויטמין. כמו כן, כאשר טפסים חמורים יש לכלול את הטיפול של תרופות אנטיבקטריאליות. כדי להפחית sensibilization של הגוף צריך לשים לב antihistamines - Tavegil, Telfast. כדי להפחית דלקת וכאב, השימוש בקורטיקוסטרואידים מוצדק. רצוי להוסיף את המפגשים טיפול מורכבים של אלקטרופורזה, phonophoresis וטיפול בלייזר.

טיפול מקומי של אפתה הוא שטיפת טטרציקלין פתרון (תכולת 1 כמוסה, 250 מ"ג, מסיס במים וכלא אותו דק פי 151.), קורטיקוסטרואידים (-s קרם 0.1% triamcinolone, -s betamethasone 0.05% משחה). הכאב מראה הרדמה מקומית. אפקט טוב הוא הזרקת סטרואידים לתוך הנגע (3-10 מ"ג / מ"ל triamcinolone).

טיפול של stomatitis aphthous במבוגרים

הקורס הטיפולי צריך להיות מלווה בדיאטה מסוימת, הכוללת את ההדרה של מזון ברוטו, טראומה, ושימוש במוצרים היפואלרגניים.

טיפול של stomatitis אפית במבוגרים מבוסס על סדרה של טכניקות שמטרתן הפחתת הסימפטומים ריפוי ואחורה. זה דורש חומצת בור ו קמומיל לטיפול ulcers. שוטפים את הפתרון מספר פעמים ביום.

פתרון unconcentrated של חומצה מנגן, מי חמצן, מדולל במים 1: 1, furacilin tableted מומס במים מומלץ גם לשטיפה.

טיפול מקומי כרוך בשימוש של אשחר ים, שמן אפרסק או מיץ Kalanchoe. עם המטרה desensitizing, thiosulfate נתרן משמש הזרקה תוך ורידי או בעל פה. זה חובה לחזק חסינות, כמו גם נטילת תרופות הרגעה ו antihistamines.

טיפול של stomatitis אפית במבוגרים יכול לקחת בין שבוע לחודש, אז כדי להפחית את הכאב אתה צריך להשתמש anestezin, טבליות hexoral או lidochlor. תרופות אלו יסייעו להיפטר אי נוחות בחלל הפה.

טיפול ב stomatitis אפית בילדים

טיפול של stomatitis אפתי בילדים צריך לכלול תרופות שמטרתן להיפטר הגורם למחלה. בשלב הראשון, יש צורך להוציא מן מזון דיאטה שיכול לגרום לאלרגיות, כמו גם מאכלים מתובלים עם מזון מחוספס. עם זאת, לפעמים stomatitis יכול להיות תגובה לקחת כל התרופות, אז אתה צריך להתייעץ עם רופא על החלפתו.

במתחם חייב לכלול בהכרח תרופות אנטי אלרגיות. ביניהם Cetrin, Suprastin, Telfast, דיאזולין. הרשימה יכולה להימשך ללא הגבלת זמן, כמו בימינו יש מספר עצום של אותם.

טיפול מקומי של פגמים כיביים צריך להתבצע על ידי תרופות שונות, בהתאם לשלב ההתפתחות שלהם. בשלבים הראשונים, זה הגיוני להשתמש בסמים, על בסיס חיטוי, למשל, Miramistin, להשקיה של כיבים. ג 'לים אנטי דלקתיים משמשים לטיפול פגמים ההרדמה שלהם (Holisas). תרופות אלה משמשים עד 4 פעמים ביום.

לאחר שלב דלקתית חריפה עבר הכאב ירדה, יש צורך להוסיף כספים שיכולים להאיץ את אפיתלציה של aphthae - Actovegin- ג'ל. הוא, בנוסף לריפוי, יכול להרדים כיב פפטי.

מקום מיוחד בטיפול הוא עסוק על ידי physioprocedures. הם נועדו להקרין אפטוס על ריפוי מואץ שלהם.

טיפול של stomatitis אפוס בילדים כולל אימונומודולנטים של פעולה מקומית. לשם כך, החל משחת שיניים עם אנזימים (lysozyme, לקטופרין גלוקוז oxidase). הם עוזרים לחזק את ההגנה החיסונית בחלל הפה ולשפר את ההתנגדות של הממברנה הרירית לחיידקים ווירוסים. בנוסף, הכנה "Imudon" הראו תוצאות טובות במאבק נגד stomatitis.

חלק בלתי נפרד של הטיפול הוא התברואה של חלל הפה, שכן אחת הסיבות להתפתחות של stomatitis אפית הוא staphylococcus aureus. החיידק הפתוגני הזה נמצא בשלט של שיניים ואבנים. בהקשר זה, נגעים מסוכנים ורוד צריך להיות מוסר על ידי חלל הפה שלהם, ואת הילד צריך להיות לימד תאימות הגיהות.

מידע נוסף על הטיפול

מניעה של stomatitis אפיתוס

אפתוס stomatitis מתייחס לקבוצה של מחלות של חלל הפה, אשר באה לידי ביטוי על ידי aphtha ואת הסימפטומים הכלליים. על מנת למנוע התפתחות של stomatitis, יש צורך למנוע את הגורם הסיבתי. לכן, לא צריך לעבור טראומה של רירית הפה. בנוסף, אתה צריך לפקח על הדיאטה שלך. בנוכחות של מוצרים אלרגניים, עליך להוציא אותם. זה גם הכרחי כדי לפקח על ההגנה החיסונית של הגוף, מעת לעת לוקח מתחמי ויטמין.

מניעת stomatitis aphthous כולל את הטיפול בזמן של מחלה קיימת כבר, המהווה גורם מעורר בהתפתחות של stomatitis. כאשר הסימפטומים הראשונים של היווצרות של פגמים ulcerative מופיעים, יש מיד להתחיל בטיפול ולבחון את כללי היגיינת הפה.

בנוסף, טיפול באבחנה נכונה של טיפול פתוגנטי המבוצע באופן מיידי, וכן עמידה בכל ההמלצות והדיאטות, ניתן להשיג הפוגה מתמשכת וממושכת. עם זאת, התאוששות מלאה של הקורס הכרוני של הצורה האפית של stomatitis הוא נרשם לעתים נדירות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.