Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון דיפרנציאלי של שפעת

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מן האבחנה הנכונה של שפעת תלוי כמה מהר תוכלו להתאושש ולא יהיו סיבוכים המשפיעים על כל האיברים החיוניים. לשם כך מבוצעת אבחנה דיפרנציאלית של שפעת. המשימה של הרופא היא להבחין בין שפעת ממחלות אחרות שעלולות להשפיע על דרכי הנשימה העליונות. לדוגמה, חבריו של שפעת יכול להיות זיהום adenovirus, parainfluenza, מחלה ספציפית הנשימה, mycoplasma ו פתוגנים אחרים שיכולים בקלות לשלול אדם של יכולת עבודה ומצב רוח טוב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אבחון מוקדם של שפעת והצלחת הטיפול

שני מרכיבים אלה תלויים זה בזה באופן ישיר. אבחון נכון של שפעת, אשר צריך להתבצע מוקדם ככל האפשר, מאפשר לרופא לקבוע משטר אנטי מגיפה עבור המטופל, כמו גם לקבוע את האסטרטגיה הנכונה לטיפול במחלה זו חתרנית.

המאפיין החשוב ביותר שמבדיל בין שפעת לבין מחלות נשימה אחרות הוא סימנים של שיכרון חמור של הגוף. כלומר, כאבי ראש וכאבי שרירים, בלבול, חום גבוה (אם כי שפעת יכולה לעבור בלי זה) ואת הדחף להקיא (לפעמים). עם הצטננות או מחלות זיהומיות אחרות, רעילות מתבטאת די גרוע, גם אם לאדם יש טמפרטורה גבוהה מאוד. ואם זה זיהום של הסינוסים האף (rhinovirus), אז toxicosis עשוי לא להתבטא בכלל.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

כיצד לאבחן את השפעת על ידי הופעתה?

האם ידעת כי רופא יכול לאבחן שפעת על בסיס של מחלות אחרות, במקביל? למשל, ספרו לנו שקדים ו דלקת לוע מתרחשים כאשר הגוף פגע אדנו, דלקת גרון רופאים לאבחן בעיקר במהלך parainfluenza, ואם גרון לידי ביטוי עם דלקת קנה נשימה, זה יכול להיות שפעת קונבנציונלית תבוסה רצינית.

אם המטופל מאובחן עם נזלת, זה אומר שיש לו גם ARVI. אבל אופיו של ARI - יותר אינטנסיבי או יותר נחלש - עשוי להצביע על מחלות שונות. לדוגמא, רופאים לאבחן נזלת קלה עם שפעת קונבנציונלית אורגניזם נגעים, נזלת עם נפיחות הסינוסים ואת הנשימה מאומצת מציינת parainfluenza, במיוחד אם אלה סימפטומים מצטרפים אחר הפרשת הצפק ו ריר.

אחיזה ו adenovirus

אם אדם סובל ממחלה אדנובירלית, אז נזלת עם נפיחות גדולה מאוד של קונצ'ה האף מחובר אליו. הקרום הרירי של האף נפוח מאוד, האף מוטבע, אבל הפריקה ממנו עדיין בשפע. יתר על כן, בין הסימנים החיצוניים של זיהום adenovirus, דלקת הלחמית הוא ציין גם (לרוב מתרחש רק בצד אחד של הפנים), כמו גם עלייה בלוטות לימפה.

בדיקות נוספות מראות גם הפרות של הכבד והטחול (אם כי לא בכל המקרים). הלב גם לא יכול לעבוד טוב מאוד - אי ספיקת לב עלולה להתבטא. זה לא תמיד גלוי על פני השטח החיצוני, על ידי כל הסימנים, אבל האלקטרוקרדיוגרמה בדרך כלל מראה בבירור שינויים בקצב הלב. לכן, אם הרופא מפקפק בטבע המחלה שלך, הוא מינה אלקטרוקרדיוגרמה.

זה יכול גם להיות שנקבע על ידי רופא בדיקות דם ו שתן. אבל השיטה העיקרית של אבחון דיפרנציאלי של שפעת, כמובן, היא בדיקה חיצונית, בחינה מדוקדקת של המטופל, מדידת טמפרטורה ולחץ דם, כמו גם האזנה לחזה.

כיצד לאבחן סיבוכים של שפעת?

בדרך כלל הטמפרטורה של שפעת נמשך לא יותר מ 4-5 ימים. אבל אם זה לא עובר ביום החמישי, זה אומר כי אדם עלול להיות סיבוכים, והוא צריך אבחון יסודי יותר. לאחר מכן הרופא בודק בנוסף את העבודה של הכליות, הכבד, מערכת הנשימה, כמו גם את הכבד ואת המוח.

שיעול יבש או רטוב וקוצר נשימה מצביע על תקלה בהפעלת מערכת הנשימה ועל התקשרות של ברונכיטיס. במקרים כאלה, הרופא גם מינה רנטגן. עם שינויים ברונכי על הרנטגן, שלפוחיות ומבנים הסלולר נראים בבירור. זה עשוי להצביע על החמרה הסימפונות.

אם הרנטגן מראה בבירור שינויים בכלי הדם, דפוס ברור מאוד ו מוקדים נדירים או תכופים של שינויים interstitial, זה עשוי להצביע על הזיהום הוא mycoplasmic. כדי לוודא שזה mycoplasma, יש צורך לעקוב אחר הסימפטומים האופייניים שלה. אתה צריך לדעת כי זיהום mycoplasma שגרם שפעת אינו מופיע בחדות, אבל בהדרגה, בעוד הטמפרטורה יכולה להיות גבוהה, אבל לא יכול להיות סימנים של שכרות בצורה של כאבי שרירים וכאבי ראש.

לכן, כאשר אדם סובל משפעת, חשוב מאוד כי אבחנה של שפעת מתבצעת בזמן. זה יאפשר את המחלה לפתח לא כל כך קשה במשך זמן רב, כמו גם להפחית את הסבירות של מחלות בצד.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.