מחלות זיהומיות וטפיליות

דלקת קרום המוח האנטרו -ויראלית אצל ילדים ומבוגרים

וירוסים אנטרו-וירוס נחשבים לגורם השכיח ביותר לדלקת קרום המוח הנגיפית במדינות רבות בעולם: בחלק ממדינות בעלות הכנסה גבוהה מדווחים 12 עד 19 מקרים לכל 100,000 איש בשנה.

אנפלסמוזה גרנולוציטית אנושית

ל- Anaplasmosis יש תסמינים פולימורפיים ועונתיות אופיינית (בעיקר באביב-קיץ), הקשורים לתקופות של פעילות טבעית הנגרמת על ידי קרציות. 

תסמונת פוסטמיד במבוגרים וילדים

תסמונת פוסט -קואיד - אבחנה זו מעוררת שאלות רבות. ככלל, אנשים חושבים: חלו בזיהום, החלימו, ואין צורך לדאוג יותר. אבל נגיף הקורונה חתרני יותר משציפו הרופאים: הוא מסוגל להזכיר לעצמו זמן רב עם סימנים פתולוגיים שונים בצורה של תסמונת שנשמעת.

אריתמה זיהומית

כאשר נפגעים מזיהומים שונים, עלולה להופיע אדמומיות מוקדמת על העור - אריתמה זיהומית, וזה סימן לכך שהזיהום גרם לתגובה בצורה של זרימת דם מוגברת לאזור העור.

סוגי streptoderma: סימפטומים מוזרויות של צורות שונות של המחלה

Streptoderma הוא מושג קולקטיבי שבו רופאים מייחסים את מגוון סוגים וצורות של פתולוגיה העור הנגרמת על ידי זיהום סטרפטוקוקל. סוגים שונים של streptoderma יש סימפטומים אופייניים משלהם, תכונות, ותנאים של פיתוח. 

גורם ו פתוגנזה של streptoderma

סטרפטודרמה היא מחלה שכמעט כל אחד מאיתנו נתקל בה, אם כי לא כולם חשדו בכך. הגורמים והפתוגנזה של סטרפטודרמה הם במובנים רבים הדומים לאטיולוגיה ולמנגנון ההתפתחות של מחלות זיהומיות אחרות, אך עדיין יש מאפיינים משלהם.

כיצד לזהות סטרפטודרמה אצל מבוגרים וילדים: תסמינים ושלבים של המחלה

לא ניתן לייחס את סטרפטודרמה למחלות ילדות, אם כי שכיחות בקרב ילדים גבוהה בהרבה מזו של אנשים צעירים ואנשים מבוגרים. הדבר מתבצע על ידי התפשטות הפתוגן בקרב קבוצות ילדים גדולות.

הגורמים לטמפרטורת הגדילה ל-38-39.5 במבוגרים ובילדים

עליית הטמפרטורה היא לא סיבה רצינית לפאניקה, כל עוד זה לא הולך מעבר סימן של 39.5-40 מעלות. אבל זה כבר אות מדאיג לחשוב על מצב הבריאות, כי, מאפס, כשלים כאלה thermoregulation בדרך כלל לא מתרחשים.

תוצאות, סיבוכים ופרוגנוזה של טמפרטורה גבוהה

אם הטמפרטורה של 38-38.5 נמשכת 3-5 ימים, מה שמצביע על מאבק פעיל של הגוף נגד הזיהום, אין שום דבר רע עם זה, אתה לא צריך למהר כדי להפחית אותו, אבל הטמפרטורה להגיע ערכים קריטיים (39-39.5 מעלות) יש צורך יורה מיד.

גירוד חריף במהלך אבעבועות רוח: מה לעשות, איך להקל?

אבעבועות רוח או אבעבועות רוח היא מחלה ויראלית המועברת על ידי טיפות מוטסות. לרוב ילדים מחצי שנה עד 7 שנים כפופים לו, אבל יש גם מקרים של זיהום של מבוגרים.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.