Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בכאבי בטן ושלשולים: טבליות, חלופות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

כאב בטן ושלשולים הם סימפטומים שלא תופתע מהם. עם אי נעימות כזו פוגשים בחיים ובדרך כלל לא פעם אחת. אם זה קורה לאחר צריכת מזון רעיל או מעופש פוטנציאלי, אנחנו יכולים לנחש את הגורם להתפתחות של הסימפטומים עצמנו, לאחר חשד הרעלת. אבל לפעמים הסימפטומים מתעוררים, מאליהם, ומכניסים אותנו למצב של בלבול. אחרי הכל, לא כולם יודעים מה לעשות עם כאבי בטן ושלשולים, אם הם לא בגלל הרעלה או קלקול קבה. קרא גם על מה לעשות עם שלשולים במאמר זה.

מאז יש הרבה סיבות של כאבי בטן ושלשולים, וכמה מחלות יש מגבלות על ההליכים של עזרה ראשונה, אתה צריך להיות זהיר מאוד לפני הפגישה עם רופא ביצוע אבחנה מדויקת. אנו מאמינים כי אם יש כאב, אז זה חייב להיות מוסר עם הרדמה, כי אתה לא יכול לסבול את הכאב. מצד אחד, זה הגיוני למדי. אבל הסרת תסמיני הכאב, אנו ובכך לעוות את התמונה של המחלה.

לדוגמה, עם כאב בבטן בצד ימין, הרופא סביר להניח לחשוד appendicitis. והאבחון של פתולוגיה זו כרוך בביצוע בדיקות בלחיצה על הנספח. אם המקרה הוא ב appendicitis, החולה יחוש כאב חמור, אשר יהיה אישור של האבחון. אבל אם, הודות להרדמה, אדם אינו מגיב לדיכאון, הרופא יחפש את הסיבה בצורה אחרת, והזמן יעבור. עם appendicitis חריפה, משחקים יכולים בסופו של דבר לעלות על חיי המטופל.

לפעמים עם דלקת התוספתן הכאב הוא כל כך חזק, כי אדם פשוט לא יכול להגיד מאיזה צד הבטן כואבת, כי נראה לו שזה כואב בכל מקום. לכן, דלקת התוספתן לא ניתן לשלול גם כאשר המטופל אומר כי הבטן התחתונה כואב מבלי להצביע על לוקליזציה המדויקת של הכאב.

נראה כי אם אתה לא יכול לתת הרדמה, אתה יכול לפחות להחיל חום על הבטן שלך, מה שעוזר להקל על הכאב? גם זה לא יכול להיעשות. תהליך דלקתני- purulent שיש לנו עם דלקת התוספתן מפני החשיפה החום יכול רק להגדיל נספח מתוח יתפוצץ, משחרר התוכן שלה לתוך חלל הצפק.

מתברר כי עד האבחנה של דלקת התוספתן נדחתה, לקיחת משככי כאבים או שימוש בחום אינו מסוכן. יש לומר כי משככי כאבים במקרה של כאב בטן של אטיולוגיה לא ידוע הם בדרך כלל לא רצוי. מרגיש הקלה, אדם לא יכול לבקש עזרה מרופאים. אבל אם זה כיב שיכול לעורר דימום ודלקת צפק, זה רק כאב יכול להציל אדם, לאלץ אותם לפנות מומחים בזמן ולקבל עזרה מתאימה בזמן.

עכשיו, לגבי שטיפת הבטן ומעיים. שטפו את הבטן הוא משמעותי בשעות הראשונות לאחר אכילה, ולאחר מכן רק אם יש בוודאות כי זה הרעלת או חוסר סובלנות של מזונות. עם דלקת וכיב הבטן הליך כזה לא סביר כדי להקל על מצבו של החולה, אבל זה יכול להחמיר, כי קירות האיבר מודלק יחוו עומס מוגבר.

יש לנקוט גם זהירות עם חוקנים המאפשרים לנקות את המעיים. מצד אחד, חלק מהם לעזור להתמודד עם שלשול, אך מעי מחלות טיפול כזה הוא תווית ויכול לגרום להידרדרות של קרע קיר מעי הדלקתי, דלקת הצפק. מסוכן במיוחד הם שטיפה קיבה חוקנים עם דלקת התוספתן. נוהלי הניקוי במקרה זה צריכים להתבצע על ידי מומחה ישירות בבית החולים. ולפני הגעתו של הרופא, החולה צריך להיות מסופק עם שלום. הטיפול ב appendicitis הוא כירורגי, ולכן לקחת תרופות כלשהן לא יכול לעזור את הטיפול של המחלה.

בנוסף, לא ידוע אם כדאי להילחם עם שלשולים כאשר הסיבה שלו נשארת בגדר תעלומה. שלשולים והקאות הם תגובה טבעית של הגוף. לכן, הוא מנסה לנקות את עצמו של חומרים מזיקים. לוקח משלשל חזק anteminics, אנחנו נגד הגוף שלנו. זה נשאר חומרים רעילים הממשיכים להרעיל את הגוף, גרימת תקלה של האיברים והחמרת המצב של המטופל.

ראה גם:  תרופות להקאה ושלשולים

אבל במקרה זה, איזה סוג של טבליות אתה יכול לשתות, אם הבטן שלך כואב ושלשולים? הכי בטוח ושימושי במחלות שונות נחשב entrosorbenty ( "הופעל פחמן", "פחם לבן", "Polisorb", "Smecta", "Polyphepan" ואחרים.). כאשר הרעלת מזון מדינות רעילות הן תרופות בסיסיות, ובשנת פתולוגיות אחרות, אם לא לעבד השפעה טיפולית ספציפית, או לפחות להקל על מצבו של החולה, פלט רעלים, רעלים מסוימים חלק נתפס בגוף של חיידקים, ובכך להפחית את מספר יציאות ועל הנרמול כיסא, וגם הפחתת כאב.

עם זאת, הקבלה של enterosorbents, שהם סוכני פה, הגיוני אם החולה לא להקיא (זה חל על כל התרופות עובר דרך דרכי העיכול). אחרת, לסמים פשוט אין זמן לפעול. אבל מצד שני, הקאה עצמה מסייעת להסיר את כל מיותר מן הגוף.

הלחימה בתסמין זה הגיוני כאשר הבטן כבר ריקה, והקאות לא מפסיקות. אחרי הכל, המוני להקיא במקרה זה יכיל רק מים מרה, אשר מגרה את הוושט.

אובדן מים במהלך הקאות ושלשולים יכול להיות שונה. אבל מצב זה נחשב מסוכן בגלל הסיכון של התייבשות. אם האדם אינו להקיא, כדי למנוע התייבשות, זה יכול לקחת התייבשות בעל פה ( "Regidron", "GIDROVIT", "Oral", "תיור" ואחרים.) וגם לשתות יותר מים. עם המשך הקאות, אדם חייב להיות מאושפז. בבית החולים, תרופות אלה יינתנו לו תוך ורידי (כמו טפטפת).

מתוך צריכת מזון בתקופה של הופעת כאב ושלשול עדיף להימנע. עם דלקת הלבלב, דרישה כזו נחשבת חובה, שכן זה עוזר לשחזר את הלבלב. כדי להקטין את גירוי הקיבה, להפחית את עוצמת התהליך הדלקתי בו ולעזור לסוכנים המעטפים ("אלמגל", "Fosfalugel", "Omz" וכו ') לעזור קצת.

לאחר מכן הרופא יכול לרשום תרופות לחולות כי להפחית את החומציות של מיץ קיבה, אשר תפחית אפקט המעצבן על רירית מערכת העיכול ( "Ranitidine" "Famotidine" "Remmaks" "רני", "גלולות Pechaevskie", וכו '). צעד זה הוא חובה עם כיב הקיבה והתריסריון, גסטריטיס עם חומציות גבוהה, מחלת ריפלוקס והוא שימושי בכמה פתולוגיות אחרות.

כדי להקל על העבודה של איברים יכול להיות בעזרת תרופות המכילות אנזימי עיכול (Pancreatin, Mezim, Festal, Creon, וכו '). תרופות אלו יוכחו כמה ימים לאחר היעלמותם של תסמינים חריפים. אחרי הכל, הם יסייעו לגופים החולים להתאושש, נותן להם את ההזדמנות לנוח מהעבודה הפעילה.

אם החשד נופל על dysbiosis מעיים לבוא הסוכנים חיידקי מיוחד הסיוע - פרוביוטיקה ( "Bifiform", "Bifidumbacterin", "Linex", "Hilak פורטה", "Atsipol", "Enterol" ואחרים.). בהדרגה, מומלץ להציג מוצרי חלב המכילים לקטו ו bifidobacteria בתזונה של המטופל. קבלת פנים יעילה lopeiuma

ברור כי אם הגורם לתהליכים פתולוגיים בגוף, הפך לזיהום, זה לא יכול לעשות בלי immunomodulators ו antibacterial סוכנים. האחרון צריך למנות את הרופא המטפל לאחר ההגדרה של סוכן סיבתי של המחלה. אנטיביוטיקה בכל מקרה צריך לקחת יחד עם פרוביוטיקה, אשר יסייע למנוע הפרעות מיקרופלורה במעי. אחרת, dysbiosis המעי ניתן לקבל כתוצאה של טיפול לא נכון של זיהומים במעי, דלקת הקבה הקשורים הליקובקטר פילורי, קוליטיס ומחלות זיהומיות אחרות.

הטמפרטורה המורמת, המופיעה יחד עם כאבים בבטן ושלשולים, אין צורך להזדרז להפיל, אחרי הכל זה חלק מתמונה קלינית של מחלה. החל שיטות להפחית את טמפרטורת הגוף רק כאשר הוא מגביר את רמות קריטי, כלומר. כאשר הוא הופך להיות גבוה מ 38.5-39 מעלות. במקרה זה, הרופא חייב לספר לך על עליית הטמפרטורה, גם אם בזמן הפגישה איתו התרמומטר הראה ערכים נורמליים.

בכל מחלה, הגורמת כאב בטן ושלשולים, הרופאים ממליצים לפחות יום לסרב למזון, תוך שימוש במים רותחים טהורים בלבד (רצוי בטמפרטורת החדר החם או בטמפרטורת החדר). מים חמים וקרים יכולים רק לגרות עוד יותר את האיברים המודלקים של מערכת העיכול, דבר הגורם להתקפות חדשות של החמרה.

בעתיד יהיה צורך לדבוק דיאטה מומלץ למחלות של מערכת העיכול. דיאטה זו צריכה להיות ממומנת על ידי הרופא המטפל, בהתבסס על האבחנה של המטופל. מזון קל, לא גסטרואינטסטינאלי מומלץ במשך מספר ימים גם עם הרעלת אור הבטן כועסת.

עם הרעלת, בטן נסער, החמרה של מחלות שונות, חולים מומלץ מנוחה ומנוחה במיטה. זה לא מומלץ להראות פעילות גופנית מוגברת בפעם הראשונה לאחר הסרת תסמינים חריפים. הגוף צריך להיות מסוגל להירגע לחלוטין, כך שהוא יכול להתאושש מהר יותר לאחר המחלה.

תכשירים אוניברסליים

ועכשיו בואו לדבר על תרופות אלה שיכולים לעזור להתמודד עם תסמינים כגון  כאבי בטן ושלשולים. אבל לא כמו הרדמה ו antidiarrhoeas לעשות, שינוי יסודי של התמונה הקלינית של המחלה ומניעת האבחון. אתה צריך תמיד יש תרופות כאלה בארון התרופות שלך הביתה.

"Smekta" - enterosorbent הטבעי שמנרמל מעי ריר, ובכך להפחית את האפקט ממגר על הקיר הפנימי של האיברים, וגם נקשר ומסירת חומרים מזיקים מהגוף: חיידקים, וירוסים, מוצרים רעילים חייהם ללא תופעות לוואי על תנועתיות מעיים. התרופה אינה מזיקה כלל, כי הוא לא נספג בדם מופרש באופן טבעי על ידי המעי. הסרת המגרים מהגוף, ובכך תסייע להפחתת כאב נורמליזציה של צואה.

התרופה תהיה שימושית בצורת שלשול כרונית חריפה של ג 'נסיס שונים, כולל מחלות זיהומיות. זה מתאים גם להסרת תסמינים לא נעימים של דלקת קיבה, כיב קיבה ותריסריון, קוליטיס ומחלות דלקתיות זיהומיות אחרות של מערכת העיכול.

רופאים ממליצים להשתמש בפאתולוגיות לעיל כדי לעבור קורס של שלושה שבעה ימים של טיפול עם תרופה הזמינה כאבקה במנות משוקללות. ההשעיה מוכנה מאבקה זו (בדרך כלל מנה אחת של התרופה משמש 50-100 גרם של מים).

טיפול בתרופה זו יכול להתבצע בכל גיל, התאמת רק את המינון של המרכיב. אז תינוקות מוכנים פתרון של 1 מנות של תרופות ¼ כוס מים ולתת את התינוק לשתות מנות קטנות במהלך היום. את הפתרון המוכן ניתן להציב בבקבוק לתינוק או להוסיף נוזלים נוזלים למחצה נוזלים למחצה או מזון לתינוקות.

ילדים של השנה השנייה של החיים ליום להשתמש 1 או 2 שקיות של sorbent. ילדים מבוגרים יותר ביום צריך לשתות פתרון מוכן 2-3 מנות של תרופות.

מבוגרים מומלץ לקחת את התרופה שלוש פעמים ביום, באמצעות שקית אחת בכל פעם.

לתרופה יש מעט מאוד התוויות נגד. זה לא נקבע עבור חסימת מעיים, שכן התרופה חייבת להיות מופרש דרך המעי, לוקח עם עצמו מיותר. זה לא מתאים למי יש רגישות יתר על מרכיביו.

תופעות לוואי של התרופה היא גם מינימום. במקרים ספורים, היו תלונות על עצירות, אבל הבעיה נפתרה על ידי הפחתת המינון של התרופה. כאשר רגישות יתר למרכיבים סורבים, תגובות שונות של חוסר סובלנות עשויות להופיע, הדורש שינוי סמים.

" Regidron " היא אחת התרופות הפופולריות ביותר המונעות התייבשות של הגוף ואת אובדן אלקטרוליטים הדרושים להקאה ושלשולים, כמו גם לתמיכה בגוף אנרגטית עקב הגלוקוז בהרכבו. Osmolarity של התרופה נחשב אידיאלי, כי הקבלה שלה לא גורם עודף של כמה מינרלים בגוף, אך מחדשת את חוסר שלהם, מביא את הריכוז לרמה נורמלית.

התרופה שימושית במקרה של התייבשות ומחלות של מערכת העיכול עם תסמינים כגון הקאות, כאבי בטן ושלשולים, ובשנת זעה, מפרה את החומציות של איזון הדם ומים-אלקליין.

התרופה זמינה בחבילות ממולאות. התוכן של 1 שקיק צריך להיות מדולל עם ליטר אחד של מים רותחים חמים מקורר לאחר rasvoreniya. בשלשולים, התרופה נלקחת לאחר כל פעולת ציווי, עם הקאות לאחר כל ריקון הבטן. קח את ההרכב לגימה קטנה, לא שוכח לנער אותו.

ללא קשר לגיל המטופל במשך שעה, הוא צריך לשתות לפחות 10 מ"ל של פתרון עבור כל קילוגרם של משקלו. לאחר מכן, המינון יכול להיות מופחת ל 5 מ"ל לכל ק"ג.

התרופה בטוחה בדרך כלל. הוא משמש כדי למנוע והתייבשות התייבשות אצל ילדים, נשים בהריון, קשישים. אם המינונים האלה נצפים, זה לא גורם לתופעות לוואי. אם אתה משתמש במינונים גבוהים, קיים סיכון לפתח תנאים הנגרמים על ידי עודף נתרן ואשלגן בגוף (gipernatremia או hyperkalemia). אדם מפתח חולשה, תקלה בקצב הלב, בלבול, הפרת נשימה. אם יש הפרה של תפקוד הכליות, קיים סיכון גבוה להתקפים, חולשת שרירים, הפרעות נשימה, ולכן, עם אי ספיקת כליות חריפה או כרונית, התרופה אינה רצויה. חולים אלה צריכים להיות מטופלים בבית החולים.

התוויות נגד תרופות, בנוסף לכשל בתפקוד הכליות, נחשבות עודף אשלגן בגוף, סוכרת מכל סוג שהוא, יתר לחץ דם (למעט צורה קלה).

"Fosfalyugel" - לא פחות תרופה פופולרית המבוססים על אשר יש שימוש רחב של פוספט אלומיניום כמסוגל הפחתת חומציות קיבה ולהגן על רירית מערכת העיכול מפני גירוי במחלות שונות של מערכת העיכול: גסטריטיס עם חומציות רגילה וגבוהה, נגעים כיבו של הקיבה והתריסריון, דלקת של התריסריון (duodenitis), מחלת ריפלוקס בקע הוושט. תרופה המשמשת גם ב הפרעות בעיכול פונקציונלי שלשולים, הפרעות העיכול, הגורם אשר היה מזון באיכות ירודה, דלקות מעיים, שכרות, כמה תרופות, וכו '

Prescribers, גם אם לאדם יש כאב בבטן, נפיחות regurgitation חומצה הקשורים הפרעות אכילה או ניצול לרעה של ממגר את משקה מערכת העיכול (קפה, אלכוהול), התמכרויות (עישון).

התרופה מיוצרת בסויה אחת. כל מנה כוללת ג'ל של צבע לבן עם טעם מתוק, אשר ניתן לצרוך בצורתו המקורית או כפתרון מימי (מנה אחת לכל ½ כוס מים).

ילדים עד שישה חודשים, האכלה המתבצעת 6 פעמים ביום, התרופה ניתנת לאחר כל ארוחה עבור 1 כפית, אשר הוא רבע של שקית. תינוקות מעל גיל 6 מוזנים 4 פעמים ביום, כלומר התרופה צריכה להינתן 4 פעמים לאחר האכילה. המינון בו זמנית יהיה פי 2 יותר - חצי מנה או 2 כפית.

ילדים מעל גיל שנה ומבוגרים חולים סמים שנקבעו 1-2 חבילות בכל פעם עם קצב קליטה של 2 או 3 פעמים ביום. בהתאם לאבחון, התרופה נצרכת לפני הארוחות (עם גסטריטיס) או אחרי זה (שבר, מחלת reflux, כיב קיבה PDC). עם שלשול פונקציונלי, מומלץ פעמיים ביום: בבוקר על בטן ריקה ובלילה.

התרופה אינה משמשת את הופעת תגובות רגישות יתר על מרכיביו, שלשול כרונית, עצירות, מחלת אלצהיימר. לא מומלץ להשתמש בחומצה ובכאב חמור בבטן של גורם לא ידוע.

התרופה עלולה לפגוע בקליטה של תרופות מסוימות דרך הפה במערכת העיכול, ולכן הם צריכים לקחת במרווח של 2 שעות.

תופעות לוואי של התרופה מוגבלות בדרך כלל במקרים נדירים של עצירות (נראה לרוב אצל אנשים הנוטלים או ג'ל פעיל במינונים גדולים), אפילו נדיר יותר של פרקי שלשול בשל התוכן של תגובות סורביטול אלרגי סובלנות רקע אלומיניום או רכיבים אחרים של ההכנה.

"Mezim" היא תרופה המוכרת לאנשים רבים בפרסום מושחת המסייע להתמודד עם תסמינים לא נעימים הנובעים אכילת יתר ואכילת מזון כבד לקיבה. אבל למעשה זה הכנה אנזים טבעי יש יישום רחב יותר. אחרי הכל, זה עוזר לעבוד הלבלב ואת מערכת העיכול כולו, עבודה אשר יכול להיות שיבשו עבור מגוון רחב של סיבות, שהזכרנו לעיל.

הכנה Vachi על בסיס של pancreatin נקבע:

 • עם ירידה בייצור הלבלב של אנזימים הלבלב, אשר לעתים קרובות במקרה של דלקת של האורגן או תהליכים הגידול בו,
 • לטיפול בהחרפות של מחלות כרוניות דלקתיות או דסטרופיות של מערכת העיכול,
 • כאשר הפרות של פונקציות של איברים שונים של מערכת העיכול לאחר מניפולציה רפואית טראומה,
 • עם טעויות בתזונה, עקב אשר יש בחילות, כבד epigastrium, גזים, כאבי בטן ושלשולים,
 • כהכנה לביצוע פעולות אבחון (צילום רנטגן או אולטרסאונד של איברי חלל הבטן).

התרופה זמינה בצורה של טבליות, אשר רק במקרה שאתה צריך להיות בבית החזה הרפואי שלך. התרופה נלקחת בזמן או מיד לפני הארוחות, ללא המתנה להופעת אי נוחות בבטן. טחינה או ללעוס טבליות לא מומלץ בגלל הסכנה של הפחתת האפקטיביות שלהם עקב נזק הרצועה מגן.

עבור מבוגרים, התרופה היא prescribed בכמות של 1-2 טבליות לכל קליטה. אתה צריך לקחת את התרופה 1 עד 3 פעמים ביום. במידת הצורך, להגדיל את המינון.

יש לדון במינון של ילדים ישירות עם הרופא המטפל. משך התרופה נדון גם עם רופא הילדים, המטפל או גסטרואנטרולוג.

אין לרשום תרופות בתנאים הבאים:

 • אי-סובלנות אישית של מרכיבי התרופה,
 • עם דלקת לבלב חריפה (במהלך תקופה זו, סירוב מוחלט לאכול מומלץ)
 • עם החמרה של הלבלב הכרוני (מצב זהה).

האפשרויות של נטילת התרופה במהלך ההריון נדונים עם הרופא המטפל.

עכשיו קצת על תופעות הלוואי האפשריות במהלך צריכת התרופה. אלה תגובות אלרגיות בנוכחות רגישות יתר, עצירות, בחילה, תחושות לא נעימות בבטן. יש סימפטומים כאלה לעתים רחוקות מאוד.

אם אתה לוקח את התרופה אנזים במשך זמן רב ללא הפרעה, ניתן להגדיל את חומצת השתן תוכן בשתן (hyperuricosuria) ודם (hyperuricemia). חולים עם סיסטיק פיברוזיס עשויים להיות צמצום של המעי בצומת של iliac ו cecum (אזור ileocercal).

"Linex" היא תרופה שתוכיח תועלת לא רק במקרה של התפתחות של dysbacteriosis, הגורם אשר היה טיפול אנטיביוטי. זה יעזור בטיפול שלשול שנגרם על ידי מיקרופלורה אופורטוניסטית, זיהומים במעיים ווירוסים (למשל, בטיפול של rotavirus ו enterovirus זיהום).

החל את התרופה עם שלשולים בתינוקות, הנגרמת על ידי microflora במעי הגס.

ההכנה מכילה שלושה מינים של חיידקים שחיים במעי שלנו, לקדם את תהליך העיכול וההטמעה של מזון ותמיכה החסין (לקטובצילוס ו bifidobacteria, כמו גם enterococci השימושי) שלנו.

ההכנה זמינה בצורה של כמוסות, אשר ניתן לבלוע או לפתוח ולהשתמש רק אבקת הכלול בפנים, ערבוב זה עם כמות קטנה של מים. הדרך היעילה ביותר לקחת את התרופה במהלך הארוחות (או מיד אחרי זה), אבל זה יהיה צורך להוציא אלכוהול מזון חם או משקאות, אשר משפיע באופן הרסתי על חיידקים חיים בתוך הקפסולה. לשתות כמוסות טוב יותר עם מים חמים מעט בכמויות קטנות.

ילדים עד גיל שנתיים מקבלים כמוסה אחת של רפואה שלוש פעמים ביום. ברור כי הילדים אינם מסוגלים לבלוע את הקפסולה, כך לפתוח אותו לערבב את אבקת עם כפית 1. מים מתוקים, מיץ או תה. השתמש בהרכב מוכן מיד.

ילדים מתחת לגיל 12 צריכים לקחת שלוש פעמים או יותר ביום עבור 1 או 2 כמוסות. מי שלא יכול לבלוע כמוסה עם אבקה לקחת אבקה עם מים, כמתואר לעיל.

חולים מעל גיל 12 לקחת 2 כמוסות עם תדירות זהה של הודאה. משך הטיפול בכל מקרה יש לדון עם הרופא. אם הטיפול של יומיים לא נותן תוצאות שלשול לא שוכך, ואז שוב, ייעוץ מומחה הוא הכרחי.

התווית נגד לטיפול תרופתי היא רק אי-סובלנות אישית של מרכיבי התרופה או החלב.

המראה של תופעות לוואי בתרופה זו הוא יוצא מן הכלל. ההסתברות של הופעתם היא פחות מ 1 עד 10 אלף. אלו תגובות אלרגיות אצל אנשים עם רגישות יתר למרכיבי התרופה.

לפני השימוש בתרופה, מומלץ עדיין לבקר אצל רופא לצורך אבחון מדויק. ההחלטה לקחת את התרופה במקרה של חום, נוכחות של דם בצואה, התייבשות, שלשולים עם כאב חמור, נוכחות של מחלות כרוניות שונות ומצבים מסוכנים אחרים צריך לקחת רק על ידי רופא מומחה.

באופן עקרוני, זה חל על תרופות אחרות המפורטות במאמר, לא משנה כמה בטוח הם נראים. כאבי בטן ושלשול קשים, בעיקר מלווה בהקאות ובחום תכופות, אינה סיבה להתנסות בגופך.

טיפול אלטרנטיבי

כאשר יש כאבי בטן ושלשולים, אנחנו בדרך כלל חטא על מזון באיכות נמוכה ולא תמיד למהר לספר לרופא שלנו על הבעיה. מישהו ממהר לשטוף את הבטן ומחכה הסימפטומים לשכב לבד. אחרים מזכירים מיד את הרפואה האלטרנטיבית ואת המתכונים שאבותינו טיפלו בסימפטומים דומים. היתרון של מתכונים כאלה לטיפול אלטרנטיבי הוא די הרבה.

לדוגמה, משלשול נחשב עירוי יעיל של זרעי פשתן, אשר יש תכונות סופג ניכר. כוס מים רותחים מספיקה כדי לקחת כף. זרעים ולאפשר לצוות לחלוט במשך שעה אחת. תרופה כזו צריכה להילקח שלוש פעמים ביום, לשתות כוס עירוי לתחתית מראש בישול הבא. עם עצירות, טיפול זרעי פשתן יש השפעה משלשל, עם שלשול מפחיתה את מספר הנסיעות לשירותים, הסרת חומרים מזיקים מן המעי, מתנהג מרגיז על זה.

קליפת האלון יש גם תכונות טאני מדהים. כדי לטפל בשלשול, יוצקים 1 כף. קליפה מרוסקת עם שלוש כוסות מים ומרתיחה על אש נמוכה במשך רבע שעה. אנחנו לוקחים את המרק 3 פעמים ביום עבור 2 כפות קינוח.

מ שלשול חזק עוזר שיפון עוגיות. קרום יבש של לחם שיפון צריך להיות שפכו במים חמים ואחרי רבע שעה לנקז. אתה צריך לשתות אינפוזיה חצי כוס כל 2 שעות במהלך היום. למחרת, שלשול וכאב צריך להחליש במידה ניכרת או להיעלם לחלוטין. אם זה לא קורה, אז הסיבה היא זיהום, תהליך דלקתי חזק במערכת העיכול או פתולוגיה אחרת, במקום הרעלה עם מזונות באיכות ירודה או תת תזונה.

הוא האמין כי משלשול מסייע ריתוך חזק של תה שחור או ירוק (עם חומציות מוגברת של מיץ קיבה, משקה זה עדיף), אשר צריך להיות נצרך לפחות 3 פעמים ביום. לא ניתן לתת את ההשפעה המהירה של טיפול כזה, אך לא ייגרם נזק.

אפקט מהיר עם שלשולים הוא עמילן תפוחי אדמה. 1 כפית של עמילן תפוחי אדמה צריך להיות מדולל ½ כוס מים לשתות. לסוכן זה יש פעולה חריפה ועוטפת, א. בו זמנית נאבק עם שלשול ומגן על GIT רירי.

כדי לטפל בילדים הוא טוב יותר מתאים לתמצית אורז ללא מלח, אשר צריכה להיות עקביות של ריבה נוזלית. כלי זה יש השפעה דומה. ילד או מבוגר צריך להינתן בצורה חמה כל 3-4 שעות במשך חצי כוס. אגב, מרתח אורז עמילן תפוחי אדמה גם להקל על הכאב בבטן, כמו "Fosfalugel".

עבור אוהדי רימון, אתה יכול להמליץ לא לזרוק קרום רימונים, אבל ייבוש אותם וליישם אותם לטיפול שלשולים. 2 st.lyu כתוש כתוש לשפוך כוס מים להרתיח במשך כחצי שעה. מרק מסונן וקירור צריך לקחת 2 כפות. לפני האכילה. אתה יכול לאכול ב 20 דקות לאחר לקיחת המתקן תיקון. הוא האמין כי מתכון זה יעיל גם במחלות מעיים קשות עם שלשול חמור (למשל, דיזנטריה כולרה). אבל זה לא שווה להסתכן ולטפל במחלות מסוכנות כאלה עם קרום רימונים.

תחושות כואבות בבטן ניתן להסיר בעזרת זרעים של כמון, שומר (בית מרקחת שמיר) או תבלין ירקות בשם שמיר. 

הכינו מרתח של זרעי כמון: 2 כוסות מים אתה צריך לקחת 1 כף. זרעים, להרתיח את הרכב במשך לא יותר מ 5 דקות ולהפוך אותו מתעקש. קח מרק זה מומלץ בבוקר על בטן ריקה או לפני אכילה.

עירוי של זרעי שמיר או שומר: לקחת כוס מים רותחים 1 כפית. זרעים מתעקשים במשך 10 דקות. אנחנו לוקחים עירוי לפחות 3 פעמים ביום.

הלחימה כאבים בבטן עוזר ומיץ תפוחי אדמה טריים, אשר צריך להיות שיכור על בטן ריקה עבור 1/1 כוס. זהו כלי מוכח עבור מחלות דלקתיות של הבטן, מנרמל את החומציות של מיץ קיבה והגנה על קירות הגוף מפני גירוי. מיץ תפוחי אדמה יכול להפחית שלשולים.

עם תסמינים כגון כאבי בטן ושלשול, ריפוי עם עשבי תיבול יש גם אפקט ריפוי. אמא טבע נתן לנו הרבה צמחי מרפא שיכולים לעזור להתמודד עם סימפטומים אלה לא נעימים.

לדוגמה, כדי להילחם שלשולים, פירות יער של דובדבן ציפור, בעל השפעה עפיצות, הם מושלמים. הם צריכים לחלוט כמו תה ולשתות במהלך היום, אשר יסייע להיפטר כאב ושלשול.

השפעה טובה עם כאבים בבטן יש גם תה מנטה (לקחת כוס מים רותחים 1-2 כפית טרי או ללכת עלים יבשים של הצמח). כדי להתעקש תה יש צורך לא פחות מ 10 דקות, ואז לשתות לאט לגימות קטנות.

קמומיל עוזר להפחית את תסמיני הכאב ושלשולים בשל השפעות אנטיספטיות ואנטי דלקתיות. מרתח או עירוי של הצמח יהיה שימושי גסטריטיס, נגעים ulcerative של הקיבה והתריסריון, קוליטיס, תסמונת המעי הרגיז ואפילו עם dysbiosis.

לקבלת אינפוזיה או מרק, אשר מבושל באמבט מים במשך 20 דקות, 1 כוס מים רותחים צריך לקחת 1-2 כפות. פרחים כתושים של צמח (מרק חזק לדלל למחצה עם מים). הרכב מוכן צריך להיות שיכור במהלך היום במשך 3 מנות. ילדים מקבלים לא יותר מ 4 כפות. ליום.

אבל השורש של Aira מסייע להילחם בכאב בבטן בשל תכונות מועילות מרובות (טוניק, אנטי דלקתי, choleretic, אנטיבקטריאלי). זה לא רק משפר את העיכול, אלא גם מנרמל את העבודה של אפייה, נלחם נגד חיידקים, ועוצר את התהליך הדלקתי באיברים של מערכת העיכול.

בדרך כלל, עירוי של השורש של הצמח מוכן, לוקח 1 כף. מים רותחים 1 כף. חומרי גלם של ירקות מרוסקים והשאיר את ההרכב חדור רבע שעה. לפני כל ארוחה, לקחת 50 מ"ל של עירוי.

במחלות מלווה שלשולים וכאבי בטן, מרווה, וורט סנט ג'ון, yarrow, רגליים ועוד כמה צמחי מרפא אחרים יהיה גם שימושי. עם שלשול ללא חת, אתה יכול לנסות לחלוט את הזרעים של סוס הסוס. יש להם פעילות אנטי-בקטריאלית גבוהה ופעילות אנטי-בקטריאלית, ולכן הם עוזרים אפילו עם שלשול חזק.

כל המתכונים האלטרנטיביים המתוארים לעיל בטוחים לחלוטין וטובים לכאבים קטנים בבטן ושלשולים הנגרמים על ידי לחץ או שימוש באוכל באיכות ירודה, מחלות דלקתיות בבטן ובמעיים.

אבל עלינו להבין שבמקרה של פתולוגיות זיהומיות, טיפול אלטרנטיבי לא יכול להיות מספיק ורק להחמיר את הבעיה. בנוסף, צמחים שונים עשויים להיות התוויות נגד, ולכן הטיפול המתאים לחולה אחד עלול להיות מסוכן עבור אחר, גרימת תגובות אלרגיות החמרות של מחלות קיימות כבר.

טיפול אלטרנטיבי לפתולוגיות חמורות יש להפנות לקטגוריה של טיפול אדג'ובנטי, ויש לבצע רק לאחר בדיקה ואבחון מלאים. זה נורא לדמיין איזה סוג של תוצאה ניתן להשיג על ידי מנסה לטפל דלקת התוספתן עם אמצעים חלופיים, בהתחשב בכך שאלה של קוליטיס, הרעלת או dysbiosis.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

הומיאופתיה

תרופות הומיאופתיות הן נושא לשיחה נפרדת, משום שתרופות אלו קשות מאוד לאיסוף, ללא ידע מסוים בתחום ההומיאופתיה, שנחשב לשיטה לא שגרתית לטיפול. לכל תרופה המשמשת בטיפול הומיאופתי יש הרבה אינדיקציות שונות. כדי לקבוע תרופות כאלה, התפקיד הוא לא כל כך הרבה אבחנה כמו הסימפטומים הקיימים, כמו גם את התכונות החוקתיות והפסיכו-אמוציונליות של הגוף של המטופל.

אבל עכשיו נדבר על תרופות ספציפיות בפתוגנזה של תסמינים כגון כאבי בטן ושלשולים:

 • אלבום ארסניקום. תרופה זו יכולה להיות prescribed כאב שריפה חמור בבטן ובמעיים, נוכחות של הקאות ושלשולים, כאשר הקלה מגיע מהחום, אבל גרוע יותר קר או נוגע בבטן.
 • Bryony שימושי לחיתוך בבטן ושלשול דלקת. במקרה זה, יש חוסר מתח בשרירי הבטן (בטן רכה), עצבנות, טעם מר בפה, הידרדרות בתנועה ואכילה.
 • Hamomillu שנקבע עבור כאבי בטן מעיים כבדים, מלווה נפיחות אחרי הארוחות, שלשול ירקרק, regurgitation והקאות עם הריח של ביצים סרוחות, את המראה של זיעה קרה.
 • Dioscorea הוא הצביע על קוליק חמור, לא דוהה לאחר צרכיו, הגדילה את ייצור הגז, eructations חומציים ושלשול בבוקר. כאשר אדם מתכופף, הכאב הופך להיות יותר גרוע.
 • Podofillum ב הפתוגנזה שלה יש בחילות, כאבי ספסטית ו צואה רופף תכופים עם דלקת של פי הטבעת. קל יותר לאדם לשכב על בטנו.
 • Veratrum albumum יכול להיות prescribed עם כאבי cramping חזק, עקב אשר אדם לוקח עמדה מאולצת, כיפוף לתוך הכדור. הקאות ושלשולים הם נצפו גם. הזעה קרה, ערפל של תודעה.
 • Pulsatilla מועיל כאבי בטן וחיתוך בבטן בעוצמה משתנה, אשר מלווים בשלשול ועצירות, מחליפים אחד את השני. כך המטופל יכול להתלונן על התרחשות של טעם מר בפה או הפרעות של תפיסת הטעם. חולים אלה הופכים קל יותר באוויר עם פעילות גופנית מועטה.

זה לא רשימה מלאה של תרופות שניתן prescribed על ידי רופא הומיאופתי על כאבי בטן ושלשולים. כפי שאתה יכול לראות, עבור prescribing נכון של תרופות, אתה צריך לקחת בחשבון את הרגעים השונים כי אדם רגיל נראה חסר משמעות. תרופה עצמית במקרה זה לא יכול רק לא להביא תוצאות, אלא אפילו להחמיר את מצבו של המטופל.

אבל לפני שפונים לטיפול לא מסורתי, עדיין יש צורך לקבל ייעוץ ממומחה ברפואה קלאסית עם אבחון באתר של המחלה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.