Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בבטן ושלשולים: כאשר יש סיבה לדאגה?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תסמינים פופולריים כגון כאבי בטן ושלשולים המתרחשים במתחם או ביחיד, יכולים להצביע על מגוון של מחלות שונות. אבל כאדם להבין, כאשר התסמינים הללו למהר לרופא ומתי פשוט לחכות את הזמן כדי להירגע המצב ישתפר מעצמו, כפי שזה קורה במהלך או לפני המחזור, לפני הלידה, להפרעות עיכול נגרמת על ידי מצבים מלחיצים?

יש להבין כי הסימפטומים הנדונים כמעט אף פעם לא מופיעים בבידוד. אם אתה מקשיב בזהירות לרגשותיך ומסתכל על הביטויים החיצוניים, אתה יכול (גם אם לא 100%) להבין מה שקשור לחולי נפש כאלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל כאבי בטן עם שלשולים

בהתחשב  בכאבי בטן ושלשולים כסימפטום של המחלה, ניתן לראות כי הם נוצרים בעיקר יחד (במוקדם או במאוחר) עם תסמינים אחרים. זוהי התמונה הקלינית של המחלה, לפיה הרופאים קובעים אבחנה ראשונית. שלשול וכאב איפיגסטרי בלבד אינם יכולים לומר דבר על סיבת ההופעה, אך בשילוב עם תסמינים אחרים הם יספרו הרבה יותר, והמעגל של "החשודים" יצטמצם במידה ניכרת.

אם לאדם יש כאב בטן, שלשול התפתח וחום הועלה, זה מצביע על כך יש תהליך דלקתי חריף במערכת העיכול שלו. זה יכול להיגרם על ידי הרעלת מזון, זיהומים ויראליים, חיידקיים או טפיליים שנתפסו בדרכי העיכול (הרעלת מזון מיקרוביאלית, רעילות חריפה, וירוסים, זיהומים במעיים).

במקרים פחות שכיח, כאבי בטן, שלשולים וצמרמורות להתרחש במחלות דלקתיות של מערכת העיכול (דלקת של רירית הקיבה, או גסטריטיס, נגעים כיבו של הקיבה והתריסריון, דלקת בלבלב, קוליטיס, דלקת התוספתן, וכו '). הטמפרטורה של 37.5 מעלות ומעלה מופיעה בדרך כלל אם הפתולוגיה היא חריפה. אז עם appendicitis חריפה, זה יכול להגיע 40-41 מעלות. עלייה בטמפרטורה עולה כי המערכת החיסונית זרק את כל האנרגיה שלה למאבק נגד דלקת וזיהום.

עם מהלך כרוני של המחלה, קפיצת הטמפרטורה יכולה להיות חסרת חשיבות (לפעמים זה אפילו נמוך מהרגיל). צמרמורת יכולה להתרחש בזמנים של החמרה של המחלה.

הרעלות, דלקות מעיים, ופתולוגיות דלקתיות של מערכת העיכול מאופיינות גם בסימפטומים אחרים: בחילה, הקאות, כאבי ראש, חולשה, החמרת התיאבון. לפעמים יש ירידה במשקל, hyperhidrosis. אם כאב בטן ושלשולים נמשכים במשך כמה ימים, קיימת סכנה של התייבשות והפרעה של מאזן המים-אלקטרוליט (לשון ויובש רירי, צמא, ירידה בהפרשת השתן, ירידה בלחץ).

מחלות סימפטומטיות של תוכנית כזו תלויה בסוכן הסיבתי של המחלה. אם הגורם לדלקת של מערכת העיכול אינו זיהום, המחלה תתרחש על רקע הטמפרטורה subfebrile. אבל המראה בו זמנית של שלשולים, כאבי בטן וחום גבוה מדבר יותר על אופי חיידקי של זיהום או התפתחות של דלקת חריפה של דלקת חריפה. עם זיהום rotavirus, בתוך יום יכול לעלות ל 39-40 מעלות ולשמור אותו במשך 4-5 ימים (לדפוק את זה קשה מאוד). אבל בנוסף לחום, צמרמורת, שלשולים (צואה רופפת עם ריח לא נעים) וכאב בטן, הקאות, ירידה בתיאבון ופעילות התינוק (מבוגרים מתפתחים בצורה מחוקה).

כאשר זיהום enterovirus של חולי עיכול מהסוג להתלונן של נפיחות, להפוך הליהוק של תוכן קיבה אל הוושט (ריפלוקס), בחילות, כאבים ברום בטן. שלשול או עצירות עלולה להתרחש גם. ישנם גם תסמינים חמורים יותר: כשלי קצב לב (tachy או ברדיקרדיה), ירידה במשקל, חוסר תחושה בגפיים, כאבי שרירים ושלד, ראייה מטושטשת, לימפאדנופתיה (גודל בלוטות לימפה נפוח), הרפס של לוקליזציה שונה (על העור וריריות).

אם שלשולים ושלשול כשלעצמם לא תמיד מצביעים על הפתולוגיה, אז עליית הטמפרטורה כבר עולה כי הגוף אינו עושה הכל נכון טיפול רפואי עשוי להידרש.

אם לאדם יש כאב בטן, הוא מייסר שלשולים, אך הטמפרטורה אינה נוכחת, זה יכול להיות הרעלה או עיכול קלים, להתמודד שאיתם אתה בבית, מחלות דלקתיות של מערכת העיכול, התגובות של אי סבילות למזונות מסוימים (enteropathies), סיסטיק פיברוזיס, המחלה אדיסון. אולי זה יום לפני ההסתבכות או בימים האחרונים של ההריון.

אבל עם הרעלת, יחד עם שלשולים וכאב בבטן, יש לעתים קרובות הגזים, belching (לעתים קרובות ביצים רקובות ), בחילה והתקפות של הקאות. הכאב יכול להיות מרוכז הן באזור הבטן והן בבטן התחתונה (כאן הם מופיעים מעת לעת כמו עוויתות לפני ציווי). עם הפרעות עיכול, הכאב יכול להיות רק בבטן התחתונה ולא בא לידי ביטוי חזק.

מחלות של מערכת העיכול בהתאם לוקליזציה של דלקת יכול להיות הסימפטומים שלהם. אז, גסטריטיס כאב בטן יכול להיות בעוצמה שונה, לאחר שימוש של מזון לא מתאים יש כבדות בבטן, גזים, צרבת, גיהוקים, שלשול מופיע מעת לעת, רוב המטופלים להתמודד עם עצירות. עם הבטן ואת התסמינים אולקוס התריסריון עשוי להיות זהה, אבל הכאב באזור הבטן יהיה חריף וחזק, עם החמרה, הקאות מדם ואת המראה של הדם בצואה.

Cholecystitis וכאב דלקת בלבלב הם נצפו גם בצומת של הבטן העליונה ותחתונה, אבל הם יותר להב דחופים, בוטה לתת או הקפה (חמרה של דלקת בלבלב). כמה שעות לאחר אכילה, אדם יכול להרגיש בכבדות בבטן, יש גיהוק ובחילה.

במהלך החריף של המחלה, הכאבים חזקים מאוד, גורם לאדם להתכווץ לתוך כדור עלייה בטמפרטורה הוא ציין.

מדי פעם, שלשול יכול להתרחש, מלווה שחרורו של מספר גדול של צואה, כאבים spasmodic בבטן התחתונה, חולשה קשה, hyperhidrosis, ציאנוזה, סחרחורת.

עם אנתרופתיה, שלשול הוא כרוני; מופיע תמיד לאחר אכילת מזונות שיש בהם חוסר סובלנות. הצואה של אופי מוקצף, ויש בו שרידים לא מעוכלים של מזון, אולי כמות גדולה של ריר. התקפי שלשולים שכיחים מאוד 5-15 פעמים ביום. עם אנתופאתיה לא-גרנולומטית אידיופטית ללא סיבות ברורות למחלה, יש גם ירידה בתיאבון ובמשקל הגוף, הצואה הופכת לשמנה, הטמפרטורה יכולה לעלות.

תסמינים של פתולוגיות אונקולוגי, ב סרטן המעי הגס בפרט הם: קאל הופכת כהה יותר, ברום הבטן כאבים חזקים, התכווצויות, יש חוסר סובלנות למוצרים מסוימים וטעם נחושת, בחילות ציין עוד, קיא, מרירות בפה. כאשר האנתרופתיה, המתפתחת על רקע לימפומה T-cell, יש גם תסמונת אדמומית.

מחלת אדיסון בנוסף סימפטומים במערכת העיכול הקשורים בהתפתחות דלקת קיבה, כיב קיבה, וכו ', יש הרבה ביטויים אחרים: עור יבש, ירידה בלחץ דם, הפרעות של הלב ומערכת העצבים, ירידה בחשק המיני, הפסקת המחזור החודשי ואת הצמיחה של השיער בערווה ואת בתי השחי של נשים צעירות. יש גם ירידה ברפלקסים, פגיעה ברגישות של רקמות ופיגמנטציה של העור.

אם הבטן כואבת כמו שלשול, אבל אין שלשולים, אתה יכול לחשוד פתולוגיות שונות. אם הכאב ואי הנוחות במעי מופיעה במהלך או מיד לאחר האכילה, הסיבה עשויה להיות חוסר סובלנות של המוצרים. תסמינים אלה עשויים להיות סימנים ראשונים של ליקוי תפקודי של השריר של פילורוס. במקרה זה מופיעה בחילות (הקאות קשות מתווספות במקרים חמורים), השתן מתרכז יותר (כהה עם ריח לא נעים), בבטן התחתונה, כאבים וכבד מורגשים בו זמנית.

חיתוך כאבים ב epigastrium לאחר שעה וחצי לאחר אכילה אופייניים של כיב פפטי. אבל לפעמים ההתקפה דומה דחפים cramping כדי לצנוח, אבל בהדרגה מרגיע, לא נגמר עם ריקון המעי. בנוסף, ישנן תופעות dyspeptic: בחילה, תחושת צריבה מאחורי עצם החזה, eructations (לעיתים חמוץ), גזים, עצירות.

כאב או כאב חריף בבטן יכול להיות גם עם דלקת התוספתן. ברוב המקרים, שלשולים אינו מופיע.

פיתול בבטן ללא פינוי שלאחר מכן של המעי יכול גם ייסורים נשים מענים בשל הצמיחה והמיקום של העובר ברחם או ייצור מופרז של פרוגסטרון במהלך תקופה זו. אבל גם חוסר סובלנות של מוצרים אפשרי.

כאב בבטן ללא שלשולים והקאות יכול להתרחש גם עקב התכווצות של שרירים חלקים של הבטן עם דלקת קיבה. הסיבה יכולה להיות גם שימוש במזון לא מתאים, היפותרמיה, מתח, התרגשות אינטנסיבית.

אצל נשים, הכאב הדחוס בבטן התחתונה נצפה במהלך המחזור החודשי. במקרה זה, המראה של שלשול אינו הכרחי.

כאבי בטן, שלשולים והקאות ברוב המכריע של המקרים מדברים על הרעלת מזון או זיהום. אם זה עניין של הרעלת מזון על ידי מזון באיכות ירודה, אז זה בדרך כלל ציין בבת אחת על כמה אנשים יושבים ליד שולחן אחד, מחובר עם השימוש במוצרי בטון, התפתחות של חולשה פתאומית. במקרה זה, ישנם כאבי עווית וכבד בבטן, בחילות והקאות, יתר לחץ דם, שלשולים, עייפות וחולשה מופיעים, הטמפרטורה עלולה לעלות.

כאשר זיהום זיהומיות עם התפתחות קוליטיס דלקת פרקים, דיזנטריה, סלמונלוזיס, כולרה, זיהום rotavirus, וכו ' צואה מופיעה צבע יוצא דופן (ירוק או שחור) צבע חזק, ריח מגעיל. בצואה אתה יכול גם לזהות קצף, ריר, דם, פריקה סוערת, חתיכות של מזון. לעתים קרובות טמפרטורת הגוף עולה, האדם חולה.

באותו סימפטום עשוי להצביע על החמרה של דלקת קיבה או כיב קיבה (אבל הכאב יהיה בעיקר בבטן העליונה, גיהוק מזון מופיע ציפוי הלשון יכול להעלות את טמפרטורת הגוף ואת הדם זוהה בצואה ו קיא). אנחנו לא יכולים להוציא מכלל זה פתולוגיות כגון דלקת הלבלב, דלקת התוספתן, אנטרופתיה, dysbacteriosis מעיים. במקרים מסוימים, כאבי בטן, שלשולים ובחילה (לפעמים עם הקאות) נרשמות במחלות של הלב, הכליות, דלקת ריאות, עם התפתחות הריון חוץ רחמי.

כאבי בטן ושלשול לאחר אכילה אופייניים להרעלת מזון, חוסר סובלנות מזון ודלקת קיבה. עם כיב קיבה ו pancreatitis, תחושות לא נעימות מופיעות בדרך כלל לאחר 1.5-2 שעות.

שלשול עם מים וכאב בטן יכול לדבר על שלשול הפרשה, הגורם הוא פגיעה קשה של ספיגת המים במעי. גורמי סיכון להתרחשות הפרה כזו יכולים להיחשב:

 • נטילת תרופות מסוימות (משלשלים, משתנים, תרופות לטיפול באסטמה ובלוטת התריס, סמים עם פעילות כולינרגית)
 • (הרעלת פטריות, ארסן, תרכובות זרחן, אלכוהול וכו '),
 • כמה זיהומים בעלי אופי חיידקי ויראלי (סימפטום כזה מתעורר על ידי פתוגנים של כולרה, iersiniosis, זנים של E. Coli ו staphylococci synthesizing enterotoxins);
 • כמה פתולוגיות גינקולוגיות (שלשולים נתרן וכלורידוריאה)
 • (תסמונת ורנר-מוריסון, גסטרינומה, מסטוציטוזה עם נגעים במערכת העיכול, וכו '),
 • מחלת קרוהן,
 • השלכות של כריתה של רירית גדולה.

כאב בבטן ושלשול עם דם  - סימפטומטולוגיה מסוכן למדי, בדרך כלל מצביע על בעיה רצינית. אם הצואה כהה ומצאו קרישי דם, אז זה היה פתולוגיה עם לוקליזציה במעי הגס. זה יכול להיות דימום קיבה עקב כיב קיבה ו duodenal. כמות קטנה של דם בצואה ובכאבי בטן עשויה להופיע על רקע דלקת קיבה דממתית או דלקתית. זה בלתי אפשרי להוציא ותהליך גידולים במערכת העיכול ושחמת הכבד.

הופעת ורידים של דם על הצואה הנוזלית וקלישי השן הקטנים עשויה להצביע על טחורים או סדקים של פי הטבעת. במקרה זה, כאב בבטן בדרך כלל לא מופיע, אבל הם בזמן עבור ציווי (כאב הוא הרגיש באזור הפתיחה האנאלי).

עם פתולוגיה כגון diverticulitis, המאופיינת על ידי תהליך דלקתי במעי המשויך להיווצרות של בליטות (dverticula) על הקירות שלה, עקבות של דם ניתן למצוא את השרפרף. במקרה זה, היווצרות של שחיקות וכיבים על הקירות של המעי. המטופלים מתלוננים גם על כאבים בבטן התחתונה בצד שמאל, עולה עם כל המתח והמתח של שרירי הבטן, חום, בחילה והקאות, והרעה בתיאבון. שלשולים מתחלפים עם עצירות.

שלשול עם דם וכאבי בטן יכול להיות סימפטומים של מחלת קרוהן, מחלת המעי הגס, dysbiosis. אם זה גם מגביר את הטמפרטורה, אתה יכול לחשוד מחלה מדבקת. לפיכך, דיזנטריה, סלמונלוזיס ודלקות מעיים אחרות מזכירים לעצמם את עצמם, כמו גם את נוכחותם של טפילים במעי.

אם כאבי בטן ושלשולים מתרחשים אצל אדם בבוקר ולא קשורים עם צריכת מזון, אז זה כמעט לא שווה לדבר על הרעלת מזון. סימפטומטולוגיה כזו עשויה להופיע רק בגלל ארוחת ערב צפופה מאוחר עם מזונות מעוכלים מאוד או לוקח משלשל עבור הלילה. אבל המראה הרגיל של תסמין סימפטומים זה יכול לדבר על:

 • מחלות דלקתיות כרוניות ומדבקות של הקיבה והמעיים,
 • תגובות אלרגיות (עם כאב uninformed, ושלשול מלווה בחילה),
 • מחלות של הלבלב (יש בחילה ולעתים קרובות יש הקאות מרירות),
 • טפילים במעי,
 • הפרות של חילוף החומרים של פחמימות תאית (יש גם תופעות dyspeptic שונים),
 • דיסבקטריוזיס.

שלשול וכאבי בטן אצל נשים יכולים להתרחש  עם עיכוב במחזור החודשי. כשלעצמו, תסמין הסימפטומים בתקופה זו אינו מסוכן ועובר ללא תוצאות. אבל הסיבות לעיכוב הווסת עשויות להיות סיבות שונות ותוצאות. לדוגמה, אי נוחות בבטן ושלשול על רקע עיכוב הווסת לפעמים להצביע על הריון או כשלים הורמונליים חמורים.

כאבי בטן הקשורים לתסמונת קדם-וסתית, ומתעוררים ערב המחזור או במהלך המחלה, שלשול אינו נחשב לפתולוגיה. הסיבה למצב זה היא הגדלת הייצור של הורמון prostaglandin לפני חודשי (זה מרגיע את השרירים של המעי). הרקע ההורמונלי מגרה את הטיהור והחידוש של הגוף, אך הוא עלול גם לגרום להחמרה במחלות גסטרואינטסטינליות. המעיים נמצאים תחת לחץ רב בגלל זרימת הדם הגבוהה לאברי האגן. כל זה תורם להופעת שלשולים, והכאב קשור בדרך כלל לעוויתות של שרירים חלקים הנגרמים כתוצאה מהדימום החודשי.

אם לאישה יש יותר מדי זמן, במהלך הזמן, יש צואה רופפת, והכאב הוא חמור מאוד, זה יכול להיות על כיפוף הרחם ו algodismenore.

לקבלת מידע נוסף על הסיבות של כאבי בטן עם שלשולים, ראה מאמר זה.

trusted-source[6], [7]

אבחון כאבי בטן עם שלשולים

מעלנו נתנו מידע על האופן שבו הטבע והלוקליזציה של הסימפטומים יכולים להיות מודרכים בגורמים האפשריים להתרחשותם. אבל אפילו בנוכחות ביטויים אחרים של המחלה, לא יכולנו לומר בדיוק איזו פגיעה ספציפית מעורבת. וכל זה בגלל התמונה הקלינית של מחלות רבות דומה זה לזה. הבחנה בין מחלה אחת לאחרת, בהסתמך רק על הסימפטומים המתוארים, לא תמיד יכול להיות אפילו רופא מנוסה, שלא לדבר על חולים רגילים.

המשימה שלנו היא לעזור לרופא לבצע אבחנה מדויקת, כי זה האינטרס שלנו שהוא מרשם טיפול נכון בזמן. אבחון המחלה שגרם לכאבי בטן ולשלשול מתחיל ברגע שהרופא והחולה נפגשים (בין אם אמבולנס, מטפל מחוז או רופא משפחה). בדיקה חיצונית תסייע למומחה להעריך את מצבו של המטופל וכמה תסמינים חיצוניים (לדוגמה, עור חיוור או עור איסטרי וקרום רירי). התסמין האחרון מאפשר גם ללא בדיקות לחשוד בעיות בכבד.

עוד מידע הדרוש לרופא, המציע איזה כיוון לבצע אבחון נוסף, יכול לתת את סיפורו של המטופל על סימפטומים של חולשה. עם זאת, לא מספיק לומר: "הבטן והשלשולים שלי כואבים", יש צורך לתאר בבירור רגעים כגון:

 • את הזמן של תחילת הסימפטומים,
 • הקשר שלהם עם צריכת מזון,
 • טבעו של המזון, טוהר ורעננותו,
 • מאפיינים של שרפרף (צבע, ריח, נפח, עקביות, נוכחות של מזון מעוכל ותכלילים זרים), כמו גם את תדירות המעיים תנועות, זמן שלשול, אם עצירות,
 • את כוח הכאב (אתה צריך להזכיר אפילו בקושי מורגש כאב, כי בעתיד הם יכולים להגביר)
 • לוקליזציה של תחושות כואבות (זה יעזור מאוד לרופא לצמצם את טווח האבחנות האפשריות על מנת לקבוע עוד מחקרים)
 • אופי של כאב (משעמם או חריף, מתמשך או לסירוגין, לשפשף או התכווצויות),
 • את משך הסימפטומים (כמה ימים או שעות יש חולשה, אולי הסימפטומים מופיעים באופן קבוע, אבל רק בזמנים מסוימים של היום, ואז שוככת)
 • נוכחות של סימפטומים ורגעים אחרים המאפשרים להבדיל ממחלות עם תמונה קלינית דומה (בחילות, הקאות, חום, צמרמורות, סחרחורות, שיעול, כאב ראש, יבשות, מריירות החומצה בפה, וכו ').

ספר לרופא על כל הסימפטומים המופיעים והתנאים להתרחשותם. אפילו אלה שנראים חסרי משמעות במבט ראשון. לדוגמה, זמן הכאב. עם גסטריטיס וכיב קיבה (דלקת של רירית הקיבה ואת המראה של פצעים על זה), הכאב יכול להופיע גם עם אכילה או בתוך שעה אחרי זה. דלקת הלבלב (דלקת הלבלב, עבודה מוגברת של אשר מתחיל כאשר המזון עובר את החלקים הראשונים של המעי) מזכירה את עצמך בדרך כלל לאחר 1.5-2 שעות לאחר האכילה.

תקשורת עם המטופל, בדיקה גופנית אוסף של anamnesis לתת את המידע הרופא המאפשר לך לחשוד בוודאות את הגורם של הופעת הסימפטומים. זמן נוסף מגיע למנות את לימודי המעבדה הדרושים. בכל מקרה, אתה צריך לעבור ניתוח כללי של דם ושתן, אשר יספר לך על דלקת אפשרית בגוף, לעזור לזהות זיהום בקטריאלי או להציע אונקולוגיה. בדיקות אלו, בהתאם ליכולת העבודה של הגוף, יקבעו טיפול יעיל ובטוח.

אם חשד זיהום של המחלה מתבצעת בדיקת דם עבור הפתוגן, ביוכימיה בדם. עם זיהומים מעיים helminths, הצואה מנותחים ומרווח נלקח פי הטבעת.

אם הרופא חושד זיהום ויראלי או חוסר סובלנות של המוצרים, הם לוקחים דם עבור נוגדנים. אם אתה חושד כישלון הורמונלי, אתה יכול להקצות ניתוח ההורמונים. אם הגורם לכאב הוא הלבלב, הפונקציונליות שלו נבדקת על ידי ניתוח צואה, ביצוע דיאסטזיס, קביעת רמת אנזימי הלבלב בשתן ורוק ובבדיקות אחרות.

כאשר יש סיבה לחשוד מחלה אונקולוגית, בדיקת דם עבור oncomarkers יסייע להבהיר את המצב, אבל האבחון הסופי אפשרי רק לאחר ביופסיה בדיקה היסטולוגית.

אצל נשים, כאבי בטן ושלשולים יכולים להיות תוצאה של פתולוגיות גינקולוגיות, כך שיהיה עליך לראות גינקולוג ולקחת כתם על המיקרופלורה. במידת הצורך, לבצע מחקרים ציטולוגיים.

לגבי אבחון אינסטרומנטלי, ניתן להקצות למטופל מחקרים שונים שיסייעו להפריך או לאשר אבחון ראשוני. אבחנה כזו אינה מבוצעת עבור כל הפתולוגיות. הבטן כועסת, הרעלת מזון, חוסר סובלנות מזון בדרך כלל לא דורשים אבחון אינסטרומנטלי.

אבל עם תקופות כואבות וחשד של פתולוגיה של אגני האגן, אולי אולטרסאונד (אולטרסאונד) של האזור המתאים כבר נחוץ. אבחנה של קוליטיס יכולה לכלול איריגו, rectomano קולונוסקופיה, אם חשד של תהליכים איסכמיים במעי, אנגיוגרפיה סלקטיבית mesenteric מבוצעת.

כאשר חשודים בתסמונת המעי הרגיז, רופאים רושמים לעיתים קרובות סיגמואידוסקופיה. חולים מעל גיל 50 יצטרכו גם לעבור בדיקת איריגו קולונוסקופיה, המאפשרת לבחון את המעי כולו. זה הכרחי כי אנשים מבוגרים יש סיכון גבוה יותר לפתח סרטן המעי.

עם פתולוגיה זו, לעיתים קרובות לבצע גם esophagogastroduodenoscoscopy, ידוע לרבים כמו FGDS, או בדיקה. מחקר זה נחשב מחייב לחשד למחלת קיבה ולבלב.

אם חשד של הלבלב יכול להיות שנקבע אולטראסאונד של חלל הבטן, בדיקת רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת, endo ו- laparoscopy. זה האחרון נעשה רק במקרים חמורים, ולעתים קרובות יחד עם ניתוח כדי להסיר את הלבלב.

אם זה עניין של cholecystitis, אולטראסאונד של כיס המרה, צליל התריסריון השבר עם מיצוי מרה לבדיקה, cholecystocholangiography יכול להיות prescribed. מקרים מפוקפקים מסייעים לאבחן את הסינטיגרפיה של מערכת הכבד, EGDS, טומוגרפיה ממוחשבת של כיס המרה, אבחון לפרוסקופי.

כאשר יש כאב בצד הימני של הבטן, החשד קודם כל נופל על appendicitis. הרופא מקדיש תשומת לב להתנהגות המטופל (מעיד על הרצון לנקוט תנוחה מאולצת, מה שמקנה לכאורה את המצב) ותגובה למתח של שרירי הבטן (צחוק ושיעול הגברת הכאב). הקפד לבצע מישוש מדויק של הבטן (בדיקות Rovsinga ו Shchetkina-Blumberg להראות עלייה בכאב עם ברז קצר על אזור נספח).

נשים יכול גם להיות prescribed בדיקה גינקולוגית. כל החולים הראו בדיקה רקטלית דיגיטלית.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

אבחון דיפרנציאלי

שיטת המחקר אינסטרומנטלית נבחרת באופן כזה שהם, יחד עם תוצאות מעבדה, להקל על אבחנה דיפרנציאלית, וזה מאוד קשה בגלל הדמיון של הסימפטומים של פתולוגיות שונות של מערכת העיכול.

לדוגמה, דלקת התוספתן צריך להיות נבדל כיב קיבה מחורר, החמרות של הלבלב, הרעלת מזון, diverticulitis, adnexitis חריפה הריון חוץ רחמי אצל נשים. תסמינים דומים עשויים להיות אפילו דלקת ריאות בצד ימין אוטם שריר הלב.

בילדות, הסימפטומים של דלקת התוספתן דומים ARVI, זיהומים של גיל צעיר יותר, פתולוגיות של מערכת השתן.

כפי שאנו רואים, הסימפטומים הייחודיים של דלקת התוספתן לא תמיד יכול להיקרא. לכן, במקרה של מחלוקת, שנערך בשני מחקרים מסורתיים, ועוד: רנטגן של הריאות והבטן, אולטרה סאונד של האגן, א.ק.ג., בריום חוקן צילומי רנטגן עם ניגודיות, קולונוסקופיה, בדיקה גניקולוגית (רלוונטי עבור המין החלש), ו גסטרואנטרולוג.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

סיבוכים ותוצאות

כפי שאתה יכול לראות, זה לא קל יותר להבין את הסיבות של כאבי בטן ושלשול אצל ילדים קטנים מאשר לבצע אבחון עצמי של חולשה אצל מבוגרים. אפילו מומחים לעיתים קרובות דורשים את התוצאות של מחקרים שונים כדי לבצע אבחנה סופית ולהתחיל בטיפול.

אבל שלשולים וכאבי בטן יכולים להיות סימפטום של מחלות מסוכנות הדורשות צעדים דחופים. ובעוד אנו להתמכר באבחון עצמי, הזמן יפעל ללא רחמים, והמצב יהיה יותר מסובך.

לא ניתן לומר כי כל המחלות המאופיינות בסימפטום המתואר מתואר עלולות להיות מסוכנות. הבטן והרעלת אור לעיתים קרובות אפילו לא דורשים טיפול מוסמך ללכת ללא תוצאות.

למרבה הצער, זה לא יכול להיות אמר על appendicitis והחרפה של כיב קיבה. אם אינכם מזהים את הסימפטומים של דלקת התוספתן בזמן ולא קוראים לאמבולנס, הנספח יכול פשוט להתפוצץ ותכולתו תשפוך לתוך חלל הבטן, דבר שיוביל לתהליך דלקתי בו (דלקת הצפק). טיפול דלקת הצפק הוא קשה מאוד, חייב להתבצע ללא דיחוי, שכן אדם בתוך דקות ספורות יכול פשוט למות.

באשר לכיב הקיבה, אתה יכול לחיות עם זה במשך זמן רב בלי לשים את החיים בסכנה. אבל עם סיבוכים פתולוגיים כגון דימום בקיבה ניקוב של כיבים עלול להתרחש. והם כבר נחשב מצבים קטלניים הדורשים סיוע מיידי של מומחים.

Dysbacteriosis במבט ראשון לא נראה מצב, בגלל אשר כדאי לדאוג הרבה. אבל ההפרה של microflora במעי היא כרוכה עם ירידה חזקה החסינות, וכתוצאה מכך האורגניזם של ילד או מבוגר מתחיל לתקוף באופן אינטנסיבי הפתוגנים. פעם אחר פעם, מחלות זיהומיות מתפתחות של טבע ויראלי, חיידקי או פטרייתי להחליש משמעותית את הגוף, אשר הופך להיות קשה יותר ויותר להתמודד עם מחלות. האדם מתחיל להקטין את היעילות, להפחית עניין בחיים, דיכאון מתרחשת. האם זה לא סיבה לטפל במחלה, עד שזה מוביל לתוצאות לא מושכות כאלה.

כל מחלה מלווה בשלשולים והקאות, מסתירה את הסכנה של התייבשות - מצב שמשפיע לרעה על הביצועים של איברים ומערכות רבים, כי הגוף שלנו מורכב בעיקר מים. איבוד מים ומיקרואלמנטים הדרושים לפעילות חיונית, היא פשוט לא יכולה לתפקד כמו קודם, ואדם מתחיל לסבול מהפרת הפונקציות של איברים שונים. יתר על כן, התייבשות חמורה עלולה לגרום למוות של המטופל.

באשר לאי סבילות של חומרים מסוימים, זה גם טוב יותר לדעת על זה, לפחות על מנת למנוע את השימוש של מוצרים מסוכנים. זה יעזור למנוע את ההתפתחות של תגובות אנאפילקטי ותנאי לקוי, מתפתח על רקע של הטמעה לקויה של חומרים מזינים.

לא בטוח כמו שזה נראה, ייתכן שיש פתולוגיה כגון קוליטיס. בהעדר טיפול או טיפול לא נכון, המחלה לוקחת אופי ממושך. קוליטיס כרונית מאופיינת בדרך כלל על ידי קורס מתקדם, פוקוסים נקרוטיים יכולים ליצור באתר של דלקת, אשר יכול לגרום לדלקת הצפק, או לפתח דימום חריף. יש גם צמצום של החלק הדלקתי של המעי, אשר מפר את הפטנט שלה גורם שיכרון של הגוף.

יכול להיות שיחה ארוכה על ההשלכות שעלולות להתרחש אם לא מטפלים במחלות כגון דלקת קיבה, דלקת לבלב (במיוחד חריפה, אף כרוני לא כל כך רשלן, איך יכול לעורר את התפתחות הסוכרת), cholecystitis, דלקות מעיים, דלקות helminth, וכן הלאה. ה. אבל מה עם זה, אם אנחנו לא מסוגלים לקבוע על פי העין מה המחלה כאב בטן ושלשולים קשורים. רק רופא מוסמך יכול לעשות אבחנה נכונה, והוא בהחלט יספר על כל התוצאות הלא נעימות שעלולות להתרחש אם מתעלמים מסימפטומי המחלה.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

מניעה

כפי שניתן לראות, תסמינים שאינם מסוכנים במבט ראשון עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. אבל האם יש דרך למנוע את הופעתם?

ברור כי עם מומים מלידה שפשוט לשים הורה לפני עובדת קיומה של הפרעות עיכול, להילחם לפני התרחשותן יכולה הרה רק של הילד, אשר אמור לטפל בעצמך, לקבל ארוחה מלאה, לחיות באזור נקי מבחינה אקולוגית. למרבה הצער, לא תמיד ניתן לדבוק בדרישות אלה, ואת הילד בכל זאת יכול לסבול חוסר סובלנות של מזון מסוימים.

הטוב ביותר שההורים יכולים לעשות הוא להגן על התינוק ממוצרים כאלה. אותו הדבר יכול להיות מומלץ לאנשים עם חוסר סובלנות רכשה.

אבל כדי למנוע הרעלת מזון, דלקות מעיים, IBS, מחלות דלקתיות של מערכת העיכול הוא הרבה יותר קל. זה הכרחי רק בחיים שלך להיות מונחה על ידי הכללים הבאים:

 • קח מזון באופן קבוע (אם אפשר באותו זמן), מעדיף מנות הביתה, ולא מזון מהיר ומוצרים מוגמרים למחצה.
 • המזון צריך להיות מלא ומאוזן. זה צריך להכיל כמות מספקת של דגנים, ירקות ופירות. החלפת הארוחה העיקרית עם חטיף, אנו ובכך לעורר מחלות כגון גסטריטיס, כיב קיבה, קוליטיס, וכו '
 • עדיף לנטוש הרגלים מזיקים כגון עישון ואלכוהול, כי החומרים הכלולים אלכוהול ניקוטין יש השפעה מרגיז על הבטן והמעיים.
 • בעוד האוכל בבתי קפה מפוקפקים ומימיות, יש לזכור את הסיכון של הרעלת עקב הפרות של הטכנולוגיה של בישול ותנאי היגיינה. מאותן סיבות, אתה לא צריך לקנות מזון מוכן ברחובות (גם אם המוצר היה נקי במקור, יחד עם אבק וידיים מלוכלכות, הוא יקבל נתח ניכר של חיידקים).
 • הפרעות בקיבה וזיהומים ספציפיים ניתן גם למצוא את אוהבי נסיעה למדינות אקזוטיות ומעריצים של מעדנים בחו"ל.
 • דגים גולמיים ולא בשר קלוי הם המקור העיקרי של פתוגנים של דלקות מעיים. עדיף להימנע תענוגות קולינריים כאלה, מתן עדיפות מוצרים שעברו טיפול בחום מספיק. כדי לחתוך דגים ובשר, אתה צריך להיות לוח חיתוך נפרד.
 • מים גולמיים מ ברז או מקור אחר הוא לא הדרך הטובה ביותר להרוות את הגוף עם החיים נותן לחות. במיוחד אם לוקחים בחשבון את העובדה כי משקה כזה יכול להכיל חיידקים פתוגניים, אשר מאוחר יותר להתחיל להתרבות באופן פעיל במעיים, גרימת הפרעות במערכת העיכול.
 • ירקות, פירות, ואם אפשר, גרגרים לפני הצריכה יש לשטוף תחת מים זורמים.
 • אולי, כדאי לזכור שוב כי אכילה צריך להיעשות עם ידיים נקיות (ואתה צריך לשטוף אותם עם סבון). הדרישה זהה חל על בישול מזון במיוחד מנות שלא יהיה נתון לטיפול בחום נוסף.
 • מה עוד יכול להפריע לעיכול שלנו? כמובן, את הלחץ כי רובנו חשופים. יש צורך ללמוד לטפל בצורה נכונה ורגועה במצבים פסיכו-טראומטיים, לפחות למען בריאות האדם.
 • אם בכל זאת, לא ניתן למנוע את הופעתם של סימפטומים חשודים, לא כדאי לחשוב על עצמך כעל רופא גדול ולעשות אבחנה שיכולה להיות שקרית ואפילו להוביל לתוצאה קטלנית. האבחנה צריכה להיעשות על ידי רופא. הוא יקבע גם טיפול.

לאחר קריאת רשימת הדרישות עבור אורח חיים בריא, רבים מן הקוראים עשויים להרגיש מרומה, כי הם הבטיחו פשוט כללים. עבור מישהו, כל האמור לעיל יהיה ההפך הגמור של אורח החיים כי האדם הוביל עד אז. אבל אני חייב לומר שאתה יכול להתרגל לכל דבר אם אתה שם בריאות וחיים על הקו, ואם אתה מתרגל לטוב, אתה בקושי רוצה לחזור הקיום הקודם שלך.

חלק ימצא כי כאבי בטן ושלשולים הם לא סיבות טובות לשנות משהו בחייהם. אבל אם הסימפטומים האלה חוזרים על עצמם באופן קבוע ויגרמו לתופעות מסוכנות אחרות של המחלה, היחס אליהם יהיה שונה לחלוטין. והאיש עצמו יבין שעדיף למנוע את המחלה, מאשר לסבול עתה מהשלכותיו של רשלנותו.

trusted-source[43], [44]

תַחֲזִית

כאבי בטן ושלשולים הם סימפטומים שיכולים ללוות מחלות שונות רבות, הפרוגנוזה של אשר תלוי הזמן של המבקשים עזרה ואת האפקטיביות של הטיפול שנקבע. הפרוגנוזה הגרועה ביותר עם טיפול מאוחר עבור כיבים בקיבה מחורר, פתולוגיות אונקולוגיות אונקולוגיות אונקולוגיות.

הבעיה של תהליכים נאופלסטיות במערכת העיכול היא מסובכת בשל העובדה כאבים ושלשולים מתרחשים בדרך כלל בשלבים המאוחרים של סרטן, כאשר הטיפול היחיד שעוזר להקל קצת את מצב החולה של ולקיים חייה במשך זמן קצר.

טיפול מיומן דחוף עבור המטופל נדרש אם שלשול מלווה חום, כאב חמור, סחרחורת סימפטומים מדאיגים אחרים. הסכנה מוצגת גם בשלשול מתמשך והקאות במשך זמן רב.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.