^

בריאות

שאיפה עם תמיסת מלח לילדים ומבוגרים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פתרון בעל לחץ אוסמוטי זהה לנוזלים בתוך ומחוץ לתאי הגוף נקרא איזוטוני או פיזיולוגי. אל תחפשו מלוח מרקחת מיוחדת או מלוח משאיפת משאיפת עבור nebulizer, מאז הפעולה הישירה על דרך הנשימה משמשת פתרון NaCl איזוטוני נורמלי במים מזוקקים (המכיל 9 מ"ג נתרן כלורי ב 1 מיליליטר של פתרון).

בתמיסה זו, אותו תוכן של יונים Na ו- Cl, הן בפלסמה של דם והן ברפואה, משמש באופן אוניברסלי להזרקות ועירויים ובצורה טהורה, ומעורב בחומרים מרפאיים שונים. אז 0,9% פתרון של נתרן כלורי הוא פתרון מלוחים עבור שאיפה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

אינדיקציות שאיפה עם תמיסת מלח

האינדיקציות העיקריות לשימוש בפתרון הפיזיולוגי כוללות עירוי תוך ורידי - במקרים של התייבשות, הרעלה, כוויות, איבוד דם ומצבי זעזועים - כדי לשמור על הומאוסטזיס על ידי שחזור מאזן המים-אלקטרוליטים.

בנוסף, תמיסת מלח עבור שאיפה נעשה שימוש נרחב בטיפול מורכב של מחלות של מערכת הנשימה.

בפרט, מלוחים משמש שאיפה עם שיעול מלווה זיהומים נגיפיים נגיפיים חריפה; דלקת הגרון ו tracheitis; אקוטי וכרוני של ברונכיטיס; ברונכיטיס אלרגיים  ואסתמה סימפונית; דלקת ריאות ודלקת ריאות. שאיפה עם תמיסה של נתרן כלורי הוא prescribed עבור bronchiectasis, COPD סיסטיק פיברוזיס של הריאות.

מלוחים משאיפת בכל נזלת באף לקשיי נשימה, עוזר להקל על הנפיחות של רירית האף, הסינוסים paranasal ואת דרכי הנשימה באף בנוכחות מחלות בדרכי הנשימה, rhinosinusitis, nasopharyngitis, נזלת vazomotnogo, סינוסיטיס, סינוסיטיס פרונטלי. במקרים כאלה, כמו גם  laryngotracheitis stenotic  אינהלציות עם מי מלח עבור ילדים, כולל שאיפה מלוח תינוקות.

שאיפה רגילה עם פתרון של NaCl (פעם או פעמיים ביום עבור 5-10 מ"ל) מקדם את התחדשות הלחות חלקית של האפיתל הרירי באף עם נזלת אטרופית rhinosclerome. שאיפה יעילה מלוחים למניעת החמרה של נזלת אלרגית.

trusted-source[10], [11]

טופס שחרור

בית מרקחת נתרן כלוריד זמין בצורה של אבקה טבליות להכין פתרון (טבליות של 0.9 גרם).

פתרון ה- יצא 0.9% NaCl איזוטוני מוכן להזרקה (למשל סטרילי) מיוצר אמפולות (נפח של 5 מ"ל ו 10), ותוך צלוחיות וחתומים (של 100, 200 או 400 מ"ל) ו- p / n מכולות (עבור 250 ו 500 מ"ל - לשימוש בבית החולים).

משאיפת מתאים לכל הטפסים האלה, אבל ארוזים שאיפה מלוחים מבחנות או אמפולות מומלץ להשתמש בתוך nebulizer או משאף עם דחיסה spacer.

שאיפות עם תמיסת מלח

תאימות של מלוחים עם רוב התרופות סוכני מאפשר הכנת ניסוחים שאיפה של פעולה טיפולית ממוקדת עם תוספת של תרופות מסוימות פרמקודינמיקה שלהם לא משתנים בגלל דילול עם תמיסה של נתרן כלורי.

מה להוסיף תמיסת מלח עבור שאיפות? ומה צריך להיות המינון ואת הפרופורציות של מלוחים עבור שאיפות?

קודם כל, עבור שאיפת פתרונות שיעול עם כיח צמיגה, אשר קשה להסיר מן הסמפונות, אמצעים משמשים לנזילה להקל על חשיפת ליחה.

לרוב אינהלציה מלוח בשימוש Nebulizer עם תרופות חומר פעיל אשר ambroxol הידרוכלוריד :. Ambroxol והכנות נרדפות Ambrobene, ambrogeksal, Mucosolvan וכו 'אז, כשאתה מוקצה Ambroxol משאיפת עם ambrogeksal המלוח או שאיפה המלוחה Ambrobene כמו גם עם שאיפה מלוחים Lazolvanom, אתה צריך לדעת שזה רק אמצעי אחר של שמות מסחריים עם אותו מרכיב פעיל.

Mucolytic ו מכייח בשימוש עם acetylcysteine לא הדורשים פתרון acetylcysteine דילול עבור 20% אינהלציה (5 מ"ל אמפולות) Mukomist פתרון סטרילי (באותה אריזה) Fluimucil הזרקת ושאיפת (ב 3 מ"ל בקבוקונים). על פי ההודעה הרשמית, Fluimucil משאיפת עם מלוחים לא משתלב, ומשתמש בהליך אחד את תוכנו של בקבוקון אחד (תרופה אינה חלה על ילדים מתחת לגיל שנים). אם אנטיביוטי Fluimucil סוכן שהוטל עליה (הכותרת אל thiamphenicol glycinate atsetiltsisteinat.) בצורה של ארוז לתוך צלוחיות של אבקת lyophilized עבור הזרקה פתרון אינהלציה, ובמקרה הזה מלוחים אין צורך: כמו ממס למים המסופקים התרופה עבור זריקות (אמפולות 4 מ"ל).

כאשר עוויתות סימפונות הקשורים אסטמה, ברונכיטיס כרוני חסימתית זורם במקרים של רכיב ברונכיטיס emphysematous יכול להינתן עם אינהלציות Berodual מלוחות - להרחבת לומן של bronchioles.

חולים עם סימפונות אלרגיים דלקת כרונית שנקבעו Pulmicort Budesonide או מלוח משאיפת, כמו גם תרופות אחרות של קורטיקוסטרואידים פלואור (dexamethasone, beclomethasone, וכו '). היצרות העולה של הגרון, אשר יכול לגרום סולת, חלה לא רק על בסטרואידים סיסטמיים, אך שאיפה של מלוח באמצעות nebulizer לילדים.

עם nasopharyngitis (נזלת) עם גודש באף עקב נפיחות של ריר שלו עם סינוסיטיס, Naphazoline או Naphthysine ו מלוחים משמשים לשאיפה. תמיסת המירמימיטין עם תמיסת מלוחים לשאיפה משמשת בעזרת נבולייזר עם דלקת של הלוע והלוע, כמו גם דלקת שקדים חיידקית.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

Ambroxol עבור שאיפות עם תמיסת מלח

פרמקודינמיקה Ambroxol, Ambrobene, ambrogeksal, Mucosolvan וסמים אחרים על בסיס הידרוכלוריד ambroxol נמצאת להנזלת כיח ידי נרמול הפונקציות הפרשה של בלוטות הריר באפיתל הסימפונות, הפעלה של אנזימים מפרקי חלבונים לבזות גליקופרוטאינים הפרשת סמפונות הרירית, אשר יחד תורמת לשחזר את אישור mucociliary.

ביישומי שאיפה וחשיפה לקרום הרירי של דרכי הנשימה, הפרמקוקינטיקה שלהם אינה מתוארת בהוראות.

שימוש Ambroxol במהלך הריון בצורה של פתרון אוראלי ושאיפת במהלך השליש הראשון הוא תווית. אבל עולה כי בשלב של 28-34 שבועות שהאיפה שלה היעילה של מלוחים למניעת הפרעות בדרכי נשימה כגון מסוכנות בלידה בפגים כמו תסמונת מצוקה נשימתית (נובעות עקב חוסר בשלות ריאות ייצור מספיק של סורפקטנט המכתשית).

תופעות לוואי אפשריות של שאיפות עם אמברוקסול הן הפרה של טעם, יובש בפה, הופעת בחילות, הפרעות בעיכול.

השיטה של שימוש Ambroxol עבור שאיפות עם תמיסת מלוחים כרוך בשימוש של נבולייזר או משאפי דחיסה עם מסכה. הפרופורציות של תמיסת הסמים והמלוחים הן 1: 1.

האם ניתן לחמם מלוחים עבור שאיפות? הפתרון צריך להיות מחומם ל + 38 ° C. עבור מבוגרים וילדים מעל גיל שש, את המינון עבור שאיפה אחת היא 2.5 מ"ל של תמיסת אמברוקסול. כמה מלוחים נחוצים לשאיפה? במקרה זה, גם 2.5 מ"ל. ההליך יכול להתבצע פעמיים ביום.

שאיפה עם תמיסת מלח עבור ילדים של שנתיים עד שש שנים מתבצעת גם פעמיים ביום - 2 מ"ל של אמברוקסול (Ambrobe, Ambrohexal או Lazolvan) בתוספת פתרון מלוחים אותו. מנה אחת לילדים מתחת לשנתיים הוא 1 מ"ל של התרופה מעורבת עם אותה כמות של תמיסת כלורי נתרן.

קרא גם את החומר -  שאיפה עם ברונכיטיס.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

פיזיותרפיה עם Berodual עבור שאיפות

מנגנון  סימפונות ( הפצת הסמפונות) פעולות Berodual משוחררים בצורה פתרון לניהול על ידי שאיפה (בבקבוקים עם טפטפת ) סיפק אגוניסטים adrenoceptor β2 fenoterol hydrobromide מגרה קולטנים β2 אדרנלין  חלקה  קירות הסמפונות איפראטרופיום-אנטיכולינרגיות מטר החסום הפאראסימפתטית עצבוב. כתוצאה מרגיעה שריר חלק סימפונות.

השימוש בתרופה זו בטרימסטרים הראשון והשלישי של ההריון הוא התווית; בשליש השני, השימוש של Berodual עבור שאיפה באסטמה הסימפונות או ברונכיטיס חסימת דורש זהירות.

גם בין התוויות נגד הם פתולוגיות לב עם הפרעות קצב הלב, איסכמיה הלב, היצרות העורקים, רמות הורמון בלוטת התריס גבוהות, הגדלת הערמונית.

שימוש Berodual משאיפת יכול לגרום תופעות לוואי כגון שיעול מוגבר, יובש בפה, טשטוש ראייה, כאבי ראש, סחרחורות, רעד, התכווצויות שרירים, דפיקות לב, הזעה מוגברת, ולחץ דם, הפרעות של המעי ושלפוחית השתן.

מינון ומינהל

המינון הרגיל של ברודואל למבוגרים וילדים מעל גיל שש הוא 10-20 טיפות (לא יותר מארבע נהלים ביום); לסיום התקפה של אסתמה מנה - 20-80 טיפות. ילדים מתחת לגיל זה, תרופה זו משמשת מינון מחושב על ידי משקל הגוף, וכן שאיפות מתבצעות במוסד רפואי (מאז התרופה הזאת יכולה לחזק חסימת הסימפונות ולגרום bronchospasm עד עצירת נשימה).

כמה מלוחים נחוצים עבור שאיפה נקבע על ידי מספר טיפות של Berodual: 10 טיפות = 0.5 מ"ל (2.5-3.5 מ"ל של מלוחים נדרש); 20 טיפות = 1 מ"ל (2-3 מ"ל של מלוחים נדרש). פרופורציות אלה לא ניתן להפר.

מינון יתר עם שאיפה מלוח Berodual רצוף הפרעות קצב לב, לחץ דם לא סדיר, ירידת אשלגן בדם ומצב בסיס-חומצה עם הפיתוח של חמצת מטבולית.

אינטראקציות עם תרופות אחרות: מלוחים עם Berodual משאיפת אינו משמש בעת ובעונה אחת עם anticholinergics אוראלי או אגוניסטים אחרים, תאופילין ו תאוברומין, גליקוזידים של הלב, תרופות משתנות וסטרואידים.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

Pulmicort עם תמיסת מלח עבור שאיפות

מינון השעייה עבור שאיפה Pulmicort משמש כאמצעי כדי למנוע החמרה של אסתמה הסימפונות COPD. Budesonide בסטרואידים (חומר תרופתי פעיל) משפיע על GCS קולטני רקמת הריאה ומונע שחרור של ציטוקינים מעודדי דלקת ו לאוקוטריאנים צמצום הסמפונות, ומקטין את זרימת הדם הסמפונות, ייצור בצקת שלהם של הפרשת סמפונות.

פרמקוקינטיקה: Budesonide נספג היטב על ידי הרירית של דרכי הנשימה ונכנס למחזור הדם עם זמינות ביולוגית של כ -15% ומחייב לחלבון בסרום ב -90%; מטבוליזם על ידי הכבד; הוא מופרש על ידי הכליות.

השתמש במהלך הריון רק מסיבות רפואיות.

התוויות נגד לשימוש כוללות מחלות של מערכת הנשימה של אטיולוגיה חיידקית, ויראלית או פטרייתית. ההשעיה על שאיפה אינה מותרת עבור ילדים של ששת החודשים הראשונים של החיים.

מלוחים Pulmicort משאיפת עשויה לייצר תופעות לוואי כגון דרמטיטיס, אנגיואדמה, פטרת הפה והגרון, שיעול, hypocorticoidism, גדל רגישות העצבים או מצבים דיכאוניים.

השעיה על שאיפה Pulmicort משמש מינון מחושב בנפרד. המינון היומי הסטנדרטי לילדים מעל גיל 6 חודשים הוא 0.25-0.5 מ"ג; ממ 1-2 mg. מינון הפרופורציות של מלוחים עבור שאיפות -1: 1, כלומר, מנה של Pulmicort 0.25 מ"ג (זה 1 מ"ל של השעיה) צריך להיות מדולל לתת 2 מ"ל של הפתרון עבור שאיפה. מינון הנותרים על ידי נפח ≥ 2 מ"ל, ואין הוראות להוספת מלח.

מנת יתר אפשרי עם שימוש ממושך של התרופה, ואת ההשפעות שלה לאורך זמן מתבטאים סימנים של תסמונת Itenko-Cushing.

Busedonida רק במעקב אינטראקציה עם תרופות אחרות היא לשפר האפקט הטיפולי שלה מרחיבי סימפונות שאיפת ניצוח הראשוניים (Berodual, salbutamol, terbutaline וכו ').

נפטין ומלח על שאיפה

כדי naphazoline או שאיפה המלוחה Naphthyzinum תיכנס לתוקף על רירית הדלקת של אף מעברים, הסינוסים ואת גרון, אתה צריך להשתמש במשאף עם מסכה.

החומר הפעיל - nafazolin - שייך לקבוצה של antongestant, כלומר, decongestants, אשר פועלים בשל אפקט vasoconstrictor, מגרה קולטנים אדרנרגיים (alpha1 ו alpha2). זה מפחית את הנפיחות של הריריות הריריות (נשימה האף מנרמל), בעוד כמות הפרשת האף מופק מופחת.

הצורה של שחרור Naphthyzin הוא 0.05-0.1% פתרון עבור החדרת לתוך האף.

השימוש בנפתזין במהלך ההריון וההנקה אסור. זה לא קבילה לילדים מתחת לגיל שנתיים.

Naphthyzin ושאיפות עם זה הם התווית עם לחץ דם מוגבר, טרשת עורקים, גלאוקומה, סוכרת, צורות כרוניות של נזלת.

בין תופעות הלוואי של תרופה זו מן הצטננות הן כאבי ראש ו tachycardia. כמו כן, התרופה יכולה לגרום tachyphylaxis ותלות.

מינון הפרופורציות של מלוחים עבור שאיפה עם Naphthysin: 1 מ"ל של פתרון 0.05% של Naphthysin הוא מדולל עם 2 מ"ל של תמיסת מלח; 1 מ"ל של פתרון 0.1% - 5 מ"ל של תמיסת מלח.

לא יותר משתי שאיפות ביום מותר.

מירמיסטין עם תמיסת מלח עבור שאיפות

Miramistin הוא חיטוי שאינו רשום ב Pharmacopoeia האיחוד האירופי זמין בצורה של פתרון אקטואלי 0.01%.

ניתן להשתמש בו עבור סינוסיטיס דלקת שקדים במהלך ההריון ועל שאיפה עם תמיסת מלח עבור ילדים עם נזלת עם פריקה סתמית מן האף.

השימוש במירמיסטינה יכול להיות מלווה שריפה, גירוד ו hyperemia של ריריות.

התרופה צריכה להיות בשאיפה דרך האף, אז אתה צריך משאף מצויד מסכה מסכה. דילול מלוחים מתבצעת ביחס זה: 2 מ"ל Miramistin 4 מ"ל של מלח הוא הכרחי. מומלץ לעשות ביום שני שאיפות הנמשכות 3-5 דקות.

פירוסין ודיוקסידין על שאיפות

במקרים של שאיפות עם Dioxydin סוכן חיידקים, אשר מומלץ עבור חולים מבוגרים לטיפול במחלות של בלוטת התריס עם היווצרות של exudate שופע, ספק מתעורר.

על פי ההוראות, או להחדרת האף או בשאיפה עבור פתרון Dioxydinum אינו מתאים: הוא משמש למריחה (משטחי השקית חיבור של פצעי כוויות עמוקים) וחללים מוגלתיים מבפנים; מוזרק דרך הווריד על ידי אינפוזיה (מדולל עם פתרון של דקסטרוז או תמיסת מלח) עם תהליכים דלקתיים של טבע שפוי- spaptic

מידע על הפרופורציות של דילול של Dioxydin עבור שאיפה לא יכול להיחשב אמין.

כיצד להחליף מלוחים עבור שאיפה?

בעיקרון, מלוחים פיזיולוגיים עבור שאיפות ניתן להחליף עם מים מזוקקים. ואתה יכול לבשל אותו בבית, תוך ערבוב ליטר אחד של מים רותחים חמים 9 גרם של מלח שולחן - כפית עם שקופית קטנה. הפתרון צריך להיות מסונן.

פתרון סטרילי כזה לא יהיה, כמו גם מוכן מכלכל הנתרן של כימאי אבקה או טבליות, אבל ההתאמה שלה לביצוע שאיפות זה מתנגש.

תנאי אחסון

מלוחים פרמקולוגיים מלא עבור שאיפות צריך להיות מאוחסן בטמפרטורת החדר. דואר ובישל את עצמך - במקרר. האם אני יכול להשתמש מלוחים פתוח עבור שאיפה? אם הבקבוקון סגור עם מלח מוחזק במקרר, זה יכול לשמש במשך שלושה ימים. אבל הפתרון עבור שאיפה עם תוספת של תרופות אחרות אינו כפוף לאחסון והוא משמש מיד לאחר ההכנה.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

חיי מדף

נתרן כלורי בטבליות ואבקה אין תאריך תפוגה. מוכן מלוחים אמפולות godenv במשך חמש שנים, ואת ההיבטים - במשך שנה אחת.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

ביקורות

ברוב המקרים, חוות דעת של חולים עם מחלות בדרכי הנשימה ודלקת של nasopharynx המשמשים לטיפול מלוחים עבור שאיפות, כמו גם ניסוחים השאיפה של תרופות לעיל, הם חיוביים. במקרים רבים ניתן לטפל במבוגרים ובילדים באופן מהיר ויעיל יותר מאשר בשימוש בסמים.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שאיפה עם תמיסת מלח לילדים ומבוגרים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.