Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שאיפה עם מירמיסטין בנבולייזר לילדים ומבוגרים

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

נכון לעכשיו, בפולמונולוגיה ילדים, בפטיזיולוגיה, יש צורך גובר בפעולה אנטיביוטית, שמטרתה בעיקר להפחית את מספר החיידקים והפטריות. שאיפה עם מירמיסטין יעילה למדי בהקשר זה.

האם לבצע שאיפה עם מירמיסטין?

עשה זאת אם יש צורך להפחית זיהום חיידקי ופטרייתי. נקבע בעיקר אם תוצאות החיסון הבקטריולוגי מראות תוצאות של 10 עד 5 או יותר CFU / מ"ל. כלומר, יש להפריע כלפי מעלה את רמת הצומח החיידקית והמיקוטית. זה גבוה בכ -3 יחידות מהרגיל. ניתן לבצע שאיפה לילדים ולמבוגרים כאחד. הם מומלצים אפילו לקשישים.

יש לציין כי שאיפות כאלה נועדו לא רק להפחית את עומס החיידקים, אלא גם לתרום בעקיפין לנורמליזציה של המיקרופלורה. הם גם מעוררים באופן משמעותי את היווצרות האימונוגלובולין A (כלומר סוכן מקומי הממריץ את מצב המערכת החיסונית של הריריות). [1]

אינדיקציות להליך

מומלץ לרשום את התרופה לאנשים הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות. זה יכול להיות גם ברונכיטיס אופייני ודלקת ריאות וגם דלקת מפרקים מסובכת. לפעמים מירמיסטין נקבע כאמצעי מניעה וטיפול בדלקת שקדים, סינוסיטיס ואפילו למחלות שיניים שונות. ברפואת שיניים, הם משמשים לאחר הסרת ומילוי שיניים, לטיפול בסטומטיטיס מכל לוקליזציה, להסרת התהליך הדלקתי מהחניכיים ולשון. גן העדן. הוא מומלץ גם למצבי חיסרון שונים למניעת קיכלי פה וסוגים אחרים של זיהומים פטרייתיים וחיידקיים. נקבע לטיפול בקנדידה (קיכלי), כולל לתינוקות. לפציעות שונות של הריריות של חלל הפה והאף.

שאיפה עם מירמיסטין לשיעול, שיעול יבש, כאב גרון

אפשר בזמן קצר יחסית לחסל את התהליך הדלקתי, עווית של השרירים החלקים של הסמפונות. זה מאפשר לך להקל על קוצר נשימה, חוסר חמצן, עיכוב בשאיפה ונשיפה, מונע התקף אסתמטי, במקביל, מנרמל את המיקרופלורה, מסיר את מידת העומס החיידקי והפטרייתי.

שאיפה עם מירמיסטין בהצטננות

נזלת מלווה בהצטברות של כמות גדולה של נוזלים בדרכי הנשימה העליונות. זה יכול להיות אקסודאט בעל אופי שונה, למשל, בעל אופי חיידקי או פטרייתי, הכולל הן שרידי רכיבים דלקתיים, מבני תאים מתים והן המיקרואורגניזמים עצמם. נזלת מלווה בתהליך דלקתי וזיהומי, ולכן ניתן לחסל אותה באמצעות תרופה אנטי פטרייתית.

ראוי גם לציין כי אחת הפעולות העיקריות של תרופה זו היא לנרמל את מצב המיקרופלורה של הריריות. הוא גם מעורר את הפעולה של מנגנוני ההגנה של הריריות של דרכי הנשימה, כולל עמידות הקולוניזציה של המיקרופלורה. כל זה תורם לכך שחסינות מקומית עולה, לגוף יש עמידות רבה יותר לזיהומים, מונע את התקדמותו הבלתי מבוקרת. בהתאם לכך, ההתאוששות מתרחשת הרבה יותר מהר.

שאיפה עם מירמיסטין לסינוסיטיס

סינוסיטיס היא דלקת בסינוסים המקסילאריים, שהיא לעתים קרובות סיבוך של מחלות שונות בדרכי הנשימה. זה תמיד מלווה בדלקת, גודש, הכרוך בתהליך זיהומי. יחד עם זאת, יש לציין כי הפעולה העיקרית של Miramistin מכוונת בדיוק לחיסול זיהום פטרייתי ולגירוי מרכיבי ההגנה של הריריות. הודות לתכונות אלו התרופה פעילה ביותר בטיפול בסינוסיטיס.

שאיפה עם מירמיסטין לברונכיטיס

זהו תהליך דלקתי בסמפונות. הפתוגנזה מבוססת על פגיעה בסימפטום הסימפונות, עווית של שרירים חלקים של הסמפונות עצמה, סימפונות ואלוואולי. הפעולה של Miramistin מכוונת להרגעת שרירי הסימפונות ואיברים פנימיים אחרים. בהתאם לכך, עווית משוחררת, קיפאון מונע, כיח מופרש מהר יותר.

הודות לפעולה האנטי -פטרייתית והאנטי -בקטריאלית של התרופה, המצב גם מוקל באופן משמעותי על ידי הפחתת העומס החיידקי, וממזער את גורם השיכרון. גירוי גורמים נוספים להגנה על הגוף מתרחש: אימונוגלובולינים מקומיים, מתווכים דלקתיים, ציטוקינים, אנזימים אנטי דלקתיים. הרקע ההורמונלי מגורה ודורבן בעקיפין, מה שמכוון גם את הגוף לעמידות מירבית לזיהום ולנורמליזציה של המצב.

שאיפה עם מירמיסטין לאדנואידים

אדנואידיטיס - דלקת ברקמת האדנואידים, מלווה בריבוי האדנואידים בפועל בנזופרינקס. הסימנים הקליניים לתהליך זה הם התפשטות רקמות, המלווה בהתפתחות של תהליך זיהומי, דלקת. הצטברות מוגזמת של נוזלים ופרישות, מתרחשת גם דלקת.

בעבר, שיטת הטיפול המסורתית הייתה הסרת האדנואידים, אך כיום ניתן לציין שזו רחוקה משיטת הטיפול העיקרית. לפחות ברוב המקרים ניתן להימנע מטיפול רדיקלי שכזה, שכן קיימת שיטה פשוטה יותר - טיפול בנבולייזר באמצעות חומר מרפא (מירמיסטין). הודות להשפעה האנטי-פטרייתית, האנטי-בקטריאלית והאנטי-דלקתית של התרופה, ניתן לנרמל את המצב ולא רק להסיר את השלב החריף, אלא גם לעורר את המערכת החיסונית להילחם באופן עצמאי בתהליך הזיהומי והדלקתי.

שאיפת מירמיסטין עם דלקת גרון

דלקת גרון היא תהליך דלקתי וזיהומי. המהות של תהליך דלקתי זה היא שהוא מכסה את כל הנזופרינקס כולו בנגע שולט בעיקר בלוע עצמו, בקטעי האף, במקסילריה ולעיתים אף בסינוסים פרונטליים. במקביל, קיפאון מתפתח, תהליך זיהומי מתפתח, מצב המערכת החיסונית פוחתת, המיקרופלורה מנורמלת.

בפרט, מספר הצורות הפתוגניות של מיקרואורגניזמים גדל, ומספר הנציגים של המיקרופלורה הרגילה יורד. כל זה כרוך ברמה מוגברת של שיכרון, מתח במערכת החיסון, עלייה בכמות המיקרופלורה הפטרייתית וחוסר האיזון שלה.

מירמיסטין מבטל דלקות, משחרר שיכרון, מסלק גודש, מנרמל את המיקרופלורה, מסלק זיהום פטרייתי ומונע התפתחות של זיהום חיידקי. כל זה מאיץ את ההתאוששות באופן משמעותי, מקל על המצב, מקל על עווית של שרירים חלקים.

הכנה

ההליך אינו דורש הכשרה מיוחדת. הדבר היחיד שנדרש הוא לא לאכול כ -30 דקות לפני תחילת ההליך, וכ -90 דקות לאחר ההליך. זה ייצור את הריכוז האופטימלי והיעיל ביותר של התרופה על הריריות של דרכי הנשימה. כמו כן, עליך להרכיב את מיכל השאיפה כראוי בעת ביצועו עם נבולייזר. כמו כן, תנאי מוקדם הוא עמידה במשטר הטיפול, כל המלצות הרופא. לפני ההליך, עליך לקרוא בעיון את ההוראות.

חשוב שהבגדים לא יהיו צמודים, לא יכווצו את הגרון. יש לבצע שאיפה בישיבה. לכן, כדאי להכין מקום להליך מראש. זה ידרוש שולחן עם נבולייזר וכיסא עבור המטופל לשבת בו. היתרון של צורת טיפול זו הוא שניתן לבצע שאיפות כאלה בבית, ולא רק בבית חולים או במרפאה.

למי לפנות?

טֶכנִיקָה שאיפה עם מירמיסטין בנבולייזר לילדים ומבוגרים

חשוב להרכיב את הנבולייזר בהתאם להוראות. לאחר מכן אנו מכינים השעיה לשאיפה באמצעות התרופה הנדרשת. בדרך כלל התרופה מדוללת במי מלח, אך ניתן להשתמש בה בצורתה הטהורה. לאחר מכן הניחו אותו על השולחן. חשוב למקם את המכשיר כך שיהיה ברמה בערך עם האף והפה של האדם. ואז שמנו את המסכה. ישנם כמה נבולייזרים המשמשים ללא מסכה, יש לשקול זאת גם.

ילדים בהחלט זקוקים למסכה, מכיוון שהיא מספקת מגע הדוק עם הנבולייזר ומבטיחה את חדירת התרופה למערכת הנשימה. אנו שואפים דרך האף. אנו עוצרים את נשימתנו לכמה דקות, ואז נושפים דרך הפה. ניתן לחזור על ההליך מספר פעמים בסדר הפוך. אין לאכול או לשתות לאחר ההליך. יש לפרק את המכשיר ולשטוף אותו מתחת למים זורמים.

כיצד לבצע שאיפה עם מירמיסטין?

Miramistin זמין כתרסיס להשקיית משטחים וריריות. יחד עם זאת, לא מיוצרים פתרונות או מתלים מיוחדים לשאיפה. חשוב למצוא את המינון הנכון של התרופה. זה צריך להיעשות על ידי רופא. לפני שאיפה, עליך להרכיב את המכשיר. להכנת תערובת שאיפה יש לקחת מירמיסטין בצורה טהורה או לדלל עם מי מלח. הנבולייזר יהפוך אותו באופן עצמאי לתערובת מפוזרת דק, שכאשר היא תשאף תספק את האפקט הטיפולי הדרוש. [2]

שאיפה עם מירמיסטין בנבולייזר

שיטת הטיפול היעילה ביותר היא שימוש בצורה של נבולייזר, מכיוון שהוא הנוח ביותר לשימוש, ומאפשר גם להכניס בכוונה מנה מדויקת של התרופה לגוף. בצורה זו, התרופה חודרת ישירות למערכת הנשימה, ומספקת שם את האפקט העיקרי (אנטי פטרייתי). המינון נקבע על ידי הרופא, אך בדרך כלל שאיפות מסוג זה מבוצעות לא יותר מ 2 פעמים ביום. משך הטיפול תלוי בחומרת התהליך הפתולוגי ובדרך כלל אינו עולה על 7-10 ימים.

שאיפת מירמיסטין עם נבולייזר מדחס

הייחודיות של הנבולייזר הזה היא שהתרופה בו דחוסה ודחוסה. במהלך ההליך, החומר הדרוש מוזרק לגוף, נפתח לאחר זמן מסוים, כלומר לאחר שהגיע ליעד (בדרכי הנשימה, על הריריות). פועל במהירות וביעילות. הוא נמשך זמן רב על הריריות, תוך שהוא ממשיך לספק לינשוף את האפקט העיקרי.

מינון, פרופורציות

הרופא צריך לבחור את המינון של התרופה אך ורק מכיוון שהוא נקבע על ידי גורמים רבים, כולל המאפיינים האישיים של המטופל. חומרת המחלה, מידת המצב הפתולוגי. יש לציין כי ניתן להשתמש בתרופה בצורה טהורה ומדוללת.

לדוגמה, בטיפול במחלות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות, הוא משמש כתערובת ביחס של 1: 2 עם תמיסת מלח. בדרך כלל נלקחים 4 מ"ל מירמיסטין ו -4 מ"ל מלוחים. אתה יכול גם להשתמש בתרופה בצורתה הטהורה, המועדפת יותר בעת ביצוע טיפול למבוגרים. לילדים, מומלץ להשתמש בתרופה בצורה מדוללת. בגיל 12 שנים עדיף לדלל אותו פעמיים. ילדים מתחת לגיל 12 מדוללים 3 פעמים.

משך ההליך נע בין 2 דקות לילדים קטנים עד 15 דקות למבוגרים. לשחפת, מחלות זיהומיות אחרות, עוויתות חמורות, הוא משמש במשך 20-25 דקות.

שאיפה עם תמיסת מלח ומירמיסטין

Miramistin משמש כמרכיב הפעיל העיקרי, המשמש ישירות למטרות רפואיות. באשר לתמיסת המלוח, היא משמשת לדילול התרופה. לדוגמה, לילדים, מירמיסטין טהור מרוכז מדי ודורש ירידה בריכוז. בדרך כלל מדולל 2 פעמים (בערך 2 מ"ל של התרופה ואותה כמות מלוחים). אך המינון עשוי להיות שונה, בהתאם להמלצות הרופא המטפל.

שאיפת מירמיסטין לילדים

ההליך שונה מזה של מבוגרים בכך שנדרשת שימוש חובה במסכה, מה שעוזר להבטיח כי החומר הרפואי חודר ישירות אל דרכי הנשימה ואינו הולך לאיבוד בסביבה. זה מתאפשר על ידי תכונות המבנה האנטומי והפיזיולוגיה של מערכת הנשימה האנושית. כמו כן, ראוי לציין כי המינון של החומר התרופתי הוא גם נמוך משמעותית בהשוואה לזה של מבוגרים. לא מומלץ ליטול את התרופה בצורתה הטהורה, במיוחד לילדים מתחת לגיל 12 שנים. הסיבה לכך היא שהוא מרוכז מאוד ויכול לגרום לנפיחות או צריבה של הריריות. עשויה להתרחש גם מנת יתר, המלווה לרוב בברונכוספזם ובהתקף חנק. חובה להתייעץ עם רופא. ואתה לא יכול להשתמש בו במשך זמן רב (יותר מ -14 ימים),

ההליך די פשוט. יש צורך להרכיב מכשיר שאיפה מיוחד - נבולייזר. זה מאפשר לך להעביר מוצר תרופה להשעיה של חומר רפואי מפוזר דק. אז חומרים אלה נכנסים למערכת הנשימה ומתפזרים עליהם באופן שווה ויוצרים שכבה דקה. היתרון של צורת טיפול זו הוא בכך שהוא חודר עמוק לרקמת הסימפונות והריאות, מונע דחיסה של הריאות וממריץ את האלוואולי ואת עץ הסימפונות.

שאיפת מירמיסטין במהלך ההריון

אחת התרופות ואופני הטיפול הבודדות שניתן להשתמש בהן לטיפול במהלך ההריון. Miramistin נמצא בשימוש נרחב לטיפול במחלות שונות בפולמונולוגיה, אף אוזן גרון, פטיסיולוגיה, רפואת ילדים, טיפול וגם בגינקולוגיה. ההשפעה העיקרית של התרופה היא אפקט חיטוי, שעיקרו הפחתת העומס החיידקי, הפטרייתי והנגיפי על הגוף. כמובן.

יש צורך להשתמש בתרופה רק אם הסיכון לפתח תהליך זיהומי עולה, אם החסינות מופחתת באופן משמעותי. זהו גם איום על העובר. בהתאם לכך, השימוש בתרופה במקרה זה מוצדק. במקרים אחרים, לא מומלץ ליטול אותה, מכיוון שלמרות העובדה שמדובר בתרופה בטוחה יחסית, עדיין יש לה תופעות לוואי רבות, ויכולה גם לגרום לסיבוכים ואלרגיות. עליך תמיד לזכור אודות אמצעי זהירות, ולא לבצע תרופות עצמיות. אתה יכול לקחת כל תרופה רק לאחר התייעצות עם הרופא שלך.

כמו כן יש לזכור כי יש להפחית את המינון במהלך ההריון. לא מומלץ להשתמש בתכשיר טהור; יש לדלל אותו במי מלח. היחס תלוי בגורמים רבים, כולל מצב החסינות, חומרת המחלה, הסובלנות האישית של התרופה ומאפייני מהלך ההריון. לפעמים מרשמים שאיפה באמצעות מירמיסטין, מדולל פעמיים או שלוש פעמים.

התוויות נגד

התרופה היא התווית במקרה של אי סבילות אישית, הן של התרופה עצמה והן של רכיבים בודדים המהווים חלק מתרופה זו. כמו כן ראוי לציין כי במקרים מסוימים, התרופה עלולה להיות התווית במהלך ההיריון, במיוחד אם היא מתרחשת עם סיבוכים, סיכון לאם ולעובר. הפרות בתפקוד התקין של הכליות עלולות לגרום גם להתוויות נגד, שכן לרוב התרופה מופרשת בדיוק דרך הכליות, מה שמגדיל את העומס עליהן באופן משמעותי.

שאיפת שאיפה עשויה להיות התווית בילודים, ילדים מתחת לגיל שנה (בנפרד). זה יכול להיות התווית גם לאנשים עם הפרעות חמורות במערכת החיסון, כולל אנשים עם נטייה לתגובות אלרגיות, במיוחד אם הם מתנהלים באופן מיידי. היסטוריה של הלם אנפילקטי, בצקת של קווינקה, תגובות אלרגיות חריפות אחרות ומצבי משבר נחשבת גם להתוויות ישירות. נטייה לתוקפנות אוטואימונית, פגיעה חיסונית משמשת כניגוד נגד. הנטייה להיחנק מכל מקור היא התווית נגד. זה לא מומלץ לאנשים עם הפרעות נפשיות, אסתמה הסימפונות וחסימת ריאות.

ההשלכות לאחר ההליך

ההליך מוביל לנרמול של הטון של השרירים החלקים של דרכי הנשימה, וכתוצאה מכך ניתן לחסל התקף של חנק, לנרמל את הבריאות, להקל על עוויתות ושיעול. כמו כן, התרופה חודרת ישירות לרקמת הסימפונות והריאות. בהתאם, הדבר מאפשר להסיר במהירות את התהליך הדלקתי ולמנוע את התפתחות התהליך הזיהומי. הפעולה העיקרית של התרופה מתממשת - חיטוי, שעיקרו מניעת התפתחות של תהליך זיהומי, הפחתת עומס חיידקי, ויראלי ופטרייתי ונורמליזציה של דיסביוזה. יש לציין כי עם טיפול הולם, לא נצפות תופעות לוואי.

סיבוכים לאחר ההליך

הם נצפים לעיתים רחוקות, אך עלולה להתרחש התקף של חנק, ברונכוספזם, אם משתמשים בהם על ילדים, או על אנשים עם נטייה לפתח תגובה אלרגית. כמו כן, כסיבוכים, קיימת הידרדרות אפשרית של המצב, התפתחות שיעול, צריבה, כאב גרון, נזלת. לפעמים יש כאב גרון, אוזן, גודש באף. עם נטייה לתגובות רגישות יתר מיידית, עלולים להתפתח בצקת והלם אנפילקטי. אורטיקריה, דרמטיטיס, פתולוגיות עור עלולות להופיע גם כן.

טיפול לאחר ההליך

אין צורך בתחזוקה ספציפית. חשוב רק לא לאכול או לשתות במשך 1.5-2 שעות לאחר ההליך, כדי לא לשטוף את התרופה מהפה ומדרכי הנשימה. כמו כן, עליך לפרק ולשטוף היטב את הנבולייזר.

ביקורות

אם ננתח את הביקורות, נוכל להסיק כי בעיקר לשאיפות עם מירמיסטין השפעה חיובית על הגוף. הם מאפשרים לך להתגבר במהירות על מחלות נשימה. תופעות לוואי נדירות, בעיקר עם מנת יתר או שימוש לא נכון ברכיבים רפואיים, אם לא מקפידים על המינון. מקרים של מנת יתר הם גם נדירים. במקרה אחד, אישה כותבת על מנת יתר (הילד נשאף עם תרופה טהורה ללא דילול). מנת יתר באה לידי ביטוי ברפיון, שיעול יבש, החמרה במצב. כמו כן היו בחילות, הקאות, נמנום. לאחר הפסקת התרופה תוך 2-3 ימים, המצב חזר לקדמותו. אחרת, צוין כי שאיפות מאפשרות להקל במהירות על הדלקת. כבר לאחר יומיים, יש השפעה גלויה. החלמה מלאה מתרחשת תוך 3 עד 5 ימים. זה גם עוזר לרפא במהירות stomatitis, דלקת חניכיים, מקל על כאבים ודימום חניכיים.

כיצד להחליף שאיפה במירמיסטין?

האנלוגים הקרובים ביותר הם תרופות כגון Berodual, Pulmicort, Chlorhexidine, Stopangin, Bioporox. תרופות אלו משמשות בצורה דומה, בצורת פתרון לשאיפה באמצעות נבולייזר. ניתן גם להשתמש בשיטות חלופיות המבוססות על שימוש בצמחי מרפא, הומיאופתיה. השיטה לבצע שאיפות כאלה היא פשוטה יותר - אתה צריך אגן, מגבת. מים חמים נשפכים לאגן. נוסף לו חומר תרופתי או מרתח צמחים. נשען על האגן. מכסים במגבת למעלה. שאפו דרך האף, נשפו דרך הפה. משך הזמן - לא יותר מ -15 דקות. הליכים כאלה הם התווית במחלות של הלב וכלי הדם, עם נטייה ליתר לחץ דם ומיגרנה. כמו כן, לא ניתן לבצע אותן בטמפרטורת גוף גבוהה.

  • מתכון מספר 1.

מומלץ להוסיף שמן מיוחד למים לשאיפה. כאשר הוא מתאדה, יש לו השפעה טיפולית על הריריות של דרכי הנשימה. כ -100 גרם חמאה נלקח כבסיס להכנת חמאה. כל זה נמס ליצירת שמן נוזלי. תערובת של מרכיבי הצמחים הבאים מוכנה מראש בצלחת עקשן: עלי סרפד קני שורש, פרחי קמומיל, אגוזי מלך, סמים (בערך כף מכל רכיב ל -100 גרם שמן)

השמן מחומם על אש נמוכה (לא רותח). ברגע שהשמן התחמם מספיק חזק, אך עדיין לא רתח, מסירים אותו מהאש, ושופכים פנימה את עשבי התיבול שהוכנו מראש. מערבבים, מכסים במכסה למעלה, מתעקשים במקום חשוך ליום (בטמפרטורת החדר). מוסיפים למים חמים רגע לפני השאיפה.

  • מתכון מספר 2.

כבסיס, קח תערובת של חמאת קקאו, חמאה, הוסף 2-3 טיפות אקליפטוס (יש לו אפקט חיטוי). לְרַגֵשׁ. הוסיפו לתערובת שהתקבלה 2 טיפות מהשמנים האתריים הבאים: צמח, קוצים, ברוש, טוג'ה, ערער. מערבבים היטב. מוסיפים בערך כף מהמוצר ל -5 ליטר מים חמים. הניחו להתמוסס, ולאחר מכן הם ממשיכים לשאיפה.

  • מתכון מספר 3.

קח כל ג'ל רחצה. עדיף לקחת ילד היפואלרגני, שאין לו ריח. הוסיפו לזה כף מים או חליטות אלכוהוליות של תלתן מתוק, סמבוק שחור, קמומיל, שורשי פטל, ורד אדום. אפשר להוסיף 1 גרם מלח ים וכפית סודה לשתיה. כל זה מעורבב עד לקבלת מרקם חלק. לאחר מכן, כף אחת מהג'ל מומסת ב -5 ליטר מים, עד שנוצר קצף. השאיפה מתבצעת במשך כ -15 דקות.

  • מתכון מספר 4.

להכנת משחה (הוספה למים לשאיפה), פרופוליס נלקח כבסיס, נמס באמבט מים, או על אש נמוכה עד להמסה, תוך ערבוב מתמיד. במסה המתקבלת מוסיפים 2 כפות חליטת טימין, קורנפלור כחול, גבות, קמומיל ועצם אבן. כל זה מעורבב עד שנוצרת עקביות הומוגנית. הם מסירים את האש, נותנים את האפשרות להקפיא.

  • מתכון מספר 5.

כמו כן "שמן צמחי" הוכיח את עצמו היטב, שמוסיפים למים לשאיפה. כ -100 גרם חמאה נלקח כבסיס להכנת חמאה. כל זה נמס ליצירת שמן נוזלי. תערובת של מרכיבי הצמחים הבאים מוכנה מראש בצלחת עקשן: חליטת נבל, מיץ קלנצ'ו, מרק ורד בר, פטל, דובדבן ציפורים (בשיעור של כ -2 כפות מכל עשב לכל 100 מ"ל שמן). השמן מחומם על אש נמוכה (לא רותח). ברגע שהשמן התחמם מספיק חזק, אך עדיין לא רתח, מסירים אותו מהאש, וממלאים את עשבי התיבול שהוכנו מראש. מערבבים, מכסים במכסה למעלה, מתעקשים במקום חשוך ליום (בטמפרטורת החדר). מוסיף 1-2 כפות למים מיד לפני השאיפה.

  • מתכון מספר 6.

פרופוליס נלקח כבסיס, 2-3 טיפות אקליפטוס ושמן קיק מתווספים. לְרַגֵשׁ. בתערובת המתקבלת מוסיפים 2 מ"ל של תמציות מרוכזות של עשבי התיבול הבאים: זעתר, ביצות, בידן, אלקמפאן גבוה. כמו כן מתווספת כפית ארס דבורים. מערבבים היטב, מוסיפים כף למים לשאיפה.

שאיפת מים מינרליים

הם מבוצעים במקרה שאדם מתאושש ממחלה קודמת ומתייסר משיעול, כמו גם משיעול יבש, הגורם לחוסר נוחות ואי נוחות לאדם, גורם להזעה ותחושת צריבה בגרון, הופך להיות גורם לחרדה, חוסר שינה בלילה. שאיפת מים מינרליים  משמשת גם בעיקר לצורך מתן לחות, מניעת התפתחות התהליך הדלקתי. זה יכול לשמש לתגובות אלרגיות, כדי להקל על המצב בתקופה האינטרקטלית עם אסתמה הסימפונות, ברונכיטיס אסתמטית.

שאיפה עם ברודואל

Berodual  הוא חומר יעיל אנטי דלקתי ואנטי זיהומי המשמש לטיפול במחלות ריאה. שונה ביכולת להפעיל השפעה מקומית ולפעול תוך זמן קצר יחסית. תרופה זו מבטלת מוגלה, הפרשה, דלקת, עוצרת את התפתחות הזיהום, מנרמל את מצב הקרום הרירי. הוא שונה מ- miramistin בכך שהוא יכול ואף אמור לשמש אנשים הנוטים לתגובות אלרגיות, מכיוון שיש לו השפעה אנטי -אלרגית ואנטי -היסטמין. בנוסף, כדאי להתמקד ביכולת של תרופה זו לספק השפעות חיסוניות על הגוף.

הוא מנרמל את החסינות המקומית על ידי גירוי ייצור אימונוגלובולין A, כמו גם על ידי נורמליזציה של המצב המיקרוביולוגי של הקרום הרירי, מה שגורר את יכולתו של הגוף להתנגד למספר זיהומים. כמו כן, עמידות הקולוניזציה והסיבולת של האורגניזם גדלים באופן משמעותי. יש לו את היכולת להשפיע על התהליכים הביוכימיים הבסיסיים, ולכן יש לו פעולה ממושכת יותר.

בשל היכולת לעכב את הסינתזה של אנזימים, בזופילים ברקמות, היסטמין ומתווכים, יש לו יכולת בולטת למנוע התפתחות אקזוטטים, בצקת, מקל על דלקת במהירות, ויש לו את היכולת להתנגד לזיהומים. בשל ירידה ברמת הרגישות הכללית, תגובתיות התגובה של הסמפונות יורדת, בהתאמה, התקפי שיעול וחנק נצפים בתדירות הרבה פחות.

שאיפה עם מי מלח

עם תמיסת מלח טהורה, שאיפות אינן יעילות,  מכיוון שאינו חומר פעיל. ניתן להשתמש בו רק להקלה על יובש, למניעת גירוי וכאבי גרון, לריכוך ולחות של הריריות במהלך תקופת ההחלמה לאחר מחלות זיהומיות, הצטננות, דלקות. מפחית רגישות עם עוויתות חמורות ותגובות אלרגיות.

בעיקרון, מי מלח משמשים לדילול החומר הפעיל העיקרי, למשל, בתערובת עם מירמיסטין, או עם ברודואל. הוא משמש לעתים קרובות גם להפחתת הריכוז של תרופות חזקות ומרוכזות. זה נחוץ לילדים ולקשישים. מבוגרים נדרשים לתנאים מיוחדים, במהלך ההריון, על פי עדות רופא.

שאיפה עם כלורהקסידין בנבולייזר

זהו חומר חיטוי המבטל ומונע ביעילות את התהליך הזיהומי, בפרט זיהומים חיידקיים, פטרייתיים ונגיפיים. הוא משמש לטיפול בדרכי הנשימה, מחלות של חלל הפה. זה לא מומלץ לשימוש בילדים, כיוון שעלולות להיות לו תופעות לוואי, כולל תגובות אלרגיות, דיסביוזה. הייחודיות היא שכאשר אתה משתמש בכלורקסידין, עליך לשטוף את הפה כדי לחסל עודף חומר מהריריות. זה יפחית את הרגישות של הגוף. לא מומלץ ליטול במהלך ההריון (בתקופה זו עדיף עדיין לשאוף עם מירמיסטין).


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.