טיפול בשפעת, הצטננות, שיעול, ברונכיטיס

שאיפה עם מירמיסטין בנבולייזר לילדים ומבוגרים

נכון לעכשיו, בפולמונולוגיה ילדים, בפטיזיולוגיה, יש צורך גובר בפעולה אנטיביוטית, שמטרתה בעיקר להפחית את מספר החיידקים והפטריות. שאיפה עם מירמיסטין יעילה למדי בהקשר זה.

אנטיביוטיקה לשאיפה: איך לעשות, מינון

טיפול אנטי מיקרוביאלי בשאיפה, כאשר אנטיביוטיקה משמשת לשאיפה - אחת מהשיטות הפרנטרליות של מתן תרופות, החלה להיות בשימוש באמצע המאה הקודמת.

תרמפסול לשיעול

טבליות טרמפסול לשיעול הן טבעיות לחלוטין, אך אינן שם נרדף ל"לא מזיק ". העשב רעיל, אחד משמותיו החלופיים הוא ארסן או עשב שיכור, מה שמרמז לאילו השפעות הוא יכול לגרום יותר מדי.

שיעול סודה למבוגרים וילדים עם שיעול יבש ורטוב

אבקה לבנה גבינה דקה קיימת בכל בית ושמה סודה או נתרן ביקרבונט. אין זה סביר שיש מוצר אחר בחיי היומיום שלנו שמגוון יישומים רחב זהה.

ברונכיקום לשיעול

תרופה זו היא ממוצא צמחי - החומר הפעיל על כל צורותיו הוא תמצית של טימין או טימין מרפא, אשר נקרא בכינויו עשב אם האלוהים.

לסולוואן לשיעול

הקבוצה התרופתית המרובה של מכייחים - סודוליטיקה וממריצים של תנועתיות נשימה - כוללת את התרופה המווסתת את הרירית לזולוואן לשיעול (קוד ATX - R05CB06).

תאנים משיעול יבש ורטוב לילדים ולמבוגרים

יתרונות השיעול של תאנים נובעים מפקטין (סיבים מסיסים) ומחומץ בסיסי. פקטינים מסייעים בהפחתת גירוי ונפיחות בריריות בדרכי הנשימה ובאלקליזציה

Acyclovir נגד שפעת והצטננות

באמצעות אחת התרופות הפופולריות ביותר בקבוצה זו, "Acyclovir" להצטננות ושפעת, אתה יכול לעצור את התפשטות הזיהום עקב חשיפה לנגיף עצמו ולחסינותו של המארח.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.