^

מידע

מומחה למחלות זיהומיות מנוסה, עוסקת באבחון וטיפול במחלות זיהומיות שונות. Evgeniy Kacman הוא מומחה בינלאומי בטיפול בפאתולוגיות של איברים פנימיים, נוירופיפקציות, כמו גם הפרעות זיהומיות שונות של מערכת הנשימה, העור, העור, הדם.

הרופא של הרפואה היה אחראי על מחלקת מחלות מדבקות, הניסיון הרפואי הכולל שלו הוא יותר מ -25 שנים. בעבודתם Kacman, נעשה שימוש בטכניקות מתקדמות ויעילות, המראות תוצאות טובות בטיפול באלפי חולים לא רק בישראל, אלא גם מחוץ לה.

Evgeniy Kacman סיים בהצטיינות את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב וממשיך את התמחותו במרפאות הגדולות בישראל ובקנדה. הוא מומחה מבוקש במחלות ויראליות ומדבקות. מספק ייעוץ מומחה על הטיפול בדלקות HIV.

Infectionist עוסקת בפועל בפועל המדעי, פיתוח שיטות אבחון וטיפול חדשות של מחלות זיהומיות. הוא מדבר בכנסים בינלאומיים ובסמינרים, ומדגים את תוצאות המחקר והפיתוח שלו. עבודות הרופא מתפרסמות Kacman באופן קבוע בפרסומים רפואיים מתקדמים. הוא מחברם של יותר מ -100 מאמרים מדעיים. בשנת 2000 קיבל את התואר של הרופא הקליני הטוב ביותר בישראל.

השכלה וניסיון בעבודה

  • ישראל, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב.
  • ישראל, תל אביב, התמחות לטיפול במחלות פנימיות.
  • ישראל, תל אביב, התמחות בטיפול בפאתולוגיות זיהומיות במרכז הרפואי איכילוב.
  • קנדה, טורונטו, התמחות בבית חולים למחלות זיהומיות שנוצרו על ידי וקטור.

חברות בארגונים בינלאומיים

  • האיגוד הרפואי הישראלי
  • האיגוד הישראלי לפסיכולוגים
  • האיגוד הישראלי לאיידס
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.