Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת ריאות laryngotracheitis (תסמונת CRO)

המומחה הרפואי של המאמר

רופא ילדים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

דלקת הלרינגוטראזיטיס היא אחת מתופעות החירום השכיחות ביותר בקרב ילדים צעירים (מ -3 חודשים ועד 3 שנים), המלווה בתסמונת כרופ. Croup, croprome תסמונת בילדים (staroshlotl. Croupe - croak) יכול להתפתח בכל גיל, אך לעתים קרובות יותר ב 2 השנים הראשונות של החיים.

trusted-source[1], [2], [3]

מה גורם לסרטן laryngotracheitis?

אבחנה של דלקת הלרינגוטראזיטיס (cary), בשנים האחרונות, סארס דומיננטית: שפעת, פרנפילואנזה, סינסטיאל נשימתי (MS), זיהום אדנווירוס וכו '. דיפתריה של האופרופלקס כגורם לקרופ היא נדירה ביותר כיום. אולי את התפתחות crop עם הרפס זיהום (stomatitis אפית), חצבת, אבעבועות רוח. בשל הקוטר הקטן של מערכת הנשימה העליונה אצל ילדים צעירים, אפילו נפיחות קלה של הקרום הרירי מוביל לצמצום בולט של לומן שלהם עם עלייה בהתנגדות זרימת האוויר.

גורמים מסוכנים למחלה: 

  • וירוס שפעת;
  • סוגי וירוס מסוג parainfluenza I ו- II;
  • זיהום מחשב;
  • זיהום אדנווירוס;
  • דיפתריה
  • זיהומים חיידקיים אחרים;
  • שריפה כימית במקרה של הרעלה.

Staryosing laryngotracheitis נגרמת על ידי בצקת דלקתית, שמתפתחת מתחת לגלוטיס, בחלל המשנה לאחסון. חשיבות נוספת היא exudate, הצטברות לומן של דרכי הנשימה, ועווית שריר הגרון, מחמירות על ידי היפוקסיה.

סיבות אחרות לקרופ

דלקת קרום המוחית חריפה (OBT) נקראת גם היצרות חריפה חריפה, laryngotracheobronchitis חריפה, משנית או מאוחרת croup. באטיולוגיה שלו, Staphylococcus aureus הוא בעל חשיבות עליונה, במידה פחותה - Pfeiffer מקלות, pneumococcus. OBT מתרחשת כתוצאה של שכבות של זיהום purulent על נזק ויראלי חריף על הקרום הרירי של הגרון ואת קנה הנשימה. בספרות הפנימית מתוארת כגוף משני עם זיהומים נגיפיים נגיפיים חריפים, שפעת, חצבת וכו '.

מתרחשת לעתים קרובות יותר בקרב ילדים מעל גיל 3 שנים. היא מאופיינת בטמפרטורת גוף גבוהה, ארוכת טווח ולעתים קרובות נוטלת אופי של העברה או קדחתני, עלייה הדרגתית בסימפטומים של croup ואת התפתחות איטית לאחור; ליקוציטוזיס ונויטרופיליה מזוהים בדם, staphylococcus נזרע מתוך כיח.

הטיפול מורכב מאספקת חמצן, משאיפות של ריריות (טריפסין, היומופסין, דנ"א-אזה וכדומה), אנטיביוטיקה ניתנת לווריד במינונים גבוהים ("פניצילין" מוגנים, קפאלוספורינים מהדור השני והשלישי), לעיתים קרובות בשילובים, תרופות אנטי-פאפילוקוקליות, ליישם IT על מנת לשמור על איזון מים ו detoxification. סיבוכים נורמליים מתפתחים לעיתים קרובות: דלקת ריאות, פלוריציה, מורסה, אלח דם וכו '.

תסמונת CROP או חיקוי קליני שלה נצפתה גם במספר מחלות, לצורך זיהוי בזמן אשר יש צורך לבצע מיד אבחון דיפרנציאלי ואחריו טיפול ספציפי.

Larynx diphtheria היא דוגמה קלאסית של דלקת גרון דלקתית, היצרות הגרון, הבסיס של מנגנון הוא בצקת ריריות, התכווצות שרירים של הגרון ואת הנוכחות של סרטים פיבריניים כי להפחית באופן משמעותי את לומן של מערכת הנשימה. דיפתריה בגרון מקומי או נפוץ נצפה כיום אצל מטופלים מבוגרים או ילדים צעירים שלא חוסנו. היצרות הגרון בהדרגה ומתקדמת מתקדמת לשלב של asphyxia. הטיפול העיקרי עבור דיפתריה crop הוא המבוא של אנטי antoxoxic בסרום בסרום במינון כולל של 30-60 אלף יחידות. ללא קשר לגיל בתוך 1-2 ימים.

Zagothy אבסס מתפתח לעתים קרובות תינוקות וילדים צעירים על רקע של זיהומים נגיפיים נגיפיים חריפה עקב הצטרפות של זיהום חיידקי שנגרם על ידי מוט hemophilic. הבולטות הנובעות מהקיר האחורי של הלוע הוא מכשול למעבר זרם אוויר ולעתים קרובות מחקה את הביטויים הקליניים של היצרות הגרון או EG. בבדיקה, הגרון יכול לחשוף hyperemia של הקרום הרירי, בולטות שלה בגרון. מבחינה רדיוגרפית, עלייה בחלל רטרו- paryngeal או רטרו tracheal הוא ציין את היטל לרוחב של הצוואר.

בתחילת המחלה, מינונים גדולים של פניצילין יעילים, כמו גם סינתלוספרינים סינתטיים למחצה. במידת הצורך, התערבות כירורגית.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

הסימפטומים של דלקת ריאות laryngotracheitis

Staryosing laryngotrachecheitis מתרחשת בעיקר ילדים בגילאי 1-6 שנים ביום 1-2 של דלקת בדרכי הנשימה. הוא מתפתח כתוצאה של בצקת גרון מתחת glottis, אשר באה לידי ביטוי ב השראה השראה. בצקת מיתרי הקול מתבטאת בדיספוניה (צרידות קול).

כתוצאה מירידה בקוטר דרכי הנשימה, ההתנגדות לזרימת האוויר עולה ומגבירה את הנשימה: tachypnea, הכללת קבוצות שרירים נוספות בעבודת הנשימה. עם התקדמות של חסימה, הפרה של חילופי גז עם התפתחות הבאים של היפוקמיה, ציאנוזה ו פחמן דו חמצני הצטברות אפשרי. אלה סימנים מאוחרים של croup - מבשרי חסימת דרכי הנשימה מלאה ומעצר נשימתי.

תסמינים של starosing laryngotracheitis לעיתים קרובות מתפתח בלילה. אופייני הוא הופעת קוצר נשימה מעורר השראה - שאיפה ממושכת, רועשת, דיספוניה (קול צרוד וגסות, "שיעול") או אפוניה (אובדן קול והופעת שיעול שקט). עם עלייה בחסימה של דרכי הנשימה העליונות, קוצר נשימה ומעורבות של שרירי עזר בפעולת נשימת הגידול, יש ירידה במקומות הגמישים של החזה בזמן שאיפה, ציאנוזה, היפוקמיה עורקי עם הצטברות מאוחרת של CO2 ופיתוח של תרדמת, חנק.

על פי התצפיות של V. F. Uchaikin, בהופעת דלקת הלרינגוטראזיטיס הממתנת אצל ילדים עם Laryngotracheitis סטנוטי, מצב הרוח האלרגי של הריריות של הגרון ואת קנה הנשימה ואת רגישות יתר שלהם כל גירויים, אפילו זרימת אוויר, יש ערך מסוים.

חומרת staryosing laryngotracheitis נקבעת על ידי מידת הצרה של לומן של מערכת הנשימה העליונה או היצרות הלוע. ישנן 4 מעלות של היצרות הגרון. כאשר אני מתעורר, נשימה רועשת (בשאיפה) מזוהה רק כאשר הילד חרד, הפעילות הגופנית שלו עולה; במקרה של היצרות של התואר השני של DN, קוצר נשימה השראה, השתתפות של שרירי עזר בפעולת נשימה מזוהים גם במהלך השינה, אשר הופך להיות חסר מנוחה. 802 לא ירידה פחות מ 90%, חומצה מטבולית, hypocapnia מתון מזוהים. כאשר היצרות של תואר שלישי, הילד כמעט לא ישן בגלל תחושה של חוסר אוויר, asphyxiation. קוצר נשימה הופך מעורב (השראה, expiratory), acrocyanosis מופיע. המאמצים של הילד בתהליך הנשימה הם אפשריים מאוד (שערו רטוב מזיעה), אך הם אינם מבטיחים את מאזן חילופי הגז. יש ירידה PaO2 <90%, הגדלת חומצה מטבולית, hypocapnia מתחיל להיות מוחלף על ידי hypercapnia. האיום האמיתי של תשישות של כוחות פיזיים של הילד ופיתוח של asphyxia.

ביטויים קליניים של היצרות הגרון בהתאם לחומרתה

תואר

תסמינים

אני

שיעול גס, "נביחה", צרידות, נשימה רועשת בשלב ההשראה. שרירי עזר במעשה הנשימה אינו מעורב, NAM באה לידי ביטוי בחרדה של הילד

II

הנשימה רועשת, נשמעת מרחוק, נסיגה מתונה של שאיפת החזה. לעתים קרובות יש התקפות של קוצר נשימה, קוצר נשימה בהירה קוצר נשימה שנצפתה במנוחה

III

הנשימה היא תמיד קשה, קוצר נשימה מעורבב (מעוררת השראה - אקספירציה), המרחבים הגמישים של החזה והחזה מושכים באופן ניכר ברגע השאיפה. חרדה מתמדת, חיוור עם אקרוצינוזה, הזעה, טכיקרדיה, אובדן אפשרי של גל הדופק בזמן שאיפה. מבוטא ODN

IV

אדינמיה, חוסר תודעה, צינוזה שנשפכה, ירידה בטמפרטורת הגוף, נשימה רדודה או דום נשימה, תלמידים מורחבים (תרדמת היפוקסית)

trusted-source[8], [9], [10], [11]

מה מטריד אותך?

מה צריך לבדוק?

טיפול עם היצרות של laryngotracheitis

טיפול בהיצמדות לריאות נוגדות דלקת נוטה להסיר את הריר לפני הליחה ממערכת הנשימה, ובכך להפחית בצקת במקומות צרים אנטומיים, ובכך להפחית את התכווצות השריר. אלגוריתם הטיפול הוא כדלקמן:

  1. לתת חמצן כי הוא humidified ומחומם ל 30-35 מעלות צלזיוס בריכוז של 30-40% באמצעות מסכה או באוהל. במקרה של התנגשות קלה, נדרש טיפול אווירי במידה מספקת: במקרה של היצרות של התואר השלישי, הילד נשאר באופן קבוע באווירה של 30-40% חמצן מועשר אוויר מועשר בחמצן בריכוז של 30-40% (אוהל אדי חמצן);
  2. דיאזפם מתבצע במינון של 0.2 מ"ג לק"ג. עם צורות פיצוי של crop, תמצית ולריאן ניתן להשתמש: פתרונות של מלחי ברום; במקרה של בצקת בולטת / רקמת הגרון, שאיפות של 0.1% אדרנלין פתרון (או 0.05-0.1% naphthyzin) מוחלים במינון של 0.3-1.0 מ"ל, בדילול של 3-5 מ"ל של מלוחים, עם סימנים של התכווצות שרירי הסימפונות יכולים לשמש bronchodilators inhaled (salbutamol, atrovent, bododual);
  3. שמירה על איזון מים בעזרת ה- IT במקרים מסוימים מקלה הפרשות כיח. Glucocorticoids (למשל, dexamethasone) בשלבים של תת ו decompensation של תפקוד הנשימה משמשים במינון של 2-10 מ"ג / ק"ג. בדרך כלל, prednisone או dexazone מנוהל על ידי בלוטת תוך ורידי או תוך שרירית.

אינטובציה קנה הנשימה (מורחבת nasotracheal) מתבצעת עם צינורות תרמופלסטיים (בקוטר שלהם צריך להיות 0.5-1 מ"מ קטן יותר מאשר גודל הגיל).

אינדיקציות לאינטובציה של קנה הנשימה הן ירידה ב- paO2> 60 מ"מ כספית. אמנות. ועלייה ב- pCO2> 60 מ"מ כספית. אמנות. החילוץ של קנה הנשימה נעשה בדרך כלל תוך 2-5 ימים. האינדיקציות לכך הן הנורמליזציה של הטמפרטורה, חיסול היפוקמיה במהלך הנשימה על ידי אוויר אטמוספרי. הישנות אפשרית של croup עקב בצקת תגובתי של הגרון עם הצורך reububation. במקרה זה, להשתמש בצינור של קוטר קטן יותר (0.5 מ"מ או 1 גודל).

אינדיקציות עבור tracheostomy הם שימור או התקדמות של היפוקמיה ברקע של אינטובציה. שמירה על מטופלים עם אינטובציה נשימתית ללא סיבוכים בתוך 3-4 שבועות.

טיפול בקרופ

האפקטיביות של אמצעים טיפוליים בהיצרות הגרון חריפה תלוי הזמן של השימוש שלהם. טיפול אינטנסיבי בכשל נשימתי חריפה צריך להתחיל עם שאיפת אירוסול עם אירוסולים גסים עם שקיעה גבוהה. טיפול מידת היצרות של הגרון ואני סימפטומטית: מתן תרופות הרגעה (diazepam 4.5 מ"ג / ק"ג), קיטור שאיפה, אלקלי, בתנאים רטובים חמצן על 40% O 2, 0.3 מ"ג dexamethasone / ק"ג לשריר, אנטיביוטיקה ספקטרום רחב. עם הגברת ההיצרות (II-III תואר), הטיפול מתחיל עם שריר או תוך ורידי הממשל של dexamethasone 0.3-0.5 מ"ג / ק"ג או prednisolone 2-5 מ"ג / ק"ג; מראה בסטרואידים בשאיפה (budesonide 1-2 מ"ג, או fluticasone 50-100 מיקרוגרם) באמצעות nebulizer, בתנאים רטובים חמצן על 40-100% O 2, אנטיביוטיקה ספקטרום רחב. אנטיהיסטמינים משמשים רק לתנאים אלרגיים. כאשר מידת laryngotracheitis constrictive IV היצרות lesit להתחיל עם אפינפרין בשאיפה 0.1% -0.01 מ"ג / ק"ג (או, במקרים קיצוניים, החדרה במעברי האף דילול 1 ל 7-10), ולאחר מכן מנוהל 0.6 מ"ג dexamethasone / ק"ג תוך ורידי. עם היפוקסיה הגדלה - החייאה, אינטובציה, הנשמה מלאכותית, בתנאים רטובים חמצן על 100% O 2. Conicotomy עבור podskladochnogo laryngotracheitis סטנוטי, ככלל, אינו יעיל בשל העובדה כי היצרות משתרע מתחת podskladochnogo שטח. אם אינטובציה קנה הנשימה אינו ריאלי, טרכטומיה מבוצעת.

דיפטריה של הלוע על רקע היצרות הגרון המתקדמת בהדרגה, מאופיינת בכתמים לבנים צהבהבים או אפרפרים המופיעים תחילה בתוך הפרוזדור הגרון, ואז בגלוטיס, המוביל להתפתחות של היצרות. בלוטות הלימפה בצוואר ובלב צוואר הרחם מוגדלות בחדות, כואבות, והרקמות סביבן נפוחות.

האשפוז הוא חובה עבור כל דרגה של croup, תחבורה מתבצעת עם המיקום הגבוה של פלג הגוף העליון.

במקרה של דיפתריה של הגרון, תמיד יש אשפוז חירום במחלקה זיהומיות במהלך הטיפול בכשל נשימה חריפה, בהתאם למידת ההיצרות. ללא קשר לשלב המחלה, סרום אנטי דיפתריה מיושם באופן מיידי. מינון בסרום (15 000-40 000 AE) קובע את השכיחות של התהליך ואת השלב של המחלה.

trusted-source[12], [13]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.