^

בריאות

אנטיביוטיקה לשאיפה: איך לעשות, מינון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול אנטי מיקרוביאלי בשאיפה, כאשר אנטיביוטיקה משמשת לשאיפה - אחת מהשיטות הפרנטרליות של מתן תרופות, החלה להיות בשימוש באמצע המאה הקודמת. [1]

לאחר מכן הם השתמשו באנטיביוטיקה לניהול תוך ורידי, והעברתם ישירות לדרכי הנשימה נפגעה מגורמים רבים, כולל היפר -מולריות של פתרונות והיעדר מערכות ריסוס מהימנות - הפיכת התרופה לארוסול בשאיפת מטופלים. [2]

אינדיקציות אנטיביוטיקה לשאיפה

בדומה לאנטיביוטיקה מערכתית  לברונכיטיס , אנטיביוטיקה לשאיפת ברונכיטיס (חריפה או כרונית), טרכאברונכיטיס או אנטיביוטיקה לשאיפה לשיעול נקבעות רק במקרים של מקור חיידקי של מחלות בדרכי הנשימה שעוררות Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae ו- Moraxella catarrhalis ואחרים מיקרואורגניזמים פתוגניים פתוגניים, המלווים בהיווצרות מוגברת של הפרשות סימפונות בעלות אופי מוגלתי-רירי. [3]

לכן, לפני קביעת תרופות אנטיבקטריאליות, יש צורך לזהות  נוגדנים לסטרפטוקוקים A, B, C, D, F, G בדם  ולבצע  ניתוח כיח בקטריוסקופי .

טיפול בשאיפת מיקרוביאלית מומלץ עבור:

תרופות הניתנות להזרקה Gentamicin, Tobramycin, Ceftazidime משמשות לשאיפה עם נבולייזרים עבור נגעים של רקמות ברונכופולמונריות וברונכיאקטזיס הקשורים  לדלקת ריאות נוזוקומית  או אוורור מכני (ALV). [4]

לאחר סדרה של ניסויים קליניים אקראיים, ה- FDA, ומאוחר יותר סוכנות התרופות האירופית, אישר את השימוש ב- Tobramycin בשאיפה בחולים עם Pseudomonas aeruginosa cystic fibrosis של הסימפונות והריאות עם  סיסטיק פיברוזיס . על פי כמה דיווחים, ההתיישבות של P. Aeruginosa נמצאת כמעט ב -27% מהילדים עם פתולוגיה מערכתית תורשתית זו וב -80% מהחולים בגילאים 25-35 שנים. [5]

מחקר הטיפול האנטיביוטי בשאיפה למחלות נשימה שאינן קשורות לסיסטיק פיברוזיס נמשך. [6]

טופס שחרור

 • Fluimucil -Antibiotic IT - אבקת lyophilized בבקבוקונים (בתוספת ממס באמפולות של 4 מ"ל);
 • טוברמיצין - אבקה בבקבוקונים של 80 מ"ג; פתרון 4% באמפולות (1 או 2 מ"ל);
 • ברמיטוב - פתרון לשאיפה (באמפולות של 4 מ"ל); TOBI - פתרון לשאיפה באמפולות (5 מ"ל כל אחת);
 • Zoteon podhaler - אבקה לשאיפה בכמוסות קשות (מצורף podhaler - משאף אבקה נייד); TOBI - פתרון לשאיפה (באמפולות של 5 מ"ל);
 • קוליסטין - אבקה (בבקבוקונים של 80 מ"ג) להכנת תמיסת שאיפה;
 • Ceftazidime - אבקה בבקבוקונים (500, 1000, 2000) להכנת תמיסת זריקה;
 • ג'נטמיצין - פתרון 4% להזרקה באמפולות (1 או 2 מ"ל), אבקה (בבקבוקונים של 80 מ"ג) להכנת תמיסת זריקה.

נכון לעכשיו, הסוכנים האנטיבקטריאליים הבאים משמשים בשאיפה:

 • התכשיר המשולב Fluimucil-Antibiotic IT (טימפיניקול אנטיביוטי + ליחה מדללת אצטילציסטאין מוקוליטית);
 • טוברמיצין (שמות מסחריים אחרים, מילים נרדפות או אנלוגים - Zoteon podhaler, TOBI, Bramitob);
 • קוליסטין (קוליסטין סולפט, קוליסטד, נתרן קוליסטימט, קוליסטין אלוווגן); [7],  [8], [9]
 • Ceftazidim (Zatsef, Sudocef, Ceftaridem, Ceftadim, Tizim);
 • גנטמיצין (גנטמיצין סולפט, גרמיצין, גיאומיצין, מירמיצין).

יש לזכור שפשוט Fluimucil לשאיפה עם נבולייזר הוא תמיסת הזרקה של אצטילציסטאין באמפולות או גרגירים להכנת תמיסה (נלקחת דרך הפה ככייח), ואין בה אנטיביוטיקה. [10]

כמו כן, לתרסיס האף Rinofluimucil אין מרכיב אנטיבקטריאלי: בנוסף לאצטילציסטאין, תרופה זו להצטננות מכילה את הגופרית הסימפתומימטית tuaminoheptane, אשר מצמצמת את הכלים ומקלת על נפיחות האפיתל הרירי המצפה את חלל האף.

פרמקודינמיקה

האנטיביוטיקה הסינתטית Tiamphenicol (Thiomycetin, Thiofenicol, Dextrosulfenidol), המהווה חלק מ- Fluimucil-Antibiotic IT, שייכת לאנלוגי סולפוניל בקטריוסטטי של chloramphenicol ופועלת על חיידקים גרם חיוביים ושלילי גרם (Clostridium, Corynebacterium dipcohumeus Ballen,, Bacterus Bacterus Bacterus, Bacterus Bacterus, Haemophilus, Neisseria, Shigella) על ידי קישור ליחידות המשנה הריבוזומליות של חיידקים והאטת סינתזת החלבון בתאיהם. בארה"ב ובבריטניה, אנטיביוטיקה זו מסווגת כתרופה וטרינרית). [11]

התרופות טוברמיצין וגנטמיצין שייכות לקבוצת האנטיביוטיקה של אמינוגליקוזיד ופועלות באופן דומה לטיאמפניקול - מעכבות את ייצור הפפטידוגליקנים מדפנות התא החיידקי. [12]

הפרמקודינמיקה של אנטיביוטיקה פולימיקסין קוליסטין, המיוצרת על ידי החיידק Bacillus polymyxa, כמו גם הדור השלישי של צפלוזפורין Ceftazidime, מבוססת על הרס ממברנות התא של חיידקים, בעיקר Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Enterobacter, Klebsorganiella ואחרים. [13]

פרמקוקינטיקה

לאחר חדירת thiamphenicol Fluimucil-Antibiotic אל דרכי הנשימה, הוא חודר לקרום הרירי, אך ההוראות הרשמיות אינן מציינות את ההפצה וההפרשה של אנטיביוטיקה זו באמצעות שיטת יישום.

הן לתמיסה והן לאבקה של טוברמיצין יש פרמקוקינטיקה דומה: האנטיביוטיקה פועלת על רקמות השטח של דרכי הנשימה, מבלי להצטבר בהפרשות הסימפונות; אינו הופך למטבוליטים ומופרש מהגוף על ידי הכליות.   [14]

קוליסטין מאופיין בחדירה לזרם הדם (לא יותר מ -2%) והצטברות בחומר הפעיל הריאתי (כמעט 15% מהתרופה הניתנת) והפרשות הסימפונות. התרופה מופרשת ללא שינוי עם כיח המשתעל, והכליות מנקות את הדם מקוליסטין תוך כ -8 שעות. [15]

עבור ceftazidimi וגנטמיצין המשמשים בשאיפה, פרמקוקינטיקה אינה מצוינת. 

מינון וניהול

כיצד לדלל Fluimucil -Antibiotic לשאיפה מצוין בהוראות ההכנה: עבור 0.5 גרם אבקה - אמפולה אחת של ממס (4 מ"ל). מנה אחת היא 2 מ"ל של הפתרון המוכן, מוזרק עם נבולייזר לא יותר מפעמיים ביום.

המינון של תמיסת טוברמיצין נקבע על ידי הרופא; המינון היומי של Zoteon Podhaler הוא ארבע כמוסות, המרווח בין שאיפות הוא 6-12 שעות, מהלך הטיפול הוא ארבעה שבועות.

המינון היומי של קוליסטין נע בין 2-6 מיליון יחידות, והמינון המדויק נקבע על ידי הרופא.

קרא גם -  שאיפה לדלקת ברונכיטיס עם נבולייזר

 • אנטיביוטיקה בשאיפה לילדים

מותר להשתמש ב- Fluimucil-Antibiotic ב- ילדים מגיל שלוש במינון חצי.

Tobramycin ו- Colistin אינם משמשים ילדים מתחת לגיל שש שנים, ו- Ceftazidime ו- Gentamicin ברפואת ילדים משמשים רק במקרים חמורים ומסיבות בריאותיות.

השתמש אנטיביוטיקה לשאיפה במהלך ההריון

Fluimucil-Antibiotic IT ו- Gentamicin אינם בשימוש במהלך ההריון; ניתן לרשום טובראצין וקוליסטין רק במקרים בהם התועלת הצפויה לאם גבוהה מהאיום על העובר.

Ceftazidime אסורה לנשים בהריון בשליש הראשון, ובשלב מאוחר יותר יש לקחת בחשבון את מאזן היתרונות והסיכונים.

התוויות נגד

באופן כללי, התוויות נגד לשימוש בשיטת טיפול בשאיפה כוללות דימום, התכווצויות כלי דם כליליות ומוחיות, אמפיזמה בולרית של הריאות, הצטברות גזים בחלל הפלורלי ותצורות ניאופלסטיות של הריאות.

Fluimucil-Antibiotic הוא התווית נגד שיעול דם; רמה נמוכה יותר של תאי דם אדומים, לויקוציטים וטסיות דם בדם; החמרה של כיבים בקיבה ו / או בתריסריון.

במקרה של רגישות יתר לאמינוגליקוזידים, Tobramycin והאנלוגים שלו אינם נקבעים.

קוליסטין אינו מומלץ לחולים הסובלים מאסתמה הסימפונות, ו- Ceftazidime לאנשים הסובלים מאי ספיקת כליות.

רשימת ההתוויות לגנטמיצין כוללת דלקת בעצב השמיעה, אזוטמיה ונטייה לתגובות אלרגיות.

תופעות לוואי אנטיביוטיקה לשאיפה

שאיפת Fluimucil-Antibiotic עלולה לגרום לשיעול רפלקס, התכווצות הסימפונות, נזלת נוזלית, דלקת בקרום הרירי בפה ובחילה.

תופעות הלוואי של טוברמיצין מתבטאות בטינטון זמני, שיעול, קוצר נשימה וברונכוספזם; כמו כן, כמות הליחה עשויה לעלות, דימום מהאף והמופטיזה עלולים להתרחש.

בעת שימוש בקוליסטין או Ceftazidime, אתה עלול לחוות: סחרחורת, קוצר נשימה, שיעול מוגבר, ברונכוספזם, בחילות, פריחות בעור ואפילו בצקת של קווינקה.

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של ג'נטמיצין הן נזקי שמיעה ופגיעה בכליות.

מנת יתר

במקרה של מנת יתר של Fluimucil-Antibiotic, Ceftazidime או Gentamicin, יש לציין עלייה בתופעות הלוואי של תרופות אלו.

חריגה מהמינון המותר של טוברמיצין גורמת להידרדרות בכליות, במנגנון וסטיבולרי, ליקוי שמיעה, היחלשות הטון של הסרעפת ושרירי הצלעות.

ומנת יתר של קוליסטין רצופה חולשה כללית וסחרחורת; הפרעות בליעה ודיבור; פריזה של השרירים העיניים והליקוי בראייה; עוויתות ותרדמת הדורשות החייאה מיידית.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

ההוראות מציינות את חוסר ההתאמה של Fluimucil-Antibiotic עם sulfonamides, analgin, amidopyrine, butadione, תרופות ציטוסטטיות ותרופות אחרות לשיכוך שיעול.

אין להשתמש ב- Tobramycin, Zoteon Podhaler וכו 'יחד עם משתנים ואנטיביוטיקה אחרת של קבוצות האמינוגליקוזידים והמקרולידים, כמו גם תרופות דיכוי חיסוני.

אינטראקציה של קוליסטין עם תכשירים המכילים אתר, סוקסמתוניום או טובוקוררין אינה מקובלת; עם אנטיביוטיקה מקבוצת האמינוגליקוזיד וקפאלוספורינים.

Ceftazidime אינו תואם לחלוטין עם תכשירי הפרין וכל אנטיביוטיקה של אמינוגליקוזיד.

תנאי אחסון

יש לאחסן את כל התרופות המפורטות בטמפרטורת החדר הרגילה, ואת תמיסת שאיפת TOBI יש לאחסן במקום חשוך בט t ≤ + 8 ° C.

חיי מדף

חיי מדף של Fluimucil -Antibiotic, Tobramycin, Gentamicin - 3 שנים, Colistin - 4 שנים, Ceftazidime - 2 שנים.

ביקורות

הביקורות של רופאי אף -אוזן -גרון ורופאים מומחים בנוגע לשאיפת אנטיביוטיקה אינן חד -משמעיות, אך הרופאים תמימי דעים כי שיטה זו של מתן תרופות מיקרוביאליות נותנת פחות תופעות לוואי המשפיעות על תפקודי הכליות, הכבד והמעיים מאשר מתן תוך ורידי או דרך הפה של תרופות מקבוצה פרמקולוגית זו..

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אנטיביוטיקה לשאיפה: איך לעשות, מינון" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.