^

בריאות

A
A
A

שחפת ריאותית אינפלציונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שחפת ריאתית אינפלרטיבית היא צורה קלינית של שחפת המתרחשת על רקע רגישות יתר של הרקמה הריאותית ועלייה משמעותית בתגובה הרקמה אקסודטיבית באזור הדלקת.

מאפיינים קליניים ומורפולוגיים של שחפת מסתננת נחשבים לנזק ריאות נפוץ עם נטייה להתקדמות מהירה של תהליך השחפת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

שחפת ריאתית אינפלרטיבית: אפידמיולוגיה

אנשים עם שחפת infiltrative הם בעיקר מבוגרים, בדרך כלל צעירים. הסיכוי לפתח שחפת מסתננת עולה עם זיהוי מאורגן גרוע של צורות מוקדמות של המחלה. שחפת אינפלרטיבית מאובחנת ב-65-75% מהחולים שאובחנו לאחרונה עם שחפת ריאתית. חולים עם טופס זה מהווים 45-50% בקרב חולים עם שחפת פעילה, שנצפתה במחלות נגד שחפת.

במבנה של תמותה משחפת שחפת Infiltrative הוא כ 1%. התוצאות הקטלניות של המחלה נצפות, בעיקר, עם התפתחות הסיבוכים: דלקת ריאות מדלקתית, דימום ריאתי.

מה גורם לשחפת ריאות חדירה?

ההתפתחות של שחפת מסתננת קשורה עם התקדמות של שחפת מוקד, את המראה ואת ההתרחבות המהירה של אזור חדירה סביב foci שחפת טריים או ישנים. התפשטות דלקת perifocal מובילה לעלייה משמעותית בהיקף הנזק לרקמת הריאה. חדירת שחפת היא מורכבת של מוקדים טריים או ישנים עם שטח נרחב של דלקת perifocal. מסתננים ממוקמים לעתים קרובות יותר בקטעי הריאה, 1, 2 ו- 6 מ ', כלומר. באותם מחלקות שבהן ממוקמים שחפי שחפת.

במונחים של לוקליזציה ונפח של נזק לרקמות הריאה, הפרשת bronchopulmonary, בדרך כלל 2-3 lobules ריאות, קטע (בתוך קטע אחד), כמו גם polysegmental או lobar חדירת, מבודדים. הסתננות, המתפתחת לאורך הסדנה הבין-לאומית העיקרית או נוספת, נקראת פריסקוריטיס.

מחלת חניכיים מסיבית, מחלות נלוות (סוכרת, אלכוהוליזם, התמכרות לסמים, הידבקות ב- HIV) תורמות להגברת התגובה הדלקתית סביב המוקדים . גורמים אלה יוצרים את התנאים המוקדמים לצמיחה מהירה במספר האוכלוסיות המיקרוביאליות. סביב המיקוד השחפתי, מתגלה תגובה דלקתית עם מרכיב אקסודטיבי מובהק. דלקת ספציפית משתרעת מעבר לאונה הריאתי, הנפח הכולל של נגעים גדל. אז חדירת fibroblast הסיבי נוצר.

בהפרעות מתונות יחסית של תגובת החיסונית, עוצמת ההתפרצות קטנה יחסית, החדירה הסלולארית מתבטאת באופן מתון. Alveoli מלאים מקרופאגים, תאים epithelioid ו פלזמה כמות קטנה יחסית של exudate. לשינויים דלקתיים יש אופי מעורבב-פרופורציווי ומתפשט לאט יחסית. השטח של דלקת שחפת מוגבל בדרך כלל לגבולות של קטע, בו חדירת נוצר, אשר נקרא בדרך כלל עגול.

היחלשות משמעותית של חסינות מקומית וכללית תורמת לשיעורי צמיחה גבוהים יותר במספר האוכלוסיות המיקרוביאליות. תגובה היפררגית של רקמת הריאה לאוכלוסיה גדולה של מיקובקטרייה ארסית מהירה ומכפילה גורמת להשפעה ניכרת. דלקת perifocal מאופיין בעוני של הרכב הסלולר ואת הסימנים לידי ביטוי חלש של דלקת ספציפית. Alveoli מלאים נוזל רקמות המכיל בעיקר נויטרופילים מספר קטן של מקרופאגים. ביטא נטייה להתקדמות של שחפת עם נזק מהיר לחלקים רבים של הריאה (כמו ענן לחדור). התקדמות נוספת של הפרעות אימונולוגיות מאופיינת על ידי הגדלת פעילות מדכא T ועכבה של HRT. תאי מקרופאגים מתים, ויוצרים אזור של נמק. מסות CASUS בהדרגה נמס ושוחרר לתוך ברונכוס ניקוז. אז באזור של דלקת שחפת מתקדמת יש אתר של הרס, מוגבל על ידי רקמה ריאות דלקתית. בהדרגה נוצר חלל ריקבון, אשר משמש כמקור של הפצה נוספת bronchogenic ו lymphogenous של mycobacteria. מעורבות בתהליך הפתולוגי של כמעט האונה כולה של הריאה ואת היווצרות של חללים מרובים של ריקבון באונה מושפע להעיד על היווצרות של הליבה.

עם הזמן, ההבדלים בין חדירים שונים אובדים במידה רבה. עם התקדמות הקורס, שחפת ריאות חדירת הופך דלקת ריאות או שחפת שחפת.

שיעור רגרסיה של שחפת מסתננת תלוי באופי של exudate, את השכיחות של הנגע, את מידת נמק במקרה, את התגובה של הגוף של המטופל. מסתננים באורך קטן עם exudate serous על רקע של טיפול הולם יכול לפתור במהירות יחסית. עם פיברוזיס סרוסי או hemorrhagic exudate, resorption מתרחשת לאט יותר והוא בשילוב עם התפתחות של fibrosis. ההמונים הקסאוסיים, כמו שינויי שינויי ההסתננות, מתמצתים ומרוקנים. באתר של חלל ריקבון, מוקד סיבי עם תכלילים של caseosis נוצר. בעתיד, צלקת ליניארית או stellate יכול ליצור באתר של המוקד.

תסמינים של שחפת ריאות חודרנית

חולים עם bronholobulyarnym או חודרים מעוגלות סימפטומים של (עייפות, אובדן תיאבון, חום מדי פעם) מתון שחפת ריאתית infiltrative, והמחלה מאובחנת לעיתים קרובות על ידי בדיקה רפואית מלאה.

ענן כמו לחדור עם נגעים של אחד או יותר קטעים ריאתיים ו פריסקוסוריטיס מאופיין בדרך כלל על ידי התחלה חדה עם תסמינים מסומנים של שיכרון, שיעול קטן עם כיח, לפעמים hemoptysis. מעורבות בתהליך הפתולוגי של הצדר מוביל להופעת כאבים בחזה על הצד של הנגע, אשר קשורים עם תנועות נשימה. התקדמות נוספת של דלקת שחפת עם התפתחות של הליבה מאופיינת על ידי הידרדרות חדה במצב של המטופל, הגברת שיכרון ותסמיני נשימה.

שינויים Stethoacoustic בחולים עם bronchodilator ו להסתנן עגול, ככלל, נעדרים. עם חדירת ענן, לחדור. לוביט ניתן לחשוף קיצור של כלי הקשה על אזור הפציעה, עלייה רועדת ווקאלית, נשימת הסימפונות. לפעמים נשמעים כמה קשקשים לחים קטנים, ומעל לחלל ההתפוררות הם צפצופים מתונים לא יציבים, שלעתים קרובות מופיעים רק בהשראה לאחר שיעול המטופל.

איפה זה כואב?

אבחון של שחפת ריאות חודרנית

אבחון רנטגן של שחפת ריאות חודרנית מאפשרת הקמת סוג של קליני רנטגן של הסתננות מספר פרטים של הנגע.

כאשר bronholobulyarnom לחדור באזור קליפת המוח של שדות הריאה, לעתים קרובות 1-, 2- או 6-המגזרים, לזהות מחשיך מוגבל לעתים קרובות בעצמה נמוכה, עם קווי מתאר מטושטשים, עד 3 סנטימטר. יש לחדור צורת מצולעים נמשכת לעבר הריאה העליונה . CT סריקה יכולה לחשוף את לומן וחלוקה של הסימפונות קטן שסביבו נוצר חדירת. לעתים קרובות, לומן ברונכי מתמלא בהמון מסובך. בשנות ה bronholobulyarny tomogram לחדור קרובות מופיע קונגלומרט של כמה פחות או יותר באזור ארצות צפופה קטן מוקדים perifocal דלקת.

חדירה מעוגלת מיוצגת על ידי צמצום מוגבל של צורה מעוגלת, בעיקר בעוצמה בינונית עם קווי מתאר ברורים, אך לא מוגדרים. באזור תת-קרקעי, הסוג הקלאסי של חדירת אסמן-רדקר הוא מקומי.

מן החלקים המדיאליים של החושך, המסלול הדלקתי אל שורש הריאות יוצא, שבו היטל של ברונכוס מיובש (סימפטום של "מחבט טניס") מתגלה לפעמים. כאשר החדירה מתפרקת באזורים המרכזיים שלה, חללים מזוהים בדרך כלל. בחלקים התחתונים של הריאות, מוקדים של זריעת bronchogenic לעתים קרובות ניתן לראות.

החדירה דמוית הענן על רונטגנוגרמה נראית כמו הפסקת חשמל לא אחידה. מוגבל למגבלות של מגזר אחד או יותר ואין גבולות ברורים. כאשר החדירה מתמקדת בסדקים הבין-גלובליים (periscisuritis), היא מתקרבת לצורה משולשת עם גבול עליון מפוזר ואחד נמוך למדי, העובר לאורך הסדק המצטלב. CT מאפשר לנו לשקול את המבנה של חדירת נוצר במהלך היתוך של מוקדים רבים. עבור חדירה דמויית ענן מאופיינת על ידי נוכחות באזור הנגוע של כמה חללים קטנים של ריקבון, רקמה ריאתי דחוס דלקתית מוגבלת, אולי היווצרות של חללים גדולים.

עם חדירת לובאר (lobit), המיקום ואת הצורה של הצללה תלוי כמה ריאות מושפע. על CT סריקת lobit לפעמים הוא דמיינו כמו דחיסה מתמשכת, כמעט אחידה של חלק האונה. בחלק הנגוע, הסמפונות מעוותות ומוקפות בחלקן על ידי מסות קסוסיות, וכן חללים מרובים של התפרקות של קוטר קטן ובינוני ("חלת דבש" או "פירורי לחם"). עם התקדמות של הלוביט, הפצה מוקדי מזוהה לעיתים קרובות) בריאה הפוכה, בעיקר במגזרים 4 ו -5.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

תרופות

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.