Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מבחן מנטו

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

עבור בדיקת Mantoux, מזרקים חד פעמי מיוחד חד פעמי עם מחטים דקות דק לחתוך אלכסוני קצר משמשים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אינדיקטורים למדגם Mantoux

עבור אבחון שחפת המונית, מבחן Mantoux עם 2 TE מנוהל לכל הילדים ובני נוער מחוסנים עם BCG ללא קשר לתוצאה הקודמת 1 פעם בשנה. מבחן Mantoux הראשון ניתן לילד בגיל 12 חודשים. עבור ילדים שאינם מחוסנים עם BCG, הבדיקה Mantoux מבוצעת 6 חודשים אחת לשישה חודשים לפני שהילד מקבל חיסון BCG, ולאחר מכן על ידי שיטה סטנדרטית פעם בשנה.

בדיקת Mantoux יכולה לשמש גם לאבחון טוברקולין אינדיווידואלי. זה מתבצע בתנאים של מרכזים לבריאות הילד, סומטיים החולים זיהומיות עבור באבחנה המבדלת של שחפת ומחלות אחרות, בנוכחות מחלות כרוניות עם קורס עצלים, גלית, ואזלת היד של שיטות קונבנציונליות של טיפול בנוכחות גורמי סיכון נוספים לזיהום או מחלה שחפת (חשופים חולי שחפת, חוסר חיסונים נגד שחפת, גורמי סיכון חברתיים וכו ').

בנוסף, יש קבוצות של ילדים ומתבגרים שצריכים לעבור מבחן Mantoux 2 פעמים בשנה בתנאים של רשת טיפול נפוצה:

 • חולים עם סוכרת, כיב פפטי של הקיבה והתריסריון, מחלות דם, מחלות מערכתיות. HIV- נגוע, קבלת טיפול ארוך טווח הורמונלי (יותר מ 1 חודש);
 • עם מחלות כרוניות לא כרוניות (דלקת ריאות, ברונכיטיס, שקדים), מצב subfebrile של אטיולוגיה לא ברור;
 • לא חוסנו נגד שחפת, ללא תלות בגיל הילד;
 • ילדים ומתבגרים מקבוצות סיכון חברתי הנמצאים במוסדות (מקלטים, מרכזים, מרכזי קליטה) שאין להם רשומות רפואיות (עם קבלתם למוסד, ולאחר מכן 2 פעמים בשנה במשך שנתיים).

כאשר מבצעים אבחון של שחפת בודדת, נעשה שימוש בסף הרגישות לשחפת - הריכוז הקטן ביותר של שחפת, שאליו הגוף מגיב בחיוב. כדי לקבוע את סף הרגישות לשחפת, יש להשתמש במבחן Mantoux תוך-עיני עם דילולים שונים של שחפת מטוהרת יבשה.

אצל ילדים עם חשד לנזק בעין ספציפית על מנת למנוע תגובה מוקדית מומלץ להתחיל באבחון שחפת מתוך הגדרת דגימות עוריות או תוך-עוריות עם 0.01 ו- 0.1 TE.

מבחן טוברקולין עורית (emplastic, משחה) עכשיו יש משמעות הסטורית יותר, הם משמשים לעתים נדירות, בעיקר לאבחון שחפת של העור, או במקרים שבהם, מסיבה כלשהי אתה לא יכול להשתמש עור נפוץ יותר מבחן טוברקולין תוך-עורית. מבחן פירקה משמש לעתים נדירות.

בדיקת עור מדורגת (GKP) של Grinchar וקרפילובסקי מתבצעת, אם יש צורך, לצורך אבחנה דיפרנציאלית, כדי להבהיר את טבען של אלרגיות השחפת ואת הערכת הטיפול.

מדגם עם הזרקה תת עורית של שחפת מצויין כאשר יש צורך לקבוע את הפעילות של שחפת של איברי נשימה, כמו גם עבור אבחון etiologic וקביעת פעילות שחפת של לוקליזציה extrulmonary.

מבחן Mantoux

אמפולה עם שחפת הוא ניגב בקפידה עם גזה לחה עם אתנול 70%, ולאחר מכן את הצוואר של אמפולה הוא הגיש עם סכין כדי לפתוח את אמפולות להתנתק. שחפת מוסרת מן האמפולה על ידי מזרק ומחט, אשר לאחר מכן משמש במקום המדגם Mantoux. במזרק, לקחת 0.2 מ"ל של התרופה (כלומר 2 מנות), ואז לשחרר את הפתרון לתווית של 0.1 מ"ל במטלית כותנה סטרילית. זה לא מקובל לשחרר את הפתרון לתוך מכסה המגן של המחט או לתוך האוויר, כמו זה יכול להוביל לתגובות אלרגיות של אנשי הבריאות. אמפולה עם שחפת לאחר הפתיחה מתאים לשימוש לא יותר מ 2 שעות תוך שמירה על אותו בתנאים aseptic.

הבדיקה תוך-עורית מתבצעת רק בחדר פרוצדורלי. החולה יושב. על פני השטח הפנימיים של השליש האמצעי של עור האמה טופל פתרון של 70% אתנול, כותנה סטרילי מיובשת, tuberculin מנוהל בקפדנות intradermally, אשר המחט מופנה לחתוך את השכבות העליונות של עור נמתח במקביל לפני השטח שלה. לאחר החדרת החור המחט לתוך העור, 0.1 מ"ל של תמיסת שחפת (כלומר, מנה אחת) מוזרק מן המזרק. אתר ההזרקה אינו מטופל מחדש עם אלכוהול, שכן הסיכון לזיהום באתר ההזרקה הוא קטן (PPD-L מכיל quinizol). בטכניקה הנכונה, נוצרת עורה בצורת "קרום לימון" בקוטר של לפחות 7-9 מ"מ לבנבן, אשר נעלם עד מהרה.

הבדיקה Mantoux מבוצע על ידי אחות מאומן במיוחד. תגובה לאחר 72 שעות מעריכה את הרופא או המטפלת. התוצאות נרשמות בטופסי הרישום: מס '063 / y (מפת החיסונים). № 026 / у (כרטיס רפואי של הילד). № 112 / у (ההיסטוריה של התפתחות הילד). במקרה זה, את שם היצרן, מספר אצווה, תאריך תפוגה של טוברקולין, מועד המבחנים, כניסתה של תרופה לתוך ימינה או האמה השמאלית, כמו גם תוצאה של המדגם (בגודל של חודרים או papules במילימטרים, בהעדר הסתננות - בסכום של גודש).

עם הארגון הנכון של אבחון שחפת, 90-95% של הילד ואוכלוסיית המתבגרים של השטח המנהלי צריך להיות מכוסה בשנה. בקולקטיבים מאורגנים, אבחון שחפת המונית מבוצע במוסדות על ידי צוות רפואי המיומן במיוחד או על ידי שיטת החטיבה, עדיף. בשיטת החטיבה, המרפאות לילדים נוצרות על ידי חטיבות - שתי אחיות ורופא. עבור ילדים לא מאורגנים, מבחן Mantoux מבוצע במרפאת ילדים. באזורים כפריים, אבחון שחפת מבוצעת על ידי בתי החולים מחוז מחוז מחוזיים ו feldsher-מיילדת תחנות. הדרכה שיטתית של אבחון שחפת מתבצעת על ידי רופא ילדים של מחלת אנטי - שחפת (ארון). בהיעדר מחלת נגד שחפת (קבינט), העבודה מתבצעת על ידי ראש מחלקת אשפוז לילדות (רופאה ילדים) בשיתוף עם רופא מחלת השחפת.

בתגובה להכנסה של שחפת בגוף של אדם רגיש מראש, מקומי, כללי ו / או מיקוד מוקד מפתחת.

 • התגובה המקומית נוצרת באתר ההקדמה של שחפת, יכול להתבטא hyperamia, פפולה, חדירת, שלפוחית, בולה, לימפאנגיטיס, נמק. התגובה המקומית היא בעלת חשיבות אבחונית עבור ניהול העור והחלב.
 • התגובה הכללית מתאפיינת בשינויים כלליים בגוף האדם והוא יכול להתבטא כמו בן הידרדרות, חום, כאב ראש, כאבי מפרקים, שינויים בבדיקות דם (monocytopenia, dysproteinemia, אצה קלה של שקיעת דם ועוד.). התגובה הכללית מתפתחת לעיתים קרובות עם הזרקה תת-עורית של שחפת.
 • התגובה המוקדית מתפתחת בחולים במוקד של נגע ספציפי - בשחפת של מוקדי לוקליזציה שונים. עם שחפת ריאתי, התגובה המוקדית עשויה להופיע hemoptysis, שיעול מוגבר סימפטומים catarrhal, הפרשת כיח מוגברת, כאבים בחזה; עם שחפת extramulosis - עלייה בשינויים דלקתיים באזור הנגע שחפת. יחד עם הביטויים הקליניים של בדיקה רדיוגרפית, ניתן להגדיל את הדלקת perifocal סביב מוקדי השחפת. תגובה מוקדית בולטת יותר עם הזרקה תת-עורית של שחפת.

התוצאה של בדיקת Mantoux מוערכת לאחר 72 שעות, קוטר הפפולה או ההיפרמיה במילימטרים נמדד באמצעות סרגל שקוף. השליט ממוקם בניצב לציר האמה. לפרשנות נכונה של תוצאות דורש לא רק הערכה ויזואלית של התגובה, אך מישוש של טוברקולין במקום ההזרקה, מאז מתנשא מעט חָטָט הקל מעל העור, וכן בהעדר תגובת hyperemia יכול להיחשב שלילי. עם hyperemia זה הולך מעבר papule, לחץ קל על אזור התגובה עם האגודל מאפשר לך קצר במעגל hyperemia ולמדוד רק את papule.

trusted-source[6]

מבחן פירקה

המדגם הוא שימוש עורני של שחפת מטוהרים יבש, מדולל לתוכן של 100 אלף TE ב 1 מ"ל. טיפה של תמיסה זו של שחפת, מוחל על העור, מייצרת צלקת העור. התוצאה נאמדת לאחר 48-72 שעות.

הערכת תוצאות הבדיקה של Mantoux

ניתן להעריך את תוצאות המדגם באופן הבא:

 • תגובה שלילית - היעדר מוחלט של חדירה (papules) ו hyperemia, נוכחות של תגובה stabile של 0-1 מ"מ מותר;
 • תגובה מפוקפקת - חדירה (papule) של 2-4 מ"מ גודל או hyperemia בכל גודל ללא חדירת;
 • תגובה חיובית - חדירה (papule) של 5 מ"מ או יותר, כמו גם שלפוחית, lymphangitis, הקרנות (כמה papules בכל גודל סביב המקום של מבוא של שחפת):
  • חיובי חלש - גודל papule 5-9 מ"מ:
  • העוצמה בינונית - גודלו של הפפולה הוא 10-14 מ"מ;
  • לידי ביטוי - בגודל של papule הוא 15-16 מ"מ;
  • Hyperergic - גודל של papule הוא 17 מ"מ ומעלה בקרב ילדים ומתבגרים. 21 מ"מ ומעלה אצל מבוגרים, כמו גם תגובות שלפוחית נמק, לימפאנגיטיס, הקרנות, ללא תלות בגודל של הפפולה.

בארצנו, כל אוכלוסיית הילדים כפופה לחיסון נגד שחפת בזמנים מסוימים, על פי לוח החיסונים. לאחר כניסתה של חיסון BCG, HRT מתפתח גם בגוף, וכתוצאה מכך התגובות עם 2 TE מטוהרים שחפת בדילול הסטנדרטי להיות חיובי - מה שנקרא שנקרא חיסון שלאחר האלרגיה (PVA) מתפתח. הופעת תגובה חיובית כתוצאה של זיהום ספונטני של הגוף נחשב אלרגיה זיהומיות (IA). מחקר של Mantoux הבדיקה תוצאות דינמיקה בשילוב עם נתונים על העיתוי ואת התדירות של חיסונים BCG. ככלל, ברוב המכריע של המקרים, מאפשר אבחנה דיפרנציאלית בין PVA ו- IA.

תוצאות חיוביות של הבדיקה Mantoux נחשבים PVA במקרים הבאים:

 • את ההתרחשות של תגובות חיוביות בספק ל 2 TE ב 2 השנים הראשונות לאחר חיסון הקודם או reaccination של BCG;
 • קורלציה של גודל הפפולה לאחר הממשל שחפת וגודל של postvaccinal) סימן של BCG (צלקת); את papule עד 7 מ"מ מתאים צלעות עד 9 מ"מ. ואת papule ל 11 מ"מ - את הצלקות יותר מ 9 מ"מ.

התוצאה של מבחן Mantoux מוערכת כ- IA (HRT) במקרים הבאים:

 • מעבר של תגובה שלילית לחיובית, שאינה קשורה בחיסון או בחידוש של BCG. - "סיבוב" של דגימות שחפת;
 • הגדלת גודל של papule על ידי 6 מ"מ או יותר במשך שנה אחת ב חיובי שחפת ילדים ומתבגרים;
 • בהדרגה, במשך מספר שנים, הגבירו את הרגישות לשחפת עם היווצרות תגובות מתונות או תגובות מובהקות;
 • 5-7 שנים לאחר חיסון BCG או תקיפות מאיצות (עבור 3 שנים או יותר) רגישות מתמיד כדי tuberculin סומק עם שום נטיית דהייה - רגישות מונוטונית עד tuberculin;
 • החמרה ברגישות לשחפת לאחר IA הקודם (בדרך כלל אצל ילדים ומתבגרים, שנצפתה קודם לכן ב phthisiopaediatrica וקיבלה קורס מלא של טיפול מונע).

על פי התוצאות של אבחון שחפת המונית בדינמיקה בקרב ילדים ובני נוער, יחידות הבאות להקצות:

 • uninfected - אלה הם ילדים ובני נוער שיש להם תוצאה שלילית שנתית של Mantoux הבדיקה, כמו גם מתבגרים עם PVA;
 • ילדים ומתבגרים נגועים בשחפת מיקובקטרית.

לגילוי מוקדם של שחפת ועל מניעה בזמן שלה חשוב להקליט את הרגע של זיהום ראשוני של הגוף. זה לא גורם לקשיים במעבר של תגובות שליליות חיוביות, לא קשור חיסון או ביטול מחדש של BCG. ילדים ובני נוער אלה יש לשלוח למומחה השחפת לבדיקה בזמן וטיפול מונע. טיפול מונע ספציפי במשך 3 חודשים בתקופה המוקדמת של זיהום ראשוני מונע התפתחות של צורות מקומיות של שחפת. עד כה, חלקם של שחפת בקרב ילדים ובני נוער, שזוהו בתקופה של "עיקול", נע בין 15 ל -43.2%.

התפתחות של שחפת אצל ילדים ובני נוער עם רגישות גוברת שחפת עבור השנה על ידי 6 מ"מ ועוד הוכח. הוצע כי ילדים ומתבגרים אלה יטופלו תוך 3 חודשים

העלייה ברגישות לשחפת אצל ילד נגוע לפני היפראמיה מצביעה על סיכון גבוה לפתח שחפת מקומית. חולים אלה כפופים גם להתייעצות phthisiatric עם בחינה מעמיקה של שחפת ואת ההחלטה לקבוע טיפול מונע.

ילדים ובני נוער עם תגובות מונוטוניות כדי שחפת בשילוב עם שני גורמי סיכון או יותר עבור שחפת כפופים גם התייעצות phthisiatric עם בחינה מעמיקה של שחפת.

במסגרת הפרשנות של הטבע הרגיש של קשיי ילדי tuberculin כפופים מעקב קודם מרקחת קבוצת 0 חשבונאות עם טיפול חובה ועל אמצעי מניעה בתחום הילדים (hyposensitization, הסתגלות של מוקדי זיהום, בנוסף, תילוע, השיג פוגה במחלות כרוניות) תחת פיקוחו של phthisiatrician ילד. בדיקה חוזרת במרפאה מתבצעת לאחר 1-3 חודשים.

מחקר רגישות tuberculin אצל ילדים ומתבגר עם צורות פעילות של שחפת, כמו גם חיובי (לפי המסה ואבחון tuberculin פרט בשילוב עם נתונים קליניים רדיוגרפי) מותר להציע ניטור אלגוריתם של חולים, בהתאם לאופי של רגישות tuberculin ואת קיומם של גורמי סיכון שחפת.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.