^

בריאות

A
A
A

רנטגן הסימפטומים של נגעים ריאה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נזק לריאות ולסרעפת

בטראומה סגורה או פתוחה של בית החזה והריאות, כל הקורבנות זקוקים לקרינה. שאלת הדחיפות ביישומה ובהיקפה נקבעת על בסיס נתונים קליניים. המשימה העיקרית היא לחסל את הנזק לאיברים הפנימיים, להעריך את מצב הצלעות, החזה ואת עמוד השדרה, וכן לזהות גופים זרים אפשריים ולבסס לוקליזציה שלהם. חשיבותן של שיטות הקרינה מוגברת בשל הקושי בבדיקה קלינית של חולים עקב הלם, כשל נשימתית חריפה, נפחת תת-עורית, דימום, כאב חמור ועוד.

אם יש צורך לבצע החייאה דחופה או התערבות כירורגית, בדיקת הקרינה, המורכבת מרדיוגרפיה כללית של הריאות עם מתח מוגבר על הצינור, מתבצעת ישירות ביחידה לטיפול נמרץ או בחדר הניתוח. בהעדר קריאות חירום כזה ופחות מצבו הקשה של הקורבן זה מועבר לחדר הרנטגן שבו רנטגן לבצע ריאות ואולי בדיקת CT כן, מומלץ לבצע sonography של אברי הבטן, במיוחד לכליות. שינויי פתולוגיים איברים של חלל החזה עלולים להגביר בהדרגה, אבל עם יום Z-5-ה לפעמים מצטרף סיבוך כזה, כגון דלקת ריאות, כך שאור רנטגן ניזוק איברים פנימיים חייבות להתבצע שוב בעוד כמה ימים.

שברים של הצלעות מלווים בתזוזה של שברי, מתגלים בקלות בתצלומים. בהיעדר הטיה, זיהוי השברים הוא הקל על ידי זיהוי של heatoma parapleural, כמו גם על ידי שבר שבר בקו ממוקד של רדיוגרפים המיוצרים בהתאמה על ידי נקודת הכאב. השברים של החזה, עצם הבריח וחוליות מוגדרים דיים. בדרך כלל שברים דחיסה של גופים חוליות עם דרגה שונה של דפורמציה טריז שלהם הם נצפו.

כמו עם פתוח, ועם טראומה סגורה של החזה, שלמות הריאה (קרע שלה) ניתן לשבור.

סימן pathognomonic של ריאות ריאות הוא הצטברות של גז חלל pleural - pneumothorax או ישירות פרנכימה ריאתי בצורת חלל - "ציסטה טראומטית".

עם נזק סימולטני הצורה, גז חלל pleural נכנס הרקמות הרכות של הקיר החזי. על רקע הרקמות והשדות הריאתיים, מופיע דפוס "pinnate" מוזר על התמונות - תוצאה של ריבוד סיבי השריר עם גז. בנוסף, גז דרך שטח הביניים של הריאה יכול לחדור לתוך סיבי mediastinal, אשר על דפוסי רנטגן מתבטאת בצורה של אמפיזמה של mediastinum.

ישירות ברקמת הריאה ניתן להקצות שונים בעוצמה, צורה והיקף של אתרי דחיסה. הם מייצגים אזור של הספגה של parenchyma עם דם, מוקדי בצקת, אטרקטיס subsegmental ו lobular. לפעמים דימומים ברקמת הריאה מפגינים בצורה של מוקדים קטנים מרובים או, לעומת זאת, אחת hematoma hematoma.

הפרת שלמות השגירה מלווה בדימום. ברוב המקרים, הדם מצטבר חלל pleural, גורם לתמונה של hemothorax. במצב האופקי של הקורבן, hemothorax גורם לירידה כללית בשקיפות השדה הריאתי, ובמצב אנכי, החושך באזורים החיצוניים והתחתונים שלו עם גבול עליון עילי. חדירת סימולטני של אוויר לתוך חלל פלאורלי (פתוחה במהלך פציעה) או גז מן הריאות (ריאות בהפסקה) קובעת gemopnevmotoraksa דפוס אופייני, שבה רמת הנוזל העליונה בכל עמדות של הגוף נשארה אופקית.

הפצע של הסרעפת מלווה במיקום גבוה של חצי פגום שלה הגבלה של התפקוד המוטורי. במקרה של צניחה של חלל הבטן דרך פגם הרדיולוג הסרעפת מזהה חלל בית החזה היווצרות יוצא דופן, מופרד על ידי רקמת הריאה, בסמוך למכשול thoraco-בטן (הרניה סרעפתית טראומטית). אם לולאות מעיים חדרו לתוך חלל בית החזה, מבנה זה מורכב, כביכול, של הצטברות של גז מופרדים על ידי ספטה צר. עבור בקע כזה מאופיין בשונות בצללים רנטגן, וכאשר משנים את תנוחת הגוף של המטופל מחדש המחקר מאפשר להקים אילו חלקים של prolabirovali תעלת עיכול לתוך חלל החזה, והיכן הם בקע: במישור האחרון, יש היצרות של חלל המעי.

למרבה הצער, הטראומה של חלל החזה מסובך לעתים קרובות על ידי התפתחות של דלקת ריאות, מורסה, empyema של הצדר. שיטות הקרינה - רדיוגרפיה, טומוגרפיה, טומוגרפיה ממוחשבת - מספקים את ההכרה שלהם. כאשר חשוד bistchopleural הוא חשוד, ברונכוגרפיה הוא נקטו. Scintigraphy שימושי להערכת מצב זרימת הדם נימי הריאה ואת יכולת תפקודית של רקמות ריאות.

דלקת ריאות חריפה

דלקת ריאות חריפה מתבטאת בחדירה דלקתית של רקמת הריאה. באזור ההסתננות, האלוולי מלאים באקראי, כך שהאוויריות של רקמת הריאה פוחתת והיא קולטת קרינת רנטגן יותר מהרגיל. בהקשר זה, בדיקת רנטגן היא השיטה המובילה של זיהום דלקת ריאות. זה מאפשר לך לקבוע את השכיחות של התהליך, שינויים תגובתיים בשורשים של הריאות, הצדר, הסרעפת, לזהות סיבוכים בזמן ולפקח על האפקטיביות של אמצעים טיפוליים.

במיוחד רדיוגרפיה חשוב עם דלקת ריאות המתרחשים קליניים טיפוסיים הנגרם mycoplasma, כלמידיה, הלגיונלה דלקת ריאות בחולים מדוכאי חיסון ודלקת ריאות nosocomial המתרחשים לאחר ניתוח אוורור מכני.

בעזרת מחקר רנטגן שנערך כראוי, כל דלקת ריאות חריפה ניתן לזהות. חדירה דלקתית מוגדרת כאזור מחשיך על רקע ריאות מלאות אוויר. באזור זה, ברונכי המכיל ברונכי בצורה של רצועות אור צר לעתים קרובות מורגש. הגבולות של האזור החודר אינם חדים, פרט לאותו צד הסובל מקשר בין החלקים.

התמונה הרדיולוגית של דלקת הריאות נקבעת על פי שיעור הריאות המושפעות. החדרה רציפה של האונה כולה אינה שכיחה. בדרך כלל התהליך מוגבל לחלק ממניה או מאחד לשני חלקים. לדעת את המיקום של המקטעים, אתה יכול לקבוע במדויק את האזור המושפע. כאשר דלקת ריאות אונתית על ידי צילומי נול עמעום צורה מעוגלת או לא סדיר של 1 - 2.5 ס"מ עם קווי מתאר מטושטשים הממוקם בתוך קבוצות דפוס ריאתי מוגבר באחד קל או בשתי הריאות. הם יכולים להיות מחוברים למיקומים העיקריים של דלקת ריאות. ישנם גם מקרים של דלקת ריאות מוקד קטן, כאשר acini מושפעים בעיקר. מידות מוקדים משתנות מבית 0.1 כדי 0.3 סנטימטר. דלקת ריאות חריפות קרובות שורש סיבי הסתננות רשם בצד הפגוע ואת הכמות קטנה של נוזל ב סינוס costophrenic. הניידות של המחצית המקבילה של הסרעפת יורדת. בתהליך החילוץ של המטופל, צלו של האתר החודר לכל אורך הדרך מחליש או מתפורר לאזורים קטנים נפרדים, שביניהם ממוקמים אווריריות משוחזרת של האונות הריאותיות. שינויי רנטגן נצפים בדרך כלל יותר מאשר סימנים קליניים של התאוששות, ולכן המסקנה של תרופה מלאה יכולה להיעשות על בסיס תוצאות הערכה משותפת של נתונים קליניים רדיולוגיים. אחד הסיבוכים השליליים של דלקת ריאות הוא ההיתוך הסמיך של רקמת הריאה עם היווצרות של מורסה. במקרים אלה, חלל המכיל גז ונוזל נקבע בחדירה.

טרומבואמבוליזם של ענפי העורק הריאתי

סניפים עורקים הריאתי תרומבואמבוליים מתעוררים בגלל החלקת תסחיף מן הוורידים של האגן והגפיים תחתונים (במיוחד התכוף thrombophlebitis ו phlebothrombosis פלח מערכת ורידי iliofemoral) פקוק נמוך או וריד נבוב מעולה של הלב (אנדוקרדיטיס עבור טרומבוטיים nonbacterial). אבחון קליני אינו תמיד אמין. שילוש של סימפטומים Klasicheskaya - קוצר נשימה, שיעול עם דם, כאבים בצד - זה מסומן רק 1/4 חולים, כך ערך יוצא דופן יש בדיקה הרדיולוגית.

הטקטיקה של חקירת הקרינה תלויה במיקום של פקקת ומצב המטופל. במקרה של תמונה קלינית מאיימת עם עומס יתר של החדר הימני של הלב, רדיוגרפיה דחופה או טומוגרפיה ממוחשבת של איברים חלל החזה מצוין. סימנים של חסימה של עורק גדול הם עלייה של הלב הימני, התכווצויות מוגברות של החדר הימני, הרחבת של הנבוב העליון cava, הקלה של דפוס ריאתי באזור הסתעפות של כלי פקק. אולי ההתרחבות של כלי זה פרוקסימלי לאזור הפגוע, ולפעמים את "קטיעה" של הספינה ברמה זו. אם אפשר לבצע אנגיוגרפיה על טומוגרף מחשב ספירלי או אנגיוגרפיה תהודה מגנטית של הריאות, ואז לקבוע במדויק את גודל ומיקומו של פקיק. אותם נתונים ניתן להשיג עם angiopulmonography דחוף. במקרה זה, צנתור של העורק הריאתי מבוצע לא רק כדי להשוות כלי, אלא גם לבצע נוגדי קרישה הבאים התערבות אנדוסקולרית אחרים.

במצב פחות חמור של המטופל, צילומי רנטגן בחזה מתבצעים גם מלכתחילה. אפשר סימנים רדיולוגיים של תסחיף ריאתי: עורק הריאתי רחב, הגדלת המשרעת של התכווצויות החדר ממני, דפוס כלי דם היחלשות באזור הפגוע, עליית הסרעפת באותו הצד כמו תמט ריאות צלחת ב זלוף מופחת בסך הקטן של סינוס costophrenic הנוזלי.

מאוחר יותר, באזור הנגוע, אוטם hemorrhagic עלול להתפתח. הנפח שלה תלוי בקוטר של עורק thrombosed וטווחים בין קטן להתמקד 2-3 ס"מ על כל קטע. הבסיס של אזור דחוס ממוקם בדרך כלל subpleural, והוא עצמו מטיל צל משולש או סגלגל על הסרט. עם כמובן שלילי, סיבוכים אפשריים: התפרקות של רקמות באזור האוטם, התפתחות של מורסה ודלקת ריאות, pleorisy.

לסימפטגרפיה של זלוף תפקיד חשוב בהכרה בתרומבואמבוליזם של ענפים גדולים של העורק הריאתי. בהתאם לכך, מתגלה גירעון של הצטברות RFP באזור של זרימת הדם המופחתת או הנעדרת. ככל שהפגם גדול יותר, כך גדל ענף העורק. כאשר embulation של ענפים קטנים, ההטרוגניות של הדימוי של הריאות, נוכחות של נגעים קטנים הם ציינו.

כמובן, התוצאות scintigraphy חייב להיות מוערך תוך התחשבות בנתונים הקליניים רדיוגרפי מאז ניתן לראות הצטברות של פגמים דומה במחלות ריאה אחרות מלווה וירידה בזרימת הדם הריאתי: דלקת ריאות, סרטן, אמפיזמה. כדי לשפר את הדיוק של הפרשנות של scintigrams זלוף, אוורור scintigraphy מבוצעת. זה מאפשר לחשוף הפרעות מקומיות של אוורור במחלות ריאה חסימתית: ברונכיטיס חסימתית, אמפיזמה, אסטמה סימפונות, סרטן ריאה. עם זאת, זה עם thromboembolism על scintigrams פורקן כי אין פגמים, כמו ברונכי באזור המושפע הם סבירים.

לכן, סימן אופייני של תרומבואמבוליזם של העורק הריאתי הוא הצטברות פגם של RFP ב זלוף sienti-grams בתמונה רגילה על scintigrams אוורור. שילוב כזה עם מחלות ריאות אחרות כמעט ולא נרשם.

ברונכיטיס כרונית ונפיחות

ברונכיטיס כרונית היא קבוצה של מחלות נפוצות בהן יש נפיחות דלקתית מפזרת של העץ הסימפונות. יש פשוט (מסובך) וברונכיטיס מסובך. זה האחרון מתבטא בשלוש צורות: ברונכיטיס חסימתית, mucopurulent ומעורבת.

באבחון של ברונכיטיס פשוטה, שיטות הקרנה הם לא בעלי חשיבות רבה, ואת התפקיד הראשי הוא שיחק על ידי fibrobronchoscopy. המטלה של הרדיולוג היא בעיקר כדי להוציא נגעים אחרים של הריאות, אשר יכול לגרום סימנים קליניים דומים (שחפת ריאות, סרטן, וכו '). על הרדיוגרפיות יש רק עלייה בדפוס הריאתי, בעיקר בחלקים התחתונים, עקב עיבוי קירות הטיפונות וטיפוסים פרהברונכיים. עניין אחר לגמרי הוא ההכרה בצורות חסימתיות של ברונכיטיס, שבהן התוצאות של מחקרי רנטגן ורדיונוקלידים משמשים כתוסף חשוב לנתונים קליניים. על רדיוגרפים, tomograms ו tomograms מחשב עם ברונכיטיס חסימתית, יש שלוש קבוצות של סימפטומים:

 1. נפח רקמת חיבור מוגברת בריאות;
 2. אמפיזמה ורמת לחץ דם ריאתי;
 3. גודל קטן יחסית של הלב.

הגידול בהיקף הרקמה החיבורית מתבטא בעיקר בהתעבות הקירות של הסימפונות והטרשת הפרהברונכית. כתוצאה מכך, בתמונות, הסמכות הסימפונות, הגובל על ידי רצועת צל צר (סימפטום של "מסילות חשמלית"), נול, במיוחד באזורים הבסיסיים. אם ברונכי אלה משתקפים בסעיף ציר, אז הם בולטים כמו צללים קטנים בצורת טבעת עם מתאר אחיד חיצוני. בקשר עם התפתחות רקמות סיבי, דפוס ריאתי לוקח על המראה רשת. ככלל, דפורמציה fibrotic של שורשי הריאות נמצא גם. הצטברות לומן של ברונכי קטן מוביל להתפתחות של נפחת נפוצה של הריאות ואת לחץ דם ריאתי. תמונה רנטגן של תנאים אלה תוארה לעיל. העקירה של הצלעות והדיאפרגמה במהלך הנשימה יורדת, וכך גם ההבדלים בשקיפות השדות הריאתיים על ההשראה והתפוגה; השטח של שדות ריאות הוא גדל.

רנטגן תמונה של ברונכיטיס חסימתית היא כל כך אופיינית כי בדרך כלל אין צורך צביעה מיוחדת של הסמפונות - bronhografii. הסימפטומים של ברונכיטיס ברונכיטיס הם מגוונים. חשוב להם להרגיש את חדירת חומר ניגוד בפה המורחב של בלוטות הסימפונות (adenoektazy), עיוות סמפונות עם סימפונות קווי מתאר אחידים בפה שלהם או על הענפים ללא מילוי הקטן, בנוכחות החללים קטנים (kavernikuly), הצטברות של ליחת לומן הסימפונות, גרימת פגמים שונים הצטברות של RFP בצל הסמפונות.

עם ריאות scintigraphy, בנוסף לעלייה בשדות ריאתיים ירידה כללית הצטברות של RFP, פגמים בהפצה שלה נרשמים לעתים קרובות. הם מתאימים לאזורים של זרימת דם ואוורור מופרעים - שלפוחיות ושוררים. מאוד חלל emfizematoznye בבירור על tomograms המחשב.

דלקת ריאות כרונית מוגבל pneumosclerosis לא ספציפי

בדיקת רנטגן מאפשרת לך לזהות את כל הצורות ואת השלבים של מהלך דלקת ריאות כרונית. התמונות קובעות את חדירת רקמת הריאה. זה גורם כהה לא אחידה בשל שילוב של חדירת וטרשת, חבלים סיביים גס, lumens הסימפונות גובלת על ידי חבורה של טרשת נפוצה peribronchial. התהליך יכול ללכוד חלק של קטע, חלק במניה, חלק שלם או אפילו את הריאה כולה. בצל החדירה ניתן לראות חללים נפרדים המכילים נוזל וגז. התמונה משלימה עם עיוות פיברוטי של שורש הריאות ושכבות pleural סביב הריאות המושפעות.

עם זאת, הרופא הוא תמיד בסכנה בטעות סיסטיק מוגבל דלקת ריאות כרונית ספציפיות אשר מתרחשת עקב דלקת ריאות, סכם לא ספיג מלאה של הסתננות, לבין ההתפתחות של פיברוטית (צלקת) שדה. ה- x-ray נקבעת גם על ידי הצללה בלתי אחידה נגרם משילוב של תחומי טרשת אמפיזמה אונתית. אור Modified המופרד מצטמצם, זה גדילים שזורים הבחנה של רקמה סיבית, שביניהן יש אזורים בהירים rozetkopodobnye - אונות מנופחת, אבל בניגוד דלקת ריאות אין מוקדים של חדירה ואת החללים המוגלתיים הקטנים, בצורת קצות צל חדים, אך לא מעורפלים. בתמונות חוזרות ונשנות התמונה אינה משתנה. אין סימנים קליניים ומעבדתיים של תהליך דלקתי כרוני, למעט סימני ברונכיטיס אזורי, לפעמים חריפת אזורי סיסטיק.

על מנת לקבל מושג על מצב של הסימפונות של דלקת ריאות כרונית bronchiectasis, טומוגרפיה המחשב מתבצע, ורק אם זה בלתי אפשרי לבצע את זה, אחד הנופש כדי ברונכוגרפיה. על פי bronchograms, ניתן להבחין בין שינויים הסימפונות במחלות אלה. דלקת ריאות כרונית מתאפיינת דפוס יוצא דופן. שינויים ברונכי באזור ההסתננות אינם אחידים, קווי המתאר שלהם אינם אחידים, תחומי ההתכווצות וההרחבה הם בגדלים שונים. עם bronchiectasis מולד, להיפך, את הרדיוגרפים של חולים שונים נראה להעתיק אחד את השני. סיסטיק bronchiectasis גורם חללים רבים דקים קירות שאינם מכילים נוזלים. רקמות ריאות לפריפריה של החללים אינן מפותחות, ללא מוקדי חדירה, הדפוס הריאתי מתרושש ("היפופלזיה ריאה ציסטית"). עם bronchiectasises dysontogenetic, החלק של הריאה הוא מפותח מופחת (למשל, האונה התחתונה כולה). ברונצ'י בתוכו נאספים בתוך צרור, מורחבת במידה שווה ומופסקת עם נפיחות.

Pneumoconiosis

עם הפיתוח המודרני של הייצור התעשייתי והחקלאי, בעיית המניעה וההכרה המוקדמת בפגיעות ריאה ריאותיות - pneumoconiosis - רכשה משמעות יוצאת דופן.

התפקיד הראשי כאן, כמובן, הוא שיחק על ידי רנטגן מחקר. כמובן, האבחנה מבוססת בעיקר על נתונים על העבודה לטווח ארוך של המטופל בתנאים של תוכן גבוה של אבק אורגני ואורגני באוויר, אבל מידע anamnestic לא תמיד עוזר.

ניסיון מקצועי עשוי להיות קטן, ואת האמינות של צעדים נגד אבק בייצור אינו מספיק. אפילו חתרני יותר במקרים שבהם העובד של מקצוע האבק מתפתח לא pneumoconiosis או לא רק pneumoconiosis, אלא גם פצעים אחרים להפיץ ריאה. גילויים קליניים של pneumoconiosis בשלבים הראשונים הם נדירים.

מוקדם, כמו כל אבחון לאחר מכן של pneumoconiosis, מבוססת על תוצאות של ניתוח באיכות גבוהה צילומי רנטגן. בהתאם לסוג האבק והתגובה של גופו של המטופל, הסימפטומים המעודנים הראשונים באים לידי ביטוי בעיקר בשינויים בין-מודאליים או מוקדיים, ולכן נבדלים שלושה סוגים של מחלות: interstitial, neular and nodular.

סוג interstitial מתבטא בתחילה על ידי הרשתית עדין של דפוס ריאתי באזורי הבסיס. בהדרגה, הצפיפות של רקמת הביניים, ובהתאם לכך, השינוי המבני של דפוס הריאות התפשט לאורך שדות הריאות עם נטייה מסוימת לחוסן על האפסיס ועל בסיסים של הריאות. עם זאת, עם asbestosis ו טלקוזה, דפוס של תבנית בעיקר שנצפתה בחלקים התחתונים. תצורות מוקד עם אסבסטוזיס נעדרים, אבל יש שכבות pleural, לפעמים חזק, שבו עשויים להיות הפקדות סיד. שינויים interstitial שולטים pneumoconiosis של מטחנות, aluminosis, שאיפה של טונגסטן ואבק קובלט, אנתרקוזיס.

תמונה נפרשת של silicosis ו pneumoconiosis של הכורים מאופיין על ידי נוכחות של מוקדים מרובים על רקע diffuse רשת פיברוזיס, כלומר. יש סוג של מחלה. Pneumoconiotic nules נגרמות על ידי התפשטות של רקמת חיבור סביב חלקיקי אבק. ממדי המוקדים שונים - בין 1 ל -10 מ"מ, הצורה אינה סדירה, קווי המתאר אינם אחידים, אך חדים. הם נמצאים בצפיפות רבה יותר בחטיבות האמצעיות והתחתונות. שורשי הריאות מוגדלים, דחוסים סיבי, בלוטות הלימפה ניתן להרחיב (הסמיכות השולית, כמו פגז של צמתים כאלה הוא מאוד מעיד). החלקים ההיקפיים של הריאות נפוחים. סימן של לחץ הולך וגדל במעגל קטן הוא הרחבת הענפים הגדולים של העורק הריאתי, ממדים קטנים של צל הלב, היפרטרופיה של שריר החדר הימני, העמקת הצירים. התקדמות נוספת של המחלה מובילה להיווצרות של שדות סיביים גדולים אתרי דחיסה (עמעום גדול). זהו סוג של הנגע של הנגע. ההכרה בכך אינה קשה. זה רק צורך להוציא את השילוב שנצפה לעתים קרובות של pneumoconiosis קונגלומרט עם שחפת ריאות.

שחפת ריאה

הבסיס של כל האמצעים להילחם בשחפת הוא העיקרון של מניעת זיהום והכרה מוקדמת של המחלה. מטרות הגילוי המוקדם בודקות בדיקות פלואורוגרפיות של יחידות שונות של אוכלוסייה בריאה, כמו גם אבחנה נכונה בזמן של שחפת במרפאות אשפוז, מרפאות ובתי חולים של הרשת הרפואית הכללית. בהתאם לסיווג זה, מובחנות צורות השחפת הבאות של מערכת הנשימה.

שחפת ראשונית מורכבת. שחפת של בלוטות הלימפה intrathoracic. שחפת מופצת של הריאות. שחפת מיליארית של הריאות. שחפת ריאותית ריאות של הריאות. שחפת ריאותית אינפלציונית. דלקת ריאות. שחפת של הריאות. שחפת מחלת ריאה. שחפת ריאותית. גודש שחפת (כולל empyema). שחפת של מערכת הנשימה העליונה, קנה הנשימה, ברונכי, וכו שחפת של מערכת הנשימה, בשילוב עם מחלות ריאות של הריאות.

ישנם שני שלבים של שחפת:

 • חדירה, ריקבון, זריעה;
 • resorption, דחיסה, הצטלקות, הסתיידות.

כפי שניתן לראות, הסיווג הקליני של שחפת ריאות מבוסס על הנתונים המורפולוגיים שנחשפו על ידי בדיקת רנטגן.

מורכב ראשיים.

המטרות של בדיקת רנטגן בבדיקת חולים עם שחפת ריאתית:

 • 1) לקבוע את נוכחותם של תהליך שחפת בריאות;
 • 2) לאפיין את השינויים המורפולוגיים של הריאות ובלוטות הלימפה העליונות;
 • 3) לקבוע את הצורה ואת השלב של המחלה;
 • 4) לפקח על הדינמיקה של התהליך ואת האפקטיביות של הטיפול.

מתחם השחפת העיקרי הוא דלקת ריאות אוכאציני או דלקתית, הממוקמת בדרך כלל מתחת לפני השטח. ממנו לשורש של הריאות למתוח רצועות צר של לימפנגיטיס. בשורש, בלוטות הלימפה מוגדל נקבעים - סימן אופייני של שחפת ראשונית. הצל הנראה בתמונות בשדה הריאתי מורכב ממאגר מרכזי ומאזור perifocal, אשר נגרמת על ידי הספגה לימפוציטית של רקמות. תחת ההשפעה של טיפול ספציפי, אזור perifocal מצטמצם עד סוף השבוע 3-4 ו פותר במשך 3-4 חודשים. בלוטות הלימפה בהדרגה לרדת, להיות צפוף יותר. במשך 2-3 שנים במיקוד הריאתי ובלוטות הלימפה, מלחי הלימון מופקדים. ההתמקדות העיקרית הסלקטיבית נקראה מיקוד גון. זה נמצא בדיקות רנטגן בדיקות 10-15% של אנשים בריאים.

שחפת של בלוטות הלימפה intrathoracic היא הצורה העיקרית של שחפת intrathoracic, שנצפתה בילדות. רדיוגרמים קובעים את העלייה בשורש הריאות, או את שניהם, ואת אובדן ההבחנה בין הצל שלהם. במקרים מסוימים, בלוטות הלימפה מוגדלת להופיע בשורש, באחרים קווי המתאר שלהם אבודים בצל של חדירה perifocal. האבחנה של היפרפלזיה לימפה הצומת הוא סייע על ידי טומוגרפיה, במיוחד טומוגרפיה המחשב. עם ריפוי של הצמתים מצטמצמים, בשורש להישאר שינויים סיביים.

שחפת ריאתי מופצת מתרחשת בצורות שונות (רירית, חריפה וכרונית מופצת), והפצת מוקדים יכולה להתרחש על ידי מסלולים hematogenous או ברונכוגני.

בחולי שחפת חריפה, שדות ריאתי מוגדרים על ידי מספר רב של צללים מוקדדים אחיד אחיד. הריאות מתנפחות במידה בינונית, אך שקיפותן מצטמצמת, והדפוס הריאתי מוסתר בחלקו מאחורי שכבת המיקוד.

שחפת כרונית hematogenous מופץ מאופיין קורס דמוי גל עם התפרצות חוזרת ונשנית חלקית resorption של המוקדים. הוא מאופיין על ידי תבוסה דו צדדית של צמרות חלקים הגב של האונות העליונות. המוקדים הם מגוונים בגודלם, רבים, בדרך כלל פרודוקטיביים. הם ממוקמים על רקע דפוס ריאתי מוגבר (עקב פיברוזיס). פיוז'ן של מוקדים וריקבון שלהם מוביל את המראה של מערות דק דופן. הם משמשים מקור של קולוניזציה ברונכוגנית - הופעה של מוקדים חריפים או לובוליים של דחיסה של רקמת ריאות בחלקים התחתונים והתחתונים של הריאות.

שחפת מוקדית - זוהי למעשה קבוצה של שונות ב בראשית של נגעים שחפת של הריאות לאחר התקופה הראשית. התכונה הייחודית שלהם היא נוכחותם של מוקדים לא אחידים ואסימטריים הממוקמים בצורות ובגדלים שונים, בעיקר באפיקים ובחלקים תת-קרקעיים של שדות הריאה. על הרדיוגרף הקדמי היקף הכולל של הנגע לא יעלה על רוחב של שני רווחים intercostal (לא כולל את החלקים), אחרת הם לא מדברים על המוקד, אבל על התהליך מופץ.

שחפת ריאותית אינפלציונית מוצגת על רדיוגרפים כההה מוגבלת מוגבלת של השדה הריאתי. המצע של האפלה הוא דלקת perifocal סביב המוקד החדש שנוצר או מחריף השחפת הישנה. האורך והצורה של ההצללה יכולים להשתנות בתוך גבולות רחבים: זה מוקד עוגל באזור subclavian, הענן-הצל הגדול, מתאים לכל subsegment או פלח, חדיר רקמת הריאה ליד חריץ interlobar (שנקרא peristsissurit מ "stsissura" - פער interlobar) . הדינמיקה של החדירה שונה. במקרים חיוביים, דלקת perifocal לחלוטין פותר, ואת מרכז המקרה הופך צפוף יותר. בתמונות נשאר שדה סיבי קטן או להתמקד דחוס, אבל החדירה נמס עם היווצרות של חלל. לפעמים כל ההסתננות נחשפת להתחדשות מקומטת, מקופלת ומופיעה לשחפת.

מקרי דלקת ריאות שייכים צורות חמורות של נגע שחפת. הוא מאופיין בחדירה של אונה שלמה של הריאה עם התפוררות מהירה של עשבי קסוס והיווצרות חללים או הופעה של מוקדים מרוביים רבים, שגם הם נוטים להתמזגות והתפוררות.

שחפת של הריאות היא אחת הווריאציות של התקדמות ההתמקדות הריאותית או הסתננות. רונטגנוגרם מראה צורה מעוגלת, סגלגלה או לא סדירה עם קווי מתאר חדים ומעט לא אחידים. הצל הוא אינטנסיבי, לפעמים חלקים קלים יותר של ריקבון של הטופס semilunar או תכלילים צפופים יותר מופקדים בו - פיקדונות סיד. ברקמה הריאתית סביב השחפת או במרחק ממנה, ניתן לראות צללים של מוקדי שחפת וצלקות לאחר שחפת, דבר המסייע באבחון דיפרנציאלי עם סרטן ריאה ראשוני.

שחפת ריאה של הריאות נובעת כתוצאה מהתפוררות רקמת הריאה בכל צורה של שחפת. אופיו הרדיוגרפי האופייני הוא נוכחותו של צל נינירי בשדה הריאתי. לפעמים החלל מתנוסס בבירור על הסקר או על צילומי הראייה. במקרים אחרים, קשה להבדיל בין צל של שחפת פוצ'י וטרשת של רקמת הריאה. במקרים אלה, טומוגרפיה מסייעת. כאשר תופעות טרשתיות מחלתי שחפת טריות הן בדרך כלל קלות, אך וכיווץ נוסף מתרחש סעיפים המושפעים, אשר חדרו השערות מחוספסות ומכילים מוקדים רבים של שחפת: תמורת התהליך ולהגיע לשלב של שחמת.

שחפת צינית של הריאות היא השלב האחרון בהתקדמות השחפת, מלווה בהתפוררות רקמת הריאה. החלק המושפע של הריאה, לרוב באונה העליונה, מופחת בצורה חדה, מסובך. הצל שלה בתמונות הוא הטרוגני בשל שילוב של אתרי טרשת נפוצה, מערות שחפת מעוותות, מוקדים צפופים, נפיחות בודדת של רקמת הריאות. האיברים של mediastinum הם מוטים לכיוון הנגע, רווחים intercostal הם הצטמצמו, יש שכבות pleural, חלקים סמוכים של הריאות נפוחים.

סרטן ריאות ראשי

סרטן הריאות הראשוני בשלבים המוקדמים של הפיתוח אינו נותן סימפטומים סובייקטיביים מובהקים ותמונה קלינית ברורה. חוסר ההתאמה של הביטויים הקליניים של המחלה ושינויים אנטומיים הוא הסיבה שהחולה אינו מתייעץ עם רופא. על השביל של המחלה חייב להיות מכשול - סקר המוני של האוכלוסייה באמצעות פלואורוגרפיה או roentgenography. מדי שנה מתפקדת היחידה על סקר שנתי, שבו סרטן הריאות מתפתח לרוב: מעשנים הם מעל גיל 45 ואנשים הסובלים ממחלות ריאות כרוניות. בכל החולים שיש להם fluorograms או roentgenograms זוהה שינויים הריאות, יש צורך בראש ובראשונה להוציא סרטן.

השיטות העיקריות של אבחון רנטגן של סרטן הריאה הראשוני הן רדיוגרפיה ריאות בשני תחזיות עם מתח גבוה על הצינור ו טומוגרפיה או CT של הריאות. בעזרתם, ניתן למצוא שתי צורות עיקריות של סרטן - מרכזיים ו פריפריים.

סרטן מרכזי בא אפיתל של סקטורלי, lobar או ברונכוס הראשי. בשלב המוקדם של תמונת גידול קשה לראות בשל גודלו הקטן ומספר הרבים של גוונים בשורש של הריאות, אולם עם הטבע ברור hemoptysis הקטן או שיעול בלתי מוסבר נמשך במשך יותר מ -3 שבועות, הראה במחקר ברונכוסקופיה. ואז, תוך בעיקר סימפטומי צמיחת גידול endobronchial של הפרעות של אוורור זרימת דם הסמפונות הקטע או אונה קשור, לומן מצטמצם ע"י הגידול. התמונה הרדיולוגית של הפרעות אלה - hypoventilation, emphysema חסימתית ואטלקציה - מתואר לעיל. במקרים אלה מבוצעת בדיקת טומוגרפיה או CT. הצמצום הקל ביותר של הסימפונות, חוסר אחידות קווי המתאר שלה, צל נוסף בלומן מאשש את ההנחה של תהליך הגידול.

עם גידול גדילה בעיקר exexronchial עיבוי המקומי של קיר הסימפונות, הצל על tomograms מופיע יחסית מוקדם, ולאחר מכן, כאשר הגודל שלה עולה על 1-1.5 ס"מ, הוא הופך להיות מורגש על הרדיוגרפים. סימנים דומים נצפים עם סרטן peribronchial knotty. לעומת זאת, עם סרטן peribronchial מסועף, את התמונה של הצומת הגידול נעדר. באזור הבזאלי, אזור הדפוס המוגבר נקבע, המורכב מפסים חדים המוקרנים באופן רדיאלי לשדה הריאתי ומלווה את הסתעפות כלי הדם-הסימפונות. צל השורש אינו מובחן היטב. על tomograms אתה יכול לראות את הצרות של לומן של lobar או ברונכוס מקטעי ואת הענפים כי להסתעף ממנו. כאשר scintigraphy, הפרה ברורה של זרימת הדם בתחום הריאות מתגלה. בסופו של דבר, עם כל הווריאציות של הגידול של סרטן מרכזי, יש אטלקציה של הקטע, האונה או הריאה כולה.

ביטוי רדיולוגי של סרטן היקפי קטן הוא מוקד יחיד בריאה. המאפיינים שלה הם כדלקמן:

 1. ערך קטן (גבול ההבחנה על פלואורוגרמה הוא 4-5 מ"מ, על roentgenogram של 3 מ"מ);
 2. עוצמת צל נמוכה (אפילו בקוטר של 10-15 מ"מ צל זה חלש יותר מאשר צל של שחפת או גידול שפיר);
 3. צורה עגולה; צללים בצורת משולש, בצורת יהלום בצורת כוכב הם גם נפוצים פחות;
 4. מטושטש יחסית (גם בהשוואה לצל של ציסטה או גידול שפיר).

תכלילים סיד נצפו לעתים נדירות - רק 1% מהמקרים של סרטן הפריפריה.

כמו הגידול גדל, הצל שלה הופך מעוגל יותר, אבל הקצוות שלה הם יותר מסולסלים או פשוט מהמורות, אשר מוגדר היטב טומוגרמות ליניארי מחשב. המאפיין הוא גם חוסר אחידות בולט יותר בכל אתר אחד ואת entrainment על המתאר במקום שבו ברונכוס נכנס הגידול. צלו של הגידול הוא לא אחיד, אשר מוסבר על ידי tuberosity של פני השטח שלה. במקרה של התפוררות, הארה מופיעה בצל הגידול. הם יכולים להיראות כמו שניים או שלושה חללים קטנים או קצה אחד גדול או חלל הממוקם במרכז. ידוע ומה שמכונה בצורת cavetary של סרטן, כאשר בתמונות נולים חלל עגול הדומה מערה או ציסטה. האופי הסרטני של זה נותן חוסר אחידות של פני השטח הפנימי עיבוי שופעת באזור מוגבל של אחד קירות החלל (סימפטום של "טבעת עם טבעת"). עבור גידולים עם קוטר של יותר מ 3-4 ס"מ, "נתיבים" אל הצדר ושורש הריאה נקבעים לעתים קרובות.

בנוכחות צילומי רנטגן, המבוצעים בזמנים שונים, ניתן לקבוע שיעור משוער של גידול הגידול. באופן כללי, הכפלת הכמות שלו נע בין 45 ל 450 ימים. אצל קשישים, הגידול יכול לגדול לאט מאוד, כך הצל שלה כמעט ללא שינוי במשך 6-12 חודשים.

מידע חשוב מתקבל עם CT. זה מאפשר לך להבהיר את השכיחות של סרטן מרכזי, הצמיחה שלה האיברים של mediastinum, מצב של בלוטות הלימפה intrathoracic, נוכחות של אפוף בחלל pleural ו קרום הלב. עם הצומת היקפי הריאה, CT מאפשר הרחקה של גידולים שפירים המכילים שטחים של שומן או ousification (בפרט, חאמרטומות). הצפיפות של הצומת הסרטנית עולה על 60 HU, אבל אם זה יותר מ 140 HU, זה בדרך כלל גידול שפיר. לדברי tomograms, את הנבטה של הסרטן ההיקפי לתוך הצלע הוא זכר בבירור. בנוסף, גושים סרטניים מזוהים, אשר בתמונות רגילות לא ניתן לראות בקלות (באזורי sub-dialinal או השוליים subpleural הקרוב).

שיטה נוספת באבחון סרטן הריאות וגרורותיה בבלוטת הלימפה הבינומית היא סנטיגרפית עם ציטרט גליום. זה RFP יש את היכולת לצבור הן את הצמתים של סרטן, וכן באשכולות של רקמות לימפואידית עם lymphogranulomatosis, לימפוזרקומה, לוקמיה לימפוציטית. המאפיין של ריכוז גידול סרטני של הריאה הוא גם ברשותו על ידי הכנת technetium - 99mTc-sesambi.

כמעט בכל המקרים של סרטן הניתוח, ברונכוסקופיה או לנקב transthoracic יש צורך להשיג פיסת רקמה לבדיקה מיקרוסקופית שלה. תחת שליטה של fluoroscopy הטלוויזיה שבניהולו ניקב ביותר ריאות ומבנים mediastinal, אך במקרים מסוימים שבהם קשה להיכנס "היעד" קטן ולבחור את המסלול האופטימלי של תנועת המחט, לנקב ביצע תחת הדרכתו CT. מחט ביופסיה דקה מוחדרת לאורך הסמן הליניארי. באמצעות מספר פרוסות, נקבע כי בסופו של המחט נמצאת במצב הנכון.

גידולים ממאירים רבים (סרטן ריאה, סרטן השד, סמינומה, סרקומה אוסטאוגנית וכו ') נוטים לגרורות לריאות. התמונה היא טיפוסית למדי, כאשר כמה או גידולי גידול מעוגלים רבים מתגלות הריאות. קשה יותר לאבחן סרטן לימפאנגיטיס, כאשר פסים חדים נראים חודרים לחלקים התחתונים של שדות הריאה. נגע זה מאפיין במיוחד גרורות סרטן הריאות של הבטן.

מפוזר (מופץ) פציעה ריאות

על ידי פצעים (מפוזרים) של הריאה, השינויים הנפוצים בשתי הריאות מובנים כפיזור של מוקדים, הגידול בהיקף הרקמה הבין-תחומית, או שילוב של תנאים אלו.

בין נגעי המוקד שנצפו לעתים קרובות הם כל צורות של שחפת מופץ, ריאות carcinomatosis, ברונכיטיטיס חריפה, זיהומים בילדות.

על הרדיוגרפים, טומוגרמות ליניארי מחשב, מספר רב של סוג אחד או שונה פוצ'י קליבר בשתי הריאות נקבעים. בהתאם לגודלו של המוקדים, הזריעה המיליארית מובחנת (מוקדים בגודל של 0.5-2 מ"מ), מוקד רדוד (2-4 מ"מ), בינוני-מוקד (4-8 מ"מ) ומיקוד גדול (יותר מ -8 מ"מ).

רקמות ריאת ביניים מוגברות הביעו על ידי צילומים בשיפור ציור ריאתי, אשר נראה יותר לרשת רכה או גסה. בעבר, זו ארגון מחדש של מבנה הריאות מזוהה על tomograms המחשב. Them מסוגל לשפוט את מצב המחיצה interlobular, בנוכחות חותמות peribronchial exudate ברקמת המכתשית, נפחת אונתית, גושים granulomatous קטן. בין נגעי רשתי-קשרים זוהו לעתים קרובות הם פנוימוקוניוזיס, סרקואידוזיס, אקסוגני alveolitis האלרגית אנדוגניים, alveolitis רעיל, מחלות סמים, סרטן דַלֶקֶת כְּלֵי הַלְשַׁד וכל צורות alveolitis fibrosing אידיופטית, כולל תסמונת המן עשירה.

על פי נתוני הרנטגן, לא ניתן לקבוע את אופי הנגע הפזור בכל המקרים. חיוני להשוות את התוצאות של הסקר ואת הבדיקה של החולה, הקרנות מחקרים (רדיוגרפיה, CT, scintigraphy עם גליום ציטראט), שטיפה ברונכואלוואלית, בדיקות אימונולוגיות.

ללא שם: Pleurisy

בחלל pleural של אדם בריא מכיל 3-5 מ"ל של נוזל "סיכה". כמות זו אינה מזוהה על ידי הקרנות. כאשר נפח של נוזלים מגביר ל 15-20 מ"ל, זה יכול להיות מזוהה על ידי אולטרסאונד. לכן המטופל צריך להיות במצב שוכב על צד חולה: ואז הנוזל יצטבר בחלק התחתון (החיצוני) של חלל pleural, שם הוא נקבע.

באותו אופן, כמות קטנה של נוזל pleural חופשי מזוהה במהלך רדיוגרפיה, לצלם את המיקום של המטופל בצד (לוטוגרפיה) על exhalation. עם הצטברות נוספת של נוזלים, אבחון רנטגן שלה אינו קשה.

כל אפיה חופשית בחלל pleural על רדיוגרפים המיוצרים היטל ישיר במצב אנכי של המטופל גורם בצל אינטנסיבי בחלק הימני התחתון של השדה הריאתי של צורה משולשת בערך. הצל צמוד לצלעות ולסרעפת משני צדדים, ומעליה הוא יורד מצדו של החזה לסרעפת. הגבול העליון אינו חד, שכן שכבת הנוזל כלפי מעלה הופכת בהדרגה. כמו הצטברות אפוף, את גודל ועוצמת הצל להגדיל. בשנת מציאת הגבול העליון של exudate בבית V הגוף כרטיס קצה בצד בסך השווה ל 1 בממוצע, ברמה של צלעות IV - 1.5 ליטר, III צלע - 2 ליטר. ככל שהשפעים הולכים ומתרחקים, כך נדחפים יותר איברי המדיאסטינום בכיוון ההפוך.

בנוכחות המפרקים להפריד את חלל pleural לתאי נפרדים, מופקים מוגזמות (encysted). אטומים הסדינים pleural, הם אינם זזים כאשר המיקום של הגוף משתנה לאט מתמוסס. גבולות הצל הופכים צמיגים וקמורים כאשר הם צמיגים. הצורה והמיקום של הצל הם נוזל נחוש מקום osumkovaniya - כ צלעות (השתפכות costal), בין הסרעפת ואת הבסיס של הריאה (הסרעפת), על mediastinum (mediastinal) ב הפער interlobar (interlobar).

תצורות מאסיביות במדיאסטינום

ב mediastin לחשוף מגוון רחב של תצורות ציסטיות, גידול וגידולים, בעיקר בדיקה רדיוגרפית של חלל החזה. רדיוגרפיה ו CT בדרך כלל מאפשרים להבהיר את המיקום של חינוך פתולוגי, אשר כשלעצמו הוא מאוד חשוב לאבחון.

ב mediastinum הקדמי, בעיקר הזפק retrosternal, thymoma, teratomas, מפרצת של אבי העורקים עולה, מנות של בלוטות הלימפה מוגדל הם מקומיים. בלוטות הלימפה מוגדל יכול להיות ממוקם גם באמצע החלק של mediastinum. מפרצת של קשת אבי העורקים ואת cron bronchogenic יכול גם להיות מזוהה שם. ב mediastinum האחורי, גידולים נוירוגניים ציסטות, ציסטות אנטרוגניות, מפרצת של החלק היורד של אבי העורקים החזה מזוהים. בנוסף, חלק מן הבטן חודר לתוך האזור של mediastinum האחורי עם שבר של פתיחת הוושט של הסרעפת.

אבחון דיפרנציאלי של כל אלה נגעים מרובים מבוסס על ההיסטוריה, תוצאות בדיקות קליניות, בדיקות מעבדה וכמובן, מחקרים קרינה ביופסיות. הבה נציין את עיקרי הדברים. בעזרת CT ו- MRI, המפרצות של אבי העורקים וכלים גדולים אחרים מזוהים בקלות. אלה שיטות אולטרסאונד יכול להקים את מבנה הרקמות של היווצרות ובכך לאבחן ציסטות מלאות נוזלים טרטומות הכוללות אלמנטים שומן או עצם. אם אתם חושדים שיש זפק retrosternal או בחינה intrasternal מומלץ להתחיל עם scintigraphy עם 99m Tc-pertechnetate או יוד רדיואקטיבי, אשר מצטבר בבלוטת התריס. באשר ללימפדנופתיה, טבעו נקבע על סמך ההיסטוריה והתוצאות של מחקר קליני ומעבדה. בלב לימפדנופתיה אצל מבוגרים יש יותר מחלות כגון לימפומות (כולל לוקמיה לימפוציטית), סרקואידוזיס וגרורות של סרטן, לעתים רחוקות יותר - שחפת ומונונוקלוזיס זיהומיות.

כיום, ביופסיות לנקב תחת הדרכה אולטרסאונד נמצאים בשימוש נרחב כדי לקבוע את האבחנה הסופית, או תחת שליטה של CT או צילומי רנטגן.

טיפול אינטנסיבי והתערבות התערבות תחת שליטה של שיטות קרינה

כפי שצוין לעיל, sonography, טלוויזיה רנטגן, CT ו- MRI נעשה שימוש נרחב כמו שיטות הצבעה ושליטה לנקב-הידרוכלורית mediastinal ותצורות ביופסיה ריאות וכן לנקז מורסות ו empyema. כאשר hemoptysis ודימום הם אמבוליזציה של עורק הסימפונות המקביל. אמבוליזציה של כלי ריאתי משמש לטיפול במפרקים ארטריובנוס הריאה.

בקרת קרינה היא הכרחית עבור צנתור של כלי, במיוחד להקמת המיקום של קטטר ורידי המרכזי ולא כולל את התפשטות extraluminal של הפתרון. ההקדמה של קטטר אל תוך הווריד subclavian מלווה לפעמים בפיתוח של pneumothorax או mediaastinal hematoma. סיבוכים אלה מוכרים על ידי רדיוגרפיה. כדי לזהות pneumothorax קטן, תמונת מצב של הריאות מתבצע עם תפוגה עמוקה. המיקום של הקטטר (בדיקה) נרשם גם בעת מדידת לחץ ורידי מרכזי בעורק הריאתי.

סיבוכים ריאתיים נצפים לאחר ניתוחים שונים. ביחידה לטיפול נמרץ, על הרדיולוג להבחין בין ארבעה תנאים פתולוגיים של הריאות: בצקת, אטלקציה, דלקת ריאות ושאיפה. גילויי בצקת ביניים דמה לתמונה של גודש ורידי הריאות, התוצאות הבצקות המכתשית ב "האפלה" המשורטט בבירור בתחומי הריאות, במיוחד באזור שורש ואת החטיבות הנמוכות. נפילה של חלק או קטע יכול להיות תוצאה של קריסה לאחר הניתוח, עיכוב הפרשת בעץ הסימפונות או השאיפה. Diskovidnye או lamellar atelectasis יש צורה של רצועות צרות, מצטלבים את שדות ריאתי בעיקר באזורי העל דיאפרגמטי. שאיפת תכולת הבטן מובילה להופעת צללים מוקדדים בגדלים שונים בחלקים התחתונים של הריאות

לאחר טראומה ומבצעים חמורים, יש לפעמים הפרעה מיקרוסקולרית בתוך הריאות עם תמונה של מה שנקרא תסמונת מצוקה נשימתית ("ריאות הלם"). החל מהתופעות של בצקת interstitial, ואז הוא גורם לשטחים גדולים של בצקת אלכוונתית.

לאחר הסרת הריאה על הרדיוגרפים, מופיע צינור ניקוז, שוכב בחלל הצוואר ריק. חלל זה מתמלא בהדרגה עם נוזל, ובמהלך הבדיקה rentgenological, hydropneumothorax נמצא. כמו נוזל מתמוסס, מעגלי pleural נוצרים fibrothorax נוצר.

במהלך 24 השעות הראשונות לאחר השתלת הריאה, בצקת ריאות מתרחשת. ב 2-3 ימים הקרובים הוא פותר. איחור resorption של בצקת או לבנות שלה מעלה נותן סיבה לחשוד דחייה ריאות חריפה. במקרה זה, יש גם אפילציה pleural. הוא סיבוך רציני של השקת סימפונות היצרות כלי דם, דבר שעלול להוביל נימק של הקיר שלה, אשר בקשר אליהם חולים רבים נדרשים לייצר התרחבות ואת תומכנים של החלק הצטמצם. כמעט מחצית מהמטופלים לאחר השתלת ריאות יש סיבוכים זיהומיות - ברונכיטיס, דלקת ריאות. סימפטום נורא של דחייה כרונית אפשרית של הריאה הוא התפתחות של ברונכיוליטיס צמצום, אשר מלווה על ידי אטלקציה, פיתוח של ברונכיקטזיס ופיברוזיס אזורים. זה נקבע בעזרת CT לאחר 3 חודשים לאחר ההשתלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.