^

בריאות

A
A
A

שינויים בדפוסי ריאות ושורש

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שינויים בדפוס הריאות - תסמונת שנצפתה לעיתים קרובות עם מחלות ריאות. לעתים קרובות הוא משולב עם הפרה של המבנה של שורש הריאה. זה מובן: אחרי הכל, את דפוס ריאתי נוצר בעיקר על ידי העורקים הנובעים מן השורש, כל כך הרבה תהליכים פתולוגיים להשפיע הן פרנכימה הריאה השורש שלה.

הערכה של מצב דפוס הריאות אינה משימה קלה אפילו לרדיולוג. זה מוסבר על ידי קיומם של סוגים שונים של הסתעפות של כלי ריאתי, גיל ניכר והבדלים בודדים. עם זאת, כמה אינדיקטורים כלליים של דפוסי ריאות נורמלי שורש ניתן להבחין.

אצל אדם בריא, הדפוס נראה בבירור בשני שדות הריאה. הוא מורכב רצועות הסתעפות ישר או מקושת, עיגולים ואליפסות. כל הדמויות הללו הן מפת צל של העורקים והוורידים הנמצאים בריאות בזוויות שונות לכיוון קרן הרנטגן. באזור הרדיקלי יש את הכלים הגדולים ביותר, הדוגמה כאן עשירה יותר, והאלמנטים שלה גדולים יותר. לפריפריה, קוטר כלי הדם פוחת, ורק קוצים כלי דם קטנים מאוד נראים באזור החיצוני של שדות הריאה. עבור פריקת fanlike נכונה מאפיין בדפוס רגיל הסתעפות של אלמנטי דפוס מהשורש אל הפריפריה, צמצום הגודל הרציף של אלמנטים אלה מן השורש לאזור החיצוני, ואת חוסר cellularity מעגלים חדים.

ניתוח של הדמות רצוי להתחיל עם הערכה של הדימוי של שורשי הריאות. הצל של השורש של הריאה השמאלית הוא מקומי קצת מעל צל של שורש ימין. בתמונה של כל שורש, ניתן להבחין בין צללים עורק להקות אור המתאים ברונכי גדול. במקרה של תסחיף הריאות וקפיאת הדם בהם, עולה כמות כלי הדם בשורשים. עם סיבי fibrosis בשערי הריאות, צל השורש הופך מעט מובחן, הוא אינו מצליח לעקוב אחר קווי המתאר של אלמנטים אנטומיים בודדים. הקווי החיצוני של השורש הוא לא אחיד, לפעמים קמורה לכיוון השדה הריאתי. עם גידול בלוטות הלימפה bronchopulmonary בשורש, תצורות מעוגלות עם קווי המתאר החיצוניים מופיעים.

מבין הווריאציות השונות של השינויים בתבנית הריאה, שניים ממלאים תפקיד מיוחד: הגברה ודפורמציה. חיזוק הדפוס הריאתי הוא גידול במספר האלמנטים ליחידת שטח של שדה ריאתי ואת נפח האלמנטים עצמם. דוגמה קלאסית היא הצפיפות של הריאות, נצפתה לעיתים קרובות עם פגמים בלב מיטרלי. השינויים המתקבלים הם דו-צדדיים ולוקחים את שני שדות הריאות בכל מקום. בשורשים יש גזעי כלי דם מוגדלים. ענפי העורק הריאתי מורחבים ונצמדים לפריפריה של שדות הריאה. נכונות הסתעפות הכלים אינה מוטרדת. דפורמציה של דפוס הריאות היא שינוי במצב הרגיל של האלמנטים של דפוס הצורה שלהם. זה משנה את הכיוון של צל של כלי, במקומות מסוימים צללים אלה יש קווי מתאר אחיד, להרחיב את הפריפריה (עקב חדירה או פיברוזיס של הרקמה perivascular). שינויים כאלה ניתן לקבוע באזור מוגבל ולאחר מכן לעתים קרובות תוצאה של תהליך דלקתי המועבר. עם זאת, סידור מחדש פתולוגי של דפוס עשוי להשפיע על שדות ריאתי במידה ניכרת, אשר מתרחשת נגעים ריאה מפוזרת (מופץ).

לנטרל (גרורתי) נגעי ריאות כוללים תנאים נורמלים כי הם נצפו בשני ריאות שינויים נפוצים פיזור מוקדי טופס, גדל רקמת ביניים, או שילוב של תהליכים אלה.

קרני X-ray lesions מתבטאות באחד משלושה תסמונות:

  1. פצעים מוקדתיים (נודולריים);
  2. נטו (רשתית) של דפוס ריאתי;
  3. נטו-נודולרי (רטיקולונודלרי).

בחולים עם נגעי מוקד מופרחים שנצפו על פיזור קרני רנטגן של נגעים מרובים בשתי הריאות. המצע של מוקדים שונים -. גרנולומות, דימום, שגשוג רקמת גידול, גושים פיברוטית, וכו 'נגע דיפוזי סוג נטו לידי ביטוי הופעתו של דפוס רנטגן של אלמנטים חדשים - cellularity סוג, כרך דומה אינטרנט רב שכבתי. המצע של ציור זה הוא להגדיל את נפח הרקמה הנוזלית או רכה בחללי ביניים של הריאות. כאשר קשרים-reticulo סוג של שילוב נקבע תמונות רשת התאמה וצללי מוקד מבוזרים שדות ריאה.

בסימפטגרפיה של ריאות הריאות, תסמונת הפתולוגיה העיקרית היא פגם בהתפלגות ה- RFP. על ידי אנלוגיה לנתונים רונטגולוגיים, ניתן לזהות פגמים נרחבים, מוגבלים וממוקדים. היעדר RFP בכללותו הוא קל או פגם נרחב בתמונה של הריאה הוא נצפו לרוב עם הצורה המרכזית של סרטן הריאות. אופי הפגם הסגמנטלי או הלוברי משתנה. זה יכול לגרום להפרה של זרימת הדם במגזר המושפע או באונה עקב thromboembolism של ענף העורקים הריאתיים. זה קורה כאשר atelectasis באזור של גידול סרטני. הצטברות של RFP בתחום חדירת דלקת ריאות ובצקת הופחת באופן משמעותי. פגמים subsegmental נמצאים לעתים קרובות ברונכיטיס חסימת עם נפחת חמורה אסתמה הסימפונות במהלך החמרה. מומים מוקדי בתמונה נגרמים על ידי אותם תהליכים כמו פגמים סגמנטליים, אך הם נצפו גם כאשר הלחץ מוחל על הריאה של אפורציה pleural ובאזורים hypoventilation של הריאה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.