^

בריאות

A
A
A

הכהה של השדה הריאתי או חלק ממנו

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רוב מחלות הריאה מלווה דחיסה של רקמת הריאה, כלומר. ירידה או היעדר האוויר שלה. בד אטום סופג צילומי רנטגן חזק יותר. על רקע שדה ריאתי קל, מופיע צל או, כנהוג, אפלה. מיקום, גודל וצורה של כהה תלוי, כמובן, על כמות הנזק. ישנם מספר סוגים של אפשרויות כהה. אם התהליך הפתולוגי תפס את כל הריאות, אז על roentgenogram השדה הריאתי כולו הוא כהה במידה מסוימת. תסמונת זו מסומנת על ידי המונח "החשיכה הנרחבת של השדה הריאתי". זה לא קשה לזהות את זה - זה תופס את העין שלך כשאתה הראשון להסתכל על התמונה. עם זאת, עליך מיד לקבוע את המצע שלה. כהה של השדה הריאתי כולו נגרמת לרוב על ידי חסימה של הסימפונות הראשי ואת אקטלקסיה של הריאות המקביל.

ריאה אטרקטיבית היא חסרת אויר, ולכן הצל שלה אחיד. בנוסף, הוא מופחת, כך האיברים של mediastinum מועברים לכיוון עמעום. שני סימנים אלה מספיקות כדי לזהות את חוסר הריכוז של הריאה ולקבוע במדויק את מקורו (טומוגרפיה של הסימפונות הראשי, הנזק, הגוף הזר) בעזרת טומוגרפיה ופיברונברוסקופיה. דפוס דומה ניתן לקבל לאחר הסרת הריאה (pneumonectomy), אבל אפשרות זו ברורה מ anamnesis.

תהליך פתולוגי נוסף, שבו האיברים של mediastinum מועברים לעמעום נרחב, הוא fibrotorax עם שחמת הריאה. אולם, בהפתולוגיה זו, החושך לעולם אינו הומוגני: על רקע זה ניתן להבחין בין אזורי הרקמה הריאה המשומרת, הלולאות המנופחות, חללים סיביים גסים וכו '.

חדירות דלקתיות נדירות מאוד מרחיבה את הריאה כולה. אם זה עדיין קרה, אז יש גם כהה של השדה הריאתי. הוא נבדל מאטלקטזיס לא רק בתמונה הקלינית, אלא גם בתסמינים רדיולוגיים. האיברים mediastinum להישאר במקום עם דלקת ריאות, ועל רקע עמעום, אפשר לתפוס את לומנס של הסמפונות מלא באוויר.

לבסוף, חשוב מאוד לציין כי החשיכה של השדה הריאתי עשויה להיגרם לא רק דחיסה של רקמת הריאה, אלא גם את הנוזל שנצבר בחלל pleural. עם פריחה גדולה, ההשתפלות הופכת למקיפה ואחידה, כמו באנטלקציה, אבל האיברים של המדיאסטינום נעקרים בכיוון ההפוך.

לעתים קרובות יותר התהליך הפאתולוגי משפיע לא כל הריאות, אלא רק חלק, חלק מניה, קטע או אפילו תת. על דפוסי רנטגן, צל מזוהה, על פי מיקום, גודל וצורה, חופפות עם האונה, קטע או תת משנה שונה. תסמונת זו נקראה "החשיכה מוגבלת של השדה הריאתי". המצע שלה הוא חדירת רקמת הריאה (הצטברות של כל exudate ב alveoli), atelectasis או טרשת נפוצה של רקמת הריאה, התפשטות הגידול.

לאחר שמצאתי את ההסתערות המוגבלת על צילומי הרנטגן, יש צורך קודם כל בבניית הטופוגרפיה שלה, כלומר. קבע איזה חלק, קטע או תת-קטע נדחס. המשימה היא פשוטה מאוד אם יש תמונות בשני תחזיות, שכן כל קטע וכל קטע לתפוס מקום מסוים בחלל החזה. קשה יותר להתקין מצע כהה. כמובן, נתוני ההיסטוריה, התוצאות של מחקרים קליניים ומעבדה לעתים קרובות לשפוך אור על אופי של דחיסה של רקמת הריאה. עם זאת, בהתחשב במידע הקליני, הרדיולוג תמיד ממציא את דעתו, מונחה על ידי מספר שיקולים. הם נוחים לרשימה על התבוסה של האונה העליונה של הריאה הימנית.

כאשר גודל עמעום הסתננות דלקת ריאות מתאים אונה יש גבול קמור ישר או כלפי מטה ברור המפריד בינו לבין האונה האמצעית (interlobar אדר). על רקע של האפלה, lumens הסימפונות ניתן לראות. המיקום של mediastinum לא השתנה. אם נתח תמט ריאות ירד, הגבול התחתון נמשך, צל הוא הומוגני, ואת mediastinum מוסט מעט כלפי האפלה. כאשר נתח pnevmoskleroze גם מצטמצם, ואת mediastinum הדוקה מדי לכיוונה, אך עמעום לא אחיד: על רקע התאורה גלויה, המנות נפוחות בהתאמה של רקמת הריאה המשומרת או חלל, כמו גם רצועות שזורות אפלות של רקמה סיבית. בניגוד תמט ריאות חדירות הסמפונות טענו כי יוצגו באופן מושלם על הסריקות.

השיקולים הנ"ל על אבחנה דיפרנציאלית מתייחסים באופן מלא לתהליכים הפתולוגיים המגזריים. עם זאת, ככל שכמות הנזק קטנה יותר, כך קשה יותר לפרום את טבעו. השיקולים הכלליים ביותר הם כדלקמן. חדירת דלקת ריאות ושחפת יש את המראה של הפסקות מפוזר או מוקד עם קוויים מטושטשים (לפרטים נוספים, ראה להלן). צל מופרד פחות או יותר עם קווי מתאר לא סדירים מצביע על גידול של הגידול. אין בו לומן הסימפונות, בלוטות לימפה מוגדלות בשורש הריאה ניתן לראות. חותם שנגרם על ידי אוטם ריאות גדול, נותן צל משולש, הבסיס הסמוך לחזה או הגבול בין האונה. כמובן, את האבחנה של עובדות כאלה עזרה שריר הלב כמו קיומו של מקור מפורש של תסחיף (למשל, thrombophlebitis של הגפיים התחתונות), כאבים בחזה, קוצר נשימה, שיעול עם דם, עומס של הלב תקין, וגילה ידי electrocardiography.

לכהה יותר בתחום ריאות שאינה קשורה בהכרח עם חותם של רקמת הריאה: הגידול הגובר מצלעו או הצדר, תפליט פלאורלי עגנה וגם לגרום החשכת בתחום הריאות, שכן הם גם סופגים כמויות גדולות של צילומי רנטגן. עם זאת, באמצעות עקיפה X- קרן תחזיות שונות ובמיוחד טומוגרמות מחשב, זה תמיד ניתן לקבוע את לוקליזציה השוליים של הנגע, מחוץ לרקמות הריאות.

החשיכה מוגבלת של חלק מהשדה הריאתי עשויה להיות עקב שבר הסרעפת, כלומר. את היציאה של איברים חלל הבטן לתוך חלל בית החזה דרך פגם בסרעפת. במקרה זה, ההתכהות אינה ניתנת להפרדה מתוואי הסרעפת, המחודדת בחדות מתוך רקמת הריאה. אם החלק של השבר מכיל חלק מהבטן או מהמעיים, אזי ההצללה אינה אחידה בשל נוכחותם של אקונומיקה כתוצאה מהצטברות של גז באיברים אלה. כל הספקות לחסל את המחקר שנערך לאחר נטילת השעיה בריום של המטופל, אשר באופן עקבי ממלא את הבטן ואת המעיים. במקרה זה, התמונה מראה איזה חלק של תעלת העיכול הוא בקע, וזה אפשרי להקים את לוקליזציה של השערים hernial.

בצל עגול בפרט תסמונת בשדה מבודד מחלחל המכתשית ריאתי שבו היווצרות הצל חריגה על התמונות בכל הקרנות הוא עגול, בצורת חצי עיגול או אליפסה בקוטר גדול מ 1 ס"מ. צל זה גורם להרס להתמקד צורה כדורית או ביצה. המצע יכול להיות חדיר אאוזינופילית, חדיר או tuberculoma שהחוף, חדירת דלקת ריאות חלק מעוגלת, אוטם ריאתי, נסגר ציסטה (סימפונות, שימור, echinococcus, alveokokkovaya), מפרצה, גידול שפיר, גידול ממאיר (ראשוני או גרורתי) ורבים במצבים פתולוגיים אחרים.

אבחנה דיפרנציאלית של צללים בודדים ורבים בתוך הריאות היא לפעמים קשה. במקרים אלה, תפקיד חשוב בתולדותיו ובתמונה הקלינית של המחלה (לדוגמה, דלקת ריאות, אוטם ריאות, גידולים גרורתיים). בנוסף, עזרה רבה ניתנת על ידי העובדה כי מחלות רבות שבהן צילומי רנטגן להראות צללים עגולים הם נדירים. "לעתים קרובות, לעתים קרובות, וזה נדיר, זה נדיר", רדיולוגים זקנים אוהבים לחזור. למעשה עלינו להבחין בעיקר בציסטות סגורות, בשחפת ובגידולי ריאה.

הציסטה הסגורה מוגדרת כצל עגול או אובוד, המופרדת בחדות מרקמת הריאות הסובבת. עם CT, הציסטה מיד נותן את עצמו, כי, על פי densitometry, התוכן של זה הם נוזליים.

בידול של שחפת, גידול שפיר וסרטן ניתן להקל אם יש צילומי רנטגן שבוצעו מוקדם יותר, שכן קצב הצמיחה של הקמת ניתן להקים. אחרת, ייתכן ויהיה צורך בביופסיה של נקבוביות, מכיוון שתמונת הרנטגן בתנאים פתולוגיים אלה עשויה להיות דומה מאוד. עם זאת, יש נקודות התייחסות אמין עבור אבחון דיפרנציאלי רנטגן. של גידולים שפירים של הריאה, הנפוצה ביותר היא חאמרטומה. היא, כמו גם סרטן tuberculoma, נותנת צל מעוגל על התצלום רנטגן עם קווי מתאר חדים ולא מאוד חלקים, אבל זה קל לזהות אם יש גיר עומק צומת או הכללה גרמית. סימנים tuberculoma במידה מסוימת יכול להיחשב נגעים שחוף סביבו או באזורים אחרים של הריאות, כמו גם את חלל נוכחות shelevidnoy במיקום שבו tuberculoma כולל ניקוז הסמפונות. סרטן הריאה העיקרי הוא עדות על ידי צמיחה מהירה, את המראה של רצועות lymphangitis צר לפריפריה של הצומת ועל בכיוון של שורש הריאות, עלייה בבלוטות הלימפה בשורש. כאשר נמצאה רקמה אחת בריאה, מומלץ להשתמש בתוכנית האבחון הבאה.

צורה מוזרה של האפלה היא הצל בצורת הצלצול בשדה הריאתי - תמונת רנטגן של חלל המכיל גז או גז ונוזל. דרישה מחייבת לבודד תסמונת כזו היא סגירת הטבעת על גרני רנטגן בתחזיות שונות. העובדה היא שבתמונה בכל הקרנה אחת הצללים המצטלבים של הכלים עשויים להידמות לטבעת. לפעמים דמויות בצורת צלצול בתמונה אחת היטל יכול להיווצר על ידי גשרים עצמות בין הצלעות.

חלל המורסה מכיל גז ונוזל; בו ניתן לראות את הרמה האופקית האופיינית של נוזל. הקירות של המורסה עבים, וברקמת הריאות הסובבת יש אזור הסתננות עם קווי מתאר מטושטשים. המערה השחפת טריים יש את המראה של גוון תילתי שסביבו מוקדים מוקדי שחפת או חגורה של רקמות ריאות דחוס ממוקם. הקווי הפנימי של החלל הוא בהתחלה לא אחיד, דמוי מפרץ, ואז הוא הופך להיות חלק. מימדים של חלל טווח מ כמה מילימטרים עד כמה סנטימטרים. סרטן ריאה היקפי אינו נותן לעיתים סימפטום של חלל. כתוצאה מהתפוררות רקמת הגידול הנגוע, מופיעים בה חלל אחד או יותר עם קצוות מסולסלים. כאשר ההמונים הנקרטים נקרעים, החלל יכול להיות מעוגל בקווים כלליים, אך תמיד לפחות באזור מצומצם נשאר גוש מסובך על קיר החלל. קווי המתאר החיצוניים של החלל אינם אחידים ומתוחמים בחדות יחסית מרקמת הריאה הסובבת.

הסוג הנפוץ ביותר של blackout הוא צללים מוקד. מונח זה מתייחס היווצרות הצל כדורית או צורה אסימטרית, החל בגודל שאני מ"מ עד 0.5 ס"מ. מקובל להניח miliary מוקדים כדי 2 מ"מ, 2 עד 4 מ"מ קטנים, מ -4 ל -8 מ"מ ו הממוצע של 8 עד 12 מ"מ גדול. אנו מציינים רק כי מיקוד מעגלי יחיד גדול מ 1 ס"מ נקרא בדרך כלל תסמונת צל עגול בתחום הריאתי.

מספר הצללים המוקדשים עשוי להיות שונה. במקרים מסוימים זהו ישות אחת, באחרים היא קבוצה של מוקדים קרובים. לפעמים יש הרבה מוקדים. אם הם מכסים שטח גדול למדי, אבל לא גדול יותר מאשר קצה הריאה ושני רווחים intercostal סמוכים על רדיוגרף ישיר, הם מדברים על הפצה מוגבלת. מוקדים פזורים יותר ידועים כהפצה נרחבת. יש, סוף סוף, מקרים של הפצה מפוזרת, כאשר המוקדים מאכלסים בצפיפות את שתי הריאות.

בניתוח של רדיוגרפים, יש צורך קודם כל לקחת בחשבון את לוקליזציה של מוקדים. המיקום שלהם בצמרות ובאזורים החיצוניים של האזור התת-קרקעי ברוב המקרים מעיד על האופי השחפתי של המחלה - שחפת ריאתי מוקדמת. נוכחות של מוקדים בחלקים התחתונים והתחתונים של הריאה אופיינית לדלקת ריאות מוקדמת. עם טיפול מיוחד, יש צורך לנתח את קווי המתאר ואת המבנה של המוקדים, כמו גם את הרקע הריאתי סביבם. קווי המתאר הבלתי סדירים של המוקדים הם סימן לתהליך דלקתי פעיל. עדות לכך היא גם דפוס מוגבר באותו אזור ואת הנטייה של foci כדי הפתיל. פוקוסים צפופים בבירור - עדות של נגע דלקתי גרנולומטי או חדל. חלק מן המוקדים שחפת בשלב בלתי פעיל של המחלה מסונכרן.

בדרך כלל, אבחון והקמת טבעם של תצורות מוקדי הריאה עם תשומת לב מתאימה לנתונים קליניים אינם גורמים לקשיים גדולים. קשיים נובעים בעיקר בהפצה מפוזר. בדרך כלל, ההחלטה נעשית על סמך הניתוח של סקר צילומי הריאות, אך נוכחותם של סימנים קליניים של פעילות שחפת או תהליך מקרוב מקובצי מוקדים מומלצים לבצע הדמיה לזהות חללים על תמונות רגילות בלתי נראות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.