Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כתמים אדומים ורודים, קשקשים על הרגליים: גורם, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

העור - קו ההגנה הראשון של הגוף מפני גירויים חיצוניים שלילי, זה גם משקף בעיות פנימיות.

התרחשות על העור באזורים שונים בצבע ובמבנה, אשר, יתר על כן, יכול להיות מכוסה שלפוחית, לקלף שריטה, לא נשאר מעיניהם. כתמים יכולים להיות בגדלים שונים - פריחה קטנה פגמים בעור של בקטרים גדולים. אם הם גם מגרד, אז הם מביאים אי נוחות רבה. כדי להיפטר במהירות זה, אתה צריך לגלות את המקור של כתמים ולנהל טיפול.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל כתמים מגרדים על הרגליים

על העור האנושי, שני סוגים של כתמים ניתן למצוא: פיגמנט וכלי הדם. כתמים שמגרדים הם בדרך כלל בעלי אופי אלרגי או מדבק או נגרמים על ידי ליקויים מערכתיים. הם מתייחסים כתמים וסקולריים.

פריחות מנוקדות יכול להיות ממוצא שונים. מלכתחילה, כתמים מופיעים באופן בלתי צפוי מציעים  תגובה אלרגית. במיוחד אם הם שרוטים באופן פעיל ומספרם עולה די מהר. הכתמים על הרגליים של האטיולוגיה אלרגית עשויים להופיע על טייץ מותג חדש, חומר ניקוי שטיפה רעה חדש (בדרך כלל קטן פריחה ומגרדים את כל פני השטח של הרגליים), אתה יכול להיות תגובה ל קוסמטיקה - קרם רגליים, סוכנים מקריחים (בדרך כלל על ידי תגובה מקומית, יש באתר של יישום ). פריחה עשויה להיות תוצאה של הליכה יחפה על אחו פורח (במקרה זה, קדחת השחת, lachrymation ושיעול עשוי להופיע). כתמים מגרדים על העור עשויים להפגין אלרגיה קר. ספוט, שאינו שרוט תמיד, וגם במגע, למשל, בגדים עשויים להיות photodermatosis סימן או תגובות אלרגיות אולטרה סגולה. אפילו אלרגיה לסמים יכולה להתחיל עם פריחות על הרגליים, במיוחד אם התרופה מוזרקת באופן שרירי לתוך הישבן. כאשר אתה מזהה לחסל את האלרגן, את הכתמים במהירות לעבור. אם הפעולה של הגירוי נמשכת, פריחה קטנה יכולה להתמזג לתוך תצורות גדולות יותר, הגירוד הופך להיות יותר גרוע. דרמטיטיס אלרגי נמצא לעיתים קרובות במחלות כבד, כאשר הפונקציה detoxification שלה מופרת.

מגע דרמטיטיס פשוט, בניגוד לאלרגי, גורם לתגובת עור אצל כל האנשים, למשל, במגע עם משטחים חמים חמים, סרפד, חומצות, אלקליות וגורמים אחרים.

עקיצות של  יתושים, midges וחרקים אחרים עצמם להשאיר עקבות מגרדים, בנוסף, יכול לגרום לתגובה אלרגית.

Dermatomycosis  גם יכול לגרום לנקודה מגרד על הרגליים. לעתים קרובות, הוא מופיע על הרגליים לאחר שניסה או ללבוש נעליים של מישהו אחר, בריכה או מקלחת משותפת. גזזת שטחית על עור חלק של כף הרגל גם נראה כמו כתם מגרדים. זה יכול להיות נגוע במגע ישיר עם אדם חולה, באמצעות הדברים שלו (trichophytosis) או חיה (microsporia). גורמים אשר מגבירים את הסבירות של זיהום - נוכחות של שריטות, כוויות והפרות אחרות של שלמות העור, שהייה ממושכת במים, מצב החיסוני.

אדום שטוח חזזית  ממוקם לעתים קרובות על הרגליים - על החלקים הפנימיים של העור של הירכיים ואת חזיתית - השוק. הסיבות להתרחשות בשלב המחקר, גורמי הסיכון להופעת כתמים כאלה - מתח, חסינות מופחתת, מחלות כרוניות, תורשה. סובלים ממחלה זו הם חולי סוכרת ואלרגיות.

בחלק הפנימי של הירכיים עלול להופיע כתמים כאשר נגוע  קרדית גרד. זה לא לוקליזציה טיפוסי, עם זאת, אפשרי.

לא תמיד לגרד ולעתים רחוקות, אבל עדיין ממוקם על הרגליים   כתמים psoriatic  ו  אקזמטיות.

 זעזועים עצביים, מתח, עומס פיזי, חשיפה לטמפרטורות גבוהות (אמבט) יכולים להפגין פריחות אדמדם ורוד אדמדם בורג (urticaria cholinergic). צורה נדירה מאוד של אורטיקריה, אפילו לעתים רחוקות יותר לידי ביטוי בחלק התחתון של הגוף. אצל בני אדם, בנוסף לנטייה לאלרגיה, חייבת להיות אי-סובלנות של אצטילכולין, חומר אנדוגני אשר משוחרר חזק בכל אדם במהלך overstresses עצביים וגופניים.

הסיבה להופעת כתמים אדומים מגרדים על הגפיים התחתונות עשויה להיות הפרה של זרימת העורקים או הוורידים באזור זה ( דליות ורידים ).

פריחות כאלה אופייניות לחולי סוכרת (השלב הראשוני של אנגיופתיה), הם יכולים להופיע גם אצל אנשים עם כבד חולה.

הסיבה להופעת כתם אדום על הרגל עשויה להיות  erysipelas, אם כי כתמים כאלה לא לגרד. במקום זה, את הכאב ואת תחושת צריבה הוא הרגיש סביר יותר, אבל תחושות - עסקים בודדים.

ורוד חזזית  - כתמים של צבע ורוד של אטיולוגיה לא ידוע, ככלל, itches לא הרבה.

מחלות אוטואימוניות  יכולות להיות מלוות בפריחות נידחות (אידיקריה אידיופטית). בהיסטוריה של חולים כאלה, יש כמעט תמיד אלרגיה.

כתמים על העור של הרגליים עשויים להופיע לאחר  אפילציה  והשפעות מכניות אחרות על העור, למשל, בגדים צמודים או נעליים.

כתמים חומים הגורמים לגרד דורשים אבחון רפואי או הסובלים מגרד מה לעשות עם פיגמנטציה, lentigo או יש סימנים של תקומה, אם, בנוסף, עליות גודל, מדמם, צבע צבעוני.

אצל הילד על הרגליים הכתמים הם לרוב אלרגי אטיולוגיה, או שנגרמו על ידי זיהומים - enterovirus, וארסלה, חצבת, אדמת. האמת ממוקמת פריחות לא רק על הרגליים, אבל בכל הגוף ואת הפריחה, ככלל, הוא הבחין הראשון על הפנים.

פריחה על הרגליים והישבן של ילד עשוי להיות אחד הסימפטומים של דלקת קרום המוח זיהומיות.

Lishai ו dermatycycoses אחרים יכולים גם להיות נוכחים בילד. התפרצויות רגשיות, יתר על המידה העצבים יכולים ובילד לשפוך לתוך פריחה מגרדת על הגפיים. הרבה פחות, עם זאת, את המראה של כתמים בילדות בשל כל האחרים של הסיבות המתוארות לעיל.

בפתוגנזה של כתמי אלרגית נחשבים להרכיב את התגובה החיסונית הרחיבה לגירויים במגע ישיר עם העור באזור (אלרגי) או על ידי בליעה של האלרגן בפנים (מזון, אלרגיה לתרופה). במקרה הראשון קישורי pathogenetic העיקריים הוא התגובה של לימפוציטים מקרופאגים שמצטברים אתרים של דלקת, ובמקרה השני - תפקידו העיקרי הוא שחק על ידי נוגדנים מסונתזים בתגובה אנטיגנים. בכל מקרה, תאים החיסון החיסוני אחראי על פונקציות מגן לעזוב את זרם הדם, הצטברות על פני העור, לגרום להסרת כלי דם, hyperemia ו גירוד חמור.

המנגנון של הופעת כתמים במהלך ההדבקה מתרחשת בערך באותו אופן: התגובה החיסונית של תאים מגן כדי המבוא של זיהומיות סוכנים - חיידקים, וירוסים, טפילים או פטריות.

ב הפתוגנזה של פריחות עם פתולוגיות מערכתיות, למשל, שיבוש של הכבד, הקישורים העיקריים הם טיהור מספיק של דם מרעלים. נוכחות של מחלות כרוניות שכיחות, עומס יתר של עצבים ופיזיות, שינויים הורמונאליים פוגעים בעבודת המערכת החיסונית. בכל מקרה, הפתוגנזה של הופעת הפריחה היא בעלת אופי אישי.

התרחשות של כתמים וסקולריים ניתן לעורר על ידי vasodilation זמני - התגובה של רגישות לגירוי, זיהום. מחלות כרוניות מערכתיות לגרום להתרחבות כלי דם קבועים - יש מה שנקרא כוכביות כלי הדם (hemangiomas).

כתוצאה מקרע של כלי דם נוצרים נקודות hemorrhagic, במילים אחרות, חבורות בגדלים שונים - מ דימום נקודה (פטקיא) כדי hematomas של גודל מרשים מאוד.

סטטיסטיקה של מחלות אשר יכול להיות מלווה על ידי הופעת כתמים מגרדים על העור של הגפיים התחתונות הוא נרחב מאוד. ככל הנראה, כל אדם לפחות פעם אחת בחייו נתקלו בתופעה זו. על פי ארגון הבריאות העולמי, היסטוריה אלרגית נוכחת כיום בשליש מאוכלוסיית העולם, מספר האלרגיות הולך וגדל, ומעריכים כי בעוד כמה עשורים כל אדם שני יסבול מאלרגיות.

השכיחות של זיהומים פטרייתיים מוערכת במקורות שונים מ 10 עד 20% וגם יש נטייה לגדול, כמו גם מחלות עור אחרות שעלולות להופיע על העור של הגפיים התחתונות.

אדום שטוח חזזית היא הפתולוגיה נפוצה למדי. המבוגרים החשופים ביותר בכל גיל.

מחלות Zhibera (ורוד חזזית) היא הפתולוגיה נפוצה אצל אנשים מעל גיל 20, לאחר 40 שנה זה נדיר מאוד. רוב האנשים שיש להם דלקת נגיפית חריפה הנגועים מושפעים, ולכן, היפותזה etiologic ויראלי נחשב.

דליות ורידים של כלי הרגליים נפוצים מאוד, הסימפטומים שלה (על-פי מקורות שונים) נוכחים במידה רבה יותר או כמעט ב -70% מהנשים ויותר מ -50% מהגברים במדינות המפותחות.

מחלות של הכבד, סוכרת, מחלות אוטואימוניות הם גם נפוצים מאוד, פריחות בעור לפעמים הפעמונים הראשונים של נוכחותם.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

תסמינים

פריחה על הרגליים יכולה להיגרם על ידי גורמים שונים, ולכן, המראה שלהם ואת הסימפטומים הנלווים גם יש הבדלים.

הסימנים הראשונים של אלרגיות שגורמות לך לשים לב הם גירוד מכתים. לפעמים יש כתמים בודדים, לפעמים - את כל השטח של העור הוא מפוזרים. קשה לא להבחין, אם פתאום מופיעים כתמים על הידיים והרגליים לגרד. פריחה אדומה-ורודה קמוריה, לא אחידה, שחוקה - אלרגית אלרגית. זה מלווה גירוד חמור, נפיחות, מופיע באופן מיידי וכאשר האלרגן מסולק, הוא יכול להיעלם במהירות ללא טיפול. אבל במקרים חמורים, הפריחות להתמזג, ויוצרים אזור נגעים רציפה מגרד. העור מעל זה הופך יבש ורזה, כאשר זה מסרק, זה שובר הופך סגול כחלחל. החולה עלול להופיע קוצר נשימה, לחץ דם נמוך, חום, חום. חולים אלה דורשים בדיקה רפואית חובה, לפעמים הם מאושפזים.

אלרגיות מגע דרמטיטיס גם באה לידי ביטוי פריחות, אשר הם בעלי אופי מקומי. במקומות מגע עם האלרגן, כתמים אדומים על גירוד ברגליים, ואז מתחילים להיות רטובים, סדק. מאוחר יותר הכתם מתייבש וקולף.

תגובות אלרגיות בעור מופיעות גם בצורה של כתמים יבשים יבשים מ ורוד בהיר גוון ארגמן. הגירוד עשוי להיות מתון, וכאשר הוא בא במגע עם בגדים, זה צריך להגביר.

כתמים גסים על עקצוץ הרגליים ועם אטופיק דרמטיטיס. עם זאת, עם פתולוגיה זו של כף הרגל - לא לוקליזציה הראשי, כאשר הפריחה מופיעה על הרגליים, הוא כבר נוכח כמעט בכל מקום על הגוף.

עקיצות חרקות מלוות בגרד חמור, ולסובלים מאלרגיה יש נקודה אדומה גדולה ונפוחה בנשיכה.

כתמים אדומים על הרגליים הם מגרד ו flaky עם dermatomycosis. הסימנים הראשונים של נגע פטרייתי של עור חלק הם כתם אדום גירוד חזק. הוא גדל מהר מספיק הופך קל יותר במרכז ומתחיל לקלף, יש גבול ברור (trichophytosis).

זה נגרם על ידי פטריות יכול להיות ממוקם על העור החלק של microsporia - כתם ורוד קשקשי, גדול למדי, בצורת עגול עם שולי ברור, גלילי של צבע כהה יותר.

זה נדיר ביותר על הרגליים ניתן למצוא otrubevidny או צבעוניים רב ליצנים. כתמים מעוגלים צהובים, מכוסים בקשקשים דתיים, מתמזגים בסופו של דבר לתוך תצורות גדולות עם קצוות מסולסלים, צבעם יכול להיות בצבע בז 'חום עד חום זית. על הגוף שזוף להיראות בהיר יותר, על חיוור - להיפך. צורה זו של מיקוסיס מאופיינת בגרד קל.

אדום חיוור אדום הוא אשכול של גושים בצבע סגול שהתמזגו לתוך נקודה גדולה ומבריקה של צורה לא סדירה, בולטת מעט מעל פני העור. על הגפיים התחתונות הוא בדרך כלל מקומי על החלקים הפנימיים של העור של הירכיים ואת חזיתיים - shins. על כתמים יכולים ליצור בועות (טופס pemigigoid), הם יכולים לקלף (erythematous). חזזית זו מוצגת אחרת לגמרי, זה יכול להיות חשוד אם נקודה גדולה על רגל itches. עם זאת, פסק הדין הסופי הוא עבור הרופא.

המחלה מאופיינת בגירוד חמור, במיוחד בצורת החמצן. בצורה אטרופית, פנינים מבריקות על הרגליים הן מגרד. הפרעות ניתן למקם במקומות שונים, לא רק על העור, אלא גם על ריריות הרירי.

אם הנקודה העגולה האדומה על העקצוץ ברגל, זה יכול להיות סימפטום של חזזית וסוכרת. במיוחד אם הוא התעורר באתר במשך זמן רב ללא ריפוי פצעים או שריטות. סימפטומים נוספים המבקשים לעבור בדיקה הם צמא מתמיד, נוקטוריה (הטלת שתן תכופה בלילה), אפיתליזציה לקויה של פציעות בעור.

דרמפתיה סוכרתית נמצא לעיתים קרובות אצל אנשים עם מחלה זו. הכתמים ממוקמים בחלק הקדמי של הטיביה, באופן סימטרי על שתי הרגליים. צבע חום-אדום, קוטר הראשון אינו עולה על סנטימטר. עם הזמן, גודל של כתמים מגדילה, אזורים של עור ניוון כהה ללכוד שטח גדל. גירוד מתון. שכיחה יותר בחולי סוכרת עם חוויה גברית.

גברים סוכרתיים נוטים יותר להיתקל ביטוי כזה של המחלה כמו גרנולומה של דריה, אבל לא כל המומחים מסכימים כי מחלה זו נגרמת רק על ידי סוכרת. נראה כמו פריחות כמו גושים קטנים ורדרדים צפופים עם קצוות מורמים. הם נוטים היתוך, להרכיב על הגוף של דפוסי בצורת טבעת. סימפטומים סובייקטיביים הם בדרך כלל לא מטריד מדי, עם זאת, ייתכן שיש כאב קטין. גירוי עור סוכרתית יכול גם להטריד ללא פריחות, ולכן כאשר גרנולומה מופיע תלונות על גירוד. זה פתולוגיה עורית יכול להופיע לא רק בחולי סוכרת, אלרגיות גם בסיכון (ביניהם יש יותר ילדים בגילאי 3-10 שנים נשים מבוגרות). לפעמים גרנולומה בצורת טבעת Darya מתרחשת לאחר טיפול עם sulfonamides. על הרגליים והידיים, המקומות האהובים על פריחות הם רגליים ומברשות, וניתן גם להציב אותם על הגוף.

טלאי Depigmented של עור (ויטיליגו) הוא בדרך כלל לא מלווים גירוד, לעומת זאת, חולי סוכרת נטה הופעת פגמים בעור, תחושות עלולות להתרחש כי כתמים לבנים על גירוד הרגליים.

כתמים צהובים, מקומי לחלק האחורי של הברכיים - xanthoma סוכרתית, מבעבע כתמים על העור של כפות הרגליים והאצבעות - שלפוחית השתן סוכרתית (ביטוי נדיר של סוכרת, פתאום מופיע גם עובר באופן עצמאי).

אי ספיקת כלי הדם מתבטאת לעיתים קרובות על הרגליים. כתמים אדומים בתחילה בצורת ורידי עכביש מופיעים באזור הברך והרגל תחתון על העור, כתמים מגרדים, לא יותר מדי ולא תמיד. בנוסף, ישנם כאבי ציור ותחושת כובד ברגליים. אם trophism של כלי הדם העורקים שבור, העור סביב כתמים יש מראה חיוור, פני השטח שלו הוא קר, רגיש לכאב, הטמפרטורה בניגוד מצטמצם. גירוי בולט יותר אופייני לחוסר ורידי, העור מקבל אפל צל כהה, מכוסה כתמים חומים-סגולים.

כאשר כתמים חומים על גירוד ברגליים - זה יכול להיות ביטוי של פתולוגיות הכבד. במקרה זה, גירוד נגרם לא על ידי טלאים המתעוררים, אלא קיפאון של המרה או bilirubin, אשר מסולקים דרך העור, כאשר הכבד אינו מתמודד עם ניצול שלה. גירוד מלווה במחלות כבד רבות והוא אחד הסימנים הראשונים שלהם. כמו גם ביטויים עורפיים. יכול להיות קבוע בצורה של התקפים. העור של הגפיים - המקומות האהובים של גירוד ופריחה.

פריחה Xanthomatous - כתמים קטנים מעוגלים צהובים הם מגרדים על הרגליים, הידיים, ואולי בכל הגוף.

כתמים שנוצרו במקרים של התרחבות כלי דם מתמשכת (telangiectasia) הם גם אחד הסימפטומים של מחלת כבד. נכון על רגליהם במקרה זה הם מופיעים, בדרך כלל במקום האחרון.

דימומים קטנים (פורפורה בכבד) פריחות מרובות על העור והריריות הריריות אופייניות גם לפתולוגיות הכבד. הם לא נעלמים כאשר לוחצים. יש גם דימום גדול למדי. לעתים קרובות חולים חווים דימום מהאף ופתיחות טבעיות אחרות.

כתמים על הרגליים עשויים להיות סימפטומים של פסוריאזיס. גירוי יכול להיות חזק, בקושי הרגשתי, בהתאם לצורה של המחלה. יש כתמים כאלה על אתרי extensor, למשל, את הברכיים. אם בשלב זה נקודה יבשה על הרגל שלך מגרדת, זה עשוי להיות תחילת פסוריאזיס וולגרי. הנקודה מוגבהת מעל רמת העור הבריא, האזור הסובב דלקתי. את המקום מאוד במרכז מכוסה קשקשים יבשים אפור או לבנבן. נוטים לצמוח ולהתמזג עם תצורות דומות. בדרך כלל פריחות כאלה גם במקומות אחרים, למשל, ברכיים - ברכיים או כפות הידיים.

צורות לא טיפוסיות של לוחיות פסוריאטיות - כתמים אדומים בהירים גדולים הממוקמים על פני השטח הפנימיים של הירכיים וקפלי עור אחרים, סימנים של צורה הפוכה של המחלה.

היפ-פסוריאזיס ממוקמת על הירכיים, אשר מופיעה לעיתים קרובות בילדים ובצעירים לאחר אנגינה. הרגליים התחתונות, הקרסוליים וגידול כף הרגל הם האתרים החביבים על התפרצויות פסוריאטיות. פפולות מעוגלות מתמזגות לתוך שלטים המקיפים את הרגליים. אותו "צמידים" בדרך כלל ניתן למצוא על פרקי הידיים.

גדול עגול כתמים מגרדים על הרגליים יכול להיות אטיולוגיה herpetic. כתמים אלה נוטים להישנות, שכן לחלוטין להשמיד את נגיף הרפס, אשר נכנס לגוף עם תרופות מודרניות עדיין לא אפשרי. ללא טיפול, הכתמים הם מגרד מאוד, מסרקים לפצח, להיות רטוב וקרום.

כאשר כתמים אדומים על הבטן ואת הרגליים לגרד, הם יכולים להיות סימן של גרדת. כתמים אמיתיים של קשקשים ממוקמים בנוסף לבטן רק בחלקים הפנימיים העליונים של הירכיים. בתחתית על גרדת הרגליים לא גרים, כמו גם על הגב. בין כתמי הכניסה והיציאה של הקרדית, ראות קלות של זה נראים.

כתמים לבנים וורודים שאינם בולטים מעל העור של הרגליים עשויים להיגרם על ידי hypomelanosis, vitiligo, פיתוח leukoderma. אלה סוגים של כתמים לא לגרד, ואם הם מלווה גירוד, אז זה לא קשור אליהם. כתמים של עגבת משנית לא לגרום כל אי נוחות, ממוקמים בכל הגוף, מספרם עולה בהדרגה.

Erysipelas יכול להתחיל עם המראה של אחד או יותר כתמים אדומים גדולים למדי, כולל על הרגליים (לוקליזציה מספיק תכופים). נכון, הם לא מגרדים, אבל הם כואבים, במקומות האלה יש תחושה בוערת ופריחת העור. סימפטום אופייני הוא חום גבוה.

ורוד ליצ'ן (מחלת ז'יברה) יכול להופיע בכל מקום, ועל הרגליים כולל, כמעט אף פעם לא גירוד, אולם במקומות מגע עם בגדים יכול להיות גירוד. תחילה מופיעה הנקודה הוורודה הראשית (לוחית אם), עם הזמן המוקף בנקודות לוויין קטנות יותר. כתמים מתרוממים מעל פני עור בריאים. פריחות כאלה יכולים להיות רבים. לאחר כעשרה ימים, מרכז הכתמים הופך צהוב או חום ומתחיל לקלף. ורוד נשאר מעט נקודות בולטות בולטות. שיא השיא נופל על העונה הקרה: חורף באביב. בנוסף פריחות, עשויים להיות סימנים של מחלה כללית שקודמים את המראה של כתמים. המקור אינו ידוע, מניחים את טבעו הנגיפי של המחלה.

Chulinergic urticaria מתבטאת כמו פריחה מגרדת, עבה, על כל חלק של הגוף, עם זאת, זה נדיר ביותר בחלק התחתון של הגוף והרגליים. זה בדרך כלל קדמו על ידי מצבים מלחיצים, יתר פיזי משמעותי ועצבני: תחרויות, בדיקות וכדומה, חשיפה לטמפרטורות גבוהות. הוא מופיע במהירות מחמש דקות עד שעה לאחר החשיפה לגורם מרגיז. תסמינים נוספים הם היפרתרמיה, הפרעות שינה, בחילות, שלשולים, הקאות.

כתמים על הרגליים עשויים להופיע לאחר הליך depilation, ואם כתמים כאלה הם מגרדים, זה עשוי להיות סימפטום של זיהום.

המראה של כתמים על הרגליים מסמן את נוכחותם של צרות, לעתים קרובות מאוד רציני. לכן, אם מספר מקומות גדל, הם לגרד, להתמזג ולצמוח, בדחיפות צריך לראות רופא.

למי לפנות?

אבחון כתמים מגרדים על הרגליים

עיין ברופא כדי לזהות את הגורם לפגם העור הזה רצוי בשלב החריף של המחלה, כאשר הסימפטומים של הבולט ביותר שלו. תרופה עצמית יכולה להביא הקלה דמיונית, למחוק ולעוות את התמונה הקלינית, אשר עלולה לגרום לאבחון שגוי.

לאחר בדיקה וחקירה של המטופל, על סמך הסיבות לכאורה של פריחות, הרופא יקבע בדיקות מעבדה. הקפד לבצע בדיקת דם, קלינית וביוכימית, כמו גם גלוקוז; ניתוח כללי של שתן. אם חשודים בזיהום - תרבות ניתוח של גירוד מנקודות. כנראה ביופסיה של אזורים מושפעים של העור ואת הבדיקה המיקרוסקופית שלה, dermatoscopy, ייקבע. אלרגיות מגע דרמטיטיס עבור אי סבילות ניקל נקבע על ידי בדיקה עם dimethylglyoxime. בעזרת בדיקות דם אימונולוגיות, ניתן לזהות אלרגנים. Chulinergic אורטיקריה מאובחנת עם מבחן פרובוקטיבי כמו אנלוגי של אצטילכולין.

אבחון אינסטרומנטלי אחר יבוצע במידת הצורך: אנגיוגרפיה של כלי הגפיים, בדיקת אולטרסאונד של כלי דם, כבד, בלוטת התריס. לאחר ביצוע בדיקות על הנתונים שלהם אבחונים דיפרנציאליים הוא בילה את האבחנה הסופית הוקמה. אלרגיות דרמטיטיס, פסוריאזיס חייב להיות מובחן נגעים עור פטרייתי, זיהומים. לדוגמה, גידולים שפירים של כלי הדם - המנגיומות מופיעים גם על העור כתם אדום, והם יכולים להיות בגדלים שונים. נקודה זו על הרגל אינה כואבת, היא אינה מגרדת, וחוץ מפגם קוסמטי, אין סכנה לבריאות.

אם הנקודה הוורודה ברגל אינה מגרדת, זה יכול להתברר כדי להיות ורוד לשלול, ועגבת, מחלה זיהומית רצינית המשפיעה על כל האיברים של הגוף האנושי.

פתולוגיות מערכתיות כרוניות, המתבטאות על ידי פגמים בעור, הן שכיחות למדי, ולכן כאשר יש כתמים אדומים על הרגליים, עלייה במספר שלהם גירוד, אבחון יסודי הוא הכרחי. זה בתקופה החריפה של המחלה כי קל יותר לאבחן את מוצאה. תרופות עצמיות, המבוססות על הנחות, כרוכות בתוצאות מזיקות. זה יכול לגרום לשיפור שקר, לבלבל את הסימפטומים ולסבך את ההתקנה של האבחנה הנכונה, ולכן, להאט את תהליך הריפוי.

trusted-source[10]

טיפול כתמים מגרדים על הרגליים

מאז הפריחה היא סימפטום של מגוון רחב של מחלות, אז את האמצעים הטיפוליים מתבצעים כדי להקל על המחלה הבסיסית להקל על מצבו של החולה - ביטול גירוד וריפוי פני העור.

עם אלרגיות, זה חובה לזהות ולסלק את האלרגן, כדי לצפות דיאטה היפואלרגנית. ב משטר הטיפול כסוכן detoxification כוללים Enterosgel - לטיהור דם ומעיים מחומרים רעילים ואלרגנים. המרכיב הפעיל של פוליאתילטר התרופה - polymethylsiloxane יש את היכולת לקלוט ולאגד מטבוליטים של תגובות מטבוליות לא גמורות, רעלים, חיידקים אופורטוניסטי פתוגני, לחסל אותם עם צואה מהגוף. במקביל, מבלי להפריע לפעילות חיונית של מיקרואורגניזמים שימושיים במעי. כתוצאה מהאפקט הרעיל של Enterosgel, הפעילות של תאי החיסון היא התייצבה. סורבנט אינו נכנס לזרם הדם הכולל. התווית רק עם חסימת מעיים חריפה. הוא מאושר לשימוש של נשים הרות ומניקות, בתחום הפדיאטריה. תופעות לוואי עשויות להיות עצירות. קח פה, סחוט מספיק כדי לבלוע את כמות המים, לפחות 90 דקות לפני נטילת התרופה או מזון, או שעתיים מאוחר יותר. מינון של 5 גרם (כפית) פעמיים ביום בגיל צעיר משלוש שנים; אותה מנה בודדת ניתנת רק שלוש פעמים ביום בגיל שלוש עד חמש; מ 5 עד 14 שנים - 10 גרם (כף קינוח) שלוש פעמים ביום; חולים מעל 14 שנים - dosed ב 15 גרם (כף) שלוש פעמים ביום.

לפעמים זה מספיק. במידת הצורך, טיפול תרופתי משמש. כתמים בודדים המופיעים במקומות מגע עם הגירוי מטופלים עם שימוש משחות לא הורמונליים מקומיים, למשל,  ג'ל Fenistil. המרכיב הפעיל dimethindene malate בקלות חודר לעור, יש פעולה אנטי אלרגית, חסימת קולטנים H1-histamine, מפחית גירוי, דלקת גירוד, מתחיל לפעול כמה דקות לאחר היישום. יש השפעה קירור מקומית הרדמה. אין להחיל על אזורים נרחבים של נזק, לאחר היישום, להימנע מאור השמש. Teratogenicity אינו בעל, מותר להשתמש באזורים קטנים של העור עבור נשים הרות ומניקות. חולים מעל גיל שנתיים יכולים לשמש פעמיים עד ארבע פעמים ביום, תחת שני - רק כפי שנקבע על ידי הרופא. כאשר נגעים נרחבים משמשים בשילוב עם הטופס הפומי של התרופה - טיפות או כמוסות. טיפות ניתן לתת לילדים מגיל חודש, עד שנה הם רשם מנה אחת של שלוש עד עשר טיפות, נלקח שלוש פעמים ביום. ילדים 1-3 פעמים ביום לקחת 10-15 טיפות; מ 3 עד 12 שנים - 15-20; מעל גיל 20-40. ניתן לחלק את המנה היומית לשתי מנות, ומנת הערב יכולה להיות גבוהה פי שניים ממנת הבוקר. קפסולות נלקחות על ידי חולים בגילאי 12 ומעלה. המינון הסטנדרטי הוא צריכת יומית של כמוסה אחת, הוא נבלע כולו ושטף במים. התרופה היא התווית בחולים עם אסתמה הסימפונות וביצוע עבודה הדורשת תשומת לב קיצונית.

דרמטיטיס אטופית אצל ילדים מגיל שלושה חודשים ומבוגרים מטופלים בשמנת  אלידל. הפעולה האנטי-דלקתית של החומר הפעיל (pimecrolimus) מבוססת על שחרור של מתווכים וציטוקינים פרו-דלקתיים של תאי לימפוציטים ותאי תורן. מעכב את הפעילות של calcinervine, מדכאת את הפעילות של immunocytes של העור. זה לא לעורר את הפיתוח של תהליכים אטרופיים, הפעולה דומה בעוצמה עם נגזרות של clobetasol. ניתן להשתמש עבור קורסים ארוכים.

קרם הוא בקלות משפשף פעמיים ביום לתוך אזורים פגומים של העור. החלת הסימנים הראשונים של אטופיק דרמטיטיס, כאשר משתמשים בה לאורך כל השנה, מונעת הישנות.

נגעים כולינרגית הם תגובת חומרים אנדוגניים (אצטילכולין), אשר נוצרו בגוף החולה תחת השפעה של גורמים מסוימים. לכן, antihistamamines אינם יעילים במקרה זה, בעיקר, ההכנות המקומי עם  תמצית krasavka או עם אטרופין משמשים. הם מוחלים על כתמים פעם או פעמיים ביום. הפקת krasavki (belladonna) יש אפקט cholinolytic בולט. המרכיבים הפעילים של תמצית - אלקלואידים אטרופין, סקופולמין, H hyoscyamine ואת קולטני כולינרגית לאגד M, ובכך להפחית רגישות שלהם כדי אצטילכולין, ו - חסימת אותות עצביים כולינרגית.

אפקט טוב מסופק על ידי טיפול משולב - תרופות מקומיות עבור אלרגיות + antihistamines אוראלי. עדיף להשתמש בתרופות הדור השני, כי אין את תכונות הרגעה של תרופות השייכות לדור הראשון, למשל,  Loratadine. יעיל בדלקת השתן ואלרגיות אלרגיות הנגרמות על ידי אלרגנים שונים, כולל - סמים ונשיכות של חרקים. יש מהירות, חצי שעה לאחר תחילת הפריחה, הם מפסיקים לגרד את ההתבטאויות הדלקתיות. התקבל מגיל 12 או מהרגע שבו משקל הגוף עולה על 30 ק"ג - פעם ביום עבור טבליה אחת. בגיל 2-11 שנים, ילדים שמשקל גופם אינו עולה על 30 ק"ג, מומלץ לקחת חצי טבליה. תופעות לוואי (הקאות או יובש בפה) הן נדירות ביותר.

במקרים של חוסר יעילות של antihistamines, ההכנות ההורמונליות של פעולה מקומית ומערכתית נקבעו. הם נלקחים רק למרשם של רופא ומשתמשים בקורסים קצרים, שכן יש להם תופעות לוואי מרשימות רבות, ולאחר מכן, לאחר השיפור במצב המטופל, הם "נרפא" עם antihistamine, אנטי דלקתיים או אמצעים חלופיים.

עם כתמים שנגרמו על ידי פתולוגיות כבד, סוכרת mititus הוא prescribed הטיפול של המחלה הבסיסית בשילוב עם detoxifying (Enterosgel) ו antiallergic סוכנים.

Dermatomycoses מטופלים עם משחות פטריות, טבליות או שילובים מהם, דרמטיטיס הנגרמת על ידי וירוסים או חיידקים, בהתאמה, תרופות אנטי ויראליות ו אנטיבקטריאליות. הצלחת הטיפול תלויה לחלוטין באבחון נכון ובזמן.

משטר הטיפול כולל ויטמינים ומתחמי ויטמין, הדגש הוא על חומצה אסקורבית וויטמינים B. תרופות אלה מסייעות לשחזר את ההגנות של הגוף ולהגדיל את ההתנגדות שלו.

בפתולוגיות עור, פיזיותרפיה נעשה שימוש נרחב. בשלבים חריפים של דרמטוזיה היא התווית, לעומת זאת, במהלך תקופת ההתאוששות זה עוזר לרפא פצעים ולחדש תאי העור. כדי לשפר את המצב התפקודי של משטח העור, השיטה ד 'Arsonval משמש - חשיפה זרמים פעימה פעימה, סמים אלקטרופורזה, טיפול PUVA.

טיפול אלטרנטיבי

מרשמים לרפואה אלטרנטיבית במקרים מסוימים יכולים לעזור להיפטר כתמים על הרגליים, להפחית את הסימפטומים של דלקת וגירוד. הם יכולים לשמש במהלך תקופת ההחלמה, לאחר התייעצות עם הרופא מראש, כדי לזרז את תהליכי אפיתליזציה.

כאשר כתמים הופיע רק, בבית, אתה יכול לנקות את הגוף. עם כתמים ממוצא אלרגי, זה יכול לעזור, עם סוגים אחרים של כתמים, מדי, לא מזיק. ניקוי בבית יכול להיעשות בדרכים כאלה:

  • לשים חוקן טיהור לרעוב למחרת, במיוחד אם היום הזה הוא יום חופשה;
  • לקחת פחמן מופעל מן החישוב: טבליה אחת לכל 10 ק"ג של משקל גוף (ימים עבור חמש נקודות זיהומיות שאינם מזוהמים בדרך כלל לעבור);
  • קח את Enterosgel.

כתמים אלרגיים על העור ניתן למרוח במי מלח מכרוב כבוש. זה מהר מסיר גירוד, וכמה נהלים עם קרם מן המלח צריך להסיר כתמים.

מומלץ להפיץ את הכתמים ללילה עם הרכב כזה: לקחת חרדל יבש, לשפוך מים רותחים, מגניב - להחיל על העור המושפע ולהשאיר עד הבוקר. בבוקר יש לנקות את העור.

עם אלרגיות, צמחי מרפא הוא בשימוש נרחב: החניכיים מבוצעים עם חליטות של מחרוזת, קמומיל, שורש סלרי. עם אותם צמחים, אמבטיות נעשים.

סלרי באופן כללי עם אלרגיות הוא לא רק חיצוני, אלא גם בפנים. אפשר להחיל עלים טריים חתוכים דק של צמח זה כתמים או לעשות משחה, לוקח פרופורציות שוות עלים סלרי כתוש וחמאה.

נגעי עור פטרייתיים יכולים גם להיות מטופלים באמצעות צמחי מרפא. בדרך כלל, העור של הרגליים מושפע, ולכן מומלץ אמבטיה מן הפטרייה:

  • עם celandine: לקחת 8 כפות של דשא יבש הקרקע במשך שלושה ליטר מים רותחים להרתיח במשך שלוש עד חמש דקות, לאפשר להתקרר למצב חם, לא לדלל, להחזיק את הרגליים במרק;
  • עם קפה טחון טבעי: 10 כפות של קפה מבושל עם שני ליטרים של מים רתוחים, התקרר במרק עד חמים (לא מאומץ) כדי לשמור על הרגליים למשך חצי שעה, לא לנגב, גרבי שמלה פשוט ללכת לישון; בבוקר, לשטוף את שאריות קפה.

משחה מן הפטרייה: 100 גרם של זפת ליבנה, ביצה עוף גולמי (תוצרת בית), כף שמנת מחלב תוצרת בית, מערבבים את החומרים, מכניסים צנצנת זכוכית, לאחסן במקרר מתחת למכסה. החל משחה על הרגליים מאודה לפני הולך לישון, מלמעלה כדי לעטוף עם תחבושת, מדי יום במשך חודשיים. לפני הטיפול לא נגמר, גם אם הרגליים היו נקיות מהתבוסה.

אדמונית חזזית אדום מומלץ להיות מטופלים עם קרמים חומץ תפוחים תפוחים או מיץ מן גרגרי Kalina. החל על ארבע עד שש פעמים ביום למשך 10 דקות.

אתה יכול לעשות appliques עם שמן אשחר הים. שמור אותם על העור לפחות חצי שעה, ועדיין בבוקר על בטן ריקה לקחת חצי כפית שמן.

אם את החלקים הנגועים של הגוף הם dosed עם מים חמים פעמיים ביום במשך שלוש דקות כל שלושה ימים, אז שיפור יהיה בולט בתוך שלושה ימים, ואחרי חצי חודש את האדמונית חזזית אדום ייעלם.

ליצנית ורוד עובר לבד במשך חודש, אם כי יש בצורת טבעת בצורת שלה, אשר משתנה לתוך כרוני נמשך במשך מספר שנים. רפואה אלטרנטיבית מציע לעזור לגוף לקצר את תקופת ההחלמה בעזרת תמיסת קנדילנד על אלכוהול או אלכוהול סליצילי, משפשף את הפריחה פעמיים ביום. אתה יכול להכין ומים עירוי, ערבוב בצנצנת זכוכית בפרופורציות שוות טלק, תחמוצת אבץ, גליצרין ומים.

trusted-source[11]

הומיאופתיה

כתמים על הרגליים, ממקורות שונים, מטופלים בהצלחה בהכנות הומיאופתיות, כולל ויטיליגו, ועוד גילויים עור, הגורמים אשר גורמים למחלוקת בחוגים רפואיים רשמיים. טיפול הומיאופתי אינו מכוון דיכוי ההתפרצויות, וכדי לזהות ולחסל בעיות עם איברים פנימיים, אשר אינו יכול להתמודד עם הפונקציות שלהם, כך שהעור נוגע תפקידו של איברי ניקוז הטבעי (כליות, כבד, מעי). ההומיאופתים מטפלים בדרמטוזים ובדרמטיטיס כתשוקה של הגוף לחסל את הבעיה דרך העור, להביא אותו החוצה מאיברים פנימיים חיוניים. הרופא ההומיאופתי מנסה להבין את מנגנון ההדק של בעיה זו, והמטרה של התרופה מתרחשת לרוב בהתאם לסוג החוקה של המטופל.

כדי לטפל פתולוגיות העור, כמעט כל ארסנל של בית המרקחת ההומיאופתית משמש, שכן לכל חולה יש מאפיינים פיזיים ופיזיים משלו.

לדוגמה, karbonikum אמוניום הכנה הומיאופתית או אמוניום קרבונט ניתן להקצות לטיפול בסוגים שונים של אורטיקריה וכן - חולים העור depigmentation להתרשם עם שינויים תכופים של הרודן רוח ונימוסים.

הסוכן קוניום או חזה מנומר נרשם לחולים נוטה דיכאון, ביישן ו unociable, נטייה לפתולוגיות אנדוקרינית ו neoplasms. הם לעתים קרובות יש פריחות בחורף, ויטיליגו עלול לסבול.

Ignacy (שעועית של סנט איגנצי) מוצג לחולים רגשית וטמפרמנטלית שיש להם רצון חזק, נוטה אמפתיה ומוכן תמיד לבוא להציל. עוזר עם urticaria cholinergic, נגרמת על ידי מצב מלחיץ, הפרעות של פיגמנטציה בעור.

גופרית (צבע גופריתי) וגופרית יודאטום (סגסוגת של גופרית ויוד) - התרופות העיקריות המשמשות לטיפול בכתמים על העור, אשר מגרד, יעילות במיוחד בדרמטוזות כרוניות.

רוס toxicodendron (סומאק רעיל) הוא prescribed עבור חולים עם אלרגיות קר, כאשר פריחות מופיעות על עור אדמדם ונפוח. תכשירים מקומיים יכולים להיות שנקבעו בצורה של משחה הומיאופתית או שמן.

סידן קרבונט (פחמן דו חמצני סיד) הוא prescribed כדי מלא ומשוחרר חולים, ילדים עם חוסר סובלנות חלב.

בעיות דרמטולוגיות מסולקות היטב על ידי ההכנות ההומיאופתיות ההומיאופתיות. עם גילויים עור של תפקוד לקוי של אברי העיכול, cholestasis ו עבור גירוי של פונקציות המעיים, Manganum Sulfuricum (סולפט מנגן) הוא prescribed. Manganum Acetikum (חומצה אצטית חומצה) הוא prescribed עבור פסוריאזיס אקזמה יבשה, מלווה גירוד חמור. Manganum Carbonicum (פחמן מנגן) - עם התפרצויות פסוריאטיות, חזקים.

ההכנות ההומיאופתיות מורכבות ניתן להשתמש במשטרי הטיפול allopathic, הם למעשה לא לגרום לפעולות בלתי רצויות, אשר יקר במיוחד עבור חולים עם בעיות עור. נשים הרות ומניקות לוקחות תרופות כאלה רק כפי שנקבע על ידי הרופא.

לדוגמה,  Limfomiozot  - gomotoksicheskoe תרופות multicomponent שמפעיל את זרימת הלימפה, רעלים בגוף ומפחית סימפטומים דלקת: גירוד, אדמומיות, דיות, בצקת. הפרעות תפקודיות של איברים ותאים, כולל החיסון, מוסדרים. צורת שחרור - טיפות אוראלי ופתרון אמפולות עבור זריקות. זה לא מומלץ לאנשים רגישים לרכיבים של התרופה. חולים עם תפקוד בלוטת התריס מוגברת צריך לנקוט משנה זהירות בעת מינון התרופה.

לשאוב 10 מ"ל מים מנה בודדת של תרופות לפי גיל ומשקה, תוך שמירה על חלל הפה במשך זמן רב ככל האפשר, שלוש פעמים ביום לפני הארוחות למשך חצי שעה או לאחר מכן עם מרווח שעה.

מינון יחיד לתינוקות הוא אחד או שניים טיפות, בגיל 1-2 שנים מלא - שלוש, 3-5 שנים - 5, 6-11 שנים - שבע. לאחר שהגיע 12 שנים, 10 טיפות לטפטף. בשלב החריף של המחלה, ניתן לקחת מנה אחת לאחר רבע שעה, הצריכה היומית המקסימלית היא פי עשרה. לאחר הקלה על החמרה, הם עוברים לנוהל סטנדרטי.

חולים עם בלוטת התריס הם dosed עם התרופה, לוקח 1/2 של גיל המתאים חלקים, להביא את הנורמה גיל עלייה יומי של ירידה אחת.

במקרים חמורים, פתרון הזרקת משמש. זה מותר להחיל על חולים מגיל שש. הזרקת יחיד - אמפולה אחת פעמיים או שלוש פעמים בשבוע. הזרקות מבוצעות בכל האמצעים: תוך שרירית, תוך ורידי ו תת עורית, תוך ורידי, הזרקות אקופונקטורה מותר.

מותר לדלל את תוכן האמפולה ברבע כוס מים ולשתות פתרון זה במשך כל היום, תוך התבוננות במרווחים שווים בין מינונים ועיכובם בחלל הפה.

Multicomponent תרופה הומיאופתית גליום-  Heel  יש דטוקסיפיקציה השפעה immunomodulatory ברמה התאית. מפעילה תהליכי ניקוז ברקמות הפאנצ'ימאליות של איברים פנימיים חיוניים. תופעות הלוואי אינן קבועות. ההתנגדות היחידה היא רגישות אישית.

הוא משמש מלידה: הילדים של שתי השנים הראשונות של החיים מופצים חמש טיפות כל אחד; מ שנתיים עד חמש שנים מלאות - שמונה טיפות; לחולים משש והוא בכיר יותר - עשרה. במצב חריף, מנה אחת ניתן לקחת במרווחים של רבע או חצי שעה במשך 1-2 ימים, אבל לא יותר מ 20 פעמים.

גליום- Heel ניתן להשתמש כמו monotherapy או חלופי עם קבלת הפנים עם Lymphomyosot כל יום אחר.

בתור סוכן detoxification כי מנרמל את חילוף החומרים, קומזיטום קואנזים יכול להיכלל משטר הטיפול  . הוא משמש במקרים חמורים של כל מקור ולוקליזציה. התרופה זמינה אמפולות עבור כל סוג של הזרקת: זריקות תוך-עוריות, תת עורית, תוך שרירי תוך ורידי, הזרקת אקופונקטורה מותר. להקלה על סימפטומים חריפים, ניתן להזין מנה יומית אחת במשך שלושה ימים, ולאחר מכן ללכת לממשלה פעמיים בשבוע.

ערכת תקן של הממשל מאפשר הזרקה מ פעם בשבוע לשלושה.

ילדים עד שנה אחת התרופה התרופה ב 0.4 מ"ל; בגיל 1-2 שנים מלא - 0,6 מ '; 3-5 שנים - 1ml; חולים מעל גיל 6 מקבלים אמפולה שלמה (2.2 מ"ל).

סיבוכים ותוצאות

הסיבוכים המסוכנים ביותר של פריחה אלרגית הם בצקת של Quincke ו הלם אנפילקטי, בהיעדר טיפול חירום, תנאים אלה יכולים להוביל למוות של המטופל.

כתמי גירוד על הרגליים ללא טיפול לגרום לחולה לסרק אותם, את התוצאות של פעולות אלה יכולים להפוך לזיהום של הפצע, את הצורך בטיפול לטווח ארוך ויצירת צלקות וצלקות.

הפרעות טרופיות מתחיל עם הופעת כתמים pruritic אדום יכול בסופו של דבר להוביל כיבים trophic, פיתוח של קטיעה גפיים קטיעה.

מחלות מערכתיות המראות על עצמן פריחות, ללא טיפול, מתפתחות ויכולות להפחית באופן משמעותי את איכות החיים של המטופל. צורות מפוקפקות קשות של מחלות כרוניות דורשים טיפול לטווח ארוך, יכול להפחית באופן משמעותי את תוחלת החיים.

לכן, את המראה של כתמים על הרגליים לא צריך להישאר ללא תשומת לב, כדי לנהל טיפול מוכשר ויעיל, מלכתחילה, בדיקה יסודית יש צורך.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

מניעה

צעדים כדי למנוע את התרחשות של כתמים מגרדים על הרגליים ועל העור של חלקים אחרים של הגוף אינם מורכבים תלויים נטייה של הגוף לתגובה חומרים מסוימים רצוי לחסל מחיי היומיום.

הזיהום עם פטריות, הרפס, זיהומים חיידקיים ניתן גם לצפות על ידי לשים על כפכפים גומי במקומות ציבוריים (בריכות, מקלחות), לא מנסה על נעליים של מישהו אחר, בגדים וכן הלאה.

אם הכתם הופיע, אין צורך לסרק אותו או אותו, אפשר להביא זיהום. במקרה של סיבה ידועה, אתה יכול לנקוט בצעדים: לחסל את הגורם ולבלוע enterosgel או פחם מופעל, לעשות קרמים עם התור, לקחת antihistamine.

אם הגורם להופעתו של המקום אינו ברור, עדיף לא לעכב ולעשות תרופות עצמית על ידי בחינת בשיטות אבחון מודרניות. לאחר מכן בחר טיפול, allopathic או הומיאופתית - הבחירה היא שלך.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

תַחֲזִית

כתמים על הרגליים גירוד, בדרך כלל לא לגרום לבעיות חמורות, למעט אסתטיקה ואי נוחות גירוד. פתולוגיות כאלה מטופלות על בסיס אשפוז, עם טיפול בזמן ואבחון נכון, בדרך כלל הטיפול נמשך זמן רב

trusted-source[29], [30], [31]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.