Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אקזמה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אקזמה היא מחלה אלרגית המלווה בתגובת דלקתיות ודיסטרופית של העור, המתפתחת על רקע השינויים בתגובת הגוף, נוטה לקורס חוזר כרוני, המאופיינת בפולימורפיזם של אלמנטים, ובהם בועות שולטות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם ו pathogenesis של אקזמה

הסיבה לאקזמה אינה מובנת היטב. בהופעתה של המחלה, הן אקזוגניות (כימיות, מרפא, מזון אנטיגנים חיידקים) אנדוגני (דטרמיננטי אנטיגן של מיקרואורגניזמים מן מוקדים של זיהום כרוני, גורמים מטבוליים ביניים) תפקיד חשוב. בפתוגנזה של המחלה, התפקיד המוביל מתרחש על ידי דלקת חיסונית של העור, המתפתחת על רקע הופעת החיסון הסלולרי והמוסרי, התנגדות לא ספציפית של גנטיס תורשתי. האופי התורשתי של המחלה הוכח על ידי זיהוי תכופות של HLA-B22 היסטולוגית hig-Cwl אנטיגנים.

מחלות של מערכות העצבים ואת האנדוקרינית, דרכי העיכול, וכו 'הם גם בעלי חשיבות רבה.

על פי המושגים המודרניים, הפיתוח קשור עם נטייה גנטית, אשר אושר על ידי החיבור החיובי של histocompatibility אנטיגנים המערכת.

מאפיין אופייני של המחלה הוא הפרעות בחולים עם פעילות של מערכת החיסון ומערכת העצבים המרכזית. הבסיס להפרעות החיסון הוא ייצור מוגבר של prostaglandins. זה האחרון, מצד אחד, להפעיל את הייצור של היסטמין ו סרוטונין, לעומת זאת, הם לדכא את התגובות של חסינות הסלולר, קודם כל, את פעילותם של T- מדכאים. זה תורם להתפתחות של תגובה אלרגית דלקתית, מלווה עלייה החדירות של כלי הדרמיס בצקת בין תאיים, כדי ספונגיוז באפידרמיס.

שינויים בפעילות של מערכת העצבים להוביל להעמקת הפרעות החיסון, כמו גם שינויים trophism של העור. בחולים, הרגישות של העור לפעולה של גורמים אקסו אנדוגניים שונים מוגברת, אשר מתממשת על ידי סוג של רפלקסים פתוגניים, kutano-kutani פתולוגיות.

חסינות מופחתת בשילוב עם הפרעות טרופיות גורמת לירידה בתפקוד המגן של העור לאנטיגנים שונים ולמיקרואורגניזמים. רגישות גוון המתפתחת עם תחילת המחלה, כפי שהיא מתקדמת, מוחלף על ידי מאפיין polyvalent של אקזמה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

תסמינים של אקזמה

במהלך האקזמה האמיתית, נהוג להבחין בין שלושה שלבים: חריפה, תת-קרקעית, כרונית.

עבור תהליך אקזמטי חריף, פולימורפיזם אבולוציוני של נגעים אופייני, כאשר אלמנטים מורפולוגיים שונים נפגשים בו זמנית. על הרקע האיריטמטי, המעורב במקצת, יש פריחות של החלקיקים והשלפוחיים הקטנים ביותר, שחיקה מדויקת - בארות אקזמטיות, כמו טל, אכזריות סרוזית (בכי), פטוטרות קטנות, קרום קטן, שיכוך היפרמיה.

השלב החריף של המחלה מאופיין בהופעת אריתמה על העור, בצקת בגדלים שונים ובצורות עם גבולות ברורים. האלמנט המורפולוגי העיקרי הוא מיקרו שלפוחית, נוטה לקיבוץ, אך לא להתמזג. בועות פתוחות במהירות כדי ליצור שחיקות נקודתיות המפרידות בין נוזל צלול וצלול ("בארות סרוניות" של דיברי), אשר מתייבש ליצור קרום. לאחר מכן, מספר בועות שזה עתה נוצרו פוחתת. לאחר הרזולוציה של תהליך, קילוף צלחת עדינה נשאר זמן מה. לפעמים, בשל תוספת של זיהום משני, התוכן של שלפוחית הופכים להיות שופע, pustules ו קרום סגול נוצרים. מאפיין אופייני הוא הפולימורפיזם האמיתי של אלמנטים: microvesicles, microerosion, microcori.

בתת הצורה התת-קרקעית של המחלה, שינוי השלבים יכול להתרחש באותו אופן כמו החריף, אבל התהליך מתקדם עם פחות בוכה, hyperemia ותחושות סובייקטיביות.

עבור הצורה הכרונית של נוכחות של חדירת הגוברת חזזית lesions. התהליך הוא כמו גל, רמיסים מוחלפים על ידי הישנות. עוצמת הגירוד משתנה, אבל גירוד כמעט קבוע. לחות היא נצפתה במהלך החמרה של סוג כרוני של המחלה. למרות הקורס הארוך, לאחר הטיפול, העור הופך לנורמלי. אקזמה כרונית, כמו גם חריפה, מתרחשת על כל האזורים של העור, אבל לעתים קרובות יותר מקומי על הפנים ואת הגפיים העליונות. המחלה מתרחשת בכל גיל, לעתים קרובות יותר אצל נשים.

תהליך אקזמי אמיתי מתרחש בכל גיל ומאופיין בקורס כרוני עם החמרות תכופות. פריחות ממוקמות על אזורים סימטריים של העור, לכידת הפנים, הגפיים התחתונות והתחתונות.

אחת הצורות הנפוצות ביותר היא אקזמה כרונית, lhened, אשר מאופיין חדירת ו חזזית של העור. לוקליזציה תכופה על הצוואר והגפיים דומה לדרמטיטיס אטופית מוגבלת.

תהליך האקזמטיות הדיסידרוטית מתמקדת בכפות הידיים ובסוליות, והיא מיוצגת על ידי בועות צפופות כמו סאגו, כתמים שחוקים ושאריות של צמיגי בועה לאורך הפריפריה של הנגע. זה מסובך לעתים קרובות על ידי זיהום pococcal משני (impetiginization), אשר בתורו יכול להוביל להתפתחות של לימפאנגיטיס ו לימפדניטיס.

עבור מחלה דמוית מטבע, יחד עם חדירת ו חזזית, יש מגבלה חדה של נגעים. התהליך מתמקם בעיקר בגפיים העליונות ומיוצג על ידי מוקדים בצורת עגול. Pustulization הוא נדיר יחסית. החמרות הם נצפו לעתים קרובות יותר בעונה הקרה.

בתופעותיו הקליניות, צורת הכהן דומה לזו של פרוריטוס, אך היא מובחנת על ידי הופעה מאוחרת יותר ונטייה ל אקסוסרוזיס באתרים בודדים. דרמוגרפיה ברוב החולים - אדום.

סוג דליות הוא אחד הביטויים של תסמין סימפטום דליות, הוא מקומי ברוב המקרים על הרגליים דומה מאוד אקזמה paratraumatic. תכונות קליניות כוללות טרשת נפוצה של העור סביב הוורידים.

הזנים נדיר של הצורה הכרונית של המחלה כוללים אקזמה החורף. למרות שהוא האמין כי המופע של המחלה קשורה לירידה ברמת השומנים השטחי של העור, הפתוגנזה נשאר ברור. רוב החולים הראו ירידה בתכולת חומצות האמינו בעור, בחולים עם מהלך חמור של המחלה, ירידה ברמת השומנים גורמת לאובדן החלק הנוזלי של העור ב -75% או יותר ובכך לירידה בגמישות ויובש העור. אקלים יבש, הפרעות קרות, הורמונליות תורמות להתרחשותה של הפתולוגיה זו.

צורת החורף של תהליך אקזמטוס מלווה לעיתים קרובות מחלות כגון מיקסדמה, אקרודרמטיטיס אנטרופתית, ומתרחשת כאשר לוקחים שימוש ב- cimetidine, לא רציונלי של קורטיקוסטרואידים מקומיים. המחלה מתרחשת לרוב בגיל 50-60 שנים.

בחולים הסובלים מפאתולוגיה חורף למראה, העור יבש וקשה במקצת. תהליך העור הפתולוגי נמצא לעיתים קרובות על פני האקסטנסור של הגפיים. קצות האצבעות יבשים, יש סדקים קטנים דומים נייר קלף. על הרגליים, התהליך הפתולוגי עמוק יותר, הסדקים לעיתים קרובות מדממים. מוקד ההתפרצות אינו אחיד, אריתמטי וקצת מוגבה. בעתיד, המטופלים מודאגים באופן סובייקטיבי על גירוד או כאב עקב סדקים.

הזרימה היא בלתי צפויה. הפוגה עלולה להתרחש בעוד מספר חודשים, עם תחילת הקיץ. ההתקררויות מתרחשות בעיקר בחורף. לפעמים, ללא קשר לעונה, התהליך נמשך זמן רב. במקרים חמורים, גירוד, גירוד וגירוי על המגע מובילים לפריחה של פריחה שלפוחית שלפוחיתית מתפשטת ופיתחה של צורה אמיתית או נומרית של אקזמה. עם זאת, הקשר בין צורת החורף הפתולוגית לשני המינים הללו עדיין לא ברור עד הסוף.

במקרה של צורה סדוקה של המחלה, הרקע האדום המוגבל של העור מכוסה בשכבות שקופות ובד בבד עם קשקשים מצולעים בצבע אפור לבנבן. תמונה מוזרה זו נותנת רושם של עור סדוק. מקומי כמעט אך ורק על הרגליים. סובייקטיבי מסומן גירוד, שריפה, תחושה של הידוק העור.

מראה מיובל על כפות הידיים ותדירות נמוכה יותר - על הסוליות. התמונה הקלינית נשלטת על ידי תופעות hyperkeratosis עם סדקים כואבים עמוקים. גבולות המוקדים אינם ברורים. יותר כואב מגרד. לחות היא נדירה ביותר (במהלך החמרה).

צורת מגע של הפתולוגיה (אקזמה דרמטיטיס, אקזמה תעסוקתית) מתרחשת בהשפעת אלרגן אקסוגני באורגניזם רגיש ולרוב יש אופי מוגבל ומקומי. לרוב ממוקם על החלק האחורי של המברשות, העור של הפנים, הצוואר, אצל גברים - על איברי המין. הפולימורפיזם פחות בולט. ניתן לטפל במהירות על ידי ביטול מגע עם סוכן רגיש. לעתים קרובות, טופס יצירת קשר נגרמת על ידי אלרגנים מקצועיים.

תהליך האקזמטואיזם המיקרוביאלי (הפוסט-טראומטי, הפרטראומטי, הדליות, המיקוטית), נבדק על ידי מיקום אסימטרי של הנגעים, בעיקר על העור בגפיים התחתונות והגפיים העליונות. סימן אופייני הוא נוכחות של רקע חלחל, יחד עם אזורים של להשרות, פריחה pustular, קרום heororhagic.

המוקדים גובלים בגבול של זפירמיס מפוספסים על הפריפריה שלהם, אתה יכול לראות אלמנטים pustular, קרום impetiginous. צורת הפאטי (מונט דמויי) מאופיינת באופי כללי סימטרי של הנגע בצורה של כתמים חדירים מעט עם גבולות בוכים וחדים.

אקזמה Seborrheic מאופיין על ידי המראה של תהליך על הקרקפת עם המעבר הבא הצוואר, auricles, החזה, הגב ואת הגפיים העליונות. המחלה מתרחשת בדרך כלל על רקע סבוראה שמנוני או יבש, בשני המקרים - על הקרקפת. יתר על כן, בכי עלול להתרחש עם הצטברות הבאים של מספר רב של קרום על פני העור. העור מאחורי האורגלים הוא היפרמי, נפוח, מכוסה סדקים. חולים מתלוננים על גירוד, כאב, צריבה. איבוד שיער זמני אפשרי.

Lesions עשוי להיות גם מקומי על העור של תא המטען, הפנים והגפיים. גושים מנוקדים מנוקדים בצבע צהוב-ורוד, מכוסים בקשקשים צהובים ומאפירים. כשהם מתמזגים, הם יוצרים לוחות עם קווי מתאר מסולסלים. דרמטולוגים רבים מכנים את המחלה "סבורואידים".

תהליך אקזמטי במרפאה קרוב לסבורי; יש לו גם נגעים עם קצוות חדים, מכוסה לעתים קרובות עם קרום, צפופים, צהובים, ולפעמים קרום קשקשים; פחות או יותר מוגלה נמצא בדרך כלל מתחת להם. לאחר קילוף, פני השטח הוא מבריק, כחלחל אדום, בוכה ודימום במקומות. סוג זה של מחלה מאופיין בנטייה של נגעים לצמיחה הפריפריאלית ונוכחות של קורולאה של האפידרמיס המתקלף סביב הפריפריה. סביבם הם מה שנקרא הקרנות (pustules פוליקולריים קטנים או סכסוך). עקצוץ גדל בזמן החמרה. מחלה מקומית לרוב על הרגליים, בלוטות החלב אצל נשים, לפעמים על הידיים. היא מתרחשת ברוב המקרים באתר של תהליך Pococcal כרונית, והוא מבדיל על ידי אסימטריה.

אקזמה מיקרוביאלית יש להבחין בין זיהום pyococcal משני משנית הנובעת סיבוך של תהליך אקזמטוס.

אקזמה שמרים הוא סוג כרונית של קנדידיאזיס (מועמדות, monidiasis) הנגרמת על ידי קנדידה אלביקנים, טרופיס, קרוסי. לחות גבוהה וטבע מכאניות וכימי שריית עור חוזר, התנגדות גוף ההנחתה אימונוביולוגיים, חילוף חומרים של הגלוקוז לקוי, מחלות חסרות, מחלות של מערכת העיכול, מגע ממושך עם מוצרים המכילים שמרים וגורמים אחרים לתרום להיווצרות של נגעים שמרים.

קנדידיאזיס של העור עם תהליך שמרים לאחר מכן שמרים נצפתה בעיקר בקפלים הטבעיים (במפשעה, סביב פי הטבעת, איברי המין), סביב הפה, על האצבעות. על העור hyperemic, שטוח, fliscid שלפוחית, pustules להופיע, אשר התפרצו במהירות לשחוק. שחיקות אדומות כהות עם נוזל מבריק, בצקת, קווי מתאר polycyclic, גבולות חדים corolla עברו אפידרמיס macerated. על ידי מיזוג שחיקה, אזורים גדולים עם צורה זר פרחים נוצרים. יש פריחות חדשות מסביב. אצל חלק מהחולים, האלמנטים יש את המראה של foci erythematous מוצק, לח מעט. קנדידאזיס יכול להשפיע על הקפלים הבין-דידיים של הידיים (בדרך כלל המרווח השלישי), ראש הפין ועור השקיות, כפות הידיים והסוליות, גלילי השדה, הציפורניים, השפתיים וכו ', בבידוד.

על פי הקורס הקליני, סוג הפתולוגיה של מייקוטיק דומה לדיסידרוטי ולמיקרוביאלי. זה קורה אצל אנשים הסובלים מליקוז לטווח הארוך של הרגליים. מאופיין על ידי הופעת בועות מרובות, בעיקר על משטחים לרוחב של בהונות, כפות הידיים ואת הסוליות. בועות ניתן למזג וליצור חללים קאמרית רב בועות גדולות. לאחר פתיחת בועות, משטחים רטובים מופיעים, וכתוצאה מכך ייבוש, קרום הטופס. המחלה מלווה נפיחות של הגפיים, גירוד בחומרה משתנה, לעתים קרובות הצטרף זיהום pyococcal.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

סיווג אקזמה

אין סיווג אחד מקובל אוניברסלית של אקזמה. חלוקה רציונאלית נכונה, מגע; צורות מיקרוביאליות (מיקוטיות).

trusted-source[22], [23], [24]

כיצד לבחון?

אבחנה דיפרנציאלית

אקזמה חייבת להיות מובחנת מ neurodermatitis מפוזר, dyshidrosis, ו דרמטיטיס אלרגי.

Dyshidrosis מתרחשת בדרך כלל באביב ובקיץ על רקע של דיסטוניה צמחית-וסקולרית ומאופיינת על ידי לוקליזציה של בועות על כפות הידיים. הבועות בגודל עם pinhead ו הצמיג ההדוק, תוכן שקוף. לאחר כמה ימים, הבועות מתכווצות או פתוחות כדי ליצור שחיקות, ואז נסוגות.

דרמטיטיס אלרגי מתרחש כאשר אנשי קשר חוזרים ונשנים עם חומרים כימיים ביתיים ומקצועיים שונים (קוסמטיקה, תרופות, אבקות כביסה, לכות, צבעים, כרום, קובלט, מלחי ניקל, צמחים וכו ') עקב רגישות אליהם.

על פי התמונה הקלינית, התהליך דומה אקזמה חריפה, אבל על רקע של hyperemia בצקת, לא microvicles להופיע, אבל בועות גדול. הקורס הוא נוח יותר, הביטויים נעלמים לאחר ביטול הקשר עם האלרגן.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

למי לפנות?

טיפול אקזמה

טיפול כללי כולל תרופות הרגעה מנהל (bromo, ולריאן, קמפור, הפרוקאין, וכו '), תרופות נוגדות דיכאון במינונים קטנים (מדיכאון, lyudiomil et al.), סוכנים desensitizing (כלוריד סידן או גלוקונאט סידן, נתרן תיוסולפט, וכו'), אנטיהיסטמינים סמים (tavegil, loratal, analergin, fenistil וכו '), ויטמינים (B1, PP, rutin וכו'), משתנים (hypothiazide, uregit, fonurit, furosemide, וכו '). בהעדר השפעת הטיפול, תרופות סטרואידים נקבעו בעל פה. מינון תלוי בחומרת הקורס, בדרך כלל prescribed 20-40 מ"ג ליום.

הטיפול המקומי תלוי בתקופה של המחלה. כאשר השריה, קרמים הם prescribed (resorcinol 1%, אבץ 0.25-0.5%, סול ארגנטיני nitrici 0.25%, furatsillin, rivanol), בתת - טופס subacute - משחות (naphthalan, ichthyol 2-5% - ובאקזמה כרונית - הדבק זפת בור, משחה עם ASD 5-10% (B חלק), משחות הורמונליות, וכו '

מ תרופות antipruritic, ג 'ל fenistil יש השפעה טובה כאשר הוא מיושם באופן מקומי 3 פעמים ביום.

נתוני הספרות מראים כי לאליד יש השפעה תרפויטית גבוהה, מה שמקטין את משך הטיפול. היעילות של הטיפול משופרת על ידי שילוב של elidel עם גלוקוקורטיקוסטרואידים מקומיים.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

עקרונות היסוד של הטיפול

 • יש צורך לקבוע דיאטה עם צריכה מופחתת של מלח שולחן, פחמימות, למעט תמציות חנקן, אלרגנים למזון, כולל הדר, עם הכללה בתזונה של ירקות, פירות, מוצרי חומצה לקטית, גבינת קוטג '.
 • לצורך desensitization, מומלץ לקחת salts salts, thiosulfate נתרן, antihistamines (diphenhydramine, diprazine, suprastin, tavegil, וכו ').
 • השימוש בתרופות הרגעה (bromides, תמיסות של ולריאן, momwort, tazepam, seduxen, וכו ').
 • השימוש של ויטמינים A, C, PP, וכן קבוצה B כמו ממריצים.
 • בחירת המינון לשימוש חיצוני תלויה בחומרת התגובה הדלקתית, בעומק החדירה ובביטויים אחרים של המחלה. בנוכחות של השלב האקוטי של microvesicles, ארוזיות, קרמים לראות דיות ולח-דרסר פתרון vysyhayushie c1-2% של טאנין, resorcinol, 1% פתרון subacute - תרחיף שמן, או norsulfazola Dermatol, רסק (5% בור נפטלאן 1-5. % זפת, 5% ASD 3-I חלק), בשלב הכרוני - משחה (זפת, dermatol, בורון, naphthalan, וכו ').
 • שיטות פיזיותרפיות: אולטראסאונד, הידרותרפיה, מינונים סובריתמיים של קרניים אולטרה סגולות (בשלב ההתאוששות), וכו '.

מניעת הישנות אקזמה

 • בחינה מעמיקה של המטופלים על מנת לזהות תחלואה נלווית, מינויו של טיפול מתקן
 • תעסוקה רציונלית: הדרכה מקצועית של מתבגרים חולים.
 • דיאטה.
 • בדיקה קלינית של חולים.

התדירות של תצפית על ידי רופא עור 4-6 פעמים בשנה, מטפל ונוירולוג - 1-2 פעמים בשנה, רופא שיניים - 2 פעמים בשנה.

בדיקת נפח: דם קליני בדיקות שתן; ניתוח צואה על ביצי תולעים (2 פעמים בשנה); מחקרים ביוכימיים (דם לסוכר, שברים חלבוניים וכו '); אלרגיות המאפיינות את מצב החיסון הסלולרי והמוסרי.

 • ספא.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.