Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כתמים אדומים במחלות ובתנאים שונים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.10.2021

כתמים אדומים הם לעתים רחוקות ביטוי עצמאי, ברוב המקרים הם פועלים כסימן למחלה חמורה יותר. הם קשורים בעיקר עם תהליכים זיהומיים ודלקתיים. ילדים מופיעים בעיקר בשל מחלות זיהומיות. נשים נצפות לעיתים קרובות עם חוסר איזון אנדוקריני, אצל גברים - כתוצאה של התפתחות של תהליך זיהומיות, דלקתיים, שיכרון של הגוף. כמו כן מתרחשים לעיתים קרובות על רקע של חסינות מופחתת, הגברת הרגישות של הגוף. בהיעדר טיפול, הם יכולים להתמזג זה עם זה, ליצור קונגלומרטים, למלא בנוזל. לעתים קרובות טופס השפעה מערכתית על הגוף.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

כתמים אדומים על הגוף ועל מחלת כבד

אם הכתמים על הגוף אינם עוברים זמן רב בכוחות עצמם, הם מצביעים על פתולוגיה של הכבד. גם מערכת העיכול והמערכת הווסתית - סובלת. הביצועים המסכנים של כל האיברים הפנימיים מתבטאים בצורה של אדמומיות, שהיא שונה מאוד בגודל ובצורה. במקרה זה, ייעוץ מקצועי הוא מאוד חשוב. בשום מקרה אתה יכול עצמית תרופות, אתה צריך לפנות למומחה ולקבל ייעוץ מלא. הטיפול, ככלל, הוא אטיולוגי, שמטרתו לחסל את הסיבה. טיפול מורכב נדרש.

כתמים אדומים על הגוף עם הפטיטיס C

הפטיטיס C מלווה בנזק לשכבות העליונות של העור. אדמומיות מתפתחת. הם תוצאה של שיכרון זיהום הכבד זיהומיות.

כתמים אדומים כתסמין המקפח את הגוף

המקום העיקרי של לוקליזציה של כתמי חזזית הוא הקרקפת. יש להם צורה מעוגלת, הם קשקשים. אם לא מטופלים, ניתן לבטל את טופס אחד נוסף של הידבקות. בה בעת, מנגנוני ההגנה הטבעית של האורגניזם מופרעים באופן משמעותי.

כתמים אדומים על הגוף עם אלרגיות

כמו אלרגן הוא בהחלט כל גירוי חיצוני: אבקה, נבגים של פטריות, מזון, שיער חיה, חומרים כימיים. פנה למומחה מיד עם הופעתם, אחרת הסיכון להתקדמות המחלה הוא גדול. הסכנה הגדולה ביותר היא כי הלם אנפילקטי יכול להתפתח: הלחץ יורד בחדות, האדם מאבד את ההכרה. פיתוח היפוקסיה, קריסה, תפקוד הנשימה הוא מעוכב. כל זה קורה על רקע בצקת חדה של השפתיים, הפה והקנה הנשימה. המסוכן ביותר הוא בצקת ריאות. יש צפצופים, קוצר נשימה, דפיקות תכופות, מתיחות בחזה. טמפרטורת הגוף עלולה לעלות בחדות.

כתמים אדומים על הגוף עם כוורות

אורטיקריה היא מחלה אלרגית, מלווה בפריחה קשה. דורשים טיפול חירום, שכן הסיכון לפתח זעזוע אנפילקטי נשמר תמיד. כמו כן יש לקחת בחשבון כי על רקע של אלרגיות מוגברת של תאים, התגובות להתפתח הרבה יותר מהר, כל אלרגן יכול לגרום לתגובה אלרגית.

כתמים אדומים על הגוף עם דרמטיטיס

כתמים אדומים הם אחד הסימפטומים העיקריים של דרמטיטיס. בנוסף כתמים, יש גרד, מתקלף, חותמות עורי. לרוב, ביטויים אלה מתבטאים בחורף, ואילו באביב ובקיץ החומרה שלהם הרבה פחות. אתה יכול למנוע תסמינים עם משחות הורמונליות. בפנים לקחת תרופות אנטיאלרגיות.

כתמים אדומים על הגוף כמו שומות

עשוי להצביע על מהלך סמוי של זיהום הרפס. במקביל, זיהום זה הוא חבוי. אדם אינו יכול אפילו לחשוד במחלתו. לעתים קרובות שומות הן הסימן הראשון לפתולוגיה. על מנת לזהות את הנגיף בזמן, יש צורך לבצע ניתוח עבור זיהומים נסתרים.

כתמים אדומים על הגוף מזיעה

זיעה מכילה מספר רב של חומרים שונים, כולל אוריאה, אמוניה. חומרים אלה עלולים לגרום לגירוי עור חמור, כמו גם לדלקת, אם אתה לא מבין את כללי ההיגיינה במשך זמן רב, אל תעשה שום ניסיונות לטיפול. עם הזעה מוגזמת, כתמים אדומים מופיעים במהירות רבה ולא הולכים משם הרבה זמן. הם בעיקר אינטנסיבי בקפלי העור: בבתי השחי, באזור המפשעה. מומלץ לנגב את העור עם ייבוש סוכנים, וגם להשתמש טלק או אבקות ייבוש מיוחדים.

כתמים אדומים על הגוף במחלות פטרייתיות

התפתחות הפטרייה לעיתים קרובות מובילה להופעת כתמים אדומים. הם מכסים את כל השטח של הגוף. זה יכול להיות קנדידה, חזזית, ומחלות אחרות המתפתחות בעיקר כאשר החסינות של אדם פוחת או dysbacteriosis מתפתח.

כתמים אדומים על הגוף עם סוכרת

יש הפרעה מטבולית, לעתים קרובות כל כך לפתח dysbiosis, פטריות. מפחית את החדירות של כלי, מגביר את השבריריות שלהם. לעתים קרובות כתמים בסוכרת  מלווה גירוד שריפה, במיוחד אם אדם מאופיין רגישות יתר של מערכת העצבים.

כדי להפחית את הביטוי למינימום זה אפשרי באמצעות מקלחת ניגודיות. כמו כן יש צורך לשמור על חסינות, פעילות גופנית, לבצע נהלים שונים אשר יגביר את ההתנגדות של הגוף, לחזק את הסיבולת. חשוב לחזק את כלי השיט. בתרגול נשימה זה, תרגילי הרפיה ומדיטציה.

כתמים אדומים על הגוף עם פסוריאזיס

עבור פסוריאזיס המאופיינת התפרצויות אינטנסיביות של גודל גדול. בהתחלה הם יכולים להיות אסימפטומטיים, ולאחר מכן הם מופיעים בגרד חמור, בוערים. ממוקמים בעיקר באזור של קפלים, באותם מקומות שבהם שטח גדול של משטח extensor. מאופיין ביכולת לגדול. התלונה העיקרית בחולים היא פילינג קשה. המחלה קשה, האטיולוגיה והפתוגנזה אינם מובנים במלואם.

כתמים אדומים על הגוף עם הצטננות

הצטננות לעתים קרובות להוביל פריחות, שהיא תוצאה של חסינות מופחתת. הם יכולים להופיע גם על הגוף במקרה שיש הפרה של יחס נורמלי של microflora. לדוגמה, על רקע של dysbacteriosis microflora פתוגני יכול להיות מופעל, ירידה נורמלית. תרפיה אנטי ויראלית, משככי כאבים.

כתמים אדומים על הגוף עם הרפס

הרפס הוא וירוס הנמשך זמן רב בדם, להיות במצב לא פעיל. אבל עם חסינות מופחתת, גורמים שליליים במקביל, מתרחשת הפעלה, אשר באה לידי ביטוי בצורה של תהליך ויראלי. סוכן סיבתי של varicella הוא גם אחד הווירוסים של קבוצת הרפס ( הרפס זוסטר ). אבעבועות רוח מושפע בעיקר בילדות, ולאחר מכן נוצר חסינות יציבה לכל החיים.

לאחר מכן, לאחר טופס המועבר, אדם יכול לחלות עם צורה סמויה של זיהום herpesvirus. במקרה זה, הטמפרטורה עולה, כתמים מופיעים מתחת לזרועות, באזורים intercostal. בהדרגה להתפשט, למלא עם תוכן מימי, הטמפרטורה עולה.

כתמים אדומים על הגוף עם HIV

ירידה חדה בחסינות עלולה להוביל להתקדמות התהליך המידבקתי. לעתים קרובות יש זיהום פטרייתי, תהליך דלקתי מצטרף. הרקע ההורמונלי משתנה בחדות. כל זה תורם לשינוי בחילוף החומרים. שינוי תהליכים מטבוליים בעור, יש ירידה הטון, מגביר את חדירות נימים.

כתמים אדומים על הגוף לאחר אנטיביוטיקה

מפתחת dysbiosis. הוא הוא הגורם לפיתוח של כתמים. צמצמה באופן משמעותי את מספר microflora אופורטוניסטי. במקומה, microflora פתוגני מתפתח, לפעמים פטרייה. פטריות במהלך הכללה יכולה להוביל להיווצרות כתמים אדומים.

כתמים אדומים על הגוף מפני השמש

אם אור השמש על העור של אדם מופיע pruritus כתמים, לאבחן photodermatosis. על ידי מחלה זו נועדה מצב שבו רמת היסטמין עולה בעור, אדמומיות, אדמומיות, גירוד, גירוי מתפתח, זה יכול לקלף, ענן. מומלץ לא להיות חשוף לאור השמש, ללבוש בגדים סגורים בקיץ, להשתזף פחות, ותמיד להשתמש sunscreen.

כתמים אדומים על הגוף עם עגבת

עגבת היא מחלה מין. בשל מיקרואורגניזם (טרפונמה חיוורת). יש זיהום, פגיעה של איברי המין, תהליך דלקתי, הפרשות. לפתח סחף, אשר הופך דלקת ומתפתח בהדרגה לתוך כיב.

כתמים אדומים על הגוף עם overstrain עצבים, מתח, תסיסה

כתמים אדומים מתרחשים לעיתים קרובות בבני אדם על רקע רגישות מוגברת של מערכת העצבים. גירוד עשוי להופיע כתוצאה של הפרעות שונות. אדמומיות יכולה להתרחש עם overstrain מוגזם, עם מתח מתמיד, אם אדם נחשף באופן שיטתי לגורמי מתח, הוא כל הזמן מתח עצבי, לא להירגע מספיק, לא לנוח אם יש גורם לחץ חזק פתאום. מנגנון ההפעלה יכול להיכנס לתאונה, למצב חירום, להתקפה או לחדשות לא נעימות.

כתמים אדומים על הגוף לאחר יחסי מין

הסיבה יכולה להיות תגובה אינדיווידואלית לגירוי מיני. יש גל חד של הורמונים. כלי השיט מתרחבים באופן משמעותי, חילוף החומרים בעור מתגבר בשכבות העור, מתרחשת אודם.

כמו כן, הסיבה עשויה להיות תגובה זרע, אשר כוללת רכיבים רבים, כולל prostaglandins, אשר יש השפעות שונות, כולל, כדי לקדם פריחות.

כתמים אדומים על הגוף לאחר מקלחת, סאונה, בריכה

לאחר מגע עם מים, אנשים רבים לפתח כתמים אדומים, אשר מציין רגישות העור רגישות יתר, אלרגיה אפשרית למים, או ליתר דיוק, חומרי חיטוי הכלול בו. לעתים קרובות, כלור מתווסף למים, מה שגורם לתגובה מתאימה.

תופעות דומות מתפתחות כאשר הן חשופות לקוסמטיקה, סבונים, שמפו. חלקם עשויים להיות תגובה בודדת לטמפרטורות קרות וחמות, עם ניגודיות חדה. עם דיסטוניה של כלי הדם, התגובה הווסקולארית מתבטאת באופן כזה שהכלי אינם מסתגלים באופן מלא לתנאי הסביבה החיצונית.

אם כתמים אדומים לאחר מגע עם מים באופן אינטנסיבי ביותר להתבטא בצוואר, רצוי לדבר על pityriasis. מים חומציים נדרשים לטיפול ולטיפול. בריכות מתחת למקלחת מים בדרך כלל מכיל אלקלי בהרכב שלה, ולכן המצב הוא החמיר. תמונה דומה ניתן לראות עם אטופיק דרמטיטיס, אשר, בנוסף אדמומיות, מאופיין על ידי שריפה.

כתמים אדומים על הגוף מן המים

תגובה אלרגית חזקה נגרמת על ידי כלור, אשר משמש לטהר מי ברז, זיהומים אחרים המרכיבים את המים. . זה גורם לגירוי כמעט בכל האנשים.

כתמים אדומים על הגוף לאחר אלכוהול

כמה אנשים לאחר שימוש אפילו כמות קטנה של אלכוהול, יש תגובה אלרגית. מצב זה נקרא לעתים קרובות תגובה בודדת מוגברת לאלכוהול (תגובה לאלכוהול אתילי, על בסיס אשר משקאות נוצרים).

לעתים רחוקות יותר, ייתכן שיש תגובה חומרים עזר, צבעים, שהם חלק משתיית האלכוהול. במקרה זה, מתרחשת התפתחות אינטנסיבית של נוגדנים לשליטה על האלרגן. תהליך דלקתי אינטנסיבי מתפתח. לעיתים קרובות יותר, פתולוגיה אוטואימונית עשויה להתפתח, עם פעילות מוגזמת של מתחמי החיסון ואת הייצור של מספר גדול של נוגדנים. אלכוהול באיכות ירודה עלול לגרום לשיכרון הגוף ולתרום להתפתחות נזקי עור.

אחרי הבירה, כתמים אדומים על הגוף

בירה יכולה לגרום לתגובה כזו רק אם היא אור. ביוכימאים, בקטריולוגים ורופאים אינם ממליצים להשתמש בבירה קלה, כי זה תוצר של תסיסה לא שלמה. לאחר שתיית בירה קלה, אנו יוצרים תנאים במערכת העיכול לתסיסה נוספת שלה, וכתוצאה מכך נשבר microflora במעי, תהליכים מטבוליים ואת מחזור ביוכימי שלם של אדם הם שיבשו. עם עומס גדול הולך הכבד, הכליות, הלב של האדם, הבטן והמעיים סובלים, הרכב הדם הוא שיבשו.

בירה כהה היא תוצר של תסיסה מלאה של wort, וכתוצאה מכך microflora מתאים, שימושי עבור מערכת העיכול האנושי, הוא הקים. ויטמינים נוצרים.

trusted-source[5], [6], [7]

כתמים אדומים על הגוף לאחר אכילה

לאחר אכילה, הם מצביעים על תפקוד לקוי של מערכת העיכול. התקדמות עם גסטריטיס, כמו גם הפרשת חריגה של מיצי קיבה ומעיים, עם פריסטלסים והפרעות מוטוריות. הם יכולים להופיע עם התפתחות של תופעות עומדים בבטן ובמעיים.

אחרי השמש, הופיעו כתמים אדומים על הגוף

סולריום משתמש קרינה אינפרא אדום, אשר משפיע לרעה על העור. אצל אנשים רבים, זה יכול לגרום לתגובה אלרגית (בצורה של פריחות, אדמומיות, גירוי). אנשים נוטים photodermatitis, מגע דרמטיטיס נוטים יותר לתגובות כאלה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

כתמים אדומים על הגוף מבגדים

לבוש יכול להיות מעצבן אם הבד הוא סינתטי, לא טבעי. במקביל, מתפתחת תגובה אלרגית אינטנסיבית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.