Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סוגי כתמים אדומים על העור של הגוף: קטן וגדול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

אחת הבעיות הנפוצות ביותר של דרמטולוגיה היום נחשב כתמים אדומים על הגוף. הם לעתים נדירות ביטוי אקראי, ספונטני. לרוב זה סימפטום של מחלה סומאטית, פחות - נוירופסיכית. חשוב לגלות את הגורם המדויק ולבחור את הטיפול המתאים. רק אז ניתן לטפל בבעיית העור באופן מלא וביעילות. לעתים קרובות, זה מספיק כדי לחסל את הסיבה, וכתמים, וכתוצאה מכך, יסתלקו בכוחות עצמם. במקרים מסוימים נדרשים תכשירים רפואיים מיוחדים או הליכים פיזיותרפיים.

ישנם סיווגים שונים רבים של פריחה אדומה. הסיווג מבוסס על גורמים שונים. אז, עבור אטיולוגיה, כתמים של חיידקי, פטרייתי, מקור ויראלי, כתמים אלרגיים מבודדים. על ידי לוקליזציה: כתמים הממוקמים על הגוף, הצוואר, הפנים, הגפיים.

כמו כן הוקצו אריתרוז, couperose, rosacea. כאשר couperose כלי קטן להתרחב. עם אריתרוז, אדמומיות הוא ציין. התמקמו באזור האף והלחיים. עבור אריתרוז, כתמים אופייניים. להתרחש על רקע התפתחות של papules, pustules.

כתמים אדומים גדולים על הגוף

אם לאדם יש לאחרונה מחלה זיהומית או אלרגית, כתמים אדומים בגודל גדול יחסית עשויים להופיע על גופו. לעתים קרובות ישנם מספר גורמים, עם פעולה מורכבת, לגרום להתפתחות שלהם. בתפקיד של גורמים כאלה הוא לעתים קרובות אלרגן, או מיקרואורגניזם (וירוס, חיידק, פטריות ואחרים). בדרך כלל אלה כתמים הם של עקביות צפופה למדי, הגודל יכול לנוע בין חלק של סנטימטר כדי 5-6 ס"מ. יחד עם זאת, לעתים קרובות כתמים כאלה אינם נגרמים על ידי כל מחלה, אבל הם ביטוי עצמאי. כתמים גדולים מופיעים עם אריתמה, עשויים להיות תוצאה של התפתחות טראומה נפשית. אדם יכול להגיב רגשית מדי על מה שקורה, אשר גם יגרום המראה של כתמים. זה יכול גם להיות תגובה לרמה מוגברת של פעילות גופנית, יתר על המידה, היפותרמיה. הם יכולים להיות בודדים, או מרובים. במקרה זה, חלק מהם, זה לצד זה, יכולים להתמזג אחד עם השני.

לעתים קרובות מופיעים לאחר השפעה מכנית על העור, בפרט, פיזיותרפיה, עיסוי, טיפולים ידניים טיפול, ואפילו קרצוף, קילוף, טיהור, שיזוף ועוד הליכים קוסמטיים. עם רגישות מוגברת של העור - גם אחרי המסכה. זה די קל להסביר: העור עובר התקפה מכנית כימית, הנקבוביות להרחיב, בהתאמה, זרימת הדם מגבירה כתמים להתפתח. כתמים כאלה, אשר צמחו לאחר התערבות מכנית, יכולים להיעלם מעצמם, לא צריכים התערבויות נוספות, עזרה.

כתמים אדומים קטנים על הגוף

ניתן לאבחן כתמים כאלה בסקלרודרמה. במקביל, רקמה צלקת מתפתחת. ישנן שתי צורות של פתולוגיה: מוגבלת ומערכתית. עם צורה מוגבלת, רק את העור מושפע, עם סקלרודרמה מערכתית מושפע אפילו בפנים, parenchyma. העור נעשה צפוף, מבריק, דומה שנהב והוא מכוסה פריחה על גבי, הופך שחיקות קטנות.

כמו כן לפתח עם השפעה ממושכת של irritants העור.

כתמים אדומים על הגוף כמו עקיצות

יכולות להיות סיבות רבות. למנות אותם יכול להיות ארוך לאין שיעור, החל בפיתוח של תהליך זיהומיות וכלה תוקפנות אוטואימוניות, שבהן הגוף תופס את התאים של הגוף עצמו בתור סוכנים זרים, והוא פועל נגדם מבטלת גורמים. אם אלה כתמים אלרגיים, הם התפשטו די מהר.

זה גם במקרים רבים כאשר כתמים כאלה לשמש סימנים של תהליך דלקתי או זיהום רציני, שבו פתולוגיות של איברים פנימיים וכלי דם להתפתח. הם דורשים עזרה מקצועית מיידית.

בנוסף, אתה צריך לבדוק אם הכתמים הם בדיוק כמו עקיצות, או שאתה באמת ננשך או עקץ על ידי חרק, כגון עקיצת יתוש, פרעוש אדמה, עוד חרק קטן שאדם לא שם לב. חרקים רבים מזריקים מנה של הרדמה במהלך הנשיכה, אשר חוסמת כאב, והאדם לא מרגיש את הנשיכה עצמה. במקביל, אנזימים, חלקיקי הרוק להזין את הדם, אשר יש השפעה שונה על הגוף.

אם אדם נוטה לאלרגיות, מצב זה יכול להיות מסוכן ביותר. עם כל נגיסה, תאים אלרגיים להגדיל באופן משמעותי. זה יכול לגרום למחלות אלרגיות קשות, הפרעות מטבוליות, ואפילו זעזוע אנפילקטי. לכן, כאשר הסימנים הראשונים (סחרחורת, הזעה מוגזמת), יש צורך בדחיפות סיוע חירום

כתמי גס אדומים על הגוף

לעתים קרובות לפעול כאחד הסימפטומים של תחילת פסוריאזיס. או שזה תוצאה של השפעה על האורגניזם של גורמים סביבתיים שליליים, הגברת הרגישות של הגוף. לעתים קרובות הן פתולוגיות במקביל במקרה של הפרעת העברת חום. לדוגמה, בחורף, כאשר נחשף לטמפרטורות נמוכות ואוויר יבש בחצרים, עם שינוי פתאומי בטמפרטורה.

כתמים אדומים בגוף מופיעים ונעלמים

זה אפשרי עבור neurosthenics ואינו יציב רגשית, מהיר מזג אישיות. לעתים קרובות זוהי תוצאה של מתח מועבר, זעזוע עצבי ומנטלי חזק, שבו אדם היה צריך לגייס את כל עתודות הפנימי שלו. לעתים קרובות תגובה כזו היא נצפתה כאשר אדם הוא אמר מאוד לא נעים ואפילו מעליב חדשות. לפעמים הם מופיעים עם מתח עצבי, אם אדם הוביל חיים כפולים במשך זמן רב, והסתיר את הרגשות האמיתיים והרגשות. זה יכול להיות תוצאה של עייפות, כאשר אדם אינו שומר על המשטר של היום, הוא עובד קשה מדי אינטנסיבי. חשוב לעקוב, איזו סיבה, ובאיזה נסיבות מופיעות ונעלמות. מידע זה יכול להיות סימן אבחון חשוב שיעזור לרופא לקבוע את האבחנה הנכונה.

כתמים לבנים אדומים על הגוף

לרוב זה מצביע על התפתחות של תגובה דלקתית ו depigmentation של העור. זה יכול להתרחש במהלך התקופה שבה יש שינויים הורמונליים או כשלים. לדוגמה, תופעה שכיחה למדי בקרב מתבגרים עם נפש בלתי יציבה ורקע רגשי לא מפותח. לא פחות פעמים אתה יכול לראות אצל נשים בהריון, כי תקופת ההסתגלות קשורה תמיד עם שינויים הורמונליים. אצל נשים בגיל המעבר, בתקופת גיל המעבר, כמו גם אצל אנשים קשישים וסניליים, ניתן גם לבחון התפתחות של תופעה זו. כמו כן נוכח עם תפקוד לקוי של השחלות, פוריות, שימוש ארוך טווח של אמצעי מניעה הורמונליים.

כתמים אדומים על הגוף עם וללא טמפרטורה

אם הטמפרטורה עולה, זה אומר שיש גורם כלשהו של אטיולוגיה זיהומיות בגוף, תהליך דלקתי חריף, שיכרון חמור, ותסמונת catarrhal מתפתח. יש להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר על מנת למנוע התקדמות נוספת, בפרט שחיקה, היווצרות קרום ו wateryness. הסכנה היא שהם יכולים להצביע על כך שיש מחלה זיהומית מסוכנת בגוף, למשל, חצבת, אבעבועות רוח.

ללא טמפרטורה, כתמים של זרימת טבע לא זיהומיות. במקרה זה, אנו יכולים להניח שדלקות ספציפיות לא ספציפיות בעלות מיקום חיצוני ופנימי.

כתמים אדומים על הגוף ופגוע

קשה לומר בדיוק ללא אבחנה, אך יש להניח כי הוא גורם נזק לאיברים חיוניים, בפרט, כבד, קיבה. לפעמים זה קורה כתוצאה של dysbacteriosis, staphylococcal, זיהום streptococcal. מתפתח לאחר טיפול אנטיביוטי.

נקודות קמורה אדומות על הגוף

כמעט תמיד זה סימן בטוח להתפתחות microflora חיידקי. חשוב לראות אם הוא מלא מוגלה, ריר. זה יציין את מידת הזיהום של microflora, חומרתו, יקבע את הכיוון של הטיפול.

כתמים אדומים על הגוף על הרגליים

הכתמים על הגפיים התחתונות מופיעים לעתים קרובות במקרה שבו אדם מוביל חיים עומדים: במשך זמן רב הוא מבלה במצב עמידה, בעיקר במצב נייח. זה נצפה לעתים קרובות עם תופעות עומדים, בצקת, דליות ורידים, הפרת זרימת דם ורידי נימי, זרימת ורידי. לעתים קרובות ניתן לפגוש כמחלה מקצועית אצל אנשים אשר במשך זמן רב לעבוד באותה תנוחה, יש עומס מוגבר על הרגליים. הם פועלים, פועלים במפעלים, עובדים מאחורי מכונות, ציוד.

זה גם די נפוץ אצל אנשים הסובלים מתהליך אוטואימוניות, שבו כלי הגדילה את השבריריות, נוטה לדימום תכופים. זה עשוי להיות אחד מרגעי השיא של סימפטומים של זאבת אדמנתית, שבו דפנות כלי דם ברגליים מותקפות על ידי תאי מערכת החיסון שלו עצמו שגורם דליל שלהם, לפיה גוף n להופיע דימום מינורי. אם הם לא מטופלים, הם בהדרגה להרחיב, להתמזג אחד עם השני.

הנקודה על הגוף עם קצה אדום

השפה היא כמעט תמיד סימן בלתי מתפשר, פאתונומוטי של קיפוח. זה קורה בצורות וביטויים שונים, ולכן, ללא ביצוע אבחנה מדויקת וקביעת הגורם לפתולוגיה, לא ניתן לקבוע במדויק את הקריטריונים של הפתולוגיה, לבצע אבחנה סופית, ואף יותר מכך לבחור טיפול הולם. בנוסף לקיפוח, erysipelas erythematel ותגובות עור אוטואימוניות, כמה טפילים, למקם את עצמם באותו אופן . באופן כללי, סימנים דומים מופיעים עם מחלות אוטואימוניות שונות, אלרגיות.

כתמים אדומים על הגוף עם בועות

אנחנו יכולים להניח את התפתחותה של מחלה זיהומית כגון אבעבועות רוח. זה כבר זמן רב לידי ביטוי על ידי בועות כי הם מלאים נוזלים. הקושי הוא שהם יכולים לתת סיבוכים. כמו כן, הכתמים הם מגרד מאוד, אבל אתה לא יכול לגרד אותם, כי הזיהום יכול להתפשט בכל רחבי העור, אשר יגרום התפשטות לאזורים אחרים. אבל לא לסמוך על העובדה שיש לך מקרה מסוים. יש צורך לבצע אבחון, שכן כתמים עם היווצרות שלפוחית pustules יכול להיות הסימנים הנלווים של יותר מ 80 פתולוגיות זיהומיות ו 35 מחלות זיהומיות לא.

כתמי מים אדומים 

מימיות היא הצטברות של exudate שופע או רירי ממלא את pustules. זה אפשרי כמות מופרזת של מים כתוצאה בצקת.

כתמי דם אדומים על הגוף

בדרך כלל זה מצביע על זיהום רציני או פגיעה בכלי הדם. כתמי דם יכולים להצביע על חבורות או שחיתות מופרזת וחדירות של כלי הדם.

כתמים אדומים כחולים על הגוף

זה יכול להיות סימן של חבורה או דלקת כרונית כי נכנס לשלב של exudation. זה גם יכול להצביע על מחלה זיהומית כי ניתן להבדיל על בסיס מחקר בקטריולוגי. כתמים כחולים יכולים להתרחש לאחר עקיצת חרק, עם הפרעות אוטונומיות ומחלות רקמת חיבור.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

כתמים אדומים על הגוף כמו כוויות

לרוב, כתמים אלה מתרחשים לאחר מגע של העור עם כימי שגורם לגירוי בעור אינטנסיבי. כמה צמחי מרפא יכול גם לגרום לתגובות חמורות. זה יכול להתרחש עם שימוש ארוך טווח של תרופות מסוימות, כתוצר לוואי על ההשפעות של משחות, קרמים, קוסמטיקה. לעתים רחוקות זה מצביע על מחלה זיהומית או דלקתית.

כתמים אדומים צפופים על הגוף

כתמים אדומים על העור הם לרוב סימן למחלות זיהומיות רבות הנגרמות על ידי וירוסים, חיידקים, פטריות. על פי מיקומו ואופי הפריחה, לעיתים קרובות ניתן לקבוע את סוג הפתולוגיה. אבל את הפתוגן המדויק ניתן רק להקים על בסיס נתונים בקטריולוגיים וירולוגיים.

כתמים יבשים אדומים

זהו הסימן העיקרי של תהליך זיהומיות נגיפי. כתמים כאלה מתרחשים עם אבעבועות רוח, חצבת, אדמת חצבת. מחלות אלה מדבקות מאוד, ולכן יש צורך לבודד את המטופל מאנשים אחרים ולספק לו את הטיפול הדרוש, מנוחה מוחלטת. מומלץ לקיים מנוחה במיטה, כי מחלות כאלה מסוכנות לסיבוכים שלהם. בעיקר, סיבוכים להתרחש על הלב והכליות.

כתמים אדומים צהובים על הגוף

מאי מצביעים על הגברת הרגישות של הגוף, אשר מתרחשת על רקע החמרה של מחלות כרוניות של איברים פנימיים. רוב yellowness מתרחשת עם מחלות של gallbladder, צינורות המרה, כמו גם עם מחלות כבד שונות. על מנת לבצע את האבחנה הנכונה, יש צורך במספר מחקרים מעבדה ואינסטרומנטליים.

כתמים אדומים בתוך הלבן על הגוף

מתרחשת לאחר עקיצות חרקים, או על רקע של רגישות מוגברת של הגוף. לעתים קרובות, כתמים כאלה ניתן לרפא באמצעות antihistamines. לעתים רחוקות יותר - עם מחלות של מערכת העיכול, בפרט, הבטן והתריסריון.

כתם אדום עם קרום על הגוף

זהו סימן של אדמת - מחלה מדבקת, עם כתמים וקרום קשקשים. לרוב אלה קרום ממוקמים על משטחים extensor של הגפיים. הם מופצים במקרה כי במועד לא לנקוט את הצעדים הדרושים ולא כדי למקם את תהליך זיהומיות דלקתיות. לעתים רחוקות הם נובעים על הגוף, ואילו אם הם לחוצים, הם נעלמים במהירות.

על כתמים אדומים בגוף ושלשולים

זה יכול להיות סימן של זיהום חיידקי, שיכרון חזק. זה יכול להתפתח אם microflora פתוגני מותנה שוררת בגוף, או dysbacteriosis עם שכיחות של מיקרואורגניזמים פתוגניים התרחש .

כתמים אדומים על הגוף ועל שפתיים נפוחות

סימן של היפותרמיה, ירידה חסינות, הפעלת וירוס herpesvirus, cytomegalovirus, או נגיף הרפס וירוס סמוי. אם אדם אינו יודע כי יש לו זיהום herpesvirus, מומלץ לבדוק, לעבור את הניתוח על איתור של נגיפי הרפס. הסכנה היא שהם יכולים להתמיד במשך זמן רב בדם בצורה לא פעילה, מבלי לגרום למחלה.

לאחר זמן מה, בהיעדר טיפול, דלקת של בלוטות הלימפה וכלי הלימפה יכולה להתרחש, ואת הטמפרטורה, החסינות עשויה לרדת באופן משמעותי.

כתמים אדומים על הגוף בצורה של אקנה

אחד הסימנים העיקריים של אקנה, קופידונים. זה יכול להתרחש עם שינויים הורמונליים או dysfunctions, בעיקר בגיל ההתבגרות, או בתקופת גיל המעבר. על מנת לחסל אקנה, גישה משולבת נדרשת. ראשית עליך לעבור סקר, לקבוע את הגורם הפתולוגי, ולאחר מכן, בהתאם לנתונים שהתקבלו, לעבור את הטיפול הדרוש. לעתים קרובות הטיפול מורכב, שמטרתו לחסל את הגורם למחלה. טיפול סימפטומטי מבוצע גם, שבו סוכנים חיצוניים שונים משמשים כדי להסיר כתמים ואקנה.

כתמים אדומים על הגוף להתמזג

המיזוג מתרחש כאשר יש כמה כתמים גדולים על הגוף, או רבים קטנים. בהעדר טיפול, המחלה מתקדמת, הדלקת מתפשטת. זה נצפה לרוב בתהליכים דלקתיים זיהומיות ולא ספציפיות.

כאב גרון וכתמים אדומים על הגוף

על מנת לקבוע את הסיבה המדויקת, נדרשת אבחון מעבדה. למרוח מיקרוסקופיה ובדיקה בקטריולוגית יכולה לספק מידע מקיף על הגורם להתפתחות הפתולוגיה. ניתן להניח כי הגורם כתמים היה אנגינה או קדחת. סביר להניח כי הגורם הסיבתי של המחלה הוא זיהום סטרפטוקוקלי.

כתמים אדומים סימטריים על הגוף

זה עשוי להצביע על התפתחות של תגובה אלרגית, photodermatitis, או רגישות מוגברת של העור להשפעות של גורמים סביבתיים שליליים, אולטרה סגול. סימפטומים דומים יכולים להיות מזוהים על ידי חשיפה לאוויר יבש דרך מזגנים, סוללות, תנורי חימום.

כתמים אדומים על הגוף וצואה שחורה

זה יכול להיות סימן לשיכרון החזק ביותר של הגוף, שבו אנדוטוקסינים מורעלים, אשר מיוצרים מסיבות שונות. לרוב זה קורה כתוצאה של התפתחות הרעלת מזון, עם תהליך דלקתי אינטנסיבי המערבת את דרכי העיכול. צואה שחורה יכולה להתפתח עם דימום פנימי סמוי, עם התפתחות של כיב או דלקת גסטריטיס, בשלבים ראשוניים של התפתחות של גידולים ממאירים ושפירים.

תופעה דומה מתרחשת עם עצירות ממושכת, במיוחד אם הם מתרחשים על רקע dolichosigma - מחלה שבה המעי הגס סיגמויד מתעבה, מקטין את הפעילות המוטורית של המעי, ומאט את הצואה. זה יכול לפתח שיכרון עם עגלים, אולי היווצרות של אבנים צואה.

כתמים אדומים על הגוף במפשעה

כתמים במפשעה לא מבשרים טובות. בדרך כלל זה מצביע על מפגש של אדם עם מחלת מין. אז זיהום סמוי יכול להתבטא, אשר נמשכה די הרבה זמן בגוף. הכל תלוי בגודל, עקביות. הם אינטנסיביים במיוחד בקפלי העור, איברי המין. לקבוע במדויק את הגורם האטיולוגי של הפתולוגיה יכול להיות מבוסס על תוצאות בדיקה בקטריולוגית, שריטות. זה יאפשר לקבוע את הסיבה המדויקת של הפתולוגיה ולבחור את האסטרטגיה ואת טקטיקות לטיפול נוסף ותחזוקה של האורגניזם.

כתמים אדומים על הגוף מתחת לבית השחי

בדרך כלל, על ידי נוכחות של כתמים כאלה, זה יכול להיות כמעט ללא ספק אמר כי אדם היה קר או מחלה מידבקת. הם מופיעים במקרה שהחסינות מופחתת. לעתים קרובות הם מתפתחים לאחר טיפול אנטיביוטי. במקרה זה, סוגים שונים של כתמים צריך להיות מובחן. ברור לעין אלה המתפתחים עם dysbiosis. לא פחות ייחודי הם אלה שהם תוצאה של דלקת של בלוטת הלימפה. לעתים קרובות, תרופות נדרשות כדי לשחזר microflora, הם עולות עם משחה אנטי דלקתית אנטיבקטריאלי.

כתמים אדומים בצידי הגוף

על משטחים לרוחב של הגוף, כתמים עשויים להופיע במקרה אדם סובל מחלה ויראלית או מדבקת. לעתים קרובות הם תוצאה של זיהום ספציפי המשפיע על גוף האדם, למשל, אבעבועות רוח, קדחת ארגמנית, תגובה אלרגית, dysbiosis. במקרה זה, המסוכן ביותר הוא היוזמה. הקפד לבקר מומחה אשר יצביע על הגורם המדויק של התופעה הפתולוגית.

כתמים על הגוף אדומים מתחת לשד

תחת כתמי השד יכול להיות תוצאה של הזעה מוגזמת, במיוחד בעונות חמות. דורש אבקה יבשה, או ייבוש קרם. אם הסיבה היא אלרגיה בנאלית, או דלקת, טיפול מורכב נדרש. זה מתחיל עם העובדה כי יש צורך לקבוע את הגורם המדויק מנגנוני ההדק, לאחר שביצע אבחון מורכב.

כתמים אדומים על הבטן

ציין את הרגישות המוגברת של העור, הרגישות שלו אלרגיות של תאים ורקמות. עלול להתרחש כאשר נחשפים לאלרגנים, או לכל גורם מגרה, לרעלים של מוצא אנדוגני ואקסוגני. הוא מתפתח בפתולוגיות של הטבע סטרפטוקוקלי, כמו גם עם streptodermia של חומרת משתנה. לפעמים זה מציין erysipelas. עם פתולוגיות מוזנחות, flicten מלא נוזל יכול הטופס. לעתים קרובות להתרחש במהלך או לאחר אנגינה מועברת. .


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.