^

בריאות

מחלות של מערכת העיכול (gastroenterology)

אוּכְלוֹסִיָה

מצב בו המרה לא מיוצרת או עוברת למעי הדק מוגדר כאכוליה. ב- ICD-10, הפרה זו מסווגת כמחלה של כיס המרה - עם הקוד K82.8. 

טנסמוס: מה זה?

טנסמוס - ניתן לתרגם מושג זה מיוונית כ"דחף לא יעיל ". תסמין זה עשוי להיות מלווה בתגובה כואבת או לא.

לוקופלקיה הוושט

אם שכבת האפיתל של הרקמה הרירית של מערכת העיכול העליונה מתחילה לקרטין בעוצמה, אז הם מדברים על התפתחות לוקופלקיה הוושט. בשלב הראשוני של המחלה נוצר רובד צפוף, המעניק עצמו להסרה וכמעט שאינו מלווה בסימנים של תהליך דלקתי. 

בקע הזזה של הוושט

עם בקע סרעפתי או בקע hiatal, ניתן לנסח את האבחנה כ בקע הזזה של הוושט. ברור ששם מפושט שהוא תיאור מובן יותר עבור המטופלים.

טיפול בחילה בדלקת הקבה: גלולות, חלופות, עשבי תיבול

מ בחילות עבור דלקת הקבה, כל תרופות אנטי דלקתיות, כל התרופות נגד חרקים, לעזור היטב. אתה יכול לנסות hilak, hilak טופס, ranititdin, maalox, phosphalugel, smect.

דלקת גסטריטיס

מתחת לגסטריטיס השטח מרמזים על תהליך דלקתי חריף בשכבה העליונה, הרירית של הבטן. לעתים קרובות בתהליך זה מעורבים ו submucosa, הממוקם ישירות מתחת לקרום הרירי. 

צרבת עם דלקת קיבה

אנשים רבים מכירים את התחושה הלא נעימה של גירוי, בוערים לאורך הוושט: מדובר בצרבת. הבעיה עלולה להתרחש בעת אכילת מזון חריף או מטוגן, מזון מהיר, לאחר אכילת יתר, ואפילו לאחר פעילות גופנית מוגזמת. 

למה הוא לטרוף צהוב ומה עלי לעשות?

אין צורך לדאוג מראש: ייתכן כי המידע המסופק על ידינו יעזור לך לכוון את עצמך הסימפטומים ולקבוע את נוכחות או היעדר פתולוגיה.

אכילת יתר

מוצרים תזונתיים יקרי ערך המשפרים את תפקוד מערכת הלב וכלי הדם, תורמים לירידה במשקל, מונעים מחלת אלצהיימר ופתולוגיות אונקולוגיות.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.