^

דיאטה עם אסטרוציטומה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אסטרוציטומה במוח הוא גידול נוטה לצמיחה מהירה וברק, ולכן אין להשאיר אותו ללא תשומת לב. כיום פותחו שיטות יעילות לטיפול במחלה זו, אך אונקולוגיה (ורוב האסטרוציטומות עוברות במהירות על הסרטן) אינה רק מחלה, אלא היא דרך חיים מיוחדת, שבה הטיפול וההזנה המיוחדת צריכים להיות משולבים באופן לוגי.

כן, מחקרים מודרניים הראו כי כמה תכונות של התזונה של המטופל עשוי לשפר את התוצאה החיובית של הטיפול. [1], [2], [3]  דיאטה מאוזנת, שבה שומן צריך להיות 4 פעמים יותר מאשר פחמימות, מסייע להאט את הצמיחה של הגידול.[4]

בעבר, מזון זה, הנקרא דיאטת קטון, שימש למעשה לטיפול באפילפסיה אצל ילדים. [5], [6]עם הופעת נוגדי הפרכוסים, הדיאטה איבדה מעט את ערכה באפילפסיה, אך בשנים האחרונות היא נוצלה באופן פעיל בטיפול בגליובלסטומה ובגידולים ממאירים אחרים כחלק מטיפול מטבולי אדג'ובנטי.

דיאטה קטון, כמו אופציה דלת פחמימות נמוכה, גורם לגוף להשתמש בשומנים כמקור של אנרגיה, אשר, כאשר פחמימות הן נמוכות, הם מטבוליזם בכבד לחומצות שומן וגופים קטון. אלה האחרונים, עם מחסור גלוקוז, משמשים את המוח כמקור העיקרי של תזונה.[7]

תאי סרטן גליה אינם יכולים לנצל את גופי הקטון במלואם, ואחרי הכל, כמויות גדולות של אנרגיה דרושות לצמיחת הגידול. גלוקוז, ששימש בעבר לצורכי הגידול, נמצא כעת בכמות לא מספקת, וקטונים אינם יכולים להחליף אותו. מתברר כי הגוף של המטופל יש מקור מלא של אנרגיה (שומנים), אבל הגידול לא צריך את זה. בדרך זו, ניתן למנוע אנורקסיה, לשמור על החיוניות של אדם (כמויות מתונות של חלבון, ויטמינים הדרושים ומינרלים נמצאים בתזונה) ובמקביל ליצור תנאים בלתי הולמים לגידול הגידול.

ברור כי אי אפשר לרפא גלובלסטומה או כל גידול ממאיר אחר בעזרת דיאטה בלבד, אבל אם דיאטה שונה משלימה את הטיפול המתבצע, זה יאפשר להאריך את חייו של המטופל ולשפר במקצת את איכותו.

הוא האמין כי דיאטה ketone מפסיק את הכפל של תאים סרטניים, מסייע לטהר את הגוף של מוצרים רעילים של התמוטטות הגידול, מנרמל ספירת דם, תומך חסינות נותן לחולה את הכוח להילחם במחלה. דיאטה זהה ניתן prescribed לחולים עם התקפים אפילפטיים.

כמו כל דיאטה, האכלה על astrocytoma של המוח מרמז על תקופת הסתגלות. אל תנטוש מיד פחמימות בתקווה תוצאה מהירה. יש צורך להתרגל דיאטה חדשה בהדרגה, כדי לא לפגוע בגוף שלך, אשר נחלש על ידי המחלה.

מזון צריך להיות בריא ככל האפשר, רצוי ללא תוספים סינתטיים שיכולים להפחית את כל המאמצים "לא". כמות גבוהה של שומן בתזונה מרמז על צריכת שומן צמחי. אלה הם בעיקר שמנים צמחיים טבעיים מזוקקים אשר מוסיפים מאכלים שונים. אגוזים וקטניות נחשבים גם למוצר שימושי לסרטן.

שומנים מן החי הם לא האפשרות התזונתי הטובה ביותר לסרטן, אבל זה לא אומר שאתה צריך לוותר על בשר, כמקור שלם של חלבון, דגים, עוף, ביצים, גבינה. מוצרים אלה הם שילוב אופטימלי של שומנים וחלבונים לתזונה קטון.

התוכן הדרוש של פחמימות, ויטמינים ו יסודות קורט מסופק על ידי ירקות, פירות, ירקות. התנאי היחיד הוא הבחירה של ירקות עם תוכן פחמימות נמוכה (בעיקר סלט ירקות). פירות וגרגרים, אפילו אלה שהם גבוהים בסוכר, בדרך כלל אין תוכן קלוריה גבוהה, אבל הם מכילים הרבה סיבים, מעכב את ספיגת הפחמימות במעיים. זה אומר שהם לא מהווים סכנה לחולי סרטן, אבל לעזור לספק את הגוף עם חומרים מזינים. אתה יכול גם להשתמש ירקות ומיצי פירות, אבל לא לאחסן, שאליו הוא הוסיף סוכר, ולעתים קרובות חומרים משמרים.

על מיצים בסרטן היא שיחה מיוחדת. הרעיון כי רק מיצים ניתן לצרוך את astrocytoma הולך משם לא נתמך על ידי הרופאים. אבל אנשים מאמינים בכוח הריפוי של סלק [8], הדר וכמה סוגים אחרים של מיץ ביחס לסרטן. ומכיוון מיצים אינם אסורים על ידי דיאטה ketone, אז למה לא לבדוק את כוחם האמיתי. יתר על כן, ההשפעה של אנטי הדרים של מיצי הדר ותמציות שלהם הוכח, כך שהם יכולים לשמש כטיפול תרפיה אונקולוגית מודרנית.[9]

אז, הבנו מה המוצרים יכולים להיכלל בתזונה עם astrocytoma של המוח, אבל עדיין לא יודעים מה אתה לא יכול לאכול הפתולוגיה זו. סוכר, לחם וקמח, פסטה, ירקות עתירי פחמימות, ממתקים הם מוצרים שצריכתם צריכה להישמר למינימום. מזון משומר, מזון מהיר, מיונז, קטשופ וכל מוצרים אחרים המכילים חומרים משמרים טבעי, צבעים כימיים, חומרי טעם משפר צריך גם להסיר את הדיאטה. מזון צריך להיות טבעי ובריא ככל האפשר.

דיאטה ketone, למרות התועלת שלה, נחשב ניסוי מסוכן למדי על הגוף שלך, אז אתה לא צריך לרוץ אליו בלי להתייעץ עם הרופא שלך. המומחה יגיד לך מה התפריט של המטופל צריך להיות, אילו מוצרים יש לכלול בתזונה, כדי למנוע את תופעות הלוואי של דיאטה דלת פחמימות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.