^

דיאטה Keto עבור הרזיה אצל נשים וגברים: המהות, את רשימת המוצרים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

או דיאטה קטוגנית קטוגנית - לא חידוש: לפני מאה שנה, לפני כניסתו של פרכוסים יעילים, רופאי ילדים צרפתים לב הגבלות תזונתיות מסוימות להפחית את תדירות התקפים אצל ילדים עם אפילפסיה עמידה לתרופות.

על בסיס מחקרים מטבוליים, פותחה דיאטה טיפולית - ללא עמילן וסוכר, שבשנות ה -20 המוקדמות הפכו לחלק מטיפול מקיף באפילפסיה. נטען כי המחבר של השם "דיאטה קטוגנית" שייך לרופא האמריקאי ראסל מ 'ויילדר (ראסל מ' ויילדר), שהשתמש בו בטיפול באפילפסיה בשנות ה -30. במאה האחרונה.

דיאטה Keto כרוך בתוכן גבוה של שומן בתזונה, הכנסה מתונה של חלבונים ופחמימות נמוכות מאוד. עבור רוב האנשים, יחס זה של חומרים מזינים לתקופה מוגבלת נחשב בטוח ולא רק עוזר לאבד קילוגרמים עודפים, אבל יש שימוש טיפולי.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות

פחמימות נמוכות פחמימות עם אפילפסיה, אשר הייתה בשימוש נרחב בקליניקות זרות, סייעה להפחית את תדירות ההתקפות בקרב ילדים בגילאים שונים ב-62-75% (לאחר טיפול תזונתי במשך 12 שבועות). יחד עם זאת, ילדים אשר נקבעו דיאטה כזו צריך להיות רשום עם רופאים אשר לפקח על צמיחה נורמלית שלהם במשקל, וגם לבצע התאמות בהתאם לצרכים של כל ילד.

תזונה תזונתיים עם כמות מינימלית של פחמימות יש גם נעשה שימוש בהפרעות אחרות. חוקרים הראו כי דיאטה קטוגנית שימושית בטיפול בחולים עם המחלה דה Vivo - GLUT1 חלבון חסר תסמונת (תחבורת גלוקוז דרך מחסום דם-המוח), וחלקם מומים מטבולית מולדים אחרים.

הוא האמין כי מערכת מזון זה יכול להאט את ההתקדמות של טרשת לרוחב amyotrophic (מחלת Charcot); אינדיקציות למינוי דיאטה קטוגנית כוללות פתולוגיות נוירודגנרטיביות כגון אלצהיימר ופרקינסון. מחקרים קליניים על השפעת דיאטה קטוגנית על מצבם של חולים עם אוטיזם, דיכאון, סוכרת מסוג 2 (תלות שאינה תלויה באינסולין) ותסמונת שחלות פוליציסטיות.

ידוע בעיקר דיאטה קטוגנית לירידה במשקל - בצורה של  דיאטת אטקינס  לטיפול בהשמנת יתר, שונה לפופולרי על ידי ד"ר רוברט אטקינס (מהפכת הדיאטה של ד"ר אטקינס, 1972). למרות מומחים ketogenic לשקול רק את השלב של אינדוקציה של דיאטה זו. ולמען הגינות, יש לציין כי הרבה לפני העקרונות של דיאטת קטוגנית עסקו רופאים אמריקאים רבים: פיטר Hattenlocher אלפרד פנינגטון, ריצ'רד Makkarnes, וכו 'לדוגמה, ר' Makkarnes ב 1958 כתב את הספר לאכול שומן וגדל Slim ( «לאכול שומנים. ולהיות רזה "), והוא, למעשה, באותה דיאטה דלת פחמימות, במקור הציג לטיפול באפילפסיה.

מאז הדחתו של רקמת שומן עודפת בצורה מרוכזת טריגליצרידים תאיו בשל צריכת היתר של מזונות פחמימות (למעשה זה אף אחד בספק), ההגבלה של פחמימות בתזונה למינימום - דיאטה קטוגנית במשך חודש - זה עוזר להפחית את מאגרי שומן , כלומר, לאבד משקל.

יתר על כן, התברר כי דיאטת קטוגנית באונקולוגיה - על ידי הגדלת סטרס החמצונים של תאים סרטניים - מפחיתה באופן משמעותי את שיעור הצמיחה של גידולים ממאירים מקומי מעי גס, קיבה, ערמונית וסרטן ריאות. בנוסף, הרגישות של כמה סוגי סרטן לכימותרפיה הוכחה להיות עקב מצב המושרה של ketosis.

במהלך שני העשורים האחרונים, מפתחי הגוף החלו להשתמש בתזונה ketogenic כדי להפחית את שכבת השומן מתחת לעור: על הסלנג שלהם, זה נקרא ייבוש keto-diet.

trusted-source[3], [4], [5]

מידע כללי דיאטות keto

עם דיאטה רגילה keto, המספר הכולל של קלוריות יומיות על ידי 70-80% צריך להיות מסופק על ידי שומנים, 15-20% על ידי חלבונים 5% פחמימות (פחות מ 50 גרם ליום).

בדרך כלל, היחס בין משקל השומנים למשקל החלבון והפחמימות הוא 3: 1 (כלומר, 3 גרם שומן לגרם של חלבון ופחמימות). אם היחס הוא 4: 1, 90% מהשומנים תשואות האנרגיה, 8% - חלבונים ורק 2% - פחמימות (כ 20 גרם ליום).

למרות השימוש במאה שנה, המנגנונים המונחים ביסוד היעילות הקלינית של הדיאטה הקטוגנית באפילפסיה נותרו בלתי מוכרים במידה רבה. הוצעו מספר גרסאות, כולל שינוי של מחזור קרבס כדי להגדיל את הסינתזה של חומצת גמא-אמיןנוביוטריק במוח ולהגדיל את ייצור האנרגיה מגופי קטון, אשר נצרך 70% על ידי רקמת המוח. הדיאטה הקטוגנית מובילה לשינויים מסתגלים בחילוף האנרגיה של המוח, המגביר את עתודות האנרגיה; גופי ketone הם מקור יעיל יותר של ה- ATP עבור נוירונים במוח מאשר גלוקוז.

מהות הדיאטה המשמש לירידה במשקל, הכולל מתן למדינה הסתגלות האורגניזם של קטוזיס - כאשר האנרגיה (ATP), הגוף מקבל בעיקר של גופי קטון בדם במקום גלוקוז המגיעים השימוש, מוצרים המכילים פחמימות.

פחמימות של מזון הופכים גלוקוז, אבל כאשר אדם צורכת מעט מאוד פחמימות ושומנים רבים, שרשרת של תגובות ביוכימיות מופעלת בגוף. באופן סכימטי, תהליך זה נראה כך. ראשית, בשל להנמיך הגלוקוז בדם מתחילה הלבלב להפריש גלוקגון הורמון יותר, אשר מגרה פירוק מאוחסן גליקוגן בכבד לגלוקוז, ושחרורה למחזור הדם. שנית, הוא מפעיל ketogenesis, דהיינו ייצור הכבד של גופי קטון (acetoacetate, אשר הפך אז לתוך β-hydroxybutyrate ו אצטון) ואת המרה של שומן בתוך קרבוקסילית בחינם (שומן) חומצות. שלישית, בשל הגידול ברמת הגלוקגון, פעילות הליפאז, אנזים שדוחף טריגליצרידים (שומנים) שנצבר בתאי רקמות השומן, עולה באופן משמעותי.

בנוסף, במהלך השבועיים הראשונים של שמירה על דיאטה keto, ירידה משמעותית במשקל מתרחשת עקב הפרשת מים מהגוף, אשר קשורה גם עם ייצור מוגבר של גלוקגון. ולכן תופעת הלוואי הזמנית של דיאטה דלת שומן יכולה להיות התייבשות, אשר תזונאים ממליצים להילחם, באמצעות עד שני ליטר מים מדי יום.

רבים מאמינים כי יתרון חשוב של דיאטה keto הוא חוסר הרעב, הצורך לספור את מספר הקלוריות שעות של אימון כדי לשרוף את העודף שלהם.

דיאטה Keto לגברים

יעיל במיוחד הוא דיאטה keto לגברים שיש להם  השמנת בטן.

אם דיאטות רפואיות מקומיות להשמנה (№8 ידי פבזנר) ממליצות להפחית את צריכת קלוריות כדי 2000 (2300) קלוריות ביום, הדיאטה קטוגנית לא כל כך מבוקר ומפוקחי קלוריות (אך לצמצם אותם לפחות על ידי 10-20% לא כואב). אבל צריכה של פחמימות צריך להיות מופחת חמש פעמים: במקום 250 גרם עד למקסימום של 50 גרם ליום.

זכור כי רוב הקלוריות על דיאטה keto הם מזונות עשירים בשומנים טבעיים כמות מתונה של מוצרי חלבון. כלומר, זה לא "עומס חלבונים", כפי שחושבים כמה. ואם אדם רגיל לאכול הרבה בשר, אז במצב של קטוזיס אדפטיבית האורגניזם שלו ייכנס הרבה יותר לאט. אז אתה צריך להגביל את החלבון: יום 1-2 גרם חלבון לכל קילוגרם של משקל הגוף, אשר אתם שואפים להשיג כתוצאה של ירידה במשקל. דוגמה: אם המשקל ההתחלתי הוא 112 ק"ג, והמשקל הרצוי הוא 85 ק"ג, אז כמות החלבונים בתקופה היא 85-170 גרם.

היחס המדויק בין שומנים, חלבונים ופחמימות בתזונה (בגרמים) יהיה תלוי בגיל, המטרה, רמת הפעילות הגופנית ומצבו הבריאותי של כל אדם. אבל כל אחד מומלץ לצום זמן קצר עם דיאטה keto: ביומיים הראשונים של המעבר למערכת מזון זו, יש לשתות הרבה מים להגביל את עצמך לארוחה אחת ביום (בכמויות קטנות מאוד). עד סוף השבוע הראשון צריך להיות מקסימום פחמימות להוציא (להלן תהיה רשימה של מוצרים עבור דיאטה keto), אבל את גודל מנות פוחתת מעט מאוד.

ניואנס נוסף: הם אומרים כי דיאטה keto ללא ספורט לא לאבד את האפקטיביות שלה, ואתה לא צריך ללכת למכון כושר או פשוט לעשות כמה תרגילים פיזיים נוספים כדי לרדת במשקל. אבל, fiznagruzka, כחלק אורח חיים בריא, מאיצה שריפת עודף שומן, אז לא לשכב על הספה. יתר על כן, אתה יכול לנצל את הרגע ולבנות מסת שריר על ידי דוגמאים של מפתחי הגוף: רווח המוני על דיאטה keto אפשרי רק עם עומס שרירים, ואז השומן תת עורי יסתלק, מראה שרירים חזקים.

דיאטה Keto לנשים

הבעיה עם דיאטה keto היא כי עד כה, מחקרים שמטרתם לחקור את יעילותו ובטיחותו, דאגה רק גברים. יש שאלה הגיונית: היא keto דיאטה מתאים לנשים, בהתחשב בכך ההורמונים הנשיים הם, ככלל, רגישים יותר לשינויים התזונתיים ביותר.

למרות הדעות מחולקים, אבל רוב המומחים טוענים כי דיאטה ketogenic מייצרת תוצאות חיוביות, במיוחד עבור נשים בגיל המעבר או גיל המעבר. מערכת כוח זו מאפשרת לך לרדת במשקל, לשלוט ברמת הגלוקוז בדם, לשפר את איכות השינה ולהפחית את הסימפטומים של גיל המעבר, כגון גלי חום או הזעות לילה.

עם זאת, יש גם ביקורות שליליות, ואפילו תלונות על בחילות, עייפות ועצירות עקב דיאטה (פרטים נוספים בסעיף סיבוכים אפשריים). ראוי גם להזכיר כי במקרה של הפרות של המחזור החודשי, פתולוגיות של בלוטת התריס, במהלך ההריון הנקה, הוא התווית לעבור keto-diet.

נשים מומלצות לשלב עם הדיאטה קטוגנית, צום לסירוגין, כי הוא, פשוט לדלג צהריים ולעשות בין ארוחות בוקר וערב הפסקה במשך 10-12 שעות, לאחר 50-55 שנים, זה נותן אפקט מרענן (נתונים אלה ממחקר 2016, שפורסם בכתב העת של האגודה הרפואית האמריקאית). לדברי מומחים מערביים על תזונה, משטר דיאטה זה מאפשר לגוף להירגע מהפונקציות של עיכול ומשאבי אנרגיה ישירה כדי לשחזר תאי רקמה ואיזון הורמונים.

אם אישה בעלת משקל גוף של 75 ק"ג וגובה של 165-168 ס"מ מבקשת לרדת במשקל לכ -68 ק"ג, היא צריכה לעבור מ -2,300 קלוריות ביום לצריכה לא יותר מ -1855 קק"ל. חלבון צריך להיות 1-1.5 גרם לק"ג של משקל אידיאלי, כלומר, אתה יכול לקבל על 68-102 גרם של חלבון יומי, 240-350 גרם של שומן 18-20 גרם של פחמימות (במים טהורים, ללא סיבים).

איך הדיאטה keto שונים משומן גבוה?

Vysokozhirovaya LCHF-תזונה או שונה פרופורציות דיאטה קטוגנית של חלבון, שומן ופחמימות ב תזונה עתירת שומן דיאטה מניחה יחס: שומן 50% ו 25% חלבונים ופחמימות.

באירופה, דיאטה גבוהה בשומן (ואת כמות מינימלית של פחמימות) נקרא שוודית. ברור, זה נובע הרופא השבדי אניקה דלקוויסט (אניקה Dahlqvist), אשר היה להמליץ לחולים שלהם עם סוכרת לצרוך יותר שומנים ופחמימות כדי להגביל, בניגוד להמלצות אישרה אנדוקרינולוגים שוודיה.

התרחשתי בשעת סכסוך מקצועי קבל פרסום רחב, אך כתוצאה מהמחקר שנערך ביוזמת המועצה הארצית הבריאות (בהשתתפות 16 אלף. חולים), המוניטין של הרופא שוחזר, ואת דיאטת היתרונות LCHF עם תכולת שומן גבוה מקובלת. בשל הצורך מופחת לאינסולין, דיאטה זו צוין כמו מתאים לאנשים עם סוכרת סוג 2 והשמנה.

בין השינויים של מערכת המזון קטוגנית, מן דיאטת אטקינס ו LCHF-תזונה יכול להיקרא ייעוץ תזונתי מוזר, למשל, פוסט ביצה על דיאטה קטוגנית - כאשר כמה ימים לאכול ביצים קשות רק עם מיונז ...

מחזורית דיאטה keto ושינויים אחרים

בשנים האחרונות, דיאטה קטו סטנדרטית (SKD) לא השתנה. אז, היה דיאטה קטוגנית גבוהה חלבון (HPKD), שבו 60% קלוריות נגזרות שומנים, 35% מחלבונים 5% מפחמימות.

הדיאטה הקטוגנית של היעד (ממוקד) היא מתונה יותר, שכן פחמימות ניתן לאכול לפני ואחרי אימון; נחשב לספורט, ולכן הכמות שקיבל מהשימוש בפחמימות קלוריות גבוהה יותר מאשר ב- SKD.

קטו-תזונה מחזורית (CKD) או, לפי גרסה אחרת קטוגנית תזונה סיבובית (לסירוגין) היא דיאטה דלת פחמימות עם תקופות צריכות גבוהות לסירוגין או כמויות מתונות של פחמימות: 5-6 ימים - המספר המינימאלי של פחמימות, טעינת פחמימות שנערכה אז על קיטון דיאטה - אחד או יומיים פחמימות משמשים ללא הגבלה. המחברים לא הידועים של התגלמות זו, דיאטה קטוגנית מנסים להצדיק את חידושיהם צריכים לחדש מאגרי הגליקוגן, לשחזר את רמות הורמון ופעילות של בלוטת התריס, כמו גם מתן יציבות מוסרית ופסיכולוגית - להמשיך את הדיאטה. למעשה, כל מה שאבד בתוך שישה ימים, מיד חוזר.

trusted-source[6]

יתרונות

כפי שניתן לראות על ידי קליני בינלאומי, כמעט 20% מילדים עם אפילפסיה לאחר דיאטה קטוגנית (שנצפתה שישה חודשים עד שנים, עם חזרה הדרגתי דיאטה נורמלית) הם הרבה פחות סבירים שיקרו התקפי פרכוסים, ורבים מהם יכולים להפחית את הצריכה של פרכוסים או כל לסרב להם.

בהתבסס על תוצאות מחקרים מבוקרים שני תריסרים אקראיים, המומחים הגיעו למסקנה כי שימוש דיאטה קטוגנית הוא אובדן חיוני למדי מהיר של משקל עודף, במיוחד בחולים עם השמנת יתר חמור. למרות הכמות הגדולה של שומן, דיאטה זו במשך 24 שבועות, אחוז משמעותי של תוצאות בחולים לירידה בלחץ דם הסיסטולי, רמות סוכר בדם ורמות אינסולין, C-reactive protein בפלזמה וגידול ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה (HDL) כלומר, כולסטרול טוב.

בשנת 2008, האגודה האמריקנית לסוכרת (ADA) שינתה את ההמלצות התזונתיים שלה והכירה בדיאטה דלת פחמימות כשיטה יעילה למדי של דיאטה קצרת טווח לחולים עם סוכרת שאינה תלויה באינסולין.

בנוסף, העור עם keto-diet מגיב על היעדר מזון פחמימות בדרכו שלה, למשל, אקנה יכול להיות מופחת. וזה אושר על ידי תוצאות המחקר שפורסם בכתב העת של האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה.

trusted-source[7], [8]

מה יכול ומה לא יכול?

מה אתה יכול לאכול? ברשימת המוצרים המומלצים לקטו דיאטה, מופיעים כל מוצרי בשר ובשר; ציפור; דגים ופירות ים; ביצים (מכל הסוגים); שמנת, שמנת, חמאה (שמנת וירקות). גבינה קשה על דיאטה keto הוא מאוד שימושי. אבל עם חלב קונבנציונאלי, תיזהר, אז יש הרבה סוכר לקטוז חלב, שהוא פחמימות דיסכרידה. אבל מוצרי חלב חמוץ ניתן לצרוך ללא חשש: בתהליך של תסיסה מותסס, לקטוז הוא hydrolyzed.

במקום פופקורן, ממתקים או צ'יפס, אגוזי מלך (כ -13 גרם פחמימות לכל 100 גרם), גרעיני חמניות (10.5 גרם פחמימות לכל 100 גרם) מתאימים. מספר הקלוריות, בהתאמה - 655 ו - 600.

מומלץ לכלול בתפריט:

 • פטריות (למעט לבן יבש ו boletus), האפשרות האידיאלית - Champignons (רק 0.5 גרם של פחמימות לכל 100 גרם).
 • כל מיני ירקות גיליון ירוק לא המכילים ברוקולי עמילן פחמימות מורכב וכרובית; כרוב, כרובית וכרוב ניצנים (3.6 פחמימות גרם לכל 100 גרם); מלפפונים, קישואים, קישואים, חצילים, פלפלים מתוקים (ירוק), עגבניות, צנון, כרישה, ריבס, שעועית, בצל וכרישה (ב הפחמימות גרמו טווח 1,8-4,5 לכל 100 גרם).

לאט לאט אתה יכול לאכול פירות יער: תותים (100 גרם מכיל כ 8 גרם של פחמימות), דובדבנים, פטל, אוכמניות, חמוציות (100 גרם מכיל 12 גרם של פחמימות).

אם אתם דבקים במתינות בשימוש שלהם, התבוננות דיאטה keto עבור ירידה במשקל, אז 100 גרם של משמשים, אננס או אשכולית יכול לפעמים לאכול: זה כ 11.8-12.4 גרם של פחמימות. אבל בננות לא שווה: בכל 100 גרם של פחמימות כמעט 23 גרם.

מה אתה לא יכול לאכול? אני אצטרך לוותר על הלחם ועל כל הקמח; מקרוני; סוכר, ממתקים וממתקי קונדיטוריה; דגני בוקר; תפוחי אדמה, גזר, סלק, שורש סלרי; דלעת וכל מלונים; קטניות ורוב הפירות.

תפריט במשך שבוע של דיאטות keto

גישה רצינית להיפטר עתודות שומן עודף בגוף שלך, כמובן, דורש לעשות תפריט במשך שבוע דיאטה keto. ולעזור במידע זה של החלק הקודם.

לארוחת בוקר, אתה יכול לבשל ביצים מקושקשות או חביתות - עם בצל, פטריות ותרד, בייקון ועגבניות. קפה או תה, כמובן, ללא סוכר.

ארוחות עשויות להיות מורכבות חסה (מתכון אחד מהם -, וכו '), מרק ירקות או מרק כופתות (ללא תפוחי אדמה, או אטריות אורזות), ציר עוף, עוף מבושל, דגים מטוגנים או צלי חזיר של פטריות.

לארוחת ערב, לבחור חלבון, כגון הודו, בשר, דגים, פירות ים, אשר - כמנה צדדית - מושלם לשלב ברוקולי, כרוב ניצנים, שעועית ירוקה גמבה, מתובל ברוטב גבינה שמנת.

מתכונים דיאטה Keto

אם ניקח בחשבון את רשימת המוצרים המותרים לתזונה קטוגנית, ניתן להכין הרבה מנות שונות, כך שאי אפשר לצטט אפילו עשירית מתכוני הדיאטה של קטו. נסה את שלושת אלה.

בשר עוף אפוי עם ירקות

מוצרים לשני חלקים: 500 גרם של עוף (ירך, חזה או פילה הפרוסה נתחים בינוניים), כף שמן צמחי, 1 פלפל ירוק (קובייה ממוצעת פרוסה), מחצית הבצל (חתוך לקוביות קטנות), 500 גרם של כרובית (מנותח לפרחים), מחצית פלפל חריף קטן (קצוץ דק), 50 גרם חמאה, 100-150 גרם של קרם שומני, 50 גבינה קשה g (מגוררת על מגררת גסה), מלח ופלפל שחור טחון, כוסברה (כפית וחצי ).

הכנה:

 • תנור חום ל 180 מעלות, צלחת אפייה או מחבת עם שמן צמחי;
 • מוסיפים בנפרד בצל ופלפל (מתוק ומר) בשמן צמחי;
 • תפרחת של כרובית blanch במים רותחים מומלחים במשך שלוש דקות, ניקוז מים;
 • לשים במחבת (פאן) עוף, מלח, פלפל, מוסיפים בצל עם פלפל וכרוב (ירקות באופן שווה להפיץ את הבשר);
 • מפזרים כוסברה, לשים חמאה (כמה חתיכות, על פני כל השטח), יוצקים שמנת חמוצה, מפזרים גבינה מגוררת ומכניסים לתנור במשך 40-45 דקות.

סלט מהיר עם בשר או חזיר

לתוך מוצרים בשתי מנות: 100 גרם של בשר חזיר או בייקון, 250 גרם חסה (אחרי הכביסה לייבוש מלאה), שני מלפפון טרי, עגבניות אחד, שתי ביצי עוף (מבושל), 60 גרם של פטרוזיליה ושמיר או, 1 כף שמן זית כזה אותה כמות של מיונז, מלח לפי הטעם.

הכנה:

 • חזה או חזיר חתוך לתוך קש גדול;
 • לחתוך ביצים מבושלות עם רבעים, ירקות - עיגולים דקים;
 • עלי חסה על צלחת, פרושים את הבשר מלמעלה ומעליה - ביצים וירקות, מלח;
 • לערבב את השמן עם מיונז, להוסיף ירקות קצוצים דק, לערבב רוטב עם זה רוטב.

נזיד חזיר עם פטריות

מוצרים לשלושה חלקים: 300-400 גרם עיסת בשר חזיר, 350 גרם של פטריות טריות, חצי נורות בצל (קצוץ דק), 2 כפות שמן צמחי, חצי כפית אגוז מוסקט, שן שום, 4 כפות שמנת או שמנת מתוקה, 2 כפות ירקות קצוצים, מלח ופלפל שחור לפי הטעם.

הכנה:

 • במחבת עמוקה או בסיר עם תחתית עבה לשפוך את שמן הירקות, לשים בצל ושום קצוץ, לתת לה לשבת חמש דקות;
 • לשים חתיכות של בשר ומטגנים קצת;
 • מוסיפים פטריות קצוצות, מערבבים, מוסיפים אגוז מוסקט ופלפל שחור, מלח;
 • מבשלים על אש נמוכה במשך 15 דקות, ולאחר מכן מוסיפים שמנת חמוצה (שמנת) וירקות;
 • סוגרים את הכלים במכסה, מתבשלים עד תום (כ -15 דקות נוספות).

התוויות נגד

התוויות נגד מוחלטות למעבר לתזונה קטוגנית כוללות:

 • קטואסידוזיס סוכרתית הנגרמת על ידי חוסר אינסולין;
 • מחסור מולדתי משני של קרניטין;
 • חסר של carboxylase pyruvate;
 • מחלות המיטוכונדריה הנגרמות על ידי הפרה של חמצון בטא של חומצות שומן;
 • פורפיר;
 • אנומליות בולטות בדם, אנמיה מחסור בברזל;
 • דלקת הלבלב;
 • דלקת חריפה כרונית של כיס המרה (cholecystitis);
 • תפקוד כבד חריג, גידולים בכבד ראשוני או גרורתי;
 • אי ספיקת כליות חריפה;
 • תפקוד המעי הרגיז, מחלת קרוהן;
 • גידול בטן;
 • מצב לאחר כימותרפיה בסרטן.

עם ובמחשבה רבה, יש להתייחס שרירני ייעוץ "השלוחה" המטבוליזם באמצעים לא תרופתיים: אין צורך במרדף של סיכון סופר אפקט בריאותם. למעשה, דיאטה קטוגנית אינה תואמת anabolics, למשל, קטו-תזונה קלנבוטרול. Clenbuterol - תרופה adrenomimeticheskoe כדי להקל טיפול סימפונות ואסתמה - המכונה anabolics מאז, כמו נוראפינפרין, לגרות קולטנים אדרנרגיים beta2 ויש לו השפעה על חילוף החומרים. התרופה מאיצה את הפירוק של גליקוגן וטריגליצרידים בכבדים וברקמות שומן, אך עלול לגרום היפרגליקמיה, דפיקות לב, כאבי ראש, בחילות, ירידה בלחץ דם, רעד ותופעות לוואי אחרות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

סיכונים אפשריים

סיכונים הקשורים בתזונה, ארוך משמשת לטיפול באפילפסיה בילדים, נמצאים בסכנת האטה בצמיחה (עקב הירידה ברמות של גורם גדילה דמוי אינסולין 1), הידרדרות של מינרליזציה עצם (עקב מחסור בסידן), ו nephrolithiasis (היווצרות של אבנים בכליות). היפרליפידמיה (מוגבה שומנים בדם) מתרחשת כמעט 60% מילדים ורמות הכולסטרול יכולות להגדיל בכ 30%.

תופעות לוואי נדירות כוללות Cardiomyopathy, QT מרווח תסמונת התארכות (קצב הלב הפרעה), חוסר של ויטמינים, מיקרו macroelements.

תופעת לוואי הנפוצה ביותר היא עצירות, אשר כמעט שליש מאלה לרדת במשקל מתלוננים: חוסר צריכת סיבים משפיע. בנוסף, דיאטה ketogenic בשלבים הראשונים עשויים להיות מלווה עייפות מוגברת, חולשה, כאבי ראש, סחרחורת; בנשים, dysmenorrhea.

ברוב המקרים, ketosis על דיאטה דלת פחמימות גורם חומצה קלה - מצב שבו ה- pH הוא קצת מתחת לנורמלי, אשר, על פי מחקרים, נחשב בטוח. העובדה כי הגוף נמצא במצב של קטוזיס המושרה מסומן על ידי: עלייה במספר השתנה; תחושה של יובש בפה; ריח לא נעים מן הפה (בגלל אצטון יוצא דרך הריאות); הפחתת רעב ואנרגיה.

על סיבוכים אפשריים - פיתוח בחמצת - עשוי להצביע על תופעות כגון בחילות על דיאטה קטוגנית, הקאות, התייבשות, קוצר נשימה, דפיקות לב, diuresis וצמא מוגבר. כל התסמינים האלה צריכים לגרום לך להתייעץ מיד עם רופא.

אם המשקל לא הולך עם הדיאטה keto, סביר להניח, יותר מדי חלבון בתזונה, שכן יותר ממחצית החלבונים עודף הופכים לגוף גלוקוז, כלומר, תהליך של קטוזיס המושרה הוא השתבש.

כאשר דיאטה קטוגנית שרירים כואבים מאוד, הגורם עשוי להיות קשורים הן פרה של גלוקונאוגנזה - סינתזה של גלוקוז מן לקטט שריר (חומצה לקטית) מחשוף אנזימטי של גליקוגן קטוזיס תנאי רקמת שריר.

בתחילת דיאטה, ירידה בצריכה של פחמימות מוביל לחיסול נוזל, בצקת של הרגליים עם keto דיאטה יכול להיות אפילו עם אי ספיקת כליות קלה.

trusted-source[14], [15], [16]

ביקורות ותוצאות של הרזיה

ביקורות רופאים, בתרופות, דיאטה קטוגנית בחולים עם מחלות ניווניות, מופחתות לדוח יעילות ללא התנאי שלה: אפילו עם דמנציה סנילית ומחלת פרקינסון בחולים עם טיפול מוגבר, זיכרון ותפיסת הערך השתפר באופן משמעותי.

בדרך כלל ביקורות ותוצאות של ירידה במשקל מומחים להעיר. אבל מחלוקת משמעותית על כל דיאטות דלת פחמימות הוא גם מחלק את ההערכה של תוצאות ספציפיות.

כך, על פי העיתון האמריקני לתזונה רפואית, החוקרים גילו כי גברים ונשים שעברו דיאטת קטו, בממוצע, איבדו 3.6-4 ק"ג יותר בשישה חודשים מאלה שהגבילו את צריכת השומן. מומחים בריטיים להשמנת יתר (British National Obesity Forum) מציינים גם כי במונחים של יעילות במונחים של ירידה במשקל, דיאטות נמוכות בפחמימות וגבוה בשומן עולה על דיאטות רזה. למרות עמיתיהם רבים טוענים כי התוצאות שנותן דיאטה keto עבור הרזיה, "סותר את הראיות הזמינות."

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.