^

בריאות

תסמינים וסוגים של astrocytomas של המוח

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אסטרוציטומה במוח היא גידול שלא ניתן לראות בעין בלתי מזוינת. עם זאת, גידול הגידול אינו עובר ללא עקבות, משום שסחיטת רקמות בקרבת מקום ומבנים פוגעת בתפקודם, הגידול הורס רקמות בריאות, ויכול להשפיע על אספקת הדם ועל התזונה של המוח. התפתחות זו אופיינית לכל גידול, ללא קשר למיקומו.

הגידול והלחץ של הגידול על כלי המוח מעוררים עלייה בלחץ תוך גולגולתי, אשר נותן סימפטומים של תסמונת hypertensive-hydrocephalic. הם עשויים להיות מצטרפים סימנים של שיכרון של הגוף, אשר מאפיין יותר של התמוטטות של גידולים ממאירים בשלבים מתקדמים של סרטן. בנוסף, הגידול מגרה נוירונים רגישים ברקמת המוח.

כל האמור לעיל יביא את המראה של תסמין סימפטום אופייני. אדם יכול להיות כל הסימפטומים או כמה:

 • כאבי ראש יציבים, אשר לרוב כואב,
 • הסימפטומים של מערכת העיכול בצורה של תיאבון לקוי, בחילה, ולפעמים הקאות,
 • ליקוי ראייה (ראייה כפולה, תחושה שהכל בערפל)
 • חולשה לא מוסברת ועייפות האופיינית לתסמונת אסתנית, כאבי גוף אפשריים,
 • תיאום של תנועות הוא ציין לעתים קרובות (תפקוד של מנגנון שיווי המשקל נפגעת).

חלק מהחולים אפילו יש התקפים אפילפטיים קטנים לפני הגידול מזוהה. Epiprips עם astrocytomas לא נחשבים סימפטום מסוים, כי הם אופייניים של כל גידולים במוח. עם זאת, הסיבה להתרחשות של התקפים ללא אפילפסיה בהיסטוריה הוא מובן למדי. הגידול מגרה את תאי העצב, גורם לתמיכה בתהליך של עירור. זוהי עירור חריגה מוקד של כמה נוירונים ולהוביל התקפים אפילפטיים, לעתים קרובות מלווה עוויתות, אובדן לטווח קצר של התודעה, ריר, שעליו אדם לא זוכר משהו אחרי כמה דקות.

ניתן להניח כי ככל שהגידול גדול יותר, כך גדל מספר הנוירונים שהוא יכול לעורר, וככל שהמתקפה תהיה קשה יותר ויותר.

עד כה דיברנו על אסטרוציטומה של המוח, ככזה, ללא התמקדות בלוקליזציה של הגידול. עם זאת, המיקום של הגידול גם משאיר את חותמו על התמונה הקלינית של המחלה. תלוי איזה חלק של המוח מושפע (לחץ) של הגידול, סימפטומים אחרים מופיעים כי יכול להיחשב הסימנים הראשונים של תהליך הגידול של מיקום מסוים.[1]

לדוגמה, המוח הקטן הוא איבר האחראי על תיאום תנועות, תקנה של איזון הגוף ואת טונוס השרירים. היא מבדילה בין שני חצאי כדור לבין חלק חציוני (תולעת, שנחשבה להיווצרות ישנה יותר מבחינה פילוגנטית מאשר ההמיספרות המוחיות, שהופיעה כתוצאה מהאבולוציה).

Cerebellar astrocytoma הוא גידול שנוצר באחד החלקים של החלק הזה של המוח. זה התולעת שמבצע את עיקר העבודה, אם אנחנו מדברים על תקנה של הטון, יציבה, איזון, תנועות ידידותיות המסייעות לשמור על איזון בעת הליכה. האסטרוציטומה של התולעת המוחית משבשת את תפקוד האורגן, ומכאן הדומיננטיות של תסמינים כאלו הנמצאים במצב לקוי של הליכה והליכה, האופייניים לאטקסיה סטטית-לוקומוטורית.[2], [3]

אסטרוציטומות שנוצרו באונה הקדמית של המוח מאופיינות בסימפטומים אחרים. יתר על כן, התמונה הקלינית תלויה גם בצד פגום, תוך לקיחה בחשבון איזה כדור של המוח הוא דומיננטי בבני אדם (שמאל ביד ימין handers וימני ביד שמאל אנשים). באופן כללי, האונות המצחיות הן חלק במוח שאחראי לפעולה מודעת ולקבלת החלטות. הם מעין עמדת פיקוד.

באצבעות הימנית, האונה הקדמית הימנית אחראית למעקב אחר ביצוע פעולות לא מילוליות המבוססות על ניתוח וסינתזה של מידע מקולטורים ותחומים אחרים במוח. היא אינה מעורבת בהיווצרות דיבור, בחשיבה מופשטת, בחיזוי פעולה. התפתחות של גידול בחלק זה של המוח מאוימת על ידי הופעת סימפטומים פסיכופתיים. זה יכול להיות או תוקפנות, או להפך, אדישות, אדישות לעולם סביבו, אבל בכל מקרה, את הלימות של התנהגות של אדם ואת היחס כלפי מה שסובב אותו לעתים קרובות ניתן לחקור. אנשים כאלה, ככלל, משנים את אופים, מופיעים שינויים אישיים שליליים, שליטה על התנהגותם הולכת לאיבוד, דבר שמבחינים אחרים, אך לא על ידי המטופל.

לוקליזציה של גידול באזור של gyrus precentral מאיים עם חולשה של שרירים בדרגות שונות, החל paresis של איברים, כאשר התנועות בהם מוגבלים, וכלה בשיתוק, שבו תנועות פשוט בלתי אפשרי. הגידול בצד ימין גורם לתסמינים המתוארים ברגל שמאל או בזרוע, בצד שמאל - בצד ימין.

Astrocytoma של האונה הקדמית השמאלית (ב הימנית handers) ברוב המקרים מלווה בדיבור לקוי, חשיבה לוגית וזיכרון של מילים ומעשים. בחלק זה של המוח הוא מרכז הדיבור המוטורי (מרכז ברוקה). אם הגידול לוחץ עליו, הוא משפיע על מאפייני ההגייה: הקצב של הדיבור מופרע, הביטוי (הוא הופך להיות מטושטש, מטושטש עם כמה "מנקה" בצורה של הברות אינדיבידואליות מובהקות). עם תבוסה חזקה של מרכז ברוק, מתפתחת אפאזיה מוטורית, המתאפיינת בקשיים ביצירת מילים ומשפטים. למטופל יש את הביטוי של צלילים אינדיווידואליים, אך אינו יכול לשלב תנועות כדי ליצור נאום, לפעמים אינו מדבר על המילים שרצה לומר. [4]  

עם התבוסה של האונות הקדמיות הפרה תפיסה וחשיבה. לרוב, חולים כאלה נמצאים במצב של שמחה אושר מיותר, שנקרא אופוריה. גם אם למדו את האבחנה, הם לא יכולים לחשוב בצורה ביקורתית, ולכן הם לא מודעים לחומרת הפתולוגיה, ולפעמים הם פשוט מכחישים את קיומה. הם הופכים ליוזמים, נמנעים ממצבי בחירה, מסרבים לקבל החלטות רציניות. לעתים קרובות יש אובדן של מיומנויות שנוצרו (על ידי סוג של דמנציה), אשר גורם קשיים בביצוע פעולות מוכרות. מיומנויות חדשות נוצרות בקושי רב.[5], [6]

אם אסטרוציטומה ממוקמת בגבול של האזורים הקדמיים והפאנטליים או מועברת לכיוון ה- occiput, הסימפטומים הרגילים הם:

 • הפרת רגישות הגוף,
 • שוכח את המאפיינים של אובייקטים ללא חיזוק על ידי דימויים חזותיים (אדם אינו מזהה עצם על ידי מגע ולא מכוונת בהסדר של חלקי גוף בעיניים עצומות),
 • אי-תפיסה של קונסטרוקציות לוגיות-דקדוקיות מורכבות הקשורות ליחסים מרחביים.

בנוסף להפרת התחושות המרחביות, מטופלים יכולים להתלונן על הפרת תנועות שרירותיות (מודעות) ביד ההפוך (חוסר היכולת לבצע תנועות מוכרות, למשל, להחזיק את הכפית בפה).

סידור בצד שמאל של אסטרוציטומה הקודקוד כרוך דיבור לקוי, ספירת הפה, כתיבה. אם אסטרוציטומה ממוקמת בצומת החלקים הכרוניים והקאריטליים, בעיות הקריאה הן בשל העובדה כי האדם אינו מזהה את האותיות, זה גם כרוך בדרך כלל בהפרות של האות (אלקסיה ואגרפיה). ההפרה המשולבת של כתיבה, קריאה ודיבור מתרחשת כאשר הגידול נמצא ליד החלק הזמני.

Astrocytoma Thalamic הוא פתולוגיה debuting עם כאבי ראש של כלי דם או לחץ דם גבוה ליקוי ראייה. התלמוס הוא מבנה עמוק של המוח, המורכב בעיקר מחומר אפור המיוצג על ידי שתי גושים שחורים (זה מסביר את הפרעות הראייה של גידול של לוקליזציה זו). חלק זה של המוח מתווך את העברת המידע הרגיש והמנועי בין המוח הגדול, הקורטקס והפריפריה (קולטנים, איברים חושיים), מסדיר את רמת התודעה, מקצבים ביולוגיים, שינה וערות, והוא אחראי לריכוז.

בחלק השלישי של המטופלים מתגלות ליקויי חישה שונים (לעיתים קרובות שטחיים, פחות מעמיקים, המתרחשים בצד הנגדי של הנגע), מחצית מהמטופלים מתלוננים על הפרעות בתנועה ועל בעיות תיאום, רעידות [7], התקדמות איטית בתסמונת פרקינסון [8]. אצל אנשים עם אסטרוציטומה של התלמוס (יותר מ -55% מהחולים), ניתן לסמן בדרגות שונות הפרעות בולטות בפעילות נפשית גבוהה יותר (זיכרון, תשומת לב, חשיבה, דיבור, דמנציה). הפרעות דיבור מתרחשות ב -20% מהמקרים ומוצגות בצורה של אפאזיה והפרעות טמפרטורה-קצביות, אטקסיה. גם הרקע הרגשי יכול להיות מופרע, אפילו לבכי אלים. ב -13% מהמקרים נצפתה התעוותות שרירים או איטיות תנועה. כמחצית מהחולים הראו פרזיס של יד אחת או שתיים, וכמעט כולם החלישו את שרירי הפנים של החלק התחתון של הפנים, וזה ניכר במיוחד בתגובות רגשיות. [9], [10], [11]מקרה של ירידה במשקל אסטרוציטומה התלמוס תוארה [12].

חדות ראייה מופחתת היא סימפטום הקשור לעלייה בלחץ תוך גולגולתי ו זוהה ביותר ממחצית החולים עם גידולים thalamic. עם התבוסה של החלקים האחוריים של מבנה זה נמצא הצטמצמות של שדות חזותיים.

כאשר האסטרוציטומה של האזור הזמני משנה את תחושות השמיעה, החזות, הטעם, הפרעות דיבור אפשריות, אובדן זיכרון, בעיות בתיאום תנועות, התפתחות סכיזופרניה, פסיכוזה, התנהגות תוקפנית [13]. כל התסמינים האלה אינם חייבים להופיע באדם אחד, כי הגידול יכול להיות ממוקם מעל או מתחת, גובל עם אזורים אחרים של המוח. בנוסף, בצד שמאל או בצד ימין גם משחק תפקיד.

אז astrocytoma של האונה הטמפורלית הנכון הוא מלווה לעתים קרובות על ידי הזיות. הם יכולים להיות חזותיים או שמיעים (הזיות חזותיות אופייניות לנזק לחלק החיצוני, האחראי לעיבוד ולתפיסה של מידע חזותי), המשולב לעיתים קרובות עם הפרעת תפיסת הטעם (עם פגיעה בחלוקות הקדמיות והצדדיות של האונה הטמפורלית). לרוב מתרחשת ערב התקף אפילפטי בצורת הילה.[14]

אגב, epiphriscuses עם astrocytoma הם קרוב לוודאי עבור גידולים של האונות הטמפורליות, חזיתית ו הקודקוד. יחד עם זאת, הם באים לידי ביטוי בכל מגוון אפשרי: עוויתות ופניות של הראש תוך שמירה או איבוד הכרה, דהייה, חוסר תגובה לסביבה בשילוב עם תנועות שפתיים חוזרות או שכפול של צלילים. בצורות מתונות יותר יש עלייה בלחץ הלב, בחילה, הפרעות ברגישות העור בצורת עקצוץ ו"נמלים ", הזיות חזותיות בצורת שינוי בצבע, בגודל או בצורת האובייקט, בהופעת הבזקים מהירים לנגד עיניך.

עם נזק ההיפוקמפוס, הממוקם על פני השטח הפנימי של האזור הזמני, זיכרון לטווח ארוך סובל. לוקליזציה של גידול משמאל (ביד ימין) יכולה להשפיע על הזיכרון המילולי (אדם מזהה אובייקטים, אבל לא זוכר את שמותיהם). דיבור בעל פה ובעל פה, שאדם מפסיק להבין, סובל. ברור כי הנאום של החולה עצמו הוא בנייה של מילים לא קשורות צירופי קול.[15]

התבוסה של האזור הזמני הנכון משפיעה על הזיכרון החזותי, הכרה באינטונציה, צלילים ומנגינות מוכרים, הבעות פנים. הזיות שמיעתיות אופייניות לנגעים באונות הטמפורליות העליונות.

אם אנחנו מדברים על סימפטומים מתמשכים של אסטרוציטומה, אשר מתרחשים ללא קשר למיקום של הגידול, אז קודם כל זה צריך להיות ציין כאב ראש, אשר יכול להיות כאבי מתמיד (זה מציין את האופי המתקדם של הגידול), להתרחש בצורה של התקפות בעת שינוי המיקום של הגוף ( המאפיין את השלבים המוקדמים).

סימפטום זה אינו יכול להיקרא ספציפי, אך התצפיות מראות כי ניתן לחשוד בגידול במוח, אם הכאב כבר מופיע בבוקר, ועד הערב הוא שוכך. עם לחץ מוגבר, כאב ראש הוא מלווה בדרך כלל בחילות, אבל אם הלחץ תוך גולגולתי עולה (וזה יכול להיות גידול הולך וגדל כי מלחץ כלי הדם משבש את זרימת הנוזל מן המוח), הקאות עלולה להתרחש, לעתים קרובות התקפות חוזרות ונשנות של שיהוקים, יכולות מנטליות, זיכרון להתדרדר, תשומת לב.

תכונה נוספת של כאבי ראש עם astrocytoma של המוח הוא הטבע הנפוץ שלה. המטופל לא יכול לקבוע בבירור את לוקליזציה של כאב, נראה כי כל כאב הראש. ככל שגובר הלחץ תוך גולגולתי, החזון מתדרדר לעיוורון מוחלט. הנפיחות המהירה ביותר של המוח עם כל התוצאות המתרחשות מתרחשת במהלך תהליכים נויפלסטיים באונות המצחיות.

אקסטרוציטומה בעמוד השדרה

עד כה דיברנו על אסטרוציטומה כאחת מגידולי המוח הגליה. אבל רקמת העצבים אינה מוגבלת הגולגולת, היא חודרת את עמוד השדרה דרך foramital foramen. המשך החלק הראשוני של גזע המוח (medulla oblongata) הוא סיבי העצבים המשתרעים בתוך עמוד השדרה אל עצם הזנב עצמה. זהו חוט השדרה, אשר מורכב גם נוירונים ותאי דבק גליה.

האסטרוציטים של חוט השדרה דומים לאלה שבמוח, וגם הם, בהשפעת גורמים מסוימים (לא לגמרי מובנים), יכולים להתחיל להתחלק בצורה נמרצת, ליצור גידול. Astrocytomas של חוט השדרה נחשבים גורמים אפשריים של אותם גורמים שיכולים לעורר גידולים מתאי גליה במוח.

אבל אם עלייה בלחץ תוך גולגולתי וכאבי ראש אופייניים לגידולים במוח, האסטרוציטומה של חוט השדרה לא תתבטא במשך זמן רב. ההתקדמות של המחלה ברוב המקרים הוא איטי. הסימנים הראשונים של כאב בעמוד השדרה לא תמיד מופיעים, אך לעתים קרובות (כ 80%), ורק 15% מהחולים יש מראה משולב של כאב בגב ובראש. בתדירות זהה, יש גם הפרעות ברגישות של העור (paresthesias), אשר באים לידי ביטוי על ידי עקצוץ ספונטני, שריפת, או לרוץ אווז bumps והפרעות של אגני האגן עקב הפרה של העצבנות שלהם.[16]

תסמינים של הפרעות מוטוריות, המאובחנים בצורת פרזיס ושיתוק (היחלשות כוח השריר או חוסר היכולת להזיז את הגפה), מופיעים כבר בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הגידול הופך לגודל גדול ומפר את ההולכה של סיבי עצב. בדרך כלל המרווח בין הופעת כאבי גב והפרעות מוטוריות הוא לפחות חודש אחד. בתקופות מאוחרות יותר, כמה ילדים גם לפתח עיוותים בעמוד השדרה.[17]

באשר לוקליזציה של גידולים, רוב astrocytomas נמצאים באזור צוואר הרחם, לעתים רחוקות הם ממוקמים באזור החזה המותני.

גידולי חוט השדרה יכולים להתרחש אצל ילדים צעירים או מבוגרים, כמו גם אצל מטופלים מבוגרים. עם זאת, השכיחות שלהם נמוכה מזו של גידולים במוח (רק כ 3% מכלל המספר שאובחנו על ידי astrocytomas ו כ 7-8% מכלל המספר של גידולים CNS).[18]

אצל ילדים, אסטרוציטומה של עמוד השדרה מתרחשת בתדירות גבוהה יותר מאשר בגידולים אחרים (כ -83% מהסה"כ), אצל מבוגרים הם נמצאים במקום השני לאחר ependymoma (הגידול בתאים ependymal שלהם של מערכת החדר של המוח - ependymocytes). [19]

סוגים ותארים

הגידול מאסטרוציטים הוא אחד הווריאנטים הרבים של תהליך הגידול במערכת העצבים המרכזית, והרעיון של "אסטרוציטומה במוח" הוא כללי מאוד. ראשית, לגידולים יש לוקליזציה שונה, מה שמסביר את השונות של התמונה הקלינית עם אותה הפתולוגיה. בהתאם למיקום הגידול, הגישה לטיפול עשויה להיות שונה.

שנית, גידולים שונים מבחינה מורפולוגית, כלומר. מורכבים תאים שונים. אסטרוציטים של חומר לבן ואפור יש הבדלים חיצוניים, למשל, אורך יורה, מספרם ומיקומם. אסטרוציטים סיביים עם תהליכים הסתעפות גרועים נמצאים החומר הלבן של המוח. גידולים מתאים כאלה נקראים אסטרוציטומות סיבי. עבור חומר אפור פרוטופלאסמי אפור, יש הסתעפות חזקה אופיינית עם היווצרות של מספר גדול של ממברנות גליה (הגידול נקרא אסטרוציטומה פרוטופלאסמית). כמה גידולים עשויים להכיל הן אסטרוציטים סיביים protoplasmic (astrcytoma protrlasmic fibrillar).[20]

שלישית, neoplasms מתאי גלייה מתנהגים אחרת. תמונה היסטולוגית של גרסאות שונות של astrocytomas עולה כי יש בהם הן שפירים (המיעוט שלהם) ממאיר (60% מהמקרים). חלק מהגידולים נכנסים לסרטן רק במקרים מסוימים, אבל לא ניתן לקחת אותם לגידולים שפירים יותר.

ישנם סיווגים שונים של המוח astrocytoma. חלק מהם מובנים רק לאנשים עם השכלה רפואית. לדוגמה, שקול סיווג מבוסס על ההבדל במבנה של תאים, שבו יש 2 קבוצות של גידולים:

 • קבוצה 1 (גידולים נורמליים או מפוזרים), המיוצגים על ידי 3 סוגים היסטולוגיים של גידולים:
  • fibroillar astrocytoma - היווצרות ללא גבולות ברורים עם צמיחה איטית, מתייחס וריאנט astrocytoma מפוזר, המורכב astrocytes של החומר הלבן של המוח
  • אסטרוציטומה פרוטופלאסמית היא סוג נדיר של גידול, לעיתים קרובות משפיעה על קליפת המוח של המוח; מורכב אסטרוציטים קטנים עם כמות קטנה של סיבי גליה, הוא מאופיין על ידי תהליכים degenerative, היווצרות של מיקרוסקופ בתוך הגידול[21]
  • hemystocyte או hemystocytic (שומן תא) astrocytoma - אשכול שונה למדי של האסטרוציטים, מורכב תאים זוויתיים גדולים
 • קבוצה 2 (מיוחד, מיוחד, ראשוני), מיוצג על ידי 3 סוגים:
  • (כגון שיער, שיער דמוי שיער, אסטרואציטומה) הוא גידול לא ממאיר של ציצים מקבילים של סיבים, יש גבולות מוגדרים בבירור, מאופיין על ידי צמיחה איטית, לעיתים קרובות מכילים ציסטות בתוך עצמם (אסטרוציטומה ציסטית) [22]
  • תת-אסטרוציטומה תת-גרגרנית (subranymoma), תת-תרכובת - גידול שפיר, כך נקרא בגלל גודל ענק של התאים והמיקומים המרכיבים אותו, הנמצא לעיתים קרובות ליד נרתיקי חדרי המוח, עלול לגרום לחסימת חורים בין-חודשיים והידרוצפלוס [23]
  • astrocytoma מיקרוביסטי cerebellar - היווצרות נודולרית עם ציסטות קטנות, לא נוטה התנוונות לסרטן.

יש לציין כי התקפים אפילפטיים אופייניים יותר לקבוצה השנייה של אסטרוציטומות המוח.

סיווג זה נותן מושג על מבנה הגידול, אשר אינו ברור מאוד לאדם ברחוב, אך אינו עונה על השאלה הבוערת של כמה צורות שונות ומסוכנות של גידולים מפוזרים. עם גושים, הכל ברור, הם אינם נוטים להתנוונות לסרטן, אבל הם הרבה פחות מאובחנים לעתים קרובות כמו מפוזר.

מאוחר יותר, מדענים עשו ניסיונות חוזרים ונשנים לחלק astrocytomas לפי מידת ממאירות שלהם. הסיווג הכי נגיש ונוח שפותח על ידי WHO, תוך התחשבות בנטייה של סוגים שונים של astrocytomas להתדרדר לגידול סרטני.

בסיווג זה, 4 סוגים של גידולים גליאריים מאסטרוציטים נחשבים, אשר תואמים 4 מעלות של ממאירות: [24]

 • קבוצה אחת של גידולים - astrocytomas של 1 דרגת ממאירות (כיתה 1). המבנה של קבוצה זו כולל את כל המינים של astrocytomas מיוחד (שפיר): piloid, subependymal, microystystic, xanthoastrocytoma pleomorphic, המתפתח בדרך כלל אצל ילדים צעירים.
 • קבוצה 2 גידולים - astrocytomas 2 (נמוך) כיתה (כיתה 2 או נמוך בכיתה). זה כולל את astrocytomas קונבנציונאלי (מפוזר) דנו לעיל. גידולים כאלה יכולים להפוך לסרטן, אבל זה קורה לעיתים רחוקות (בדרך כלל עם נטייה גנטית). נפוץ יותר בקרב אנשים צעירים, מאז גיל של גידולים fibrillar לעתים רחוקות עולה על 30 שנה.

הבא הגידול עם רמה גבוהה של ממאירות, אשר נוטים לתאי ממאירות (ציון גבוה).

 • קבוצה 3 גידולים - אסטרוציטומה כיתה 3 ממאירות (כיתה 3). אסטרוציטומה אנאפלסטית נחשבת לנציגה בולטת של קבוצה זו של גידולים - גידול גובר במהירות ללא קווי מתאר ברורים, הנפוצים ביותר באוכלוסיית הגברים של 30-50 שנים.
 • קבוצה 4 של גידולי דלקת האסטרוציטים היא התופעות הממאירות ביותר, האגרסיביות ביותר (כיתה 4) עם צמיחה בולטת כמעט, המשפיעות על כל רקמת המוח, ופוקוסים נרוטיים נדרשים. נציג בולט הוא glioblastoma multiforme (glioblastoma תא ענק גליוסרקומה), מאובחנים גברים מעל גיל 40 כמעט חשוכת מרפא בשל כמעט 100 אחוז הנטייה הישנות. מקרים של המחלה אצל נשים או בגיל צעיר יותר אפשריים, אך מתרחשים בתדירות נמוכה יותר. 

Glioblastomas אין נטייה תורשתית. ההופעה שלהם קשורה לווירוסים אונקוגניים (cytomegalovirus, וירוס הרפס מסוג 6, polyomavirus 40), שימוש באלכוהול וחשיפה לקרינה מיננת, אם כי השפעתם של אלה לא הוכחה.

מאוחר יותר בגרסאות החדשות של הסיווג, הופיעו גרסאות חדשות של סוגי האסטרוציטומה הידועים, אך הם שונים זה מזה בהסתברות להתנוונות לסרטן. אז האסטרוציטומה הפיליואידית נחשבת לאחד הזנים הבשרים הבטוחים ביותר של גידול במוח, והאסטרוציטומה הפילומיקסואידית שלה היא גידול אגרסיבי למדי עם צמיחה מהירה, נטייה להישנות ואפשרות של גרורות.[25]

לגידול הפילומיקואידי יש דמיון מסוים עם המיקום הפלאוידאלי (לרוב זהו שטח ההיפותלמוס והצ'יאטמוס האופטי) ומבנה התאים המרכיבים אותו, אך יש בו גם הבדלים רבים, מה שאפשר לו להפריד אותו לצורה נפרדת. לאבחן את המחלה אצל ילדים צעירים (גיל ממוצע של חולים 10-11 חודשים). גידולים נתנו ממאירות דרגה 2.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.