ריפוי דיאט

דיאטה ים תיכונית

התזונה הים תיכונית הוגדרה לראשונה על ידי אנסל קיז כתזונה דלת שומן רווי ועשירה בשמנים צמחיים שנצפתה ביוון ובדרום איטליה בשנות השישים.

דיאטה ליום אחד

תזונה של יום אחד יכולה להיות התחלה טובה לאסטרטגיות אחרות, ארוכות ויעילות יותר לירידה במשקל.

דיאטת גמילה: תפריט, מתכונים

הודות לפרסום, דיאטה לגמילה מהטלה או גמילה לטווח קצר הפכה פופולרית, וגרסאות שונות שלהן, כפי שתומכיה תומכיה, עוזרות לנקות את הגוף מחומרים מזיקים שהצטברו - רעלים.

סובין בדיאטה לירידה במשקל

לשאלה: "האם אפשר לסובלים מדיאטה?" - אי אפשר לענות באופן חד משמעי. זה תלוי באיזה סוג דיאטה. אם זה רפואי, יש להסכים עם הרופא על הפעולות.

דיאטה עם אסטרוציטומה

מחקרים מודרניים הראו כי כמה תכונות של התזונה של המטופל יכול לשפר את התוצאה החיובית של הטיפול. דיאטה מאוזנת, שבה שומן צריך להיות 4 פעמים יותר מאשר פחמימות, מסייע להאט את הצמיחה של הגידול.

לחם גסטריטיס: שחור, שיפון, wholegrain, סובין

ב דלקת חריפה או כרונית של רירית הקיבה - גסטריטיס - יש צורך לייעל את הדיאטה וללכת דיאטה מסוימת. לעתים קרובות מטופלים שואלים את השאלה אם אפשר לאכול לחם עם דלקת קיבה, ואם כן, איזה מהם.

מתכונים מרק גסטריטיס

קורס בישול הראשון אינו דורש מיומנויות מיוחדות היכולות הקולינריות. העיקר הוא לבשל באהבה ולנסות להפוך את המרק בריא וטעים ככל האפשר. אז המאכל יאכל לא רק על ידי אלה שיש להם בעיות בטן מסוימות, אלא גם על ידי שאר בני משפחה בריאים.

מרקים גסטריטיס

היתרונות של מרקים עם גסטריטיס כבר ידוע מזה זמן רב. אפילו לפני כמה מאות שנים, אבותינו החלו לבשל מרק על הסימנים הראשונים של המחלה במשפחה: זה עזר להתאושש מהר יותר, נתן כוח ואנרגיה כדי להילחם במחלה.

שיטות של צום טיפולית

כבר ציינו שהטיפול ברעב אינו נושא חדש. אזכור של פרקטיקה זו אנו מוצאים ביצירותיהם של החכמים הקדמונים העוסקים במדע וברפואה. כדי לטעון שהמדענים היוונים הקדומים פנו לצום כטיפול ריפוי, אנו יכולים על סמך ממצאים שהגיעו אלינו.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.