^

בריאות

טיפול באסטרוציטומות של המוח וחוט השדרה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אסטרוציטומה של המוח היא שם קולקטיבי למספר גרסאות של תהליך הגידול ברקמת גליה, אשר נבדלות על ידי תוקפנותם במונחים של צמיחה, ההסתברות להתנוונות לגידולים ממאירים, ואת הפרוגנוזה של הטיפול. ברור שאיננו יכולים לדבר על תכנית הטיפול הכללית. יחד עם זאת, לא רק גישות לטיפול סוגים שונים של astrocytes שונים, אלא גם תוכניות טיפוליות עבור כל חולה הפרט.

ישנם פרוטוקולים רשמיים שפותחו במיוחד  לאבחון וטיפול באסטרוציטומות של אחד הגידולים הדליאלים, והמשטרי המומלצים לטיפול בגידולים מסוימים, תוך התחשבות ברמת הממאירות שלהם. בחו"ל, הרפואה פועלת על פי פרוטוקול מוכח משותף לטיפול בגידולים שפירים וממאירים, אשר נותן תוצאות טובות. במדינה שלנו, אחדות זו לא נצפתה. פרוטוקולים טיפוליים מרוכזים לעתים קרובות על ידי הרופאים המטפלים עם דגש על הניסיון שלהם, אם כי למעשה הם חייבים להיות מפותחים על ידי מומחים כדי לעזור למתרגל.

באוקראינה, ההקדמה של פרוטוקולי הטיפול שמכירים רופאים בשיטות יעילות לאבחון וטיפול במחלה ספציפית (במקרה זה, אסטרוציטומה) ומאפשרים למטופלים לשלוט בתוקפם של פעולות הרופא, עדיין בפיתוח. מומחים מעטים משתמשים בשיטות בין-לאומיות, ובמקרים רבים הם אינם משוחחים על ידי אנשים אלה ומגיבים לשאלות הלא נכונות (הם מצביעים על שאלות לגבי עלות הטיפול, אשר בשום פנים ואופן לא עוזרים להצלת חייו של המטופל, בעוד שהשיטות הקיימות אינן זוכות לתשומת לב ראויה).

ברור כי אפילו הפרוטוקולים המדעיים ביותר המציעים טיפולים עם יעילות מוכחת הם לא דוגמה. הרפואה אינה עומדת דומם, מפתחת שיטות חדשות יותר ויותר כדי להציל את המטופל ולהאריך את חייו ככל האפשר, לכן, הפרוטוקולים הקיימים, אשר במהותם מתועדים הנחיות קליניות, יש לשנות באופן קבוע כדי לייעל את העבודה של הרופא.

טיפול ביעילות בלתי מוכחת, המבוסס על הידע והניסיון של רופא מסוים, הוא אחת הסיבות לפרוגנוזה לקויה של המחלה. באונקולוגיה, הזמן מחליט הרבה, ואין לרופא את הזכות לטעות, לבדוק שיטות שונות של טיפול על המטופל. פרוטוקולים לטיפול בגידולים של ממאירות שונים נועדו להקל על עבודתו של רופא ולהפוך אותו יעיל ככל האפשר. אף אחד לא אוסר על שימוש בטכניקות חדשות בעלות יעילות בלתי מוכחת בהסכמת המטופל או משפחתו, אך יש לעשות זאת כנוהל עזר במסגרת פרוטוקול הטיפול.

מאחר שהטיפול במחלות גידולים כולל סוגים שונים של טיפול בחולה, הפרוטוקול לטיפול בחולים אלה מסתמך על פרוטוקולים מתאימים (לדוגמה, פרוטוקולים למתן טיפול פליאטיבי לכאב ודימום לחולים ללא מרפא), אשר משמשים לא רק בתרגול של בתי חולים אונקולוגיים.

כיום, פרוטוקולי הטיפול באסטרוציטומה כוללים את השימוש בשיטות סטנדרטיות כמו ניתוח, כימותרפיה והקרנות, אשר אין להן שום קשר עם טיפול בגלי רדיו, והוא משפיע באופן מהותי על הנגע עם קרינה מייננת (הקרנות). שקול את השיטות האלה בפירוט רב יותר.

טיפול כירורגי באסטרוציטומה

אם בטיפול של רוב המחלות הסומטיות שבהן נדרשת התערבות כירורגית, הפעולה נחשבת למדד קיצוני, אז במקרה של הגידול, היא מעדיפה מלכתחילה. העובדה היא כי ניתוח קלאסי בין הטיפול בגידולים נחשב הבטוח ביותר עבור בני אדם, שכן ההשפעות שלו לא ניתן להשוות עם ההשפעות של כימותרפיה והקרנות. עם זאת, לא תמיד ניתן להסיר את הגידול כירורגי, ולכן, ההחלטה לבצע את הניתוח נעשה בהתחשב בכך "operability".

הצורך בניתוח באסטרוציטומה של המוח נובע מהעובדה שנוכחותו של גידול במוח, מכיוון שככל שהנאופלזמה גדלה (כל דרגת ממאירות), ההשפעה המונית גדלה (השפעותיה הן דחיסה של כלי דם מוחיים, עיוותים ועקירת מבנים). בקביעת היקף ההתערבות הכירורגית אפשר לקחת בחשבון את הגיל האפשרי של התערבות כירורגית, את גיל החולים, מצבם הכללי (מצב קרנופסקי של המטופל וסולם גלזגו), נוכחותם של מחלות מקבילות, מיקום הגידול והנגישות הניתוחית. המשימה של המנתח היא להסיר ככל האפשר את כל המרכיבים של הגידול, למזער את הסיכונים של סיבוכים תפקודיים ומוות, לשחזר את זרימת נוזלים (משקה חריף), ולהבהיר את האבחון המורפולוגי. הניתוח חייב להתבצע בצורה כזו שלא תפחית את איכות חייו של המטופל, אלא תעזור לו לחיות חיים מגשימים פחות או יותר.

הבחירה של טקטיקות כירורגיות מבוססת על הנקודות הבאות:

 • מיקום גישה כירורגית של הגידול, את האפשרות של הסרה מוחלטת,
 • גיל, מצב החולה לפי קרנובסקי, תחלואה נלווית,
 • את האפשרות של הפחתת ההשפעות של ההשפעה המונית באמצעות הפעולה שנבחרה,
 • מרווח בין פעילות במקרה של גידול חוזר.

אפשרויות לטיפול כירורגי בגידולים במוח הן: ביופסיה פתוחה וסטריאוטקטית, כריתה מלאה או חלקית של הגידול. להסרת אסטרוציטומה במוח יש מטרות שונות. מצד אחד, זוהי הזדמנות להפחית לחץ תוך גולגולתי ואת עוצמת הסימפטומים הנוירולוגיים על ידי צמצום נפח הגידול. מצד שני, היא האפשרות הטובה ביותר לקחת את הכמות הנדרשת של חומר ביולוגי עבור בדיקה היסטולוגית על מנת לקבוע במדויק את מידת ממאירות של הגידול. הטקטיקה של טיפול נוסף תלויה בגורם האחרון.

אם זה בלתי אפשרי להסיר את כל neoplasm (astrocytomas, תחת הסרת סך, הם הסרת הגידול בתוך רקמה בריאה גלוי, אך לא פחות מ 90% של תאים סרטניים) לפנות כריתה חלקית. זה אמור לעזור להפחית את הסימפטומים של לחץ דם תוך גולגולתי, וגם מספק חומר לבדיקה מלאה יותר של הגידול. על פי מחקרים, תוחלת החיים של חולים לאחר כריתה מלאה של הגידול גבוהה יותר מאשר בחולים עם כריתה תת-מינית [1].

הסרת הגידול מבוצעת באמצעות craniotomy, כאשר חור נעשה בכיסויים רך ועצם של הראש שדרכו הסרת כירורגי של הגידול מתבצע באמצעות טכניקות microsurgical, כמו גם ניווט ושליטה אופטיקה. לאחר הניתוח, החתולים סגורים הרמטית עם שתל. ביופסיה פתוחה מבוצעת באותו אופן.

עם ביופסיה stereotactic, החומר עבור המחקר נלקח באמצעות מחט מיוחדת. ניתוח פולשנית מינימלית מבוצעת באמצעות מסגרת stereotactic ומערכת ניווט (טומוגרפיה). חומר ביולוגי נאסף באמצעות מחט מיוחדת ללא trepning של הגולגולת. [2]שיטה זו משמשת במקרים מסוימים:

 • אבחנה דיפרנציאלית קשה (אין אפשרות להבחין בין הגידול לבין מוקדים דלקתיים וניווניים, גרורות של גידול אחר וכו '),
 • אם לא ניתן להסיר את הגידול באופן כירורגי (לדוגמה, יש התוויות נגד לניתוח) או הסרת כזה נחשב בלתי הולם.

לדייקנות גבוהה של האבחון, האתר לרקמות שצובר באופן אינטנסיבי סוכן ניגוד צריך לשמש חומר לבחינה היסטולוגית.

בחולים קשישים או בחולים סומטיים חמורים, אפילו השימוש בטכניקות אבחון פולשניות מינימליות עלול לגרום לדאגה. במקרה זה, אסטרטגיית הטיפול מבוססת על סימפטומים קליניים ונתוני טומוגרמה.

לאחר הסרה, astrocytomas של המוח בהכרח לבצע בדיקה היסטולוגית שלה עם ההגדרה של סוג הגידול ואת מידת ממאירות. זה הכרחי כדי להבהיר את האבחון והוא יכול להשפיע על טקטיקות של ניהול המטופל, שכן ההסתברות של אבחון שגוי נשאר גם לאחר stereotactic, ולפעמים ביופסיה פתוחה, כאשר חלק קטן של תאי הגידול נלקח לבדיקה. [3]תהליך ניוון הגידול הוא הדרגתי, ולכן, לא כל התאים שלה בשלב הראשוני של ממאירות יכול להיות לא טיפוסי.

האבחנה הסופית והאמינה נעשית על בסיס מסקנה על אופי הגידול על ידי 3 פתולוגים מומחים. אם מתגלה גידול ממאיר אצל ילד מתחת לגיל 5, מתבצע מבחן גנטי נוסף (בשיטה אימונוהיסטוכימית, נמדד מחיקת הגן INI, אשר יכול להוביל לשינויים במאפייני התאים וחלוקתם הבלתי מבוקרת).

ניתוח אימונוהיסטוכימי של גידול עם נוגדנים IDH1 מתבצע גם במקרה של glioblastoma. זה מאפשר לך לעשות תחזיות לגבי הטיפול של סוג זה אגרסיבי של סרטן, אשר גורם למוות של תאי המוח בתוך שנה (וזה בתנאי הטיפול מתבצע).

בדיקה היסטולוגית של רקמות הגידול מאפשרת אבחון בלתי הפיך להיעשות רק במקרה של כמות מספקת של ביולוגי. אם הוא קטן, לא נמצאו בו סימנים של ממאירות, ומדד הפעילות הפוקריפטיבית (סמן Ki-67) אינו עולה על 8%, האבחנה עשויה להישמע כפולה - "כיתה 2 עם אסטרוציטומה עם נטייה של כיתה 3", כאשר WHO הוא הקיצור הבינלאומי ארגוני בריאות. [4]  ניתוח אימונוהיסטוכימי של חלבונים של Bcl-2, Bcl-X, Mcl-1 המשפחה מתבצעת גם [5]. המתאם של ATRX, IDH1 ו p53 ב glioblastoma עם הישרדות החולה הוכח.[6]

אם אנחנו מדברים על astrocytoma ממאיר ללא מוקדים נקרוטיים, אם חומר ביופסיה הוא לא מספיק, אבחנה של "astrocytoma ממאירות אשר כיתה 3-4" יכול להיעשות. ניסוח כזה שוב מאשר את העובדה כי האסטרוציטים הם נטייה להתקדם ו degenerating לגידול ממאיר, ולכן אפילו neoplasms של כיתה 1 עד 2 של ממאירות מטופלים טוב יותר מבלי לחכות להם לשנות את המאפיינים שלהם והתנהגות.

טכנולוגיות מודרניות (רדיואורגיה)

גידולים קטנים בשלבים המוקדמים של המחלה, על פי הסימנים, ניתן להסיר באמצעות טכניקות השפעה נמוכה. אלה כוללים שיטות של רדיוסורגיה סטריאוטקטית, אשר מסירים את השפעות שפירים וממאירות ללא חתכים רקמות ו craniotomy בעזרת קרינה מייננת.

כיום, נוירוכירורג נוירו-אונקולוגים משתמשים בשתי מערכות יעילות: סכין סייבר המבוססת על הקרנת פוטון וסכין גמא באמצעות קרינת גמא. האחרון משמש רק עבור פעולות תוך גולגולתי. באמצעות סכין סייבר, ניתן להסיר גידולים של לוקליזציה שונים ללא קיבוע טראומטי נוקשה (כאשר משתמשים בסכין גמא, ראשו של המטופל קבוע עם מסגרת מתכת המחורצת לתוך הגולגולת, מסכה תרמופלסטית מספיקה לסכין סייבר), כאב והרדמה.[7], [8], [9], [10]

אסטרוציטומה במוח ניתן למצוא הן בראש והן בחוט השדרה. בעזרת סכין סייבר, ניתן להסיר גידולים כאלה ללא התערבות טראומטית בעמוד השדרה.

כאשר astrocytomas להסיר את המוח, הדרישות העיקריות הן:

 • אימות הגידול, כלומר. הערכה של הטבע המורפולוגי של ניאופלזמה, בירור האבחנה על ידי ביופסיה,
 • גודל הגידול הוא לא יותר מ 3 ס"מ קוטר,
 • העדר מחלות קשות של הלב וכלי הדם (ECG חובה),
 • מעמד החולה על סולם קרנופסקי אינו נמוך מ -60%
 • הסכמת החולה לשימוש בהקרנות (הוא משמש במערכות רדיואורגיות).

ברור כי אין זה ראוי לטפל במחלה זו בשיטה זו. זה לא הגיוני להקרין מקומית גידול גדול ללא הסרה כירורגית, שכן אין כל הרשעה כי כל תאים פתולוגיים ימותו. האפקטיביות של רדיוסורגיה בטיפול בגידולים מפוזרים עם לוקליזציה מפוזרת מוטלת בספק, משום שהקרינה המינונת גורמת למוות לא רק לתאי הסרטן, אלא גם לתאי מוח בריאים, אשר, עם גודל גידול גדול, יכולים להפוך אדם עם מוגבלות לכל חושי המלה.

חוסר רדיוסורגיה יכול להיחשב חוסר האפשרות של אימות של הגידול לאחר הסרתו, שכן אין חומר ביולוגי לבחינה היסטולוגית.

אסטרוציטומה טיפול בקרינה

השימוש בטכנולוגיות רדיואורגיות לטיפול באסטרוציטומות ממאירות ומבדילות היטב בשלב מוקדם של התפתחותן מספק תשובה ממצה לשאלה האם אסטרוציטומות מוקרנות. טיפול בקרינה יכול לא רק להאט את הצמיחה של הגידול, זה גורם למוות של תאים סרטניים.

בדרך כלל, טיפול רדיולוגי משמש במקרה של גידולים ממאירים, גידולים שפירים מוסרים בכירורגי. אבל ערמומיות של גידולים גלאליים המורכבת האסטרוציטים טמון רגישות שלהם להישנות. במקרה זה, גם גידולים ממאירים וגם שפירים יכולים לחזור. הישנות של astrocytomas שפירים של המוח מלווה לעתים קרובות עם לידה מחדש של גידול בטוח בדרך כלל לסרטן. לכן, הרופאים מעדיפים לשחק את זה בטוח לתקן את התוצאה של הניתוח בעזרת הקרנות.[11]

אינדיקציות לרדיותרפיה יכולות להיות אבחנה של ביופסיה של גידול שפיר או ממאיר, או הישנות של הגידול לאחר הטיפול (כולל שימוש ברדיותרפיה). ההליך יכול גם להיות prescribed אם אימות של הגידול הוא בלתי אפשרי (ללא ביופסיה) אם astrocytomas ממוקמים בגזע המוח, בבסיס הגולגולת, באזור של chiasm אופטי, ובמקומות אחרים קשה להתערבות כירורגית.

מאחר שרוב המטופלים עם אסטרוציטומות של המוח הם חולים במרפאות אונקולוגיות (כך קרה שההפצה של גידולים דליקים ממאירים ושפירים אינה לטובת האחרונה), הטיפול בגידולים בשיטות הרדיו-כירורגי נפוץ פחות מאשר רדיותרפיה בשבר מרוחק. בגידולים ממאירים, זה נקבע לאחר הסרת תאים חריגים. המרווח בין הניתוח לבין הפגישה הראשונה בהקרנות הוא בדרך כלל 14-28 ימים.[12], [13]

במקרה של גידולים אגרסיביים במיוחד עם צמיחה ברק, טיפול הקרנה במצב משביע רצון של המטופל יכול להיות prescribed לאחר 2-3 ימים. הקרנה נתונה הנגע שנותר לאחר הסרת הגידול (המיטה) עם לכידת של 2 ס"מ של רקמה בריאה סביב. על פי התקן, טיפול בהקרנות מספק מינוי של 25-30 שברים בתוך 1-1.5 חודשים.

אזור הקרנה נקבע על ידי תוצאות של MRI. כמות הקרינה הכוללת של המוקד לא צריכה להיות יותר מ -60 Gy, אם חוט השדרה הוא מוקרן - אפילו פחות, עד 35 Gy.

אחד הסיבוכים של הקרנות הוא החינוך לאחר כמה שנים של מיקוד נקרוטי במוח. שינויים דיסטרופיים במוח מובילים להפרת התפקודים שלה, אשר מלווה בסימפטומים המקביל דומים לאלה של הגידול עצמו. במקרה זה, המטופל נבדק ואבחנה דיפרנציאלית (PET מזוהה עם מתיונין, מחשב או ספקטרוסקופיית תהודה מגנטית) על מנת להבדיל בין נמק הקרנות לבין הישנות הגידול.[14]

יחד עם רדיותרפיה מרחוק, קשר עם טיפול קרינה (brachytherapy) יכול לשמש גם, אבל במקרה של גידולי מוח זה משמש לעתים רחוקות מאוד. בכל מקרה, זרם הקרינה המיננת, הפועל על הדנ"א הפתולוגי של התאים והורס אותו, מוביל למוות של תאי הגידול, שהם רגישים יותר לתופעה זו מאשר תאים בריאים. מאיצים לינאריים משודרגים יכולים להפחית את מידת ההשפעה ההרסנית על רקמה בריאה, שהיא חשובה במיוחד כשמדובר במוח.[15]

טיפול בהקרנות עוזר להרוס את תאי הגידול הסמויים הנותרים ומונע את הישנותו, אך טיפול זה אינו מוצג לכולם. אם הרופאים רואים כי הסיכון לסיבוכים אפשריים הוא גבוה, הקרנות לא מבוצעת.

ניתן לשקול התוויות נגד הקרנות:

 • מיקום וגידול הגידול המסתנן בחלקים חיוניים של המוח (תא המטען, מרכזים עצביים תת-קורטיקליים, היפותלמוס).
 • בצקת מוחית עם תסמינים של נקע (עקירה) של המוח
 • נוכחות של hematoma לאחר הניתוח,
 • אזורים דלקתיים, באזור החשיפה לקרינה מייננת,
 • התנהגות לא הולמת של המטופל, עצבנות פסיכומוטורית מוגברת.

רדיותרפיה של חולים חשוכי מרפא עם מחלות סומטיות רציניות אינה חשופה לקרינה, דבר שיכול רק להחמיר את מצבו של המטופל ולהאיץ את הסוף הבלתי נמנע. טיפול פליאטיבי נקבע למטופלים כאלה (על פי הפרוטוקול המתאים) על מנת להפחית את הכאב ולמנוע דימום חמור. במילים אחרות, הרופאים מנסים ככל הניתן להקל על סבל החולה בימים ובחודשים האחרונים לחייו.

אסטרוציטומות כימותרפיות

כימותרפיה היא שיטה של חשיפה מערכתית של הגוף על מנת להרוס את התאים הלא טיפוסיים הנותרים ולמנוע את צמיחתם מחדש. השימוש בסמים רבי עוצמה, מזיק לכבד ולשנות את הרכב הדם, מוצדק רק במקרה של גידולים ממאירים. [16]  כימותרפיה מוקדמת, כימותרפיה מקבילה וכימותרפיה קצרה לאחר הקרנות אפשריות ונסבלות היטב [20].

אם אנחנו מדברים על astrocytomas, אז במקרים מסוימים ניתנת כימותרפיה לגידול שפיר, אם הסיכון של הפיכתו לסרטן אחד הוא גדול. לדוגמה, אצל אנשים עם נטייה תורשתית (היו מקרים של אונקולוגיה מאושרת בסוג), ניאופלסטים שפירים, גם לאחר הסרה כירורגית והקרנות, יכולים לחזור ולהפוך לגידולים סרטניים.

מצב זהה ניתן לייחס עם שתי אבחנות, כאשר אין כל ודאות כי הגידול יש רמה נמוכה של ממאירות או אם יש התוויות נגד הקרנות. במקרים כאלה, הפחות של שתי עוולות לבחור את הקטן ביותר, כלומר. כימותרפיה.

אסטרוציטומה ממאירה של המוח היא גידול אגרסיבי, נוטה לצמיחה מהירה, ולכן, יש לפעול נגד זה עם אותן שיטות אגרסיביות. מאז astrocytomas נקראים גידולים במוח העיקרי, תרופות נבחרו לטיפול בסוג זה של אונקולוגיה, אך לוקחים בחשבון את סוג היסטולוגית של הגידול.

ב כימותרפיה, astrocytomas משמשים cytotoxic תרופות נגד סרטן alkylating פעולה. קבוצות אלקיל של סמים אלה מסוגלים לצרף DNA של תאים לא טיפוסיים, להרוס אותו ולהפוך אותו בלתי אפשרי להם לחלק (מיטוזה). תרופות אלה כוללות: Temodal, Temozolomid, Lomustin, Vincristine (תרופה מבוססת וינקה אלקלואיד), Procarbazine, Dibromodulcitol, [18]ואחרים. ניתן להקצות:

 • פלטינה ההכנות (Cisplatin, Carboplatin), אשר לעכב את הסינתזה של תאים לא טיפוסיים, [21]
 • מעכבי טופואיזומראז ("Etoposide", "Irinotecan"), המונעים חלוקת תאים וסינתזה של מידע תורשתי)
 • מונוגלונלים IgG1 ("Bevacizumab") המפריעים לאספקת הדם והתזונה של הגידול, פוגעים בצמיחתה ובגרורה (ניתן להשתמש בהם באופן עצמאי, אך לעיתים קרובות יותר בשילוב עם מעכבי topomerase, לדוגמה, עם התרופה "Irinotecan"). [22]

ב גידולים אנאפלסטיים, נגזרות ניטרו (Lomustin, Fotemustin) או שילובים שלהם (Lomustine + תרופות אחרות: Procarbazine, Vincristine) הם היעילים ביותר.

כאשר אסטרוציטומה אנפלסטית מתחדדת, Temozolomide (Temodal) היא התרופה המועדפת. הוא משמש לבידוד או בשילוב עם הקרנות, טיפול מורכב הוא בדרך כלל prescribed עבור glioblastomas ו astrocytomas אנפלסטי חוזרים.[17]

לטיפול בגליובלסטומה נעשה שימוש לעיתים קרובות בשני מרכיבים: "טמוזולומיד" + "וינצריסטין", "טמוזולומיד" + "בוואציזומאב", "בוואציזומאב" + "אירינוטקאן". קורס של טיפול הוא prescribed עבור 4-6 מחזורים עם אינטרוולים של 2-4 שבועות. "Temozolomid" הוא prescribed יומי במשך 5 ימים, הנותרים סמים חייב להינתן בימים מסוימים של טיפול 1-2 פעמים במהלך הקורס.

הוא האמין כי טיפול כזה מגדיל את שיעור ההישרדות של חולים עם גידולים ממאירים במהלך שנה אחת ב -6%. [19]ללא כימותרפיה, חולים עם glioblastoma לעיתים רחוקות לחיות במשך יותר מ 1 שנה.

כדי להעריך את היעילות של קרינה וכימותרפיה, מחדש MRI מבוצעת. במהלך 4-8 השבועות הראשונים, ניתן לראות תמונה לא טיפוסית: הניגודיות עולה, מה שעלול להוביל להנחה לגבי התקדמות תהליך הגידול. אל תעשה מסקנות חפוזות. רלוונטי יותר 4 שבועות לאחר ה- MRI הראשון, לחזור, ואם יש צורך, בדיקת PET.

הוא מגדיר את הקריטריונים שבאמצעותם ניתן להעריך את יעילות הטיפול, אך במקביל יש לקחת בחשבון את מערכת העצבים המרכזית של המטופל ואת הטיפול בסטרואידים. המטרה המותרת של הטיפול המורכב היא להגדיל את מספר החולים ששרדו ואת אלה שלא חוו סימני התקדמות המחלה בתוך שישה חודשים.

במקרה של היעלמות של 100% של הגידול, הם מצביעים על רגרסיה מלאה, ירידה ב neoplasm ב -50% או יותר - רגרסיה חלקית. שיעורים נמוכים מצביעים על ייצוב של התהליך, אשר נחשב גם קריטריון חיובי לעצור את הגידול בגידול. אבל הגידול של הגידול על ידי יותר מרבע מציין את התקדמות סרטן, וזה סימפטום פרוגנוסטי רע. טיפול סימפטומטי מתבצע גם כן.

טיפול באסטרוציטומה בחו"ל

מצב הרפואה שלנו הוא כזה שאנשים לעתים קרובות מפחדים למות לא כל כך ממחלה כמו משגיאה כירורגית, היעדר תרופות הדרושות. החיים של אדם עם גידול במוח ולכן לא קנאה. מה הם רק כאבי ראש מתמיד התקפות אפילפסיה. המוחות של המטופלים נמצאים לעתים קרובות במגבלה, ולכן לא רק אבחון מקצועי וגישה נכונה לטיפול הם חשובים מאוד, אלא גם את היחס המתאים כלפי המטופל על ידי הצוות הרפואי.

במדינה שלנו אנשים עם מוגבלות ואנשים עם מחלות קשות עדיין בעמדה מעורפלת. במילים, רבים מרחמים עליהם, אבל למעשה הם לא מקבלים את האהבה ואת הטיפול שהם צריכים. אחרי הכל, חבל הוא לא כל כך הרבה עזרה, אשר מגרה לקום על הרגליים לאחר מחלה. כאן אנו זקוקים לתמיכה ולהצעה של ביטחון שיש כמעט תמיד תקווה ואתה צריך להשתמש אפילו את ההזדמנות הקלה ביותר לחיות, כי החיים הם הערך הגבוה ביותר על פני כדור הארץ.

גם אנשים עם סרטן שלב 4, אשר מקבלים עונש אכזרי, צריך תקווה וטיפול. תן לאדם להפריש כמה חודשים, אבל אתה יכול לחיות אותם אחרת. רופאים יכולים להקל על סבלם של המטופלים, וקרובי משפחה יכולים לעשות הכל כדי שאהוב ימות מאושר.

יש אנשים, בתמיכת אחרים, לעשות יותר בימים ובשבועות שהוקצו מאשר כל חייהם. אבל בשביל זה אתה צריך את הגישה המתאימה. חולי סרטן כמו שאף אחד אחר לא צריך את העזרה של פסיכולוגים כדי לעזור לשנות את היחס שלהם למחלה. למרבה הצער, במוסדות רפואיים מקומיים כגון עזרה לא תמיד הציע.

יש לנו מחלקות אונקולוגיות ומחלקות מיוחדות, אנחנו מטפלים בסרטן של לוקליזציה אחרת, יש מומחים מוסמכים לכך, אבל הציוד של המרכזים הרפואיים שלנו משאיר הרבה כדי להיות הרצוי, לא כל הרופאים מתחייבים ניתוח מוח, עזרה פסיכולוגית יחס של הצוות בדרך כלל משאיר הרבה כדי להיות הרצוי. כל זה גורם לחפש את האפשרות של טיפול בחו"ל, כי ביקורות של מרפאות זרות הם חיוביים ברובם, מלא תודה. זה נותן תקווה אפילו למי, כך נראה, נידון בשל האבחנה, אשר, יתר על כן, עשוי להיות מדויק (ציוד לקוי עם ציוד אבחון מגדיל את הסיכון של טעות).

התרגלנו לכך שרופאים זרים נלקחים לטיפול בחולים שסירבו על ידי מומחים מקומיים. כך, במרפאות של ישראל, מטופלים רבים עם צורה אנפלסטית ממאירה של אסטרוציטומה טופלו בהצלחה. אנשים קיבלו את ההזדמנות לחיות על חיים מלאים. עם זאת, הסטטיסטיקה של הישנות הטיפול במרפאות ישראליות נמוכה בהרבה מזו שבארצנו.

כיום, ישראל, עם ציוד ההייטק המודרני של מרפאות והכשרת צוותים ברמה גבוהה, היא מובילה בטיפול בסרטן, כולל אסטרוציטומה של המוח. היכרותם של עבודתם של מומחים ישראלים אינה מקרית, שכן הצלחת הפעילות נתמכת על ידי ציוד מודרני, המתעדכן ומתעדכן באופן שוטף, ופיתוח של שיטות / שיטות יעילות ומבוססות מדעית לטיפול בגידולים, והיחס לחולים, בין אם הם אזרחי המדינה או המבקרים.

הן מרפאות המדינה והן המרפאות הפרטיות דואגות ליוקרתן, ועבודתן נשלטת על ידי סוכנויות ממשלתיות וחוקים רלוונטיים, שאף אחד לא ממהר לשבור (מנטליות אחרת). בבתי החולים ובמרכזים הרפואיים ניכרים חיים ובריאות של המטופל, וגם הצוות הרפואי וארגונים בינלאומיים מיוחדים מטפלים בו. תמיכה בחולה ושירותי תמיכה בחולה מסייעים לך להגיע להסדר בארץ זרה, במהירות וביעילות להשלים את המחקר הדרוש, ומציעים הזדמנויות כדי להפחית את העלות של השירותים המוצעים, אם מתעוררים קשיים כלכליים.

למטופל תמיד יש ברירה. במקביל, מחיר נמוך יותר של שירותים לא אומר איכות ירודה שלהם. בישראל, לא רק מרפאות פרטיות, אלא גם מרפאות ציבוריות יכולות להתפאר בכל רחבי העולם. יתר על כן, תהילה זו היא ראויה על ידי פעולות מוצלחות רבות וחיים רבים הציל.

בהתחשב במרפאות הטובות ביותר בישראל לטיפול באסטרוציטומה, ראוי לציין את המוסדות הממשלתיים הבאים:

 • בית החולים הדסה בירושלים. במרפאה יש מחלקה לטיפול בסרטן של מערכת העצבים המרכזית. במחלקה הנוירוכירורגית מטופלים מטופלים עם מגוון רחב של שירותי אבחון: בדיקה על ידי נוירולוג, רדיוגרפיה, CT או MRI, אלקטרואנצפלוגרפיה, אולטראסאונד (prescribed לילדים), PET-CT, אנגיוגרפיה, ניקוב בעמוד השדרה, ביופסיה יחד עם בדיקה היסטולוגית.

אסטרוציטומות של דרגות שונות של ממאירות מבוצעות על ידי נוירוכירורגים בעלי שם עולמי המתמחים בטיפול בחולי סרטן. טקטיקות ומשטרי טיפול נבחרים באופן פרטני, דבר שאינו מונע מרופאים להיצמד לפרוטוקולים המבוססים על ראיות. במרפאה יש מחלקת שיקום נוירו-אונקולוגית.

 • מרכז רפואי אותם. סורסקי (איכילוב) בתל אביב. אחד המוסדות הציבוריים הגדולים במדינה, כי הם מוכנים לקבל חולים זרים. יחד עם זאת, אינדיקטורים על יעילות הטיפול במחלות אונקולוגיות פשוטים: 90% מהאפקטיביות של טיפול בסרטן בשילוב עם 98% מהפעולות המוצלחות במוח. בית החולים איכילוב נכלל במרפאות Top 10 הפופולריות ביותר. הוא מציע בדיקה מקיפה וניהול של כמה מומחים בבת אחת, הכנה מהירה של תוכנית הטיפול וחישוב העלות שלה. לכל הרופאים העובדים בבית החולים יש כישורים גבוהים, הוכשרו במרפאות ידועות בארה"ב ובקנדה, יש להם מלאי גדול של ידע עדכני וניסיון מעשי מספיק בטיפול בחולי סרטן. הפעילות מתבצעת תחת שליטה של מערכות neuronavigation, אשר ממזער סיבוכים אפשריים.
 • מרכז רפואי אותם. יצחק רבין. מוסד רפואי רב תחומי מצויד במרכז האונקולוגי הגדול ביותר "דוידוב" בהתאם לטכנולוגיות החדישות ביותר. החלק החמישי של חולי הסרטן בישראל מטופל במרכז זה, אשר מפורסם בדייקנות גבוהה (100%). על 34-35% של אבחנות שנעשו על ידי בתי חולים במדינות אחרות במחלוקת כאן. אנשים שחשבו עצמם חולים בחוסר סבלנות, מקבלים הזדמנות שנייה כאן והדבר היקר ביותר הוא התקווה.

בטיפול של חולי סרטן ליישם את ההתפתחויות האחרונות, ממוקד ו immunotherapy, רובוטיקה. במהלך הטיפול, החולים מתגוררים במחלקות מסוג מלון.

 • המרכז הרפואי הממלכתי "רמב"ם". מרכז מודרני ומצויד היטב, מומחים מהקטגוריה הגבוהה ביותר, ניסיון רב בטיפול בחולים עם גידולים במוח, יחס וטיפול טובים בחולים ללא תלות במדינת המגורים שלהם - זוהי הזדמנות לקבל טיפול איכותי תוך זמן קצר. ניתן לפנות לבית החולים ללא מתווכים ולאחר 5 ימים טסו לטיפול. קיימת אפשרות של השתתפות בשיטות ניסיוניות לחולים עם פרוגנוזה גרועה של טיפול בשיטות מסורתיות.
 • מרכז רפואי שיבא. ידוע החולים באוניברסיטה המדינה, אשר במשך שנים רבות משתפת פעולה עם המרכז האמריקאי לסרטן. ד"ר אנדרסון. בנוסף לציוד טוב, דיוק גבוה של אבחון ופעולות מוצלחות להסרת אסטרוציטומות במוח, המאפיין המיוחד של המרפאה הוא תוכנית הטיפול המיוחד לחולים, הכוללת תמיכה פסיכולוגית מתמדת.

לגבי מרפאות פרטיות, בהן ניתן לעבור טיפול מוסמך ובטוח באסטרוציטומות המוח, כדאי לשים לב למרפאת אסותא רב-תכליתית זו בתל אביב, שנבנתה על בסיס המכון. האם ראוי להזכיר כי זהו אחד המרפאות המפורסמות והפופולאריות ביותר, שעלותן דומה לזו הקיימת בבתי החולים הציבוריים והיא נשלטת על ידי המדינה. אבחון מדויק, שיטות מודרניות לטיפול בסרטן המוח, אחוז גבוה של התאוששות בשלב 1 של סרטן (90%), הרמה הגבוהה ביותר של ציוד מעבדה, חדרי אבחון, חדרי ניתוח, תנאים נוחים לחולים, מקצועיות של כל הרופאים והאחיות המעורבים בטיפול בחולה.

המאפיין של כמעט כל בתי החולים הפרטיים והציבוריים בישראל הוא המקצועיות של הרופאים והיחס הנבון והאכפתי למטופלים. כיום אין בעיות מיוחדות בתחום התקשורת וההרשמה לטיפול בישראל (למעט אלה הכספיים, משום שחולים זרים מטופלים שם תמורת תשלום). לגבי תשלום הטיפול, הוא מתבצע בעיקר על כך, ובנוסף קיימת אפשרות של תשלום.

תחרות גבוהה, שליטה ממלכתית ומימון מספק מאלצים את המרפאות הישראליות, כמו שאומרים, לשמור על המותג. אין לנו תחרות כזו, שכן אין הזדמנות לבצע אבחנה מדויקת וטיפול איכותי. יש לנו רופאים טובים חסרי אונים מול המחלה, לא בגלל חוסר ידע וניסיון, אלא בגלל המחסור בציוד הדרוש. המטופלים היו רוצים להאמין למומחים המקומיים שלהם, אבל הם לא יכולים, כי חייהם על כף המאזניים.

כיום, הטיפול בגידולים במוח בישראל הוא הדרך הטובה ביותר לטפל בעצמך או בקרוביך, בין אם מדובר בסוג של סרטן מוח, או שיש צורך לפעול על איברים חיוניים אחרים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.