^

בדיקת דם עבור HCG במהלך ההריון: פרשנות של התוצאות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחד ממחקרי המעבדה החשובים ביותר בתחום המיילדות הוא ניתוח HCG במהלך ההריון או קביעת גונדוטרופין כוריוני אנושי בדם.

זהו הניתוח החיובי של hCG בתחילת ההריון מהווה אינדיקציה ברורה של הפריית ביצית מוצלחת, היווצרות הזיגוטה, ואחריו הבלסטוציסט - עם כניסתה של הרחם האנדותל trophoblast שלה ותחילת ההתפתחות העוברת.

HCG - מה זה?

HCG הוא גונדוטרופ, תרכובת גליקופרוטאין הטרודימריית פעילה ביולוגית של יותר ממאתיים חומצות אמינו, כלומר הורמון המספק תהליכים ביוכימיים מסוימים במהלך ההריון. הרכב hCG יש שתי יחידות משנה - אלפא ובטא. יחידת אלפא המורכבת מ 92 חומצות אמינו נחשבת זהה להורמונים כגון luteinizing (LH), זקיקי מגרה (FSH) ו thyrotropic (TSH). וזה  עם vobodnaya בטא למקטע של גונדוטרופין כוריוני אנושי  (בטא-HCG) מורכב 145 חומצות אמינו, וקובע את המאפיינים הייחודיים של ההורמון.

זה נקרא chorionic כי זה מיוצר על ידי איבר זמני של העובר - פגז הפילים שלה - על ידי סיסית. תהליך היווצרותה של הסיסית מהתאים הטרופובלאסטים והמזודרם האקסטמבריוני של עלה הבלסטוציסט הפנימי מתרחש מיד לאחר התקשרותו לקיר הרחם.

לאחר כשבוע תאים trophoblast כוריוני להתחיל לייצר גונדוטרופין כוריוני אנושי, אשר מקיים אינטראקציה עם העובר קולטנים LHCG ומסייע לשמור על הגופיף הצהוב עד השבוע ה -8 של ההריון. זוהי פונקציה חשובה מאוד של hCG במהלך הריון, כמו אל במבנה ובתפקוד של השליה הוא מסונתז על ידי הגופיף הצהוב HCG האחר - פרוגסטרון, אשר תומך דיכוי הריון ביוץ ממגר את השינוי של רירית הרחם ואת ההיווצרות של רשת נימים.

בנוסף, בשל המטען השלילי שלה, hCG מסיר את תאי החיסון של האם מן העובר, ומניעת דחייה של העובר בשליש הראשון. כמו כן, הורמון זה משחק תפקיד של התפשטות תאים עובריים. לאחר ההבחנה שלהם בין סוגי רקמות והיווצרות שלמה של השליה (במהלך החודש הרביעי של ההריון), סינתזת hCG משתלטת על השליה.

ב -85% מהנשים ההרות, רמת ה- HCC בדם מכפילה כל 48-72 שעות בארבעת השבועות הראשונים של ההריון. ההורמון נמצא לראשונה בדם ולאחר מכן בשתן.

כאשר ניתן לעשות ניתוח hCG על ההריון, וכאשר הבדיקה עבור hCG מראה ההריון? ניתן לקחת ניתוח של HCG בשלבים המוקדמים של ההריון 12 ימים לאחר העיכוב של החודש הבא. בדיקת דם תציג את ההריון 10-11 ימים לאחר ההתעברות, וביום 12-14 ניתן לזהות את ההורמון בשתן.

למרות רמות hCG בשתן הם בדרך כלל נמוך יותר מאשר בסרום, הפרשת ההורמון על ידי הכליות משמש רצועות הבדיקה המהירה. לענות על השאלה, מה יותר אמין - ניתוח של HCG או בדיקת הריון? - מיילדות - גינקולוגים מדגישות את הרגישות הגבוהה יותר של ניתוח hCG בדם. משמעות הדבר היא כי בעת בחינת דגימת דם, אתה יכול לקבוע את העובדה של הריון כמה ימים קודם לכן מאשר באמצעות בדיקה.

בנוסף, אם הבדיקה ההריון של האישה משמש זמן קצר לאחר התפיסה לכאורה, כאשר רמת hCG, כולל שתן, הוא לא גבוה מספיק, התוצאה השגויה שלילית מתקבל. ראה גם -  בדיקת הריון בבית

אינדיקציות להליך HCG במהלך ההריון

קודם כל, ניתוח של HCG במהלך ההריון נלקח כדי לאשר את העובדה של הריון.

כמו כן, ניתוח זה מאפשר ניטור של מהלך ההיריון, במיוחד בסוכרת והמחלה אצל נשים הרות; להקים הריון קפוא (לא מתפתח); בשלבים המוקדמים כדי לאבחן הריון חוץ רחמי (ectopic); בזמן לזהות ולמנוע את האיום של הפסקת שרירותית של הריון (הפלה הרגיל); כדי לקבוע את חוסר השליה של השליה.

כדי לזהות חריגות גנטיות של העובר (Patau, Down, אדוארדס, טרנר, Klinfelter-Albright תסמונת) ו פיגור הצמיחה העובר, ההריון ההריון טרום לידתי מבוצעת באמצעות בדיקות דם עבור beta-hCG לתקופות של 9-12 ו 16-18 שבועות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

הכנה

הכללים לקיחת בדיקת הריון hCG הם פשוטים, וכל ההכנות לכך נובעות מהעובדה שהארוחה האחרונה צריכה להיות 6-8 שעות לפני שהדם נמשך מווריד; שלושה ימים לפני ההליך צריך להגביל את צריכת חלבון ממוצא מן החי ופעילות גופנית, כמו גם לא לקחת כל תרופה. משלוח הדם נקבע עבור שעות הבוקר - על בטן ריקה.

הטכניקה מתאימה לחלוטין את השיטה של לקיחת דם מן הווריד ההיקפי באמצעות מערכות סגורות סטרילי חד פעמיות (צינור מזרק עם מחט).

כמה הוא hCG המשמש הריון? הדם נלקח תוך 10-15 דקות, פענוח, ככלל, הוא מוכן תוך יומיים או שלושה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

ביצועים רגילים

אינדיקטורים מוחלטים של רמת גונדוטרופין כוריוני בדם נעדרים בהריון, אך עבור כל טווח יש טווח מסוים של התוכן שלו, אשר מבטיח נושאת עוברית נורמלית.

זה צריך לקחת בחשבון את קיומו של רמות שונות של יחידות ה- hCG בפלסמת הדם (מ"ל / mIU, IU / ml או ng / mL) הם שונים ולמה התוצאות וניתוח של הכללים שאומצו, גורם הרבה בעיות ההריון.

זה נחשב נורמלי לנתח hCG בתחילת ההריון עם האינדיקטורים הבאים: 1 - 2 שבועות - 25-300 mIU / ml (mU / ml), 2-3 שבועות -1500-4900. יחד עם זאת, זה יכול להיחשב נורמלי בשלב מוקדם כדי להגדיל את hCG על ידי 35% עבור כל 48 שעות או 50% - כל 72 שעות.

הנורמה המקובלת של ניתוח hCG במהלך ההריון על שבועות מרגע ההתעברות (ב- mIU / ml) היא:

  • בתקופה של 3-4 שבועות - 1110-31500;
  • 4-5 שבועות - 2600-82400;
  • 5-6 שבועות - 23000-150000;
  • 6-7 שבועות - 27000 - 233000;
  • 9-12 שבועות - 25700- 290000;
  • 13-16 שבועות - 6170-253000:
  • 17-24 שבועות - 4700-165000;
  • 25 שבועות ויותר - מ 3640 ל 117 000.

במשך תקופה של 11-13 שבועות, הערך הסטטיסטי הממוצע בטווח של 50 000-55 000 mIU / מ"ל נלקח כנורמה. כמו כן, המדדים הממוצעים במשך שבועות (מ 14 עד 21) ניתנים בפרסום -  גונדוטרופין כוריוני בדם

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

הפרשנות של ניתוח hCG בהריון

רמת hCG מתחת 5 mIU / ml נחשב שלילי; אינדיקטור חיובי, כלומר, כאשר אישה בהריון, הוא 25 mIU / ml ומעלה. אם התוצאה מראה 6-24 mIU / ml, אז הבדיקה השנייה נדרשת לאישור הריון (לאחר 7-10 ימים).

מה צריך להיות ניתוח של HCG במהלך ההריון? כפי שצוין לעיל, רמת ההורמון היא דינמית ומתגברת כל הזמן ומגיעה לערכי שיא בתקופה של 9-12 שבועות, ואז היא מתחילה לרדת בהדרגה, אחרי 20 שבועות הרמה מתייצבת, אבל ההורמון ממשיך להיות מיוצר על ידי השליה עד סוף ההיריון.

HCG לא צריך להיות מזוהה או בדם או בשתן שבוע לאחר הלידה. הנורמה של HCG בחולים שאינם בהריון הוא 0-5 mIU / ml; עבור נשים לאחר גיל המעבר, רמת hCG עד 14 mIU / ml יכול להיחשב נורמלי.

חשוב לפקח על עלייה וירידה של רמות hCG. בדיקת דם עבור ההיריון ב ectopic הריון מתבצע שבועי כדי לקבוע את רמת ההורמון בדינמיקה, אשר מתברר להיות פחות בולט מאשר בהריון נורמלי. קרא עוד -  הריון חוץ רחמי

הפחתה משמעותית התוכן של הורמון זה בדם נצפו מקרים של הפלות איים ופיתוח תוך רחמי, הירידה המהירה תוצאות הניתוח מראה hCG כאשר החמיץ הפלות במקרים בהם העובר מת בתקופה שלאחר 9-12 שבועות. מידע נוסף במאמר -  כיצד לקבוע הריון קפוא?

הגידול ברמות אפשרי בשל התפתחות הריונות מרובים, עם הפרעות גנטיות שנקבעו גנטית של העובר, עם סוכרת ו gestosis אצל אישה בהריון. כמו כן, רמת hCG עשוי להיראות מוגזם כאשר מטופלים עושים טעויות עם העיתוי של ההתעברות. אבל בהתבסס על רמת גונדוטרופין כוריוני אנושי בדם, רופא יכול להעריך נכונה את גיל ההיריון של העובר.

כדי לזהות פגמים כרומוזומלים טרום לידתיים אצל ילד שטרם נולד, אבחנה טרום לידתית של מחלות מולדות מתבצעת  :  אולטראסאונד, חלבון פלסמה-A (PAPP-A), אסטריול חופשי, גונדוטרופ של עיני השליה, וניתוחי hCG ו- AFP במהלך ההריון (בתקופה של 14-25 שבועות). מהו ACE ומדוע הוא מנותח, לפרטים נוספים ראה -  ניתוח על phetoprotein אלפא במהלך ההריון

צמיחה נורמלית של hCG הוא אינדיקטור להריון קיימא. לדברי רופאים מיילדים, ניתוח בזמן ההיריון בזמן ההריון חשוב, כי במוקדם אישה לומד כי היא בהריון, מהר יותר היא יכולה לשנות כל הרגלים שיכולים להזיק לה ואת הילד העתידי שלה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.