^

פיקוח רפואי על נשים הרות

פיקוח רפואי על נשים בהריון מתבצע מרגע קביעת עובדת הריון במשך כל תשעת החודשים. מטרתו היא לעזור לאישה בהריון לשמור על מצב בריאותי תקין, שהוא תנאי הכרחי להיווצרות של עובר בריא.

ניצוח מעקב רפואי, רופאים מיילדים לבחון חיובים שלהם, בלי סיבוכים, אחת לחודש (במחצית הראשונה של ההריון), ומאז תחילת השליש השלישי, כלומר 28 שבועות - פעמיים בחודש.

מדידת לחץ הדם, עלייה במשקל גובה של הרחם, כמו גם האזנה פעימת הלב של העובר, רופאים לפקח על התפתחות התינוק העתידי ולעזור למנוע סיבוכים אפשריים.

הערך של שיטת מדידת הטמפרטורה הבסיסית

הטמפרטורה הבסיסית היא זו שצוינה כאשר אדם מתעורר עוד לפני תחילת הפעילות. זה נמדד במיטה, בלי לקום, לוקח מדחום מהשולחן ליד המיטה.

הנורמה של הטמפרטורה הבסיסית במהלך ההריון: תרשים

אם אתה עוקב אחר גרף הטמפרטורה הבסיסית בשלב הראשון של המחזור הנשי בעת תכנון הריון, תוכל לראות כיצד היא יורדת בהדרגה במהלך השבוע הראשון

הריונות מאוחרים ראשון ושני: מה הקשיים?

ההריון המאוחר הראשון נחשב לבעיה חמורה, שכן הסיכוי ללדת ילד פוחת עם הגיל. למרות שלתפקוד הפוריות של כל אישה יש כמה מאפיינים אינדיבידואליים.

אמא בהריון לפי שבוע

האותיות MoM, שאינן מובנות לחולים, פירושן מספר רב של חציון, שמשמעותו "חציון מרובה" באנגלית. החציון במצב זה הוא אינדיקטור ממוצע המתאים לתקופה מסוימת של ההיריון. ז

אבחון של הפרשות חום במהלך ההריון

רק רופא יכול להרגיע אישה בהריון או להגדיר אותה עבור הבלתי נמנע לאחר האבחון הסופי הוא עשה, אשר יבהיר את המצב.

ניתוח TSH בהריון 1, 2 ו 3 שליש: פרשנות של אינדיקטורים

תפקוד בלוטת התריס הוא מאוד חשוב לנשים בריאות ונשים עם תפקוד לקוי של בלוטת התריס כבר קיים. אחרי הכל, את התפתחות הילד תלוי בתפקוד של איברים רבים של האישה, כולל פונקציה של בלוטת התריס.

טמפרטורת בזל בגישה של הריון: לוחות זמנים בבוקר ובערב, נורמות או שיעורי

כמעט כל אישה יודעת על קיומו של הטמפרטורה הבסיסית. עם זאת, לא כולם מבינים מה בדיוק מדבר, ומה הסיבות הטמפרטורה הבסיסית במהלך ההריון הוא משתנה כל כך. ננסה להסביר בפירוט ולענות על השאלות המרכזיות הקשורות למושג זה.

ניתוח של AFP במהלך ההריון: איך לנהל ומה המחקר מראה

סטיות בהתפתחות הילד בתקופה שלפני הלידה היו מזוהות רק לאחר לידתו של התינוק. מאוחר יותר, היה אולטראסאונד, אשר נתן מספיק מידע על אנומליות ברוטו של התפתחות העובר, החל 10-14 שבועות של הריון.

שינויים ב- HCG בהריון חוץ-רחמי ובערך האבחוני שלהם

במהלך ההריון, הגוף של האישה עובר שינויים מרובים. חלקם גלויים לעין בלתי מזוינת, בעוד שאחרים נסתרים עד כדי כך שניתן לזהותם רק באמצעות אולטרסאונד או אבחון מעבדה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.