^

בדיקת הריון בבית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למרות העובדה כי בתי מרקחת יכול לרכוש באופן חופשי כל אחד כמעט שני תריסר מותגים של מערכות בדיקה לקביעת הריון, חלקם תוהים אם אפשר לעשות בדיקת הריון בשלבים הראשונים ללא עזרה של ערכת בדיקה מהירה מוכן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

כיצד לבצע בדיקת הריון בבית?

כידוע, בדיקות הריון מבוססות על העובדה כי ימים ספורים לאחר ההתעברות התרחשה (הפריה ביצית) בתאים של סיסית (החלק העובר של השליה), סינתזה של הורמון מיוחד - גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) מתחיל. זה נכנס שתן של אישה, ויש חלקיקים חופשיים שלה (בטא תת יחידות) יכול להיות מזוהה עם נוגדנים חד שבטיים כדי gonadotropin chorionic, חלבונים המיוצרים על ידי לימפוציטים B של המערכת החיסונית בעל רגישות גבוהה hCG.

כלומר, ההריון על ידי רצועות הבדיקה מכתים נקבע כתוצאה תגובה אימונוכימית מיוחדת - אימונוכרומטוגרפיה. ואת רצועות הבדיקה, ליתר דיוק, שלהם ממברנות, מעובדים עם ההרכב הכימי המתאים. הרכב זה, בנוסף לצבע (חלקיקי לטקס צבעוניים, חלקיקי ננו של זהב קולואידאלי או פחמן) כולל את השילוב של נוגדנים מונוקלוניים ספציפיים שכותרתו לגונדוטרופין כוריוני.

מה יכול להתנגד אימונוכרומטוגרפיה הבדיקה ההריון פופולרי עם יוד? הם אומרים שהכל פשוט מאוד: כאשר ההיריון מתרחש, יוד הופך לסגול - אם אתה משליך אותו על הנייר ספוג שתן. ואם אישה לא בהריון, אז יוד גם לא לשנות, או יהפוך כחול.

הצעה נוספת היא לעקוב אחר ההתנהגות של ירידה של יוד, אשר צריך להיות ירד מן פיפטה לתוך קערה עם שתן: כאשר ירידה זו מיד blurs, זה אומר כי האישה לא נכנסה להריון. אבל אם ירידה של פתרון אלכוהול של יוד lingers על פני השטח - אז ההריון הגיע.

גם המנגנון הכימי ולא הנתונים המאומתים על האמינות של שיטה זו לא נמצאו.

בדיקת הריון עם סודה

סודיום ביקרבונט (סודה לשתיה) מתייחס למלחי אלקליין, ומבחן ההריון עם סודה - לכל היותר - משתמש בדיוק באיכות זו.

כדי לבצע את הבדיקה סודה להריון, אתה צריך חצי כוס של שתן בבוקר הראשון כפית סודה, ואז אתה פשוט לזרוק את הסודה לשתן. היווצרות קצף בועות ו בועות יהיה תוצאה שלילית, ואת המשקעים ללא בועות הוא חיובי.

כל הסוד של "להתמקד" זה כי סודה יש תכונות אלקליין, ושתן הוא חומצי. אז התוצאה השלילית של זה "בדיקה", בהתחשב pH ספציפי של שתן, מובטחת. כאשר זה בא במגע עם חומצות שתן, דו תחמוצת הפחמן ואת המים זורשת ו דו תחמוצת הפחמן ומים, שבו המוצר הבינוני של התגובה הרגילה של סודה, חומצה פחמנית, מתפרק.

בדיקת הריון עם מנגן

מציע כמה בדיקת הריון עם פרמנגנאט אשלגן מבוססת על האמונה כי אם הריון מתרחש שתן לא השתניתי פתרון ורוד-חיוור permanganate אשלגן, אבל הוא אמור להופיע חלקיקים מרחפים. ואם אישה לא בהריון, ולאחר מכן על ידי הוספת שתן שלה לפתרון של permanganate אשלגן, התערובת יהפוך צהבהב.

אשלגן מלח של חומצה מנגן הוא סוכן החמצון החזק ביותר נכנס לתגובות לחדש עם מלחים, אשר מכיל שתן. עם הפירוק, אניונים מומרים קטיונים חמצן מולקולרי משוחרר, אשר גם decolorizes הפתרון של מנגן. ובמה כאן ההריון?

בערך אותו אבסורדי נושף מניסיונות לבצע בדיקת הריון בשלבים המוקדמים באמצעות ... משחת שיניים. במיכל עם שתן, מומלץ לשים כמות מספקת של משחת שיניים לבנה לחכות 10 דקות. עם הופעת קצף במיכל, ההריון נשפט, כל השאר נחשב אינדיקטור שלילי.

אנחנו רוצים להזכיר לך שבחצר של המאה ה -21, ומנסה לעשות בדיקה להריון בבית על ידי כל השיטות הנ"ל הוא פשוט לא מעשי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.