^

ניתוח של AFP במהלך ההריון: איך לנהל ומה המחקר מראה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סטיות בהתפתחות הילד בתקופה תוך רחמית ניתן היה להבחין רק לאחר הופעת התינוק. מאוחר יותר, הופיע סריקה אולטראסאונד, אשר סיפק מידע מספיק על הפרעות ברוטו בפיתוח העובר, החל 10-14 שבועות של הריון. ניתוח מעבדה לאלפא-פטופרוטין הפך לכלי ראוי לשיטה האינסטרומנטלית של לימוד אמהות עתידיות. השימוש ב- ACE במהלך ההריון נחשב להליך פופולרי למדי, מה שמאפשר בתחילתו של מסע בן תשעה חודשים לזהות, ואם אפשר, למנוע תוצאות מסוכנות לילד ולאמו.

מה המשמעות של ניתוח ACE במהלך ההריון?

ברפואה, מקובל להשתמש בקיצורים כדי לציין מילים מורכבות רבות. בדרך כלל אלה הם האותיות הראשונות של רכיבים שונים של מושג מסוים. לדוגמה, השילוב של ACE מסומן בדרך כלל כחלבון ספציפי המזוהה בדם של כל אישה בהריון. זה נקרא אלפא fetoprotein.

יש לומר כי אלפא fetoprotein אינו חומר זר לבני אדם, הוא מיוצר במערכת העיכול (בעיקר בכבד) של גברים ונשים. נכון, הייצור שלה הוא מינימלי ב אדם בריא אינו עולה על 10 IU לכל מ"ל של דם.

התוכן של AFP בגבול של 0.5-10 IU / ml נחשב לנורמה לא בהריון. בליבתה, AFP glycoprotein הוא מרכיב antitumor ואם יש תהליך שגשוג פעיל במערכת הכבד או האורגניטלי הטמון בגידולים סרטניים, הגוף בתגובה כולל סוג של הגנה עצמית, מתחיל לייצר כמות גדולה יותר של חלבון antitumor. זה הרגע הזה שמעניין את אונקולוגים, כי זה מאפשר לזהות תהליכים סרטניים בכבד, איברי המין, בלוטות החלב.

הגדלת הריכוז של ACE יכול לגרום לכל מחלת כבד חמורה, למשל, הפטיטיס או שחמת הכבד, אשר הם מטבעם תהליך דלקתיות נמק ברקמות של האיבר. במקרים אלה, הניתוח מגלה את התוכן של ACE בדם בטווח של 15-18 IU לכל מ"ל. עלייה נוספת ברמת החלבון הספציפי מצביעה על התפתחות סרטן.

אבל זה נוגע רק לא נשים הרות. באמהות לעתיד, עלייה עקבית יציבה ב- ACE נחשבת לנורמלית וברוב המקרים עולה כי הילד מתפתח.

אבל איך הוא הפיתוח של הילד ואת העלייה ברמת AFP? הגוף הנשי מסודר בצורה יוצאת דופן. הוא מספק הכל להמשך המשפחה, כך שאישה יכולה לשאת ולהעתיק את העותק הקטן שלה. לאחר קרע הזקיק ושחרור הביצית בגוף האישה, נוצרת בלוטת אנדוקרינית זמנית - הגוף הצהוב, שתפקידו הוא ייצור הורמונים המשמרים ותומכים בהריון.

אם התפיסה לא מתרחשת, הגוף הצהוב מת כי זה לא הכרחי. עם ההיריון, בלוטה זמנית המייצרת אסטרוגן ופרוגסטרון קיימת עד להתבגרות מלאה של מקומו של הילד. זה ב luteum קורפוס כי AFP מסונתז לפני שהוא מתחיל להיות מיוצר בגוף של העובר. אין זה מפתיע כי גם נשים שאינן בהריון יש רמה alpha-fetoprotein גבוה יותר מזה של גברים בריאים.

כל עוד קורפוס לוטום קיים, הריכוז של ACE בגוף של אישה בהריון ולא בהריון הוא בערך אותו דבר. אבל בערך 5 שבועות של הריון, כאשר העובר יוצר כבד ויש יסודות של אברי העיכול, רמת AFP מתחיל לגדול בהדרגה, כי הייצור של אלפא fetoprotein מתרחשת בעיקר בכבד ומעיים של העובר האנושי.

בתחילת הטרימסטר השני של ההריון, כאשר מערכת העיכול של התינוק נוצרת, ונוזל מי השפיר מתחיל לקבל באופן פעיל את המוצרים המטבוליים שלו, כולל חלבון AFP, בדיקת הדם של האישה משתנה, שבאמצעותה חיסול של חומרים לא רצויים מגוף האישה ומי השפיר מתרחשת.

כאשר התינוק מתפתח, התוכן של AFP בדם של האם עולה. החל מהשבוע ה -33 להריונה, החלפת האיברים והמערכות של הילד מוחלפת בתקופה של צמיחה, ורמת ה- ACE לגנרל ביותר בנורמה נשארת יציבה.

אבל מה התפקיד של חלבון אלפא-fetoprotein לשחק בהתפתחות של התינוק, זה לא לחינם כי זה מיוצר באופן פעיל בגוף הילדים במהלך תקופה של התפתחות טרום לידתי? הבה נבחן מספר תפקידיו הבסיסיים:

 • AFP הוא סוג של חלבונים התחבורה, בשל אילו חלבונים וחומצות שומן רב בלתי רווי, אשר נחוצים לבניית קרום התא ורקמות התינוק, מן הדם של אמא נכנס הדם העובר. זה הכרחי לצמיחה נורמלית ופיתוח של העובר, במיוחד בשני סמסטרים הראשונים של ההריון.
 • הובלת שומנים בלתי רוויים חשובים חשובה בחודש האחרון של ההריון, משום שהשומנים מעורבים בהיווצרות קומפלקס אלפאולר פעילי שטח - תרכובת המאפשרת לילד לנשום לאחר הלידה.
 • AFP מגן על גופו של הילד מן ההשפעות השליליות של ההורמון הנשי אסטרוגן, עולה על רמת יכול לגרום לתוצאות לא נעימות לטווח ארוך בצורה של תהליכים סרטניים במערכת הרבייה של הילד.
 • עוזר לשמור על לחץ דם יציב במערכת הדם העובר.
 • AFP הוא סוג של הגנה על הילד מפני ההשפעה התוקפנית של המערכת החיסונית של האם, אשר יכול לתפוס את העובר כגוף זר. חלבון מפחית את הסינתזה של נוגדנים בגוף של אישה, אשר תורמת להריון ומקטין את הסיכון של הפלה.

כפי שאתם יכולים לראות, חלבון אלפא fetoprotein הוא אינדיקטור חשוב להתפתחות ובריאות של הילד, כמו גם ראיות איך ההריון מתרחש. יחד עם זאת, גורם מדאיג הוא גם עלייה ברמת AFP ביחס לאינדיקטורים נורמלי, וכן אינדיקטורים נמוכים מדי. במקרה הראשון, אנחנו יכולים לדבר על הבעיות הבריאותיות של האם והילד, ובשני יש סיכון גדול לפגר רציני בהתפתחות העובר ואת הפסקת הריון מוקדם.

קיצור AFP רופאים לעתים קרובות קוראים לא רק את החלבון עצמו, אלא גם ניתוח מעבדה שהוקצה במהלך ההריון. נדון בהמשך במאפייני התנהגותה ותוצאות המחקר.

אינדיקציות להליך AFP בהריון

נניח מיד כי בשל מספרם הגובר של מקרים של הפסקת הריון מוקדמת והולדתם של ילדים עם כל מיני חריגות התפתחותיות, הרלבנטיות של שיטות אבחון טרום לידתי (טרום לידתי) גדלה במידה ניכרת. אם בעבר אישה יכול להיות רשום בכל עת ועוברים בדיקה אולטרסאונד חד פעמי, עכשיו רופאים פשוט מתעקשים. כי בהתייעצות הנשים כבר טופלו בשבועות הראשונים לאחר ההתעברות, ואפילו בשלב טוב יותר של ההיריון.

במקרה זה, אולטרסאונד במהלך ההריון יכול להתבצע כמה פעמים, לעומת זאת, כמו גם את המסירה של בדיקות שונות, אם הרופא יש חשד כי ההריון ממשיך עם כמה סיבוכים. אנחנו מדברים על מחקרים מעבדה כמו ניתוח של AFP, hCG, נוגדנים, הורמונים, וכו '

באופן אידיאלי, הרופאים ממליצים לעשות ניתוח AFP במהלך ההריון בסמסטר הראשון, שנמשך עד 13 שבועות לאחר ההתעברות. המונח המתאים ביותר הוא 10-12 שבועות של הריון. אמת, זו רק המלצה. אבל במקרים מסוימים, רופאים יכולים להתעקש על בדיקת מעבדה מוקדמת, והסיבה לכך עשויה להיות:

 • מערכת יחסים מינית בין קרובי משפחה, ממנה נולד הילד,
 • את הנוכחות של anamnesis של הריונות שהובילו להולדת ילדים עם פתולוגיות תורשתיות או הפרעות התפתחותיות,
 • לידה מאוחרת, אם האם לעתיד היא מעל 35 שנים,
 • הפלות קודמות, לידת ילדים מתים, טיפול פוריות ארוך,
 • קבלה של אישה בהריון ערב התפיסה של אמצעי מניעה או סמים שיכולים להיות השפעות רעילות על העובר,
 • הימצאותם של מומים תורשתיים באישה בהריון ובפרקים של מחלות מסוג זה אצל שני ההורים,
 • התעללות באלכוהול, נטילת סמים ועישון.

הניתוח על AFP צריך גם להינתן לנשים שנחשפו בערב או בתחילת ההריון להשפעות של קרינה, רעלים ורעלים, השפעת הקרינה המיננת. זה נרשם אם האם הצפויה היה צריך לעשות רנטגן בחודשים הראשונים לאחר ההתעברות.

על פי תוצאות הניתוח, רופאים מסיקים כי מחקר נוסף נדרש מעט מאוחר יותר (בין השבוע ה -13 וה -20 של ההריון). אינדיקציה לביצוע ניתוחים חוזרים היא כל חריגה של AFP מהנורמה, אשר עשוי להצביע על:

 • אנומליות חמורות שונות של התפתחות הילד,
 • תקלות בעבודה ונמק של רקמת הכבד של הילד, אשר אפשרי בהשפעת זיהום ויראלי, צריכה על ידי אם לעתיד של אלכוהול, וכו '
 • לעובר יש אנומליות גנטיות,
 • גידולים של תאים עובריים המתפתחים לרוב באשכים אצל בנים או שחלות אצל בנות,
 • מחלות כבד רציניות בהריון ביותר,
 • התפתחות באם בעתיד של אונקולוגיה של הכבד, המין או בלוטות המין.

כל חשד כזה לרופא חייב להיות מאושר או מופרך בעזרת סדרה של מחקרים, אשר כוללים גם בדיקת ACE במהלך ההריון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

טֶכנִיקָה AFP בהריון

בהתחשב בכל היתרונות ואת הצורך בהריון מוקדם אבחנה של הפרעות התפתחותיות עוברית, הניתוחים שנערכו למטרה זו יש לקחת ברצינות ואחריות. אחרי הכל, אפילו לוקח בדיקת דם כללית דורש קצת הכנה, ומה אנחנו יכולים לומר על הניתוח עבור חלבון מסוים. האפשרות הטובה ביותר תהיה להתייעץ על מבחן AFP עם רופאה אשר יגיד לך מתי לעשות את זה נעשה ואיך להתכונן כראוי.

מהן הדרישות להכנת ניתוח אלפא-phenoprotein לספר את אמא של רופא מנוסה:

 • אחד וחצי או שבועות לפני במחקרי המעבדה אצל נשים הרות צריך להיות אפשרי להפסיק לקחת תרופות כלשהן, שכן חומרים הפעילים בתרופות, נכנסים בדם, יכולים לעוות את הביצועים של חלבון עוברי (יילודים המוגלובין להיכנס למיטת כלי הדם של אמא)
 • ערב תרומת הדם ל- AFP, יום לפני ההליך, עליך לשנות את הדיאטה על ידי הסרת מזונות שומניים, מלוחים או מתובלים, מאכלים מטוגנים וכל סוג של אלכוהול (כל מה שאנו אוכלים משתקף במערכת העיכול ובכבד, כך שהוא עלול לגרום תנודות ברמת alpha-fetoprotein),
 • ערב הערב יש צורך לסרב ארוחה מאוחרת, אתה יכול לאכול עד 9 בערב, כך בבוקר על בטן ריקה לבקר את המעבדה,
 • אין אסור לשתות מים בבוקר הבדיקה, אך נפח הכולל שלה לא יעלה על 100-150 מ"ל,
 • אם אין אפשרות לעבור את הניתוח בבוקר, זה יכול לקחת אחר הצהריים, אבל באותו זמן מן הארוחה האחרונה לדגימת הדם חייב לעבור לפחות 4-6 שעות,
 • במשך כמה ימים לפני המחקר צריך לצמצם את הפעילות הגופנית, יותר מנוחה, כי כל זה משפיע על העבודה של האיברים שלנו יכול לעוות את התוצאות של ניתוח כלשהו.

כפי שניתן לראות, ההכנה לניתוח אינה מעידה על מגבלות גדולות ועל נהלים מיוחדים, אך חשוב מאוד לגבי הדיוק והאמינות של התוצאות המתקבלות לאחר מכן.

תהליך איסוף הדם עצמו אינו קשה. הדם נלקח עם מזרק 10-cc מן הווריד. באמצע הכתף, אישה לשים על חוסם גומי וביקש לעבוד עם פקה, לאחר מכן הרופא מטפל באזור חיטוי סביב הווריד נפוח מסיר את חוסם העורקים. זה נשאר רק בעדינות כדי לנקב את הקיר הוורידי לקחת את כמות הדרוש של הדם.

לאחר ההליך, חתיכת כותנה לחה עם אלכוהול מוחל על הפצע למשך זמן מה האישה מתבקשת להחזיק את זרועה כפוף ליד המרפק.

נפח הדם נלקח לניתוח הוא 10 מ"ל. לאחר מכן, הדם נבדק באמצעות מנגנון ניתוח ריאגנטים מיוחדים, המאפשרים לבודד את החלבון של עניין לרופא להעריך את ריכוז ומיליליטר של דם, המהווה אינדיקטור אבחוני חשוב של ההריון המתקדם.

לרוב, ניתוח כזה מתבצע בשיתוף עם אחרים. המחקר האבחוני הסטנדרטי של נשים הרות הוא משולש של בדיקות: הורמון ACE, hCG ו gonadotropic, אשר במעבדות רבות ניתן להעביר בו זמנית, אשר יהיה ערך אבחון גדול יותר.

ביצועים רגילים

כדי להבין אם הכל נורמלי עבור אם לעתיד ותינוקה, הרופאים צריכים להסתמך על משהו. כלומר, צריך להיות נורמות מסוימות של חלבון AFP בדם של האם, אשר מצביעים על הריון מסובך. אבל כמו ריכוז של אלפא fetoprotein עולה עם התפתחות העובר, נורמות אלה קשורות בהחלט לתקופות מסוימות של ההריון. לפיכך, בשליש הראשון של ההריון, ניתוח ACE אמור לייצר ערכים נמוכים בהרבה מאשר בשבוע השני, ולאחר 32-34 שבועות, תוצאות בדיקות המעבדה הופכות לאינפורמטיביות.

אבל אנחנו מדברים על תקופות קטנות של זמן, כך לשקול את כללי ACE, זה הגיוני ולא חודש ושבוע אחר שבוע הריון, מה יעזור לנו שולחן מיוחד כאשר העמודה הראשונה מכילה את משך ההריון, ובמקרה השני ושלישי - הגבול התחתון ואת העליון של נורמה.

מ התפיסה עד 13 שבועות

0.5

15

מ 14 עד 17 בשבוע

15

60

מ 17 עד 21 בשבוע

15

95

מ 21-25 שבועות

27

125

מ 25 עד 29 בשבוע

52

140

מ 29 עד 31 בשבוע

67

150

מ 31 ל 33 שבוע

100

250

מ 33 שבועות לפני הלידה

 ניתוח לא מבוצע

 

אינדיקטורים של אלפא fetoprotein מסומנים ביחידות בינלאומיות (IU), מחושב לכל 1 מ"ל של דם של אישה בהריון. מערכת מאוחדת של ריכוז ייעוד מסייע למנוע בלבול ופרשנות שגויה של תוצאות אבחון.

על פי מחקרים, לפני השבוע ה -13 של ההריון, את רמת אלפא fetoprotein בדם של אישה בהריון לא בדרך כלל יעלה על 15 IU / ml. ואחרי 30 שבועות זה מגיע מקסימום שלה - 100-250 IU לכל מ"ל, אשר נחשב גם נורמלי. כפי שאנו רואים, את הפער בנתונים הוא די גדול הן בתוך אותה תקופת זמן, ובאופן כללי במהלך ההריון.

בעוד מדדי ACE במהלך ההריון לא הולכים מעבר לגבול העליון או התחתון של הנורמה, אין מה לדאוג לאמא בעתיד. אבל האינדיקטורים מעל או מתחת לנורמה דורשים מחקרים נוספים. וככל שהסטייה שלהם ממדדים נורמליים, כך המצב חמור יותר.

trusted-source[12], [13], [14]

העלאה והקטנה של ערכים

הניתוח של חלבון אלפא-פטופרוטאין, שהוא אחד מסמני הסרטן, יכול להיות מוקצה הן לאישה בהריון והן לאדם שאינו מתכנן לחדש את המשפחה. במקרה השני, המחקר נקבע אם יש חשד לתהליך גידול, ותוצאה שלילית היא עודף של הנורמה AFP. אבל בהיריון, כל סטייה מהנורמה נחשבת מסוכנת, ולא משנה באיזו דרך זה קרה.

לרוב זה תוכן רגיל או מוגבר של alpha-fetoprotein. רמות גבוהות של AFP במהלך ההריון יכול להצביע על הפרות הבאות:

 • נוכחות של לא אחד, אלא שניים או העובר יותר (זה נקרא בהריון מרובה, דורש תשומת לב מיוחדת מלווה בשחרור לתוך אמא דם כפולה, כמויות וכו 'משולשת של חלבון עוברי),
 • תקופת ההריון לא מדויק הוקמה (טעות של כמה שבועות יכול להיות מכריע אם רואים כמה מהר ריכוז AFP מגביר)
 • זיהומים בדם של אישה בהריון, מועברים מאם לעובר ומשפיעים על הכבד של התינוק, גורם נמק של הרקמות שלה,
 • אי-התאמה של משקל הגוף וגודל העובר עם ההיריון שנקבע (עובר גדול)
 • פיגור צמיחה תוך רחמי,
 • התפתחות של שבר בטבור בתינוק שטרם נולד,
 • gastroschisis - פתולוגיה מולדת, המאופיינת על ידי פגם בקיר הבטן של העובר, שדרכו כמה איברים של חלל הבטן עלול לנשור,
 • הפרות של היווצרות ופיתוח של הצינור העצבי של העובר (נוכחות של שסוע בעמוד השדרה, היעדר חלקי או מלא של חלקים מסוימים של המוח, עצמות חזיתית ורקמות רכות - anecephaly),
 • הפרעות בהתפתחות הכליה (פוליציסטוזיס, היעדר כליה אחת או שתיהן, חוסר התפתחותן וכו ') ומערכת השתן אצל הילד בתקופה העוברית,
 • כרומוזומלית, מלווה בהתפתחות פיזית של העובר (תסמונת שרשבסקי-טרנר)
 • הפרעות מולדות של מערכת העיכול הנגרמת על ידי היווצרות שגוי (נוכחות של עיוור במעי או ושט, גודל לא מספיק שלהם, הפרעות במבנה הבטן, וכו '),
 • טיפת המוח בעובר (הידרוצפלוס),
 • פתולוגיה של השליה, וכו '

ישנן פתולוגיות אחרות של הפרעות התפתחות העובר, אשר עשוי להיות מלווה עלייה AFP בדם של אמא, ובכל שנה מספרם גדל בגלל האקולוגיה שלנו, תזונה, הרגלים רעים. אבל הסיבה לניתוח לקוי של אלפא fetoprotein יכול להיות הבריאות של האישה ההרה ביותר.

כפי שאנו יודעים, את הצמיחה של AFP הן במהלך החיים הרגילים במהלך ההריון יכול להיגרם על ידי פיתוח אי ספיקת כבד, שחמת הכבד, הפטיטיס, וכן תהליכים סרטניים של הכבד ואת gonads. גורמי הסיכון הם השמנת יתר חמורה בעתיד, האם סוכרת, יתר לחץ דם, ו toxicosis בסוף ההריון. חריגות חריגות עוברית ובעיות בריאותיות חמורות בעתיד האם ליצור איום של סיום מוקדם של ההריון.

AFP נמוך במהלך ההריון היא גם לא הזדמנות לשמחה. אחרי הכל, אלפא fetoprotein נחשב חלבון עוברי, ואם זה לא מספיק בדם של אמא, אז יש ייצור מספיק של החומר הזה בגוף הילד, וזה לא נורמלי, בהתחשב בהשפעת AFP על העובר. הסיבות להקטנת רמת אלפא fetoprotein ב אישה בהריון יכול להיות:

 • ההתפתחות של תסמונת דאון בעובר תסמונת או פגמים בכרומוזומים אחרים, כגון מחלת Patau עם הנוכחות של שלושה עשרה כרומוזום נוסף ומומים מרובים של איברים פנימיים וחיצוניים, מחלת אדוארדס עם מגוון רחב של נכויות התפתחותיות נגרמות טריזומיה של כרומוזום 18,
 • מתאבדת, המתאפיינת בתחייה מחדש של הוילי הכורי המקיף את העובר, למבני בועה הדומים לאגפי ענבים (פתולוגיה זו מסתיימת בדרך כלל עם מות העובר או ההפלה אם אין מדובר בתאומים, שבמסגרתם רק ילד אחד שורד בדרך כלל)
 • מותו של ילד ברחם, המחייב נקיטת צעדים דחופים להצלת חיי אשה,
 • התפתחות מאוחרת של העובר, בקשר עם כמות קטנה יותר של alpha-fetoprotein מוקצה בהשוואה למה צריך להיות בתקופה מסוימת של הריון,
 • הריון שווא

רמה נמוכה של AFP במהלך ההריון יכולה להצביע על איום של הפלה ספונטנית או לידה מוקדמת.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

האם יש סיבה לדאגה?

הריון - זמן שבו ההתרגשות והניסיון של פיתוח המלא של התינוק ברחם הוא פריבילגיה לא רק לנשים בהריון, אלא גם משפחתה, וכמובן, רופאים, הריון מוביל. לא משנה כמה אכזרי זה עשוי להישמע, לפעמים עדיף לשים קץ להריון בעייתי מאשר לגנות תינוק עם אנומליות קשות ומומים של התפתחות התינוק לעינוי נצחי. אחרי הכל, זה קשה מאוד עבור ילדים כאלה להיות חברים מן המניין של החברה, ורבים מהם לעולם לא יוכלו לשרת את עצמם באופן עצמאי, שלא לדבר על העובדה כי חלק מהילדים נולדים unviable.

ככל שמתגלים הפתולוגיות המוקדמות יותר, הטראומה פחות עבור העובר ואמו תהיה הפסקת הריון. ובמקרים מסוימים, אבחון מוקדם מסייע להציל את חייו של התינוק או אמו, וזה גם מאוד חשוב.

אבל אפילו את התוצאות השליליות של ניתוח על ACE במהלך ההריון לא יכול להיחשב פסק דין ופאניקה, במיוחד מאז אמהות לעתיד יש חוויות עצבניות חזקות. בדיקת מעבדה לאלפא-פטופרוטאין יכולה רק להצביע על כמה תקלות, אך תוצאותיה אינן מספקות כדי לבצע אבחנה. רמה גבוהה של AFP, מאובחנים 4-5% של נשים בהריון, לא יכול להיות הזדמנות עבור צער, כי הסיבה למצב זה עשוי להיות החדשות של שמחה כפולה, אם בבטן של האם לשבת כמה בנות או בנים.

בכל מקרה, כדי ליצור אבחנה מדויקת, הרופאים צריכים את התוצאות של כמה מחקרים אבחון, אשר כבר הזכרנו. אלה הם בדיקות מעבדה עבור hCG והורמונים, כמו גם מחקר אינסטרומנטלי, אשר פופולרי אצל נשים הרות ולא רק נערך כדי לברר את מספר ומין של ילדים לפני הלידה שלהם, נקרא אולטרסאונד בדיקה (אולטרסאונד). רק על בסיס התוצאות של קומפלקס של הליכי אבחון הרופא יכול לומר במדויק מה אישה בהריון ואת התינוק שלה מחכים.

וזו רק תיאוריה. במציאות, חלק גדול יחסית של נשים שקיבלו פרוגנוזה שלילית המבוססת על AFP במהלך ההריון לאחר מכן ילדה ילדים בריאים וחזקים. בסופו של דבר, הבחירה היא תמיד עבור האם לעתיד, אלא שבגלל מצוקתן של הנשים, על הרופאים עצמם לבחור בין הצלת חיי הילד או אמו. אבל העיקרון "תקווה מת האחרון" לא איבד הרלוונטיות שלה עד כה, כלומר, הטוב ביותר הוא קיווה עד האחרון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.