^
A
A
A

הריון חוץ רחמי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בהיריון הרגיל עובר הביצה המופרית על צינור חצוצרות בכיוון הרחם שבו הוא מחובר לקיר ומתחיל לגדול. אבל במקרה של הריון חוץ רחמי, ביצית מופרית אינה נכנסת לרחם, אלא מתחילה לצמוח במקום אחר, לעתים קרובות בחצוצרות. לכן, הריון כזה נקרא לעתים קרובות ectopic צינורית.

במקרים נדירים, הביצה מחוברת לשחלה, לשרירי חלל הבטן, או לתעלת צוואר הרחם. כדי להציל את העובר עם הריון כזה הוא בלתי אפשרי. אם הביצית מתחילה לגדול בצינור החצוצרות, הצינור עלול להיפגע או לקרוע, אשר כרוך דימום חמור, אשר יכול להוביל למוות. אם אתה כבר מאובחנים עם הריון חוץ רחמי, אתה צריך מיד להפריע לה לפני סיבוכים להתפתח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

השכיחות של הריון חוץ רחמי בארה"ב גדלה יותר מ 4 פי ו כיום עומד על 20 מקרים ל 1000 הריונות.

הריון חוץ רחמי בארה"ב - הסיבה של 10% ממקרי המוות של נשים הקשורות להריון. רוב מקרי המוות קשורים עם דימום והם פוטנציאל מניעה.

במהלך העשור האחרון חלה מגמה ברורה לקראת עלייה בתדירות הריון חוץ רחמי. עובדה זו ניתנת להסבר כפול. מצד אחד, שכיחותם של תהליכים דלקתיים של איברים פנימיים פנימיים הולכת וגדלה; מספר התערבויות כירורגיות על החצוצרות, אשר מבוצעות לצורך ויסות ילודה, הוא גדל; מספר הנשים המשתמשות בשיטות מניעה תוך רחמיות והורמונליות גדל; משרתים של הביוץ הם יותר ויותר להיות הציג לתוך הנוהג של טיפול פוריות. מאידך גיסא, בשנים האחרונות יכולות האבחון השתפרו, מה שמאפשר גילוי של הריונות ללא הפרעה ואפילו נסיגה של הריון חוץ רחמי.

נכון לעכשיו, הריון חוץ רחמי מתרחשת בין 0.8 ל -2.4 מקרים ל -100 נשים אשר קיבלו לידה. ב 4-10% מהמקרים הוא חזר על עצמו.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורם ל הריון חוץ רחמי

הריון חוץ רחמי קורה לעתים קרובות כתוצאה של נזק צינורות החצוצרות. ביצית מופרית לא יכול להגיע הרחם ולכן הוא נאלץ לצרף את הקיר של הצינור.

פרובוקטורים של הריון חוץ רחמי:

 • עישון (ככל שאתה מעשן יותר, כך גבוה הסיכון של הריון חוץ רחמי).
 • דלקת של איברי האגן (תוצאה של chlamydia או זיבה), אשר להוביל להיווצרות רקמה צלקתית של החצוצרות.
 • אנדומטריוזיס, אשר מוביל להיווצרות של רקמה צלקתית של החצוצרות.
 • חשיפה לפני הלידה כדי אסטרוגן סינתטי (dietilstilbestrolu).
 • הריון בעבר ectopic בחצוצרות.

חלק מהתערבויות רפואיות עשויות להגביר את הסיכון להריון חוץ רחמי:

 • פעולות על צינורות החצוצרות באברי האגן (pipetting) או להסרת רקמה צלקתית.
 • טיפול פוריות.

הריון חוץ רחמי קשור עם נטילת תרופות לביוץ עוד ביצים. מדענים עדיין לא יודעים מה גורם להריון אקטופי - לקחת הורמונים או לפגוע בחצוצרות.

אם אתה בהריון ופוחדים הריון חוץ רחמי, אתה צריך להיבדק בזהירות. הרופאים לא תמיד מסכימים על גורמי הסיכון של הריון חוץ רחמי, אבל דבר אחד בטוח - הסיכון עולה לאחר ההיסטוריה של הריון חוץ רחמי, ניתוח על החצוצרות, או הריון עם מכשיר תוך רחמי.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

פתוגנזה

השתלת ביצית העובר מחוץ לחלל הרחם יכולה להתרחש עקב הפרעה של תפקוד התחבורה של החצוצרות, כמו גם עקב שינויים במאפיינים של הביצית העובר עצמו. שילובים של שני גורמים סיבתיים בהתפתחות הריון חוץ רחמי אפשריים.

זרע הפריה בתנאים נורמלים קיימת חצוצרת fimbrial אמפולות המחלקה. פריסטלטיות בשל, מטוטלת ותנועות צינור סוערת, כמו גם בשל להבהב mucociliary endosalpinksa מייס ביצית לאחר 3-4 ימים מגיעים לרחם שבו הבלסטוציסט בתוך 2-4 ימים עשוי להיות במצב .Free. ואז, לאחר שאיבד פגז מבריק, הבלסטוציסט שקוע באנדומטריום. לפיכך, ההשתלה מבוצעת ביום ה -20 ל -21 במחזור הווסת בן 4 השבועות. הפרת פונקצית התחבורה של החצוצרות או התפתחות מואצת של השתלה הבלסטוציסט עלולה לגרום חלל רחם הפרוקסימלי ביצית.

עיסוק מראה כי הפגיעה של הפונקציה של הצינור קשורה לעיתים קרובות עם תהליכים דלקתיים של כל האטיולוגיה. תפקידה העיקרי בגילומו של זיהום ספציפי, ההתפשטות אשר תורמת הפלה, הריון תוך רחמים, viutrimatochnye התערבות אבחון, כמובן מסובכת של לידה ואת התקופה שלאחר הלידה, הועבר אפנדיציט. בשנים האחרונות, שכיחות גבוהה של זיהום כלמידיאלי של נשים המופעלות על הריון חוץ רחמי זוהו. יחד עם אופי דלקתי של המבנה והתפקוד של צינורות החצוצרות, תפקידו של אנדומטריוזיס הוא מאוד חשוב.

החשיבות של התערבויות כירורגיות על החצוצרות צינורות במבנה של גורמים סיבתיים המוביל התרחשות של הריון חוץ רחמי הוא גדל בהתמדה. אפילו הכנסת מיקרוסקורגיה אינה שוללת סכנה כזו.

הפעילות הקנטרית של הצינור קשורה קשר הדוק לאופי המעמד ההורמונלי של האורגניזם. רקע הורמונאלי שלילי בנשים יכול להיגרם על ידי הפרה של הרגולציה של המחזור החודשי מכל סוג שהוא, גיל, ושימוש בתרופות הורמונליות אקסוגניות התורמות להפרה או לביוץ של הביוץ.

חוסר התאמה של הבלסטוציסט השתלה של מיקום פיסיולוגי הקשורים ביולוגי מוגזם של הביצים, אשר מוביל להיווצרות המואצת של trophoblast ו קִנוּן האפשרי בלי להגיע הרחם. זה כמעט בלתי אפשרי לגלות את הסיבה להתפתחות מהירה כזו של הבלסטוציסט.

הפרה תחבורת הביצית בחלק ממקרים ניתן להסביר את הייחוד של הנתיב שלה, כגון הגירת הביצה החיצונית לאחר התערבות כירורגית על נספחים: הביצה של השחלה יחידה דרך חלל הבטן נכנסה בצד אחד צינור היפך. מקרים של הגירה טרנספריטונית של זרעונים מתוארים עבור כמה מומים של איברים פנימיים פנימיים.

בשנים האחרונות, היו דיווחים על האפשרות של הריון הטבור לאחר הפריה חוץ-גופית והשתלת הבלסטוציסט לתוך הרחם.

בצינור, השחלה, חלל הבטן ואפילו בקרן העובר של הרחם, אין שום רירית חזקה מפותחת במיוחד, אשר אופייני להריון פיזיולוגי. הריון אקטופי מתקדם מותח את העובר, ואת הוילוס של סיסית הורסת את הרקמה הבסיסית, כולל כלי הדם. בהתאם לוקליזציה של ההריון, תהליך זה יכול להתרחש מהר או לאט יותר, מלווה בדימום גדול או פחות.

אם הביצית מפותחת בסעיף צינור isthmic, שבו גובים קפל רירית הוא קטן, יש bazotropny שנקרא (עיקרי) פוסט כוריוני villi, אשר במהירות להשמיד את השכבות הריריות, שרירי serosal של הצינור, ואחרי 4-6 שבועות, זה מוביל ניקוב קירות עם הרס של כלי הדם, פיתח חזק בקשר להריון. היא מתרחשת plodovmestilshtsa חיצוני סוג פער הפלה, t. E. גאפ צינור בהריון, אשר מלווה דימום מסיבי לתוך חלל הבטן. אותו מנגנון של הפלה, הממוקמים במחלקת הביניים של הצינור, הוא זהה. עם זאת, לאור שכבת השרירים ניכר סביב קטע זה של הצינור, משך ההריון יכול להיות ארוך יותר (עד 10-12 שבועות או יותר). אובדן הדם עקב אספקת הדם המפותחת ביותר של אזור זה במהלך הקרע של העובר, ככלל, הוא מסיבי.

יושרה של השוליים mesenteric של הצינור הוא נדיר ביותר. במקרה זה, ביצית העובר והדם המדמם הם בין העלים של הרצועה הרחבה. מקרים קסואטיים מתוארים כאשר ביצית עוברית לא מתה, אך המשיכה לפתח קשרים הדוקים עד לתקופות משמעותיות.

כאשר ampullar לוקליזציה של הריון חוץ רחמי הוא ההשתלה אפשרית של ביצית של endosalpingsa לקפל (kolyumnarnoe או akrotropnoe, מצורף). במקרה זה, צמיחת שלית כוריוני יכולה להיות מופנה כלפי לומן של הצינור כי 4-8 שבועות לאחר קִנוּן מלווה הפרת plodovmestilischa הכמוסה הפנימית, וזה בתורו מוביל דימום קטן או בינוני. צינור תנועת Anastaltic עלול בהדרגה לגרש ביצית delaminated לתוך חלל הבטן: הפלת הצנרת מתרחשת. ובמועד הסגירה של צינור מח' fimbrial ממוזגת לתוך לומן של צינור דם מוביל gematosalpingsa ההיווצרות. בדם אמפולה לומן הפתוח מתעורר מן הצינורות בתוך המשפך המתקפל שלה עלולים להיוצר המטומה peritubal. שכפל להוביל לדימום שופע יותר הצטברות של דם בתוך נרתיק recto רחמית ויצירת המטומה zamatochnoy שנקרא, מופרד מחלל הבטן של כמוסת סיבית מולחמת עם לולאות מעי ואת הבלוטה.

במקרים נדירים ביותר, הביצית המופרית, המגורשים מהצינור, לא למות ומצורפת הצפק הקודקודית או האיברים הקרביים הבטן (לרוב אל חריצי rectouterine הצפק). הריון משני של הבטן מתפתח, אשר יכול להתקיים בזמנים שונים, עד לטווח מלא. אפילו נדיר ביצית העובר ניתן להשתיל בחלל הבטן בעיקר.

הריון בשחלות לעיתים רחוקות קיים במשך זמן רב. בדרך כלל יש קרע חיצוני של העובר, מלווה דימום משמעותי. אם ההריון מתפתח על פני השחלה, תוצאה דומה מתרחשת בשלב מוקדם. במקרה של לוקליזציה תוך-פוליקולרית, ההפרעה מתרחשת מאוחר יותר.

הצוואר הריון היא צורה נדירה אך עלולה להיות חמורה של הריון חוץ רחמי עקב סיכון גבוה לדימום. הריון האף מטופל בדרך כלל עם methotrexate.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

תסמינים הריון חוץ רחמי

במהלך השבועות הראשונים, הריון חוץ רחמי גורם לתסמינים דומים כרגיל: היעדר מחזור הווסת, עייפות, בחילה ורכות בלוטות החלב.

הסימנים העיקריים של הריון חוץ רחמי:

 • כאב באזור איברי האגן או חלל הבטן, אשר יכול להיות חד חד צדדי, אבל בסופו של דבר התפשט לכל חלל הבטן. כאב הוא מחמיר על ידי תנועה או מתח.
 • דימום בנרתיק.

אם אתה חושב שאתה בהריון מתבונן התסמינים הנ"ל, לפנות לעזרה רפואית מיד.

השבועות הראשונים של הריון חוץ רחמי אינם שונים מהיריון הרגיל. בתקופה זו נצפו הדברים הבאים:

 • מחסור במחזור החודשי.
 • קדרות החזה.
 • עייפות.
 • בחילות.
 • השתנה תכופה.

אבל אם ההריון חוץ רחמי ממשיך להתפתח, מתרחשים סימפטומים אחרים, ביניהם:

 • כאב באזור האגן או הבטן (בדרך כלל 6-8 שבועות לאחר סיום המחזור החודשי). הכאב עולה עם תנועה או מתח, הוא חריף, חד צדדי, בסופו של דבר מתפשט לכל חלל הבטן.
 • דימום בנרתיק בינוני או חמור.
 • תחושות כאב במהלך יחסי מין או בדיקה גופנית על ידי רופא.
 • כאב באזור הכתף כתוצאה של דימום לתוך אזור הבטן תחת גירוי של הסרעפת.

תסמינים של הריון מוקדם אקטופי הפלה הם לעתים קרובות אותו דבר.

בדרך כלל בתחילת ההיריון עובר ביצה מופרית לאורך החצוצרות לכיוון הרחם שבו הוא מחובר לקיר ומתחיל להתפתח. אבל ב 2% של מקרים מאובחנים של הריון, ביצה מופרית עוצר מחוץ לרחם מתרחשת הריון חוץ רחמי.

עם הריון חוץ רחמי, העובר לא יכול להתפתח במשך זמן רב, אבל מגיע לגודל שמוביל לקרע של הצינור ודימום, אשר כרוך תוצאה קטלנית עבור האם. אישה שיש לה סימפטומים של הריון חוץ רחמי דורש טיפול רפואי מיידי. ברוב המקרים של הריון חוץ רחמי, ביצית מופרית מחוברת לחצוצרה. במקרים נדירים:

 • תא הביצית מחובר ומתחיל לגדול בשחלה, בתעלה צוואר הרחם או בחלל הבטן (למעט איברים של מערכת הרבייה).
 • ביצית אחת או יותר מתפתחות ברחם, ובמקביל ביצה אחרת (או כמה) גדל בחצוצרות, תעלת צוואר הרחם, או חלל הבטן.
 • במקרים נדירים, הביצית מתחילה להתפתח בחלל הבטן לאחר הסרת הרחם (כריתת הרחם).

מתי לפנות לרופא?

אם אתה מחכה לילד, בזהירות להתבונן הסימפטומים שעשויים להצביע על הריון חוץ רחמי, במיוחד אם אתה predisposed אליו.

עם דימום בנרתיק וכאב חריף בחלל הבטן (לפני או לאחר אבחון הריון או במהלך הטיפול בהריון חוץ רחמי):

 • קריאה לאמבולנס;
 • ללכת לישון ולנוח;
 • אל תעשה תנועות פתאומיות עד שהרופא מעריך את מצב הבריאות.

במקרה של כאב קטין קבוע בחלל הבטן, פנה לרופא.

trusted-source[28]

תצפית

כדי לבחון אמצעים לחכות קצת ולראות אם המדינה משתפרת. אבל עם הריון חוץ רחמי בגלל הסיכון של תוצאה קטלנית, להישאר בבית ולחכות לנס. מיד להתקשר אמבולנס בסימן הראשון של הריון חוץ רחמי.

מומחים שיש ליצור עמם קשר

 • גינקולוג
 • רופא משפחה
 • אמבולנס

במקרה של אבחון הריון חוץ-רחמי, הטיפול מבוצע על ידי גינקולוג.

טפסים

לפי לוקליזציה
עם הזרימה
צינורי (ampullar, isthmic, interstitial); שחלות; בטן; צוואר הרחם התקדמות; הפלה אופטית; רחם צינור rupture; מת

בניגוד ל- ICD-10 בספרות הביתית, הריון ההריעה מחולק ל:

 • ampullar;
 • איסכמי;
 • ביניים.

הריון ההריון הוא קצת פחות מ 1% הריון ectopic. חולים עם הריון Tubal interstitial ברוב המקרים לפנות לרופא מאוחר יותר עם ampullar או איסכמי. תדירות הריון בפינת הרחם עולה ל -27% בחולים עם היסטוריה של salpingoectomy ו- IVF ו- PE. עם הריון ההריון interalitial, רוב מקרי המוות עקב הריון חוץ רחמי קשורים, כפי שהוא מסובך לעתים קרובות על ידי קרע הרחם.

הריון הריון מחולק:

 • המתפתח על פני השחלה;
 • פיתוח intrafollikulyarno.

הריון בטן מחולק:

 • העיקרי (ההשתלה בחלל הבטן מתרחשת בתחילה);
 • משני.

בהתאם למיקום של ההשתלה של הריון חוץ רחמי הביצית מחולק צינור, שחלות, הממוקם קרן בסיסית של הרחם, ועל הבטן. בין כל המקרים של הריון ההרים, בהתאם למקום העובר, ampullar, isthmic ו interstitial מובחנים. הריון שחלות יכול להתרחש בשתי דרכים: על פני שטח הזקיק בשחלה בפיתוח בפנים. הריון חוץ רחמי בטן מחולק ראשונית (השתלה מקורית מתרחש הצפק הקודקודית, omentum, או כל ניתוח בטן) ו (ביצית מצורף בתוך חלל הבטן לאחר וגרושו החצוצרה) משני. הריון חוץ רחמי קרן רחם בסיסית, אם לדייק, יש להפנות מגוון של הריון רחם מחוץ לרחם, אך בעיקר כמובן הקליני שלה עודד לראות את המיקום הזה בקבוצה הפרוקסימלית של וריאנטים של הריון חוץ-רחמים.

בין כל סוגי הריון חוץ רחמי, זה נפוץ להבחין לעתים קרובות לעתים רחוקות מופיעים צורות. הראשון כוללים לוקפולציה ampullar ו isthmic של ההריון tubal, אשר מהווים 93-98.5% מהמקרים. לוקאליזציה ampullar של ההריון tubal מתרחשת לעתים קרובות יותר מאשר איסמיסטי.

צורות נדירות של הריון חוץ רחמי כוללות אינטרסטיטי (0.4-2.1%), שחלות (0.4-1.3%), בטן (0.1-0.9%). עוד יותר לעתים רחוקות מתרחשת הריון חוץ רחמי המתפתח בקרן הראשית של הרחם (0.1-0.9%), בצינור החצוצרות הנוסף. כדי casuistry הם מקרים נדירים ביותר של הריון מרובים עם מגוון של לוקליזציה: שילוב של הרחם ו tubal, Tubal דו צדדי ושילובים אחרים של לוקליזציה ectopic של ביצית העובר.

לוקליזציה של העובר ectopic קשורה קשר הדוק לתכונות של הקורס הקליני של המחלה, ביניהם בין צורות מתקדמות מופרדות נבדלים. הפרת ההריון יכול להיות בגלל סוג של plodovmestilischa הפער חיצוני: קרע השחלות של קרן הרחם בסיסי, מחלקת ביניים של החצוצרה, לעתים קרובות - מחלקת isthmic, לעתים רחוקות - ampullar. האפשרות השנייה של הפסקת הריון היא קרע פנימי של העובר, או הפלה של צינורות. על פי סוג זה בדרך כלל יש הפרה של ההריון, הממוקם בסעיף ampullar של הצינור. בשנים האחרונות, בקשר עם שיפור יכולות אבחון, נטייה התפתחה לבודד את הצורה regressing של הריון חוץ רחמי.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

הבטן בטן (בטן)

הם מופנים צורות נדירות של הריון חוץ רחמי (0.3-0.4%). הלוקליזציה של הריון בטן שונה: הבלוטה, כבד, ורצועות sacro-רחמים, נרתיק recto-רחמים. יתכן עיקרי (מתרחשת השרשה בחלל הבטן) ומשני (במקור מתרחשת השרשה בצינור, אז הצינור עקב הביצית מופרת הפלה מסולקת מן הצינור ובאופן משני מושתל בתוך חלל הבטן). הבחנה זו היא עניין תיאורטי גרידא, ולהגדיר את ההשתלה הראשונית היא אפשרית רק על ידי בדיקה היסטולוגית, כמו בזמנו של צינור הפעולה כבר macroscopically ללא שינוי.

הריון בטן, ראשוני ומשני, הוא נדיר ביותר. הריון ראשוני מתקדם כמעט ואינו מאובחן; הפרעה זה נותן תמונה של הריון ההריון tubal.

היריון הבטן משנית מתרחשת לאחר הפלה אבובית או קרע של הצינור, לעתים רחוקות מאוד לאחר קרע הרחם. הריון בטן יכול להיות משוחק לתקופות ארוכות, המהווה איום רציני על חייה של אישה, העובר הוא כמעט בר קיימא. יותר ממחצית הפירות מראים פגמים התפתחותיים.

ניתן לחשוד בהריון משני בבטן אצל נשים שסבלו מכאבי כאב מוקדמים בבטן התחתונה, מלווים בהפרשות דם קטנות מהנרתיק. תלונות אופייניות לאישה על תנועות מכאיבות של העובר. כאשר בדיקה חיצונית של המטופל יכולה לזהות את המיקום הלא נכון של העובר. בבירור להרגיש את החלקים הקטנים שלה. אין התכווצות בעובר, אשר נקבעים בדרך כלל על ידי מישוש. במקרה של בדיקה פנימית, יש לשים לב לשינוי צוואר הרחם כלפי מעלה. במקרים מסוימים, ניתן ללטש את הרחם בנפרד מהצלחת העובר. סריקת אולטראסאונד מגלה את היעדר קיר הרחם סביב שלפוחית השתן.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

הריון הריון

אחת הצורות הנדירות של הריון חוץ רחמי, התדירות שלה היא 0.1-0.7%. ישנן שתי צורות של הריון זה: intropollicular ו epiophoric. במקרה של צורה intrapollicular, הפריה השתלה מתרחשת בזקיק, עם epiophoreal - על פני השחלה.

צוואר הריון

התדירות נע בין 1 ל -2,400 ל -1,000 ל -50,000 הריונות. הוא האמין כי הסיכון של התרחשות שלה מגביר לפני הפלה או ניתוח קיסרי, תסמונת אשרמן, השימוש של האם במהלך ההריון, diethylstilbestrol, שרירנים ברחם, הפריה חוץ גופית והעברת העובר. סימנים אולטראסוניים של הריון צוואר הרחם:

 • העדר ביצית עוברית ברחם או ביצית עוברית שקרית;
 • endometrium hyperechoum (רקמה נשית);
 • הטרוגניות של המיאומטריום;
 • הרחם בצורת שעון חול;
 • הרחבת תעלת צוואר הרחם;
 • ביצית עוברית בתעלת צוואר הרחם;
 • רקמת שליה בתעלת צוואר הרחם;
 • גרון פנימי סגור.

לאחר אישור האבחנה נקבעת על ידי קבוצת דם גורם Rh, להקים צנתר ורידי, לקבל הסכמה בכתב של המטופל לבצע כריתת רחם במידת הצורך. כל זה נגרם על ידי סיכון גבוה של דימום מסיבי. ישנם דיווחים על האפקטיביות של הריון צוואר רחם עם יישום תוך-שפיר והמערכתי של מטוטרקסט. האבחנה של הריון צוואר רחם במקרים רב מציגה רק במהלך התרחבות ו גרידה של ההפלה לכאורה במהלך או ההפלה שלמה, שהחלה בבית הדימום הפזרני. כדי לעצור את הדימום, תלוי בעוצמתה משמש נרתיק tamponade מתוח, קמרון נרתיק לרוחב דיקור, הטיל לרתך מעגלי על צוואר הרחם, כניסתה של ערוץ צוואר רחם פולי קטטר ואינפלציה של השרוול. אמבוליזציה של כלי דימום, קשירת של העורקים הרחם או פנימי iliac משמש גם. עם חוסר היעילות של כל האמצעים האלה, הרחם הוא extirpated.

הריון בקרן הראשית של הרחם

נפגשים ב 0.1-0.9% מהמקרים. אנטומיה, הריון זה ניתן לייחס את הרחם, אך בשל העובדה כי ברוב המקרים הצופר הבסיסי אין תקשורת עם הנרתיק, קליני כזה הריון ההכנסות כמו ectopic.

צופר ההריון בסיסי מספיק לאחר שפותח שכבה שרירית ובריריות פגומה מתרחשת בתנאים הבאים: החלל מתקשר עם שלב קִלוּף רירי תובל צופר אינו מתרחש ולכן אין hematometra היווצרות למנוע השרשה של הביצית. המנגנון של חדירה לתוך קרן בסיס הבלסטוציסט החלל, כנראה קשור זרע הגירה transperntonealnon או ביצה.

הריון מתקדם מאובחן לעתים רחוקות מאוד. זה יכול להיות חשוד על בסיס נתונים יוצאי דופן של בדיקה גינקולוגית פנימית: הרחם מוגדל (עם תקופה של יותר מ 8 שבועות עולה בקנה אחד עם תקופת העיכוב הווסת) מופנה לצד; מן הצד הנגדי, גידולים דמויי גידולים דמויי גידולים עבים, קשורה לרחם עם עכוז עבה. עזרה לא יסולא בפז מסופק על ידי אולטרסאונד או לפרוסקופיה.

הפרת הריון מתרחשת כקרע חיצוני של העובר, מלווה בדימום כבד ודורשת התערבות כירורגית דחופה. נפח הניתוח במקרים טיפוסיים הוא הסרת הצופר הבסיסי יחד עם צינור החצוצרות הסמוך.

הריון פנימי

זה 1 עבור 300 מקרים של הריון חוץ רחמי. זה קורה בדרך כלל שוב, כאשר החצוצרה קרע בשוליים mesenteric וחודר ביצית העובר בין העלים של הרצועה רחבה. הריון intraligamentary אפשרי גם עם פיסטולה שמחבר את חלל הרחם ואת הפרמטרים. השיליה עשויה להיות ממוקמת על הרחם, שלפוחית השתן או קיר האגן. אם אינך יכול להסיר את השליה, השאר אותה. ישנם דיווחים על משלוח מוצלח של הריונות interraligamentary לטווח מלא.

גרסאות נדירות של הריון חוץ רחמי

שילוב של הריון הרחם ectopic

התדירות, לפי מחברים שונים, היא בין 1 ל -100 ל -130,000 הריונות. זה גבוה יותר לאחר אינדוקציה של הביוץ. לאחר זיהו ביצית עוברית ברחם, אולטרסאונד לעיתים קרובות לא שם לב לביצית העובר השנייה. התוצאות של מחקר מרובה של רמת בטא משנה של CGT אינם שונים מאלו בהריון נורמלי. ברוב המקרים, מתבצעת ניתוח הריון חוץ רחמי ואת הריון ההריון לא מופרע. ניתן גם להכניס את ביצית העובר הנמצאת בחצוצרות החצוצרות, אשלגן כלורי (עם לפרוסקופיה או דרך קמרון הנרתיק לרוחב). Methotrexate אינו משמש.

trusted-source[49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

הריון ectopic מרובים

זה קורה אפילו פחות לעתים קרובות מאשר שילוב של הריון ו ectopic הריון. ישנם וריאציות רבות של מספר ומיקום ביציות העובר. כ 250 מקרים של הריון חוץ רחמי של תאומים מתוארים. ברוב המקרים, אלה הם ampullar או הריון איבדי איסטמי, אבל השחלות, tubal interstitial ואת הריון הבטן מתוארים גם. הריונות חוץ רחמיים של תאומים ושלישיות אפשריים לאחר כריתה של החצוצרות ואת EP. הטיפול הוא זהה בהריון יחיד.

הריון לאחר כריתת הרחם

הסוג הנדיר ביותר של הריון חוץ רחמי הוא הריון לאחר הנרתיק הרחם או הנרתיק. השתלת העובר בחצוצרה מתרחשת זמן קצר לפני או ביום הראשון לאחר הניתוח. הריון חוץ רחמי אפשרי בכל עת לאחר הניתוח אם יש תקשורת של חלל הבטן עם הגדם של צוואר הרחם או הנרתיק.

הריון חוץ רחמי

זהו מצב שבו ביצית עוברית לאחר המוות לא מאורגן באופן מלא, וילי קייוריוני קיימא להישאר בחצוצרות. הריון אקטופי כרונית מתרחשת במקרים שבהם הטיפול מסיבה כלשהי לא בוצע. הנורייה הקוריונית גורמת לדימומים חוזרים ונשנים בקיר של החצוצרות, היא מתמתחת בהדרגה, אך לרוב אינה קרועה. בהיריון אקטופי כרוני, 86% מהמטופלים מציינים כאב בבטן התחתונה, 68% - דימום מהמערכת הגניטלית. בבת אחת שני הסימפטומים נצפים ב 58% מהנשים. ב -90% מהחולים, המחזור החודשי נעדר במשך 5-16 שבועות (ממוצע של 9.6 שבועות), כמעט כולם קובעים היווצרות נפח באגן הקטן. לפעמים, הריון אקטופי כרונית, יש דחיסה של השופכן או חסימת מעיים. השיטה האינפורמטיבית ביותר לאבחון הריון חוץ רחמי הוא אולטרסאונד. ריכוז β משנה של CGT בסרום הוא נמוך או נורמלי. Salpingectomy הוא ציין. דלקת aseptic יחד מוביל לתהליך דבק, בקשר עם זה, יחד עם החצוצרות, לעתים קרובות יש צורך להסיר את השחלה.

trusted-source[58], [59], [60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67]

התאוששות ספונטנית

במקרים מסוימים, הריון חוץ רחמי מפסיק להתפתח, ביצית עוברית נעלמת בהדרגה, או מתרחשת הפלה אבנית מלאה. טיפול כירורגי אינו נדרש. התדירות של תוצאה כזו של הריון חוץ רחמי והתנאים שקדמו לו אינה ידועה. כמו כן, לא ניתן להעריך את תחזיתו. התוכן של תת יחידה β של CGT לא יכול לשמש כמדריך.

הריון ectopic מתמיד

שימו לב לאחר פעולות שימור איברים על החצוצרות (salpingophotomy והפלה מלאכותית). מבחינה היסטולוגית, העובר הוא בדרך כלל נעדר, ואת וילות כוריוני נמצא את הקליפה השרירית. ההשתלה מתרחשת מדי פעם מן הצלקת על החצוצרות. השתלת וילי כוריוני בחלל הבטן אפשרי. לאחרונה, התדירות של הריון ectopic מתמשך גדל. זה מוסבר על ידי התפשטות רחב של פעולות שימור איברים על חצוצרות. באופן אופייני, אין ירידה במטה ביתא של HGT לאחר הניתוח. מומלץ לקבוע את תת-ביתא של CGT או פרוגסטרון ביום השישי לאחר הניתוח ולאחר מכן כל 3 ימים. הסיכון להריון אקטופי מתמשך תלוי בסוג הניתוח, הריכוז הראשוני של תת-ביתא של HGT, גיל ההיריון וגודל ביצית העובר. העיכוב במחזור החודשי של פחות מ 3 שבועות וקוטר ביצית העובר הוא פחות מ 2 ס"מ להגדיל את הסיכון להריון ectopic מתמשכת. כאשר הריון ectopic מתמשך מתבצעת כניתוח (salpingus חזר או לעתים קרובות יותר, salpingectomy), טיפול שמרני (השימוש methotrexate). מחברים רבים מעדיפים טיפול שמרני, שכן villi כוריוני ניתן למצוא לא רק את החצוצרות, ולכן, הם לא תמיד נקבע במהלך reoperation. אם ההפרעות ההמודינמיות מסומנות, ניתוח מסומן.

סיבוכים ותוצאות

הריון חוץ רחמי יכול לשבור את החצוצרות, מה שמקטין את הסיכויים להריון הבא.

יש צורך לאבחן הריון חוץ רחמי בשלב מוקדם על הבטיחות של אישה כדי למנוע דימום חמור. הריון מחורר ectopic דורש התערבות כירורגית מיידית לעצור דימום חמור חלל הבטן. צינור החצוצרה הכרות יוסר לחלוטין או בחלקו.

trusted-source[68], [69], [70], [71], [72]

אבחון הריון חוץ רחמי

אם אתה חושד שאתה בהריון, לקנות מבחן הריון או לתת בדיקת שתן. כדי לקבוע הריון חוץ רחמי, רופא:

 • יעשה בדיקה של איברי האגן כדי לגלות את גודל הרחם ואת נוכחות של תצורות בחלל הבטן;
 • ימנה בדיקת דם לאיתור הורמון הריון (הניתוח חוזר על עצמו לאחר יומיים). בשלב מוקדם של ההריון, את רמת ההורמון הזה מכפיל כל יומיים. הרמה הנמוכה שלו מצביעה על חריגה - הריון חוץ רחמי.
 • האולטראסאונד מראה תמונה של איברים פנימיים. הרופא מאבחן הריון במשך 6 שבועות ממחזור הווסת האחרון.

ברוב המקרים, הריון חוץ רחמי ניתן לקבוע בתהליך של בדיקה נרתיקית, אולטראסאונד ובדיקת דם. כאשר הסימפטומים של הריון חוץ רחמי צריכים:

 • לעבור בדיקה נרתיקית, במהלכו הרופא יקבע את הכאב באזור הרחם או חצוצרות, להגדיל את גודל הרחם יותר מהרגיל;
 • לעשות אולטרסאונד (transvagally או לא תקין), אשר מספק תמונה ברורה של האיברים ואת המבנה שלהם חלל הבטן התחתונה. בדיקה טראנסווגינלית (אולטרסאונד) היא שיטה אמינה יותר לאבחון הריון, אשר ניתן לקבוע כבר 6 שבועות לאחר המחזור החודשי האחרון. במקרה של הריון חוץ רחמי, הרופא לא יראה סימנים של עובר או עובר ברחם, אך בדיקת דם תציג רמת הורמונים מוגברת.
 • לקחת בדיקת דם פעמיים או יותר פעמים כדי לקבוע את רמת ההורמונים (gonadotropin כורייתי אנושית) עם מרווח של 48 שעות. בשבועות הראשונים של ההריון הרגיל, רמת ההורמון הזה מכפילה כל יומיים. נמוך או מעט להגדיל את רמת מציין הריון חוץ רחמי או הפלה. אם רמת ההורמון הזה נמוכה מדי, אתה צריך לעשות בדיקות נוספות כדי לזהות את הסיבה.

לפעמים laparoscopy מבוצעת כדי לקבוע הריון חוץ רחמי, אשר ניתן לראות קטעה בשבוע 5. אבל זה לא משמש לעתים קרובות, כי אולטרסאונד ובדיקת דם לתת תוצאות מדויקות.

התלונות העיקריות של חולים עם הריון חוץ רחמי:

 • עיכוב הווסת (73%);
 • פריקה מדם ממערכת איברי המין (71%);
 • כאב בעל אופי ועוצמה שונים (68%);
 • בחילה;
 • הקרנה של כאב באזור המותני, פי הטבעת, ירך פנימית;
 • שילוב של שלושה מהתסמינים הנ"ל.

מעבדה ומחקרים אינסטרומנטליים עם הריון חוץ רחמי

רוב אינפורמטיבי באבחון של הריון חוץ רחמי: קביעת הריכוז של תת יחידה β של גונדוטרופין כוריוני (CGT) בדם, אולטרסאונד ו לפרוסקופיה.

לאבחון מוקדם, בצע:

 • אולטראסאונד טרנסווגינלי;
 • קביעת התוכן של תת יחידה β של CGT בסרום.

השילוב של אולטרסאונד transvaginal וקביעת הריכוז של תת-יחידה של CGT מאפשר לאבחן הריון ב -98% מהחולים מהשבוע השלישי להריונה. אבחון אולטראסאונד של הריון חוץ רחמי כולל מדידת עובי של אנדומטריום, sonogasterography, דופלר צבע. הריון בפינת הרחם יכול להיות חשוד עם אסימטריה של הרחם, המיקום הסימטרי של ביצית העובר, מזוהה עם אולטרסאונד.

הקריטריונים העיקריים לאבחון אולטרסאונד של הריון חוץ רחמי:

 • מבנים הטרוגניים אדנוקסליים ונוזל חופשי בחלל הבטן (26.9%);
 • מבנים הטרוגניים ללא נוזל חופשי (16%);
 • Ectopically נמצא ביצית עוברית עם עובר חי (דפיקות הוא) (12.9%);
 • מיקומו האקטופי של העובר (ללא פעימות לב) (6.9%).

על פי תוצאות אולטראסאונד, ישנם 3 סוגים של תמונה אקווגרפית של חלל הרחם בהריון חוץ רחמי:

 • אני - מעובה מ 11 עד 25 מ"מ של אנדומטריום ללא סימנים של הרס;
 • II - חלל הרחם הוא מורחב, גודל anteroposterior הוא 10 עד 26 מ"מ, התוכן הם בעיקר נוזלי, הטרוגניים עקב hematomas ו endometrium gravitar, אשר נדחה בדרגות שונות;
 • III - חלל הרחם סגור, M- הד בצורת רצועה hyperechoic מ 1.6 עד 3.2 מ"מ (Kulakov VI, Demidov VN, 1996).

כדי להבהיר את האבחנה של הריון תובל, נשבר על ידי סוג של קרע פנימי של העובר, יש שיטות רבות נוספות של החקירה. הכי אינפורמטיבי ומודרני הן כדלקמן:

 • קביעת בסרום או בשתן של גונדוטרופין כוריוני או ביתא שלה משנה (בטא גוריוטרופין Beta-chorionic).
 • סריקה אולטראסאונד.
 • לפרוסקופיה.

כיום, ישנן דרכים רבות לקבוע את גונדוטרופין כוריוני. חלקם (למשל, ביולוגיים) איבדו את תפקידם המוביל. בשל סגוליותם הגבוהה ורגישותם, ניתנת העדפה לשיטת הרדימו-מונואי לכימות גונדוטרופין B-כורי בסרום הדם. שיטות immunoenzymatic לאיתור גונדוטרופין כוריוני בשתן, כמו גם גרסאות אחרות של בדיקות החיסונית (נימי, טסיות) כבר שיבח. שיטות אלה ידועים סרולוגיות לקביעת גונדוטרופין כוריוני בשתן כתגובה על עיכוב של התלכדות כדורית או שקיעה של חלקיקים לטקס זכאים. כל שיטות המעבדה לאבחון הריון הן ספציפיות ביותר: התשובות הנכונות נראות בין 92 ל -100 % כבר מן ה -9 עד ה -12 לאחר ההפריה של הביצית. עם זאת, הם קובעים רק את עובדת קיומו של ההריון מבלי לציין את לוקליזציה, ולכן הם יכולים לשמש. ביצוע אבחנה דיפרנציאלית עם התהליך הדלקתי בנפחים, אפוקסי של השחלה, אנדומטריוזיס של נספחים ומחלות דומות.

אולטראסאונד (אולטרסאונד) הוא שיטה לא פולשנית בשימוש נרחב, אשר בשילוב עם ההגדרה של gonadotropin beta-chorionic יכול לספק דיוק אבחון גבוהה. הסימנים העיקריים של הפלה אבובלית זוהה על ידי אולטראסאונד כוללים היעדר ביצית עוברית בחלל הרחם, עלייה בנספחים, ונוכחות של נוזל בחלל הרחם-רקט. הפעימה של הלב העובר במהלך הריון חוץ רחמי נרשמת לעתים נדירות.

אולטרה-סאונד וגינלי כדי לקבוע את הביצית המופרית בחלל הרחם בריכוז של גונדוטרופין כוריוני אנושי בטא בסרום של 1000-1200 IU / L (כ 5 ימים מתחילת הווסת האחרונה). באמצעות אולטרסאונד transabdominal, ביצית עוברית בחלל הרחם ניתן לאתר בריכוז של gonadotropin beta-chorionic בסרום של יותר מ 6000 IU / L.

השיטה האינפורמטיבית ביותר, המאפשרת לבצע אבחנה דיפרנציאלית עם דיוק של כמעט 100%, היא לפרוסקופיה. הערכה גבוהה של יכולות האבחון של לפרוסקופיה מופחתת במידה מסוימת על ידי העובדה כי שיטה זו היא אגרסיבית, זה לא יכול לשמש בכל החולים, כמו סיבוכים אפשריים במהלך יישומה.

התוויות נגד לפרוסקופיה הן אי ספיקת לב וריאתי; כל מיני הלם, דלקת הצפק; חסימת מעיים; כל המחלות והתנאים, מלווה בהפרת קרישת דם; תהליך דבק בחלל הבטן; גזים; השמנה; נוכחות של מחלות זיהומיות. סיבוכים רציניים לעיתים נדירות ללוות לפרוסקופיה. הנפוצים ביותר הם נגעים קטנים ומעי הגס, omentum, כלי, כמו גם אמפיזמה של דופן הבטן, omentum ו mediastinum. לכן, עד היום, הדעה נותרת כי האנדוסקופיה צריכה להתבצע כשלב הסופי של הבדיקה.

השיטה הידועה לגינקולוגים, כמו ניקוב הרחם והעמקת החלל הרקטלית, שנעשתה דרך הנרתיק האחורי, לא איבדה את חשיבותה. קבלת דם כהה נוזלי עם קרישי דם קטנים מאשרת את נוכחותו של הריון ההרים. עם זאת, יש לזכור כי היעדר הדם בפיסוק לא מאפשר לך לעשות מסקנה קטגורי.

במקרים רבים, בדיקה היסטולוגית של גירוד רירית הרחם מסייעת באבחנה דיפרנציאלית. עדר villi כוריוני בנוכחות רירית טרנספורמציה decidual או שינויים עדינים יותר אחרים ברירית הרחם (ההופכי של המבנה הרירי לאחר הריון הפר מסתבך אפיתל רחם טרנספורמציה כלי ספירלה כתופעה אריאס - סטלה "בלוטות אור" Overbeck) מציג לעתים קרובות יותר לטובת הריון חוץ רחמי.

במקרים קשים לאבחון, ניתן להשתמש בהיסטרוסלפינגוגראפיה עם הקדמה של סוכני ניגוד מסיסים במים או מגוון של סלפגיוגרפיה סלקטיבית לאחר צנתור מוקדם של צינורות החצוצרות במהלך ההיסטרוסקופיה. חדירה של החומר המנוגד בין ביצית העובר לבין הקיר של הצינור (סימפטום הזרימה) ואת החריגה הבלתי אחידה של ביצית העובר אופייניות להריון של האבקה.

הריון בהריון, למרבה הצער, מאובחן לעיתים רחוקות. הסיבה לכך היא היעדר תסמינים קליניים משכנעים. עם זאת, השימוש בשיטות מחקר מודרניות מאפשר לזהות את הריון חוץ רחמי לפני שהוא נקטע. אבחון מוקדם, בתורו, תורם לטיפול הולם בזמן, שמירה לא רק על הבריאות, אלא גם את תפקוד הרבייה של נשים.

הריון ההריון מתקדם מתקיים לזמן קצר: 4-6 שבועות, לעיתים רחוקות יותר. אין כמעט סימפטומים ברורים, אופייניים רק להריון אקטופי מתקדם. במקרה של עיכוב או יוצא דופן עבור המטופל החודשי עלול להראות סימני הטמון פיזיולוגיים או מסובך ידי הריון תוך רחמי: dysgeusia, בחילות, ריור, הקאות, רגישות בשדיים, לפעמים כאב קל בבטן התחתונה כי אין דמות ספציפית. מצבו הכללי של המטופל משביע רצון. בדיקה גניקולוגית בשלבים המוקדמים של הריון אבולרי מתקדם בדרך כלל אינה חושפת נתונים המאשרים את האבחנה. ציאנוזה והתרופפות של הקרום הרירי של הנרתיק וצוואר הרחם מתבטאים מעט. בשל היפרפלזיה ו היפרטרופיה של ממדי decidua רחם המרת שכבת שריר ריריים במהלך עיכוב 6-7 השבועות של הראשון מתאים לתקופה של וסת. גידול הרחם, לעומת זאת, אינו מלווה בשינוי צורתה, המהווה צורת אגס, שטוח מעט לכיוון anteroposterior. הריכוך של האיתמוס מתבטא חלושות. בחלק מהמקרים אפשר למשש צינור מוגדל ובאמצעות הצד קשתות לזהות כלי גל. זה הרבה יותר קל לחשוד הריון ההריון מתקדם, אם משך קיומו עולה על 8 שבועות. זה מהרגע הזה כי גודל הרחם מפגר אחרי משך ההריון הצפוי. האפשרות לגילוי צינור הרחם מעובה עולה.

כל הסימנים הרכים המפורטים לעיל מובילים אחד לחשוד הריון תובל המתקדם, אם הם נמצאים אצל נשים שעברו הריון חוץ-רחמים בעבר, ההפלה, מסובכים במהלך אפנדיציט עוברים תהליכים דלקתיים של נספחים, פוריות, או להשתמש IUDs או אמצעי מניעה הורמונליים.

הבהרת האבחון במקרים כאלה צריכה להתבצע רק בבית חולים. תוכנית הבדיקה של החולה תלויה בזמינות בית החולים, יכולות המעבדה והחומרה שלו. הגרסה האופטימלית של הבדיקה: קביעת חובה של גונדוטרופין כוריוני בסרום או בשתן וסריקה אולטרסאונד, במידת הצורך - לפרוסקופיה.

אם זה בלתי אפשרי להשתמש אולטרסאונד ו לפרוסקופיה, הבדיקה לוקחת זמן רב יותר. ביצוע פעולות אבחון יכול להיות פי שניים, בהתאם לגישה של המטופל להריון הרחם אפשרי. אישור הריון הרצוי על ידי כל שיטה זמינה של קביעת גונדוטרופין כוריוני. הרופא מבצע תצפית דינמית של המטופל בזמן כזה, אשר יאפשר לקבוע את המיקום של ביצית העובר על ידי בדיקה נרתיקית רגילה. אם אישה אינה מעוניינת בהריון, אז גירוד של חלל הרחם בדיקה היסטולוגית של הרקמה הוסר או gnsterosalpingography יכול להתבצע. שוב, יש להדגיש כי בדיקה של חולה עם חשד להתקדם של הריון חוץ רחמי צריכה להתבצע בבית החולים שבו חדר הניתוח ניתן לפרוס בכל עת כדי לספק טיפול חירום כירורגי.

trusted-source[73], [74], [75], [76], [77], [78]

אבחון מעקב לאחר הטיפול

שבוע לאחר הטיפול בהריון חוץ רחמי, אתה צריך שוב לבדוק כמה פעמים את רמת ההורמון של ההריון (gonadotropin כורייתי אנושי). אם רמתו יורדת, הריון חוץ-רחמי מופרע (לפעמים בימים הראשונים לאחר הטיפול, רמת ההורמונים עלולה לעלות, אך אז, ככלל, נופלת). במקרים מסוימים, המבחנים חוזרים על עצמם במשך זמן ארוך יותר (משבועות עד חודשים) עד שהרופא מרוצה מכך שרמת ההורמונים ירדה למינימום.

על מה אני צריך לחשוב?

אם אתה בהריון והם בסיכון, אתה צריך להיות מוקרן בקפידה. הרופאים לא תמיד מסכימים על גורמי הסיכון של הריון חוץ רחמי, אבל דבר אחד בטוח - הסיכון עולה לאחר ההיסטוריה של הריון חוץ רחמי, ניתוח על חצוצרות או הריון עם מכשיר תוך רחמי בו זמנית.

בדיקת ההריון, שנמכרת בבתי מרקחת וכרוכה במתן שתן, תמיד מצביעה על מצב ההיריון, אך אינה יכולה לחשוף פתולוגיה, כלומר הריון חוץ רחמי. לכן, לאחר שקיבלת תוצאה חיובית בבית החשוד הריון חוץ רחמי, אתה צריך לראות רופא אשר ירשום בדיקת דם אולטרסאונד במידת הצורך.

trusted-source[79], [80], [81], [82], [83], [84], [85]

אבחון דיפרנציאלי

עבור אבחנה דיפרנציאלית של הריון הרחם לא מפותח או רציף הריון חוץ רחמי, גירוד של חלל הרחם מבוצעת. עם הריון חוץ רחמי, רקמה נשית ללא vei כוריוני מתגלה scrapie, תופעת אריאס סטלה (תאים רירית הרחם hyperchromic). עם הריון הרחם לסירוגין בגירוד, יש שרידים או חלקים של ביצית העובר, אלמנטים של סיסית.

הריון אבולרי מתקדם הוא מובחן עם:

 • הריון הרחם של תנאים מוקדמים;
 • דימום הרחם מתפקדת;
 • דלקת כרונית של הרחם הרחם.

הפסקת הריון על ידי סוג של קרע של הצינור הוא מובחן עם:

 • אפוקסי השחלה;
 • ניקוב קיבה וכיב תריסריון;
 • קרע וטחול קרועים;
 • פיתול של ציסטה או גידול בשחלות;
 • דלקת חריפה חריפה;
 • דלקת חריפה pelvioperitonitis.

הריון, נקטע על ידי סוג של קרע של פריון פנימי (הפלה tubal) חייב להיות מובחן עם:

 • הפלה;
 • החמרה של סאלפינגו-אוופוריטיס כרונית;
 • דימום הרחם מתפקדת;
 • פיתול של הגידול השחלות;
 • אפוקסי השחלה;
 • דלקת חריפה.

למי לפנות?

יַחַס הריון חוץ רחמי

הטיפול כולל נטילת תרופות והתערבות כירורגית. ברוב המקרים, יש לנקוט צעדים באופן מיידי למען בטיחותן של נשים. מוצרים רפואיים נקבעו במקרה של אבחון מוקדם של אנומליה זו לפני החצוצרה פגום. הנפוץ ביותר להפרעה להריון הוא אחד או שניים תרופות של התרופה Methotrexate. במקרה זה אין צורך בהתערבות כירורגית. אבל בוודאות, אתה צריך לעשות בדיקות דם חוזרות ונשנות.

אם הריון חוץ רחמי לוקח יותר זמן, אפשרות בטוחה יותר היא ניתוח. אם אפשרי, lararoscopy (חתך קטן של חלל הבטן), אבל במקרה חירום, החתך יהיה הרבה יותר גדול.

ברוב המקרים, הריון חוץ רחמי מופרע מיד כדי למנוע קרע של החצוצרות ואת אובדן חמור של דם. הטיפול תלוי בתקופה של אבחון הריון ומצב בריאותי כללי של אישה. אם אין דימום במהלך הריון חוץ רחמי, אישה יכולה לבחור אמצעי להפריע לה - תרופות או התערבות כירורגית. תכשירים רפואיים. תרופה כזו כמו methotrexate משמש להפריע הריון חוץ רחמי. במקרה זה, הרדמה כללית חתך אינם נכללים. אבל זה גורם לתופעות לוואי ודורש בדיקת דם במשך מספר שבועות על מנת לוודא את הטיפול יעיל.

ל- Methotrexate יש השפעה חיובית אם:

 • רמת הורמון ההריון בדם נמוכה מ -5,000;
 • גיל הריון - עד 6 שבועות;
 • אין לעובר פעילות לבבית.

התערבות כירורגית

אם הריון חוץ רחמי גורם לתסמינים חמורים, כגון דימום ורמות גבוהות של הורמון, יש לבצע ניתוח משום שהסיכוי לאפקטיביות של תרופות מצטמצם למינימום, והקרע של החצוצרות נעשה ברור. אם אפשר, לבצע לפרוסקופיה (חתך קטן של חלל). במקרה של קרע של החצוצרות, נדרשת התערבות כירורגית דחופה.

לפעמים זה ברור כי הריון חוץ רחמי יגרום להפלה שרירותית. אז הטיפול אינו נדרש. אבל הרופא עדיין מתעקש בדיקות דם כדי לוודא כי רמת ההורמון נופל.

לפעמים הריון חוץ רחמי לא יכול להירפא:

 • אם רמת ההורמון אינה נופלת והדימום אינו מפסיק לאחר נטילת methotrixate, עליך לבצע את הניתוח.
 • לאחר הניתוח, אתה יכול לקחת methotrixate.

טיפול אופרטיבי של הריון חוץ רחמי

עם הריון חוץ רחמי, הדבר הראשון הוא שנקבע Methotrexate, אבל כמה פעמים בדיקות הדם נעשים.

הוא ביצע מספר סוגים של ניתוחים עבור הריון מחוץ לרחם תובל: salpingostomy (יצירת חורים החצוצרה חיבור חלל שלה עם חלל הבטן) או salpingectomy (הסרת החצוצרה).

Salpingostomy יש אפקט דומה לזה של methotrexate, שכן שני סוכנים יש את אותה יעילות ולשמר את האפשרות של הריון בעתיד.

מבצע הוא דרך מהירה כדי לפתור את הבעיה, אבל אחרי זה יש צלקות שעלולות לעורר בעיות במהלך ההריון בעתיד. פעולות על חצוצרות לגרום נזק זה בהתאם למיקום וגודל העובר, כמו גם על סוג של התערבות כירורגית.

התערבות כירורגית היא הדרך היחידה להפריע הריון חוץ רחמי, אם התקופה עולה על יותר מ 6 שבועות או יש דימום פנימי.

בכל עת, ההפרעה הכירורגית של הריון חוץ רחמי היא הדרך היעילה ביותר. אם תקופת ההיריון היא יותר מ 6 שבועות, בעוד הדימום הוא ציין, המבצע הוא הדרך היחידה לפתור את הבעיה. במידת האפשר, לפרוסקופיה מבוצעת (חתך קטן של חלל), ולאחר מכן תהליך ההחלמה לא לוקח זמן רב.

בחירה של התערבות כירורגית

הפרעה של הריון חוץ רחמי מתבצעת בשתי דרכים, כלומר, על ידי salpingostomy ו salpingectomy.

 • סלפינגוסטומיה. העובר מוסר על ידי חילוץ אותו דרך חור קטן של החצוצרות, אשר מרפא את עצמו או כאשר התפרים מוחלים. התערבות כירורגית כזו מבוצעת אם העובר הוא פחות מ 2 ס"מ והוא ממוקם בקצה הרחוק של החצוצרות.
 • סלפנגקטומי. חלק של החצוצרות מוסר, וחלקים ממנו מחוברים. פעולה זו מתבצעת במקרה של צינור מתיחה ואת הסיכון של הקרע שלה.

אלה הן התערבויות כירורגיות מבוצעות על ידי lararoscopy (חתך קטן) או פעולה שגרתית חלל הבטן. לפרוסקופיה עושה פחות נזק, ואת תהליך ההתאוששות נמשך מהר יותר מאשר lapotomy (נתיחה שלאחר המוות). אבל במקרה של הריון חוץ רחמי בטן או הפלה חוץ רחמית של הריון חוץ רחמי, lapotomy מבוצעת בדרך כלל.

על מה אני צריך לחשוב?

כאשר העובר נמצא בחצוצרה החולה, הרופא יעשה כל מאמץ כדי לסיים את ההריון מבלי לפגוע בצינור. במקרה של קרע של החצוצרות, ניתוח הפלות חירום מבוצעת.

trusted-source[86], [87], [88], [89], [90]

טיפול הריון חוץ רחמי בבית

אם אתה קבוצה בסיכון גבוה, לקנות מבחן הריון. עם תוצאה חיובית, עבור גינקולוג, אשר חייב לאשר את ההריון. ספר לרופא על הפחדים שלך.

אם אתם לוקחים methotrixate להפריע הריון חוץ רחמי, להיות מוכנים לתופעות לוואי.

אם קטעת הריון חוץ רחמי, זה לא משנה איזה שבוע זה עלול לקחת כדי להתאבל על אובדן. לעתים קרובות, נשים חווים דיכאון כתוצאה של שינוי הורמונלי חדה לאחר הפסקת הריון. אם הסימפטומים של דיכאון הם נצפו במשך זמן רב יותר, אתה צריך ללכת להתייעצות עם פסיכולוג.

שוחח עם נשים אחרות שחוו את אותו אובדן, או עם חברים.

תרופות עבור הריון חוץ רחמי

תרופות רפואיות משמשים רק בשלבים המוקדמים של אבחון הריון חוץ רחמי (כאשר העובר לא קרע את החצוצרות). מוצרים רפואיים לגרום נזק פחות צינורות החצוצרות מאשר ניתוח.

הם ממונים בשלבים המוקדמים של אבחון הריון חוץ רחמי בהעדר דימום, וגם כאשר:

 • רמת ההורמונים היא פחות מ -5,000;
 • לא עברו יותר מ -6 שבועות לאחר מחזור הווסת האחרון;
 • לעובר אין קצב לב עדיין.

במקרה של תקופת הריון של יותר מ -6 שבועות, מבוצע הליך כירורגי, הנחשב כדרך בטוחה ובטוחה יותר להפסקת היריון.

על מה אני צריך לחשוב?

Methotrixate הוא prescribed עבור הריון מוקדם ectopic, אבל אם התקופה עולה על 6 שבועות, המבצע נחשב בטוח יותר ואת הדרך הנכונה להפריע לו.

במקביל אתה צריך לעשות כמה בדיקות דם כדי לוודא כי רמת ההורמון נופל.

Methotrexate יכול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות, למשל, בחילה, כאבי בטן או שלשול. על פי הסטטיסטיקה, אחת מכל ארבע נשים חווה כאבי בטן תוך הגדלת המינון של התרופה על מנת להשיג יעילות רבה יותר. הכאב עשוי להיות תוצאה של התקדמות עוברית של החצוצרות או השפעה שלילית של התרופה על הגוף.

Methotrexate או ניתוח?

אם הריון חוץ רחמי מאובחן בשלב מוקדם והוא אינו גורם לקרע של החצוצרות, מותר להשתמש במתוטרקסט. יחד עם זאת, אין צורך לבצע ניתוח, פגיעה מזערית, ואישה יכולה להיכנס להריון שוב. אם אינכם מתכוונים להביא ילד נוסף בעתיד, התערבות כירורגית היא האפשרות הטובה ביותר, שכן התוצאה תושג מהר יותר, והסיכון לדימום יופחת למינימום.

סוגים אחרים של טיפול

הריון חוץ רחמי הוא איום על חיי אישה, כך צעדים מיידיות נלקחים להפריע לה. לשם כך, התערבות כירורגית מבוצעת, תרופות מסוימות מנוהלים בדיקות הדם נעשים. אין דרך אחרת לטפל במצב זה, שכן קיים סיכון של דימום חמור ומוות.

מְנִיעָה

אם אתה מעשן, אתה צריך לוותר על הרגל מזיק זה, שכן מעשנים נוטים יותר ליקויים של הריון, וככל שאתה מעשן יותר, כך גדל הסיכון של הריון חוץ רחמי.

מין בטוח (לדוגמא, שימוש בקונדום) - למניעת מחלות המועברות במגע מיני, וכתוצאה מכך, אברי אגן דלקתיים, אשר להוביל להיווצרות של רקמת צלקתית החצוצרות, שהינה גורם הריון extrauterine.

כדי למנוע הריון חוץ רחמי הוא בלתי אפשרי, אבל בזמן האבחון (בהתחלה) יסייע למנוע סיבוכים שיכולים לגרום למוות. יש לבדוק נשים בשלב מוקדם של ההריון.

trusted-source[91], [92], [93], [94], [95], [96]

תַחֲזִית

אישה תמיד חווה הריון קשה. במשך זמן מה אתה יכול אפילו לשרוף ולקבל את התמיכה של בני משפחה וחברים בתקופה קשה זו. לפעמים יש דיכאון. אם זה נצפה במשך יותר משבועיים, להתייעץ עם רופא. לעתים קרובות נשים מודאגות לגבי השאלה איך היא תוכל להיכנס להריון שוב. הריון חוץ רחמי אינו אומר שאישה נעשית עקרה. אבל דבר אחד ברור:

 • זה יכול להיות קשה להרות;
 • את הסיכון של הריון ectopic חזר גבוה מספיק.

כאשר אתה בהריון שוב, לספר לרופא על ההריון ectopic הקודם. בדיקות דם סדירות בשבועות הראשונים של ההריון יסייעו לזהות סטיות אפשריות בשלב מוקדם.

פריון עתידי

פריון עתידי ואת האפשרות של חזרה על הריון חוץ רחמי תלוי אם אתה נכנס לקבוצה בסיכון גבוה. גורמי סיכון: עישון, שימוש בטכנולוגיות הרבייה בסיוע ופגיעה בצינור החצוצרות. אם יש לך שפופרת החצוצרות אחת פגומה, salpingostomy ו salpingectomy להשפיע באופן שווה את היכולת להיכנס להריון שוב. אם הצינור השני פגום, הרופא בדרך כלל ממליץ salpingostomy, מה שמגדיל את הסיכויים להיות אמא שוב.

trusted-source[97], [98], [99], [100]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.