^

Babotik לתינוקות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Bobotik לתינוקות משמשים לעתים קרובות מאוד, כי הבעיה של המעי הגס מודאג הורים רבים וילדים בתקופה זו. לעתים קרובות יותר, ההורים מחפשים תרופה שיכולה בקלות להיפטר הילד שלהם של תסמינים כאלה. הרפואה בשוק התרופות גדלות מדי יום, ויש הרבה אמצעים של כאבי בטן. יש לשקול את היתרונות ואת מנגנון הפעולה של בובוטיק כדי להבין מתי ליישם את זה.

טיפות Bobotik - תרופה מקבוצת חומרים פני השטח, אשר פועל כאשר לבלוע את הבטן על בועות אוויר. יש לו רק כיוון אחד של פעולה - בועות אוויר.

אינדיקציות Babota לתינוקות

אינדיקציות לשימוש בתרופה מוגברות בגזים בדרכי העיכול, משמשות כהכנה לפני בדיקת אברי העיכול, וכן עם הרעלה מסויימת, כמסננת. מ קוליק התרופה משמש בשל תכונותיו הפיזיות. ההכנה כוללת simethicon.

תרופה זו משמשת כאשר התינוק יש כאב בטן. במקרים אלה הם מוגבלים לעתים קרובות קוליק, אבל גם לא לכלול סיבות אחרות של כאב בבטן של התינוק. בתינוקות יילודים, מערכת העיכול אינה מותאמת באופן מלא לסביבה החיצונית. לאחר הלידה ושישה החודשים הראשונים התינוק אוכל רק חלב אם, שהוא המזון העיקרי לתינוק. אבל לגופו אין מערכת העיכול המותאמת. ראשית, גודל הקיבה והמעיים אצל הילד תואמים את משקלו, כלומר, הם קטנים. הכבד, הלבלב מבצעים את תפקידיהם בצורה שונה מאשר במבוגרים. פעילות פונקציונלית ותהליך העיכול של חלבונים, שומנים ופחלים בקיר המעי הדק עשויים להיות בלתי מושלמים. לכן, למרות העובדה כי התינוק יש את המזון העיקרי בתקופה זו - הוא חלב אם, אפילו מזון פשוט כזה לא יכול לעבור את תהליך העיכול. מוצרים חלקיים של הידרוליזה של חלב, הנמצאים במעיים של ילד, יכולים לגרום לתהליך של נפיחות, תסיסה, מה שגורם לכל התחושות הלא נעימות אצל התינוק.

כמו כן, הילד אינו מפתח באופן מלא את מערכת העצבים של המעי. זה מוביל שיבוש של העצבון של המעי. לכן, תהליך תנועת המזון ואת הטון המעי עשוי להשתנות בהתאם הרגולציה מספיק במידה רבה יותר או פחות. זה מוביל לעובדה תסיסה מוגברת גורמת היווצרות של גזים עודפים, אשר, בשל הפרעות בעצבנות ואת הטון המעי, לא ניתן לבטל. גזים אלה גורמים לנפיחות של המעיים אצל התינוק, המתבטאת בכאב תפירה חזק בבטן. יחד עם זאת, אין הבדל כמה גזים נמצאים במעי - אפילו כמות קטנה גורמת לתחושות כאלה. זה מה זה קוליק אצל ילדים. מאז התפתחות מספקת היא אופיינית יותר לתינוקות שזה עתה נולדו, קוליק מתרחשת בתקופה זו.

הפתוגן מצדיק את השימוש בכלים כגון בובוטיק, במקרה של כאבי בטן. חלק מההורים משתמשים בתרופה זו עבור כל בעיה בילדים - עצירות תפקודית או שלשול, עם regurgitation. אבל תרופה זו אינה מטפלת בבעיות כאלה בכוונה, אבל רק אם יש גזים - זה עובד. לכן, Bobotik יכול להיות מספר אחד סוכן של כאבי בטן אצל תינוקות, אבל עם בעיות אחרות זה תרופה נוספת בטיפול.

מה הם הסימפטומים של כאבי בטן? אם הילד בוכה 3 שעות או יותר ביום, לפחות 3 ימים בשבוע במשך 3 שבועות, אז זה יותר ביטוי של כאבי בטן. קוליק נגרמת כאשר הילד שלך יש בועות גז להיכנס דרכי העיכול. שלפוחיות אלה נוצרות לעיתים קרובות כאשר הילד שלך צורכת עודף אוויר בזמן אכילה. עם בעיות כאלה, יש סימנים אחרים: הוא מושך את הרגליים אל הבטן, בוכה כאשר האכלה, יש בטן נפוחה קשה, פנים אדומות. במקרים כאלה, אם אתה לא יכול להיות בטוח אם זה קוליק או לא, אתה יכול להשתמש בבוטיק כמבחן, אם זה עוזר, אז זה בהחלט קוליק, אבל התרופה לא תעשה שום נזק.

trusted-source[1], [2]

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של התרופה נובעת ממנגנון הפעולה של החומר העיקרי. כיצד פועלת התרופה? Simethicone, חלק בובוטיק, פועל על סף של שני שלבים, הפחתת מתח הפנים שלהם. בשל כך, מתח הפנים של בועות הגז פוחת, הם משלבים לתוך בועות גדולות בבטן, אשר קל יותר לבצע, מתן לילד עם הקלה מיידית כמעט מן התחושה של כאבי בטן.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

פרמקוקינטיקה

Pharmacokinetics לתרופה Bobotik אין תכונות מיוחדות, כי התרופה היא בהחלט לא נספג הוא מופרש ללא שינוי. התרופה אינה משפיעה על ספיגת תרופות אחרות, אינה מפחיתה את נפח הקיבה. כמה עובד הבובוטיק? בהתחשב בעובדה כי כדי להתחיל את הפעולה של התרופה לא צריך שום ספיגה, או ההפעלה של החומר הפעיל, התרופה מתחילה לפעול ברגע שהיא נכנסת את אברי העיכול, כלומר, לאחר חמש עד עשר דקות. כמה זמן עובד הבובוטיק? ברגע שכל המולקולות של התרופה נקשרות לבועות אוויר, הן מוסרות מן המעי ומפסיקות לתפקד. כלומר, התרופה פועלת כל עוד יש גזים. לכן, לאחר כל האכלה, התרופה חייבת להינתן שוב, כי זה פועל במשך כמה שעות בזמן שהוא בבטן.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

מינון וניהול

איך לתת וכמה פעמים ביום לתת Bobotik? שיטת הניהול אינה שונה מתרופות דומות אחרות - היא בעל פה. טופס שחרור של התרופה בטיפות. לכן, מינונים מוגבלים לילדים עד שנה - 16 טיפות לכל יישום. אם קשה לילד קטן לתת טיפות, זה יכול להיות מדולל במים.

trusted-source[25], [26], [27]

התוויות נגד

התוויות נגד לשימוש מוגבלות רק אי סובלנות הפרט, כמו גם חסימת מעיים, אשר לא נמצא אצל ילדים בריאים.

trusted-source[18], [19], [20]

תופעות לוואי Babota לתינוקות

תופעות לוואי אינן מזוהות, משום שהתרופה אינה נספגת. לכן, בהתייחסות לשאלת הגיל שבו ניתן לבובוטיק, יש לענות כי החל מתקופת היילוד הוא נובע מהיעדר תופעות לוואי.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

מנת יתר

Overdosage ואינטראקציה עם תרופות אחרות לא נצפתה, שכן התרופה לא נקלט לתוך הדם. ייתכן שיש מחייב קל סמים levothyroxine.

trusted-source[28], [29], [30]

תנאי אחסון

לתנאי האחסון ולמועד התפוגה אין תכונות מיוחדות ומתאימות להנחיות.

trusted-source[31], [32], [33]

אנלוגים של תרופה זו הם הכנות עם simethicon חומר פעיל דומה, הכוללים תינוק Espumizan, Kuplaton.

יש גם אנלוגים, שהם חלופה יעילה simethicon. Plantex, בייבי קאלם, Sab simplex הם ההכנות על בסיס שמיר או שומר, אשר יש אפקט vitrogenic טבעי. מים שמיר לתינוקות יכול לשמש גם עבור קוליק, כחלופה simethicone.

Espumizan עבור תינוקות יכול לשמש אם הבובוטיק לא עוזר. למרות הסמים יש את אותו חומר, אבל יש מאפיינים בודדים של הילד שלך, ואם אחד התרופה לא עובד, ואז אחר יכול להיות יעיל.

Babotik לתינוקות - אחד האמצעים הנפוצים ביותר לטיפול קוליק בתינוק שלך. ואת האפקטיביות של התרופה מוסברת על ידי מנגנון הפעולה שלה. היעדר תופעות לוואי מאפשר שימוש של התרופה בתינוקות.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Babotik לתינוקות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.