^

טיפות Espumizan עבור תינוקות: כמה וכיצד לתת?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפות Espumizan עבור תינוקות יכול להיות הצלה אמיתית להורים בחודשים הראשונים של החיים. קוליק לעיתים קרובות מטריד תינוקות בגלל חוסר בגרות של אברי העיכול. ואחת התרופות העיקריות לטיפול היא Espumizan.

trusted-source[1], [2], [3]

אינדיקציות אספומיזנה לתינוקות

אינדיקציה לשימוש של התרופה היא הגדלת היווצרות הגז לא רק בתינוקות אלא גם אצל ילדים גדולים יותר. החומר הפעיל של התרופה הוא simethicon - פעילי שטח.

השימוש Espumizan ב קוליק

בכי הוא התגובה הנורמלית של הינקות, אשר יכול להיות בתינוקות, והוא יכול לעיתים קרובות להיות קשורה לבעיות בטן. עם בעיות כאלה, יש סימנים אחרים: הוא מושך את הרגליים אל הבטן, בוכה כאשר האכלה, יש בטן נפוחה קשה, פנים אדומות. אם הילד בוכה 3 שעות או יותר ביום במשך לפחות 3 ימים בשבוע במשך 3 שבועות לפחות, הוא עלול להיות קוליק. קוליק נגרמת כאשר הילד שלך יש בועות גז להיכנס דרכי העיכול. שלפוחיות אלה נוצרות לעיתים קרובות כאשר הילד שלך צורכת עודף אוויר בזמן אכילה. אם התינוק שלך הוא breastfeeding, שינוי הדיאטה שלך יכול גם לגרום לה לפתח גז. מעבר בין סוגי נוסחאות יכול גם לגרום להפרעות מעיים אצל תינוקות.

אם הילד סובל מאי נוחות הקשורה בגז, אז אתה יודע כמה קשה זה יכול להיות כאשר התינוק חווה אי נוחות או כאב. גז מתרחש אצל ילדים, הן בהנקה והן מלאכותית, ורוב ההורים מדווחים על בעיות בשלב מסוים במהלך החודשים הראשונים. הרבה יכול לגרום לקוליק, כולל מערכת העיכול לא בוגר, בוכה מוגזם לאכול מהר מדי או לאט מדי. במהלך תקופת היילוד, הילד שלך עדיין יש שינויים רבים בפיתוח כי צריך להסתיים. בשלב זה, מערכת העצבים האנטרלית השולטת במערכת העיכול אינה מתפתחת באופן מלא בתינוקות, וכדי שהמערכות הללו ילמדו כיצד לטפל ביעילות באוכל ולעבור גם גז וגם שרפרף, זה לוקח זמן. לעתים קרובות זה אומר כי האוכל גורם לנפיחות ואי נוחות.

לפני שתתחיל בטיפול קולי, אתה יכול גם לנסות שיטות טבעיות יותר כדי להקל על הכאב של הילד שלך. שיטות האכלה שלך יכול לגרום גז עודף. בכל עת, כאשר התינוק בוכה לפני האכלה או במהלך האכלה, הוא בולע את האוויר העודף שיכול לגרום לכאב. להאכיל כאשר הילד שלך רגוע. להעביר את הילד אנכית או לשים אותו על הבטן שלך, כך gazik יכול ללכת ללא אי נוחות. הניח את התינוק על גבו והניף את רגליו אל חזהו, כמו לרוץ על אופניים. תן לו להירגע באמבטיה חמה כדי לנסות להקל על כאבו. אתה יכול לעזור לילדך לקבל הקלה על ידי לשים אותו עם הפנים על האמה או דרך הרגליים, ומאפשר את היד או הרגל בעדינות ללחוץ על הבטן שלו ולעזור לו לשחרר את הגז בקלות רבה יותר.

אם אתה breastfeeding, מנסה להיפטר קפאין ומוצרי חלב מן הדיאטה שלך ולראות אם זה עוזר הבטן של הילד שלך. אם לילד יש נוסחת חלב, השתמש בגודל מוצץ מתאים כך שהוא לא יאפשר לאוויר בזמן שהתינוק יאכל. במהלך האכלה, קירבו את התינוק אל החזה כדי למנוע מהאוויר להיכנס לדרכי העיכול שלה. לאחר האכלה, לשמור על התינוק רגוע ועדיין לפחות 20 דקות כדי לתת לו זמן כראוי לעכל את האוכל.

עיסוי עדין של הבטן יכול לעזור בטיפול של כאבי בטן. בעדינות ללטף את הבטן של התינוק בכיוון השעון, זה יכול לעזור להעביר את האוויר בבטן. חיתול חם יכול להרגיע את הילד שלך. ללכת לטיול: לפעמים לשנות את הסביבה, אוויר צח וקולות שונים יכול להיות רק מה שיכול להרגיע ולשחזר את הילד.

כדי לעזור לילד להיפטר קוליק, מומלץ להשתמש טיפות כדי להפחית את ייצור הגז. נוצרתי עם simethicone טיפות להורדת הלחץ להפחית את מתח הפנים בבטחה של בועות גז, וגרם להם להתגבש בועות גדולות בבטן, אשר קלים יותר לשאת, הבטחת הילד כמעט הקלה מיידית את הרגשה מלאה, נפוח. שמות של תרופות כאלה עבור קוליק על בסיס של simethicon יכול להיות שונה, אחד של תרופות כאלה הוא Espumizan.

טופס שחרור

טופס שחרור הוא תרופה נוזלית בעל פה שנועדו להקל על אי נוחות מפני כאבי בטן, נפיחות הבטן הנגרמת על ידי גז לכודים בבטן ובמעיים. גם למבוגרים, יש כמוסות עם תוכן החומר אותו.

Espumizan 40 הם טיפות המכילות מנה שווה של simethicone 40 מיליגרם. Espumizan L, פשוט הוא כזה כלי עם תוכן של 40 מיליגרם של חומר פעיל. התינוק Espumizan מכיל 100 מיליגרם של החומר, אשר משפיע על המינון לילדים. תחליב Espumizane מכיל 40 מיליגרם של החומר במיליליטר 1.

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של התרופה נובעת מהרכב. Simethicone עשוי מתערובת של polydethethylsiloxane ו דו תחמוצת הסיליקון, ובגלל זה, הוא מסוגל להרוס בועות גז.

trusted-source[4], [5], [6]

פרמקוקינטיקה

לפארמקוקינטיקה אין שום מוזרויות, משום שהתרופה אינה נספגת כלל ומופרשת ללא שינוי. לכן, אין מנת יתר של התרופה.

trusted-source[7], [8], [9]

מינון וניהול

שיטת השימוש היא בעל פה בלבד. מינון תלוי התוכן של simethicon, אם המינון של החומר הוא 40 מיליגרם, אז אתה צריך 25 טיפות עבור מנה אחת. אם simethicone מכיל 100 מיליגרם, אז אתה צריך 5-10 טיפות לקחת.

איך לתת Espumizan לתינוק? הכל תלוי בטבע של הילד שלך, אם אתה יכול לטפטף אותו ישר לתוך השפה, אז אתה יכול להשתמש בשיטה זו. גם אתה יכול לטפטף טיפות במים או תה לילד, או להמיס חלב.

התוויות נגד

התוויות נגד לשימוש מוגבלות רק אי סבילות אישית.

תופעות לוואי אספומיזנה לתינוקות

תופעות לוואי אינן שכיחות, עם זאת, חותמות של simethicon יכול להכיל טעמים מלאכותיים וממתיקים כדי לכסות את טעם לוואי כימי, כמו גם תחליבים ו מילוי, אשר יכול לגרום לתופעות אלרגיות.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציות עם תרופות אחרות לא נצפו, שכן התרופה אינה נספגת.

trusted-source[14], [15]

תנאי אחסון

לתנאי האחסון ולמועד התפוגה אין תכונות מיוחדות ומתאימות להנחיות.

 אנלוגים Espumizana - תרופה עם חומר פעיל דומה, הכוללים Bobotik, Kuplaton.

יש גם אנלוגים, שהם חלופה יעילה simethicon. Plantex, בייבי קאלם, Sab simplex הם ההכנות על בסיס שמיר או שומר, אשר יש אפקט vitrogenic טבעי. מים שמיר לתינוקות יכול לשמש גם עבור קוליק, כחלופה Simethicone.

ביקורות של ההורים מעורבים. כמה ביקורות הראו כי simethicon אינו יעיל יותר מאשר פלצבו, ועל כמה ילדים זה רק הצלה.

הורים לעיתים קרובות פונים Espumizan כדי להקל על הסימפטומים של גז עודף בתינוק או ילד צעיר. במקרים מסוימים זה, יחד עם מוצרים שאינם מרפא, הוא אחד השיטות היעילות ביותר של הטיפול.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טיפות Espumizan עבור תינוקות: כמה וכיצד לתת?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.