^

עניין מיוחד

מחלות של התינוק נולד מסיבות שונות ויש להם תסמינים שונים. ראשית, המחלה יכולה להיות מולדת, ופתולוגיות כאלה אינן תריסר. שנית, ילד יכול לקבל זיהום כי אמו, במהלך ההריון או הלידה. לבסוף, דרכי העיכול ודרכי הנשימה של הילד מן הדקות הראשונות של החיים מתחילים להיות מאוכלסים על ידי מיקרואורגניזמים של הסביבה, ביניהם עשוי להיות פתוגני ...

המחלות הנפוצות ביותר של התינוק קשורות עם העור, העיכול ואת שיכרון כללי כאשר זיהומים חיידקיים או ויראליים להיכנס לגוף. להיות בכוננות, ואל תהיה עצלן כדי לחדש את הידע שלך כדי להבין מה מחלות תינוק יכול לקחת מן השמחה של המראה של התינוק במשפחה שלך.

בקבוק מים חמים עבור התינוק מן הקוליק: מלח, ג'ל, ילדים

קוליק היא כנראה הבעיה הראשונה שאמא של ילד בן יומו פונה. הופעת קוליק אצל ילד מלווה בבכי, חרדה מוטורית, הפרעות בשינה, שחרור מוגבר של גזים מן המעי.

Bifidumbacterin עבור תינוקות

Bifidumbacterin עבור תינוקות יכול להיות אחד התרופות של בחירה עבור בעיות רבות. תרופה זו היא פרוביוטית, אשר נעשה שימוש נרחב מאוד עד כה.

Babotik לתינוקות

הרפואה בשוק התרופות גדלות מדי יום, ויש הרבה אמצעים של כאבי בטן. יש לשקול את היתרונות ואת מנגנון הפעולה של בובוטיק כדי להבין מתי ליישם את זה.

למה הילד נושך את השד ומה לעשות?

התינוק נושך את השד - זו סיבה נפוצה לפנות לרופא, מה שגורם לאימהות רבות לחשוב על הפסקת ההנקה. 

צואה נוזלית ומקציפה בתינוק צהוב, ירוק

רופאי ילדים תמיד לשים לב לשינויים כלשהם בטבע של צואה בתינוקות כאינדיקטור בסיסי של מצב מערכת העיכול, על תפקוד נכון של אשר תלוי בהתפתחות של הילד. 

Neuralgia אצל תינוקות: סימנים, טיפול

Neuralgia ב יילודים היא דלקת של העצב, אשר מוביל לתחושות לא נעימות רבות, כולל תסמונת כאב חמורה. הגורמים לנוירלגיה אצל ילדים יכולים להיות רבים, והטיפול תלוי ישירות באטיולוגיה. לכן, חשוב לדעת על גילויים אפשריים של neuralgia אצל ילד, כדי להבחין ולאבחן נכון פתולוגיה בזמן.

Hypertonus של שרירי הרגליים והידיים של התינוק: הסיבות כאשר הוא עובר, כיצד לקבוע מה לעשות?

חשוב מאוד להעריך את הטון של השרירים של התינוק יחד עם סימפטומים אחרים על מנת יותר מדויק לדבר על נוכחות של בעיה מסוימת.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.