^

תרסיס לנשירת שיער

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מבחר כספים מנשירת שיער הוא רחב מאוד. ביניהם, תרסיסים הם הפופולריים ביותר, אשר יכול לשפר את זרימת הדם בזקיקי השיער, ובכך להשפיע באופן חיובי על צמיחת השיער. גם תרופות אלה להגן על השיער מפני גירויים חיצוניים שונים.

תרסיס מנשירת שיער הוא נוזל בעל ריח נעים. זה אידיאלי עבור שיער יבש ושביר, שכן הם מסוגלים לספוג את כל הנוזל מיד לאחר היישום, ובכך לרכוש בריאות ולהיות צייתן.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות לשימוש

Alopecia (תהליך שנקרא נשירת שיער ואובדן שיער) יכול להתרחש כתוצאה מגורמים שונים. ביניהם, תת תזונה, מתח, מחלות מערכתיות מסוימות, כשלים הורמונאליים, תרופות ועוד סיבות. אבל כאשר השיער נופל במשך זמן רב, ואת אופי של צניחה מתקדמת, סביר להניח כי אנדרוגניק alopecia הוא ציין . היא נובעת מפעולת אנדרוגנים (הורמוני מין גבריים), והיא מועברת בדרך כלל בירושה (70% מהמקרים הללו מועברים על קו האם).

תרסיס מנשירת שיער הוא מוצר קוסמטי אלטרנטיבי המסייע בבעיה זו.

פרמקוקינטיקה

עם שימוש חיצוני, מינוקסידיל נקלט בצורה גרועה בעור שלם: כ -1.5% (0.3-4.5%) מכלל המינון החודשי נכנס למערכת הדם. לא ידוע האם ספיגת העור משפיעה על ספיגת החומר.

עם השלמת השימוש של ספריי, כ 95% של minoxidil להיכנס למערכת הדם עוזב את הגוף בתוך 4 ימים. כמו minoxidil הוא מטבוליזם מטבוליזם לאחר שימוש חיצוני, זה לא נלמד לחלוטין עדיין.

מינוקסידיל אינו מחייב חלבונים בפלסמה, מופרש מהגוף דרך הכליות בעזרת סינון גלומרולרי. דרך מחסום הדם במוח החומר הזה אינו חודר.

הוא מופרש בעיקר יחד עם שתן.

שמות של תרסיסים מנשירת שיער

השוק המודרני של תכשירים קוסמטיים מציע לצרכן שמות שונים של תרסיסים מנשירת שיער. המוצרים הפופולריים ביותר הם חברות אלרנה, Kerastaz, Alloton, כמו גם ביוקון.

מבנה השיער הנשי מתאים בצורה הטובה ביותר על ידי אלרן, הכולל רכיבים פעילים שאינם הורמונליים, אשר מגדילים את קצב צמיחת השיער. גם גברים יכולים להשתמש בתרופה זו - כדי למנוע את הופעתה של תהליך התקרחות.

אלראנה

Minoxidil מעשים כמו החומר הפעיל של ספריי של אלרן 5%. יש לו השפעה ישירה על זקיקי השיער, קידום המעבר שלהם לשלב של צמיחה פעילה, מחזק ומשפר את התזונה של השיער, מייצב את הטון של כלי. מאז זרימת הדם בזקיק הופך טוב יותר, זה משפיע באופן חיובי על הצמיחה של שיער בריא.

בשל מינוקסידיל, תהליך ההשפעה של אנדרוגן על זקיקי השיער משתנה. כמו כן, הייצור של 5-alpha dehydrotestosterone, שהוא אחד הגורמים לאובדן שיער ופיתוח של אנדרוגנית alopecia, מצטמצם. עם השימוש בתרסיס, תהליך ההחזקה עלול להחמיר זמנית על ידי המעבר משלב הטלוגן (שאר) לשלב האנגן (צמיחה פעילה). תופעה זו היא נורמלית לחלוטין - זה יכול להיות מוסבר על ידי העובדה כי תהליך חילוף החומרים הוא מואץ זקיק השיער. בשלב זה, רק שיער ישן נופל החוצה, אשר תיפול בחודשיים הקרובים. במקום זאת, הם כבר גדל שיער בריא. זה נמשך תקופה של כ 2-6 שבועות מיום ריסוס הוא התחיל.

מחקרים קליניים הראו כי לאחר 1.5 חודשים של שימוש בתרופה, הצטברות מוגברת נעצרה ב -87% מהמקרים. בדיקת המתח הראתה שמספר השיער המפוספס מצטמצם ל -80%.

תוצאות אלו מראות כי הריסוס כבר בשלב מוקדם של הטיפול מחזק את השיער, משחזר את תהליך הזנת הזקיקים.

נמצא גם כי ב 66% מהמקרים כמות השיער גדל במהלך השלב של הצמיחה שלהם.

לאחר 4 חודשים של שימוש, Alerans ב 73% מהמקרים היה שיפור התאוששות קלינית הגיע. בשלב המנוחה לפני אובדן שיער (טלוגן) מספרם ירד 2.7 פעמים ב 96% מהמקרים. בשלב הצמיחה, מספר הזקיקים גדל ב -20% - זה הוכיח כי משך השלב anagen הפך גדול יותר. המדד הממוצע של עובי השיער היה גבוה יותר ב -41%, ומחוון העובי עלה בשיעור ממוצע של 29%.

סלניום

רכיבים פעילים סלנזין - קפאין, אנאגלין 9%, קרטין, תמציות סרפד וקופ, ביוטין, ויטמין A, הידרוליזה של קולגן.

ריסוס נשירת שיער מכיל הרבה אלמנטים ביו-אקטיביים, כך שהוא מסוגל לייצב ולשחזר את מחזור החיים של השיער. בזכות Selenzin, כמות השיער עולה במהלך שלב הצמיחה שלהם, הייצור של קולגן מגביר, אספקת הדם לקרקפת משפר. כתוצאה מכך, פיר השיער נעשה יציב.

גירוי שיער פעיל Selenzin עוזר:

 • שיפור תזונה של זקיקי השיער;
 • הפעלת הצמיחה של גדילי;
 • הגדל את תוחלת החיים של השיער;
 • ייצוב ויסות תהליכים מטבוליים המתרחשים בעור.

Generolon

Minoxidil הוא מרכיב פעיל של הגנוקסין, בין האלמנטים הנלווים: אתנול (96%) - 571/243 מ"ג, כמו גם פרופילן גליקול - 104/520 מ"ג, ומים - עד 1 מ"ל.

יישום מקומי של מינוקסידיל מקדם צמיחת שיער פעילה ב- androgenic alopecia. התרופה יעילה ביותר אם משך המחלה אינו עולה על 10 שנים, כמו גם בחולים צעירים, עם נקודה קירח על החלק העליון של הראש פחות מ -10 ס"מ. סימני צמיחת השיער מתחילים להופיע 4 חודשים לאחר תחילת השימוש בתרסיס.

לאחר השימוש של תרסיס הושלמה, הצמיחה של שיער חדש מפסיק לזמן מה, ואת שיקום המראה המקורי שלהם מתרחשת על 3-4 חודשים.

שפלוקס ספריי

לקבלת פתרון מלא לבעיה עם נשירת שיער, השתמש Shevelux ספריי. אם לשפוט לפי ביקורות רבות, יש לו מוניטין טוב מאוד. הוא מכיל את כל הרכיבים הדרושים לשיער:

 • שמן Bey הוא מרכיב חשוב מאוד כי ידוע תכונות אנטיבקטריאלי מעולה שלה. עם זאת, אתה יכול למנוע קשקשים. בנוסף, השמן מפחית במידה ניכרת את מספר זקיקי השיער הלא פעילים;
 • אפילו שמן רקפת, המכיל חומצות שומן אומגה -3 וחומצת גמא לינולאית, בעל אפקט ריפוי חזק;
 • שמן פלפל שחור, עקב אפקט מרגיז, מגביר את זרימת הדם והחמצן לזקיקי השיער, קידום צמיחת שיער פעילה;

 • - גורם זה יוצר סביבה היפוקסית עבור תאי גזע, אשר מתרגמת את זקיק למצב פעיל, תורם לצמיחה הפעילה שלהם.

דיקרי

Neoptide - ספריי מנשירת שיער של החברה Dyukray. זה משפיע על זקיקי, ובכך תורם לצמיחת שיער חדש. תהליך זה נובע מרכיבים פעילים של התרופה - חומצות אמינו tetrapeptids ו activators אנרגיה מיוחדת. זה מאט את נשירת שיער כרונית.

התרופה לא עושה שיער שמנוני.

תוצאת השימוש בתרסיס צריכה להיות שיפור כללי במצב השיער, ירידה במספר התהליכים הכרוניים, בעקבות חיסולם המוחלט, וכן מראה בריא ויפה של שיער ועלייה בכמותם.

מינוקס

ריסוס מנשירת שיער MinoX 2 יש יעילות כזו בגלל נוכחות בהרכב של 2 מרכיבים המסייעים הצמיחה העצמית של השיער:

 • Minoksidin (pyrrolidinyl-diaminopyrimidine מומס פרופילן אוקסיד - הלא הורמונליים חומר פעיל) שמשפיע על הזקיקים ותורם להרחבת כלי דם, ובכך לשפר את זרימת דם בעור של הראש. תודה שיער minokisidinu כבר לא נופלים.

Minoxidin פועל באותו אופן כמו Minoxidil ידוע, אבל במקרה זה, שכן יש לו משקל מולקולרי נמוך, יש חדירות טובה יותר, אשר בשל כך את התוצאות של השפעתו מופיעים מהר יותר.

 • תמצית טבעית של סרפד וגליצרין מחזקת את מבנה השיער, מעשירים את הזקיקים במינרלים וויטמינים הדרושים.
 • הוא מכיל ויטמינים B2, C ו- K, חומצה פנטותנית, חומרים כגון סידן, גופרית, אשלגן, ברזל, סוכר, חלבונים, כלורופיל ו קרוטן.

ריסוס מונע נשירת שיער, הפעלת הצמיחה שלהם (עם andopetic alopecia, כמו גם נשים בשלב מאוחר של alopecia טלוגני מפוזר). תחמוצת Pyrolydinyl-diaminopyrimidine לא תהיה יעילה אם לא תיפטר מהסיבה לנשורת (המחלה יכולה להופיע בשל הקרנה, שיער חזק, חוסר בחומרים מזינים שונים בגוף, בגלל נטילת תרופות). שיער חדש מתחיל לגדול 4 + חודשים לאחר תחילת השימוש תרסיס.

Kerastase

אנרגיה ומזיגה ריסוס של נשירת שיער Kerastase לשימוש יומי יש רכיבים ייחודיים, ולכן מסייע לחזק את נורות השיער ואת הצמיחה הטבעית שלהם. תרופה זו מוסיפה כוח ובריאות למנעולים, מה שהופך אותם צפופים ויפים.

Kerastase מכיל חומרים פעילים כגון:

 • גלוקו ליפידים - שומנים מזינים ואנרגיה גלוקוז - להפוך את השיער משיי חי;
 • ארגנין - חומצת אמינו - מה שהופך את מבנה השיער צפוף יותר, ובכך מקטין את האפשרות של התקרחות;
 • ויטמין PP משפר את תהליך הטמיעה של פחמימות, חלבונים, כמו גם שומנים, וחוץ מזה זה משפר microcirculation. זה גם משפר את הסינתזה של קרטין ועושה את החדירה של חומרים מזינים לתוך העור פעיל יותר. זה גם עוזר לשפר את חילוף החומרים בין התאים.

Kerium

תרסיס אינטנסיבי מנשירת שיער קריום מבצע תפקיד כפול - הוא שומר על השיער ומונע את ההפסד שלהם. קריום מכיל את האלמנטים הפעילים הבאים:

 • Madecasosside הוא חומר המתקבל כתוצאה של מחקר של תהליכים דלקתיים. הוא נלחם עם מיקרו דלקות של זקיקי השיער, ובכך למנוע את תהליך ההפסד שלהם;
 • Aminexil, נחשב מרכיב יעיל ביותר במאבק נגד נשירת שיער.

מחקרים קליניים מראים כי לאחר 6 שבועות של החלת ספריי ספריי, צמיחת השיער עולה, וכך גם אורך החיים הממוצע.

האפקטיביות של Cerium:

 • תהליך הצניחה מאט ב -94.4% מהמקרים;
 • מספר השיער האבוד פוחת ב -91.9% מהמקרים;
 • פיר השיער משוחזר ב -84.4% מהמקרים.

השיער הופך חזק ובריא:

 • משפר את התזונה שלהם ב 92.5% מהמקרים;
 • השיער מתחזק ב -91.3% מהמקרים;
 • הקטע מנותק ב -80% מהמקרים.

תרסיס תאילנדי מנשירת שיער

תרסיס תאילנדי אינטנסיבי מנשירת שיער יש בהרכבו ריכוז 2-nd של עשבי תיבול. הוא מתמודד באופן מושלם עם זיהומים פטרייתיים המופיעים על הראש. לתרופה יש ריח יסמין נעים.

זה תרסיס מנשירת שיער משמש סבוראה, alopecia, זיהומים פטרייתיים של הקרקפת. זה לא צריך להיות שטף. החל על השיער שטף, לאורך כל אורכם, תוך התחככות בזהירות לתוך השורשים. ניתן להחיל את התרופה בכל יום.

עדיף להשתמש בתרסיס זה בשילוב עם מזגן ושמפו של אותו יצרן - Jinda צמחים.

ראשי תרסיס מנשירת שיער

תרסיס מנשירת שיער יכול להיות מוכן בבית. יש כמה מתכונים טובים.

הראשון של אלה - ממס במקרה זה יפעל כמו מרתח צמחים (הדשא צריך להיות נבחר על פי סוג של שיער) או מים מינרליים רגילים ביותר. זה צריך רק 50 מ"ל. לאחר מכן, להוסיף לתערובת:

 • אמפולה אחת של ויטמינים מקבוצת B (אם כי זה אפשרי ולא כל): 1, 5, 6, 12;
 • אמפולה אחת של תמצית אלוורה.

כל המרכיבים נמכרים בבתי מרקחת. מערבבים אותם, יוצקים לתוך בקבוק שיש לו אקדח ריסוס, ואחרי זה אתה יכול להתחיל להשתמש זה ספריי הביתה נגד נשירת שיער.

המתכון השני הוא תרופה לשיער עם תוספת של חומצה ניקוטינית. לייצר אותו על אותו עיקרון כמו המתכון הראשון, אבל כדי לשפר את האפקט בו אתה צריך להוסיף עוד כמה מרכיבים:

 • אמפולה אחת של חומצה ניקוטינית. אבל לפני זה, אתה צריך לעשות בדיקת רגישות - להחיל תרופה קטנה על המרפק עיקול, ולחכות 2 שעות. אם לאחר מכן העור אינו הופך לאדום, אז אין לך אלרגיה חומצה. אם גירוי מתחיל, רכיב זה יכול להיות שונה כדי פלפל תמיסה;
 • טיפה אחת של שמן אתרי (זה יכול להיות רוזמרין, טימין, ylang-ylang, וגם מרווה או אורן).

החל ריסוס זה מיד לאחר שטיפת הראש.

תרסיס מנשירת שיער עם מינוקסידיל

Minoxidil הוא מרכיב גבישי מיוחד, מסיס בקלות במים עד רמת ריכוז של כ 2 מ"ג / מ"ל. זה הפך ידוע לא כל כך מזמן, כי הוא מסוגל להיות בעל השפעה חיובית על צמיחת השיער. ריסוס נשירת שיער עם מינוקסידיל הוא תרופה vasodilator המטפל alopecia אנדרוגני אצל נשים וגברים כאחד.

ניסויים קליניים הראו כי התרופה למעשה מפעיל את צמיחת השיער, וגם מקטין את ההפסד שלהם. שיער חדש מתחיל לגדול לאחר 4-6 חודשים של יישום תרסיס.

אופן היישום של תרסיסים מנשירת שיער

לפני תחילת קורס הטיפול, אשר ישתמשו ספריי מאובדן שיער אלרן, המטופלים צריכים לעבור הליך בדיקה כללית, הכוללת את איסוף ההיסטוריה הדרושה המחקר שלה על ידי מומחה. הרופא צריך לברר אם העור הוא מתחת לשיער על הראש.

אופן היישום של תרסיסים מאובדן שיער Generolon ו Alerana - לרסס על חלק מעובד של ראש של 1 מ"ל של תערובת, באמצעות למטרה זו batcher. כדי להשיג את המינון הרצוי, יש לבצע 7 תרסיסים.

Aleran צריך להיות מיושם על עור יבש הקרקפת. לעשות זאת לאחר תהליך הכביסה, או לפחות 4 שעות לפני זה - אתה לא יכול להרטיב את הראש לפני מרווח זה הזמן יעבור. החלת ריסוס, שיער ניתן לרחוץ באותו מצב שבו אתה משתמש בדרך כלל. במהלך השימוש בתרופה, אתה יכול גם להשתמש בכל האמצעים כדי לטפל בשיער שלך - כגון, למשל, לכה. יש צורך לשים תרסיס על העור ולחכות עד אזור זה של העור יבש - רק לאחר מכן אתה יכול להתחיל להשתמש לכה, קצף, ואת המאפיינים הדרושים אחרים כדי ליצור תסרוקת.

המידע כי השימוש מרככים שונים או התנהגות של הליך פרם איכשהו מחמיר את האפקטיביות של תרסיס, לא. אבל רק במקרה, כדי למנוע גירוי בעור על הראש, אתה צריך לוודא את הריסוס הוא הוסר לחלוטין מן העור, וגם מן השיער, לפני השימוש בכימיקלים.

ההליך צריך להתבצע פעמיים ביום. מומלץ להתחיל את היישום ממרכז האזור המטופל. יד לאחר הטיפול של הראש צריך להיות שטף היטב. המינון הכולל ליום לא יכול לעלות על 2 מ"ג (אגב, זה לא תלוי באזור של החלק המעובד של העור). אם הגידול הנדרש של שיער חדש אינו מתרחש עם פתרון של 2%, אתה יכול להחליף אותו עם פתרון 5%. ריססו את החומר על עור יבש לחלוטין. כדי לשטוף אותו לא נדרש.

אצל גברים, תרסיסים אלה יעילים יותר אם הגדילים נופלים על קודקוד, ואת הבנות - על החלק של הפרידה החציונית. משך הטיפול הממוצע נמשך כשנה.

ריסוס נשירת שיער Selenzin צריך להיות מיושם באופן שווה על השורשים היבשים של השיער, ולאחר מכן בעדינות לעסות את העור. כדי לשטוף את ההכנות זה לא הכרחי. מומלץ ליישם לפני השינה כדי להגדיל את זמן החשיפה. מהלך הטיפול נמשך לפחות חודשיים.

את neoptide מוחל על שיער יבש. ההליך צריך להתבצע לכל היותר 1 שעה / יום. כדי לשטוף את תרסיס זה לא הכרחי, ולכן כפי שהוא נספג לחלוטין בתוך העור. כדי לשטוף את הראש זה בלתי אפשרי כשעתיים לאחר ציור של הכנה. מהלך הטיפול צריך להימשך לפחות 90 ימים.

Minox מוחל 2 פעמים ביום על קרקפת נקייה ויבשה. לשם כך, נחיר מיוחד תרסיס משמש (7-8 תרסיסים חייב להיעשות). מרחי את הריסוס על העור, הם לא יכולים לקבל שיער.

שיטת יישום Kerastase - להחיל (10 קליקים) על העור של הראש ואת האזור בשורשי השיער. השיער חייב להיות יבש. התרופה משפשפת את העור בתנועות עיסוי, כך שהרכיבים התזונתיים חודרים עמוק ככל האפשר. כדי לשטוף את תרסיס זה לא הכרחי.

קריום משמש כדלקמן - המוליך מותקן (זה תלוי באורך השיער), ולאחר מכן החומר מוחל על השיער (12 שבץ) - זה צריך להיעשות 1 שעה / יום. כדי לקבל את האפקט הרצוי, אתה צריך ליישם את התרופה לפחות שלוש פעמים בשבוע. מרחי אותו על השיער נקי, מגבת מעט. כל הקורס נמשך 3 חודשים.

השימוש נשירת שיער תרסיסים במהלך ההריון

דווח על איסור השימוש בתרסיסים מנשירת שיער במהלך ההריון.

התוויות נגד שימוש

תרסיסים מנשירת שיער אינם מותרים במקרים כאלה:

 • יש רגישות יתר למינוקסידיל ולגורמים אחרים של התרסיס;
 • קטינים;
 • עם dermatoses על הראש או הפרה של השלמות של רקמות העור.

כמו כן, התרופה אינה מומלצת לאנשים מעל גיל 65.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

תופעות לוואי

תרסיס מנשירת שיער יכול לגרום לתופעות לוואי כאלה:

 • יתר לחץ דם;
 • קילוף, יובש ואדמומיות של העור;
 • אקזמה, אריתמה, אלרגיות מגע דרמטיטיס, folliculitis, סבוראה;
 • הגברת התקרחות.

בין תופעות הלוואי עקב בליעה בשוגג של תרסיס:

 • מחלות דרמטולוגיות: אלרגיות (אורטיקריה, פריחה על העור), נפיחות בפנים;
 • איברי נשימה: נזלת אלרגית או קוצר נשימה;
 • מערכת העצבים: הופעת דלקת עצבים או סחרחורת, כאבי ראש;
 • איברים לב וכלי דם: שינויים בלחץ הדם, כאבים בחזה, שינויים בקצב פעימות הלב, האצת קצב הלב, נפיחות.

מנת יתר

ריסוס נשירת שיער Generolon (או אלנור אנלוגי שלה) עם בליעה מדי פעם יכול להוביל לתופעות לוואי חמורות: לחץ דם יורד, שימור נוזלים מתחיל, טכיקרדיה מתרחשת.

לטפל בסימפטומים אלה תחת פיקוחו של רופא. כדי להיפטר עיכובים נוזלים, הרופא רשאי לרשום משתנים; טכיקרדיה מטופלת באמצעות חוסמי בטא. וכדי להתמודד עם תת לחץ דם, פתרון של 0.9% של נתרן כלורי מוזרק לתוך הווריד. אבל תרופות סימפטומטימטיות (כגון אפינפרין או נוראפינפרין) אינן נקבעות, שכן הן גורמות לקצב מופרז.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

כאשר משתמשים ב- Generalolon ו- Aleran, תת-לחץ הדם האורתוסטטי בחולים אפשרי מבחינה תיאורטית. ייתכן גם שיש עלייה קלה באחוז של מינוקסידיל בדם של אנשים עם יתר לחץ דם עורקי.

זה ידוע גם כי מינוקסידיל חיצוני משמש מסוגל אינטראקציה עם ההכנות אקטואלי אחרים. עם יישום סימולטני של תרסיס עם קרם שבו יש betamethasone (0.05%), ספיגה מערכתית של מינוקסידיל פוחתת. אם הוא משמש בו זמנית עם tretinoin שמנת המכילה (0.05%), אז את הספיגה של החומר מגדילה את ההפך.

אינטראקציה זה עם זה להחיל את תרסיס העור מפני נשירת שיער Minoxidil ותרופות כגון dithranol או tretinoin יכול לגרום לעלייה הספיגה של החומר minoxidil.

תנאי אחסון

תרסיס נשירת שיער צריך להישמר במקום סגור מן השמש, מקום יבש, אשר אינו נגיש לילדים קטנים. טמפרטורת האוויר לא צריכה להיות גבוהה מ -25 ° C.

תאריך תפוגה

ריסוס מנשירת שיער ניתן להשתמש 2-2 שנים. לאחר תאריך התפוגה, לא ניתן להשתמש בתרסיס.

הטוב ביותר נשירת שיער

ריסוס מנשירת שיער - איך לבחור את האפשרות הטובה ביותר?

אפשרות מצוינת - ספריי Neoptide מהיצרן Dyukre. זוהי תרופה נהדרת שנועדה להילחם נשירת שיער, אשר מתרחשת עקב כשלים הורמונליים בנשים (זה מרפא נשירת שיער מעולה לאחר הלידה). הריסוס שונה בכך שהוא לא צריך להיות שטף, ולכן זה משפיע על העור והשיער במשך זמן רב.

אחד תרסיסים הטוב ביותר עבור נשירת שיער היא חברת וישי. זה Aminexil. התרופה יעילה מאוד - כוח נשירת השיער מופחת ב -72%.

טוב מאוד גם את התרופה מתוך אובדן שיער Fitostym. בנוסף לתפקידה העיקרי, הוא מגן עליהם מפני תנאי מזג אוויר קשים, כמו גם הבדלים בטמפרטורות. היעילות של תרסיס זה הוא 86% מהמקרים.

תרסיס ניסים טוב, המיוצר בקנדה, בעל השפעה מורכבת על הזקיקים, משפיע על האפקט הטרופי.

שיער Megaspray - ריסוס זה מכיל קומפלקס של חומרים מזינים התורמים טיפוח השיער הנכון. כמו כן, יש argan ו bondock שמן, ויטמין A ו קמומיל לחלץ.

באופן כללי, יש הרבה תכשירים קוסמטיים שונים המסייעים עם נשירת שיער. כאשר בוחרים להתמקד בהרכב של תרסיס - זה חייב בהכרח יש אלמנטים לשפר את הדם microcircululation כלי הקרקפת.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תרסיס לנשירת שיער" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.