^
A
A
A

התקרחות אנדרוגנית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Androgenic alopecia הוא נשירת שיער נגרמת על ידי אחת מהסיבות הבאות:

  • תוכן עודף של הורמון המין הגברי dhydrotestosterone (DHT);
  • רגישות מוגברת של זקיקי השיער ל- DHT;
  • פעילות מוגברת של האנזים 5Alfa-reductase, אשר ממיר טסטוסטרון ל- DHT. לפי כמה הערכות, androgenic alopecia חשבונות עבור עד 95% מכלל מקרי baldness אצל גברים ונשים.

אצל גברים, andopic alopecia בדרך כלל מתחיל מול קו צמיחת השיער והתקדמות לקודקוד (אם כי גרסאות אחרות אפשריות). אצל נשים, דילול מתקדמת דילול השיער הוא נצפו כמעט בכל רחבי הראש, במיוחד באזור הקודקוד.

עדיין Hippocrates הבחין כי סריסים לא לגדול קירח. מאוחר יותר ציינה אותה אריסטו. בשנות ה -40, ג'יימס המילטון כתב כי הגורם להתקרחות יכול להיות עודף של הורמוני המין הגברי בשילוב עם נטייה גנטית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

מנגנון הפיתוח של אנדרוגנציה אלופציה

למען הדיוק, לא ניתן לומר כי הורמוני המין מעכבים או משפרים את צמיחת השיער באופן כללי. תוצאה של פעולה של אנדרוגנים או אסטרוגנים על השיער ייקבע על ידי נוכחות של קולטן מיוחד על פני השטח של התאים של זקיק השיער. הקולטן דומה ללחצן, והורמון הוא אצבע לוחצת על כפתור זה. התוצאה של לחיצה על הכפתור נקבעת מראש על ידי המנגנונים הקיימים בזקיק. אתה יכול ללחוץ על אותה אצבע על אותם לחצנים, והתוצאה במקרה אחד תהיה פיצוץ בשטח אימונים צבאי, ובשנייה - השקת חללית. השאלה כולה היא, מה חוטי אלה כפתורים מסוכמים. אז, האסטרוגנים ממריצים את צמיחת השיער על הראש ומדכאים את צמיחת השיער על הפנים והגוף. Androgens לעורר את הצמיחה של זקן, שפם, צמיחת שיער בחלקים מסוימים של הגוף והוא יכול לדכא את צמיחת השיער על הראש.

כמובן, זה לא כל כך אנדרוגנים כמו מה זקיקים בהם אזורים ממוקמים. אם יש זקיקים על הראש כי יש DHT תלויי "כפתורים" להפסקת הצמיחה, ואז נשירת שיער תתרחש בתגובה עודף של אנדרוגנים. אם אנו להשתיל זקיקים מאזור השפם או הזקן, אז עודף של אנדרוגנים, להיפך, יגרום צמיחת שיער על הראש. אגב, אחת השיטות למאבק באלופציה ב alopecia androgenic היא דווקא השתלת DHT- הפעלת זקיקי לתוך תחומי baldness.

נשים הסובלות מאלופציה אנדרוגנית בדרך כלל יש סימנים אחרים של תסמונת hyperandrogenic - צמיחה מופרזת של שיער הפנים, אקנה, שומן סבוראה. עם זאת, virilization, כלומר, המראה של תכונות זכר של מבנה הגוף, הוא נדיר. כמעט תמיד, גברים ונשים הסובלים מאנדרוגיה אנדרוגנית יש רמה נורמלית או מוגבהת מעט של אנדרוגנים בדם. הוא האמין כי הגורם העיקרי של נשירת שיער ב alopecia אנדרוגנית היא גם עלייה בפעילות של 5A-reductase, או עלייה ברגישות של קולטנים ל DHT.

שיער הוא סימן מיני חשוב, והם צריכים לדעת אם הם צריכים לגדול על החלק הזה של הגוף. וזה תלוי מי הבעלים של הגוף הזה - גבר או אישה. לדוגמה, זקיקים הממוקמים באזור הסנטר יגיבו באופן חיובי ל- DHT, שכן הזקן הוא סימן גברי. אבל עודף האסטרוגנים יגרום לאותם זקיקים להשעות את ייצור השיער. זקיקי השיער הנמצאים על הקרקפת מגורמים באסטרוגן ומדכאים (מדוכאים) על ידי אנדרוגנים (לא לשיער ארוך הוא בעיקר קישוט של נשים). אם זקיק הופך רגיש מדי לאנדרוגנים, האפקט הדכאוני הזה עלול להיות מופרז.

DHT מראה אפקט מדכא שלה בשלב של צמיחת השיער, ואת השיער בטרם עת נכנס לשלב שאר. נזכיר כי כל זקיק יכול להיות בשלושה שלבים שונים של מחזור החיים - anagen, catagen ו telogen. Anagen היא התקופה שבה זקיק השיער מייצר שיער. בשלב anagen, שנמשך מספר שנים, בדרך כלל יש 85-90% של זקיקי השיער. Katagen - תקופת השפלה של הזקיק. צמיחת שיער מפסיקה, ואת שורש השיער הופך צורה נורה אופייני. שלב זה נמשך מספר שבועות. בשלב הטלוגני, השיער מפריד מהשורש ומתקדם לאט אל פני השטח של העור. בשלב הטלוגן, כ 10-15% של השיער נמצא. זה השיער הזה נופל החוצה כאשר מסרקים לרחוץ את הראש. אובדן שיער רגיל הוא 70-80 חתיכות ליום.

אבחנה של התקרחות אנדרוגנית

אבחנה של andopic alopecia אצל נשים יכול להתבצע אם:

  • יש סימפטומים נראים של andopic alopecia - דילול פרוגרסיבי נשירת שיער מפוזר, סימנים של hirsutism ואקנה;
  • נתוני בדיקה מיקרוסקופית מראים את נוכחותם של זקיקים מזעריים;
  • בעת חישוב כמות השיער בשלבי צמיחה שונים, מתגלה חוסר איזון בין זקיקי השיער בשלב הצמיחה ובשלב המנוחה;
  • על בסיס מחקר מיקרוסקופי נקבע כי מזעור של זקיקי שיער דליל אינו משפיע על אזור העורפית נחות. אם יש כל סיבה לדבר על andopetic alopecia ואת האבחנה יכול להיחשב נמסר, אז הבעיה הבאה היא טיפול.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טיפול של אנדרוגניק אלופסיה

הטיפול של אנדרוגניק alopecia כוללת:

  • טיפולים ספציפיים עבור andopicia alopecia;
  • שיטות ספציפיות נפוצה לכל סוגי alopecia. שיטות ספציפיות כוללות טיפול אנטי-אנדרוגני, המבוצע על-ידי סוכנים רפואיים ואלטרנטיביים (חלופיים). טיפול נגד אנדרוגן יכול להפחית נשירת שיער, אבל בדרך כלל לא מוביל לשחזור של צפיפות השיער לשעבר. גירוי צמיחת השיער מתבצע בשיטות הנפוצות לכל סוגי התקרחות.

שיטה מבטיחה היא השפעה סלקטיבית על פעילות האנזים 5Aulfa רדוקטאז, הממיר טסטוסטרון ל- DHT בעור. השיטה היא אטרקטיבית כי ההשפעות אשר טסטוסטרון אחראי בגוף (spermatogenesis, התנהגות מינית, הפצה של מסת שריר) להישאר מושפעים. זה חשוב במיוחד עבור גברים המבוהלים מהמילים "טיפול אנטי-אנדרוגני".

נכון לעכשיו, אחת התרופות היעילות ביותר המשמשות כדי לעורר את צמיחת השיער ב andopetic alopecia הוא minoxidil, אשר משווק תחת שמות מסחריים "Regaine", "Rogaine", "מסלול". נדבר יותר על כך בפרק על שיטות הטיפול באלופציה, ועכשיו אנחנו רק אומרים כי מינוקסידיל הוא התרופה היחידה שפועלת ישירות על זקיקי השיער, מאריכה את השלב של צמיחת השיער. שיטות אחרות להשפיע על זקיקי השיער כוללים electrostimulation, עיסוי, היפנוזה ו electrophoresis של חומרים פעילים ביולוגית.

בין אננדרוגנים, יש תרופות רבות שלא ניתן לקחת ללא התייעצות עם רופא. יתר על כן, אחד המעכבים החזקים ביותר של רדוקטאז 5alpha - פינסטריד ( "פרופסיה", "פרוסקר") אינה מתאימה לטיפול התקרחות אנדרוגנטית נשית, שכן יש השפעה על התפתחות עוברת חזקה. עבור נשים, התרופה "דיאן -35", המשמשת כאמצעי מניעה אוראלי, מקובלת יותר. יתר מעכבי 5.alpha. רדוקטאז לטיפול התקרחות אנדרוגנית אצל גברים ונשים להשתמש חוסמי קולטן האנדרוגן. אם החוסם הוא חזק מספיק, זה יכול להשפיע על הליבידו, בגודל של בלוטות חלב (אצל גברים בעוד יש גינקומסטיה), יצירת זרעונים עצמה. לאחרונה, המטופלים המתסכלים ביותר, ולכן בנוסף אנטי-אנדרוגן מומלצים יוהימבה, ארגינין עצמת ממריצים אחר.

חומרי עזר לטיפול באלופציה כוללים תכשירים המבוססים על תמציות צמחים ותרכובות טבעיות עם פעילות אנטי-אנדרוגנית. ביניהם - שמנים עשירים בחומצות שומן בלתי רוויות, תמציות של פירות כפות ידיים וגמדים, ויטמין B6, אבץ.

אנחנו חייבים להיות מוכנים לעובדה כי הטיפול של אנדרוגנטית alopecia הוא ממושך. התוצאות הראשונות מהשימוש במינוקסידיל ואנטיאנדרוגן מופיעות כעבור מספר חודשים. יחד עם זאת, מהירות נשירת השיער מאטה הראשון, אז אתה יכול לחכות לשיקום הדרגתי של צפיפות של קו השיער.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.